Dèt is 'n Amstelman! Prijzenwet ook voor onroerend goed zoals huizen en gebouwen Tekort op Rijksbegroting is al met 600 milj. minder geworden WOENSDAG U MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 1 Socialistisch voorstel aan 2e Kamer Voorts strijkgeld op veilingen verbieden DODELIJK GAS VERRAST OUDE VROUW De 81-jarige alleenwonende mevr. J. E. W. de Hoogh is gistermiddag omstreeks half zes dood in haar wo ning aan de Laagte Kadijk te Am sterdam aangetroffen. Zij bleek door verstikking om het leven te zijn ge komen. De vrouw, idie vaak last had van duizeligheid, is, volgens de politie, bij het aansteken van het gas in de keuken vermoedelijk gevallen, waar door het gas vrijelijk de woning bin nenstroomde. Loslopende hond veroorzaakt dodelijk ongeluk Op de Parallelweg in Rotterdam moest gistermiddag een vrachtauto, geladen met straatkeien, plotseling remmen voor een loslopende hond. Een van de keien viel van de auto, waardoor een bromfietser die juist passeerde kwam te vallen. De man raakte met het hoofd onder de ach terwielen van de vrachtauto en was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was de heer A. van As, 46 jaar oud, en schilder in Rotterdam. E.M.S. ONTSLAAT BENESSING De socialistische fractieleider in de Meevallers in inkomsten internationale concern stegen of daalden. 0,2 GEEN STRIJKGELD zal zeker nog minder worden. Minis ter Witteveen heeft deze mededeling Het solialistische lid van de Twee- gistermiddag gedaan in de Eerste de Kamer de heer H. Peschar heeft Kamer, waar men zijn begroting van een ontwerp van wet ingediend, dat financiën behandelde, beoogt het uitloven en uitkeren van De meevaller van 600 miljoen gul den is te danken aan het feit, dat de belastingopbrengst in 1963 sterk heeft „meegezeten" en dat de ver snelde binnenkomst van de belastin gen zich in 1964 heeft voortgezet. Vliegtuigwrak uit oorlog geïdentificeerd het IJsselmeer is terechtgekomen. 0p de extra-inkomsten van het Rijk, In die nacht was de Britse konink- lenke luchtmacht bezig met aanval len op Munster en op Dusseldorp. Voor de aanval op Münster stegen op 72 bommenwerpers waarvan er 60 het doel bombardeerden. De niet aan de aanval deelnemende twaalf waren voor een deel direct na de start te ruggekeerd wegens panne of onder weg in moeilijkheden 50 WONINGEN DOOR INSEKTEN VERNIELD Na 23 maart geen weekkaarten meer op N.Z.H.-lijnen Zes retourenkaart De week van 16 tot en met 21 maart is de laatste waarop bij de NZH nog weekkaarten in omloop Boktorren en houtkevers hebben een ruineuze vraatzucht aan de dag gelegd in twee complexen bungalow- VÖot irvrudü1" nJ^DusMldorp ™£>.£e.n °P de Eeutherberg te Ven- stegen niet minder dan 783 bommen- lo. Vflftig woningen zijn zodanig aan- werpers op getast dat de dakconstructies en de plafondhangers vernieuwd moesten Aangenomen wordt nu dat de m de WOrden. polder gevonden wrakstukken heb- ben behoord tot een vliegtuig dat deel Tijdens deze vernieuwingswerk- uitmaakte van de groep die onder- zaamheden zullen de bewoners ty- weg was naar Münster. Deze forma- dellJk elders ondergebracht moeten zijn. Van 18 maart af wordt een tie is waarschijnlijk ter hoogte van worden. nieuw type kaart voor geregelde rei- JulianadorpPetten over Noord-Hol- D? oorzaak van deze msecteninva- zigers ingevoerd, namelijk de zes- land gevlogen en vandaar over het s*€' bet dat bij de bouw van retourenkaart. IJsselmeer verder in de richting van de woningen vrij spoedig na de be- Het grote en voor de reizigers voor- Münster. Het verongelukte vliegtuig vrijding een grote houtschaarste be- delige verschil tussen de weekkaart is vermoedelijk door de Duitsers ter stond waardoor men met mindere en de zes-retourenkaart bestaat erin, hoogte van de kop van Noord-Holland kwaliteiten hout (rondhout) heeft dat de weekkaart gebonden was aan beschoten. Het is zodanig beschadigd moeten bouwen. Voor de gemeente de werkdagen in één week, terwijl dat het ongeveer 10 km. ten noord- betekent het inclusief de eveneens de nieuwe zes-retourenkaart twee westen van Harderwijk in het IJssel- noodzakelijke vernieuwing van de weken geldig blijft. Hierdoor wordt meer is gevallen. daken een extra uitgave van 280.000 voorkomen dat een geregelde reizi- gulden, waarbij nog ruim 25.000 gul- ger gedupeerd wordt door een korte Tevoren zijn vijf der acht beman- ^en komt aan kosten van tijdelijke ziekte, een vrije dag en dergelijke, nmgsleden of uit het vliegtuig ge- onderbrenging van de dóór de bok- Vooral de forensen met een vijf- Spr«nvMn' er g .mgf Hun torren en houtkevers op de vlucht daagse werkweek hebben hier be- stoffelijke overschotten zyn korte t«d gejaagde bewoners. lang b«. later aan de zuidwestel«ke IJssel- Daar met de zes-retourenkaart ook meerkost aangespoeld en te Amster- - op zondagen kan worden gereisd, is dam ter aarde besteld. Bij het ramen wassen is de 46- dit type kaart tevens van belang voor Tot dusverre heeft men nog geen jarige mevrouw G. van der Ham- een geregeld familiebezoek of een gegevens over de drie ontbrekende Basse gistermiddag in haar woning veelvuldig bezoek aan ziekenhuizen bemanningsledende twee vliegers aan de Eerste Ringdykstraat in Am- en dergelijke. en de waarnemer. Het voorste romp- sterdam uit een raam op de eerste In vergelijking met de gewone re- gedeelte van het vliegtuig was niet etage op een betonnen binnenplaats tourprijs biedt de zes-retourenkaart by de wrakstukken. gevallen en vrijwel op slag gedood, een reductie van ruim 26%. Uit een publikatie van de EMS blijkt, dat het dienstverband van im- alle soorten premies bij openbare verpachtingen en verkopingen van onroerende goederen te verbieden. In dit voorstel is strijkgeld bij de open bare verkoop van roerend goed uit gezonderd. - De heer Peschar vindt het noodza- Presario Ben Essing bij de Exploi- Tweede Kamer dr. A. Vondeling kelijk, dat onnodige oorzaken van tetic Maatschappij Scheveningen met heeft gisteren een initiatief-ontwerp prijsverhoging moeten worden weg- in*"* van 7 maart j.I. is beëindigd- van wet ingediend om onroerende genomen nu zich in toenemende ma- De organisator van vele grote eve- goederen (huizen etc.) onder de wer- te aanzienlijke prijsstijgingen van nementen waarvan het grote „Blok king van de prijzenwet te brengen, onroerend goed voordoen. Van het ker-festival" wel het meest in het De heer Vondeling meent, dat uitloven en uitkeren van strijkgelden oog springt, had, zo zei hij, „een za- daartoe het invoegen van de woor- gaat zijn inziens een prijsverhogende kelijk meningsverschil" met de heer den „onroerend goed" in het eerste invloed uit. Zwolsman. Het ontslag is voor hem lid van artikel 1 van de prijzenwet Onder strijkgeld verstaat men de volkomen onverwacht gekomen. Me- voldoende is. geldpremie, die wordt uitgeloofd voor de daar hij zijn salaris over de maand idegeen, die tijdens een verkoping februari nog niet ontvangen zou heb- In zijn memorie van toelichting van twee of meer zittingen (b.v. op- ben, heeft hij de zaak in handen van stelt dr. Vondeling, dat in de Tweede b0(j en afslag), tijdens de eerste zit- een advocaat gegeven. Kamer van verschillende zijden is ting of in eerste instantie het hoog- De EMS wenste geen commentaar aangedrongen op matigend optreden gt». bod voor een goed doet. te geven op het ontslag, tegen de prijsontwikkeling van on- roerende goederen, landbouwgron den en gronden zowel als gebouwen. Het ontbreken van bevoegdheden hiertoe, terwijl de minister deze wel heeft t.a.v. roerend goed en diensten, belemmert naar mening van de indie ner een geheel doeltreffend en recht vaardig beleid ten behoeve van prijs- stabilisatie. In een der bijlagen van het initia tief-ontwerp staat een aantal offici ële beursnoteringen van een aantal maatschappijen voor onroerend goed, waaruit blijkt, dat deze sinds ultimo 1960 gemiddeld 235 percent groeiden (hoogste 370, laagste 99 percent) te gen industriële fondsen 4,4, banken De regering der Verenigde Staten heeft twee Nederlandse helicopter-piloten, Nico Heijer (30) en Jan Joore (33) beiden werkzaam bij „Schreiner Aerocontractors" de hoogste burgerlijke onderscheiding toegekend voor hun heroïsche redding van twee Amerikaanse militairen, die op 31 januari j.I. met hun toestel waren neergestort in het Perzische hooggebergte Zard-Kuh. De redding geschiedde op een hoogte van 4000 meter, bij een tempe ratuur van 40 graden onder nul en onder zeer moeilijke weersomstandigheden. Foto: de uitreiking van de on derscheidingen („Distinguished Civilian Service Medal")' op de Amerikaanse ambassade in Den Haag door am bassadeur John S. Rice (links) aan Heijer en Joore (rechts). omdat dit bedrag moet worden ge bruikt om de hogere lonen van de ambtenaren uit te betalen. De minister verzekerde gisteren opnieuw dat maatregelen ter veria- Het tekort van de begroting valt fg* ™"'!,00n' e" ^™?tenbetea- 5,7, handel 11,4, scheepvaart 10,6 en minder ongustig uit dan geraamd de bomende dS faarl worf?n percent werd. Dit was voor 1964 geschat op p een miljard gnlden. Het is nu al te- Misschien duurt het .nft twee of drie jaar zei de minister, ruggelopen tot 400 miljoen gulden en J p_rdpr knmpn Tot ooltor rtntr mineur tnnrilnn TVIinic- maar nel Kan OOK eerder Komen. 40 STUKS VEE BIJ BOERDERIJBRAND OMGEKOMEN Dinsdagmorgen is te Schaijk in de stal van landbouwer W. Boeijen Bovendien zijn in de nieuw bere- brand uitgebroken. De stal verbrand- keningen de opbrengsten van de ver- de niet dertien grote varkens, vijf- hoogde belasting op benzine en siga- en-twintig biggen en twee kalveren, retten meegerekend. a'.s mede landbouwmachines. Dank Met deze verhoging is de Tweede ZÖ bet bluswerk van de spoedig aan- Thans is komen vast te staan dat Kamer vorige week akkoord gegaan. wazi£e brandweren van Schaijk, Reek delen van het wrak van een „Lancas- £)e minister noemde het een gun- en Herpen bleef het woonhuis ge- ter"-bommenwerper van de Britse stig teken, dat de inhoud van de sPaard- Met hulp van buurtbewoners koninklijke luchtmacht dat in juli schatkist verder rijkt dan men had konden 20 koeien en een tiental var van het vorig jaar uit de bodem van voorzien. Het komt de conjunctuur- kens gered worden, Vermoedelijk is Oostelijk-Flevoland is geborgen, niet situatie ten goede. Een lening van de brand veroorzaakt door overver- afkomstig zijn van een der bommen- 30 miljoen, die het Rijk is aangegaan hitting van de verwarmingslampen werpers van het fameuze 617-squa- v00r financiering van de Rijksuitga- bij de biggen. dron dat de Moehne- en Ederstuw- ven is niet nodig. was reeds de derde brand die dammen in Duitsland heeft vernield. jn ^eze gevaarlijke tijd van infla- dd jaar in de gemeente Schaijk heeft Gebleken is dat het hier wrakstuk- tie heeft dit een remmend effect. plaats gevonden, vermoedelijk alle ken betrof van een „Lancaster" die Volgens minister Witteveen heeft drie tengevolge van oververhitting in de nacht van 11 op 12 juni 1943 stijging der lonen geen invloed van de lampen bij biggen. 11 De schade wordt geschat op onge veer f75.000,-. De landbouwer is te gen brandschade verzekerd. Met een vertrouwelijk schouderklopje nam Don Carlos afscheid van prinses Irene, met wie hij anderhalve dag op paleis Soestdijk heeft doorgebracht. De stuntende „vogelman" Wim Wagenaar, die enige tijd geleden in Zandvoort een val maakte toen hij een demonstratie gaf met zijn „vlieg-machine", waarvoor hij rolschaatsen had aangetrokken, heeft nu een ge slaagde demonstratie gegeven bij Nigtevegt langs het Amsterdam-Rijnkanaal (foto). Wagenaar zou eerst in Mui- derberg gaan vliegen, maar de rijkspolitie verbood de stunt omdat geen vergunning was aangevraagd. Een archieffoto van een Amerikaanse R.B.-66. Een toestel van dit type is dinsdagmiddag met drie mensen aan boord boven Oost-Duitsland neergeschoten.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7