PHILIPS 468.- ww WIJ WETEN HET. DINSDAG 10 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 K.A.B.-Lisse hield - in oude vorm - laatste jaarvergadering Jaar nodig voor ombouw tot NKV Wegens omvorming van de KAB (Kath. Arbeiders Beweging) naar N.K.V. (Ned. Kath. Vakverbond) heeft de afd. Lisse van de K.A.B. maandagavond in het K.A.B.-gebouw te Lisse de laatste jaarvergadering gehouden in oude vorm. Voorzitter J. Salman leidde deze vergadering. In zijn openingswoord wees hij er o.m. op, dat de stijging van de lonen voor ons niet die deelname in de al gemene welvaart heeft gebracht, wel ke wij er van verwacht hadden". Met klem wees hij er op, dat be zitsvorming voor de werknemers een gebiedende eis is. Daaraan moet veel meer aandacht besteed worden! In korte trekken zette hij de betekenis van de E.E.G. uiteen en zeide voorts, dat wij alleen van de welvaart kun nen profiteren zolang er een gunsti ge arbeidsgelegenheid blijft bestaan. Penningmeester C. Bon deelde in zijn verslag mede dat de afdeling aan bet einde van het boekjaar een flink bezit het hare mocht noemen. Tot le den van de nieuwe kascommisie wer den benoemd de heren G. Wassenaar en H. Meijer. Secretaris Th. Warmerdam moest er op wijzen in zijn jaarverslag, dat de ontwikkelingsavonden steeds minder bezocht worden, terwijl deze toch juist zo broodnodig zijn om met alle sociale omstandigheden goed op de hoogte te kunnen blijven. Besloten werd tot opheffing van het retraitefonds. Sinds jaren is daar al niet meer voor geofferd. Met alge mene stemïnen werd besloten om het kassaldo te storten in de kas van het Lourdesfonds. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. van der Berg, Th. de Klerk en J. Salman allen herkozen voor de tijd van 1 jaar in verband met de omvorming tot afd. van het N.K.V. Met algemene stemmen werd be sloten de afd. van de K.A.B. op te heffen en volgend jaar een nieuw bestuur te vormen bestaande uit le den van de aangesloten afdelingen die dan een afgevaardigde in het be stuur zullen benoemen. WAT GAAT MET K.A.B. GEBOUW GEBEUREN Dit punt had een uitvoerige be spreking ten gevolge. De voorzitter deelde mede, dat uit het bestuur een commisie werd gevormd om de vraag onder de ogen te zien wat er met het KAB-gebouw moet gebeuren nu de afd. KAB opgeheven gaat worden. In deze commissie hebben zitting de heren H. Meijer, G. van der Berg en J. Salman. Breedvoerig werden de belangen besproken in commissie vergaderingen en de gedachten van de commisie gaan wel uit naar de vorming van een Stichting voor be heer van het gebouw. Het verworven kapitaal zal tenvolle behouden moe ten blijven. Bij de bespreking werd opgemerkt dat de afdelingen dan wel in de knoei zullen komen. De hr. Elfering merk te op, dat het culturele leven dan wel niet meer mogelijk zal blijken. We hebben nu rechten voor repetities e. d., maar dat zou dan vervallen? Het culturele leven zal er grote schade door lijden. De heer J. P. de Koning (oud-voorzitter) merkte op, dat het nu zo is, dat de gelden van de af delingen eigenlijk heen gaan aan de exploitatietekorten. Het onderhoud gaat veel geld vragen. (Volgens de voorzitter voor de komende 10 jaar f 30.000). Hij moest adviseren tot verkoop van het gebouw. De heer G. van der Berg wees er ook op, dat het gebouw nu meer geld kost dan het opbrengt. Hij vond het tegenover het voorgeslacht hard om het gebouw nu maar ineens te verkopen. Het is niet noodzakelijk dat we voor onze eigen arbeidersbeweging dit gebouw in stand houden, we kunnen nu im mers ook ergens anders terecht? Dat was vroeger niet zo, toen werden we geweerd! Wanneer we het gebouw verhuren met zekere rechten voor onze afdelingen, dan zal de huur prijs er onder lijden. Na deze zaak van alle kanten te hebben bezien, werd een verder on derzoek aan de commissie overgela ten en deze zal t.z.t. met een advies bij het bestuur en de ledenvergade ring komen. Betreffende het solidariteitsfonds werd besloten dat in het geval een weduwe achter blijft zonder kinde ren beneden 16 jaar, voor deze geen gelden meer worden ingezameld. Met de overgang naar het NKV ging men accoord. Aan de aange sloten afdelingen is reeds medege deeld, dat men vanuit het afdelings bestuur een bestuurslid in het plaat selijk NKV-bestuur zal moeten aan wijzen. Bij de volgende jaarvergade ring zal dan het bestuur in gereor ganiseerde vorm gekozen zijn. Als overgangsvorm zal het KAB-afde- lingsbestuur nog 1 jaar aanblijven om dan plaats te maken voor het NKV- bestuur afdr Lisse. Bij de rondvraag zeide de heer Baak het te betreuren, dat straks bij het NKV de jubileumspeldjes afge schaft zullen worden. Hij zou dit gaarne willen voorkomen en deed een Suggestie. Dit zal het bestuur in overweging nemen. WARMOND WINKELIERS KONDIGEN PAASACTIE AAN Onder leiding van de heer J. Men- tinck kwamen een aantal bij de win keliersvereniging aangesloten ne ringdoenden bijeen tot bespreking van een aantal activiteiten. Twee nieuwe leden konden worden ver welkomd, zodat het ledental thans 27 bedraagt. Als belangrijk punt kwam de feest verlichting aan de orde. Met 12 tegen 8 stemmen werd de feestverlichting tijdens de Kaagweek weggestemd en verwezen naar de tijd van St. Nico- laas. Het belangrijkste punt van de agenda was voor nu echter de z.g. paareieractie, die a.s. zaterdag reeds starten zal. Met deze actie zullen 500 eieren onder de kopers worden verdeeld. Bij elke aankoop voor f 2.50 ontvangt de cliënt een zegel en 20 van die zegels geven recht op een z.g. kanskaart. De actie sluit op goede vrijdag en paaszaterdag wor den de eieren verdeeld. Deze rege ling werd met algemene stemmen aangenomen. Ook de nieuwe statuten werden met algemene stemmen aanvaard. EENVOUDIGE BEDIENING.. een bandrecorder voor héél het gezin VELE TRUC MOGELIJKHEDEN. voor de hobby van vader en MODERN VAN UITERLIJK en een maximum aan technische perfectie Vele mogelijkheden biedt deze nieuwe Philips bandrecorder. Vier-sporentechniek. Twee bandsnelheden: de bekende 9.5 cm/sec. voor een maximum aan geluidskwaliteit; als extra de snelheid van 4.75 cm/sec. voor een sprankelende weergave, gecombineerd met een bijzonder lange speeltijd per geluidsband (tot 16 volle uren). Een maximum aan technische perfectie naast eenvoud in bediening. Vele gebruiks mogelijkheden voor alle leden van het gezin. Modern van uiterlijk, een sieraad voor uw huiskamer. PUMPS] Philips biedt u keuze idt 7 bandrecorders van f 248- IxpO tot f 928.-. Ook achter dit model staan duizenden lyLs^l vakkundige leveranciers èn de Philips Technische Diensten in 18 plaatsen in Nederland, want... 'tis'n Model EL 3548. Compleet met dynamische micro foon, verbindingssnoer, 15-cm spoelen met 360 ra bandL Twee bandsnelheden: 4.75 en 9.5 cm/sec. Vier-sporentechniek. Mengmogelijkheid. Parallel schakeling. Programma-indicator met automatische nulstand. Fraaie uitvoering in anthraciet/lichtgrij ZOETERMEER KVP-bestuur gooide roer om Wethouder Kentgens samenwerking met Den Haag is goed De KVP afdeling Zoetermeer is na de moeilijke periode van de laatste jaren, die het politieke klimaat geen goed hebben gedaan, met een frisse opmaak voor de dag gekomen. Het ziet er naar uit, dat het nieuwe jonge bestuur open oog heeft voor de grote problemen, die in Zoetermeer gaan spelen en inderdaad het plan heb ben bij de oplossing van die proble men, die met de uitgroei van Zoeter- ZOETERWOUDE STILLE OMGANG De afdeling Zoeterwoude van het Genootschap „Stille Omgang" zal dit jaar, weer gezamenlijk met Stomp- wijk, in de nacht van 14 op 15 maart 1964 per bus naar Amsterdam gaan voor het houden van de jaarlijkse stille tocht. De algemene intentie van dit jaar luidt, dat wij ons door boete en biecht beter voorbereiden op de gemeenschap met de Heer in de H. Mis en in de Communie. Zaterdagavond 14 maart is er om 11 uur een kort lof in de kerk Zuid- buurt, daarna vertrek per bus naar Amsterdam. Om 1 uur is daar de H. Mis in de St. Hubertuskapel aan de Stadhouderskade, waarna gelegen heid tot ontbijt. Hierna wordt de Stille Omgang gehouden zodat men 3.45 uur weer naar Zoeterwoude kan vertrekken. Om vooral de jongeren te anime ren deel te nemen aan de Stille Om gang, heeft het bestuur besloten dat de jongens van 12-16 jaar voor f 0.50 lid kunnen worden, en wat betreft de reiskosten voor de halve prijs mee kunnen onder geleide. Het lid maatschap kost f 1,- boven 16 jaar. Bedevaart oekje f 0,25. Vervoer per bus f 3,25, ontbijt f 2,50 enkel 2 koppen koffie f 0,80. Kaartverkoop donderdagavond van 8-9 uur bij W. Belt, Schenkelweg 17. Nadien geen kaarten meer verkrijgbaar. De bus is zaterdagavond 14 maart om 10.30 uur bij de firma v. d. Poel in de Weipoort en een bus 10.30 uur vanaf de Lammenbrug. meer aan de orde komen een flinke partij mee te blazen. De eerste open bare vergadering heeft hiervan getui genis afgelegd. Onder de aanwezigen merkten we 'o.m. op wethouder J. Kentgens; de gemeentesecretaris de heer Fr. Herm- sen; de beide katholieke raadsleden en notaris G. G. A. Wilde. Voorzitter dirs. A. P. Barten gaf in zijn openings woord de plannen, die het bestuur zich gesteld heeft. Daartoe behoren o.m. de infrastructuur; het vraagstuk van slaapstad of niet; de prettige woonbaarheid van Zoetermeer. Spre ker zou het op prijs stellen ais er meer openheid kwam in de plannen, die betrekking hebben op de uit groei, de gemeenschap is hiermede het meest gediend. Er komt belang stelling van de burgerij en dat kan Zoetermeer slechts ten goede komen. Wil de KVP medezeggenschap heb ben, dan zal het aantal leden moe ten stijgen en de activiteit van de le den moeten toenemen. Hierna sprak mr. T. Brouwer, lid van de Tweede Kamer, en algemeen secretaris van de KNTB, over het onderwerp Actuele politiek in de randstad Holland. Spreker stelde uit drukkelijk, dat hij niet namens de fractie sprak doch zijn eigen mening ten berde wilde brengen. Om zoals gevraagd was „elck wat wils" te bie den sneed spr., summier vele pro blemen aan. Bij de beantwoording van diverse vragen, die tot een aangename dis cussie aanleiding waren, zei wethou der J. Kentgens o.m. dat zeer recent de gem. besturen van Zoetermeer en Den Haag besprekingen hadden ge voerd. De samenwerking is voortref felijk en Den Haag werkt zonder eni ge rancune. Er zal dit jaar begonnen worden met de bouw van 500 wonin gen in plan west. Wat de industrie betreft zal men voorrang geven aan de industrie uit Den Haag hetgeen echter niet uitsluit, dat, dat andere industrieën niet toegelaten zullen worden. Het driemanschap dat de planologie van groot-Zoetermeer voorbereid trekt andere medehelpers aan, teneinde een zo harmonisch mo gelijke groei te bereiken. Kleuter ir. Hoogmade dodelijk verongelukt Het tweejarig zoontje Arend van de melkhandelaar N. C. Zonneveld te Hoogmade (gemeente Woubrugge) is gistermiddag voor zijn ouderlijke woning onder een achteruitrijdende vrachtwagen geraakt. De kleuter was op slag dood. WILT U IETS WETEN? Huurproblemen De heer A. v, d. Z te Leiden, en de heer J. G. v. T. te Sassenheim adviseren wij zich in verbinding te stellen met de Huur adviescommissie voor Leiden en om streken, Hooigracht 14, te Leiden. Route Hoe kan ik het beste per bromfiets van Noordwijk naar Turn hout (België) rijden? Hoeveel km is dit? Moet ik hiervoor ook papieren hebben, vraagt N. v. d. B. Antwoord: De beste route is die u kunt nemen is: Noordwijk - Oegst- geest - Den Haag - Delft - Rotter dam - Dordrecht - Breda - Baarle Nassau-grens - Turnhout. De afstand bedraagt pl.m. 130 km. Vereiste pa pieren: Voor toeristische reizen of familiebezoek kan worden volstaan met een geldige identiteitskaart (toe- nstenkaart) of een paspoort dat nog niet langer dan 5 jaar is verlopen. Een toeristenkaart of paspoort moet persoonlijk worden aange vraagd bij de secretaris van de ge meente waar men in het bevolkings register staat ingeschreven. Twee of drie recente pasfoto's, for maat 3x4 cm, schuin naar voren ge nomen, moeten worden overgelegd. Om Nederland per bromfiets te kun nen verlaten heeft men nodig een geldige „groene kaart" als bewüs dat men verzekerd is tegen Wettelijke Aansprakelijkheid, aan te vragen bij de verzekeringsmaatschappij, waar bij men de w.a.-verzekering heeft ge sloten. Voor leden die via de ANWB een w.a.-verzekering hebben geslo ten is de groene kaart gratis ver krijgbaar. Dominique Kunt U ons vertel len, wie het liedje Dominique in, het Nederlands zingt, vraagt Th. B. uit Zoeterwoude. Antwoord: Het liedje Dominique wordt door dezelfde zuster Sourire. die het in het Frans zingt, ook in het Nederlands gezongen. Het refrein van het lied wordt door haar met drie andere zusters gezongen. Soeur Sourire is een Waalse novice, die met haar grammofoonplaat tot de toptien van o.a. Amerika, Frankrijk, België en Nederland is doorgedrongen. Er is óók een Nederlandse uitvoe ring van Dominique in de handel ge bracht door de zusjes Dijkstra. De grammofoonplaat is bij de platen- handelaar verkrijgbaar voor f3,95. Ambassade Waar bevindt zich de Hongaarse ambassade, vraagt G. J. K. uit Noordwijkerhout. Antwoord: Het adres is: Hongaars Gezantschap, Oranjestraat 8, Den Haag, telefoon (070)-110135. De han delsafdeling van het Hongaarse Ge zantschap is gevestigd Daendelstraat 20, eveneens in Den Haag, telefoon (070)-858503. Bruggen G. W. V. te Ter Aar vraagt ons: Kunt u ons vertellen waar de Driegatenbrug ligt. Bestaat er ook een Viergatenbrug? Antwoord: De Driegatenbrug ligt over het nu gekanaliseerde ri viertje De Zijl, op Leiderdorps grond gebied, even voorbij de Touwfabrie- ken. Wij kunnen U helaas niet ver tellen, of er ook een Viergatenbrug bestaat, maar wij nemen aan van wel. Als bijzonderheid kunnen wij u nog vertellen, dat er in Utrecht een brug is, die officieel staat geboek staafd als de „Brug-van-twaalf-ga- ten". Elfstedentocht Gaarne wat in lichtingen over de Elfstedentocht, wanneer deze is opgericht en zo mo gelijk de namen van de 10 met de beste tijden met de jaartallen. Aldus J. D. Antwoord. Elfstedentocht is de be naming voor een schaatsentocht "i -wedstrijd, waarbij op één da° de *>1f Friese steden (Leeuwarden Po'-'-mrt. Franeker, Harlingen. Bolsward "tr»r- kum. Hindelonen, Stavoren IJlst en Sneek) moeten worden he. zocht. Wordt bij eoed iis ieder iaer verreden. In welk jaar in ePn '-er. verleden een schaatsenriider de-*e tocht voor de eerste maal heeft «*nl- bracht. is niet bekend Aaneenm- «n mag worden, dat de tocht reedc de 17de eeuw werd nnHorn0mon or. ficieel in 1890. 1909. 1919 1917 men 1933. 1940 1941 1942 1947 in*4 en 1963. Sinds 1909 wei-d 7>i uitge schreven door de Friese tt h~«d thans georganiseerd door de Elfstedenvereniginp Wmn«arm 19n9 W. J. H. Muiier. 12 uur. 55 minut— 1909: M. Hoekstra A-m. 13 uiu *9 min.; 1912: C -T. J. de Ko«in«* 11 mm 40 min.; 1917: C J J rl» 0 uur, 53 min.; 1929- Karri r,ee—h«»"T 11 uur. 9 min.: 1933" A. de Vri™ e S. Castelein 9 uur. 5 min.: iojo- v Adema, D. v. d. Duim. C. Jowprt Keyzer en Sj. Westra. 11 uur 30 m m 1941 A. Adema. 9 uur. 19 min.- S. de Groot 8 uur. 44 min.: 1°47 t W. v. Hoorn 10 uur. 52 min k1''- Jeen v. d. Berg, N. Beets 7 uur °5 min.; 1956 ex aequo Anton Ve-'>'- ven. Jeen Nauta. A ad de Koning. T v. d. Hoorn, Maus Wünhont "een o winnaar; 1963 Reinier Paping (18 jan.). Minorca's Waar kan ik zwarte Minorca's kopen? vraa ;t H v. S. Antwoord: De zwarte Minorca be hoort nu niet bepaald tot de meest gekweekte kipperassen voof de kip- penbedrijven en daarom is uw vraag heus niet zo gek als u wel meent U kunt daar alleen achter komen door een advertentie in de vakbladen <e plaatsen als b.v. 1. Avicultura. uit gave: uitg. Mij C. Misset N.V., Doe- tinchem, verschijnt tweewekelijks; 2. De Bedrijfspluimveehouder. Zeifde uitgever en verschijnt ook om de 2 weken; 3. De Pluimveeteelt, uitg. Wegener's Couranten Concern N V. Kanaalstraat 8 Apeldoorn. Verschijnt wekelijks.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9