DROOG WINTERS WEER OORZAAK VAN BOS- EN HEIDEBRANDEN Sjeik El Ro-Jenbiet DE SCHADUW VAN EEN MAN HOOFDPIJNPOEDERS MAANDAG 9 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Een fel om zich heenslaande trokken. Op het tweede net heeft brand bracht zaterdagmorgen om- men uitvoerig kunr.en kijken naar streeks tien uur het dorp Nederhe- een rechtstreekse reportage van het mert in de Bommelerwaard in op- internationale zwemtoernooi in Bre- schudding. Twee boerderijen en drie men. Het beeld was zeer helder en landbouwschuren werden een prooi welkom, waar men onder meer de van de vlammen. De oorzaak is on- Nederlandse winnaressen Corry Win- bekend. Aanvankelijk liet het zich kei en Ineke Reimerink op „het scha- aanzien dat nog meer boerderijen votje" zag verschijnen. Zondag kreeg De brandweren van Apeldoorn, blussingswerkzaamheden. Bij deze kele hectaren zwartgeblakerde aar- met rjeten daken in brand zouden men ook op het eerste net het Zen- Asten, Beekbergen, Deelen, Ede, Eg- brand zijn de brandweren van Asten, de. Oe brand was ontstaan doordat gaan Gelukkig echter draaide de tralbad van Bremen te zien in een mond aan Zee, Heerde, Helvoirt, Someren en Meijel in actie gekomen, jongens met vuur hadden gespeeld. harde wind en ging de gigantische toernooi van topzwemmers en zwem- Étekt PER ETUI VAN 6 EN 12 (Advertentie) Holten, Markelo, Meijel, Rijssen en Someren zijn gedurende het afgelo pen weekend in actie geweest tegen min of meer ernstige bos- en heide branden. SPEL MET VUUR is gistermiddag brand ontstaan in het gekomen. duingebied van jhr. Six onder Eg- De brandweren van Markelo, Hol- mond aan Zee. Ook hier bleef de ten en Rijssel hebben gisteren een schade dank zij voortvarend optreden Op de Veluwe hebben enkele min- begin van brand bestreden op de van de portier van de NAM-locatie, der ernstige branden gewoed, die de Hoge Borkelt onder Markelo. Met be- passerende burgers en de brandweer brandweerlieden niet voor al te grote hulp van nevelbluswagens heeft men tot enige hectaren kaalgebrand ter- problemen hebben gesteld. Moeilijker de schade weten te beperken tot en- rein beperkt, hadden de brandweren van Beekber- gen en Apeldoorn het gisteren tegen sttt a f 11717171 TD een brand in pensioen-restaurant_„De HjUlt J vonkenregen een veilige richting uit. sters, ook weer uit Nederland. Vlak bij een boorlocatie van de NAM Twee koeien zijn in de vlammen om- Avro en Vara TWEE DODEN BIJ BOTSING AUTO'S AANGEVALLEN Bergbeek" te Beekbergen. Hier stond binnen korte tijd de door ver pleegsters van het -„Zonnehuis" be woonde bovenverdieping in lichter laaie. Na enige uren was de brand, die door nog onbekende oorzaak is ontstaan en vermoedelijk een schade H. N. Delvos nam gisteravond van de gen Het amusement van de vorige avonden had een hoogtepunt op zon dag in Avro's „Theater domino", met de charmante, ietwat gemaniereerde Vlaamse omroepster Denise Maes en de Franse populaire ster Marcel Amont. Deze Marcel, die in popula- riteit de Belg Jacques Brei nastreeft, Gistermiddag zijn op de weg Ze- toonde zich een artist met zeer per- venbergsche Hoek-Zevenbergen een s00nlijke styi in ,jjn ,howwerk. Be- auto, bestuurd door de heer Kuister- halve met een mondje aangeleerd mans uit Zevenbergen en een auto Nederlands heeft Marcel zijn show bestuurd door de Engelsman Wigbold visueel uitgebeeld, tijdens zijn inter- In de hoofdstraat te Driebergen is op elkaar gebotst. De heer Kuister- pretaties begeleid door een ritme- De 26-jarige Haagse taxichauffeur zaterdagmiddag een personenauto te- mans en echtgenote en twee kinde- ,ectiei Gedurende tien minuten werd - - J- lichtmast eereden De be- ren zyn naar het St. Ignatius-Zie- aandacht besteed aan de Hollandse een lichtmast gereden. De be kenhui, m Breda vervoerd, waar de week in Mimchen, vooral voor onze TEGEN LICHTMAST GEREDEN van bijna 90.000 gulden heeft aange- taxistandplaats aan de Floris Grijpt ween. «uuro. S..-I richt, bedwongen. straat een jongeman mee, die op- stuurder, de 68-jarige hr. A. Lith uit heer Kuistermans en zijn echtgenote kijkers uit de Bollenstreek van be- In de Engelse Peel, die deel uit- dracht gaf te rijden tot de hoek van Maarssen, kwam by deze botsing om aan hun verwondingen zijn overle- langi omcjat herinnerd werd aan de maakt van het natuurreservaat De de Benoordenhoutseweg en de Waals- het leven. Zijn echtgenote is met den- Een a"de" mzlt4tende van deze komende vijftiende internationale Grote Peel is gisteren een oppervlak- dorperlaan. De chauffeur weigerde zwafe verW0ndingen naar het zieken- wa«en mankeerde mets. bloemententoonstelling „Keukenhof" te van enkele tientallen hectaren op dat punt echter linksaf te slaan, gebracht Ook een bii De Engelsman Wigbold is eveneens *e ^ss?' Pvar een oppervlakte van buntgras en laag hout een prooi "an zoals hem werd gevraagd, omdat ter nuis in zest georaenj. uok een dij nd D<f Dolitie begrijpt zeshonderd vierkante meter in Mun- de vlammen geworden. Door tegen- plaatse een verbod voor links afslaan hen m de auto zittend kind, dat licht niet jfoe op deze brede weg een der- chen zaSen ^ve een miniatuur-Keu vuren aan te leggen heeft men het is. De jongeman viel de chauffeur werd gewond, is in het ziekenhuis geliik ongeval heeft' kunnen plaats- kenhof opgericht. Maar in tegenslel- vuur weten te localiseren. Tot diep in daarna aan met een hamer, maar is ODBenomen vinden linS tot hetgeen in Lisse gebruike- j.lz. ik hiMirh**» -»oif /4a ïrior» <ro. pg lijk jSi zai er temidden van de bloe menpracht in München niet worden de nacht is men bezig geweest met blijkbaar zelf zo van de klap ge- schrokken, dat hij snel het hazenpad koos. Via een sloot langs de weg. Ut II FT A FDÏ7 waarin hij languit is gevallen, vlucht- MiLl 1 AIiLe; te hij de weilanden in. De chauffeui waarschuwde bij een benzinestation de politie, die de jongeman echter niet heeft kunnen vinden. Het was een slanke, lange jongeman met een In de gemeente Helvoirt in de beschaafd voorkomen. Hij liet in de ASSISTENTIE buurtschap De Margriet is gisteren taxi een hamer en een bril achter, in de namiddag ruim 40 ha bos afge brand. De brand ontstond op de dijk van het afwateringskanaal van 's-Her- togenbosch naar Drongelen en is overgeslagen naar de bossen van de gemeente Helvoirt en van de ge meente Vlijmen. De brandweer heeft na een uren lange strijd geassisteerd door onge veer 40 militairen van een kazerne te Vught en vele omwonenden, tegen de avond kans gezien het vuur te be dwingen. De oorzaak van de brand is niet bekend. Bromfietser vlucht na aanrijding; 10-jarige jongen vrij ernstig gewond Oecumene in „Brandpunt" Vliegtuigmaker zonder brevet er met toestel vandoor NA VIER UUR LANDING springen waren. Er passeerden ver- r„i7T scheidene bromfietsers achter elkaar, Ox i>LI\ CrHAZl die in de richting van het dorp re den. Een van hen zou vermoede- De 21-jarige vliegtuigmaker-elek- U)k om de spelende jongen te laten tromonteur der eerste klasse, T. J. M. schrikken met opzet naar rechts v. E., van de Koninklijke Marine, is zUn uitgeweken. Hij raakte de gistermorgen omstreeks zeven uur knaap, die een rechterheupfractuur alleen en zonder toestemming met 'n opliep en naar het Academisch Zie- Grumman S-2A Tracker onderzee- kenhuis moest worden overgebracht, bootbestrijdingsvliegtuig vanaf Malta J Er is de politie veel aan gelegen opgestegen. Ongeveer vier uur later deza bromfietser eens nader aan de maakte het toestel een landing op de tand voelen. Het zou een jonge- tegenwoordig ongebruikte vliegveld ma« z«n va« 16 17 J™ met rood- van Ben Ghazi. Intussen waren van- achtig haar die een zwarte Puch be- af Malta vliegtuigen van de Royal reed Ieder diei inlichtingen kan ver - Air Force onafgebroken bezig ge- schaffen word verzocht zich in ver- weest om naar de vliegtuigmaker, binding te ste len me de W^senaar- die geen vliegbrevet heeft, maar wel se verkeerspolitie (telef. 01751-3333). een jaar geleden de vliegeropleiding gedeeltelijk volgde, te zoeken. De Neptune van de marineluchtvaart dienst, eveneens op Malta gestatio neerd, is thans met een extra vlieg tuigbemanning naar Ben Ghazi on derweg om de tracker op te halen. Militaire autoriteiten ter plaatse zul len trachten v. E. te arresteren. De aanwezigheid van Nederlandse ma- ven en hij zong een eigen liedje. Een geëxposeerd. We moeten tot slot even en ander is welwillend ontvangen, teruggrijpen naar het jongste Vara- waarbij ons toch van het hart moet, programma met een voortreffelijke dat Johnny wat grof zinspeelde op Koning Lear door Albert van Dal- het gratis-zijn van een buffet tijdens sum en met andere artisten in een een persconferentie Kraaykamp had speciaal Shakespeare-programma. verder een vluchtig nummertje met Daar tegenover was wel zeer opper- zijn vroegere partner Rijk de Gooyer, vlakkig het veelbesproken program met Piet Röhmer (zoon Stiefbeen) ma „Zo is het toevallig ook nog eens en uitvoeriger met Tony Bloemers, een keer", zoals aangekondigd: zon- een van zijn boefjes in de musical der Mies Bouwman, vol stekelighe- „Oliver". Met onderscheiding werd den die niets om het lijf hadden en de jonge Engelse zangeres Susan warmee de koninklijke familie waar- Maughan ontvangen. Alles btfeenge- schijnlijk zal zijn geprikkeld, nomen was de show niet onverdien stelijk, zij het dan niet groots; maar Komende uitzendingen een en ander moet groeien. Veel res- Mgr. Bekkers, deze keer niet in peet hadden we voor de bijna 80- Vanavond draait de film „Diplo- bisschopsgewaad, maar „ln zwart jarige actrice Magda Janssens, die matieke koerier" met de bekende Ty- pak", heeft voor „Brandpunt" van in „De brief van Fortunata" een vi- rone Power in de titelrol en verder de KRO de oecumene ter sprake ge- taliteit ontwikkelde die men nauwe- onder andere met Hildegarde Kneff bracht en opgemerkt, dat we hetgeen lijks zou hebben verwacht. Pittig van Vooraf gaat een vol uur kort pro- de laatste weken is gebeurd, niet zo gebaar en stevig in haar uitvoerige gramma. Dinsdag heeft de Vara een Op de Lange Kerkdam, ongeveer zwaar moeten nemen. „We staan nog rol heeft zij ruim een half uur haar nieuwe Dick Powell, verder mqziek hsivprwpw rf* Van Oirtpnharnf pas aan het ^gin van een weg". In- partner Paul Meijer getrotseerd in van Hoagy Carmichael en opnieuw 6 tussen zijn er gelukkige contacten het streven naar naastenliefde. Dok- een ouderavond met sexuele voor- veldtweg en de Joh. de Wittstraat, is tussen katholieken en protestanten ter Trimbos heeft in de vierde afle- lichting onder leiding van Jaap Buis. zondagmiddag om omstreeks kwart gelegd. Maar zoals de laatste tijd is vering van „Gehuwd en ongehuwd" (Men leze, wat de KRO-gids ter in- gebleken, bestaat er nochtans een het geval „kind in het jonge huwe- leiding heeft geschreven). Woensdag voor zes een tienjarige jongen vrij feibeid, die stoot op de grondwet van lijk" voorgelegd aan vijf jonge pa- is er de NCRV met „Herrie om Har- ernstig gewond bij een aanrijding het christendom. „Ieder op zijn plaats ren. Het werd geen forum, maar wel rie" en de NTS met de return-voet- door een jeugdige bromfietser, die moet de volle waarheid zoeken", zei een reportage van een drietal ge- balwedstrijd Zürich-PSV. Op het de bisschop. sprekken. Voor de kijker thuis ging tweede net geeft de KRO een artis- er na het ongeluk vandoor is gegaan. helaas een en ander van de discussie ten-programma. Het toneelstuk van KRO op zaterdag verloren, omdat zo dikwijls door een donderdag heet „De zwanen van de De jongen een zoontje van de werd gesproken. Er kwamen twee Theems" en is geschreven door Cees famüie K. stond met de rug naar Johnny Kraaykamp had voor zijn grondthema's naar voren, maar daar- Nooteboom. Ook nu is Magda Jans- het fietspad en draaide het touw voor jongste show zelf de teksten geschre- uit werd nochtans geen conclusie ge- sens van de partij, kinderen, die op het trottoir aan het Een vervolgverhaal van Suske en Wiske 18-jarige monteur berooft grootvader w x x Een 18-jarige monteur uit Amster- rinevhegtuigen op Malta staat in dam heeft van zijn 88-jarige groot- verband met oefeningen, welke op va(jer jn een rusthuis een bedrag van bet ogenblik in het Middellandse f 1400 gestolen en bijna het gehele Zeegebied gehouden worden. bedrag, samen een vriend, in vijf dagen opgemaakt. Met zijn vriend, De Koninklijke Marine^ zal in een i7.jarjge schilder, bezocht de samenwerking met de Nederlandse kleinzoon zijn grootvader in het rust- ambassadeur in Lybië het nodige huis. verrichten ten einde te bewerkstel ligen, dat de daar gelande „Grum- De bejaarde man bewaarde wat geld man Tracker" weer te harer beschik- in een kistje op zijn kamer. Met de king wordt gesteld en naar Malta kan twee bezoekers verdween ook het worden teruggebracht. Tevens zullen geld uit de kist. Toen de jongens vijf de nodige stappen worden onderno- dagen later werden aangehouden, men om te bewerkstelligen, dat de was er nog maar f 300 over. De rest vliegtuigmaker v. E. aan de Konink- was opgegaan tijdens uitstapjes in de lijke Nederlandse Marine zal worden Amsterdamse binnenstad. De kinder- overgedragen. politie heeft de zaak nu in handen. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klas sieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoon muziek. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Aneelus. 12.04 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen t.b.V. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar!!!: lichte gram- mofoonmuz. met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Rieleksen: amusementsprogramma (herh. v. zaterdag j.l.). 15.10 Voor dracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16 30 U hebt voorrang: Godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeued. 17.50 RePeringsuitzending: Land- bouwmoffeliiMiedeo op de Beneden windse eilanden, door Ir. F. F. Leu- pen. IR.00 Lichte grammofoonum-dek voor de teenagers. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij: Tot u süreekt de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren Partii. 18 30 Radio-Volks- Universiteit' Oriëntatie en Commu nicatie bii Walvissen en Dolfiiopn, door prof. dr. E. J. Sliioer. 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten i°25 Lijdensmeditatie. 20.00 Radio Pbil- harmonisch orkest en solist: Klassie ke muziek. In de pauze: Lof van Duysentiarighe Oostende, klank beeld. 22.00 De zingende kerk: Be spreking over kerkmuziek uit ver schillende stijlperiodes. 22.20 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd, een keuze uit woord, zang en dans. van elders en an ders. 23.10 Lichte grammofoonmuziek 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtend evmnas- tiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas sieke kamermuziek (gr.). 9.40 Mor genwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio-Volks-Universiteit: Zelfkennis en Mensenkennis, door dr. J. IT. Plokker. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.20 Regerings uitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Metronole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Johan Willem Friso Kaoel. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Ik hoor, ik hoor wat u niet hoort, le zing met grammofoonplaten. 15.40 Voordracht. 16.00 Jeugd en ritme 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammofoonmu ziek voor de jeugd. 18 00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pro menade-orkest en zangsoliste: amu sementsmuziek. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Studentenkoor. 19.35 Ca rillonbespeling. 19.45 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Kleurrijke klanken: muziek-revue. 21.00 Radar: AVRO's radioperiodiek. 21.45 Licht instru mentaal trio. 22.00 Klassieke kamer muziek. 22.30 Nieuws en mededelin gen. 23 00 Licht symfonische muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 11.00-11.25 Schooltelevisie: Mechanisatie. 19.30 Mijnheer de voor zitter. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Pro gramma uit de serie Amerikaanse componisten. 21.15 Dick Powell Speurtocht, TV-film. 22.05 Ouder avond. NTS: 22.30—22.35 Journaal. 39) ,,'t Is een schat, Billy", zei ik over tuigd. „Ik wil geen woord tot haar nadeel horen. Ik houd van een meisje waar pit in zit." „Je hebt er nu een gevonden", mop perde Billy. „Jullie zult een aardig paartje worden." Hij stond op en keek op zijn horloge. „Je moest nu naar bed gaan, Jack", vervolgde hij, „als wij morgenochtend om half tien veg moeten rijden. Die jaap in je arm zal morgenochtend wel weer voldoende in orde zijn, maar je hebt nog al wat bloed verloren en hoe taai je ook bent, zal toch een beetje slapen je geen kwaad doen." „U heeft gelijk, dokter", zei ik met tegenzin, want hoe inspannend deze avond ook geweest was, voelde ik in het geheel geen lust om naar bed te gaan. „Wij zullen onze belangrijke plannen morgen onderweg naar Woodford verder uitwerken." „Wat ik zeggen wil", zei Billy, „wat moeten wy doen met mijn bagage en verdere spullen?" „O, dat komt in orde", antwoordde ik, terwijl ik voorbzichtig van de sofa opstond; „wij zullen hier of daar stoppen en een koffertje en tanden borstel voor je kopen. Geld speelt op dit tochtje geen rol." „Goed", zei Billy, „ik heb hard ge brek aan een nieuwe uitrusting. Ik liet hem zijn kamer zien en toen kwam hij met mij terug naar de mijne, waar hij mij hielp uitkleden zonder mijn verband te beschadigen Behalve dat ik beide deuren op slot deed, nam ik een verdere voorzorgs maatregelen. Ik begreep, dat mijnheer Guarez en zijn vrienden ook een veelbewogen avond achter de rug hadden en dat ik, na dat kloppartij tje op straat, wel op een paar rustige uurtje kon rekenen. Mijn hoop bleek niet ongegrond. Ik sliep het overige gedeelte van de nacht in één stuk door, en werd wakker door het klop pen van het kamermeisje, dat thee bracht. Na de deur te hebben ontsloten, liet ik haar binnen komen. Ik herinnerde mij natuurlijk, hetgeen Billy mij ge zegd had. n.l. dat zij iets belangrijks had mee te delen, doch reeds een en kele blik op haar bedrukt gezichtje zou me onmiddellijk hieraan herin nerd hebben. „Zeg, wat scheelt er aan?" zei ik. Zij zette het theeblad op het ta feltje naast mijn bed. „Weet u soms, wat er met Milford is gebeurd, mijn heer?" vroeg ze bevend. Ik staarde haar verbijsterd aan. „Goede hemel", riep ik, „je wilt toch niet zeggen, dat hem weer iéts is overkomen?" „Kort nadat u het huis heeft verla ten, is hij weggegaan, mijnheer en hij is niet teruggekomen." Zwijgend hoorde ik deze verbijs terende mededeling aan en bleef daarna enige ogenblikken in ge peins liggen. „Weggegaan?" herhaalde ik ein delijk. „Hoe ging hij weg. Hij was toch te zwak om te lopen, niet waar?" Zij schudde haar hoofd. „Dat weet ik niet, mijnheer. Er werd door een jongen een brieje gebracht en' on middellijk daarop reed hij met een taxi weg, mijnheer." Ik begon te lachen. Ik kon er werkelijk niets tegen doen. „Ik denk, dat Milford aan de boemel is gegaan", zei k. Het aardige kamermeisje keek mij onthutst aan. „Misschien is hij niet wel bij het hoofd, mijnheer; de keu kenmeid en ik vonden, dat hij zo zon derling deed, alsof hij geheel in de war was." Ik knikte, nu weer ernstig, ,,'t Zou mij niets verwonderen, als jullie het bij het rechte eind hadden." Feitelijk kwam hun theorie mij in het geheel niet waarschijnlijk voor, doch voor het ogenblik kon ik er niets van denken, nog minder zeggen. „Wil je mijnheer Logan vragen, bij mij te komen", zei ik, toen zij aan stalten maakte, om heen te gaan. „Wij zullen, zodra ik op ben, een onderzoek naar Milford instellen." Een ogenblik later kwam Billy in een schitterende pyama binnen. „Dat is een raar geval, Billy", zei ik. „Nu zijn wij Milford kwijt." Toen vertelde ik hem, wat ik zo even had vernomen. Blijkbaar vond hy de geschiedenis ook niet erntsig, want hij ging grin nikend op de rand van het bed zit ten. „Er is geen gebrek aan afwisseling in deze historie", lachte hij, „dat is tenminste iets, dat in haar voordeel pleit. Wat kan er in 's hemelsnaam met die vent gebeurd zijn?" Ik schudde mijn hoofd. De moge lijkheid dat zijn verwijnen een ern stige achtergrond had, drong nu tot me door. „Wie weet, is hij niet door die vriendelijke Guarez weggelokt en doodgeranseld. Maar ik kan het haast niet geloven, dat hij zo'n ezel zou zyn." „Zou het niet mogelijk zijn, dat hij een van de bende was?" vroeg Bil ly met een hoopvolle uitdrukking in zijn stem. „Neen", zei ik. ,Ik ben er zeker van, dat Milford trouw is. Waarom zouden zy hem anders vergiftigd heb ben, en waarom zou hij anders tus senbeide gekomen zijn, mij geholepn en verdedigd hebben? Neen, Billy, ik begin me ongerust te maken over Milford." „Ja", zei Billy, ,,'t Is feitelijk een lamme geschiedenis. Wat denk je te gaan doen?" „Ik weet het nog niet", zei ik, ter wijl ik uit bed stapte. „Ik kan er de politie niet bijhalen. Wij moeten wachten en uitkijken, dat is alles". ,En laten wij intussentijd die arm van jou eens nakijken." Hij maak< het verband las en keek onder goedkeurend knikken, hoe de vruchten van mijn avontuur van.de vorige avond na een nacht rusten er uitzagen. „Prachtig", kondigde hij aan. ,,'t Is zo goed als dicht.". „Dat is het resultaat van ee ngezond gestel en zedelijke levenswijze. Vandaag nul len wij het verband er nog om la ten, alleen maar voor de zekerheid, maar morgen kan het er af." ,Laat ik dan voor je het nieuwe verband legt, eerst een bad nemen", zei ik. „Zeg, wat ik vragen wilde, kun jij chaufferen?" Billy knikte. „Ik heb het zeer veel gedaan. In Buenos Aires rydt alles auto tegenwooridg." „Dan moet je mij er vandaag heen rijden. Ik ben geen professor in het choufferen en met deze arm heb ik een grondig excuus." „Laat het maar aan mij over", zei Billy rustig. Wij namen ieder een bad, waarna Billy mij verbond en ik beloonde zijn vriendelijkheid door hem mijn scheergereedschap te lenen. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2