behandelde enkele belangrijke zaken Gemeenteraad van Leidschendam is ontevreden over Haagse overloop Medische diensten TELE KOONTJES ZATERDAG 7 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Pleidooi voor betere bejaardenzorg In afwijking van het gebruikelijke schema, dat de gemeenteraad van Noordwijk vergadert op de derde dinsdag van de maand, was gisteren een raadsvergadering ingelast, waar op enkele belangrijke punten aan de orde werden gesteld. Hoe belangrijk ook, ze lokten over het algemeen maar weinig discussie uit en al gaven de onderwerpen niet altijd alle raads leden volledige voldoening, b. en w. kregen steeds het fiat. Zo kwam het, dat deze vergadering, waarin een heel bedrag aan kredieten over de tafel rolde, toch binnen het uur haar beslag had. Over de voorzieningen voor strand- beveiliging, waarvoor een krediet werd gevraagd van 11.000, alsmede over de kredietaanvrage reconstruc tie Gooweg 585.000), berichtten wij reeds uitvoerig in ons blad van gis teren, zodat wij daar niet in den bre- cfce op behoeven in te gaan. Het laatste krediet werd welis waar verleend, doch geheel zonder "slag of stoot ging dat niet. Met name jhr. A. v. Riemsdijk (Gem. Bel.) had nogal wat op de lever. In suggestie ve vorm stelde hij enkele vragen over de situatie van het fietspad en de oversteekplaats daarvan en voorts over de aanleg van riolering ten be hoeve van 'n 6-tal panden aan de Gooweg, vlak bij de toekomstige uit breiding Boeren burg. Zowel bur gem. mr. G. F. W. van Berckel als wet houder A. Vogelaar ontzenuwden de door het lid gehanteerde argumen ten a.g. het eerste punt. De voorge stelde oplossing was volgens b. en w. nog de beste, althans kon niet gezegd worden, dat de suggestie van de heer v. Riemsdijk de zaak zou vereenvou digen. Er werd b.v. over een voet gangerstunnel gesproken, maar die zou minstens twee ton moeten gaan kosten. De kwestie van de riolering zal wel eerst in 1967 aan de orde ko men, wanneer men begint met de realisering van het uitbreidingsplan Bóerenburg. De heer van Riemsdijk legde zich, hoewel zichtbaar node, bij de argu menten van b. en w. neer. LANGEVELDER SLAG De bouw van de dagwinkels en de aanleg van een plein aan het Lange- v el cler Slag, waarvoor eerder een kre diet werd verstrekt van in tota<f 475.000, zal naar raming 125.500 meer gaan kosten. Om de exploitatie Sluitend te maken zal de totale huur opbrengst (naar eerste schatting 36.700) nu 44.600 moeten bedra gen. Hiertegen had de raad geen be zwaar evenmin tegen de machtiging aan b. en w. de dagwinkels na het ge reedkomen voor 'n periode van 5 jaar te verhuren tegen de verhoogde prjj- zen aan door hen aan te wijzen ge gadigden. Op een vraag van de heer G. Faase (KVP) zullen daarbij ne ringdoenden van Noordwijk de voor keur krijgen. BEJAARDENZORG Het bejaardentehuis „Dalrust" moet worden hersteld, verbouwd en uit gebreid, hetgeen naar raming 170.000 moet kosten, waarvan het gasthuis uit eigen middelen slechts 25.000 kan financieren, zodat voor het restant een beroep op de gemeen te werd gedaan tot het verstrekken van een lening. De raad ging daarmee akkoord, doch niet nadat dr. J. van Nes (Gem. Bel.) twijfel had geuit aan de doel matigheid van de oudedagsverzorging in Noordwijk, die zowel kwalitatief als kwantitatief achteraan komt. Kwalitatief betekent het voorstel eni ge verbetering, kwantitatief echter niet noemenswaard, aldus dr. v. Nes „Dalrust" drijft op te weinig kracht. Spr. vroeg: „Is het niet mogelijk het geheel zo te vergroten, dat er accom modatie komt voor minstens tien be jaarden méér? Met dit voorstel win nen we bijzonder weinig accommoda tieruimte." De burgemeester moest hierop ant woorden, dat men op het ogenblik daarmee vrijwel aan de grens stond. Bovendien vond de Prov. directie het geraamde bedrag toch al aan de ho ge kant. Wethouder Vogelaar vulde dit aan met te zeggen, dat het al een hele toer is geweest voor het plan de rijks- goedkeuring te krijgen. Die kwam er slechts op het kantje door. Het stichten van bejaardentehui zen behoort niet tot de taak van een gemeente, maar moet worden over gelaten aan het particulier initiatief B. en w. geloven dus niet dat er kans is op toestemming voor verdergaande plannen. PARKEREN De heer P. C. van Dam wil voor drie jaar de exploitatie pachten van de parkeerterreinen op het Palace- plein en aan de Golfbaan, de laatste met inbegrip van de rijwielstalling, tegen een pachtsom van 10.000 per jaar. Na enige discussie ging de raad daarmee akkoord, met aantekening, dat de heren v. Riemsdijk en Van Nes (beiden Gem. Bel.) geacht wen sten te worden te hebben tegenge stemd, omdat h.i, het parkeren bij de go-lfbaan vrij behoort te zijn. De gemeenteraad van Leidschen dam besloot gisteravond het beroep van de heer N. Veldhuyzen te Zoe- terwoude tegen de aanslag straatbe lasting niet ontvankelijk te verklaren, omdat, o.a. het bezwaarschrift veel te laat was ingezonden. Ten behoeve van de aanleg van een parkeerstrook op het Damplein langs het verlengde van de Plaspoelstraat besloot de raad de verbindingsstraat langs Damplein 1 t/m 16 aan het openbaar verkeer te onttrekken. OVERSTEEKPLAATSEN Als gevolg van de toenemende ver keersonveiligheid in de Damlaan en de Nieuwstraat achten b. en w. het noodzakelijk nabij het kruispunt Damlaan - Zaagmolenstraat - Dam straat - Damplein en in de Niéuw- straat bij de uitmonding van de Dam houderstraat een zeebrapad aan te leggen en deze oversteekplaatsen te doen bedienen door een z.g. verkeers- brigadiertjes. De totaalkosten worden geraamd op 1.775,- AANKOOP GROND Om een gezamenlijke stalling te verkrijgen voor de gemeentelijke vracht- en andere auto's heeft de raad z\jn goedkeuring gehecht voor de aan koop van een perceeltje grond 0.62.50 ha in de onmiddellijke nabijheid van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. De heer L. G. J. Weerdenburg is bereid bedoelde grond aan de gemeente te verkopen voor 61.387,50 inclusief inkomensschade en verplaatsingskos ten van het op de grond staande ke telhuis. Eventuele belastingschade zijn eveneens voor rekening van de gemeente. ALGEMENE BESCHOUWINGEN BEGROTING 1964 De heer R. Wilke (KVP) was de eerste spreker die vaststelde dat het grote tekort op de begroting het ge volg is van de overloop van Haagse inwoners naar Leidschendam. De ge meente moet daarvoor allerlei voor zieningen treffen waarmede de uitke ring van rijkswege geen rekening houdt. Als de rijkssubsidie berekend zou worden naar het aantal inwoners op a.s. eind december dan zou volgens spr. de rijksuitkering zeker f 150.000,- hoger zijn. Nu moet het gemeentebe stuur de tarieven, belastingen en re tributies drastisch verhogen terwijl ook het begrip leefbaarheid zal móe ten meespreken. In ieder geval zullen wij de subsidie voor de kruisvereni gingen en voor de bejaardenzorg op peil moeten houden. Stomp wijk zal dit jaar bijzondere aandacht vragen. Het wonen daar zal meer aantrekke lijk gemaakt moeten worden temeer omdat Stompwijk eerlang tussen twee steden komt te liggen en der halve in inwonertal zal toenemen. Aan de verkeersveiligheid zal meer aandacht geschonken moeten worden. De koscen van huisvesting van Haag se inwoners wordt door het rijk wel minimaal gewaardeerd. Leidschen dam ontvangt 64,- per inwoner en Den Haag 90,- wat schril afsteekt bij de grote zorgen en kosten welke de gemeente uitsluitend in het belang van de Haagse agglomeratie moet ma ken. Ook de heer Kranenburg (Prot. Chr) toonde zich ontstemd Over de bijdrage welke de gemeente uit de rijkskas zal ontvangen. rder toonde deze spr. de noodzakelijkheid aan voor de benoeming van een derde wethouder. Anderhalf uur! De heer Boone (PvdA) haalde in zijn beschouwing als naar gewoonte alle wereldgebeuren aan o.a. de Ber- lijnse muur, het concilie, de oecumene enz. om aan het einde van zijn l'/t durende rede toch enige gemeente lijke problemen aan te roeren zoals een derde wethouder, de onvoldoende zorg voor schoolgebouwen. Spr. had waardering voor de beide plaatselijke zangverenigingen die het culturele peil van de inwoners opvoeren. Ver der vroeg spr. of het mogelijk is de enige tjjd geleden geopende ijsbaan om te vormen tot kunstijsbaan. Ook een sporthal achtte hy zeer noodzake lijk. De heer Van Keule (VVD) vond het onjuist de plaatselijke rechten te verdubbelen omdat dan de oude be woners van het dorp de dupe worden van de huizenbouw voor de Haagse ingezetenen. Spr. gaf in overweging de reserves van de gemeentelijke be drijven aan te spreken om later met behulp van de vele nieuwe bewoners de reserves weer op peil te brengen. B. en w. zullen donderdag a.s. de aangeroerde gemeentelijke proble men nader toelichten voor zover dat na het schriftelijk vragen en antwoor- denspel nog nodig zal zijn. ALKEMADE UIT DE RAADSSTUKKEN Zoals reeds eerder gemeld komt de raad van Alkemade maandagavond te 8 uur in openbare vergadering bijeen. Uit de raadsstukken vraagt o.a. de aan dacht het voorstel tot herziening van de tarieven voor het pontveer te Kaag. Zoals bekend werd bij raadsbesluit van 13 jan. jL besloten tot overname door de gemeente Alkemade van dit pont- veer, waarna tot verpachting hiervan zal worden overgegaan. De thans gel dende tarieven zijn verouderd en wer den op 8 april 1953 vastgesteld. Ten einde een meer arbeidsbesparende en minder tijdrovende exploitatie mogelijk te maken en een zo vlot mogelijke over tocht te bevorderen, zijn in de ont werpregeling naast een algemene ver hoging van de veerrechttarieven, tevens bepalingen opgenomen inzake de afgifte van abonnementen en couponboekjes of knipkaarten. Voor kinderen tot en met 9 jaar is de overtocht vrij. Voor de verdere tarieven vermeldeta wij tussen haakjes de prijs van couponboekjes of knipkaarten voor 10 overtochten. Per sonen vanaf 10 jaar enkelvoudig tarief 0.05 (ƒ0.40). Rijwiel, tandem al of niet met hulpmotor, kinder- of kruiwagen ƒ0.10 (ƒ0.80). Voor handwagen, bak fiets e.d. met inbegrip van geleider ƒ0.20 (ƒ1.60). Voor een met ten hoogste twee paarden of ander trekdier bespan nen voertuig, een motorrijwiel met aan hangwagen of zijspan, een personen auto, en een vrachtauto met leeg ge wicht van minder dan 1500 kg. ƒ0.25 (ƒ2.Voor een autobus of een vracht auto met een leeg gewicht van 1500 kg. of meer ƒ0.50 (ƒ4.—). Ditzelfde tarief geld ook voor tractor met aanhang wagen, terwijl voor een vrachtauto met aanhangwagen geldt ƒ0.75 (ƒ6.—). Voorts gelden nog enkele bijzondere bapalingen voor week- en maandabon nementen, alsmede dat dubbel veergeld verschuldigd is tussen 23.00 en 6.00 uur, alsmede bij onstuimig weer of ijsgang. Aan alle inwoners van Kaag, die in het bevolkingsregister der gemeente Alke made permanent als inwoner zijn inge schreven .zal vrije overtocht worden verleend, evenzo aan de leden van het gemeentebestuur van Alkemade en ambtenaren dier gemeente, indien zij bij dienstvervulling van het pont gebruik moeten maken. Door de EHBO afd. Rijpwetering-Oud Ade is aan het gemeentebestuur van Alkemade het verzoek gericht om sub sidie voor de aanschaffing van een be ademingspop, geschikt voor demonstra tie en training van de „mond-tot-mond en mond-tot-neus-beademingsmethode". De kosten bedragen hiervan compleet ƒ400.waarbij ƒ120.uit de vereni gingskas zal moeten komen en b. en w. voorstellen tot het verlenen van een eenmalige aanvullende subsidie groot 280.—. Sluiting van een vaste geldlening ad ƒ1.000.000. In haar prae-advies hierop stellen b. en w. dat in totaal voor een bedrag van 1.610.410. aan kapitaalswerken in uitvoering of reeds uitgevoerd gefinan cierd dient te worden. Hier staat een totaal aan kapitaalsinkomsten tegen over van ƒ475.365, zodat op korte ter mijn over een bedrag van 1.135.045 aan vaste financieringsmiddelen moet kun nen worden beschikt. Van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten is thans een aanbieding voor een vaste geldle ning rentende 5 pet 's-jaars en af te los sen in 25 gelijke jaarlijkse termijnen voor een totaal bedrag van ƒ1.000 000. Aangezien ook de commissie van bij stand voor financiën met dit voorstel akkoord,is gegaan, verzoeken b. en w. de raad dit voorstel te willen aanvaar den. 4LPHEN AAN DEN RIJN FEESTAVOND 55-JARIGE V.V. „ALPHEN" Rob de Nijs was gisteravond in de grote zaal van het paviljoen „Avifau na" tijdens de viering van het 55- jarig bestaan van de v.v. „Alphen" de meest gevierde artist van het ge zelschap. De voorzitter van de vereniging, de heer C. F. J. van Winkel, sprak een welkomstwoord, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de overwel digende belangstelling voor deze avond. Een bijzonder woord van wel kom sprak hij tot de voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB mr. J. J. de Jong de afgevaardigden van de zusterverenigingen, waarbij enke le bestuursleden van de Duitse club Oggersheim. Van de geboden gelegenheid enke le felicitatiewoorden te mogen spre ken maakte mr. De Jong vervolgens een dankbaar gebruik. Daarbij bood hij een fraaie KNVB-vlag aan. Voorzitter dr. Ecker van de v.v. Oggersheim (Duitsland) sprak even eens gelukwensen tot het bestuur. Hij bood voor de bestuurskamer een fraaie houten wandplaquette aan met daarin de wapens van Alphen en Oggersheim. Ook het bestuur van de jeugdaf deling ontving geschenken van de heer Ecker. Namens de supportersvereniging sprak de voorzitter de heer J. Ba- rense, die eveneens een enorme nieu we vlag aanbood voor de standaard- mast op het terrein. Deze mast was eveneens op kosten van de suppor tersvereniging des middags reeds vernieuwd. Door al deze geschenken bleek de heer Van Winkel bijzonder getrof fen. Het feestprogramma werd daarna verzorgd door Rob de Nijs en The Lords, het duo Alegria met Spaanse zang, het Kalmar trio met akrobatiek, Chic en Co, Cees Schilperoort, Henk Booy met zang en Petino gooche laar. Na afloop van dit uitstekend ver zorgde programma bleef men nog ge- ruimen tijd bijeen onder de tonen van het ensemble De Melody Mixers. In de pauze werd de heer J. Wind- horst door de voorzitter de heer Van Winkel na een hartelijke toespraak tot lid van verdienste der vereniging benoemd, waarbij hij de heer Wind- horst het daarbij behorend speldje uitreikte. Personeelsfeest Onder leiding van de voorzitter van de personeels vereniging kwamen gisteravond de personeelsleden van F. P. Bos en zoon n.v. aan de Woubrugseweg met hun huisgenoten in de bovenzaal van hotel Centraal bijeen voor de jaar lijkse feestavond. De heer J. de Jong sprak een har telijke welkomstwoord in het bij zonder tot de directie. De heer J. A. Bos reikte aan de aanvoerder van het Klaverjasteam van het bedrijf in Alphen de heer J. Haze een fraaie wisselbeker uit, die het Alphense bedrijf voor een jaar in bezit kreeg, dank zij het winnen van het jaarlijk se klaverjastoernooi tegen de ploeg van het Koudekerkse bedrijf. Het vrolijke gedeelte van de avond was in handen van het gezelschap van Frans van Dusschoten, die met medewerking van De Spelbrekers. Herman Theunissen en Gino Manelli een uitstekend programma voorscho telden. De grote zaal van gebouw Nabij was gisteravond tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter van de per soneelsvereniging van het bedrijf van Varossieau de heer P. van Veen ter gelegenheid van deze gezellige per- soneelsavond een welkomstwoord sprak. Hij begroette daarbij tevens enkele leden van de directie en hun dames. In een snelle vaart werd vervol gens onder regie van de uiterst be kwame artist Joop Doderer onder de titel „Het is Carnaval" een revue ge bracht. Vooral Joop Doderer liet de zaal in talrijke schetsjes vaak bulderen van het lachen en de heer Van Veen wist zich dan ook aan het slot van de avond de tolk van allen toen hij het gezelschap behalve woorden van dank tevens bloemen aanbood. RUNSATERWOUDE - Geboren: Arnold z.v. M. v. Brug gen en A. G. Slingerland; Elisabeth Johanna d.v. J. J. Overdevest en H. A. v. Kessel; Irma Johanna Antonia d.v. J. Th. C. Dijkzeul en T. T. Tu- renhout; Jacqueline Cornelia Johan na d.v. G. D. v. Schagen en C. J. v. Scherpenzeel; Helmar Jan z.v. A. L. Bonder en H. N. D. Sebel; Cornelis Hendrikus Jozef z.v. Th. J. M. Vis ser en A. M. de Jong. Overleden: Petrus Schweinsbergen 56 j. LEIDEN EN OMGEVING weekend nemen waar de artsen: De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877; dkt. Van Alphen, Noordeindseplein 2a, tel. 22268; dkt. Glabbeek, Bachstraat 39, tel. 22956; dkt. Van Wingerden, Bos- huizerkade 28, tel. 30791; dkt. Lan- gezaal, Witte Singel 30, tel. 24855. Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal Apotheek, Breestraat 74, bel. 20552. Voor tandartsen-diensten zie de raam borden. x Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712202; dkt Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Alphen aan den Rijn Dkt. M. Hollants, ten huize van dkt. A. Zwar tendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelminastr. 67. Wijkverpleging zuster A. C. Huy- bregts, Conradstr. 11, tel. 2710. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030 en zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dieren arts: H. van Oosterom, tel. 2136. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts A. Disselkoen, Hoofdstraat 306, Sas- senheim, tel. 8166. Apotheek Lisse/ Hillegom: Lissese Apotheek, Vier kant, Lisse. R.K. Wijkverpleging zus ter M. Bakker, Flatgeb. M. Tromp straat, Hillegom. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. F. Beyderville, tel. 2182. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom v. Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 24909. b.g.g. 01710—31297. Zuster Hoogvliet neemt ook waar te Zoe- terwoude en Hazerswoude (beide Hoge Rijndijk) en Koudekerk aan den Rijn. Bij ongevallen aan de Ryndqk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Zus ter Van Eijs, tel. 01725—777. Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01712 139. Leiderdorp Apotheek R. van Breest Smallenburg is geopend. Dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leider dorp, tel 30070. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase Jr., Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts en apotheek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724203. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel 2405, Wit-Gele Kruis: zuster J. van Stigt, tel 3388. Apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, Eijcken Donck 52. tel. 02533—2910. Zilk: dkt. A G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520—5707. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Wit-Gele Kruis za terdag zuster Warmenhoven, telef. 51188, b.g.g. 52426; zondag zuster v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773 Dkt. D. Held, Marelfean 36, tel. 52255. Rijnsburg Zie Katwijk a d Rijn Sassenheim Dkt. H. Kwint. Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wijkver pleging zuster Mühlhaus, Dr. Kuy- perstr. 3, Voorhout, tel. 025328122. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, Churchilllaan 11, tel. 025327202. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen Veurseweg 20, tel 2356. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar De artsen J. A. Ro mer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheekdienst: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar Zwammerdam Dkt. K Gill, Zwammerdam, tel. 017262527 AANGEBODEN 2 Aangeboden: sierteelt verg. k.kas, w.kas, open grond A en B, zowel pe riode als jaar. J. van Pari don Jr., Herenweg 140A. Noordwijkerhout, telef. 02533—2205. 2 Een bezoek aan onze kwekerij is zeker de moei te waard. Wij zijn ruim ge sorteerd in diverse soorten planten voor uw zaak, huis of kantoor. Tevens hebben wij een ruime sortering aardewerk. Zaalberg, Lo- ré enz. en een grote col lectie koper en tin. Bloe menmagazijn C. L. Mul der, Haarlemmerweg 21, Leiden, tel. 205^0. 2 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 2 Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 2 Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar. Eerste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnold us en Zn., Minnebroersgracht 9. 2 Kinderfoto's en huwe- lijksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurse- weg 30. Zoeterwoude, tel. 01715-353. 2 Horloges!! Voor jon gens: 17 steens ancre-uur- werk, schokvrij met staler band 33.75. Voor meisjes: 17 steens ancre-uurwerk schokvrn, doublé of chroom 39.75 Eigen werk plaats. dus 100% ser vice. Uurwerkkliniek „Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. 2 Grammofoonplaten. populair, klassiek, top-hlts Reuze uit meer dan 20 000 nummers Van Zijp, Haar lemmerstraat 279. Leiden 2 Gebruikte bromfietsen voorradig Door inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haar- lemmerstr. 295, Leiden. 2 500 merkfietsen, in ve le kleuren en uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 132 50 compleet. Van Zijp Haarlemmerstr. 295, Kore- vaarstraat 6, Leiden. 2 Gebruikte T V.-toestel len voorradig. Door inruiJ verkregen. Door vakmen sen nagezien. Prijzen v.a 200.-. Van Zijp, Haarlem merstraat 279. Leiden. 2 Oude lange kwikbaro meter te koop gevraagd Defect geen bezwaar. Br. aan postbus 4010, Rijswijk. 2 Te koop: huisk.am., 2 leun- en 4 stoelen, terra, zeer solide, old finish; gashaardje, 8 st. met pl. en pijp; speeltafel 90x90 in- kl.baar; haardkachel voor kl. kamer. Te zien: maan dag 7-8 u., Nassaulaan 50, Oegstgeest. 2 Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot 5000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan ^krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 2 Rotan meubelen, wie gen. mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Te koop: 4 stoelen en 2 armstoelen, goed onder houden. Spoorstraat 42, Roelofarendsveen. Nu een nieuwe lamp voor woning, boot. winkel of kantoor. De grootste sortering De laagste prij zen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293, Leiden 2 Een nieuwe woning? voor al uw lampen naar De Lichthal. Gratis plaat sen van lampen boven de 25.- in Leiden en omge ving. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. 2 43 cm TV 1 198, 53 cm TV 250, eventueel met antenne Gemakkelijke be taling mogelijk. Brieven Postbus 169. Leiden. 2 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice, Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. [ocht U last van vliegen in uw stallen hebben, laat ze dan met Organon, de nieuwste in de laboratoria ontworpen vloeistof, uitspuiten door: L. J. M. Kerkvliet, Rijn dijk 197, Hazerswoude, tel. 01714—552. 2 Voor beddenreparatie naar De Kleine Winst Haarlemmerstr 51. Over trekken in één dag klaar! 2-pers. vanaf 26.50: 1-pers vanaf 19.50. 2 Occasion. Stereo-, t.v,-. radio-grammofooninst. Teakhoutenmeubel 59 cm. beeld 2e progr., 3 mnd. oud, nog 9 maanden fa brieksgarantie, nieuw prijs 2450.-, uiterste prijs 1350.- contant. Spelend te zien: Haarlemmerstr. 307, Lei den, tel. 30979. 2* Twinset. De nieuwste wascombinatie. Beter dan vaste combi. Centrifuge 2800 toeren, ook in gedeel ten aan te schaffen, vanaf 490, kompl. Financiering mogelijk. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1.2.3. Leiden tel. 24409. 2 Welk ajs. bruidje zoekt trouwjapon? Aangeb. lang strak model (satin duches- se) met aparte sleep van uit taille (jacquard), zeer apart, maat 36-38. Te bevr. na 5 uur: Boekhorstlaan 40, Voorhout, tel. 02532— 8704. 2 Te koop: Zündapp S 250 c.c. 1961, km.stand 22.000, in goede staat. Te gen ieder aann. bod. K. Leniger, Rapenburg 51, Leiden, tel. 01710—26330. 2 R.K. Weduwe zoekt vriendin om mee om te gaan, event, ook samen wonen, tussen 65 en 70 jr. Br. onder no. 5372 bur. v. d. blad. 2 Te koop: Sparta brom fiets, model sport, motor, lak- en chroomwerk in zeer goede staat. Linnaeus hove 5, Sassenheim. 2 Wie kan ons helpen aan een kinderfiets, step, auto-driewieler of iets der gelijks, tegen kleine ver goeding? Br. onder no. 5350 bur. v. d. blad. 2 Zwarte vulhaard te koop met viertjes kolen, compleet met vloerplaat. Tegen elk aannemelijk bod. Te zien: Haarlem merstraat 210, tel. 01710 25959. 2 Postzegels te koop ge vraagd, Nederland en overzee. Aanbiedingen on der no. 928 bur. v. d. blad. 2 Garageruimte gevraagd voor personenwagen, cen trum stad. Aanb. Janvos- sensteeg 62. 2 Te koop aangeboden: Marklin trein, alle delen, zoals rails, wissels, signa len, los te verkrijgen te gen 50 70% van de cata- loguswaarde, alsmede Fal- lerhuisjes. v. d. Valk Bou-r manweg 40, Leiderdorp, tel. 26535. PERSONEEL 2 Gevraagd: geroutineer de modinettes. Wegens uitbreiding kunnen wij nog 20 modinettes plaat sen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werk week. Aanm. maandag tot vrijdag van 8-17.30 uur. Herengracht 84, Leiden, tel. 30268. 2 Aangeb.: wit emaille tafeltje met 3 pits gasstel plus gasoven, alles in zeer goede staat. A. H. Hoogen- Doom, Floraweg 85. Roe lofarendsveen. WONTNGRUTL 2 Woningruil. Aangebo den: 5-kamer eengezinsw. in Z.W., omg. Churchillln, douche, zolder, achteruit gang en schuur, tuin voor- en achter. Gevraagd: heel huis met tuin, zolder, ach- teruitg. Iets kleiner. Br. onder no. 5374 bur. v.d. bl. 2 Gevr. in klein gezin, net meisje, min. leeftijd 16 jaar. Werktijden mondeling te regelen. Tel. 01718-2843 Valkenburgsewep 19, Kat wijk a. d. 'Rijn. 2 Gevraagd: net meisje 15 jaar, van 8.30-12 u. Firma van Kampenhout, Haarlemmerstraat 125-127 2 Net vertrouwd meisje gevraagd, intern, dat van huishoudelijk werk houdt en zich graag verdienste lijk maakt in gezin met jonge kinderen. Meerdere hulp aanwezig. Hooge- weegen, Groot Hoefijzer laan 27, Wassenaar, telef. 9336. GEVRAAGD 2 Particulier verzamelaar vraagt te koop schilde rijen van oude Holland- se meesters. Brieven met aanbiedingen aan postbus 4078 Ryswük Z.H. 2 R.K. Meisje b.z.a. voor hele dagen in r.k. gezin met kleine kinderen in Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 5333 bur. v.d. bl. 2 Gevraagd per 1 mei of eerder: aank. boeren knecht. J. J. van Schie, Sweilandpolder 1, War mond. 2 Gevraagd voor a.s. sei zoen voor zaterdag, zondag en maandag, flinke hulp voor bediening en alle voorkomende werkzaamhe den. Café De Posthoorn Rijndijk 210. Hazerswoude tel. 01714-224. 2 Biedt zich aan: meisje voor 3 a 4 middagen huis houdelijk werk. Brieven onder letter A aan R. Paauw, Noordeinde 3, Roe lofarendsveen. 2 Gevraagd voor de och tenduren een meisje voor, de verzorging van de baby en voor het aoen van enig licht huish. werk. Toren flat 18, Leiden, tel. 26313. 2 Gevraagd zo spoedig mogelijk een 3e bediende of aank. 2e bed. Banket bakkerij A. C. van der Sijs, Hoofdstraat 44, Lei derdorp, telef. 23027. 2 Zoekt U bijverdienste? .Plenty-work"! Ja, óók voor U! fnl. Bureau „Cum Laude", Postbus 113, Hil versum. TE HUUR 2 Trouwrijden? Verras uw bruid! Bespreekt onze nieuwe 7-pers Chryslers heerlijk verwarmd. Alle inl.Zeemanlaan 12a, Lei den, telef. 23055. 2 Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig! OTVERSEN 2 10 hele uren autorijles voor 49.50 met volledige garantie. Uw rijbewijs is onderweg. Auto-scooter rijschool „Diana", Veiling kade 13, Leiden, tel. 22928 2 10 volle uren autorijles 47.50. Modern lesmateriaal Theorieavonden met beelden. Erkende bonds autorijschool De Centrale Veerstraat 31, Leiden, tel 24600. 2 Help mee in deze maand ae kerk afbouwen ter ere van St, Jozef! We komen nog f 35 000 te kort. Elk dubbeltje is wel kom! Giro 227223 A A J Buys, pastoor. Leidschen dam. 2 Autorijles, Frans God- dijns erkende (VAMOR) rijschool. Snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis. Madoerastraat 29. Garenmarkt 5, tel. 34430. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 2 Vermist sinds enige weken gecastr. kater, bo ven zwart, onder wit (Toy). Inlichtingen, die tot terugbrengen leiden, worden beloond. Leider dorp. Tel. 30518.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10