OP COMPLEXEN VAN GEMEENTELIJKE WONINGEN en BOUWVERENIGINGEN in LEIDEN TV-ANTENNES VOOR 2e NET Studentenhuisvesting kocht oud pand aan Juwelenroof van ƒ10,000,- binnen 24 uur opgelost Medische diensten VRIJDAG 6 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 AAN OUD TOESTEL DAN NIETS VERANDEREN Bewoners van huizen van de Ge meentelijke Woningstichting de Leid se woningbouwverenigingen en ver schillende grote moderne woning blokken behoeven zelf niets aan tele visietoestel en antenne te doen om het tweede programma te kunnen ontvangen. De Federatie van Leidse Woning bouwverenigingen (waaronder alle bouwverenigingen ressorteren) en de genoemde Woningstichting hebben het initiatief genomen al hun wo ningen van een centraal antennesys teem te voorzien, geschikt voor ont vangst van het eerste en tweede pro gramma envoor kleuren- en draadtelevisie. Reeds bestaande cen trale antennesystemen worden even eens (door het monteren van een vervormer met versterker) geschikt gemaakt voor ontvangst van het tweede programma. Een en ander gebeurt op zodanige wijze, dat aan de televisietoestellen van welk jaar of type ze ook zijn, niets behoeft te worden veranderd. Bovendien kunnen de mastbossen particuliere antennes, die nu nog het stadsbeeld ontsieren en daken en schoorstenen vernielen, worden op geruimd. De kosten van de te maken centrale antennes worden geraamd op f 0,30 per week, welk bedrag bij de huur komt en de kosten van reeds bestaande centrale antennes thans gemiddeld f 0,10 per week wor den tot een gelijk bedrag opgetrok ken. De enkelingen, die reeds zo voort varend zijn geweest, hun toestel en antenne geschikt te laten maken voor ontvangst van het tweede program ma, hebben die niet geringe kosten dus voor niets gemaakt. Althans wan neer ze in een huis van een der wo ningbouwverenigingen of van de wo ningstichting wonen. Of het in Leiden zover zal komen, dat ook van alle particuliere wonin gen de antennes zullen verdwijnen, is nog een open vraag en alleen het gemeentebestuur kan daar te zijner tijd een antwoord op geven. De pro blemen van technische en financiële aard zijn hier echter veel groter dan die der woningbouwverenigingen en deze zijn werkelijk al groot genoeg, blijkens onze inlichtingen. ANDERS HOGE KOSTEN Juist daarom is het zo prettig, dat de federatie toch tot een eenparig standpunt is gekomen. Weliswaar moeten verscheidene problemen nog worden opgelost en in het bijzon der betreft dat de financiering maar over het principe „weg met de antenne-chaos" is men het toch roe rend eens geworden. Het merendeel der betrokken bewoners zal dit toe juichen en als men weet, dat ont vangst van het tweede programma in het algertieen al moeilijker is dan van het eerste wegens de kortere golflengte, wordt de algemene vreug de over het besluit van federatie en stichting nog groter. Trouwens, wat de kosten betreft In het gunstigste geval, dit wil zeg gen als menteen al volledig voor het tweede programma geschikt gemaakt toestel bezit dit zijn dus de toe stellen van de laatste jaren dan moet toch altijd nog een extra anten ne worden geplaatst en de kosten hiervan schommelen tussen de f 60 en de 90. Voor zgn. „voorbereide" toestellen bedragen de verbouwings- kosten dan bovendien nog eens plm. 125 tot 180 en voor toestellen ouder dan 1959 moeten blijkens onze inlichtingen alleen de kosten van een dan te gebruiken voorzetapparaat al op 'f 200 tot f 225 worden gesteld. VóóR OKTOBER? En als men dan tenslotte over deze kosten is heengestapt, kan het resul taat nog wel eens heel onbevredigend zijn door de kortere golflengte van het nieuwe programma, waardoor veel sneller dan bij het eerste pro gramma „dubbel beeld" ontstaat als gevolg van reflecties van andere an tennes of gebouwen. Ontvangst van het tweede programma met een ex tra antenne op zolder zal in de prak tijd vrijwel helemaal uitgesloten zijn. Vele duizenden Leidenaars zullen het initiatief van Woningstichting en Federatie ongetwijfeld op hoge prijs stellen. Ons is verzekerd, dat stich ting en federatie er naar streven vóór 1 oktober a.s. al hun woningen te heb ben aangesloten op een centraal an tennesysteem. Het tweede programma kan dan worden ontvangen op kanaal 11. Uiteraard zullen de reeds bestaan de centrale antennesystemen eerder geschikt zijn gemaakt voor het twee de net omdat de hiervoor te treffen voorzieningen van betrekkelijk een voudige aard zijn. Sir Alec kant zich tegen tweede front in Noord-Vietnam De Britse premier, sir Alec Dou glas-Home, heeft gisteren in het La gerhuis te kennen gegeven, dat hij gekant is tegen een uitbreiding van de strijd in Zuid-Vietnam tot 't com munistische noordelijke deel van Vietnam. Naar aanleiding van een vraag van de socialistische oppositieleider Wil son over zijn standpunt ten aanzien van de bedoelingen in deze richting, welke in bepaalde kringen aan de Amerikaanse regering worden toe geschreven, zei sir Alec, dat zijn re gering geen enkele steun aan een dergelijk denkbeeld heeft gegeven. „Ik zou niet weten wie de mensen in Washington zijn, die voorstellen Noord-Vietnam binnen te vallen", zo voegde hij hieraan toe. De algemene verkiezingen in Enge land zullen in juni of in oktober wor den gehouden, zo heeft premier sis Alec Douglas-Home gisteren ver klaard op een verkiezingsbijeenkomst van zijn conservatieve partij te West minster. De vergadering werd gehou den met het oog op de gemeenteraads verkiezingen welke op negen april in Groot-Londen plaats vinden. Flatgebouw - 60 kamers - in de achtertuin In de achtertuin van een pand aan de Hooigracht te Leiden wil de Stichting Studentenhuisvesting een flatgebouw met 60 studenten- vertrekken laten zetten. Het grote pand, Hooigracht 39 thans nog bewoond door dokter S. A. Nieuwzwaag is aangekocht door de Stichting Studentenhuisvesting te Leiden. De arts, die het pand der tig jaar bewoond heeft, zal zijn praktijk voortzetten in een nieuw huis aan de Van Vollenhovenkade. Het aangekochte pand aan de Hooigracht heeft elf kamers, waaronder één van grote afmetingen. Deze kamer, benevens het trappenhuis, een aantal plafonds en en kele schoorstenen staan onder Monumentenzorg. In het flatgebouw, dat in de grote tuin zal worden gebouwd en aan de Middelstegracht komt te staan, kunnen 60 studenten worden gehuisvest. Het Auschwitzproces In de nacht van de 31ste juli op de eerste augustus 1944 werden de vierduizend laatste inwoners van het speciale zigeunerkamp in Auschwitz allen door vergassing om het leven gebracht. Dit werd gisteren, bij de voortzet ting van het proces in Frankfort te gen 22 voormalige bewakers van het nazi-concentratiekamp te Auschwitz, maar naar schatting drie tot vier miljoen mensen om het leven wer den gebracht, door de getuige Hans Münch verklaard. Münch is als S.S.-doktor in Ausch witz werkzaam geweest. Hij ver klaarde voor de rechtbank, dat de gemiddelde tijd, die een gevangene van Auschwitz, in bezet Polen, die in het kamp werd binnengebracht, nog te leven had, een half jaar be droeg. Hij zei voorts, dat de bewa kers. die voor het uitzoeken van slachtoffers voor de gaskamers ex tra rantsoenen drank en sigaretten kregen, onderling handel dreven. Be wakers, die niets voor de selectie dienst voelden verkochten deze aan collega's die minder fijngevoélig wa ren. Dergelijke ruilingen waren aan de orde van de dag, aldus de arts. Pools plan tot „bevriezen" van kernwapens De Poolse regering heeft bijzonder heden bekend gemaakt van haar nieuwe plan, dat ten doel heeft de impasse in de ontwapeningsonder handelingen te doorbreken door in centraal Europa de kernwapens te „bevriezen" onder toezicht van de Navo en de landen van het pact van Warschau. Dit plan is vervat in een memo randum, dat verleden week zaterdag aan de landen, die er het meest mee te maken hebben, is verstrekt. Het Poolse plan is vijfledig: 1. In het gebied van Polen, Tsje- cho-Slowakije, Oost-Duitsland en W. Duitsland moet de kernbewapening van de strijdkrachten blijven zoals zij is. De mogelijkheid wordt open gelaten deze zone tot andere Euro pese landen uit te strekken. 2. „Bevroren" dienen te worden alle soorten kernwapens, ongeacht hun herkomst of eigendom. 3. Alle landen, die strijdkrachten in de onderhavige zone hebben, ver plichten zich ertoe, geen kernwapens in dit gebied te vervaardigen, in- of uit te voeren of van andere landen aan te nemen. 4. Er zal een controle-systeem op het naleven van de bepalingen inge steld worden. 5. De aanvaarding van boven staande voorstellen zal door de deel nemende landen in een internationaal document vastgelegd worden. De YVasenaarse recherche is er gis teren in geslaagd een inbraak aan de Beukenhorstlaan. waarbij voor ongeveer 10.000 aan juwelen en sieraden werd ontvreemd, binnen 24 uur volledig op te lossen, dank zij de oplettendheid van twee van haar rechercheurs. Woensdagavond hoorde de bewoon ster van de villa, mevr. P.. toen zij om streeks acht uur thuiskwam, gestommel op de bovenverdieping. Bij de buren belde zij de politie. Twee rechercheurs haastten zich naar het huis, maar/moes ten tot hun spijt constateren, dat de inbreker was verdwenen. Deze bleek zich toegang tot de villa te hebben ver schaft via het balkon aan de achterzijde. Schaarse pegevens voldoende voor arrestatie Onderweg naar de inbraak hadden de rechercheurs een auto zien staan, die verdwenen bleek te zijn, toen de re chercheurs onverrichterzake naar het Veelkleurige show van FUTURA-Leiden VIJF MANNEQUINS met maten va riërend van 38 tot 48 toonden gis teravond in restaurant Van der Heijden een collectie van „modehuis Futura" uit dé Burchtsteeg te Leiden. Voor veel da mes is het bijzonder prettig, dat ook modellen in grotere maten geshowd worden; men krijgt een veel betere in druk dan wanneer alle modellen door slanke sportieve figuurtjes getoond wor den. Modellen waren er uiteraard te kust en te keur, zowel voor jonge sportieve mensen als voor dames, die van het meer gekledere genre houden. Linnen deux- of trois-pièces in unie of effen rok met blouse van bedrukte linnen werden veel getoond. Fraaie dessins en kleurcombinaties waren er bij de japonnen met jasje of deux-pièces voor wat oudere dames; het materiaal hiervan was o.a. Satin de Coton, Tricel, Trevira. Van Denim zagen we een schattig rose jurkje, overhemd model zonder mouwen, en een deux-pièces in cognac. Hier is gebruik gemaakt van het z.g. combinatie-materiaal, de rok was ge ruit, het jasje effen met kraag en rever en zakklepjes eveneens in de ruit van de rok. Helanca pantalons in diverse kleuren werden gecombineerd met jum pers, vestjes of een sportieve blouse. Een leuke combinatie voor het jongere meisje was de hei-rode overgooier, waaronder een wat klassieke blouse in een fijn wit-zwart streepje werd ge dragen, het kleine ronde" kraagje en de manchetjes hiervan waren effen zwart. Verder werd er een jurkje getoond van astralon, een nieuwe naam, maar ove rigens met dezelfde eigenschappen als Terlenka, Trevira etc. De hoeden zijn op een enkele uitzon dering na aan de 'kleine kant. Met zorg waren ze gekozen bij de diverse mo dellen. Het materiaal is fijn of grof stro, af en toe met een korte voile ge garneerd, of met nylon organsa gedrap- peerd op een basis-model. Het Haags Modemagazijn had de zorg van 't laatst genoemde onderdeel van deze show. E. M. B.-E. bureau terugkeerden. Zij wisten zich 'n vaag signalement en een gedeelte van het kenteken te herinneren. Achteraf bleken deze schaarse gegevens de sleu tel tot de oplossing van de misdaad. Het spoor-leidde dank zij de mede werking van de Haagse recherche naar de 19-jarige Hagenaar J. J. T.f die bij de politie bekend staat als inbreker. Gisteravond om ongeveer werd T., toen hij even thuis kwam, gearresteerd met een maat fde 20-jarige V.), van wie ver moed wordt, dat hij bij de inbraak be trokken is geweest. Bij de arrestatie konden de gestolen voorwerpen, waar onder onder meer een zeer kostbare ring met briljanten, in beslag worden genomen. T. en V. zijn in het Wasse- naarse politiebureau ingesloten. Zij ont kennen hardnekkig iets met de inbraak uitstaande te hebben, maar recherche beschikt over voldoende bewijzen, dat althans T. de inbraak heeft gepleegd. fl Gistermorgen omstreeks kwart voor zeven vond een aanrijding plaats op de kruising Maresingel-Marnixstraat tussen een personenauto en een bromfiets. De bromfietser, de 45-ja- rige heer J. Solleveld uit Leiden, die op de Maresingel in de richting van het Prins Hendrikplein reed, kreeg op deze voorrangskruising geen voor rang van de autobestuurder, die van uit de Marnixstraat linksaf in de richting Oude Herengracht wilde rij den. De bromfietser kreeg een bloe dende wonde aan het hoofd en klaag de over pijn in het rechterbeen. De EHD vervoerde de man naar het Academisch Ziekenhuis. Om kwart voor vier gistermiddag viel op het Levendaal de 35-jarige chauffeur A. Geukens uit Meeden (Gr.) van een hoogte van tweeëneen- halve meter toen hij bezig was met het afdekken van een met oud papier geladen vrachtauto met een dekzeil. Waarschijnlijk had de man het even wicht verloren. Hij klaagde over pijn in de rug. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. AFFICHES IN DE LAKENHAL. In het Stedelijk Museum De La kenhal te Leiden zal de perschef van de ambassade van de Bondsrepubliek Duitsland in Den Haag, dr H. Schnep- pen, vrijdagavond 13 maart de tot 20 april durende expositie „200 affi ches uit de periode 1887-1917 openen. De affiches zijn beschikbaar gesteld door het Kaiser Wilhelm Museum te Krefeld en afkomstig uit België, De nemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland. Oosten rijk, Polen, Rusland, Zweden en Zwit serland. Politie treed op tegen overtreders prijsaanduidings beschikking 1963 De Leidse politie gaat optreden te gen overtreders van de prijsaandui dingsbeschikking goederen 1963. Dit vernemen wtf van de zijde van de politie te Leiden. Het gaat hier om de prijsaanduiding van roerende goe deren, waarvan uitgezonderd tabaks artikelen, antiquiteiten, gebruikte goederen, goederen die te koop wor den aangeboden aan de huizen van vaste klanten, goederen die te koop worden aangeboden in de uitoefening van de markthandel of handel te wa ter, en goederen die te koop worden aangeboden op een veiling. Voor de overige roerende goederen betekent dit, da^, indien zij in win kels en zichtbaar van de openbare weg zijn uitgestald, duidelijk en goed zichtbaar geprijsd moeten zijn. Goe deren in de verkoopruimte moeten zodanig van prijs worden voorzien, dat plaats en grootte van de prijs bij een oppervlakkig onderzoek door de cliënt goed leesbaar en zichtbaar zijn. De ondernemer kan de goederen of zelf van prijs voorzien óf gebruik ma ken van een prijslijst. Herstel van pand Rapenburg 75 Naar wij vernemen is het herstel van het pand Rapenburg 75 thans met kracht ter hand genomen. Het was ook wel nodig. De huidige eigen ares wijst ons erop, dat zij eerst an derhalve maand in het bezit is van dit pand en zij dus nog nauwelijks in de gelegenheid is geweest stappen te 'ondernemen. De kritiek die door de huurders is uitgebracht betreft dus in de eerste plaats de vorige eigenaar. VOORSCHOTEN Wielrijdster - door auto geschept - naar ziekenhuis Gistermorgen, ongeveer half 12, werd op de Wijngaardenlaan een wielrijdster uit Rotterdam, mw. J. H. P., geschept door een auto, be stuurd door de R. B. uit Leiden, door dat de wielrijdster geen voorrang verleende. Mevr. P. werd op de straat gesmakt en kreeg letsel. Na voorlopige hulp door dr. Swen achtte deze het raadzaam het slachtoffer te doen overbrengen naar het Diacones- senhuis te Leiden. BYZANTIJNS KOOR Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het concert, dat dinsdag 10 maart a.s. in het Cultureel Cen trum gegeven zal worden door het Byzantijns Koor uit Utrecht. Het concert begint om acht uur. Crematoriumbouwer van Auschwitz ontwierp kerk Het vroegere hoofd van het Joodse documentatiecentrum in Wenen, Si mon Wiesenthal, hêeft in Frankfort meegedeeld, dat de man, die de cre matoria in het vernietigingskamp Auschwitz bouwde tegenwoordig in Oostenrijk woont en dat hij kortge leden nog een kerk heeft gebouwd. Wiesenthal noemde niet de naam van de betrokkene. Verder zei hij de rechtbank een „belangrijke" getuige te hebben genoemd die zal worden gehoord. Hij Uitte de hoop tijdens het Ausch witz-proces inlichtingen te kunnen verzamelen voor een proces tegen andere vroegere kampbewakers, dat in Oostenrijk zal worden gehouden. Hij zei, dat in Oostenrijk tegen 25 personen een onderzoek gaande is. Premier Fidel Castro van Cuba heeft donderda'g bekend gemaakt, dat hij een boek aan het schrijven is over de Cubaanse revolutie. Het zal worden uitgegeven door een Italiaan se firma en in vele talen worden vertaald. Chroesjtsjow kreeg antwoord van Erhard via wachtcommandant Een onvriendelijke daad en een in breuk op de diplomatieke gebruiken vindt men van Russische zijde de manier waarop het antwoord van de Westduitse bondskanselier Erhard op de nieuwjaarsboodschap van de R^us- sische premier Chroesjtsjov is over handigd. Naar in Moskou verluidt, is het schrijven van Erhard op het voor stel van Chroesjtsjov tot in een in ternationale overeenkomst tegen het met geweld beslechten van geschil len over gebiedsaanspraken, op 26 februari door een 64-jarige onderge schikte ambtenaar van de Duitse am bassade in Moskou aan een officier van de wacht bij het Kremlin afge geven tegen de afgifte van een ont vangstbewijs. BOSKOOP Bouwen Het zal er nu toch einde lijk van komen dat het filiaal van Al- bert Heijn N.V. te Boskoop in een nieuw pand wordt ondergebracht. De bouw van een nieuw winkelpand met boven woning aan de Burg. Colijnstraat voor rekening van Albert Heijn N.V. is op gedragen aan Dura's aannemingsmaat schappij te Rotterdam voor een bedrag van ƒ96.000. Het huidige filiaal is ge vestigd aan de Dorpsstraat Biljarten De teams van de biljart vereniging Boskoop hebben het er in de competitie van de Verenigde Biljart verenigingen niet best afgebracht. In de A-afd. verloor Boskoop met 80 van koploper Sportvrienden. In de B afd. wist Boskoop nog 2 punten te scoren doch de einduitslag werd 26. Ook te gen Moercapelle 2 werd met 26 ver loren. Geboren: Maria Johanna, dr van P. Verduijn en C. M. Verburg; Elinora, dr van H Rebel en E. C. Hoogeveen; Paulus Wilhelmus, zn van A. C. Bonte koe en J. A. van Rijt: Adriana Klazina, dr van G. van Eek en A. B. van Of- wegen. Ondertrouwd: Hendrikus Ferdinand Geurtsen en Wilhelmina Irene Gulde- mond. Gtrouwd: P. Bos en M. S. Besselink; J. den Hertog en M. C. Tijsterman: G Lamoree en B M. Schouten. Overleden: Sophia Kromhout. 75 jr. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar (wijzigingen voorbehouden) de artsen: De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877; dkt. Masten broek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Glabbeek, Bachstraat 39, tel. 22956; dkt. Van Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dkt. Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855. Geopend voor spoedeisende gevallen Centraal Apo theek, Breestraat 74, tel. 20552. Voor tandartsdiensten zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Alphen aan den Rijn Dkt. M. Hollants, ten huize van dkt. A. Zwar tendijk. Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelminastr. 67. Wijkverpleging zuster A. C. Huy- bregts, Conradstr. 11, tel. 2710. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141 Hazerswoude Zie Leiderdorp Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts A. Disselkoen. Hoofdstraat 306, Sas- senheim, tel. 8166. Apotheek Lisse/ Hillegom: Lissese Apotheek. Vier kant, Lisse. R.K. Wijkverpleging zus ter M. Bakker, Flatgeb. M. Tromp straat, Hillegom. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. F. Beyderville, tel. 2182. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom v Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 24909, o.g.g. 01710—31297. Zuster Hoogvliet neemt ook waar te Zoe- terwoude en Hazerswoude (beide Hoge Rijndijk) en Koudekerk aan den Rijn. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Zus ter Van Eijs, tel. 01725—777. Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar. tel. 01712 139. Leiderdorp Apotheek R. van Breest Smallenburg is geopend. Dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leider dorp. tel. 30070. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase Jr Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts en apotheek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt B P Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724—203. Noordwijk Dkt. J. van Nes. tel. 2405. Wit-Gele Kruis: zuster J. van Stigt, tel 3388. Apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, Eijcken Donck 52, tel. 02533—2910. Zilk: dkt. A G. T van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520—5707. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Wit-Gele Kruis za terdag zuster Warmenhoven, telef. 51188, b.g.g. 52426; zondag zuster v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Dkt. D. Held. Marelaan 36, tel. 52255. Rijnsburg Zie Katwijk a. d Rijn. Sassenheim Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wijkver pleging zuster Mühlhaus, Dr. Kuy- perstr. 3, Voorhout, tel. 025328122. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, Churchilllaan 11, tel. 02532—7202. Voorschoten Dkt F. H. W Swen Veurseweg 20, tel. 2356. Warmond Zie Voorhout. Woubrugge Zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 017262527. RIET-ROET OVER AMSTERDAM Verbranding ivordt gestaakt voor de IJsselmeerpolders te Zwolle aanleiding geweest te besluiten de ver brandingen voorlopig te staken. Men zal nagaan of de schade bij andere windrichtingen minder last zhl veroor zaken. In totaal zou men ruim 20.000 ha. riet wegens een ziekte moeten verbranden. Het riet is destijds in de polder geplant om de groei van onkruid onmogelijk te maken. Vrijdagmiddag was al meer dan 10.000 ha. verbrand. Aangeboden, nieuwe elec. zigzag naaimachines in koffer 350. (stoppen, borduren, knoopsgaten ma ken enz.) Occasions: elec. en handnaaimachines z.e.a n. 65.-. 85.-, 125.-, 175,-. enz. Verk. met 1 jaar garantie. Herenstr. 23. Leiden, tel. 32027. Nadat gisteren een groot aantal ste den in het Gooi en Amstelland overlast hebben gehad van uit de lucht neer dalende roetdeeltjes afkomstig van grootscheepse rietverbrandingen in oos telijk Flevoland is een kleine ver andering in de windrichting er vandaag de oorzaak van geweest dat tienduizen den verkoolde rietstukjes in Amster dam terecht gekomen zijn. De schade en overlast die daardoor veroorzaakt zijn, zijn inmiddels voor de rijksdienst fS Leesbibliotheek en si- garenmag. .Bejo'. Kraaier- straat 21, Leiden. Ruime sortering boeken en rook artikelen. (g Twee moderne clubfau teuils met vier stoelen 95. Bankstellen 95. Dressoirs 35. Theemeubels 22.50. Vier clubfauteuils met ta fel 85. Boekenkast 45 Schrijfbureau f 25. Zes stoelen 15 enz. Nieuwen- burg. Hooigracht 55 (Geen winkel). 3? Citroën, 2 cylinder, eind 1953. te koop. 70.000 km gelopen. In prima staat Prijs 1150. Tel. 02530- 2620. Herenweg 307, Lisse 3? Solide Solexbromfiets 65. Rijwielen 35. Twee persoons kapokbedstellen 35. één-pers. 19. Stapel bedden, opklapbedden. le dikanten. vloerkleden, kin derbox, kinderled ikanten. tweelingkinderwagen, bergkasten, wandelwagens, schuiftafels, houten ledi kanten. kamermatten. gor dijnen. Nieuwenburg. Hooigracht 55. (Geen win kel). Te koop. Motor, merk Yamaha, z.g.a.n.. 2 cyl., 250 cc. slechts 3400 km gelo pen, of ruilen voor kleine auto. Tel. 01719-3918. Ja cob Juchstr. 3. Noordwijk. 3? Woningruil Leiden met Roelofarendsveen of omge ving. Ook koopruil. Brie ven onder nr. 5326 bur. v. d. blad. 3? H.H. autobezitters! Laat voortaan uw auto wassen bij „De Leidse Auto-clea- ning Service". Klaar ter wijl u wacht. Cleanen vol gens afspraak. Geopend zaterdhgs van 8-18 u. Ha ven 26B. Tel. 24682. 3T Aangeboden kl. gez.. zit- slaapkamer met gebr. v keuken, telefoon en olie- stook. Br. onder nr. 5365 bur. v. d. blad. •S1 Aangeboden. Motor Universal 600 cc. kk. Lig gende cil., in prima staat en 1 wielige aanhang baga gewagen. T.e.a.b. Ook af zonderlijk. Hof laan 138, Leiden. 3? C. Jamin N.V. vraagt een flinke verkoopster en leerling verkoopsters. Aan melden Haarl. str. 239 en Vijf meiplein. Leiden. 3? Voor iudo. iiu-jitsu, boksen en indoortraining naar Sportschool De Vries Lessen staan o.l.v. L. N. de Vries. kamp. van Ned '63. Gevestigd te Leiden. Sas senheim en Oegstgeest Aanmelden: Herensingel 26. Leiden. 3? Gevraagd voor a.s. sei zoen voor zaterdag, zonda e en maandag, flinke hulp voor bediening van alle voorkomende werkzaamhe den. Café De Posthoorn. Rijndijk 210. Hazerswoude. tel. 01714-224. "S1 Aangeboden Fiat 1400B. 's Avonds tussen 7-8 uur. Schoolstraat 6. Leiderdorp.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7