het I|p boekenweekgeschenk mv haal het vandaag nog Scholieren in Voorschoten vierden Dag van Europa Geen zware helikopters voor de landmacht Voortreffelijk duo Verheul- samenspel van Van der Meer KIND VERDRONK IN ZWEMBAD Sjeik El Ro-Jenbiet DE SCHADUW VAN EEN MAN VRIJDAG 6 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 is dit jaar een spannende detective die u gratis krijgt als u in de boekhandel voor f5- boeken koopt publicatie van de Commissie CPNB (wordt vervolgd) Woensdag, 4 maart werd in het Cultureel Centrum te Voorschoten een bijeenkomst gehouden voor de oudste leerlingen van het voortgezet onderwijs, in het kader van de vie ring van de dag van Europa. Burgemeester L. de Kool verwel komde de spreekster, mevrouw mr. J. M. Stoff els-van Haaf ten. lid en tweede vice-presidente van de Twee de Kamer, voor de WD, tevens pre sidente van het Benelux-parlement en lid van de Raad van Europa. Ook verwelkomde de burgemeester de in specteur van het L.O., de heer Alte- post, mevrouw A. de Waal Malefijt- Spruyt en de wethouder van onder wijs, de heer G. Schrama. De spreekster gaf haar jeugdig ge hoor een heldere uiteenzetting over Diploma-zwemmen in instructiebad In het instructiebad onder de Loui se de Colligny HBS heeft de Stich ting der Bevordering van -het Zwem onderwijs weer een groot aantal (ruim honderd) van haar leerlingen voor het diploma A en B van de Koninklijke Nederlandse Zwembond laten zwemmen. Aan het einde van dit door vele ouders bijgewoonde, di- plomazwemmen kon aan de volgen de leerlingen hun diploma worden overhandigd: Meisjes A: Machteld de Jager, Ivonne Lignac, Hillegonda Veldhuij- zen, Ivonne Prins, Hendirika Buis, Neeltje Zwanenburg, Winnie de Leeuw, Joanna Quispel, Margaretha Sfcronks, Son ja Scheltes, Theodora Lagesjveij. Titia Brouwer, Helena Swerii, Elisabeth Bonnet, Hendrika Pauw. Alice Weymans, Johanna Plan- je, Constance Favier, Marian Boot- sma, Jacoba de Jong, Susanna de Jong, Johanna de Koning; Johanna van Steyn; Cornelia Vreeken, Els Fontein. Els Maasgeesteranus, Anne- mieke Houthoff, Hilde van Lith, Ti neke Soudan; Adri de Mos, Ankie Brokaar. Meisjes B: Hijke v. d. Veen, Maria Menken, Ali Muntinga, Anne Marie Waaijer, Sjoukje Brittijn, Ivonne Molle, Elisabeth Janssen, Jolanda Wijnands, Annemieke van Vierber- gen, Jacqueline Ouwerkerk, Jidi Ka- rim, Marijke Ligtvoet, Judith Slijk huis, Ineke Mioch, Ankie Versteegt, Ronny Knot. Jongens A: Jac Jos Ruigrok, Ray mond Favier, Wijnand Serdijn, Jo hannes de Wekker, Philippus van Hooidonk, John Olivier, Jacobus Wij nands, Johannes Brokaar, Paul Klein, Willem van Schie, Dirk van Schie, Herman Sierag, Nicolaas Stol, Johan nes Ouwersloot, Nicolaas Albada, Jo hannes Gordijn, Hendrik van der Lelie, Eel co Fontein, Petrus Ouwer kerk, Cornelis van Nood, Johannes van Nood, Geurt Schimmel, Erik van Ginkel, Willem Holswilder, Karei Crama. Edgar Delfos, Eduard Beef- tink, Christiaan Deckers, Maarten Fontein, Rudolf van Ris, Winston Jes- serun, Johannes v. d. Ven, Kees Steenbeek, Wilhelmus Menken, Harm Knot, Martinus Paats, Christiaan Koenen, Adrianus v. d. Meijden, Jo hannes Noordervliet, Erik Bogaard, Nicolaas van Hooidonk, Hang van Wonderen. Jongens B: Joh. Jac. Ruigrok, Ni colaas G. van Rijnswou, Lodewijk Otto, Jan Broekema, Theodorus Bloemzaad, Paul Akkerman, TeuniS Akkerman, Anton Jansen, Wiert Ru ben, Johnny Kuiters, Andre Adriaan- sche, Anton Spoormakers, Frits van der Kooij, Jan Weetzel, Frederik van LambaLgen, Jacob van Werkhoven, Ronald van den Hoff, Cornelis Win terkamp, Hendrik den Haan. het ontstaan en de ontwikkeling van de Europese samenwerking. Na de eerste wereldoorlog kwamen een aantal mensen bijeen om de oorlog uit te bannen. Deze gedachte is des tijds echter niet voldoende uitge werkt. Volgens spr. was na de tweede wereldoorlog de „Marshallhulp" het begin van de huidige Europese sa menwerking geweest. Zo is de raad van Europa eigenlijk voortgekomen uit een groot congres, in Nederland gehouden, waarbij mannen als Chur chill en Spaak ijverden voor samen werking in Europa. Zeventien landen, w.o. als jongste lid Cyprus, zijn thans lid van de raad van Europa, die ze telt in Straatsburg. Deze raad tracht in onderling overleg tot algehele sa menwerking te komen op cultureel, economisch en sociaal gebied. Spr. maakte duidelijk dat in de raad van Europa drie grote stromingen zijn vertegenwoordigd t.w. de Chr. De mocraten, de Socialisten en de Li beralen. Spr. zeide niet de illusie te hebben, dat haar generatie in de raad van Europa de zaak rond zou krij gen, dit zal wel aan de komende ge neratie zijn voorbehouden. De burgemeester noemde in zijn dankwoord aan mevrouw Stoffels- Van Haaften, haar betoog zeer in structief. Zijn dank deed hij verge zeld gaan van een groot boeket bloe men. De heer Altepost sprak zijn waar dering uit aan het adres van de ini tiatiefnemers voor deze $ag en con stateerde dat mevrouw Stoffels-van Haaften op voortreffelijke wijze aan de jeugd duidelijk gemaakt heeft wat er in Europa gaande is. Na de pauze werden twee films van de RVD vertoond: „De grenzen die ons scheiden" en „Met vereende kracht". Van het aanschaffen van een aan tal zware helikopters voor de Ko ninklijke Landmacht zal, naar wij vernemen, die eerstkomende jaren wel niets kunnen komen. Met het oog op de beperkte be schikbare fondsen en de interne prio riteit is thans grotere voorrang ver leend aan het aanschaffen van mid- dellichte hefschroefvliegtuigen. On langs zijn, zoals is gemeld, voor dit doel 21 helikopters van Frans. fabri kaat besteld en wel Sud-Aviation Alouette 11 l"-hefschroef vliegtuigen. In het Sint Annaziekenhuis in Oss is gisteravond de 40-jarige Ame rikaan J. Cullivan overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem half februari is overkomen. De Amerikaan, die onderofficier was op de vliegbasis Volkel, werd zeer ernstig gewond, toen hij met zijn auto door* de gladheid van de weg slipte en over de kop sloeg. NIEUWE MELKACTIE VAN „VRIJE BOEREN IN FRIESLAND" Nadat op 20 februari'j.l. door „De vrije boeren in Friesland" in Leeuw arden een melkactie werd gehouden, zal nu op donderdag 19 maart a.s. een tweede actie worden onderno men in tenminste vijf steden in Friesland. Deze keer zal de prijs 40 cent per liter bedragen (vorige keer 35 cent). 5 cent per liter zal n.l. af gedragen worden aan de melkboeren die in de betreffende wijken venten, opdat deze geen schade van de actie zullen ondervinden. Pas op de dag zelf zal bekend gemaakt worden waar deze actie zal worden gehouden. Woensdagmiddag was het fluit-kla vier-duo Koos Verheul en Jan van der Meer uitgenodigd door de Maat schappij voor Toonkunst voor het geven van een solistenconcert. Koos Verheul, een imponerend fluitist, speelde in vloeiende samenwerking met pianist Jan van der Meer, die over een dynamische, sterk marke rende stijl beschikt. Musicoloog Huub Buurman gaf een doeltreffen de en duidelijke uitleg. Begonnen werd met de Sonate in D gr. t. van Johann Christiaan Bach, in zijn tijd een leidende figuur op compositie-terrein. Een vrucht baar componist, wiens driedelig fluit-klavier-sonate een vertolking kreeg op hoog niveau. De beide hoekdelen zijn gracieus van karak ter, het andante heeft een mooi zan gerig thema. Het levendige tempe rament van beide musici deed hen prachtig spel geven in de Sonate LTndine van Carl Reinecke (1824- 1910). De sonate van deze laat-ro- mantische componist werd door beide kunstenaars zeer virtuoos eq muzikaal gespeeld. Wij hoorden Jan van der Meer soliëren in Cinq Mouvements Brefs (pour piano seul) van de qorlogsinvalide Jéan Rivier. Geestige werkjes, zeer modern ge schreven, die de solist met heldere, droge toon en met volkomen mees terschap en beheersing speelde. Tenslotte de Sonate da Camera van Marius Flothuis, daterend van 1943. Het is een mooi klinkend con certstuk, en de componist ervan is een groot kenner van oude en he dendaagse muziek. Hij is mogelijk ook onder de bekoring gekomen van Debussy en Pijper. Men hoorde een volkomen evenwichtig samen spel, waarvan men ruimschoots heeft kunnen genieten. Verheul, die als fluitist onder de groten gerekend mag worden, had in Van der Meer een belangrijke en muzikale partner. Het was een en thousiaste uitvoering voor 'n hoogst aandachtig, serieus luisterend jong publiek dat de beide kunstenaars een welgemeende hulde bracht als dank voor het vele, dat gegeven werd- J. KORTMANN Donderdagmiddag is de twee en een half jarige H. J. G. Essink in Dale (gemeente Aalten) verdronken. Het jongetje, dat met een vriendin netje buiten speelde, is dicht bij de ouderlijke woning, in een particulier zwembad gevallen. Toen men het on geval op aanwijzing van het vrien- diiïëtje ontdekte was het kind reeds overleden. „Vijanden van het licht" Voorafgaande aan de verfilming heeft de NCRV donderdag een uniek t.v.- spel gebracht, namelijk „Vijanden van het licht". Het was een wereldpre mière. Regisseur yras de vermaarde Israëliër Alexander Ramati, die ook het boek schreef, waarnaar het stuk is gemaakt; hij zorgde ook voor de bewerking. De titel van het spel is ontleend aan het bijbelboek Job 24 13. De handeling 'speelt zich af in het jonge Israël met zijn vele aan passingsproblemen voor kortelings gevestigde Joden en de vele conflic ten met Arabieren. Het trof ons, dat dit stuk duidelijk op verbroedering was gericht. Deze Israëlische Western zoals Ramati zelf zijn spel heeft ge noemd, speelde grotendeels in de woestijn, in toepasselijke decors van Massimo Götz. Daarvoor was niet al leen de Bussumse Vitusstudio nodig, maar ook het Cinetone-complex in Duivendrecht, zodat de opname wel zeer kostbaar is geworden. Er waren niet minder dan zeventien décors no dig. Belangrijk ook was de indruk wekkende rolbezetting,zowel kwali tatief als kwantitatief. We beperken ons tot de hoofdrollen met Didi Ra mati (de Nederlandse vrouw van de regisseur), Liselotte Beekmeyer, Jo- han Schmitz, Ramses Shaffy, Hans Croiset, John Soer, Tom v. Beek en Piet Römer. Verder kwam deze avond „De ridder van maison rouge" aan het slot van deze t.v.-serie. Nu ook: het tweede net Woensdag was voor de Nederlandse televisie-stichting een merkwaardige dag; want nu heeft ook het zgn. twee de net zijn intrede gedaan. Minister Bot van O. K. en W. is er persoonlijk aan te pas gekomen. De totstandko ming van dat tweede net was niet veel minder dan een huzarenstukje van de NTS en straks, na Italië, is Nederland het tweede in Europa, waar één t.v.-organisatie twee natio nale programma's verzorgt. De instal latie van deze tweede set in Lopik moge nog zo kostbaar en uitgebreid zijn geweest, er wachten nog ander soortige voorzieningen, b.v. de uit breiding van studio-faciliteiten. Wie intussen een toestel bezit, waarop de voorziening van het tweede net is aangebracht, heeft kennis kunnen maken met bescheiden programma's, die de naam „experimenteel" niet ten onrechte dragen. Veiligheidshal ve werd de internationale voetbal- strijd PSV-Zürich op het originele net uitgezonden en aangezien het ge tal van sportminnende kijkers nau welijks te overzien zal zijn geweest, was het tweede net ook daarom bij haar aanloop stellig niet al te zwaar belast. „Een liedje met Caroline" Na de constatering, dat dr. L. de Jong ook in de zestiende aflevering van zijn documentaire over de be zetting hoogst interessante ♦medede lingen heeft gedaan, zij het dan iets te lang van duur, gaan we over tot het nieuwe „liedje met Caroline" Kaart. Ook nu heeft deze nobele gastvrouw-zangeres met haar kleine praatjes, Schotse volksliedjes en se- mi-klassieke liederen ons opnieuw een welkom rustpunt geboden. Al leen blijven we vinden, dat Willy van Hemert deze jonge zangeres, met onmiskenbare persoonlijkheid, ietwat tragisch-sentimenteel regisseert, dit maal compleet met de huispoedel. In haar twintig minuten voor de NCRV blijken steeds de aanleg en intelli gentie van Caroline in een all-round programma'tje van het kunst- en volkslied. Voor wie deze uitzonder lijke zangkunst wil vasthouden, is bij Parlophone een langspeler ver schenen met maar liefst zestien lief desliedjes in verschillende talen, ook oud-Hollandse; een prachtige selec tie. Ook hier begeleidt de pianist Cor Lemaire uitstekend. Komende uitzendingen Vanavond geeft de VARA een spec- tacle-coupé binnen de wereld van Shakespeare; o.m. Lia Dorana en Al- bert van Dalsum doen mee. Dan is er een nieuwe aflevering van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", voor het eerst zonder Mies Bouw man, maar wel opnieuw met haar echtgenoot Leen Timp als regisseur. Op het tweede net kan men twee uur lang hopelijk genieten van de opera „Die Dubarray" van Millöcker. Zaterdag is de KRO al om drie uur in de lucht. Na Brandpunt zal de nieuwe show van Johnny Kraay- kamp wel het hoogtepunt zijn. Mag- da Janssens speelt in „De brief van Fortunata", en dokter Trimbos komt met een nieuwe aflevering van „Ge huwd en ongehuwd". Het tweede net biengt een rechtstreekse reportage van een groot zwemtoernooi in Bre men. Zondagavond is er de AyRO, o.a. met „Kunstgrepen" van Pierre Janssen, met Denise Maes en haar gasten in „Domino", met de Holland se week in München en met „De verdedigers". Over het tweede net in de volgende week hoort U nader meer. Wat Alabastine in spijker- of schroef- gat, dat houdt wat „muurvast"! Inh. I kr. prij. f 2.SS (Advertentie) Aetherklanken ZATERDAG 7 MAART 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. 12 00 Angelus. 12.04 Kath. nws. 12.10 Country- and Wes tern Express gr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht in- strum. ens. en zang. 13.00 Nws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilettanten. 13.40 Franse les. .14.00 Voor de jeugd. 15.00 Promenade-ork. en zangsol.: amus.muz. 15.45 Licht pianospel. 16.00 Grensland: uitz. voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuz. met comm. 16.40 Strijkork.: lichte muz. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Roulette: muzikaal spelletje. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Dansmuz. 18.50 Lichtbaken, lez. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Radio Philharmonisch ork.: populair klass. muz. 20.15 Pianorecital: klass. muz. 20.30 Rieleksen: amus.progr. 21.30 Buurmans krant: informaties uit het buitenland. 21.50 Bric a Brac, caba ret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Bespreking van nieuwe klass. gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. Een vervolgverhaal van Siiske en Wiske VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7^3. Lichte gram. (Om 7.30 Van de voor pagina). 8.00 Nws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8 30 Weg wijs: tips voor trips en vakantie. 8.40 Lichte gram. (verv.L 9.00 Loon naar werken, uitz. in samenwerking met het NVV. 9.10 Voor-r(ot)onde, gevar. progr. VPRO: 9.40 Bijbelse miniatu ren, lez, 9.55 Als het kind maar een naam heeft, praatje. VARA: 10.00 Buitenl. weekoverzicht. 10.15 Roton de, gevar. progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tussen start en finish sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte gram. voor teenagers. 14.10 Progr. voor twinti gers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio jazzclub. 15.45 Het gaat de ver keerde kant uit!, lez. 16.00 Omroep- ork., groot omroepkoor en sol.: ope- ramuz. In de pauze: plm. 16.50-17.10 Boekenwijsheid. 18.00 Nws en comm. op het nieuws. 18.30 Zang en lichte muz. 18.30 Muziekkiosk. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Radioraad. 20.00 Nws. 20.05 VARA's Bekercomp. 21.00 Soc. comm. 21.15 Ka-priolen: liedjes, cabaretliedjes en parodietjes. 21.45 Lichte gram. 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel. 22.50 Babysitten. 23.20 Licht instrum. trio met zang sol. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 De avonturen'van Cris tobal, TV-film. 15.25 Licht in de Sierra, film-impressie van het Spaan se land. 15.40 De grote vlucht, docum. film. 16.10 Huis, thuis, wonen: 17.00- 17.45 Voor de kinderen. 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film (dl 28). NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Johnny Kraaykamp-show. 21.40 De brief van Fortunata, TV-spel. 22.15 Gehuwd en ongehuwd. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NTS: 20.00-22.00 Rechtstreekse re portage van een internationaal zwem- tournooi te Bremen. 37 Ik volgde nu de hoofdweg en keek behoedzaam van de ene naar de an dere kant. Spoedig was ik nu aan de hoek van Hyde-Park gekomen. Hier was als gewoonlijk ondanks het late uur meer beweging. Een forse politie agent schilderde langs het hek van het park, vier of vijf nachttaxi's ston den aan de kant van het trottoir en een hel verlichte koffiekiosk scheen het druk te hebben om de chauffeurs en andere nachtklanten te bedienen. Met een aangenaam gevoel van vei ligheid, stak ik de straat over, ten einde in Park-Lane te komen. De to tale afstand was slechts een grote honderd meter, en ik had reeds drie vierde hiervan afgelegd en haalde juist mijn huissleutel uit mijn zak, toen het zonder de minste voorberei ding, onverwacht gebeurde. Uit de diepe schaduw van een portiek, liep met de woestheid en lenigheid van 'n panter geruisloos een gedaante op mij af. Ik zag het glinsteren van een mes en op hetzelfde ogenblik sloeg ik er met mijn vuist naar. Het was ge loof ik de vlugste en tevens meest woeste slag, die ik ooit in mijn leven heb toegebracht. Wij moeten op 't zelfde ogenblik elkaar geraakt hebben. Ik voelde een stekende pijn aan mijn schouder, als of ik met een roodgloeiend ijzer werd aangeraakt en mijn aanrander tui melde drie meter achteruit en kwam met zo'n smak tegen de muur terecht, dat de huizen aan de overkant het ge luid herhaalden. Toen hij tegen de muur kwakte, werd op 't zelfde ogen blik het kleppende geluid van voet stappen hoorbaar en kwam een man met versnelde pas op ons af. De heer, die mijn rustige wande ling had verstoord, wachtte geen ver dere kennismaking met mij af. Hij moet een taaie klant geweest zyn, want ondanks zijn botsing tegen de muur, ging hij er als een haas van door, zwenkte de bocht naar links om en verdween uit het gezicht vóór de nieuw aangekomene ons had kunnen bereiken. Zodra de laatste onder het schijn sel van de naastbij zijnde lantaren kwam, zag ik, dat het Billy was. Ik uitte een luide vreugdekreet, die hem plotseling deed stilstaan. „Burton!" riep hij. „Als ik dat ge weten had! Waar is dat andere heer schap?,, vroeg hij. „Heb je hem inge slikt?" „Neen, Billy", zei ik. „Hij is ver- ti'okken weggerend. Hij kon jouw blik niet verdragen." Toen voelde ik ineens een hevige pijn in mijn schou der. „Toch geloof ik, dat hij mij een prikje heeft gegeven", voegde ik er een beetje spijtig aan toe. Ogenblikkelijk stond Billy bij mij. „Is 't erg?" vroeg hij scherp. „Kun je een ogenblikje wachten, dan zal ik trachten hem te grijpen." Ik lachte en schudde mijn hoofd. „Ik ben niets verlangend naar hem", zei ik, „inmiddels wel bedankt voor je dienstvaardigheid. Geef mij een arm en laten wij naar huis gaan. 't Is goed zo. Ik ben er vandaag nog niet bij." „Bij lange na nog niet", riep Billy moedig. „Er zou een houweel voor nodig zijn om jou dood te slaan. Kom mee, dan zullen wij dat wondje even nazien." Ik kon het bloed langs mijn arm voelen afvloeien, dus nam ik onver wijld zijn ondersteuning aan en strompelden wij tot aan mijn huis. Ik had de huissleutel al in mijn hand, maar hij was niet nodig, want de huisdeur stond wijd open. „Zeg, Billy", zei ik, „heb je het druk gehad tijdens mijn afwezig heid?" „Ik zal je alles binnen een paar minuten vertellen", antwoordde hij. „Maar eerst je toegetakelde arm ver binden. 't Kan erger zijn dan je mis schien denkt." ,,'t Voelt wel een beetje kleverig aan," bekende ik, „doe de deur op slot, dan gaan wij naar mijn studeer kamer." Wat Billy niet weet van mes- wonden kan gerust als een overbo dige vraag beschouwd worden. Vlug en voorzichtig trok hjj mijn kleren uit; vervolgens knipte hij met een schaar door wat hem in de weg stond en haalde zo het beledigde gedeelte van mijn corpus voor de dag. Het be stond uit een lelijk uitziende snede aan de buitenkant van mijn arm, waaruit het bloed langzaam wegsij- pelde. Na een kort onderzoek, ver dween de ernstige uitdrukking van zijn gezicht. ,,'t Heeft niets te betekenen, hoor" zei hij, ,,'t is maar een klein adertje. Dat maak ik in minder dan geen tijd in orde." „Je praat net of je het jammer vindt, dat het niet erger is", zei ik. „Ik ben meer dan tevreden zo." Hij grinnikte en nam zijn zakdoek, die hij stevig om mijn arm bond. Daarna ging hij naar mijn slaapkamer en kwam een ogenblik later terug met een kom warm water, een schone doek en een flesje perubalsum. „Je schijnt de weg al goed te ken nen", zei ik. „Dat is maar goed ook", antwoordde hij. „Ik heb hier al drie uur op je zitten wachten. Pas nu even op, ik zal je misschien een beetje pijn doen." Tien minuten later lag ik, volgens de regelen der geneeskunde verbon den op de jrofa, terwijl Billy een paar glazen cognac en soda mengde om onze respectieve vermoeidheid te boven te komen. ,Jij bent de eerste spreker", zei ik, terwijl ik het glas aannam, dat hij toereikte. .Steek jij eerst maar van wal; dan kom ik aan de beurt." Hij haalde zijn schouders op. „Ik zal er niet lang over doen", sprak hij „Ik kreeg je brief pas vanavond om negen uur in handen. Die Maxwells verzochten me naar Liverpool te ko men en toen lieten zij mij vieren twintig uur wachten, om mij ten slotte nog de bons te geven". „Ik hoop, dat je daartegen protest hebt aangetekend", zei ik vrien-- delijk. Billy glimlachte. „De oude Maxwell weet nu ten minste, hoe ik over hem denk, als je dat enige troost verschaft. Hoe het ook zij, ik ging in niet al te aange name stemming naar Londen terug en betreurde het, dat ik niet met jou in zee was gegaan, en daar vond ik zowaar jouw reddend briefje in de spiegel steken. Ik sprong zo vlug ik kon, in een taxi en kwam direkt hier heen. Het meisje, dat mij inliet, zei, dat je naar een partij was, maar dat ik hier moest blijven en ook hier lo geren. Nu, ik wachtte tot ongeveer kwart voor twaalven; toen belde ik haar en vroeg haar, of het nacht werk zou worden. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2