1 Schnelldorfer onbedreigd op Dortmunds ijspiste ar* SJOUKJE HEEFT GROTE VOORSPRONG Afscheidskür van Calmat jammerlijk mislukt Biljarten in de Bollenstreek Scylla volgend jaar kampioen van Nederland? RUSSEN EN NOREN NAAR ONS LAND VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 D* LEIDOT COURANT PAGINA 8 m WIELRENNEN LEON VAN DER STUYFT OVERLEDEN De Belg Leon van der Stuyft, in 1922 wereldkampioen bij de stayers is woensdag in Parijs op 74-jarige leeftijd overleden. Leon v. d. Stuyft, geboren 9 mei 1890, is de stayer die het snelst is geweest achter de grote motoren. In een wedstrijd over een uur noterde hij op 29 september 1928 in Monthlery 122.771 km. Onze landgenoot Peter Post is don derdagavond niet gestart in de Zes daagse van Essen. Peter Post lag met een lichte koorts in bed, nadat hij in de Zesdaagse van Milaan een ern stige verkoudheid had opgelopen. Donderdagmiddag is er een receptie gehouden voor Jan Derksen in de cantine van de Amstelbrouwerij te Amsterdam. Namens de directie bood Abe Lenstra de oud-wielrenner een „fopkan" van Makkumsblauw aan. NERVEUS en ongedul dig stond Sjoukje Dijkstra donderdagmorgen vroeg om zeven uur ergens op twaalf kilometer afstand van de Westfalenhalle met haar trainer Arnold Gerschwiller langs de kant van de weg te liften De auto, die het tweetal naar de stad had moeten brengen, waar Sjoukje om acht uur moest aantreden voor de eerste verplichte der enige inhoud van betekenis en flguren was niet op komen bovendien mankeerde het hem weer dagen. Het adres waar aan het nodige tempo. taxi's konden worden be- De uitslag luidt: 1. Manfred Schnell- steld gaf op dit vroege dorfer (Did) pl.c. 10, 2222.1 pnt; 2. uur geen gehoor. „Er zit Alain Calmat (Frankr.) 23, 2180; 3. niets anders op, Sjouk", Karol Divin (Tsjech.) 38, 2180; 4. zei Gerschwiller: „We gaan Scott Allen (VS) 39, 2147.9; 5. Em- liften", merich Danzer (Oostenr.) 44, 2137.9; 6. Thomas Litz (VS) 50, 2123,6. bereiken. Al lopend zette zij hier en daar handteke ningen in de boekjes, die haar werden voorgehou den. Maar er was geen be ginnen aan en dus pro beerde Sjouk zich lachend van haar al te enthousias te supportertjes te ont doen. Heitzer en maar liefst 44,0 punten op de Canadese Petra Burka. Het spreekt vanzelf dat Sjoukje Dijkstra bij deze overmacht het plaatscijfer negen reeds heeft ver overd. Ze reed beide figu ren bijzonder sterk en zo wel b\j de tegenkering als Op de foto vJm.r.: de Tsjech Karol Divin (3), de Duitser Manfred Schnelldorfer (1) en de Fransman Alain Calmat (2) op het erepodium. Duitsland mocht donderdagavond zijn tweede wereldkampioen kunstrij den begroeten. Manfred Schnelldorfer, de 20-jarige Münchener student, die enkele weken geleden in Innsbruck de Olympische titel veroverde, voegde aan dit goud de wereldtitel toe. Hij behoefde zijn kür slechts zon der al teveel fouten te rijden om zich zijn grote mededinger Alain Calmat van het lijf te kunnen houden. De arme Alain. Na zijn Europese titelzege (thuis) in Grenoble behaald, heeft hij geen enkele maal meer kunnen imponeren. Hij kwam na Schnelldorfer op het ijs van de nauwelijks half- gevulde Westfalenhal en zijn achterstand was op dat moment reeds zo hopeloos groot, dat hij zonder iets te verliezen en met de grootste onbe vangenheid, alle risico's had moeten nemen zoals het paar Kilius-Baum- ler het de avond tevoren had gedaan. Misschien wilde Alain het riskante avontuur wel aan. Zijn capaciteiten zijn er naar, maar de onbevangenheid kon hij niet opbrengen. Spierwit en nerveus met hoofd en schouders trek kend, kwam hij op de baan om de eerste tonen van zijn muziek, de razende zeer suggestieve Roemeense hora, af te wachten. En al bij de eerste poging tot een sprong ging het mis. En zo heeft een vrien delijke automobilist uit eindelijk de Olympische kampioene en haar Engel se trainer nog tijdig voor de Westfalenhalle afgezet. SJOUKJE heeft haar De uitslagen van het teamcompe- eerfte huldiging als we- titie van het bilpartdistrict De Bol- reldkampioene 1964 al lenstreek luiden: moeten ondergaan. Zwer- men Duitse schoolkmde- Klasse C 1: Oude Post-Cbncordia ren bejubelden haar don- 3-5; Oude Haven-Soldaatje 5-3; Cen- derdagmorgen om twaalf traal-De Engel 3-5; Amicitia-De Turk uur bij het verlaten van de 6-2; Vios-Amicitia 2 4-4. Westfalenhalle reeds als Stand: Oude Haven 15 78-42; Sol- de nieuwe wereldkampioe- daatje 15 74-46; Amicitia 14 62-50; ne. De blonde Amstelveen- De Turk 15 59-61; Concordia 15 58- Se doktersdochter moest 62; Vios 15 58-62; Centraal 15 56-64; zich na afloop van de eer- Amicitia (2) 14 55-57; Oude Post 13 ste twee verplichte figuren landingen. De drievoudige axel was 44"6°: De En6el 15 4?"80-als het ware door een haag Klasse C II: Luto-Piet Gijs 4-4; De van autogrammen jagers een juweel van techniek en beheer. 3_Piet Guijs 1J7; De Turk 2- worstelen om de uitgang V4>tis7 sing, maar op de stijl van rijden was Luto 2-6; Royal Sport-Berg en Dal Van de Westfalenhalle te imponerend UKhwelvttilulBU mtlktn En al5 M^ra-De Turk 4 4-4; Passage- In de aanzet van een Rittberger geheel was de kür niet sprankelend, stand- De Turk (4) 15 74-56; Royal bleef hij met de ene schaats achter M levendl- ïenoeg. Sport 15 72-48; Luto 15 72-48; Piet c4alro« or, Mon h» OTron passage J5 55.55; Fl0_ Tr-, *711 i ra 15 60-60; De Turk (3) 15 52-68; bormidabel iverk Zeekant 15 51-69; Berg en Dal 15 44-76; De Turk (2) 15 43-77. a *7 Klasse C III: Royal-Flora 2 4-4; van Ainerinanen Concordia 2-Passage 2 6-2; Vios 3- Soldaatje 2 8-0; Vios 2-Oude Haven Naar veler mening hadden zeker 2 6-2. wat de twee ^dere deelnemers een gavere Stand: Amicitia (3) 15 76-44; Flo- en fantasierijkere kür laten zien. De ra (2) 15 64-56; Oude Haven (2) Zwermen Duitse school kinderen kennen nieuwe kam pioene al Niet bijzonder SJOUKJE is na deze eerste ochtend van de strijd bij de dames al bij na zeker van titelprolon- gatie. Nooit tevoren had zij na twee verplichte fi guren zo'n grote voor sprong op haar tegenstand sters genomen. Na de te genkering en de paragraaf drie heeft zij een totaal van 347,6 pnt. en staat daarmee 18,8 punten voor op de Oostenrijkse Regine bij de paragraaf drie werd eenmaal een 5 en een 5,1 opgestoken. EEN AANTAL sterren van de wereldkampioen schappen, die thans in Dortmund worden gehou den, zullen op 14 en 15 maart op de Jaap Eden- baan komen demonstreren. Naast de Europese-, Olym pische- en vermoedelijk ook wereldkampioene Sjoukje Dijkstra zullen ze ker komen het kampioens- paar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, de Olympische- en wereld kampioen Manfr. Schnell dorfer en de Oostenrijkse Regine Heitzer. ALS HOMMAGE aan Sjoukje Dijkstra heeft het gemeentebestuur van Am sterdam vorig jaar septem ber aan vier componisten een opdracht gegeven voor het componeren van mu ziek voor een door Sjoukje Dijkstra te rijden kiïr. De componisten (twee van klassieke en twee van moderne muziek) zijn: Ge- za Frid, Cor de Groot, Guus Jansen en Joop Por tengen. Hun muziekstuk ken, op twee piano's ge speeld, zijn op een gram mofoonplaatje vastgelegd, zonder vermelding van hun namen maar alleen genummerd van 1 tot vier. Sjoukje moet daar nu een keuze uit doen. Het uitge kozen stuk zal dan geor kestreerd worden. Elk dei- componisten kreeg 250 gul den en degeen, wiens werk door Sjoukje wordt uitver koren ontvangt nog eens duizend gulden. Toen Sjoukje in oktober in Dortmund een show reed zijn de componisten gaan kijken en heeft zij een uur voor hen gereden zodat zij indrukken konden opdoen voor hun composities. de andere steken en toen hij even later bij een Salchow kwam te vallen was het gebeurd. Calma t reed zijn afscheidskür dapper uit, maar onge ïnspireerd en zonder de durf om er nog drievoudige sprongen in te las sen. Overigens was het ook niet bijzon der imponerend geweest T afeltennis-aktualiteiten Na de „middenstanders" SVE, Smash en Wibo te zijn voorbijge gaan, komt men Povac, de Treffers, Batswingers en PSV tegen, teams die stuk voor stuk in het moeras zitten. De degradatieregeling is streng 2 teams degraderen automatisch, het team daarboven speelt degradatie wedstrijden met de hoofdklasse-kam pioenen en de strijd bijzonder fel. Povac gaat de dans vermoedelijk ontspringen en de Treffers lijkt kans Olympische kampioen had laten lien. Amïrikaan" "Thomas Litz' bijvoor: '15 63-57;*Vios (2) f3~82-42"; VÏüs (3) Eind maart reeds zal de landelijke of meer onverwacht dit seizoen ,2?hpklni^ccn'want De sprongen van Manfred waren beeld, die een formidabele demon- 14 58-54; De Beurs 15 56-64; Con- competitie zijn afgerond. Ook de ere- zeer grote indruk. Verkerk en v. Zoe- 1."—u*„„un «r-0^ nrarhtiir Hnoir kwam hii van stratie van techniek en originele mu- cordia (2) 15 55-65; Passage (2) 13 klassers zijn onderweg voor de laat- len zijn door Dick Springer en Bert weer pracnug. 11 g imj__ zikaliteit te zien gaf en die met hoge 51-53; Royal 13 40-64; Soldaatje (2) ste etappes en zowel aan kop als aan v.d. Helm bijzonder knap vervangen, het ijs en uiterst zeker waren zijn cijfers tweede werd in de kür met 12 35-61. staart wordt hevig „gewrongen". slechts drie punten minder dan de Klasse C IVa: Zeekant 2-Piet Gijs Nedlloyd, AMVJ en het Leidse Scylla International Gerard Bakker wereldkampioen. Ook het 2 2-6: het krachtsverschil is te minierp om enige zekerheid te hebben. Persoonlijke ranglijst BOKSEN nieuwe wereldkampioen. Ook het 2 2-6; Luto 2-Royal Sport 2 5-3; De zijn onbetwist de grote drie, uit wier kent dit seizoen nog niet op 'n kam- van Hp Nprfprlanrise rijden van de 15-jarige Scott Allen Beurs 2-Zeekant 3 6-2; De Parel-Zee- midden de nationale kampioen te pioenschap, maar volgend jaar denkt tafpit"nifi„prt. aPha<?perd od comne- en van de Oostenrijker Emmerich kant 2 2-6. voorschijn moet komen hij Leiden de nationale titel te kun- ;f/ipStTten brenet de volcTnde Danzer imponeerde meer dan dat van Klasse C IVb: De Parel 2-Sport- nen bieden. Dat zijn team toekomst 't F Rrhoofs pn Manfred Schnelldorfer. De respec- rust 2 2-6; Vios 4-Sport 5-3; Sport- Nedlloyd (met Frans en Bert heeft Springer is 18 jaar en v.d. R Onnes 4 M Coltof tievelijke achterstanden van al deze De Parel 2 8-0; Piet Gijs 3-Centraal Schoofs en Douwe de Vries) is on- Helm 15 kan niemand ontken- 2 cri,no' rijders, bij de verplichte figuren op- 2 4-4; Zeekant 4-Concordia 3 8-0. geslagen leider, maar AMVJ impo- nen. Of Scylla bij verrassing reeds ner^eyer g' J Suiskens 9 D de Cassius Clay lid van „Zwarte Muzelmannen'' Een commissie uit de Amerikaan- nen nDg een Kans xe geven, zens niet .Riet uns 4-ue ringel z-o; /vmicitia ueen wonaer overigens mei giuui- ivan „springen z.ai uuiucujr wviumi Malionc p Pimhpl dip hpidpn se senaat, die zich bezig houdt met op een derde plaats die door de 5-Luto 3 6-2; Zeekant 5-De Beurs 3 heden als Bert Onnes, Mauri Coltof in de nog te spelen thuiswedstrijden \,0iiediee comoetitie' süelen ziin Ycipiviuc "6uic" té t-i, zjccRtiiii 5-vui«.uiuia u u-u. 6raia6cn i o .7 npmpvpr 8 T Suiskens 9 D gelopen, waren echter te groot om Klasse C IVc: BVB-Passage 3 -4-4; neert de laatste weken het sterkst, dit seizoen naar de hoogste positie Vioiines De resultaten - hen nog een kans te geven, zelfs niet Piet Gijs 4-De Engel 3 2-6; Amicitia Geen wonder overigens met groot- kan „springen" zal duidelijk worden „r p ^gj zaken rond de anti-trustwet heeft Tsjech Karol Divin op het nippertje donderdag bekend gemaakt, dat zij fcpn worden verdedigd, zal onderzoeken hoe de omstandig- Wouter Toledo heeft zijn voorlaat heden rond een eventuele revanche ste plaats niet kunnen behouden. Hij tussen Cassius Clay, de nieuwe we- reed zijn kür niet eens zo slecht, on- reldkampioen in het zwaargewicht danks de val die hij in het begin en Sonny Liston zijn. Donderdag is maakte. Maar zijn vrije rijden is zon- in Miami Beach bekend geworden, dat Liston 47,5 procent van de aan delen van de maatschappij „Intercon tinental Promotions" bezit, die het recht heeft gekocht, de eerste uit dager van Clay aan te wijzen. Cassius Clay heeft inmiddels in Miami Beach voor een nieuwe sen satie gezorgd. De wereldkampioen heeft namelijk bekend gemaakt dat en Paul Gimbel. Scylla maakt min tegen AMVJ en Nedlloyd. SCHAATSENRIJDEN Als direct gevolg van de goede re- hii lid is van de z.g. „Zwarte Muzel- suitaten, die de Nederlandse schaats- mannen", een extreme organisatie, ploeg in Helsinki bij het wereldkam- die de suprematie van het zwarte ras pioenschap heeft geboekt, zal de vol- propageert. ledige Russische schaatsploeg het volgend seizoen naar Nederland ko- HONKBAL men. _j De Russische rijders zullen tegen Honkballers lopen onze landgenoten uitkomen op 19 en 20 december op de Jaap Edenbaan II 7 in Amsterdam. Aan deze internatio- weQ, Uit voetbalclub nale wedstrijden zullen ook de No- ren deelnemen. Onder hen zal zich Twee Schiedamse honkbalvereni- echter niet wereldkampioen Knut gingen, SVV en Schiedam, hebben Johannesen bevinden. Die hangt zijn besloten een fusie aan te gaan. De wedstrijdschaatsen definitief aan de nieuwe vereniging zal de naam kapstok. Schiedam dragen terwijl ook de „Nu w« 3 ryders onder de eerste clubkleuren van Schiedam gehand- 12 hebben en volgend jaar dus met haafd blijven. De club zal het nieu- 5 rijders aan het wereldkampioen- we seizoen uitkomen in de tweede schap mogen deelnemen, tellen we klasse van de KNHB, waarin SW voor de Russen volledig mee zei tot nu toe speelde. trainer Henk Lamberts gistermiddag De leden van SW, een afdeling bij zijn terugkeer op Schiphol met van de semi-prof voetbalclub SVV, zonder trots. hebben tot de fusie besloten, omdat „Ons land behoort thans tot de zii van mening zijn, dat het hoofd- drie grootste schaatsnaties ter we- bestuur uitsluitend belangstelling reld: Rusland, Noorwegen en Neder- heeft voor semi-prof voetbal. land', besloot Henk Lamberts. Op Schiphol arriveerde donderdagmiddag de Nederlandse schaatsploeg, die met zo'n succes heeft deelgenomen aan de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats in Helsinki. De foto toont: v.l.nj. coach Jan Chari- sius, Ard Schenk, Cees Verkerk, winnaar van de bronzen medaille Budie Liebrechts en trainer Henk Lamberts. Nieuwe naam bij de top De als nr. 8 geklasseerde Jan Suis kens verraste dit seizoen vriend en vijand door reeds tweemaal van Frans Schooft te winnen. Dit geschied de éénmaal in de competitie en één maal op het Povac-Schildtoernooi. Beide malen was de Europese top- speler volstrekt kansloos tegen de flitsende aanval van de 27-jarige Eindhovenaar, die voor de eerste maal in de ereklasse uitkomt. Het is te hopen, dat Suiskens ook volgend seizoen zijn kracht in deze klasse kan tonen. Zeker is dat allesbehalve, want hij speelt voor hekkesluiter PSV Carnavaleske roofoverval Bandieten, die zich met val se neuzen en sncfren hadden vermomd, hebben gisteren de kassier van een ziekenhuis in Bordeaux overvallen. De met machinepistool gewapende mannen gingen er met een ge deelte van de salarissen van door, die een bedrag van onge veer anderhalve ton vormden. Zij vergaten een geldzak mee te nemen, waarin honderd tachtigduizend gulden zat.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8