GARAGEHOUDER WAS TWEE ROVERS TE STERK EN TE SLIM AF Vorstelijk gezelschap paar dagen bijeen in Lech VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 r Kangoeroe op de boterham Zowel in België als in Ne derland zijn de afgelopen maanden groete hoeveelheden vleeswaren in consumptie ge bracht, waarin gesmokkeld en niet gekeurd kangoeroevlees is verwerkt. De vleeswaren wer den vervaardigd in een Bel gische fabriek in Hamont. De Belgische gezondheidsdienst inspectie heeft een onderzoek ingesteld. Het kangoeroevlees werd il legaal uit Australië via Neder land en Antwerpen aange voerd. Het vlees werd in be vroren toestand vervoerd en vermoedt wordt, dat het niet altijd vrij was van ziektekie men. De verwerking van het vlees zou in augustus van het vorige jaar zijn begonnen. De worstproduktie in de fabriek waarin dit vlees was verwerkt, bedroeg meer dan 6.000 kg. per dag en kon tegen belang rijke lagere prijs dan normaal worden verkocht. j RECHTSZAAK: Dodelijk ongeluk op zebrapad De officier van Justitie bij de recht bank in Rotterdam, mr. R. A. Schim mel, heeft een maand hechtenis ge- eist tegen een 42-jarige chauffeur uit Zoetermeer, wegens het veroorzaken van een verkeersongeval waarbij een bejaarde vrouw uit Rotterdam om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde op 21 no vember 's avonds om half acht op de Straatweg in Rotterdam, toen hij met zijn auto de 72-jarige mevrouw A. A. Vaandrager op een zebrapad aan reed. De vrouw overleed drie dagen later in het Dijkzigtziekenhuis aan de opgelopen verwondingen. dagelijkse staking en demonstratie van een uur (om kracht bij te zet ten aan een looneis), bij het in ge breke blijven van het leveren van een behoorlijke arbeidsprestatie min dering op het loon en mededeling daarvan aan de vakbonden en de verplichting overwerk te verrichten als de omstandigheden daartoe aan leiding geven. De directie van Van Eesteren for muleerde deze drie eisen nadat de kernploeg van de stakers in gezel schap van de bestuurders van de drie erkende vakbonden om elf uur had den verzocht de acht ontslagen in te trekken. Dit voorstel was het resul taat van een bespreking tussen sta kers en vakbondsbestuurders. KORTE GOLF Het Oostduitse hooggerechtshof heeft de 22-jarige Westduitser Her- bert Kuehn tot levenslange dwangar beid veroordeeld wegens het leggen van bommen in openbare gebouwen in Oost-Berlijn vorig jaar. De Zwitserse houtsnijder Emi- le Thomann-Braun, wiens religieuze werkstukken in talrijke Zwitserse kerken en ook in het buitenland een plaats hebben gekregen, is op de leef tijd van 82 jaar in Brienz overleden. Eerste voorstelling van Don Carlos In de Amsterdamse Stadsschouw burg heeft de Nederlandse Opera gis teravond de eerste voorstelling ge geven van Don Carlos, opera van Verdi, met een geheel Nederlandse bezetting. Deze heringestudeerde uit voering (reeds eerder heeft dit werk van Verdi op het repertoire van de Nederlandse Opera gestaan) stond onder leiding van de dirigent Arrigo Guarnieri. De uitvoering wordt herhaald in Amsterdam op 5 maart, 8 maart en 19 maart, in Tilburg op 20 maart en in Den Haag op 21 maart. De opera heeft tot grondslag het gelijknamige drama van Schiller, waarin het lot wordt geschilderd van Don Carlos, de infante van Spanje en oudste zoon van koning Philips II, uit diens eerste huwelijk met Ma ria van Portugal. Carlos was ver loofd met Elisabeth van Valois, maar politieke motieven zouden haar heb ben genoodzaakt tot een huwelijk met Philips II, nadat deze weduw naar was geworden. De uitvoering oogstte grote geest drift en veel applaus bij het talrijke publiek. Aan het slot werden alle hoofdrolvertolkers met bloemen ge huldigd. Met handen en voeten heeft de garagehouder Suppers uit Oss donder dagmiddag gevochten te gen twee overvallers, die het op zijn nieuwe Mer cedes hadden voorzien. Tot tweemaal toe heeft hij een van de aanvaülers bewus teloos geslagen en even eens tot tweemaal toe heeft hij de andere onver laat in de sloot langs de weg getrapt. Het respijt, dat hij na de tweede knock-out resp. tewaterla ting van zijn tegenstanders verkreeg, stelde de heer Suppers in staat te ont snappen. Hij reed, na een eind verder te zijn gekeerd, naar Oss terug en ont moette op zijn weg weder om de beide overvallers; die weer klaar stonden om hem te lijf te gaan voor het geval hij hen hiertoe de gelegenheid mocht geven. Hij deed dit niet, maar reed met" ver hoogde snelheid door, waardoor de overvallers opzij moesten springen om het vege lijf te redden. Nadat acht politieman nen met drie auto's in ac tie waren gekomen zijn de beide overvallers daarna a*l spoedig gevat. Het wa ren de 20-jarige opperman H. G. van O. uit Oss en de 19-jarige fabrieksarbei der F. v. d. H. uit het kerk dorp Maren, gemeente Lith. De jongelui hadden de garage opgebeld met het verzoek hen van een cafe in Oss, waar zij zich bevonden, naar Vlaardin- gen te brengen. Ergens in de polder onder Oss, op een plek, waar niemand meer op de weg was en waar geen huizen stonden, begonnen de jongens hun overval. Na het gevecht met de gespierde garage houder, waarbij zij om beurten buiten gevecht waren gesteld, hebben de onverlaten nog een lift ge kregen van de echtgenote van een dierenarts uit Oss. Zij was begaan met de jon gens, die met bebloede koppen langs de weg ston den en haar een verhaal over een ongeluk met een bromfiets opdisten. Arg wanend geworden door 'n gefluisterd gesprek van de jongens en door hun plot seling wegduiken bij het naderen van een politie auto, heeft zij hen onder weg toch uit haar wagen gezet. Enige minuten daar op werden de jongelui ge arresteerd, waarbij op nieuw hevig werd gevoch ten en de politiemannen van hun gummiknuppels gebruik moesten maken. Volgens de politie van Oss hebben de jongens vermoedelijk onder de in vloed van sterke drank gehandeld. Een van hen Ls in december j.l. reeds be trokken geweest bij een roofoverval op een 69-ja rige landbouwer uit Schaijk. Omdat de jongen hierbij een ondergeschikte rol had gespeeld, was hij op vrije voeten gesteld; Gevolg van burenruzie: Schedelbasis- fraktuur en beschadigde hersenen Een burenruzie in de Van Beek straat in Landsmeer heeft tot ernstige gevolgen geleid. De 32-jarige heer S. Kruse kreeg van zijn buurman N. met een stuk hout of een schop een slag op het hoofd, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Boven dien werden de hersenen beschadigd, waardoor een blijvende verlamming kan ontstaan. De verstandhouding tussen de twee buren was al geruime tijd niet goed. Het kwam echter niet tot hand tastelijkheden tot woensdagavond de heer Kruse een stukje draad wilde bevestigen aan een paaltje, dat naar de mening van zijn buurman op diens grond stond. De draad moest dienen om een afscheiding te maken tussen de verkeersweg en de voortuin. Er ontstond een woordenwisseling, die tot de noodlottige klap leidde. N. heeft zichzelf bij de politie aan gegeven. Aangenomen wordt dat hij niet, zoals hij zelf zegt, met een stuk hout heeft geslagen, maar met een schop, welke vlak naast het slacht offer lag. De echtgenote van N., die haar buurman zag neerslaan, waar schuwde een arts. Deze constateerde de ernstige verwondingen. De heer Kruse werd overgebracht naar het stadsziekenhuis te Purmerend. Zijn toestand is nog ernstig, maar het di recte levensgevaar was donderdag middag geweken. Stakers bij Van Eesteren in Amsterdam weer aan het werk De 200 betonstorters van de aan nemingmaatschappij Van Eesteren, die gisterochtend het werk aan de nieuwe Nederlandse Bank op het Fre- deriksplein te Amsterdam neerleg den uit protest tegen het ontslag van acht collega's, hebben gistermiddag om twee uur het werk weer hervat. De directie verklaarde zich akkoord de acht stakers opnieuw in dienst te nemen onder drie voorwaarden, die de stakers integraal accepteerden. De voorwaarden van de werkge ver waren: normaal werken zonder Aardgas ook goed koper voor wijkverwarming De verdachte en twee getuigen verklaarden dat 't wegdek die avond door de regen vrij glad was gewor den en dat het zicht slecht was. De verklaring van M. dat hij de over stekende vrouw te laat opmerkte en haar daardoor niét meer kon ont wijken kwam wel overeen met wat mensen, die het ongeluk gezien had den, later aan de politie vertelden. Ook zij hadden de vrouw pas opge merkt toen ze al aan het oversteken was. Zij deed dat haastig, met het hoofd diep in de kraag. Het kan nodig zijn, wil het aard gas kunnen concurreren bij afname van grotere hoeveelheden, dat de prijs van het aardgas lager is dan tien cent per kubieke meter. In het door de S.R.O.G. geadviseerde aard gastarief (tien cent per kubieke me ter) is reeds aangegeven, dat deze prijs bij een belangrijk groter ver bruik kan dalen. Wordt die prijs op 9 cent per kubieke meter gesteld, dan is het aardgas volledig concurre rend. Dit is de mening van prof. dr. J. E. Andriessen, minister van Economische Zaken. Hij heeft dit standpunt neer gelegd in zijn antwoord op de schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid drs. G. M. Nederhorst (Arb.) over de aardgasprijs voor de ver warming van nieuw te bouwen wo ningen. In dit antwoord zegt de bewinds man verder dat het duidelijk is, dat bij wijkverwarming een zeer groot brandstofverbruik optreedt. Een ver bruik van meer dan een miljoen ku bieke meter aardags per jaar lijkt alleszins aannemelijk, aldus de mi nister, De prijs van tien cent per kubieke meter heeft vanzelfsprekend niet de pretentie met een dergelijke afname rekening te houden", zo merkte hij op. Zou het systeem van Wijkverwar ming, dat tot dusver in ons land nau welijks wordt toegepast, meer alge meen ingang gaan vinden, dan zal moeten worden bestudeerd in hoe verre .bijvoorbeeld het nog vast te stellen industrietarief ook voor deze woonobjecten toepasing zal kunnen vinden. In het antwoord wordt er op ge wezen, dat aan het systeem van wijk verwarming enige bezwaren zijn ver bonden. Zo ligt het brandstofverbruik als gevolg van de grote warmtever liezen, die hierbij optreden, gemid deld rond 50 pet. hoger dan bij in dividuele centrale verwarming en ook nog 20 pot. hoger dan bij blokver- warming. Verder vergt het grote in vesteringen. Man omgekomen na zijn vrouw ernstig te hebben verwond In Leerdam is gisteravond een man, nadat hij zijn vrouw met een bijl levensgevaarlijke verwondingen had toegebracht, na een val van het d ik zo ernstig gewond, dat hij bij aan komst in het ziekenhuis reeds was overleden. De man, de 30-jarige Ambonnees J. Twee zware drijvende bokken tilden gistermorgen een cutterzuiger uit het Amsterdam Rijnkanaal in een polder bij Weesp, waar de zuiger zal worden gebruikt bij de voorbereidende werkzaamheden van het uitbrei dingsplan-Weesp. Op de foto: de zuiger, hangende boven de dijk. Morgen naar Nederland Prinses Irene en haar verloofde don Carlos zijn gisteren naar Lech gegaan. Koningin Juliana en prins Bernhard waren him dochte en aanstaande schoonzoon tegemoet ge reisd en hebben hen bij Züers, een dorpje op vier km van Lech ontmoet. De Koningin en de Prins zullen tot zaterdag in Lech blijven en dan per vliegtuig naar Nederland terugkeren. Prinses Irene reist dan met hen mee. Men neemt aan dat gesproken zal worden over het aanstaande huwe lijk van prinses Irene en don Carlos. Koningin Juliana en prins Bern hard zijn gistermiddag onbespied met een bus van de plaatselijke politie uit. Lech vertrokken. Dit om de me nigte verslaggevers en nieuwsgierige toeristen, onder wie veel Nederlan ders, die hun hotel belegerden, te ontlopen. De Koningin en de Prins kwamen prinses Irene tegen op de weg naar Arlberg. Prinses Irene en don Carlos die meer dan een week in Kitzbühel de skisport hebben beoefend, reden van Kitzbühel naar Lech, een afstand van ongeveer 250 km, in een gehuurde volkswagen. De prinses die er met haar ge bruinde huid en in haar nauwe ski broek en groen vilten Tirools jakje stralend uitzag, sprong de volkswa- R., die onder behandeling van een psychiater was, bracht zijn 28-jarige Nederlandse echtgenote ernstig let sel toe aan het hoofd en de armen. Daarna klom hij op het dak, waar hij zich vasthield aan de televisie-anten ne. Verzoeken van buren om naar be neden te komen negeerde hij. Ter wijl men voor de ernstig gewonde vrouw zorgde, sloeg de man plotseling tegen de straat. Het is niet opgehel derd, of hij is gevallen dan wel zich heeft laten vallen. Het gezin woonde sinds drie maanden in Leerdam. Me vrouw R. is afkomstig uit een dorp in de buurt van het Ambonnezen- kamp te Vught. Het echtpaar had 5 kinderen. De man had zijn echt genote gistermorgen voorspeld: „Van avond om half twaalf word ik ver moord". gen uit toen zij haar ouders ontdekte. Zij liep met don Carlos blij lachend op hen toe. Het viertal kwam in Lech in vrolijke stemming aan. Zij liepen gezamenlijk het terras van Gasthof Post, waar de Koningin en de Prins logeren, op, en poseerden voor fotografen. Zij werden hartelijk toegejuicht door de toegestroomde toeristen en dorpelingen. Journalist erfde een miljoen dollar Kinderen van schrijfster zaten er lelijk naast De woensdag op 39-jarige leeftijd aan 'n leverziekte overleden schrijf ster Grace Metalious heeft haar ver mogen, dat op een miljoen dollar wordt geschat, vermaakt aan de nu in Boston wonende Britse schrij ver John Rees. Overeenkomstig haar laatste wilsbeschikking, die zij maan dagavond op 't sterfbed zou hebben gedicteerd, erft Rees het gehele ver mogen, dat is ontstaan uit de op brengsten van haar meest verkochte boeken. Deze wilsbeschikking wordt echter door de drie kinderen van de schrijf ster betwist voor een rechtbank in het Amerikaanse New Hampshirt. Volgens de raadsman van de kinde ren had mevrouw Metalious in 1958 bepaald, dat haar vermogen bij haar dood aan haar kinderen zou verval len. John Rees, een uit Wales afkom stige journalist, verklaarde, dat de erfenis als een volmaakte verrassing was gekomen. Hij zei de schrijfster vijf maanden geleden te hebben ont moet bij wederzijdse kennissen. „Wij waren zeer goede vrienden", zo zei hij. Hij verklaarde tegenover ver slaggevers, dat hij mevrouw Metali ous in het ziekenhuis had moeten be loven ervoor te zullen zorgen, dat het de kinderen aan niets zou ont breken. Raad van Heiloo ziet geen heil in beleid B. en W. De Franse federatie van meester-kleermakers heeft in Parijs de nieuwe herenmode 1964, de zgn. „Olympische lijn", geïntroduceerd. Op de foto zien we v.l.n.r. een jacht-, een weekend-, een sport- en een ruitercostume. KONINKLIJK PAAR EN PRINSES IRENE ZATERDAG TERUG VAN VAKANTIE Koningin Juliana en prins Bern hard zullen zaterdag, tezamen met prinses Irene, naar Nederland terug keren van hun wintervakantie in Lech. Zij zullen per vliegtuig reizen. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevro ontvangen door het gemeentebestuur van Amsterdam. ter herinnering het „Fotoboek uw Golda Meir, is gistermorgen ten stadhuize officeel Burgemeester mr. G. van Hall biedt haar op deze foto van Amsterdam" aan. MET RIOOLBUIS GEDOOD De 54-jarige grondwerker M. Kooy uit Sint Pancras is gistermorgen bij rioleringswerkzaamheden te Alk maar om het leven gekomen. Bij het verslepen van een roolbus met behulp van een dragline raakte de buis bij een onverwachte draaibeweging los. De heer Kooy kreeg de bak van de dragline tegen zijn borst en moest met ernstige inwendige kneuzingen naar het Centraal Ziekenhuis wor den vervoerd, waar hij een half uur later overleed. De draglinemachinist, de 30-jarige heer De Munk uit Zand- voort, liep een shock op. B. en w. van Heiloo zitten in een moeilijk parket na een door de raad onderschreven motie van ir. I. G. Tomson (lib.) waarin in scherpe be woordingen afkeuring wordt uitge sproken over het beleid van b. en De moeilijkheden zijn veroorzaakt door het feit, dat de heer H. Lieftink in Heiloo een woning heeft gebouwd, zonder de daarvoor benodigde ver gunning van b. en w. De raad wilde de heer Lieftink alsnog een derge lijke vergunning verstrekken, maar het voorstel van b. en w. hield wei gering van die vergunning in. Na een rumoerig en scherp debat wees de raad het voorstel van b. en w. af. B. en w. gaan tegen het raadsbesluit in Deroep bij de Kroon.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7