SKODA VI Verkoudheid Euromast en Rijtuigmij in Zwolsmangroep visie Begroting van Zoeterwoude wijst tekort aan van ruim dertig mille televisie Noordwijkerhoutse landarbeiders bespraken nieuwe loon-bepalingen DE SCHADUW VAN EEN MAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 vijf procent. Verkocht is er in 1963 der leiding van Evert Casteleyn in voor 40 tot 45 miljoen gulden. de zaal van het Hillegomse Treslong Géén buitenlands kapitaal De heer Zwolsman heeft nog eens charmant een stijlvolle figuurdans met nadruk gezegd, dat hij geen bui- uitgevoerd, begeleid door opgetogen tenlands kapitaal verwerkt. Er is muziek. Dit nummer was onderdeel voldoende belangstelling in ons eigen van het T.v.-dansant, waarbij zowel land, zei hij. Het concern heeft dansmeester Wim Voeten als gast- nieuwbouwprojecten in uitvoering heer Gerard Hey stee wijze lessen en tot een bedrag van 160 miljoen gul- aanduidingen gaven. „Brandpunt" den. Voor 200 miljoen aan plannen wijdde aandacht aan de problemen ligt op Rijksgoedkeuring te wachten, rondom „Rijnmond" en de bouw van De heer Zwolsman deelde nog mede, een kostbaar honkbalstadion te Haar- dat er prijzen door zijn maatschappij lem. In het vooruitzicht van nieuwe beschikbaar worden gesteld van wielersport had Jan Cottaar gesprek- f 10.000 elk, voor schilderkunst, ar- jes met Kees Pellenaars en Peter chi tec tuur en muziek. H. ENGLEBERT N.V. VOORSCHOTEN TEL (01717) 2010 DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 (Advertentie) Dekking uit de saldireserve Vooruitlopend op het jaarverslag heeft de heer Zwolsman gisteravond in een interview voor de televisie al een reeks mededelingen gedaan. Zo liet hij weten, dat de Zwolsman-groep een meerderheid in handen heeft ge kregen van het aandelenkapitaal van de Euromast N.V. te Rotterdam en van de N.V. Amsterdamse Rijtuig- maatschappij. Beide maatschappijen kunnen in het patroon van de maat schappijen goed ondergebracht wor den. De Rotterdamse Euromast komt gemeente wordt elk jaar groter. Mo- in de groep Horeca van de Exploita- menteel staan nog ruim 170 personen 0 ingeschreven. In 1951 bedroeg dit aan- twrnaatschappu Scheveningen, ter- tal 107. wijl de Amsterdamse Rijtuigmaat- Ondanks het feit, dat in 1964 tot 'n schappij opgenomen kan worden in pand, konden dat hart ophalen bij AVRO op donderdag Post, onze nieuwe zesdagenkoning. Ook nu was de Vastenepiloog van de Augustijnerpater Mijnsbergen uit Eindhoven de moeite van het beluis teren waard. Het tweede programma over de problemen rondom de bevol kingsgroei in Nederland ging over de ruimte en leverde veel te verto nen materiaal op. Helaas hield de tekst van Daniël de Lange niet altijd de aandacht gespannen. In de Bonan- zaserie werd de film „Indianenop- stand" vertoond, een goede Western weliswaar en daarom boeiend, maar waarom ook nu bij de KRO zoveel moord en doodslag? Discussie De Jezuiet professor Creyghton heeft teksten nauw de grens van de re clame naderden. Komende uitzendingen Vanavond komen Rita Corita en Bueno de Mesquita voor de derde maal bij de NCRV in een eigen amu sementsprogramma. Er is verder een speelse documentaire over de vakan tie en een nieuwe aflevering van „Maison rouge". Vanavond en mor gen is er opnieuw kunstrijden in Dortmund. Zaterdag zijn er „Binnen pretjes" bij de VPRO en wordt her innerd aan Al Jolson. Zondag is er opnieuw de KRO, nu met Willy Wal den en Kiekeboe, met het Kunst- maandorkest en de derde Vasten epiloog. De toneelliefhebbers, die hun hart >°.hef AVRO-Programma de degen aan een „costuumstuk" hebben ver- «ekriust met de heer A Dienaar-Kok - - -over zyn ideeen betreffende het de- B. en W. van Zoeterwoude delen, bedrag van ruim f 40.000,- minder de Mctie Autobusondememingen, h' beleven van het t.v.-spelj)e roof Aanleiding6" daartoe' wafzïn'boek - te worden van dé gordel", in de Nederlandse Aameiaing aaartoe was zijn ooe* naar aanleiding van de gemeentebe- over de reserve behoeft te nviucu groting voor het dienstjaar 1964 mede, beschikt zien b. en w. de toekomst waarin zich reeds Pietersens Auto- bewerking van Alfred Pleiter. Jan n,U0ÜJ dat het evenals vorig jaar ook thans voor de gemeente met zorg tegemoet, mobielbedrijf nit Rotterdam en de Retèl was gastregisseur en de belang vo° drie kwartier aan een analyse werd aat nei even«*is vurig jaar ook wans 'w 6""ccmc mcv ««s tc6c"lucl. muuiciucuriji un iwnciudut cu ue ncici »»ao gaoucguocut sruc uc«ut5-n„ niet mogelijk is gebleken de begro- Verhoging van de uitkering uit het Vnn^ wprtpriQnHcp rijkste spelers waren Femke Boers- onderworpen. De pater wil een su- ting sluitend te krijgen. Moest in 1963 gemeentefonds, de mogelijkheid tot Eerste Noord Nederlandse Automaat- ma en jna van paassen de dames- Pra-nationaal orgaan, gedragen door beschikt worden over de saldi-reserve het heffen van belasting of uitbrei- schappij (ENNAM) bevinden. De rollen en verder Hans Croiset en de bevolking van gans de wereld en tot een bedrag van 72.152,19, thans ding van het inwonersaantal zijn de uitstaande kapitalen van deze onder- Wim van Rooy. De vertoning is een ^snoods[erkend Doven^ae nationale was een beschikking nodig van enige mogelijkheden om de gemeente -oc, kostelijke parocue geworden op het nniuee vaiieen wawu 31.177,15. Een vernedering derhal- de nodige a/mslag te geven* nemingen beliepen eind 1962 resp. stramien van het wedervaren van de ^derahsme lykthem^het mjemd- ve van 40.975,04. 2-4 en 4.1 miljoen Griekse held Heracles bij de roof van" De uitkering uit het gemeentefonds n,.lion,oo. i Q1 ICC QE koe» .nnr 1931 In d« gewone dienst wordt in to- - de koninklijke zwaardriem, een ge- kon weliswaar 91.366,85 hoger wor- TV*** Uit het interview is gebleken, dat schenk van Mars. Het spel gaf een "Z"1 den geraamd, doch ook de salariskos- SïSÏÏ1 het bezit aan onroerend goed van duidelijke knipoog naar de Griekse Haarlems lyceum, waar Godfried Bo- Dit alles was veel zwaarder te ver teren dan de voorafgaande les in een mans nu eens niet de lollige broek ten van het gemeentepersoneel zijn onvoorziene uitgaven van de Zwolsman-groep en de daarbij oudheid met haar verering voorstoe- - gestegen, alsmede de kosten van ver- hetgeen naar onze mening behorende maatschappijen is aange- re mannen. Aan dit stuk vooraf ging f spelen, maar wijze lessen uit- pleging van geesteszieken, terwijl ook v g lS' groeid in 1963 van 135 tot 300 mil- een documentaire van Will Simon aeelde - - - - Per 1 januari 1964 bedroeg de joen. Daarvan is 200 miljoen rente- over het ontstaan van een ballet schuldenlast van de kap£alslasten zijn toegenomen. en opkwam tegen de zeer vele uren daags, die de jeugd van mid- gemeente gevend. Het totaal bezit aan onroe- opvoering. Het was een leerzaam half telbare scholen aan de leerboeken rlrnmt rvr» vonrl arari 5(10 milicien SUlHm niir. in rip trant Aran bon gnnrtffoliilrp bindt. Niet eerder WaS liet edUCatief Met betrekking tot de salarissen f 5.769.857,71, hetgeen neerkomt op rend goed van 300 miljoen gulden uur, in de trant van een soortgelijke delen b. en w. mede, dat de salaris verhoging per 1 januari 1964 nog niet in de begroting is verwerkt. Voor het jaar 1964 staan diverse kapitaalswerken op het programma, waaronder de reconstructie van de Zuidbuurtseweg en de bouw van een nieuwe R.K. Meisjesschool in de Zuid- buurt. De woningbouw is een grote zorg. 887,94 per inwoner. leverde een gemiddelde rente op van documentaire over het ontstaan van Pf°f>ramma ,JJit de school geklapt een toneelopvoering, door Will Si mon eerder voor de AVRO gebracht. zó geslaagd. Nóg een discussie werd geleverd, toen namelijk vier recen senten enkele nieuwe uitgaven op de In het vrouwenprogramma werd een f"11®" enK®f ?ieuw? u"Êaven °g a.e man (Frits Butzelaar) ten tonele ge- boekenmarkt bespraken en middels bracht die gebukt ging onder 't nood- De leden van de afdeling Noord- delen minstens 1 Het aantal woningzoekenden in deze wijkerhout van „St. Deus Dedit" wa- lottig toeval, een kind te hebben overreden. Klapstuk op de avond was een gesprek, dat de journalist langdurig ziek of E. Peereboom had met de veelbespro- Rotterdam krijgt watertanks invalide lid naar Lourdoe af te vaar- ken 51-jarige zakenman Reinder ren door hun bestuur uitgenodigd om digen en vraagt daarom van elk van Zwolsman in zijn spectaculaire villa woensdagavond in café-restaurant haar leden 1,- Mocht dit bedrag aan de plassen van Loosdrecht. leder- De Zwaan bijeen te komen, teneinde door de leden byeen gebracht wor- een weet nu wel zo wat af van de in bijzonderheden te worden voorge- den, dan overweegt het bestuur ern- enorme transacties van de heer licht over de nieuwe C.A.O. voor het stig een bedrag aan het hoofdbestuur Zwolsman. Of men na het flitsende precies Het drinkwaterleidingbedrijf bloembollenbedrijf en op de wijze, waarop het loon, vanaf 1 maart 1964. in is opgebouwd. uit de kas af te dragen voor gesprek nochtans van alles een andere zieke. op de hoogte is gekomen? Voorzitter De Haas deed een drin- Rillerig? Onprettig? Vlug: Rotterdam zal binnenkort de beschik- Er zijn ten opzichte van de thans gend beroep op de leden om hier een KRO op woensdag king krijgen over dertig watertanks, geldende CAO ingrijpende verande- daad van naastenliefde ten opzichte elk met een inhoud van 2.000 liter, ringen Kleurentelevisie op de langere baan Voor de aanschaf daarvan voteerde tot het loon. De voornaamste facto de gemeenteraad gistermiddag 'n ere- ren, waaruit het maximum loon van diet van f 100.000,-. 131 bruto per week is opgebouwd, Het waterleidingbedrijf acht de zijn: aanschaffing van dergelijke tanks a. een minimum loon van 110 per wenselijk om in zeer strenge winters week, inclusief f 3 aardappelgeld en op ruimere schaal dan voorheen snel 6 huurcompensatie; en verantwoord water te kunnen le- b. een differentiatie-toeslag van veren aan hen die tengevolge van 5% met mogelijkheid tot afronding werkzaamheden aan het buizennet naar boven, voor welke toeslag toe geen water uit de kraan krijgen. stemming van de sociale commissie bloembollen van het Landbouwschap nodig is; c. een waarderingspremie van 6%; d. een prestatietoeslag van 6%. Met elkaar kan het bruto-loon voor de niet gespecialiseerde arbeiders in het bloembollenbedrijf worden ge- De Europese conferentie over kleu- bracht op 131 bruto. Verder kent rentelevisie in Londen is het niet eens de nieuwe CAO onder meer de in- kunnen worden over het voor Europa voering van de volledige 5-daagse te kiezen systeem, zo is gisteren ln een werkweek; een extra vakantie voor communiqué van de Britse PTT mee- arbeiders met een dienstverband van gedeeld. Tien dagen geleden kwamen io, 20 en 25 jaar of meer van respec- afgevaardigden uit 19 Europese landen tievelijk 1, 2 en 3 dagen; een soort bijeen om te bepalen welk van de drie diploma-toelage voor jeugdige arbei- bekende systemen, het Amerikaanse, ders, die in het bezit zijn van een di- Franse of Duitse zou moeten worden ploma lagere tuinbouwschool. Uiter- gebruikt De eindbeslissing zal nu op de aard gelden deze wijzigingen eerst conferentie van de 19 landen in 1965 in officieel na goedkeuring door de Wenen moeten worden genomen. Stichting van de Arbeid. Deze bepalingen vormden de basis van een geanimeerde discussie in de vergadering, waarin men over het algemeen van oordeel was, dat de resultaten van de onderhandelingen te laat bekend worden. Vooraf deed de voorzitter medede in zijn woonwagen te Sliedrecht is ling van het initiatief van het hoofd- gisteravond op 59-jarige leeftijd over- bestuur om in het kader van het 60- leden de „zigeunerkoning" Fernando jarig bestaan van St. Deus Dedit een Westhiner. Aan zijn sterfbed stonden jubileumreis naar Lourdes te orga- ongeveer 120 verwanten en vrien- niseren, in samenwerking met de den. Het stoffelijk overschot van centrale reiskas van het N.K.V. „Oom Fernando", zoals hij werd ge- Deze Lourdesreis moet plaatsvin- noemd, zal maandag of dinsdag a.s. den van 26 juni tot 4 juli a.s. en de worden bijgezet in een grafkelder op daaraan verbonden kosten zijn 300. de algemene begraafplaats te Slie- De afdeling Noordwijkerhout met drecht. zijn 300 leden wenst uit eigen mid- met betrekking van een ziek invalide mede-lid Een studentendansgroep van „Sanc- - uit eigen afdeling te stellen. a,t u tus Augustinus" te Leiden heeft on- (Advertentie). Een vervolgverhaal van Suske en Wiske Zigeunerkoning overleden 4 etherklanken ZATERDAG 29 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke gram.muz. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Dj inn, gevarieerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Liedjes over het verre Wésten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzen ding: Arbeidsbemiddeling voor blinden, door rar S. J. H. Breukel, consulent voor de bijzondere bemiddeling van het Mi nisterie van Soc. Zaken en Volksge zondheid. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktbe richten. 13.18 Musicerende dilettanten: Mannenkoor. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Karakteristiek: gevari eerde muziek. 15.30 Lichte gram.muziek. 16.00 Grensland, programma voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commen taar. 16.40 De Springplank. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte gram.muziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Instrumen taal Octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Limburgs symfonie orkest en solist: pop. klas sieke muziek. 20.30 Rieleksen amu sementsprogramma. 21.30 Buurman's krant: berichten van buitenlandse cor respondenten. 21.50 Bric k Brac, caba ret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Boston symfonie orkest en solist: amusements muziek (stereofonische uitzending). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA 9.40 VPRO 10.00-24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Liqhte gram.muziek (verv.). 9.00 Loon naar werken, uitzen ding in samenwerking met het NVV. 9.10 klassieke gram.muziek. 9.40 Bij belse miniaturen, lezing. 9.55 Als het kind maar een naam heeft, praatje. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Geknipt voor herhaling. 11.00 Licht ork. met zangsolisten. 11.25 Techniek en le ven, discussie. 12.00 Licht orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-Varia. 13.20 Voor de jeucd. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke Staalkaart 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Een instituut dat er als is, lezing. 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: Concert gebouworkest en soliste: moderne en klassieke muziek. 17.05 Boekenwijsheid. 17.30 Salonorkest met zangSolist 18 00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Draaiorgelklanken (gr.). 18.30 Weerklank: muziekrevue. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Radioraad: beantwoor ding van telefonische vragen van luis teraars. 20.00 Nieuws. 20.05 Specialitei- tentheater, maandelijkse radio-show. 20 55 Socialistisch commentaar. 2* .10 Teenager-show. 21.55 L»n°s verbeten wegen, hoorspel (14). 22.25 Wereldkam pioenschappen kunstriiden an de schaats in Dortmund. 22 30 Nieuws. 22 40 Balans: hnnfd- en bijzaken uit de actualiteit. 2*> 50 Waarom niet fantasie met muziek 23.20 Lichte grammofoonmuz. 23.55—24 00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 15.00 De Rusische ruimtevaart, documentair rogramma. 15.40 Cabaret kroniek. 16.25 Portret van een sportman. 17.0017.45 Voor de kinderen. 19.30 On bekende Soorten: handboogschieten. 19.45 Korte film NTS* 20 00 Journaal en weeroverzicht VPRO: 1020 Binnen pretjes, cabaretprogramma. 20.50 Al Jol son. een portret in filmbeelden, NT'S: 21.30 Wereldkampioenschappen kunst riiden op de schaats te Dortmund: vrije figuren dames. 23.0023.05 Journaal. 31 „Er bestaat grote kans, dat uw ge bed zal verhoord worden", zei ik: „tenminste te oordelen naar de onder vinding, welke ik de vorige nacht heb opgedaan." Zij keek vlug naar mij op. „Wat bedoelt u?" Ik haalde mijn schouders op. „Ik bedoel, dat een huisknecht die ik des morgens had gehuurd, in de nacht een zeer ernstige poging deed mij te vermoorden." Ik zag haar kleur verschieten tot albast. „O, hemel", zei zij met een zucht, terwijl zij haar handen tegen haar borst drukte. „Heeft u letsel be komen?" stamelde ze. „Neen", zei ik, „mij overkwam niets maar die huisknecht wel, doch dat was zijn eigen schuld. Het is zo moei lijk te onderscheiden wat iemand in het donker uitvoert." Toen zweeg ik even en keek haar recht in het ge zicht. „Het eigenaardigste van het ge val is, dat die bediende mij werd aan bevolen, met uitstekende getuigen van sir Henry Tregattock." Zij ontweek mijn blik niet, maar bij mijn laatste woorden werd zij, zo mogelijk, nog bleker. „Sis Henry Treggattock", herhaalde zij werktuigelijk. „Ja, werkelijk", ging ik voort op enigszins vertrouwelijke toon. „Ik kreeg hem door bemiddeling van het verhuurkantoor van Seagra- ve, u weet wel op Hanover-Square. Het was geen vergissing, want ik was daar 's morgens zelf geweest en Sea- grave verzekerde mij, dat de papie ren niet alleen goed in orde waren, maar dat bij Tregattock had opgebeld en deze per telefoon de goede refe renties had bevestigd". Ik zag, dat zij een lichte schok kreeg, die ze echter ogenblikkelijk meester was. „En?" fluisterde zij. Ik lag achterover in mijn stoel. Ik voelde mijzelf wel een beetje wreed, maar toch deed het me genoegen haar verslag uit te brengen. „Nu komen wij aan het meest interressante gedeelte van de geschiedenis", vervolgde ik. „Vanmorgen hoorde ik van Seagrave dat niet alleen het getuigschrift vals was, maar dat iemand tijdens afwe zigheid van Tregattock, door zijn te lefoon met Seagrave had gesproken. Sir Henry scheen blijkbaar niets van de zaak te weten." Zij zweeg enige ogenblikken. Haar wimpers knipten snel en haar ogen hadden een verwarde uitdrukking. „Ik begrijp het niet goed", zei zij ein delijk. „Waarom had u een nieuwe huis knecht nodig? De nacht te voren was er toch een in uw huis?" „O ja", onderbrak ik haar, „mijn goede Milford. Maar ziet u, een van uw vrienden is zo welwillend geweest hem te vergiftigen." „Vergiftigen?" herhaalde zij ge rekt, als wilde zij daardoor haar op recht gemeende afschuw te kennen geven; toen boog zij zich voorover en vroeg: „Bedoelt u, dat uw huisknecht dood is?" „O, neen, gelukkig niet," zei ik luchtigjes. „Wij zijn heus een taai stel, Milford en ik. Maar zy hebben toch hun best gedaan en per saldo moogt u de steen niet opnemen en op hen werpen. U miste meesterlijk op drie meter afstand". Ik vrees, dat de laatste zinspeling onnodig was. Mercia had gedurende een ogenblik haar gezicht met haar handen bedekt en toen zij ze weer wegnam, zag ik, dat haar ogen van toorn en verontwaardiging schitter den. ,,'t Is verschrikkelijk", stotterde ze. „Ik wist niet ik ik heb wel ie<ts gehoord maar in wèrkelijkheid begreep ik niet het Zij brak plotseling af. „Het is natuurlijk die scherpzinnige mijnheer Guarez geweest. Juist iets, wat men kan verwachten van iemand met zo'n naam. Ik kon mij werkelijk niet indenken, dat u er iets mee te maken had." „Hoe laat was het, toen dat kan toor telefoneerde", vroeg zij, nu veel kalmer. Ik schudde mijn hoofd. „Ik weet 't niet precies, maar dat kan ik wel on derzoeken. Het was in ieder geval woensdag-namiddag." „Ach", sprak ze, het woord inhale rend. Toen zweeg ze. „Weet u, dat ik bij de Tregattocks logeer?" vroeg ze. „Lammersfield heeft het mij zo juist verteld", antwoordde ik. „Maar het komt er niet op aan. Ik ga morgen naar Woodford en blijf enige dagen bij Maurice Furnivall, zodoende heeft u niet veel kans de onaangename ondervinding op te doen mij weer te ontmoeten." Zij keek mij aan met vreemde blik. „Denkt u daar veiliger te zijn?" vroeg zij. Ik lachte. „Och, 't kan daar al niet gevaarlijker zijn dan hier in de stad en per slot van rekening is Maurice mijn neef." „Uw neef", herhaalde zij half on gelovig; toen za«'; ik plotseling een glans van verlichting haar ogen ver helderen, als een openbaring. Met lenig gebaar boog zij naar mij toe en legde haar hand op mijn mouw. „Om Gods wil, ga er niet heen", zei zij gejaagd. Op hetzelfde ogenblik klonken er voetstappen in de hal en verscheen de vervloekte gestalte van Beau- champ tussen de bloemen. „Wel, wel, miss de Rosen", zei hij, op zijn manier humoristisch, „dat ik u gelijk de Arabische prinses moet vinden, onder de palmen!" „Zonder de andere aantrekkelijk heden van de woestijn", voegde ik er aan toe. „Daar wordt men ten minste niet op zijn tenen getrapt." „Niettemin", zei de oude man, zich tot Mercia wendend en mij opzettelijk negerend, „zal ik u, met uw toestem ming, uit de oase weggeleiden? Toen ik u zocht, kwam ik sir Henry tegen. Hij wilde u graag een ogenblik spre ken en ik beloofde hem, u bij hem te brengen." Hij bood haar zijn arm aan en na een aarzeling van slechts een halve seconde stond zij met 'n sierlijke be weging van haar stoel op en nam hem aan. Terwijl zy dit deed keek zij mij vluchtig aan. „U moet mij de rest van die ge schiedenis straks verder vertellen, mynheer Northcote", zei ze. Ik maakte een buiging en keek haar een ogenblik na, toen de oude ingebeelde gek haar wegleidde, met een air van triomf, als wilde hij te kennen geven dat hij mij handig bui ten gevecht had gesteld. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2