LJA-gespreksavond voor jeugdleiders in nieuwe clubhuis Leiden Noord Reeds 340 leerlingen aan de Christelijke Technische School lekker en gezond Leidse Universiteit BEURSOVERZICH'l l eidse Agenda marktberichten Weerbericht Het weer in Europa DONDERDAG 13 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT EAG1NA 3 20 Miljoen per jaar voor jeugdzorg Niet praten maar doen. Van de ze gedachte gaat dé sectie Jeugd zorg van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap uit. Wie daaraan nog getwijfeld mocht hebben, had gisteren in het Clubhuis „De Zevensprong" aan de Bernhard- kade het clubhuis, dat is tot stand gekomen, dank zU prach tige gift van de Stichting Madu- rodam de dia-avond moeten bijwonen, die daar was belegd in het kader van de L.J.A.-ge- spreksavonden voor jeugdleiders- (sters). Circa 500 posten, over heit gehele ïar>d verspreid en gehuisvest in aan trekkelijk ingerichte bunkers, hou ten barakken, nissenihutten, school gebouwen, dan wel moderne nieuw bouw, vangen de jeugd op, met als enig doel ontplooiing van die per soonlijkheid en het geven van nut tige vrijetijdsbesteding, welke in vele facetten uiteenvalt. Jeugd-zorg- werk, dat per jasir een uitgave van pl.m. twintiig milljoen vraagt en waarin de overheid diertdig milljoen Bouw gaat verder Reeds 340 leerlingen studeren aan de ChrlstelUke Technische school in aan bouw aan de VtJf Meilaan. Zo blijkt uit het jaarverslag over 1963, dat heden ls verschenen. In september had de splitsing in de verschillende vakrichtingen plaats, en voorts kon een part-time cursus brood banketbakken aan het leerplan worden worden toegevoed. Door allerlei tegenslag, als de strenge winter, gevolgd door de natte zomer, de overspannen arbeidsmarkt en het te kort aan materialen, is de bouw van de school sterk vertraagd Toch is telkens weer gezocht naar op lossingen teneinde het onderwijs voort gang te doen vinden. Zo kon in september de gehele prak tijkhal in gebruik worden genomen. Hierin zijn thans twee jaargroepen on dergebracht. Het Ministerie van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen verleende toe stemming tot splitsing van een aantal praktijkruimten, welke dit jaar nog geen dienst als zodanig behoefden te doen. Hierdoor ontstond een aantal lo kalen. geschikt voor het geven van de theoretische lessen. Het jaarverslag 1963 betreffende de nijverheidsschool voor meisjes ..Bos huizen" vermeldt, dat in het afgelopen jaar zowel het aantal leerlingen als het aantal opleidingsmogelijkheden nog iets is uitgebreid De school telt thans on geveer 460 leerlingen. Resultaten competitie In die klaverjascompetitie van de fe- deiatie van klaverjasverenigingen in Leiden en omstreken werden in de afgelopen dagen weer enkele ronden gespeeld en wed met de navolgende resultaten: Ereklasse: T en D 1-Oostihoek 1159- 179, Groenoord 1-Zaalberg 1 156-174, SLF 1-PvH 1 169-155, PvH 1-Groen- oord 1 154-181, SLF 1-MDS 1 143-179, T en D 1-Zaalberg 1 177-163, PvH 1- T en D 1 177-141, Zaalberg 1-Oosth. 1 179-144, PvH 1-MDS 1 139-182, MDS 1-Oosthoek 1 179-167. Ie klasse: Groenoord 2-Sportief 2 161-161, Groenoord 2-SLF 2 152-159, T en D 2-Oosthoek 2 159-168, Oost hoek 2-T en D 2 168 y -169 yOost hoek 2-AWS 1 179-165, Oosthoek 2- Sportief 2 183 y-137^, Groenoord 2- Sportief 1 169-i65, Centrum 1-T en D 2 153-172, AWS 1-Sportief 1 163^- 177^, Sportief 1-4 Azen 1 181 - 151 K, SLF2-4 Azen 1 163-163, AWS 1-Sportief 2 151K-174 TenD2- AWS 1 167-170. 2e klasse: MDS 2-PvH 2 178-151, Centrum 3-Oosthoek 3 168 y -163 y T en D 3-Oosthoek 3 167^-149^, Groenoord 3-4 Azen 2 163-177, Groen oord 3-T en D 3 157 y -167 ySportief 3-4 Azen 2 172^-150^, Oosthoek 3- Groenoord3 168^-150^5, MDS 2-Cen- trum 2 170-141, MDS 2-Centrum 3 162- 165, T en D 3-Cenitrum 2 148-177, PvH 2-Centrum 2 159 y -169 y Competitiestanden Ereklasse: Zaalberg 1 13-2180, PvH 1 13-2134, Groenoord 1 13-2121 y, Oost hoek 1 12-2061 y, MDS 1 12-2005 V4, SLF 1 12-1945 y, Ten Dl 11-1794. Ie klasse: Sportief 1 14-2386, Spor tlef 2 14-2311, AWS 1 14-2299 y. Oost hoek 2 13-2243 VS, T en D 2 13-2148, 4 Azen 1 13-2146 Groenoord 2 13- 2077, SLF 2 12-1992, Centrum 1 12- 2e klasse: Groenoord 3 14-2206, MDS 2 13-2199, T en D 13-2149, PvH 2 12-2049, Centrum 2 12-2018, 4 Azen 2 12-1954y, Sportief 3 11-1788 y, Cen trums 11-1756 y, Oosthoek 3 10- 1614 y. bijdraagt. Blijft altijd nog zeven mil joen, dat uit vrijwillige bijdragen moet komen. De heer H. J. Tamsma, verbonden aan het bureau van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, leidde deze diia- avond met een kort woord in, waar in hij o.a. wees op het nationale ka rakter van het jeugdzorgwerk, de grote kadernood en de noodzaak tot een krachtige financiële actie ten einde aan dit werk nog uitbreiding te kunnen geven. Ter stimulering van dit werk is onllamgs in 100.000 exemplaren een pocket verschenen en in veelvoud een dia-serie ondier het motto „Leven en laten le ven" samengesteld. Dre. A. F. Gjert- sen van het Diocesaan bureau Den Haag van de Kath. Stichting voor Bijzonder Gezinswerk en Jeugdzorg was deze avond aanwezig om zo'n dia-serie, met begeleidende bandop name, te vertonen. De serie gaf een duidelijk en suggestief beeld van de grote verscheidenheid in aktivitei- ten, huisvestingen, benaderings- en vormingswij zen van jong en oud, als mede de scholing van beroepskrach ten en vrijwilligers op het terrein van het club-, wijk- en buurthuis werk. Na de vertoning was er in ge spreksgroepen gelegenheid om over het behandelde onderwerp nog eens na te praten en ervaringen uit te wisselen. „HET NIEUWE GENEESMIDDEL" In het kader van de Boerhaave cur sussen voor voortgezet medisch onder wijs aan de Leidse Universiteit, vindt op 20 en 21 maart een cursus plaats, die gewijd is aan ontstaan, gebruik en waarde van het nieuwe geneesmiddel. De cursus is bedoeld voor huisartsen, internisten, kinderartsen, zenuwartsen, farmaceuten en farmacolopen. maar het spreekt voor zichzelf dat iedere arts welkom is. Als sprekers verlenen medewerking o.a.: prof. dr. G. A. Lindeboom, hoofd van de Interne Universiteitskliniek van de Vrije Universiteit te Amsterdam, dr. E. H. Reerink, oud-directeur der N V. Philips Duphar, Amsterdam, en voorts dr. D. R. Laurence en dr. W. Modell, werkzaam aan het University College Hospital te Londen, resp. aan Cornell University, New York. De cursus zal worden geleid door de Leidse geleerden, prof. dr, W. R. O. Goslings en prof. dr E. L Noach. welke laatste tevens voorzitter is van de aan het slot van deze bijeenkomst plaats hebbende paneldiscussie over prakti sche problematiek waaraan zullen deel nemen o.a. dr. P. Siderius. farmaceutisch hoofdinspecteur voor de geneesmiddelen te Den Haag en prof. dr. M. Tausk. die theoretische endocrinologie te Utrecht doceert, en tevens directeur van de N.V. Organon te Oss is. Toneelgroep Centrum speelde „Dievenbal" voor K 0 De Leidse schouwburgbezoekers zijn gisteravond met gemengde ge voelens naar huis gegaan. Enerzijds waren zij wel geamuseerd door de grappige opzet van Jean Anouilh's Dievenbal, anderzijds hebben zij dui delijk gevoeld, dat zij met een jeugd werk te maken hadden van deze be kende Franse toneelschrijver. Anouilh schreef het stuk toen hij twee en twintig was. Zeven jaar later kwam het pas op de planken. De feilen van de aankomende vakman, die het vin gerwerk nog niet beheerst, kwamen spoedig aan het licht. Soms zijn de dialogen te lang te ver uitgesponnen en onbenullig; de kwasd-komische intermezzi met een onverstoorbare klarilnettist, en de sprongetjes van Hermus, god der dieven, vermogen daar geen verbetering in te brengen. Het Leidse publiek heeft ad kennis gemaakt met Anouilh o.m. in zijn „Damesorkest" en „Medea", resp. om in zijn terminologie te spreken pièces rose en pièces noire. Dieven bal is een pièces rose van Anouilh. Uit de betiteling blijkt wel, dat hij in zijn schrijftrant verwantschap voelt aan de surrealistische schildersschool. Zijn scènes hebben dikwijls een sur realistisch aspect, het duidelijkst was dit in het eerste bedrijf, dat zich in een park afspeelt, waar Hermes van zijn sokkel afloopt en een klarinet tist zijn plaats inneemt. Rondom het beeld speelt zich dan 't galante spel af van zich vervelende rijkaards en de handige dieven, die vele metho den kennen om de rijkaards de last van de rijkdom te helpen verlichten. Omdat Lady Hurf Zich verschrikke lijk verveelt nodigt zij de dieven, die zij door heeft, bij zich thuis om van nabij te kunnen volgen welke tech niek zij gebruiken. Bovendien meent zij, dat ze andere oplichters, die ach ter het geld van de nichtjes aan zijn, beter op een afstand kan houden, door er enigen toe te laten. De jong ste dief en het jongste nichtje wor den stapel op elkaar Lord Edgar, een volslagen idiote Schotse edelman geeft dan de oplossing: de jonge dief is zijn onechte kind, dat jaren gele den uit de wieg gestolen is. Toneelgroep Centrum, dat dit stuk speelde in een K en O-voorstelling, heeft de juiste toets voor dit gege ven gevonden; er werd schalks, snel en karikaturaal (gespeeld. Uitblin kers waren Sara Heyblom, als Lady Hurf en Gerard Hartkamp als Lord Edgar, terwijl ook het spel van. Els van Hooden als Eva bijzonder wist te bekoren. Centrum heeft dit stuk al eender op zijn repertoire gehad. Nu speelde men onder andere regie van Theo Kling en met andere spelers Waarom het stuk herhaald werd be grijpen we niet goed. Biedt de to neel-literatuur ndet voldoende nieu we perspectieven? Concert KNTV De Leidse afdeling van de Konink lijke Nederlandse Toonkunstenaars vereniging geeft maandag 17 febr. a.s. om 8 uur een concert in de Re monstrantse Kerk aan de Hoogland- sche Kerkgracht. Er worden wer ken van H. Andriessen, Andries de Braai, W. de Fesch en Van den Stig- tenhorst Meyer. Fred, de Nie im proviseert over een Oudhollands lied en Wim van der Reyden speelt drie eigen composities. Medewerkenden zijn: Gerda Bromelow (viool), Thea Ekker van der Pas (zang), Piet Kunst (blokfluit), Jan van der Meer (orgel), Fred, de Nie (orgel) en Wim van der Reyden (orgel). DAMESKONTAKT ZUID WEST Het bestuur van het Dameskontakt Zuid-West roept alle dames uit de wijk Zuid-West op tot bijwoning van de bijeenkomst ter gelegenheid van Wereldgebedsdag in de Bevrijdings kerk. De bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 14 februari, aanvang 20 uur. Ditsdag 18 februari houdt het Da meskontakt een korte jaarvergade ring. Na afloop kaarten en sjoelen om prijzen. Gisterochtend is de 19-jarige Leid se mej. R. Prins met de fiets geval len op de Ant. Duycklaan. Zij brak haar rechterenkel. Het ongeluk ge beurde, doos-dat een 12-jarig jonge tje bij 't spelen op de middenstraat tegen de fiets van mej. Prins opliep. W. Zwart nieuwe voorzitter van De Natuurvriend In het nieuwe gezellige Petrus zaaltje aan de Lammenschansweg hield gisteravond de Leidse Aqua riumver. De Natuurvriend haar al gemene jaarvergadering. Na een welkomswoord van voorzitter P. Geertsma werden de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en comm. van mate riaal aan de vergadering voorgelegd en goedgekeurd. Het agendapunt de bestuursverkiezing bracht drie nieu we gezichten achter de groene tafel, waaronder een zeer goede bekende. De heer W. Zwart, die reeds meer dan 25 jaar de voorzittershamer van de Leidse „Natuurvrienden" heeft gehanteerd, werd, na een wijziging van een artikel in het huishoudelijk reglement, door de vergadering een stemmig tot voorzitter gekozen. Door het aftreden van de heren A. Men- tink en G. Veldhuizen, resp. Ie en 2e secretaris, werden deze zetels in genomen door resp. mevr. L. Lijten- Sengers en de heer Th. de Groot. De eerste taak van de nieuwe voor zitter was een warm dankwoord aan het adres van de vertrekkende be stuurders de heren P. S. Geertsma en G. Veldhuizen voor het vele be langeloze werk wat beiden voor de vereniging hebben verricht. Spr. liet deze woorden vergezeld gaan van een praktisch geschenkje en bloe men voor de dames. Na de pauze, waaronder genot van een kopje koffie geanimeerd werd gediscussieerd, werden d.m.v. kleu rendia's van de heren Geertsma en Ulfman, gemaakt bij de laatste ge houden huiskeuring, de resultaten van deze keuring nog eens voor de geest teruggeroepen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Liesbeth d.v. D. van Pij len en S. C. E. van der Heijde; Wil lem A. z.v. A. J. de Wit en M. J. Bos; Louise M. d.v. J. H. Ruys en C. L. E. van der Mandele; Sandra J. R. M. d.v. J. W. van Greef en M. J. van der Raadt; Emma W. F. d.v. A. S. J. Botenga en L. J. M. Potjer; Anita J. d.v. J. den Heijer en N. Nijen- huis; Andréas z.v. A .Heemskerk en P. F. de Jora^; Petra d.v. A. Spie renburg en E.' Trap; Petrus M. z.v. T. B. M. Bergman en M. C. de Groot; Johannes L. M. z.v. J. F. F. van Wil- igle en M. I. A. van der Erve. Ondertrouwd: B. Verhoog en T. M. H. Papöt; J. M. M. Zondiero pen A. V. V. van der Kraan; K. Klein en C. D. Bennink; J. H. Seger sen C. L. Visser; N. Neuteboom en S. van Dam; P. Marijt en J. C. B. Corba; M. van de Meeberg en S. A. Batelaan; J. Kuij venhoven en E. E. V. Vreulink; N. Nievaart en A. H. Brouwer; W. F. de Koning en A. Pommer; P. Ouds hoorn en A. H. Zuidema; W. A. Vin cent en M. C. van de Wiel; H. Dok en S. Hagemans; J. A. van Heel en P. Kempff; W. R. Faber en C. A. Stokvis; H. G. Mojet en A. M. Smit; A. Hofman en J. A. Schouten; R. van der Pol en G. S. Beij; J. J. Rooij en G. Crama. Overleden: J. Post, 76 jr., man; C. de Haas, 58 jr., man; F. G. van Rijn, 60 jr., man; A. M. van der Put ten, 42 jr., vrouw; C. M. van Winsen, 66 jr., e.v. H. A. A. Klaar; W. H. van der Hoeven, 43 jr., man; Y. C. Moe- rer, 1 jr., dochter. In Italië hebben de vakcentra les voor vrijdag een 24-uursstaking van het personeel van het openbaar vervoer afgekondigd. Daarbij zijn on geveer honderdduizend werknemers betrokken. De vakbonden eisen de indienstneming van nog vijftiendui zend man personeel omdat het per soneel nu naar hun mening teveel overuren moet maken. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: doc toraal Notariële studierichting: de heren A. J. H. Pleyzier (Rotterdam) en R. Nouwen (Moordrecht). Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld: Thermolysis of allyl esters de heer R. Louw, geboren te Amsterdam in 1936 en thans wonende te Oogstfeest. Pro motor was prof. dr. E. C. Kooyman. De promotie geschiedde cum laude DONDERDAG 13 FEBRUARI Kath. Nat. Bond voor EHBO Ver volgcursus gebouw GG en GD, Rooden- burgerstraat. VRIJDAG 14 FEBRUARI Kath. Vrouwengilde Bijeen komsten t.g.vWereldgebedsdag in de Marekerk, Petrakerk (Suriname- straat) en Bevrijdingskerk (Mont- gomerystraat). Aanvang van alle bijeenkomsten 20 uur. Selsltip „Fryslftn" Leiden Toanieljoun des avonds 8 uur in Den Burcht. Dameskontakt Zuid-West Bij eenkomst in Bevrijddnigskerk tg.v. WereUdgebedsdag. Aanvang 20 uur. ZATERDAG 15 FEBRUARI Jazzsociëteit „The Beat" Optre den van het combo Leo Wenink in het Dorpshuis te Leiderdorp. Aan vang 20 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 6-12 fe bruari zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Bocaccio '70" (str. volw.) Wo.: „l'Eclipse", (volw.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Zondag: 2.00, 4.30, 7.00 en 9.30 uur. Lido: „Da-. Mabuse contra Scot land Yard", 14 jr. Dag 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Alleman" (a.l.) Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De grote stilte", (str. volw.) Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Het eenzame spookkas teel", 14 jr. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: t.m. zondag „De laatste aan val", 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Ma. t.m. wo.: „Ongehuwde moeders", 18 jr. Wat lezers schrijven KERK TE VER WEG VOOR KATHOLIEKEN, WONEND NABIJ STATION EN RUNSBURGERWEG LEIDEN, 12 febr. 1964. Met dit schrijven will ik fcoah eens die aamdadhit van de betrokken auto riteiten vragen voor die situatie van die katholieken, die in de omgeving van het station en in de Leidse Hout- buurt wonen. Zij zijn parochianen van de St. Willibrordus-parochie in Oostgeest. De nieuwe bewoners van de niieuwe flat op het Stationsplein behoren tot de Hartebrug-parochie. Maar beide kerken zijn eigenlijk voor d-e betrokkenen te ver uit de buurt. Voor mensen, die nog goed ter been zijn, die fietsen of zelfs met die auto zich kunnen verplaatsen is er nau welijks een probleem, maar er zijn ook oude mensen bij en moeders van gezinnen, die na de kerk zo snel mo gelijk weer naar huis terug willen. De betrokkenen moeten er rekening mee houden, dait ook in de nieuwe (assistenten)flats katholieken wonen. Wordt het niet hoog tijd, dat voor deze katholieken in het grensgebied van de stad gelegenheid wordt ge schapen dicht bij huis naar de kerk te gaan? Het is een bekend feit, dat velen 's zondags de H. Mis bijwonen in de kapel van het Bonavenitura- lyceum; dat zijn zeer vroege missen: om half zeven, zeven uur, half aaht en adht uur. Nog afgezien van het vroege uur en het feit, dat kerkgan gers oogluikend worden toegelaten, is het toch niet juist, daar met deze zeer snelle missen van enig paro chiële binding geen sprake kan zijn, hoezeer de paters ook hun best doen om de H.H. Missen met enige litur gische luister te omkleden. Met het oog op die verdere uitbrei dingen op Stationsplein an Schut tersveld wordt het tijd, dat men zich gaat bezinnen op de stichting van een „legaal" bedehuis. Met diank voor plaatsing, hoogachtend, Een Stadsrandbewoner (Naam bij redactie bekend) VAN DONDERDAG Vaste markt. Na de aarzeling gedurende de voorgaande beursdagen heeft de stemming op het Damrak vanmiddag voor de internationale waarden meer kleur gekregen. Alle hoofdfondsen kwamen bij de opening boven het alofcniveau van woensdag uit. Dit ge schiedde onder leiding van de Phi- Lipsaandelen, waarvoor veel belang stelling bestond. Het publiek en Zwit serland, namen de stukken uit de markt, terwijl daarnaast dekkings aankopen plaatsvonden Philips sloot gisteren in Wall Street een halve dollar hoger, hetgeen voor het Dam rak een bemoedigend teken was. Van de overige hoofdfondsen lag KLM zeer vast in de markt. Verder boekten Kon. Olie, Unilever en Hoog ovens winst. AKU bleef wat achter af op 5251/» (onv.) Philips begon op 151,20, tegen gisteren als slotprijs 149.60. Unilever 70 cent hoger op 143.60. Kon. Olie waarvoor behalve het publiek ook Brussel en Frank fort belangstelling aan de dag leg den, was een gulden hoger op 156.90. Hogovens liep uit van 598 tot 603 (595) dit op de gunstige gang van zaken van de Europese staal- maatschappijen. De staalmaatschap- pijen in Amerika gaan voort met het vergroten van de staalproduktie om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. KLM werd in de morgen uren verhandeld op 65. Dit fonds steeg woensdag 3.50 tot f 62. Deze aandelen liggen op de New Yorkse beurs sterk gevraagd in de markt. Ge durende de verdere beursduur moes ten de meeste hoofdfondsen een ge deelte van de behaalde koerswinst afstaan door winstnemingen bij kal me handel. Wall Street sloot woensdag op het hoogste punt van de dag. Het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie- aandelen kwam er wederom op een nieuw hoogterecord van 794.82. In de scheepvaartsector en de af deling van de leidende cultures was het vanmiddag zeer rustig. De koers veranderingen waren in beide afde lingen van weinig betekenis. De stem ming op de staatsfondsenmarkt_ was prijshoudend. Voor de inschrijving op de 100 min 5 pet. obligaties 1964 van de Bank voor Ned. Ge meenten tegen 99 pet. bestond ter beurze zeer grote belangstelling. De beurs verwacht dat de particulieren de helft van deze rekening voor hun rekening nemen, dit als gevolg van beleggingen door de verkoop van Duitse obligaties. BARNEVELD, 13 jan. Eieren. Aanvoer ca 2.050.000 stuks, handel vlot. Prijzen (in f per 100 stuks) eieren van: 55-65 gram 8.25 - 10.25, alg. prijs 9.10 kg, prijs 1.50 op basis 60.5 gram. Kg-prijs 1.50-1.58. GOUDA, 13 febr. Kaas Aanvoer 8 partijen. Eerste kwaliteit noteerde 2.62 tot 2.67 en tweede kwaliteit 2.56 tot 2.61 beide per kilogram. De handel was flauw. DEN BOSCH, 12 febr. Vee. Aan voer 6448 stuks; runderen 1416; gras kalveren 406; vette kalveren 851; nuchtere kalveren 1092; schapen 207; geiten 22; fokzeugen 20; slacht var kens 384; lopers 8: biggen 1411; slacht runderen 631; melk- en kalfkoeien 885-1475; guste koeien 775-1175; gras kalveren 425-575; kalfvaarzen 1025- 1460; klam vaarzen 810-1000; guste vaarzen 725-950; pinken 575-775; nuchtere kalveren 100-255; weide- schapen 90-150; ooien 75-105; drach tige zeugen 550-700; lopers 120-150; biggen 85-115; slacht runderen extra 4.10-4.30, le kw. 3.90-4.10, 2e kw. 3.40- 3.75, 3e kw. 3.00-3.25; vette stieren 3.75-4.05; worst-koeien 2.70-2.90; vet te kalveren le kw. 3.70-4.00, 2e kw. 3.40-3.60, 3e kw. 3.10-3.30; nuchtere slachtkalveren 1.35-1 85; slachtzeugen le kw. 1.95-2.05, 2e 1.80-1.92; slacht- varkens 2.25-2.40; vette schapen 125- 160; vette lammeren 120-165; aan voer, handel, prijzen: melk- en kalf koeien: korter, rustiger, staande; guiste koeien: normaal, slepend, wei nig veranderd; jongvee: minder, re delijk, prijshoudender; vette kalve ren: minder, goed, geen verandering; nuchtere slachtkalveren: minder, goed, stabiel; schapen: klein, vlot, UTRECHT, 13 febr. 1964 Aan voer 2807; Runderen 988; Vette kal veren 87; Graskalveren 51; Nuchtere kalveren 743; Schapen 146; Varkens boven 100 kg 164; Varkens beneden 100 kg 88; Biggen 517; Bokken en geiten 23; Prijzen in guldens per stuk. Melk-kalfkoeien 9801220; Kalfvaarsen 9601240; Vare koeien 720980; Pinken 430560; Stieren 510720; Graskalveren 360540; Nuchtere kalveren 4585; Schapen 110185; Lammeren 105175; Var kens boven 100 kg 540800; Varkens beneden 100 kg 110150; Biggen 90 —110; Bokken en geiten 1480; Vet te koeien le kwal. 3.504.00; idem 2e kwal. 3.603.80; idem 3e kwal. 3.003.60; Vette kalveren le kwal. 3.70—3.90; idem 2e kwal. 3.50—3.70; idem 3e kwal. 3.103.50; Nuchtere kalveren 1.401.85; Varkens boven 100 kg 2.402.50; idem benden 100 kg 2.352.45; Slachtzeugen 1.902.04 Jonge zeugen 2.002.05. Overzicht handel en prijzen: Melk-kalfkoeien, redelijk, even lager; Vette koeien, vlot, stabiel; Vare koeien, matig, prijsh., Vette kalveren, vlug, als vo rige week; Graskalveren, vlot, als vo rig wek; Nuchtere kalveren, willig, prijsh.; Schapen, willig, iets hoger; Lammeren, idem; Varkens, redelijk, even hoger; Biggen idem. Medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur LICHTE TOT MATIGE VORST Droog weer met opklarin gen, maar plaatselijk wolken velden. Zwakke tot matige oos telijke wind. In de nacht en ochtend lichte tot matige vorst, morgenmiddag temperatuur om het vriespunt. HELSINKI h. bew. —3 -19 STOCKHOLM sneeuw —8 -14 OSLO zw. bew. —6 -11 KOPENHAGEN 1. bew. 1 —7 ABERDEEN mist 2 2 LONDEN zw. bew. 6 3 AMSTERDAM zw. bew. 6 0 PARIJS geh. bew. 8 3 BORDEAUX gah. bew. 10 —1 GRENOBLE geh. bew. 8 2 NICE 1. bew. 13 4 BERLIJN onbew. 2 —8 FRANKFORT h. bew. 5 —3 MüNCHEN zw. bew. 1 —4 ZüRICH geil. bew. 3 2 GENèVE zw. bew. 8 2 LOCARNO onbew. 14 1 WENEN driftsneeuw 5 —5 INNSBRUCK sneeuw 2 1 BELGRADO mist 5 —2 ATHENE onbew. 5 AJACCIO h. bew. 12 —0 MADRID zw. bew. 11 1 MALLORCA onbew. 14 LISSABON regen 14 10 PAUZE Heden: donderdag na Aswoensdag. Mis: „Toen ik tot de Heer riep, heeft Hij mijn stem verhoord" (uit psalm 54). Epistel: uit de profeet Isaias over de genezing van koning Ezekias. Evangelie: over de genezing van de zoon van de honderdman. HET NED. HERVORMD MODERAMEN VRAAGT... Het moderamen van de Ned. Herv. Synode is ontsteld en nog wel „diep onsteld" en geschokt en nog wel „diep geschokt" Waarover? Over het katholiek worden van een onzer prin sessen en over het geheimhouden daarvan door de kardinaal. Dit laat ste wordt de kardinaal persoonlijk aangewreven. Ook verlangt het mo deramen te weten of de prinses over- gedoopt is. De diep geschokte ont steltenis heeft het moderamen over het hoofd doen zien, dat zelfs een kardinaal-aartsbisschop tot geheim houding verplicht kan zijn. In nog sterker mate dan de raadslieden van de Kroon! Het behoeft niet eens een prinses of kardinaal te betreffen. Iedereen, die bij zijn katholiek wor den verzoekt daaraan geen bekend heid te geven, wordt even stipt ge hoorzaamd als een prinses. Iedere priester en dus ook een aartsbis schop zal liever zijn tong afbijten dan de opgelegde geheimhouding schenden. Dat moest het moderamen tooh weten PUZZEL Hor. 1 zandaal, 6 schraal, 7 opening, 8 telwoord, 9 kever, 10 stad in Drente. Vert. 2 harige Spaanse schapen, 3 ge zantschap, 4 giftslangetje, 5 duurzaam. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 528. Hor. 1 kalk, 5 Avon. 8 Heerlen, 11 Greet, 13 steeg, 15 ego, 17 To, 18 lat, 20 Lr, 21 eek, 23 tenue, 25 na tie, 27 Titanen, 29 elke, 30 tram. Vert. 2 ah, 3 lege, 4 kerel, 5 ale, 6 vete. 7 on, 9 regatta, 10 aster, 12 morel, 14 toe, 16 glu, 19 teint, 22 knik, 24 neer, 26 ate, 27 tl, 28 na. PUNT Ik ben zó terug, Louise het is een uiterst zeldzaam exemplaar!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3