Esüai De intergemeentelijke samenwerking in de bollenstreek VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAv..NA 11 Hillegom en Sassenheim werken niet mee aan stichting streekzwembad De beslissing is gevallen: Hillegom en Sassenheim gaan niet in op het aanbod van de gemeente Lisse om gezamenlijk een over dekt streekzwembad in Lisse te stichten. Dat besluit werd ge nomen op 'n vergadering in Sassenheim, waar de voltallige colleges van b. en w. van de drie gemeenten aanwezig waren, uitgezonderd wethouder Schrama van Sassenheim. Hillegoms burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. vati Nispen tot Nannerden en de eerste burger van Sassenheim, J. baron van Khobelsdorff meenden dat de plannen van Lisse te hoog gegrepen en dat ze in financieel op- zich niet haalbaar waren. Hoewel deze besprekingen uiteraard streng geheim waren, menen wij te weten dat wethouder Vogelaar van Sassenheim beslist wilde vasthouden aan het idee: in iedere bollenstreekgemeente moet een flink overdekt instructiebad ko men, terwijl Hillegom niet bereid was de eigen plannen een fors openluchtbad met klein overdekt instructiebad achter de voet bal terreinen van de v.v. Hillegom aan de Leekstraat - op te geven. Op een ander terrein zijn Sassenheim, Hillegom en Lisse eveneens tijdens een (geheime) bespreking wel tot elkaar geko men. Het ziet er naar uit, dat de reeds lang in de pen zijnde con centratie van de gemeentelijke gas- en waterbedrijven op 1 janu ari 1966 een feit zal zijn. We hebben wel de indriik dat Hillegom en Lisse aan Sassenheim vrij ingrijpende consessies hebben moe ten doen. Wel concentratie van gas- en waterbedrijven Op de betreffende vergadering is o.m. door Sassenheims burgemeester gezegd dat het Lissese initiatief geen perspec tieven biedt, terwijl wethouder Voge laar niet wilde afwijken van zijn stand punt dat in iedere gemeente plaats moet zijn voor een flink instructiebad. GAS EN WATER Tijdens een andere, eveneens geheime bijeenkomst van de college's van b. en w. van Hillegom, Lisse en Sassenheim, kon men wel tot intergemeentelijke sa menwerking komen. Namelijk op het gebied van de concentratie der gejneen- telijke gas- en waterbedrijven. De weg was allesbehalve geplaveid. Sassenheim sputterde tegen, omdat men de winst die het waterbedrijf (het gasbedrijf speelt in mindere mate mee, omdat Lel den de gasprijs bepaalt) maakte, niet kon missen, zo zei men. Van Hillegomse kant zat de zaak ook niet eenvoudig, omdat Hillegom eigenaar is van het pompstation en alles wat daarbij be hoort. Het in intergemeentelijk eigen dom overgaan betekent dat men een brok Hillegomse traditie moet prijsge ven. Met alabastine zit schroef of spijker „muurvast". alabashne holland n.v. leidsegracht Amsterdam (Advertentie) Maar nu heeft men dan ook alle ob stakels weten te slechten, al blijft het een grote vraag of Sassenheim zich be reid heeft getoond de winst op het water te verlagen. De mogelijkheid is nl. ook niet uitgesloten, dat Hillegom en Lisse hun inwoners ter wille van de. goede Leiden aangewezen zaak een hogere prijs zullen gaan vra gen dan noodzakelijk is. Als dat inder- zo is. dan krijgen de raadsleden steden Haarlem waren. Wanneer wij als bollenstreek gemeenten geen maatregelen nemen, dan zal de trek naar de stad steeds straks rijke stof tot spreken groter worden, mede door de steeds beter en steeds frequenter wordende king dus op zwembad-terrein. Wel zeer verbindingen Lisse stelde zic„ toen teleurstellend voor de gemeente Lisse en h standpunt, dat de zu"' h'eft ?esteld 1 Januan 1966 Dat "n.he:,bran.deA op cultureel, recreatief en op sportgebied meer voor de eigen be woners moeten gaan doen. De stichting van een overdekt streekzwembad zou kunnen bijdragen tot het leggen van j i nuttige contatcten. terwijl afzonderlyk hun eigen zwembadplannen sportevenenlenten van nationaaI tor. .uilen gaan realiseren. Het plan van de maa, en Iwerawedstrijden gemeente Hillegom ligt al m de Haagse ?eorganlseerd zouden kunnen ;,orden Geen intergemeentelijke samenwer- mr. Th. M. J. de Graaf, die sinds 1958 pogingen in het werk heeft gesteld tot nauwe samenwerking te komen. De i wijzing van Hillegom en Sassenheim houdt nu gelijk in dat de gemeenten We vernamen dat men als richtdatum waarop de concentratie een feit moet heeft gesteld 1 januari 1966. Dat i jaar later dan men aanvankelijk verwachtte. De benoeming van een nieuwe directeur van de gas- en water bedrijven in Hillegom (die straks ook directeur van het intergemeentelijk be- drijf moet worden) speelt in deze zaak uaarnaaui n.ti eveneens mee. Men kan van een nieuwe functionaris immers moeilijk verwach ten dat hij, als hij bijv. in juli 1964 in dienst treedt, op 1 januari 1965 zo in gewerkt zal zijn, dat hij meteen de lei ding van de drie gemeentelijke bedrij- geven om zich in te werken. burelen te wachten op de goedkeuring, het plan Lisse zit nog niet in de molen. Zowel de actieve als de passieve sport- Wel ligt er al enige maanden 'n schets- beoefening zou er door worden gestimu- plan op het gemeentehuis, maar toen leerd Daarnaast zou het gehele jaar ven op zich zal kunnen nemen. Men eind 1963 de mogelijkheden tot samen- door aan schoolzwemmen kunnen wor- wil deze nieuwe directeur eerst tijd werking weer aanwezig schenen, liet den gedaan, men dat plan in dë ijskast. Het heeft er inderdaad sterk naar uit gezien dat het tot samenwerking zou komen, nadat men. met name uit de Sassenheimse raad. zeer positieve' ge luiden had gehoord. Bij monde van de heer P. Oosterveer van de KVP-fractie Is o.m. gezegd: „We moeten nu maar eens over de eigen grenzen durven heen küken" Was de ouverture veelbelovend, het slotakkoord was in mineur. Traditioneel feest in Hillegom L.T.B -Duinstreek genoot van gezellig vastenavondstuk Hoewel er over de confei*entie van de drie colleges van b. en w. wordt ge zwegen als het graf, mag men aanne men dat van Hillegomse kant is gesteld Traditie getrouw kwamen de LTB'ers in de Duinstreek bijeen in de grote zaal van „Flora" te Hillegom. Het deed de heer Vergeer veel ge noegen zo'n stampvolle zaal het welkom te mogen toeroepen. Allereerst werd herdacht het overlijden van de heer Tr. v. d. Geest, die als secre- - men deed dat trouwens eerder ook ta™8 veel voor de afdeling betekende. Hierna verwelkomde de heer P. al! dat de behoefte aan een overdekt F- Vergeer speciaal de geestelijk adviseur pastoor Bakker uit Sassenheim zwembad in de bollenstreek niet groot en de heer M P. v. d. Weyden, hoofdbestuurslid van de LTB en burge- is. Het aantal personen, dat in het koe lere jaargetijde wenst te zwemmen, is gering en vindt daartoe de gelegenheid in Haarlem, de gemeente Hillegom is geheel op Faarlem ingesteld en als men een bad in Lisse bouwt, dan zullen de meester van Nieuwkoop. Goed gespeelde kolder aan een proces-verbaal komen we gens mishandeling van een agent. Uitgebreid gaan dineren en de kost verdienen als begrafenisdienaar. Als jonggetrouwd vrouwtje zich met 2 Na, deze woorden werd aan de ei- Hillegommers toch in Haarlem gaan gen toneelgroep o.l.v. de heer P. G». zwemmen. Het bezoek aan het zwem- v. d. Kraan de gelegenheid gegeven anderen gaan verloven, enz. ,enz. bad te Haarlem wordt maar al te vaak zich uit te leven in het niet gemak- Men begrijpt wel dat al deze din- gecombineerd met een uitstapje: men - kelijke blijspel van Max Andrea gen veej narigheid opleveren voor gaat winkelen, er worden kennissen „Zwart schaap en witte lammetjes", de personen, maar voor het publiek bezocht, men drinkt een kopje koffie De fam. Zilverberg komt tezamen bracht dit kostelijke humor, in een restaurant, enz. Verder meende op uitnodiging van een notaris en Bij alles bevindt zich een echte men van Hillegomse zijde, dat de finan- verneemt, dat het zwarte schaap begrafenisdienaar, die alles moet con- ciële lasten van het streekzwembadzo van de famliie is overleden en veel troleren, geholpen door de notaris, groot zouden zijn, dat ze voor de ge- geld heeft nagelaten. Er is echter Dit jang njet gemakkelijke stuk meenten nauwelijks te dragen zouden een clausule in het testament met werd door de tonelisten smakelijk zijn. Vast stond inmiddels dat Hillegom voor ieder lid een afzonderlijke op- gespeeld. De types van de kenau Bar- de plannen voor de eigen zweminrich- dracht die moet worden uitgevoerd bara, Julius en Martibus kwamen ting niet wilde loslaten. om het geld te kunnen erven. goed uit de verf. De andere speel- Allen -moeten hun geld afgeven en sters en spelers sloten zich prima MEER KANTEN één week leven zoals „Oom Willem" daarbij aan. Charmant en gevoelvol het noodgedwongen jaren heeft ge- was het spel van Fons en echtgenote. Van Lissese zijde is destijds aange- daan. Dit waren meest onprettige Dat dit gezellige blijspel in de voerd, dat er meer kanten aan deze zaak dingen. Julien moet b.v. één nacht smaak viel bleek na ieder bedrijf zaten. De bollenstreek behoeft natuur- in een cel doorbrengen vpor een uit het dankbaar applaus. Dit brak lijk niet op alle terreinen self-suppor- strafbaar feit en zich zonder één eerst goed los toen de heer Vergeer ting te zijn. maar men noemde het toch cent op zak volledig in 't nieuw la- de toneelgroep hartelijk had bedankt, wel ongewenst als de bollenstreekbewo- ten kleden. Zijn vrouw Barbara moet In het bijzonder dankte hij de heer ners voor van-alles-en-nog-wat op de winkeldiefstallen plêgen, een ander P. G. v. d. Kraan voor zijn zware HILLEGOM Schaken „De Uil" De uitslagen van de laatst gespeelde ronde wa ren: a. J. H. Veenstra-M. Rood Vi-Hï J. van der Zwet-W. Peet 1-0; J. van Lierop 1-0. J. van de Berg-J. J. v.d. Zwet-W. Peet 1-0; J Staats-J. Brauckman Vi-Hi J- van der Weij- den-H. H. Hulsman 0-1. b. Th. Brandsma-L. C. Zonneveld 1-0; Th. Jonkheer-D. Kaptein 1-0; J. Ph. van de Berg-H. Keijzer 1-0; J. van der Wolf-J. van der Linden Va-j^; D. Balkenende-W. Steenvoorden 1-0. c S. Mohlmann-W. Ciggaar 1-0; G. van Heusden-B. Winkelaar 0-1; G. Dannijs-J. Scheepmaker 1-0; J. Sa- lier-B. Hartman 0-1. Dammen (zes dorpen toernooi) Vrijdagavond om 8 uur speelt de damclub „Hillegom" een uit-wed- strijd tegen de damclub „Lisse", die na zes jaar weer opnieuw is opge richt. Het zal geen gemakkelijke wedstrijd worden voor Hillegom. dat nog steeds onder aan de lijst staat met 0 punten. Daarbij blijkt Lisse niet mis te zijn door te winnen van Katwijk, dat kampioen is van het district Leiden. De overige clubs staan nu: Rijns burg 4 p., Noordwijk 3 p., Katwijk en Lisse ieder 2 p., Sasseheim 1 p. en Hillegom 0 p. WARMOND Tafeltennis „Steeds Vooruit" De uitslagen van de gespeelde competi tiewedstrijden zijn: Heren 2de Klas - Steeds Vooruit 1 ST.H/TSB 4 7-3. N. Sikking wist alle drie partijen te winpen. J. v. d. Zwet kwam tweemaal tot winst en L Ritzen eenmaal. Ook werd het dubbel gewonnen. Heren 3de Klas - Steeds Vooruit 2Salamanders 9 10-0. Dames 4de Klas - Sportief 6 Steeds Vooruit 1 3-7. Jun. Jongens 3de Klas - Steeds Vooruit 1Avanti 2 0-10. Jun. Meisjes 1ste, en 2de Klas - Treffers 2Steeds Vooruit 1 5-5. Play Fair 1Steeds Vooruit 2 8-2. Heren 4de Klas - Baronie 4 Steeds Vooruit 3 8-2. De competitiewedstrijden voor zaterdag 8 febr. zijn: Heren 4de KI. Docos 2Steeds Vooruit 3. Jun. Jongens: Scylla 2—^Steeds Vooruitl. Jun. Meisjes: Steeds Vooruit 1 PIT'54 1, Steeds Vooruit 2Docos 2. De wedstrijden voor de volgende week zijn: Heren 3de KI.: 12 febr. te Werve 4Steeds Vooruit 2. He ren 4de KI.: 10 febr. Steeds Vooruit 4Den Burcht 4, 10 febr. Steeds Vooruit 5RTC'63 3. De dames teams hebben rust. LISSE Geboren: Cornelia G. M. d.v. M. P. Kortekaas en J. A. van Noort; Sil via J. M. d.v. Th. J. Sprengers en H. W. M. Wolvers; Yvonne d.v. C. Imt- horn en C. W. van der Kwaak; Jac queline J. A. d.v. A. I. M. van Elk en M. B. J. Verleg; Adrianus C. P. z.v. P. van den Berg en K. C. Sneeuw. Ondertrouwd: J. van Duijvenbode en P. J. Philipse; W. Hulstein en A. K. Baaij. Getrouwd: J. Knuist en W. M. Blom; W. Feenstra en M. W. de Ru we. Overleden: A. J. Segers, 67 jr.; A. Walinga w.v. H. Dijkstra, 87 jr.; L. van der Aard e.v. G. J. van der Voort, 61 jr.; P. S. M. Buschman, e.v. E. Berbée, 66 jr. taak alö regisseur. Het presentje aan diens echtgenote en hem waren een verdiende hulde. Met veel gezellig heid werd de avond verder doorge- bzracht o.l.v. de „Vencourts". RIJNSBURG Geboiren: Magd'aleria J. J. d.v. J. Kromhout en J. Plug; Arune z.v. K. v. d. Spijk en J. Colijn; Arida C. d.v. A. Sohaddelee en A. v. Duivenvoor de; Daniël J. z.v. H. de Mooy en W. M Heemskerk; Comelis z.v. G. Ra- vensberg enen M. J. Ravensbergen; Aliida P. d.v. C. v. Delft en P. v. d. Plas; Cornelia z.v. W. Hogewoniing en S. de Jong; Freddy F. z.v. T. Noord en A. L. M. Sbeen voorden; Helena J M. d.v. J. P. Zandbergen en H. M DuinieveiLd; Jannetje J. d.v. H. Hook en T. C. M. v. d. Meer; Sophia d v. D. C. Hogewondog en A. Bak ker; Maria d.v. J. Plug en J. W. v. d. Bent; Karat J. z.v. J. Wol'tera en H. P. Bdnnema. Getrouwd: WillQeim J. Brug mans 21 jaar en Machteld Star 21 j.Pie- ter v. Delft 27 j. en Jannetje P. den Haam 21 j. Arie Horsman 27 j. en Anna v. d. Mey 21 j.; NicoLaas v. Delft 19 j. en Adrians Driebergen 19 j.; Hans W. Harnann 27 j. en Clasina v. Rossum 23 j.; Arie v. Muyen 18 j. en Saakje E. Kühn 18 j. Overleden: Geertje v. Oostveen 50 j. e.v. Gerrit v. Klaveren; Gerrit v. Egmond 60 j. e.v. Cornelia de Mooy: Cornelia v. d. Gugten 81 j., w.v. Jan v. Iterson. NOORDWIJK Lezing over Zuid Afrika Op de eerste contactavond van „Noordwijk Actief" in het Casino vertoonde de heer C. Kreuger uit Heemstede en kele fraaie kleurenfilms over Zuid- Af rika. Vooraf vertelde hij een en ander over dit land en het aan Nederland stamverwante volk. Als medewerker aan het Vreemdelingen Verkeer-bu- reau in Zuid-Afrika kon de heer Kreuger dit uit ervaring en deskun dig doen. MSV afd. handbal hield contact avond Het bestuur van de afdeling handbal van de r.k. Sportvereniging MSV belegde in restaurant „Flora" een ,contactavond, waarbij vrijwel alle leden aanwezig waren. Het be gin van de avond droeg het karak ter van vergadering, waarin vele en vaak hartige woorden gesproken werden. De voorzitter, de heer Eijs drukte allen op het hart, dat voor een gezonde, sportieve vereniging ieders medewerking, ieders enthousi asme en ieders contributie brood nodig was. Een ballpen-aktie heeft tot doel het kastekort over het seizoen 1963- 1964 weg te werken. VOORHOUT B.N.S. veertig jaar in Voorhout De Bisschoppelijke Nijverheidsschool in Voorhout bestaat dit jaar 40 jaar. De officiële viering zal plaats heb ben op 2 juni a.s., in tegenwoordig heid van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten. Mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam zal een ponti ficale H. Mis opdragen. In de middag van die dag zal prof. dr. R. C. Kwant een rede uitspreken. Het nader gedetailleerde programma zal t.z.t. worden bekend gemaakt. KEUKENHOFCROSS 1964 Het programma voor de Keuken hofcross op 22 maart is alls voligit sa mengesteld: 13.00 uur: 600 m Openignscross door do Spartaan jeugd van 6 t/m 13 jaar; 13.30: 1200 m cross voor jongens C (14-15 jaar); 13.45: 1800 m cross voor jongens B (16-17 jaar); 14.00: 3000 m cross voor jongens A (18-19 jaar); 14.15: 6000 m cross voor horen C en D-klassers; 14.45: 6000 m cross voor heren A en B-klassers. Bij deze laatste cross, de z.g. cross dier Azen, zal met startschot worden gelost door de Graaf van Lynden op wiens landgoed „De Spartaan" deze cross mag organiseren. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar die artsen Lig- tenberig, Witte Singel 33, tel. 22630; Pieterae, Rijndijk 4, teL 24403; Tege laar, Bunggraven/laan 14, tel. 34092; Brand, Zocherstraat 1, taL 26946; Veilidhuyzen. Zoeterwoudsesingel 57B, tel. 20617. Voor tandartsdi en stenzie de naamborden. Geopend zijn de Doeza Apotheek, Doe-zastraat 31, teL 21313; Haven Apotheek, Haven 18, tefl. 20085. Alphen a. d. Rijn Wit-Gele en Groene Kruis, zuster Huybregts, Oonradstraat 1, teil. 2710. Alkemade en Leimuiden dikt. Van dar Werf, KoppoaHiaan 1, Rijp- wetering, teL 01712-202; dikt v. Ha- selen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, teil. 01713-217. Boskoop dikt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging, zr. De Haan, tea. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dlkit C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, téL 5771. Apotheek HiJlegom en Lisse: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Tandarts Bollen streek, C. Beek, Hoofdstraat 8, Hil legom, tel. 5723. Wit-Gele Kruis, zr. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk a. d. Rijn dikst. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek, Princestr. 3, tal. 2755. Katwijk a. Zee dikt. A. G. de Jager, teil. 3777. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wit-Gele Kruis, zr. Van Maarte, Spanjaards- laan 13, Zoeterwoudie, tel. 01710-30043. Zuster Van Maarte neemt ook waar te Leiderdorp en Hazerswoude-Rjjn- dijk. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. Voor doktersd'ienst, zie Leiderdorp. Langeraar en Nieuwveen dikt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Wijkverpleging, zr. Eijs, Nieuwveen, tel. 01725-777. Leiderdorp dkt. Hennink, Mau- ritssingel 199, tel. 33686. Haven Apo theek, Haven 18, neemt waar voor Apotiheek Van Breest Smalllenbuug. Leidschendam dkt. Ludswig, tel. 3532. Wit-Gele Kruis, ted. 4161. Zie kenauto, tel. 3929. Lisse dkt. H. A. Hofl!, Veldhorst- straat 50, tel. 3155. Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Apotheek, zie Hiüegom. Nieuwkoop en Noorden dikt. B. P. Visser, Simon van Capeliweg 16, Noorden, tel. 01724-203. Noordwijk dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis, zit. J. Laaper, tal. 2338 of 3067. Apotheek alfleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. Oegstgeest dkt. J. B. Huigen- holltz, Wilhelmiinapark 8, taL 51390. Wit-Gele Kruis, zr. Van der Kleij, tel. 52426, b,g.g. 33773. Rijnsburg zie Kaitwijk a. d. R. Sassenheim tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. R. Voorhout dikt. W. J. Binnema, Ohurahülilaan 11, tel. 02532-7202. Voorschoten dkt. J. E. James, Veurseweg 51, tel. 2520. Tandarts R. Sprey, Voorstraat 36. ailleen spoed gevallen zaterdag en zondag om 9.30 uur. Warmond zie Voorhout. Wassenaar dkt. E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14A, tedef. 3056, en dkt. J, v. Telingen, WilheJ- minial-aan 1, tel. 8303. Apotheek Sdde- rius, Langstraat 86. tel. 2142. Woubrugge zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam dkt. K. Gitlll, tel. 01726-2527. iiiiijjiiiiiniiiiitniiiiHiinnin Chevrolet '63 VW radio-schuifd. '63 tj VW 1200 de Luxe '62 VW radio-schulfd. '62 Isar USA '61 VW 1200 de Luxe '60 Citroën 2 CV '60 Ford Consul '60 VW bus '59 Fiat 500 '58 :j Renault Dauph. '58 Ford Customline '56 5 Lloyd 600 '56 VW 12 de Luxe '56 Citroën 2 CV '54 f. VW cabriolet '51 Inkoop Garantie Inruil Financiering Off. dealer Leiden e.o. Jj Glas - Isar - Goggom J: Kort Galgewater 14-16 Leiden - Telef. 3 33 55 lllllllllll»»1'11 li»»1"" Fraaie eiken Mechelse leeuwekop dressoir, dito tafel en kastje, open sier- haard. grote mahonie tafel voor 24 pers.. eiken bureau. Inkoop antiek enz W F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t/o V. D„ bij Hoogstr., Telef. 23261. SERVAAS' muziekhandel is a.s. MAANDAG 10 FEBRUARI de gehele dag GESLOTEN! KOORNBRUGSTEEG 5 (Stadhuisplein) TELEF. 22660 awcciuci, iccibiiv. Geen mil. dienst plicht. Van 's morgens 8 tot 's middags 3 uur. Br onder nr 9176 bur. v. d. blad. Wij zoeken voor een van onze chefs kamer met volledig pension. Aanmel dingen n.v. Hema. Leiden tel. 23971. 3? Plastic mottenzakken!! Drie stuks voor 50 cent. Voor het opbergen van uw kleding, dekens enz. Mot- vrij. stofvrij, vochtvrij. Al leen met advertentie drie stuks voor 50 cent. IVA. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2? Plastic afdruiprek 2.25. Zware kwaliteit plastic dus roestvrij. Grote maat Apart vak voor lepels vorken enz. Prijs f 3.50 Nu met deze advertentie voor f 2.25. IVA. Haarlem merstr. 48. Nova. Noord einde 43. Leiden. Gezocht: kindermeisje in gezin met 3 kleine kin deren. Brieven onder nr. 5081 bur. v. d. blad. Driedeurskasten f 45. tweedeurskasten 35. fraaie mod. driezitsbankstellen 135. dressoirs 35. schrijf bureaus v.a. 25 grote boe kenkast 45. uitschuiftafels 12,50. twee mod. clubfau teuils met vier stoelen 95. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkel). Vloerkleden f 12.50. 2 persoons kapokbedstellen 35. éénpers. 19. rijwielen v.a. 25. autopeds, petro leumkachels 7.50, wandel wagens. kinderstoelen vastewastafels. ledikanten opklapbedden. kinderledi kanten. tafels, stoelen, ba- bycommoden, tweeling kinderwagen. Nieuwen burg. Hooigracht 55 (geen winkel). 3? Heer. functionaris R.U ongehuwd, zoekt ongestoff étage in of dichtbij stads centrum. Brieven onder nr 9167 bur. v. d. blad. S1 Wil geven nog steeds 25.- voor uw oude stofzui ger bij aankoop van een nieuwe. Vloerwrijvers met 3 borstels 195.-. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-2-3, Leiden, teL 24409. 3? Muziekschool Zwaag. Op muziekgebeid toonaan gevend! Privé en clubles- sen voor accordeon, melo dica. gitaar, trompet, kla rinet, saxofoon, ukelele en slagwerk. 3 Maandelijkse accordeon-testcursus: in strumenten in bruikleen. Korevaarstraat 5. 3? Postzegels. Wij hebben alles op postzegelgebied. Albums. ïnsteekboeken, nieuwtjes in abonnement enz. Wij verkopen met veel succes goed gemengde V. L.-pakketten en plasticbui dels, kilowaar. Van Leeu- wens postzegelhandel. Lok- horststr. (Pieterskerk- gracht). Dus voor al uw motor scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres T. Struik Groenesteeg 3, 6 en 8, tel 01710—220f6. ST V.W. model '56 de luxe met roldak, bijzonder mooi f 1575. met garantie. Auto handel v. d. Berg. Lage Morsweg 67. tel. 30692. S1 Occasions. Zeer voor delige aanbieding over jarige tv-apparaten, 43 cm vanaf 295.53 cm van af 395.6 maanden volle garantie. Plaatsing met nieuwe antenne gratis. Te bevragen Haarlemmer straat 307, Leiden, telef 30979. 3? Autoschade en exper tise. snelle afwerking Eigen plaatwerkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf, Nieuwstraat 33-41. Leiden, tel. 30600. Voor hen die ontspan ning zoeken hebben wij de juiste boeken. Leesbiblio theek „Record". Aoothe- kersdijk 35. Leiden. Lees- prijs 25 ct p. deel. Zelf zoe ken. 3? Enkele merk-wasma- chines, combinaties en centrifuges, gebruikt, doch in prima staat, garantie vanaf 45.-. Korevaarstr. 6a Leiden, tel. 24398. 3? Bloemistknechtje ge vraagd. A. Spruit. West einde 71b, Roelofarends- veen. telef. 01713-638. "3? Bontmantels, kort en lang. reeds vanaf 2.- per week of 5.- per maand. Vraagt gratis folder. Br. onder no. 8779 bur. v.d. bl. 3? Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto Van Bemmelen. Zuidbuurtse- weg 30. Zoeterwoude. tel. 01715-353. 3T Te koop: 2e eiken glas vitrines, 1.50 m lang; 1 eiken toonbank-vitrine. 1.50 m lang. 3 chroom stoe len. Spotprijs. Herenstraat 54. Leiden. Tel. 23711. 32* Wat een origineel boortekaartje! Zeker Verhoog laten drukken? Wij verzorgen al uw fa- miliedrukwerk, stencil- werk, billijke prijzen. Pr sortering geboorte-, verlo- vings-, nuwelijkskaarten A. A. Verhoog en Zn.. Haarlemmerstr. 29. telef 22197—25374. 3T Markiezen, rolschermen alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering Pri ma afwerking. Vraagt in lichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Mei cher's markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Oegstgeest. Juffermansstraat 35 telef 01710—53105. Puistjes en meeëters Gebruik Pucoskin lotion U ziet ze verdwijnen. Ver bluffend resultaat. Voord flacon 1.75. Grote flacon 2,95. Vraag Uw drogist 3? Aangeboden grote par tij houten binten. 15 mtr lang, 30x11'/» cm., onge verfd: partijen vloer en kraalhout; baddings; ras ters; panlatten; Am. gre nen vloerdelen 3'/» cm dik: kruisdakpannen Fa H. de Bolster. Overrijn 8 Leiden Sloop en handels bedrijf 3T 'n Keuken voor 184.- compleet, prachtig gra nietblad, in kastjes roest vrij stalen rekjes- «ratis bij U thuisbezorgd. Koopt U alleen bij: C. J. v. d Geest. Houthandel „De Burcht", hoek Nieuwstr.- Hoogl. Kerkgracht, telef. 33078. Volkswagen Pick Up met z.g.a. nieuwe huif. m zeer goede staat van on- derh.. nieuwe banden. Tel. 01719-2820. Herenweg 21- 23. Noordwijk. 3F Aangeb. elek. naaima chines in koffer, z.g.a.n. demonstratie-machine, ver beneden kostprijs f 155. f 175. enz. Moderne hand- 5? Weggelopen: goudkl. Eaniel, omgeving Leidse )ut. Naam: Zita. Inl Boerhaavelaan 35. Telef. 52777. Hoge bel. 3? Wij verwachten onze eerste baby. hiervoor zoe ken wij 'n wieg uit over- nr 5091 bur. v. d. blad. Dames en meisjes ge-< vraagd voor de mangel- en plakafdeling. Wasserij v d Loo. Haarlemmerweg 32 Leiden. Tel. 21799. Aangeb. Taunus 15M luxe combi van '56. prima motor en z.g.a.n. banden Prijs slechts f 575.-. Tulp str. 14. tel. 3731. Noord wijk (B.). 3? Te koop: Renault Fré- gate de luxe 1955. 2-kleu rig. met schuifdak. In goe de staat. Gerard Doustr. 10. Hazerswoude. tel. 01728 510. 3? Vet haar, gebruik dap Ebano kamillen shampoo Na 1-2 wassingen geen last meer. Voord flacon voor ruim 20 wassingen 3.75. Vraag uw drogist. 'S' Voor judo, jiu-jitau, boksen en indoortraining naar Sportschool De Vries. Lessen staan o.l.v L. N. de Vries. kamp. van Ned. '63. Gevestigd te Leiden. Sas senheim en Oegstgeest. Aanmelden: Herensingel 26, Leiden. 2* Gooi ze niet weg die mooie platen van uw ka lender. Laat ze ..Rem brandt" omlijsten ..Rem brandt" omlijst uw platen 223. 3? 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor u mooie vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 p. 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.- per 3 stuks. 3? Rashondjes en gewone hondjes te koop gevraagd. Brieven aan postbus 4010 Rijswijk. 3? Aangeb. V.W. de luxe, type '54. met roldak in zeer goede staat. Prijs f 925.-. Te zien: Tulpslr. 14. tel. 3731. Noordwijk. 3? Meisje gevraagd voor alle voorkomende werk zaamheden. Hotel de Stad Rome, Baan 4. Warmond. 3? IJzeren binten din 14. 10,5 m. lang: diverse ijze ren binten, pijpen. oud- Hollandse dakramen, 6- pans, closetpotten, stort bakken, ramen, deuren. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8. Leiden bij de Zijlsingel. Sloop- en handelsbedriif

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11