te en ens weekaanbiedingenge,dig van ,,iidag ,o'v,ii<iag TEEKENS RASSENSCHEIDERS IN V.S. ROEREN ZICH WEER V erenigi nffs- drukwerk VERSE BRAADKUIKENS 1.98 Konijn, plm. 4 pond 8.00 Gegrilleerde KIP p. stuk 4- 10 EIEREN, verpakt NU 1.09 LANGE MARE 94 Gesluierde en gemaskerde onbekenden op carnaval van Mater Amabilisschool Consumentenbond verhoogde prijs van lidmaatschap ii v. DE LEIDSCHE COURANT DREESMANN gONDERDAGi6>F^RUARM964 DE LEIDSE COURANT PAGINA Leidens vlees-specialist op 5 punten in de stad, brengt ook KIP IN 'T HART VAN LEIDEN. met gratis fijne recepten voor deze jonge malse "kuikens, die U zo'n overvloed aan sappig vlees geven. Heerlijke braadstukken L98 Kippenpoulet v. heerlijke soep jJjQ Kippenlever reuze 8ezond flfl I 1 razend lekker üiVV 'n blik appelmoes, by iedere kip 0.49 Kalkoen, prima kwaliteit J98 ONZE KWALITEIT ENLAGE PRIJZEN gelden iedere dag. 's Maandags gesloten. TAST TOE T IS VAN Brigadier Piet uit het Oosten komt. Gek toch eigen lijk, dat deze jongen geen geld krijgt voor zijn voetballerij, omdat-ie niet in een eerste klasser speelt. Ja, ja, de wegen van de bond zijn dikwijls dwaalwegen. Ik snap er ook niet veel van." Aangekomen bij het station tikte Piet aan zijn helm en vriende lijk vroeg hij aan de controleur: „Goede morgen, beste man! En is de sneltrein uit het Oosten al bin nen?" „Die van gisteren wel," antwoord de de schrandere spoorwegbeambte. „Als die van vandaag op tijd is, komt- ie over vijf minuten binnen. Is-ie niet op tijd, dan komt-ie niet bin nen. Zo is het en niet anders. Ik kan er ook niks aan doen." Piet kon de brave borst niet eens bedanken voor zijn inlichtingen, want juist op dat moment werd hij hardhandig aan de kant geduwd door een tweetal zon derlinge kwibussen, voorzien van wil- De activiteiten van de Mater Amabi lisschool spelen zich meestal af op cul tureel en algemeen vormend terrein, maar dat wil niet zeggen, dat men aan de ontspanning van de leerlingen geen aandacht zou besteden. De jaarlijkse Sinterklaas- en carnavalsfeesten getui gen daarvan. In het Sint Antonius Club huis vond gisteravond een gecostnmeerd carnavalsfeest plaats, waarbij (naar la ter bleek) ook vele docenten aanwezig waren. Precies om 8 uur werd op het teken van de heer Evert Castelein de muziek ingezet en begon een feest van gesluierde en gemaskerde onbekenden. Men kon de vreemdste figuren op de dansvloer zien. Een internationaal ge zelschap, dat bestond uit vertegenwoor digers van de ontwikkelingslanden, sprookjesfiguren, terwijl ook personen met een internationale faam blijk ga ven van belangstelling voor dit feest van de „Maters". Rond 9 uur werden de maskers afge daan en de gezichten schoongemaakt. De verrassingen waren groot. Klasge noten hadden elkaar niet herkend. Do centen waren voor leerlingen aangezien en omgekeerd; voor beide partijen wa ren de onthullingen niet van de lucht Maar voor het zover was, waren de deelnemers onderworpen geweest aan kritische blikken van een jury, welke BELGISCHE PREMIER NAAR NEDERLAND De Belgische minister-president, Th. Lefèvre, ziaJ op 15 februari een bezoek brengen aan zijn Nediariianidse ambtgenoot, rnr. V. G. M. Marijnen. In een in Brussel verstrekte offi ciële mediedeldng wordt gezegd, dat dit zal gebeuren als onderdeel van de gebruikelijke uitwissefldng van be zoeken tussen die eerste ministers van de Benelux! aandien. Premier Ma- rijnen bracht in september en no vember ji. bezoeken aam de rege ringsleiders van België en Luxem burg. onder voorzitterschap stond van de heer Joop Koevoets. Uit het rapport, dat de jury uitbracht was op te maken, dat zij haar taak niet licht had opgevat en na ampele overwegingen werd overgegaan tot het toekennen van de prijzen. Een eerste prijs ontving Mieke v. d. Krogt, voor haar creatie als jongen, die perse maar één merk beschuit wenst en dit in dag- en weekbladen duidelijk te ken nen geeft. Twee negerinnetjes, gestalte gegeven door Annie Kooreman en Loui se Spijkers, ontvingen eveneens een prijs. Ria Breuring en Nic. van Beek zagen him encyclopedisch speuren, naar de juiste kleding van de leden van Ku-Klux-Klan beloond met een attentie. VONNISSEN IN TURKIJE. Een krijgsraad in Ankara heeft woensdag drie mensen tot levenslan ge gevangenisstraf veroordeeld we gens hun aandeel in de mislukte op stand in Turkije op 21 mei van het vorige jaar. Twaalf beklaagden kre gen gevangenisstraffen variërend van een tot vijftien jaar. Negen men sen werden vrijgesproken. De 24 beklaagden stonden voor de tweede maal terecht. Toen zij in eerste aanleg waren gevonnist be paalde een beroepsinstantie, dat er een nieuw proces nodig was. West-Duitsland wijst Russisch protest af De Westdiuitse regering heeft een Russisch protest van die hand gewe zen, voftgenis hetwelk in de bonds republiek raketten zuilHen worden ge bouwd, dóe met atoomkoppen kunnen worden uitgerust De Russen had den hun protestnota gebaseerd op raketlanceringen en mededelingen van de „Waffen- und Luftrtistumgs Ag" in Hamburg. Regeringswoord voerder Von Hase deelde woensdag mee, dart een toeleveringsbedrijf in opdracht van de „AG" (werkgemeen schap) zes eentrapsraketten had ver- Een moment vóór het démasqué Het bejaarde dametje, dat slecht ter been was zag haar gestrompel beloond door waardering van de jury. De prijs werd uitgereikt aan mevr. A. Joosten- Meuwissen. Heksen bezoeken nogal veel carnavalsfeesten, de best verzorgde to venares van deze avond werd eveneens beloond. Mevr. A. Mooyen was bereid de prijs af te halen. Ook de figüren door Wim Meyers en Toos Vogelenzang uitgebeeld, werden met een prijs geho noreerd. Doordat de organisatie van deze avond in handen lag van mej. E. Kerkhoffs is er iets van het plezier over gekomen, dat onze zuiderburen beleven aan het carnaval, zelfs zo dat sommigen zich gisteravond in het zuiden gewaand hebben. Op muziek van de „Lucky Stars" en onder leiding van de heer E. Castelein dansten de aanwezigen tot het middernachtelijk, uur. vaardigd. Daarvan waren er 5 de cember van het vorig jaar drie ge lanceerd. Bij een onderzoek door re- gerimgsingtanjties was gebleken, dat het hier met-geleide, uiterst eenvou dige raketten zonder militaire bete kenis betrof, die alleen voo-r speur werk waren bestemd. Von Hiase verklaarde, dat die Rus sen er goed aan hadden gedaan, eerst die betrouwbaarheid van hun infor matiebronnen na te gaain alvorens diplomatieke stappen te namen. Hij zei tenslotte, dat West-Duitsland in de verdragen van Parijs uitdrukke lijk heeft afgezien van de vervaar diging van militaie raketten. ZWANENSTERFTE IN AMSTERDAM In det eerste drie dagen van deze week zijn 25 van de 100 zwanen in de Sloterplas in Amsterdam gestor ven. Men vreest dat de dieren een besmettelijke ziekte hebben. Om uit breiding van deze eventuele besmet ting te voorkomen, blijven de nog levende zwanen in de Sloterplas. In middels heeft het veeartsenij kundig laboratorium in Utrecht een onder zoek ingesteld naar de oorzaak van de massale zwanensterfte. de jassen en indrukwekkende sport - petten. Driftig bestegen ze het hokje en schreeuwden: „Aah....! Conduc- tore dj stationa dicito tempo di in- trato trinio con vapore oriëntale! Bel la vanilla! Tempo!" De onthutste controleur verstond hier niets van, wat we op rekening dienen te schrij ven van de spoorwegen, dde nog steeds verzuimen hun personeel Ita liaans te laten leren. (wordt vervolgd) Wegens groeiende betekenis van bond noodzakelijk De Nederlandse Consumentenbond heeft de minimum-prijs van het lid maatschap (tevens abonnement op het orgaan) verhoogd van 6 tot 10 gulden. Daar de Consumentenbond zich zeer actief bezighoudt met het euvel van prijsverhogingen, doet deze verhoging in eigen kring wat merk waardig aan. In het commentaar dat wij van de heer Buitendijk, leidende figuur in deze bond ontvingen, bleek, dat drie jaar geleden al de contribu tie van de Consumentenbond ver- In de zuidelijke Amerikaanse staat Alabama heerste gisteren weer een gespannen sfeer in verband met de aanspraken van de negers op gelijke rechten. Gemeente-ambtenaren van de stad Notasulga verhinderen de inschrijving van zes negers op de middelbare school aldaar, die alleen voor blanken bestemd is. Daarmee weigerden ze een bevel van een fe derale rechtbank op te volgen om de negers toe te laten tot de school. In Tuskegee echter werden wel zes negers op een voorheen „blanke" school toegelaten. Daarbij deden zich geen incidenten voor. Burgemeester James Rea van No tasulga was persoonlijk in het ge weer gekomen, om de inschrijving hoogd. had moeten worden. Het' verenigingsorgaan, dat maan delijks verschijnt is uitgebreid van 8 tot 24 a 28 pagina's. Bovendien heeft de snelle ledenwinst (thans 55.000) en de aard van verschillende onder zoekingen de bond in het centrum van de belangstelling geplaatst. Ge volg is: véél geld nodig voor zo zorg vuldig mogelijk onderzoek van pro ducten en waren men wordt op de vingers gekeken veel deskun dig personeel, dat de onderzoekingen kan verrichten en de reacties van het bedrijfsleven moet behandelen. Werd voorheen voor een belangrijk deel tegen geen of minimale vergoe ding het werk door de idealisten van het eerste uur verricht, thans heeft men 22 mensen in vaste dienst, on der meer een Delfts ingenieur. Eén warenonderzoek, aldus de heer Bui tendijk, kost gemiddeld 10.000 gul den, en we hebben er zo een twintig per jaar. De enige bron van inkom sten is de contributie van de leden. Daarom heeft men die prijs moeten verhogen; ook nu blijft hét zeer moeilijk voldoende geld te vinden om de voortdurend stijgende kosten van de activiteiten der bond op te vangen. van de negerleerlingen te verhinde ren. Hij liet een schoolbus, waarin alleen de zes jonge negers en een negerchauffeur zaten, stoppen om te zeggen, dat ze terug moesten keren. Hij beriep zich daarbij op een nieuwe gemeente-verordening, vol gens welke naar zijn zeggen de school in verband met brand- en veiligheids voorschriften geen nieuwe leerlingen kan opnemen. De bus keerde daarop naar Tuskegee terug. Kolonel Al Lingo, die in Alabama de hoogste autoriteit, is op het ge bied van de openbare veiligheid, zei woensdag, de toestand explosief te achten. Gouverneur George Wallace heeft de bevolking opgeroepen, zich tegen rassenintegratie te verzetten en blanken aangemoedigd, hun kin deren van scholen te halen waar ook negers worden toegelaten. Wegvervoer vraagt gedeeltelijke vrijstelling van motorrijtuigen belasting De Eigen Vervoersorganisatie (EVO), de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederen ver voer (NOB), Wegtransport en de Koninklijke Ne derlandse Vereniging van Transport ondernemingen (KNVTO), hebben in een brief aan de minister van Finan ciën vrijstelling van motorrijtuigen belasting gevraagd voor bedrijfsma- terieel gedurende de tijdvakken, dat dit maerieel zich buitensland bevindt. De vervoersorganisaties hebben hiermee voor de derde keer een ver zoek tot de minister gericht om het Nederlandse internationale wegver voer te ontlasten van dubbele beta ling van belasting. Erres televisie, scherp beeld, slechts 85.-; grote AEG wasmachine, zink be kleed 127 V., prima wer kend 35.-; dubbel .wit gas stel 7.50; grote haard; meisjessportfiets (10 jr.) 17.50; prima Zündapp brommer 55.-. Moet weg wegens vertrek. Kaarse- makersstraat 22, Leiden. GP Wie helpt? Jongedame b.b.h.h. moet haar kamer verlaten. Zoekt per 1 apr andere ongemeub. zit- slaaokamer met stook- en kookgelegenheid in Oegst- geest of Leiden. Br. met prijsopgaaf onder no. 9113 bur. v. d. blad. 3? Gaat U verhuizen? Wii verzorgen uw aanvraag Lichtfabrieken, controle ren. repareren en aanleg electr installatie, ophan gen van uw ornamenten Levering lampen, orna menten. huishoudeliike apparaten. Tevens radio en televisie enz Wira. uw in stallateur. Haarlemmerstr 91. tel 22456. 2* Feestartikelen, liedjes guirlandes, lampions, fop- artikelen, mutsen, enz Pa pierhandel Dane, Haarlem merstraat 27 tel 26631 Autobanden Nieuwe en gebruikte banden voor uw autotractor en landbouw- wagen Kuim gesorteerd en voordelig H Hövig, Hoge Rijndijk 1. Zoeterwouae tel 01710—25517 Atlantis Snackbar. Pa- laceplein, Noordwijk aan Zee, vraagt voor a.s. sei zoen: verkoopsters voor onze buffetten; serveer sters; aank. of leerl. ser veersters; leerl. kok; af- waspersoneel in ochtend-, middag-, avonddienst. Soil. a. d. gerant. fg Rashondjes en gewone hondjes te koop gevraagd. Brieven aan postbus 4010. Rijswijk. 3? Mahonie houten roei boot, nieuw, met eiken spanten, prijs slechts 395.-. Hooigracht 75, tel. 30594. VOOR UW als: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES PAPENGRACH1 32 - LEIDEN I» de semi-prof 2. „Kom," mompelde brigadier Piet. „Ik heb nog tijd genoeg. Laat ik eerst nog maar eens bij het station gaan kijken. Als ik me goed herinner, speelt Karei Kleuntjes ook mee. Die vreemde jongen, die als een ster om- hoogschoot in een onbekend tweede- klassertje. Ik wil die knaap-wel eens in burger zien, van die lompe schoe nen aan zijn voeten en zonder zo'n vreemd gekleurd kieltje aan zijn lijf. Hij zaïl wel in de trein zitten, die 1 Rozijnen „Smyrna" Inhoud 250 gram per pak. Normale prijs I per 2 pakken 1.10, Nu 0.89 I Leverpastei Vruthlenmop V&D Ananas ivi- Een heerlijke kofflekoek, ;X; „Hawaiian Flag". .LINTHORST". gevuld met verschillende soorten Trachten. h»'™ «hUren Inhoud 100 (ram per bhk. |g Ht, M d, koek u> elk uk. Normsle prfls 0J8, Kormnle proTod», S- Vormsle prijs 1.50. Nu 0.33 Nu 0.59 Nu 1.39 Zalm „rood" Luxe koekjes 54 44 fe: bespoten met advocaat- De beste kwaliteit. x: .y, of mocca-creme. Hm prijs per blik 1.85, jf 150 I I Nu 1.59 Nu 0.65 Roko's Zuivere chocolade bowls :jj Melk, puur en witte chocolade. Normale prijs fó per 150 gram 0.85, Nu 0.78 i EN NOG VELE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN VROOM LEIDEN ALPHEN

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8