Olympisch allerlei Reuzeslalom voor Marielle Goitschel CANADA KLOPT VER. STATEN Winterspelen Innsbruck Q5£P Piket door „meesterlijk" spel op de vierde plaats N. Imming leidt in prov. damtoernooi Geslaagd korfbal evenement voor de adspiranten Bona Stars tenonder in matig duel tegen EBBC DINSDAG 4 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Zus Christine niet in de afdaling In de reuzeslalom voor dames heeft Marielle Goitchel revanche genomen op haar oudere zus Christine voor de nederlaag op de slalom van enkele dagen geleden. Christine werd nu tweede in precies dezelfde tijd als de Amerikaanse glamour-girl Jean Sau- bert. Zij kregen beide een zilveren medaille. Na de reuzeslalom staat Christine Goitschel nog steeds eerste in het klassement van de alpine-combinatie, maar toch zal zij niet uit mogen ko men in het laatste nummer dat mee telt voor de combinatie, de afdaling. De leider van de Franse ski-équipe verklaarde maandag, dat hij vier meisjes in zijn ploeg heeft, die beter dalen dan Christine. Het aantal deelnemers is beperkt tot vier per land. Door deze maatre gel zal de strijd om de wereldtitel in de alpine-combinatie alleen gaan tussen Marielle Goitschel en Jean Saubert, die resp. tweede en derde staan in het algemeen klassement. De uitgelaten Fransen, die zoveel onverwacht goud en zilver zien bin nenstromen, schijnen nog al zeker van hun zaak KUNSTRIJDEN Schnelldorfer voor, ondanks knikkende griepknieën Manfred Schnelldorfer, de donkere Duitse kunstrijkampioen is na twee verplichte figuren, de kering en de paragraaf drie. aanvoerder van het lijstje van 24 deelnemers. Hij was in beide figuren duidelijk de sterkste en zijn voorsprong bedraagt nu 10.1 punt op Karol Divin, die op zijn beurt 5,2 punten op de Europese kampioen, de Olympische favoriet Alain Calmat (Fr.) voor staat. Vierdie is de Amerikaanse kans hebber op een der ereplaatsen, de kleine Scotty Allen, die weer 5.1 punten achter Calmat staat. Voor Alaiin is de situatie overigens niet zorgwekkend, want ook bij vorige gelegenheden was de 9tart van de nerveuze Parij zenaar bescheiden. Voor Schnelldorfer zelf was de verrassing groter. Hij had een paar dagen met een flinke griep te kam pen gehad en toen hij maandagmor gen met een griep op hef ijs kwam stond hy knikkend in zijn knieën. De sterke Münchenaar heeft zijn lan ge ledematen kennelijk toch tijdig genoeg in bedwang gekregen. In de enig© wedstrijd voor groep A, die maandag werd gespeeld, zege vierde Canada met 8-6 over de Ver enigde Staten. Canada 4 4 8 23-9 Rusland 3 3 6 27-6 Tsj. Slow. 3 2 1 4 20-8 Zweden 3 2 14 15-7 Finland 3 1 2 2 4-11 Ver. Staten 4 1 32 19-20 Duitsland 3 3 0 3-23 Zwitserland 3 3 0 0-27 Eerste goud voor Noorwegen De 32-jarige Noor Tormod Knut- sen, tweedie tijdens de Olympische Spelen van 1960 in Squaw VaiHey, Programma voor morgen Schaatsen: 5000 m voor heren, met o.a. Rudd Liebrechits en Oees Verkerk. Skiën: 50 km cross-country voor heren; 5 km voor dames. Vervolg ijshockey-wedstrijden, met o.a. Tsj echoslowakij e - USA. Toboggan slede-wedstrijden. zegevierde maandag in Innsbruck in de Noorse combinatie en zorgde al dus voor de eerste gouden medaille voor de Noren. Nadat hij bij het springen de tweede plaats bezette, maakte Knutsen in de 15 km cross country een dergelijk snelle tijd dat de Duitser Georg Thoma, die eerste stond, zijn eerste plaats moest prijs geven. Thoma. werd derde in 't eind klassement en de Rus Kisselev twee de. SCHAAKTOERNOOI IN ZWOLLE Opnieuw heeft de Leidse Philidor- speler Joop Piket voor een schitte rende prestatie gezorgd door in het zeer sterk bezette internationale schaaktoernooi te Zwolle beslag te leggen op de vierde plaats. Vooral het optreden van Piket tegenover de bui tenlandse cracks was zeer imposant. Hij speelde remise met grootmeester Ivkow en eveneens met de internatio nale meester Flesh. De Leidenaar won zelfs in de slotronde van de ster ke Hongaar Bela Sandor, die na en kele meesterresultaten in Beverwijk waarschijnlijk ook niet lang meer op de officiële FIDE-titel hoeft te wach ten. Piket heeft in dit Zwitserse systeem de zwaarste tegenstand moe ten overwinnen en vandaar, dat hem en niet Sandor de vierde plaats toe komt. De Leidenaar kreeg n.l. alle buitenlanders en slechts twee van de aanzienlijk zwakkere Nederlandse spelers te bestrijden. Een prachtige prestatie dus opnieuw van Piket die hiermee bewijst, dat hij op Ca- rel van de Berg na, wellicht de bes te prestaties van Leidse schakers, ooit geleverd kan overschaduwen. VREDELIEVEND In de zesde ronde moest de Lei denaar aantreden tegen de Hongaarr se meester en koploper Flesh. Deze was klaarblijkelijk onder de indruk gekomen van Piket's remise met Iv kow en hoefde voor het veilig stel len van zijn eerste prijs geen risico's te nemen. Natuurlijk was Piket tegen de gro te man ook niet al te agressief en de remiseachtige ruil variant van het Frans verzandde dan ook na stukkenruil én beiderzijds vrede lievend spel na een dertigtal zetten in de deling van het punt. In de zevende en laatste ronde kreeg Piket met zwart opnieuw een Hongaarse crack n.1. Sandor tegen over zich. Deze moest om kansen op een prijs te behouden per sé op winst spelen en hij deed dit ook na een minder actieve opening met strikt positionele middelen. De Leidenaar wist zich echter uitstekend staande te houden maar Sandor zag af van remise door zetherhaling. Deze be slissing kostte hem echter zoveel van zijn kosteiyke bedenktijd, dat hij in razende tijdnood kwam. De Leide naar voortreffelijk snelschaakspecia list als hij is, profiteerde er knap van, creëerde allerlei matdreigin- gen en boekte tenslotte beslissende materiaal winst. De andere Philidorspeler drs. M. D. Etmans tegenwoordig woonach tig te Utrecht kon dit hoge peil niet evenaren. Hoewel hij wat gelukkig gespeeld heeft, is de gedeelde laat ste plaats in dit zeer sterke toernooi geen falen van hem te noemen. In de zesde ronde kreeg hij tegen Iv kow weinig kans. De Joegoslavische grootmeester weigerde de Benoni en boekte op de hém typerende positio nele wijze, in een dertigtal zetten een indrukwekkende overwinning. Doordat Etmans tenslotte in de laatste ronde in een mogelijke winst stelling blunderde tegen de Zwolse dokter Visser moest hij opnieuw een nederlaag noteren en bovendien Vis ser naast zich op de eindrangschik king zien. Etmans zal evenals Pi ket trouwens, van dit toernooi wel een verbetering van zijn spelpeil overhouden. Uitslagen zesde ronde: FleshPiket V*Vi\ Ivkow-Et- mans 10, Aarts-Sandor Vs34, Schoonderbeek-Visser 10, Smede- revac-Klein 10, Zevende ronde: Sandor-Piket 01, Klein-Ivkow 01, Etmans-Visser 01, Smederevac- Schoonderbeek V»34, Flesh-Aarts 1—0. Eindstand: 1 J. Flesh (Hongarije I.M.) 6 pnt.; 2 Boris Ivkow (Zuidslavië I.G.M.) 5 pnt.; 3 B. Smederevac (Zuidsla vië k.m.) 4V2 pnt.; 4 Joop Piket (Leiden) 334; 5 Bela Sandor (Hon garije k.m.) 3V2 pnt.; 6 J. Klein (W. Duitsland) 3 pnt.; 7 mr. D. Schoon- derbeek (Zutphen) 3 punt.; 8 mr. W. A. A. Aarts (Amersfoort) 2V2 punt.; 9 drs. M. D. Etmans (Utrecht) 2 punt.; 10 dr. J. A. Visser (Zwolle) 2 punt. DAMMEN De Rijnsburgse dammer N. Im ming staat na de derde ronde van het provinciaal damtoernooi om de Coca-Cola Cup ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst. De Rijnsbur ger won z'n twee tot nu toe gespeel de partijen van de Hagenaar A. L. J. Dolle en de Rotterdammer N. De licaat zonder al te veel moeilijkhe den, terwijl zijn naaste concurren ten Bom, Van Prooijen en De Jong alle één of meer steekjes hebben la ten vallen. Aan dit toernooi doen, in tegen stelling tot hetgeen aanvankelijk in de bedoeling van de organisatoren, was, geen Leidenaars mee. J. Mertena en J. Slingerland waren verhinderd en de opengekomen plaats wordt nu ingenomen door de sterke Katwijker Cees Varkevis9er. In zijn eerste wed strijd tegen de Hagenaar A. J. Bom zag Varkevisser een winstgevende H.M. de Koningin en de Sjah van Perzië begeven zich op weg voor een skitocht in de omgeving van Innsbruck. PGON ZIMMERMAN, de Oos- tenrijkse favoriet voor de overwinning in de reuzenslalom, mocht dan meteen na zijn val te leurgesteld opgeven, korte tijd later was hii weer best te spre ken. De Oostenrijker toonde zich een groot sportman dóór lachend Frangois Bonlieu te fe liciteren, waarbij hij verklaarde niet eens zo erg teleurgesteld te zijn. „Ik zal je eerlijk zeggen, dat ik dacht te gaan winnen, maar een val hoort nu eenmaal ook bij deze sport. Ik maakte een fout en heb dus alles aan mezelf te wijten", aldus Zimmerman. I^ITSCH MET Olympische rin- gen wordt in Innsbruck bij massa's verkocht. Wanneer men dat verlangt kan men zich er de gehele dag mee omgeven. Mén kleedt zich in hemden met Olyrq- pische ringen, men drinkt uit glazen met Olympische ringen, op dassen, zakdoeken, borden, enfin teveel om on té noemen staan de Olympische symbolen. De kroon spant ongetwijfeld 'n prachtige bierkan met ringen natuurlijk die wanneer men deze naar de mond brengt mu ziek ten gehore brengt. Uiter aard de Olympische hymne. DE LEIDING van de Canadese ijshock eyploeg heeft 'n spe ler op staande voet naar huis gestuurd Het is de 23-i arise David William Merrifield. die niet t< de officiële zeventien Olympische spelers behoorde. Hii wekte de gramschap van de leiders door zijn onsnortieve le venswandel in Innsbruck, waar hij soms pas tegen de morgen uren zijn slaapvertrek opzocht. De Canadese afgevaardigde in de internationale ijshockey-fede- ratie Potter was duidelijk in z'n commentaar: „Dat is nu de nieu we geest in ons team. Het kost weliswaar een paar centen, maat we zetten door. JUfARIELLE GOITSCHEL is 'n snelle dame,-die op prach tige wijze de gouden medaille won in de reuzenslalom. Nog sneller was zij met haar ant woord toen haar werd gevraagd, wat zij na deze overwinning gaat doen: „Verloven met Jean Clau de Killy". Grote moeilijkheden hadden de deelnemers uit Korea in Innsbruck met het in vullen van een vragenlijst waar op alle wetenswaardigheden voorkomen. Steeds bleek dat voor alle namen, die zij opschre ven geen plaats genoeg was. Toen een official vroeg of zij zulke lange namen hadden, zei een van hen: „Welnee, ook die van vader, moeder, zuster en broers, dat wordt bij ons altijd zo gedaan". DE WEDSTRIJDEN van zater- terdag in Lizum, Iglis, See- feld en Innsbruck trokken in to taal ongeveer 70.000 toeschou wers. Meer dan de helft woon den de slalom voor dames in Lizum bij. DE SJAH VAN Perzië heeft zaterdagmiddag in Lizum 'n eenvoudige gendarme voor een groot probleem gesteld. Plotse- Het lenteweer heeft de organisatoren van de Olympische Winter spelen hier en daar voor problemen gesteld. Zo moesten vanwege het smeltwater de wedstrijden op de rodelbaan in Iglis voor maandag worden afgelast. Op de foto trachten werklieden het water van de baan te verwijderen. ling zag de Tiroler, die op wacht stond bij de start van de afdeling dames, de vorstelijke gast, een enthousiast skiër, op de lange latten op zich toekomen. Hoewel de bordjes „verboden toegang" rijkelijk rond de piste waren ge plaatst. had de Sjah kennelijk het v< A '-nemen over het parcours waar de dames donderdag de Olympische titel in de afdaling betwisten, naar het Olympia- sporthotel van Lizum terug te keren. Juist toen de Sjah. die enkelé andere skiërs op de piste in actie had gezien, zich gereed maakte om in snelle vlucht erf te dalen, greep de vertwijfelde gen darme in. „En zij dan", was het wederwoord van de vorst uit Perzië. „Dat zijn de piste-chefs, hoogheid", klonk het, „die staan nu eenmaal boven de wet Er AF EN SNEL OOK", baste de kapitein van het Oosten rijkse leger op waarlijk militaire toon. terwijl hij zich gereed maakte om de vermetele toe schouwer. die een prachtige plaats op het d?l< van een huis naast de Olympische skipiste had gevonden, persoonlijk te ko men verwijderen. De protesten van de bezoeker baatten weinig. Bijna had de officier de nc.'< van het met sneeuw bedekte dak be reikt. Toen speelde de boosdoener zijn hoogste troef uit: „Ik ben de ei genaar". zei hij laconiek. Onder bulderend gelach van de toegestroomde toeschouwers be gon de kapitein aan zijn moei zame terugtocht. Maar hij kreeg zijn revanche. Nauwelijks had hij de veilige grond weer onder de voeten of de deur van het huis ging open. Een gebogen mannetje van onbestemde leef tijd kwam, geschrokken door het geluid boven hem, naar buiten De „eigenaar" op het dak wacht te maar niet langer en verdween schielijk via de achterzijde van het huis in de mensenmenigte. combinatie over het hoofd en kreeg schijf ver lies te incasseren. Dit kostte hem tevens de partij. In de derde ronde klopte Varkevisser op regel matige wijze de mat spelende Voor burger J. J. C. de Koning, die tot zaterdag nog ongeslagen was. De uitslagen van de tot heden ge speelde partijen luiden: Eerste ronde: F. de Jong-M. v. d. Vlerk 2-0; A. J. Bom-J. de Koning 1-1; N. Delicaat-Th. van Prooijen 0-2; A. L. J. Dolle-A. v. d. Star 1-1. Tweede ronde; N. B. J. Imming- A. L. J. Dolle 2-0; A. G. M. v. d. Star-N. Delicaat 1-1; Th. van Prooij- en-F. de Jong 1-1; M. v. d. Vlerk- J. de Koning 0-2; C. Varkevisser-A. J. Bom 0-2. Derde ronde: A. J. Bom-A. L. J. Dolle 1-1; F. de Jong-A. v. d. Star uitg.; N. Delicaat-N. B. J. Imming 0-2; M. v. d. Vlerk-Th. v. Prooijen uitg.; C. Varkevisser-J. de Koning 2-0. De stand na drie ronden luidt: 1. N. Imming (Rijnsburg) 2-4; 2. A. J. Bom (Den Haag) 3-4; 3. Th. van Prooijen (Rotterdam) 2-3; 4. F. de Jong (Rotterdam) 2-3; 5. J. de Ko ning (Voorburg) 3-3; 6. A. v. d. Star (Den Haag) 2-2; 7. C. Varkevisser (Katwijk) 2-2; 8. A. Dolle (Den Haag) 3-2; 9. N. Delicaat (Rotter dam) 3-1; 10. M. v. d. Vlerk (Vrees wijk) 2-0. MIOROKORFBAL In het kader van de jaarlijkse microkorfbalwedstrijden voor adspi ranten, die ditmaal, onder auspiciën van de LKB-jeugdcommissie door de Rijnsburgse vereniging „Madjoe" in de veilinghallen te Rijnsburg werden georganiseerd, bonden zaterdagmid dag de 1ste en 2de klas-adspiranten, verdeeld over twee poules, de onder linge strijd om het kampioenschap- 1964 aan. In die eerste klas legde, in poule A, Zuiderkwartier A met 6 punten, en in poule B, Fluks miet 5 punten, be slag op de eerste plaats. Deze moes ten dus de finaliestrijd aangaan om het uiteindelijk kampioenschap. Door in een spannende en vrijwel gelijk- opgaainde strijd met sledhts 1-0 over Fluks B te zegevieren, werd Zuider kwartier A ongeslagen kamipioen- 1964. Fluks B werd dus tweede, ge volgd door Danaiden A, met 5 pun ten. De tweede klos--teams leverden in poule C en D eveneens spannende strijd om de beide finaleplaatsen. In poule C bleef Danaïden B ongesla gen, welk prachtig resultaat in poule D dioor Vitesse A werd behaaiLd. In de uitermate spannende eindstrijd deden beide partijen niet voor el kaar onder (1-1) en moest een straf- worpenduel uiteindelijk de beslissing brengen. Vitesse A won diiit duel met 2-1 en werd alzo kampioen. De derde plaats werd hier door KNS B ver overd. In beide klassen waren weer 2 prijzen (medailles) beschikbaar ge steld. Alvorens na afloop van de wed strijden de prijzen aan de aanvoer ders (stens) van de overgelukkige winnende teams werden uitgereikt, complimenteerde burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg zowel Mad joe als de LKS-jeugdcommissie voor de uitstekende organisatie van dit korfbalsportevenement, waarop in totaal 320 jeugdige korfballerssters met groot genoegen kunnen terug zien. Hij ridhtte vervolgens nog een hartelijk dankwoord tot het vellSg- bestuur, dat volledig meewerkte om het geheel te doen slagen. Het spel dat vertoond werd leek meer op rugby dan op een basketbal- Wedstrijd van landelijk niveau. Dit ondervond André de Jong aan de lij ve in de le helft, toen hij bij het maken van een lay-up in de ver nieling werd gedrukt tegen een steun paal van de basket, hetgeen hem 5 minuten uitsluiting en een voorlopig pijnlijke knie opleverde. Het aantal persoonlijke fouten bedroeg 2? en dat zegt al genoeg. De hele wedstrijd was een nek aan nek race, waarin de leiding heen en weer ging tussen EBBC en The Bona Stars. Meteen in de eerste minuten ke ken de Stars tegen een achterstand aan. The Stars kwamen echter, ge steund door een goede re-bound, te rug. Na in de 16de minuut met 84 achter te hebben gestaan, werd het 89 in de 4de minuut. EBBC schoot de stand toen naar 1211. Dat de ruststand nog inging met 1916 is te danken aan Kees Pley, die zich enkele kansen wist te scheppen. In de 2de helft liep EBBC meteen uit tot 2518. Thé Bona Stars had den hier weer een goed antwoord op door Kees Pley, die de score- weer voor zfjn rekening nam. Hij bracht, gezamenlijk met Wim Stol de stand op 3031. Coach Kallenberg paste toen pressing mantroman toe, het geen het spel nog ruwer ma&kte dan het al was. De aanvals- en verdedi- gingsretound ging verloren toen An dré de Jong tijdelijk het veld ver liet. Na in de 1de minuut nog met 3233 te hebben voorgestaan moes ten de Stars bulgen. Humphrey van Haver deed nog een poging d.m.v. een hoekschot, die echter net gemist werd. De eind stand werd 51—47 voor EBBC. Scores: K. Pley 27 pnt„ W. Stol 8 pnt., A. de Jong 4 pnt., H. v. Ma- mesen en Th. Bark 2 pnt. en K.de Hollander 2 pnt. Medaille- thermometer na gisteren goud zilver brons Rusland 6 5 4 Frankrijk 3 3 Finland 3 11 Noorwegen 1 3 1 Oostenrijk 1 2 1 Nederland 1 Gr.-Britt. 1 Duitsland 12 Vér. Staten 11 Italië 1 1 Nd. Korea 1 Canada 2 Zweden 1

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8