Geslaagde carnavalsviering in de Stadsgehoorzaal Leids hoogleraar deed vondsten in Egypte Spanning op Cyprus nam weer toe na incident MEISJE VERBRAND DINSDAG 4 FEBRUARI 1964 Rector v. d. Ploeg geïnstalleerd als g.a. van Leidse katholieke middenstand bijeenkomst is nu eenmaal niet te Het is een goede gewoonte van geven, als men er niet subjectief van Gerzon, ieder seizoen een modeshow genoten heeft. De leden van de kath. te houden voor a.s. moeder en baby. middenstand waren opgewekt van Ook maandagavond werd weer voor geest en naar men hoopt met goede veel belangstellenden de eerste show eetlust naar de Stadsgehoorzaal ge- van de nieuwe serie gegeven op de komen, waar zij zich vanaf zeven uur MAMA - moderne a.s. moeder - af in een der koffiekamers verzamelden deling van Gerzons modemagazijn in voor een inleidende geestrijke ver- de Breestraat. snapering. Hier ontstond al dadelijk Het waren veelal Maxlim-model- de sfeer van een geslaagde ronde- ien die we te zien kregen, waarvan tafel-conferentie. Het komt niet elke Gerzon de alleen-verkoop heeft, en week voor, dat middenstanders el- de mannequins bewezen gedurende kaar in zulk een ongedwongen sfeer anderhalf uur wel, dat de vrouw er kunnen ontmoeten. ook in deze maanden aantrekkelijk Zij hadden zich al spoedig van uit kan zien. Bijzonder ideaal was eigentijdse loon- en prijsproblemen b.v. een wollen tweed-rok, die op losgemaakt; ook aan tafel bleef de twee manieren verstelbaar is, zowel goede stemming, mede dankzij het in de breedte als in de lengte. Op- feit dat Theo Wisse en zijn „boys" vallend is het dat er steeds meer ja- voor een opwekkende muzikale dou- ponnen dan deux-pièces gedragen che bleven zorgen. Bovendien was er worden. Van het Engelse huis Max- de geslaagde conférence, tussen de bm zagen we een mouwloze cotton gangen door van Herman 't Hart raye zomerjapon in een frisse rood- uit Den Haag, die leuke liedjes zong, witte streep met rugsluiting. Een lm- aardige moppen vertelde en o.m. een nen japon met contrasterend inzet- zeer vermakelijke causerie gaf over vest kreeg het idee van een over- het bespelen van de contrabas. gooier. Niet minder droeg bij aan het wel- Er was ook een ruime keuze in de slagen van deze avond de trefzekere overgooiers, die bijna alle hoog wa- keuze van het „voorzittende echt- ren, zodat ze ook zonder blouse ge- paar", dat het menu had samenge- dragen kunnen worden. Apart èn steld, dat naar waarde werd geno- ideaal was een deux-pièces met jasje ten. Hors d'oeuvre nog buiten de in ponchomodeL Bijzonder handig DE LEIDSE COURANT Dat de journalistiek positieve kan ten heeft is gisteravond uw verslag gever duidelijk geworden toen hij voor de opdracht stond een diner dansant van de NRKM afdeling Lei den, bij te wonen en te verslaan. Het was een carnavals-bijeenkomst. Een objectief verslag van zulk een VOORSCHOTEN Uit de nieuwjaarsrede van burgemeester De Kool In de rede, die burgemeester L. de Kool van Voorschoten, zoals gebrui kelijk in de eerste raadsvergadering van het jaar, heeft gehouden, me moreerde spr. de gebeurtenissen van het afgelopen jaar, de viering van zijn 40-jarig jubileum in over heidsdienst, het vertrek van de heer Huizinga en de terugkeer van het agrarisch element in de raad door die komst van de heer Van der Ende. 147 voorstellen werden door het ooi- lege aan de raad voorgelegd, een hiervan behoefde slechts te worden teruggenomen. In 1963 zijn 86 wo ningen gereed gekomen. Als tegen hanger voor dit Lage cijfer herinner de de burgemeester aan het feit, dait per 1 januari 1964 591 woningen in aanbouw waren, van welk getal het grootste deel in 1964 zal worden op geleverd. Bevolking De bevolking van Voorschoten ver meerderde in 1963 van 16.269 tot 16 594 inwoners, derhalve met 325 personen. Dit resultaat werd ver kregen door een geboorte-overschot van 267 (340 geboorten en 73 over lijden) en een vestigings-oversohot van 58 personen (1189 vestigingen en 1131 vertrokkenen). Er werden ,119 huwelijken voltrokken, terwijl 2 echtscheidingen werden ingeschre ven. Op 28 januari werden de woning - bouwcontingenten bekend gemaakt: 44 woningwetwoningen, 70 premie woningen en 35 ongesubsidieerde woningen. Deze getallen behoeven niet als absolute cijfers te worden beschouwd. Burgemeester kon niet zeggen tevreden te zijn met deze aantallen, doch in een later stadium zal burgemeester commentaar leve ren. 276 Vestigingsvergunningen wer den verleend: 61 aan woningzoeken den voorkomende op de plaatselijke lijst van woningzoekenden; 55 aan ter plaatsen woongerechtigden, die niet voorkwamen op de lijst van wo ningzoekenden en 160 vergunningen voor de bewoning van koop- of huur woningen, bij de bouw waarvan vrije vestiging in beginsel was gegaran deerd. Rijkspolitie Adjudant van Dijk heeft wegens ^et bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de dienst verlaten. Hij werd opgevolgd door de adjudant De Feijter uit Schoorl. Het aantal verkeersongevallen beliep in 1963 248 ongevallen, waarbij in 86 geval len de betrokken personen lichaam- lijk letsel opliepen. 2 Doden moesten worden betreurd. De rijkspolitie maakte 945 process en-verba al op, verder werden 77 misdrijven en 48 andere overtredingen in procesver baalvorm gesingaleerd. Brandweer De brandweer moest 21 maal uit rukken voor branden, die een totale schadie van 23.910,- beliepen. Een opmerkelijk laag schadecijfer. De B.B. heeft vele activiteiten ontplooid. Naast de deelname aan de Kring wedstrijden werd een spectaculaire slotoefening gehouden op het M.O.C.- terrein. De in september 1963 gehou den tentoonstelling, welke was ge richt op de individuele zelfbescher ming werd bezocht door 550 perso nen. Het 2e Gezondheidscentrum na dert zijn voltooing en de combinatie instructiebad -badhuis enz. kan bin nenkort gebouwd gaan worden. De algemene begraafplaats, welke m 1963 in gebruik kon worden geno men, zal toch spoediger van een de finitieve aula worden voorzien dan was gedacht. De verwachting is ge wettigd, dat in het 4e kwartaal rijks- goedkeuring kan worden verkregen. De Nederlandse opgravingsexpe ditie, onder leiding van prof. dr. A. Klasens uit Leiden, heeft op 3 kilo meter ten noorden van de tempels van Aboe-Simbel een kerk ontdekt met een reeks van wandschilderin gen. die tot de beste behoren die in Egypte uit de christelijke tijd be waard zijn gebleven. Prof. Klasens heeft de medewerking gekregen van de Egyptische oudheidkundige dienst die aan een team van Yoegoslavische experts tezamen met Egyptische technici de opdracht heeft gegeven de schilderingen van de muren te ha len, te conserveren en naar Cairo over te brengen. De schilderingen stammen uit twee perioden, ongeveer tussen 800 en 1000 na Chr. en bevatten onder meer de geboorte van Chritus, een Christusmedaillon met de evangelis ten, Maria, verschillende keren af gebeeld, een reeks van heiligen te paard, geestelijken en een Nubische vorst te paard. De Nederlandse expeditie - gesub sidieerd door de Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk onderhoek - die dezer dagen haar werk beëindigd heeft, heeft voorts de opgraving van een Nederzetting uit de meriotische tijd (100-300 na chr.) voltooid. Vele gegevens over de architectuur van de goed bewaar de huizen werden verzameld, naast archeologisch materiaal, dat betrek king heeft op het dagelijks leven van die tijd, zijn vrij veel inscripties in het demotisch en meroitisch voor den dag gekomen. VOORSCHOTEN Een prik voor Tienagers Gedurende de maand februari '64 zullen de leerlingen van de U.L.O.- en Middelbare scholen bezoek ont vangen vain enige dames, begeleid door de hear R. E. Klasing, hoofd administrateur van de Centrale Me dische Bloedtransfusie - commissie van het Nederlandse Roode Kruis. De bedoeling is om van zoveel mo gelijk scholieren, zowel jongens als meisjes wat bloed af te nemen door middel van een prikje in een ader in de elleboogsplooi. De bovenge noemde Medische Bloedtransfusie dienst wil dan nagaan tot welke bloedgroep ieder behoort, terwijl te vens een onderzoek naar de Rhesus- factor wordt verricht. Enige weken Later krijgen zij, bij wie een aderla ting heeft plaatsgevonden, een zgn Bloedgroepskaart, waarop vermeld staat hun bloedgroep en Rhesusfac- tor. Voorts moet er aan de binnen zijde van de kaart een pasfoto wor den gehecht en een waarschuwings adres worden ingevuld, terwijl ook hors d'oeuvre was de installatie van rector M. v. d. Ploeg tot geestelijk adviseur van de plaatselijke NRKM door de deken van Leiden, die als frapante bijzonderheid vermeldde, dat hij al eens eerder rector v. d. Ploeg geinstalleerd had als g.a. even eens bij aanvang van een diner. Ook de nieuwe g.a. kwam nog even aan het woord na door de voorzitter van de Leidse NRKM, de heer J. C. J. Lambermont hartelijk welkom te zijn geheten. Het welkomstwoord van de voor zitter strekte zich uiteraard tot alle aanwezigen uit. Dank van de tafel genoten werd vertolkt door de heer A. J. van Tienen, dank werd ook gebracht aan de toegevoegd secreta ris, de heer A. Castelein. Op de foto ziet men het moment, waarop de nieuwe g.a., rector M. v. d. Ploeg, rector van het St.-Liduina- tehuis en opvolger van rector, thans pasfoor, Vester. Naast hem het echt paar Lambermont, daarnaast de de ken van Leiden, kanunnik W. P. M. Haring. Geslaagde Gerzon-show Weer veel aantrekkelijks voor de a.s. moeder PROF. KLASENS: belangrijke vondst de godsdienst vermeld kan worden. De aanduiding op de bloedigroeps- loaart geschiedt in 3 vreemde talen t.w. Frans, Duits en Engels. Het is algemeen bekend dat vele slachtoffers van ongevallen alsmede ernstige zieken vaak in het leven gehouden kunnen worden door een tijdig verriahte bloedtransfusie. Al vorens deze toegepast kan worden moet de bloedgroep van depatient bekend zijn. Deze wordt o.a. steeds bepaald bij militairen en ook bij ve le in een ziekenhuis opgenomen pa- tienten, zekér bij hen, die geopereerd moeten worden. In spoedeisende ge vallen kan ieder minuut er een zijn en dan is veel kostbare tijd gewon nen, als deze onderzoekingen reeds hebben plaats gehad. Vandaar dat het gemeentebestuur in overleg met de Stichting Gezondheidzorg beslo ten heeft hiertoe de gelegenheid te geven, voorlopig voor een aantal scholieren in de Leeftijd tussen 12 en 20 jaar, waarvan de ervaring leert, dat zij een groot ongevals-risico op leveren. De kosten van dit onder zoek zijn laag. De prijs is 4.50 per prik. De ouders van de in aanmer king komende leerlingen zijn door middel van een rondschrijven van een en ander op de hoogte gesteld, terwijl de scholen adder medewerking hebben toegezegd. Feitelijk moest het zo zijn, dat ieder een bloedgroeps kaart in zijn bezit had. Helaas is dit door gebrek aan „mankracht" nog niet uitvoerbaar gebleken. Misschien dat in een volgende fase ook perso neel van fabrieken aan de beurt komt. Het spreekt vanzelf, dat nie mand verplicht kan wonden aan de ze aiktie deel te nemen. Britse militairen spoedden zich gis termiddag naar de Paphospoort van het oude, ommuurde gedeelte van Nicosia, waar vijf gewapende Grieks- Cyprische politiemannen de bestands lijn hadden overschreden en de Turks-Cyprische sector waren bin nengegaan waar zij gearresteerd werden. Toen de vijf Grieks-Cyprische po litiemannen door Turks-Cyprische collega's ontwapend waren, dreigde nog even een ernstige situatie te ont staan. Twee van de Griekse Cyprio ten rukten zich los en renden weg, waarop de Turks-Cyprische politie aanstalten maakte, op hen te vuren. De Britse majoor Brian Lacock sloeg echter de loop van een op de vluch tenden gericht geweer opzij en brul de, dat er niet geschoten mocht wor den. De Turkse Cyprioten voerden daarop de drie gevangen genomen Grieks-Cyprische politiemannen weg naar een onbekende plaats. Maandag werd ook alarm geslagen, toen een groep gewapende Grieks-Cyprische burgers opmarcheerden naar de be standslijn. De in allerijl toegesnelde Britse militairen behoefden echter niet in actie te komen, omdat de Grieks-Cyprische politie de burgers tegen wist te houden. De toestand in de Cyprische hoofdstad bleef de gehele dag gespannen. In Washington zei de leider van de democraten in de senaat, Mike zijn de strech voorpanden bij de rok jes en pantalons. Ook zijne majesteit de baby werd niet vergeten; hij kwam ruimschoots aan zijn modieuze trekken. Prak tisch was bijvoorbeeld een twee-de- lig zomerpakje met badstof voor stukje en een dacron deken met rits sluiting, ook als reisdeken te gebrui ken. Ondeugend en heel schattig was een drie-delig zonnepakje tot twee jaar. Een bruid in het klein is uw baby in een geborduurde batisten doopjurk met mutsje. Gerzon kan terugzien op een ge slaagde show met veel charmante modellen tegen attractieve prijzen. A.P.-v.d.S. SCHEEPSBERICHTEN Agamemnon pass. 3 Azoren naar Santo Domingo; Borneo 4 van Ant werpen nr Londen; Karimata 3 te Cristobal; Karimun 3 van Aqaba nr Djibouti; Kieldrecht 3 van Casablan ca nr Marseille; Kosicia (t) 4 te Ge nua verw.; Nieuw Amsterdam 3 van New York nr Curasao; Parthenon 2 van Cap Haitien nr Baltimore; Wo- nosari 3 van Marseille nr Genua: Alphaca 2 t.a. rede Colombo; Kreb- sia-t pass. 3 Cairns nr Singapore; Sloterkerk 3 van Zanzibar nr Mom basa; Kosicia-t pass 3 Elba nr Genua; Willem Ruys 3 van Sydney nr Wel lington. Mansfield, dat de Ver. Staten moe ten vermijden, rechtstreeks betrok ken te raken bij een vredesoperatie op Cyprus. De Amerikanen zouden met een bijdrage van duizend tot tweeduizend miiltairen aan een Na- vo-troepenmacht op Cyprus „kosten, bloed en wrok en niet veel meer oogsten". „De crisis op Cyprus is be langrijker voor onze Europese bond genoten in het bijzonder Engeland dan voor ons", zo zei hij. De Ver enigde Staten zouden alleen tot daad werkelijk optreden op Cyprus mo gen overgaan, als duidelijk zou wor den, dat Amerikaanse interventie noodzakelijk is om de volledige in eenstorting van de oostelijke vleu gel van de Navo te voorkomen. Brief van Johnson aan Makarios De Amerikaanse ambassadeur op Cyprus, Fraser Wilkins, heeft giste ren een persoonlijke brief van presi dent Johnson aan president Maka rios overhandigd. De inhoud van de brief werd niet bekend gemaakt, maar aangenomen wordt, dat president Johnson er hier in bij president Maikarios op aan dringt het Brits-Amerikaanse voor stel voor een Navo-vredesstrij d- maoht op Cyprus niet te verwerpen. Britse plantages „onder toezicht" Indonesië heeft de Britse rubber-, kopra- en theeplantages, die voor het merendeel op Java en Noord-Suma- tra gelegen zijn, onder „rechtstreeks toezicht" gesteld. De* meest Britse of gedeeltelijk Britse plantages in Indonesië ston den reeds enigermate onder rege- ringstoezicht naar aanleiding van po gingen die de vorige maand door het onder comrryanistische leiding staan de verbond van vakverenigingen wa ren ondernomen om ze over te ne men. De politie van Tel Aviv heeft maandag naar aanleiding van de dood van een 19-jarig Joods meisje. Rina Dali, haar ouders, twee broers, twee zusters en een zwager aangehouden. De aangehoudenen worden er van verdacht, het meisje met petroleum te hebben overgoten en in brand ge stoken, omdat zij weigerde te bre ken met een Arabische vriend. De verdachten verklaren, dat het een geval van zelfmoord was. PAGINA 6 Minister Luns wil gesprek met Soebandrio De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. Luns, heeft zijn Indonesische ambtgenoot, dr. Soe bandrio, voorgesteld elkander „in de nabije toekomst" te ontmoeten. Nederland en Indonesië wensen spoedig ministerieel beraad om te overleggen hoe men de economische banden zou kunnen uitbreiden. Mi nister Soebandrio verklaaarde dit gisteren nadat hij het voorstel van minister Luns had ontvangen. Grotonderzoekers willen niet gered worden De vier studenten, die als gevolg van het stijgen van het water in de grotten van Falkenstein, 48 uur wa ren opgesloten, willen niet gered worden. Zij hebben de reddingsploeg, die hen in de nacht van zondag op maandag bereikte, meegedeeld te willen wach ten tot ze zelf uit de grot kunnen komen. De reddingsploeg was naar hen gaan zoeken toen het water in de grotten na zware regenval was ge stegen. De studenten wachten nu op een hooggelegen gedeelte in de grot ten tot het water gaat zakken. Ontsnapte gevangene bracht familiebezoek De gisteren uit Scheveningen ont snapte 24-jarige Rotterdammer A. C. de V. heeft gisteravond een onver wacht bezoek aan een zuster en zwa ger in Rotterdam gebracht en is daarna weer spoorloos verdwenen. Tijdens dat bezoek heeft h^ zijn ge vangeniskleding verwisseld voor een normaal pak, dat hij - volgens zijn zuster en zwager - bij zich had. Zijn gevangeniskleding liet hij achter. De politie heeft het meegenomen toen zij -iets te laat, want de man was al weer weg een routinebezoek op dit contactadres van de ontvluch te gevangene bracht. Zusfer en zwager beweren de man niet geholpen te hebben en zijn dan ook na verhoor vrijuit gegaan. De V. is nog steeds spoorloos. DEMONSTRATIE IN ZUID-VIETNAM Ongeveer duizend studenten heb ben vandaag in Saigon gedemon streerd voor terugkeer van generaal Doeong Van Minh, die vorige week donderdag is afgezet als leider van de Zuidvietnamese militaire regering. Zij zeiden, dat generaal Minh de eni ge leider is die op volledige nationale steun kan rekenen en aan de ver langens van de bevolking kan vol doen. Peking scheldt weer op rode broeders Met een artikel in de bladen Rode Vlag en Volksdaeblad hebben de Chinese communisten gisteren een tijdelijke stilte in de ideologische ru zie met hun Russische geestverwan ten verbroken. Zij verklaarden daar in, dat de Russische leiders volledig dienden te breken met hun revisio nistische en scheurmakende politiek als zij de eenheid van het internatio nale communisme wilden herstellen. De Russische leiders werden in het artikel uitgekreten voor de grootste revisionisten en scheurmakers uit de geschiedenis. Het kostte de omroe pers van radio-Peking ruim twee- en-een half uur om het bijzonder lange en felle artikel voor te lezen. AMERIKANEN BRENGEN CUBAANSE VISSERSBOTEN OP Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft maandag meegedeeld, dat de Amerikaanse kustwacht vier Cubaanse vissers vaartuigen voor de kust van Florida heeft aangehouden en doorzocht en ze ze heeft opgebracht naar Key West. De bemanningsleden van de Cubaan se schepen zullen worden onder vraagd in verband met een moge lijke aantasting van de visserijrech ten De Cubanen zouden gevist heb ben in de Amerikaanse territoriale wateren. KORTE GOLF Vijftien Mohammedaanse gees telijken hebben maandag verklaard, dat de haar van Mohammed, die vorige maand uit een moskee bij Srinagar in Kasjmier was verdwe nen en die later werd teruggevon den, de originele is. De Amerikaanse politie zoekt een man. die zondagavond te Los Angeles twee politiemannen dood schoot en een derde politeiman en een winkelbediende verwondde. De man opende het vuur toen de poli tie hem wilde ondervragen in ver band met een cheque die hij in een druk bezocht warenhuis wilde ver zilveren. De regering van Sierra Leone zal volgende week de eersté^ zelf- plakkende postzegel ter wereld gaan uitgeven. Deze postzegel is tevens een nieuwtje omdat hij niet de nor male rechtlijnige omtrek heeft, maar die van de grenzen van Sierra Leon,. De bekende Spaanse matador Miguel Mateo heeft zondag bij een stierengevecht in de stad Mexico een wond van tien cm onder de lin kerarm opgelopen. Mejuffrouw J. Geldens uit Den Haag, oud privé-secretaresse van ko ningin Wilhelmina, is met ingang 15 januari benoemd tot lid van het bestuurd van het Sint Radboudzie- kenhuis van de katholieke universi teit in Nijmegen. Leidse Kantonrechter Aplifprnit kiiL-pr»" opmerkelijke was wel, dat de vee- fxLIilci lill «tv ij Keil houder ongestraft huiswaarts kon ke- ren zonder zelf ook maar een woord nocfia |)n tot zijn verdediging te hebben aan- J gevoerd. Hij kwam m.a.w. niet eens f -a „aan bod". Hij stond terecht wegens achteruit „rijden een - driemaal herhaalde - over- J treding van de jachtwet. Zjjn twee „Ik moest even achteruit rijden honden hadden n.l. op drie verschil- om een grote vrachtauto wat meer lende data - aldus 't procesverbaal - ruim té tot manoeuvreren te geven °P tiet langoed „Duivenvoorde" los- en keek toen in de haast niet achter- gelopen en naar wild gezocht, uit", aldus verklaarde een 80-jarige De. jacht-opziener-verbalisant als automobilist uit Sassenheim zijn getuige gehoord verklaarde: „Zijn overtreding. „Het was overigens honden renden langs de slootkant en maar een klein tikje en geen ernsti- m die sloot zwemmen verschillende ge botsing", voegde hij er verzach- soorten van watervogels. Bovendien ten aan toe Het kleine tikie kreee lagen die honden op wild en ik heb een op de Gouverneurlaan ter plaat- verdachte hiervoor al enige malen se geparkeerde auto toen verdachte gewaarschuwd De kantonrechter er al achteruitrijdende bovenop reed. was blijkbaar nog met geheel van de feiten overtuigd. „Zag u die hon- Met veel omhaal van woorden en den pertinent op wild jagen of lie- aan de hand van een zelfvervaardig- pen zij alleen maar die sloot de situatieschets trachtte de 80ja- heen en weer„ inf0rmeerde h« rige Sassenheimer de kantonrechter nieuwsgierig. „Ik heb ze niet persé ervan te overtmgen. da hu door de wi]d zjen maar ze doen he, vrachtwagenchauffeur ter wille te we, a]s ze he, ,andgoed lopen.. zun. nu mm of meer het slacht- antw00rdde getuige, offer was geworden van zijn heer- in-het-verkeer-ziin. „U verklaarde destijds tegen de politie, dat U niet -;In uw proces-verbalen laat u achteruit kon kijken, omdat de ach- nadrukkelijk uitkomen, dat die hon- teruit beslagen was", las de officier den we^ achter het wild aanzaten en in het oroces-verbaal en kwam even- n.u verklaart u dat niet te hebben ge- als verbalisant tot de conclusie, dat «en. „U baseert de overtredingen verdachte ..het er maar op had ge- dus alleen meer op veronderstellin- waagd". „Een kwalijke gok" vond gen constateerde de officier. De hij en eiste f 50 boete subs 10 dagen, veehouder hoorde alles zwijgend „Ik heb al 50 eigen risico en nu maar met zichtbaar genoegen aan. weer 50 boete, dat is wel wat al 'ieP kennelijk „best naar zijn te veel voor dat kleine tikje", be- zin"- Het liep inderdaad ook zo. nutte verdachte zijn laatste woord. „Er is toch nog geen cent schade Na de vermelde conclusie van de door U betaald" wist de kanton- officier, verklaarde de kantonrechter rechter tot verdachtes zichtbare ver- kort en bondig, dat hij van het ver bazing. „Het was maar een onbete- koor van verdachte afzag. De offi- kenend tikje, dat die auto kreeg en cier vroe8 hierop direct vrijspraak in plaats van een paar tientjes claim- grond vin het feit, dat hij ten- de de eigenaar ruim 200", ver- 'aste legg' en „niet bewezen acht- klaarde hij de reden van zijn non Het vonnis luidde uiteraard con- betaling. „De schade werd getaxeerd f°rm- De getuige keek sip.^ De vee- en u zult dat bedrag toch moeten houder nog steeds zwijgend betalen", wees de kantonrechter hem glunderde. terecht en vonniste in verband met die 200 met slechts f 30 boete subs. o 6 dagen. „Nog vrijveel" vond ver- UlympiSCne opeiCIl dachte. „Weest U blij. dat ik met het oog op de nog te betalen schade 20 onder de eis bleef", merkte de kan- tonrechter nog op. (Ver. Staten) Vrijspraak, kampioen op 500 m. want honden De Amerikaan Terry McDermott is met 40,1 sec. olympisch kampioen op de 500 meter geworden. De tweede loegen niet plaats wordt gedeeld door drie rij ders, die dus allen een zilveren me- Een 60-jarige veehouder uit Voor- daille krijgen. Evgeny Grisjin (Rus- schoten viel gisteren een opmerke- land), Alv Gjestvang (Noorw.) en lijke vrijspraak c.q. ontslag van Vladimir Orlov (Rusl.) lieten een rechtsvervolging te beurt. Het meest tijd van 40.6 sec. afdrukken. Terry Mc Dermott

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6