Boeiend gesprek over toenadering tussen katholieke kerk en reformatie Diës-viering Leidse Universiteit Leidse Universiteit KONINKLIJK ZILVER VOOR GOUDEN JUBILARIS I. BEURZE BIJ SIJTHOFF Weerbericht Het weer in Leidse Agenda MAANDAG 3 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT AU1N Cellen en weefsels 's Middags sprak prof. dr. P. J. i tm i f x i. Gaillard in de Stadsgehoorzaal over werkelijk kontakt hebben gemaakt dynamiek van cellen en weefsels, met de reformatorische christenen met projectie en vertoning van films, m Rome. Alles draagt by aan het De opnamen heeft de hoogleraar scheppen van een ander klimaat De doen maken zijn ei laborat0. Paus zelf heeft gewezen op de schnld rium voor experimentele histologie in het tekort van de katholieke kerk en citoiogie. Het blijkt, dat er de Een interessante dialoog stond de voor het ontstaan en voortbestaan laatste tientallen jaren geheel nieu- deelnemers aan het Studium Gene- de reformatie. Spr. wees daar- we ide€fn zijn gegroeid over opbouw rale en de bijeenkomst van de bij op de groeiende drang naar sa en afbraak van cellen en weefsel- Christen-Studentenraad in 't kader menwerking, zelfs inde evangelisa- structuren Pro£ Gaülard maakte van de diësviering van de Leidse tie en op de duidelijke wens om tot duidelijk, dat men alleen met gebruik universiteit gistermiddag in het een uitspraak over de godsdienst- VM X^oni^hê ra Groot-Auditorium van de Leidse uni- vrijheid te komen, versiteit te wachten. Prof. dr. G. C. Berkhouwer, hoogleraar aan de Am- Golving sterdamse Vrije Universiteit en prof. slecht-T verrter kan paan dr. F. Haarsma. hoogleraar aan hel Ber^houwer stelde vast, dat Groot-Seminarie ..Rijsenburg" zou- er véél aan de hand is in de boezem den van gedachten wisselen over de van de Roomse kerk, daarbij wijzend verschuiving in de verhouding tus- °P de zeer belangrijke wijziging in sen de katholieke kerk en de refor- het inzicht, dat de leer niet in alles matie. Beide hoogleraren kennen el- onveranderlijk is, wijzend ook op het kaar goed van het Concilie. Prof. loslaten van een pretentieuze visie Berkhouwer was persoonlijk uitge- van „de catholica". vertegenwoordigd nodigd het Concilie als waarnemer in de vroeger uitgesproken gedachte, zand-Holland in Gouda de districts bij te wonen: prof Haarsma was ook dat er buiten de (katholieke) kerk wedstrijden in eerste hulpverlening bij het Concilie aanwezig en schreef géén heil is. Hij tekende dit alles als gehouden Behalve om een volgorde de theologische commentaren voor 't een hoge golving in geheel de katho- van het district te krijgen diende de- dagblad De Tijd-Maasbode. De pro- lieke kerk, die aanspoelt tegen het ze raddag ook om de afgevaardigden fessoren hebben in Rome al veel ge- hoogste leergezag en daar aldus de voor landelijke wedstrijden in Sit- sproken samen. Zij zijn goede vrien- hoogleraar overigens niet ten on- den geworden. Nu kregen ze één uur rechte onrust verwerkt. In con- om de vele aanwezigen in een stamp- servatieve kring aldaar wordt het vol Groot-Auditorium een inzicht te inderdaad aanwezig zijnde gevaar - - - geven in hun gevoelens, 'n Uur is onderkend. Waar blijft de grens als p"i?® pas bekend geworden wed- veel te weinig. men bezorgd over de begrenzing stnJdbepalmgen moest wijzigen, met deze gaat doorbreken? Overigens van hij zonder goede kwaliteit. „Het is een „zee om leeg te drin- bleek ook uit zijn betoog, dat de re- Bij de junioren kregen de wed- ken", zei prof. Berkhouwer, die te formatie de katholieken nooit beter strijdgroepjes een heel eenvoudig on- hooi en te gras een greep deed uit heeft leren begrijpen dan juist in geval. Een vrouw met een diepe lan- een boordevol gemoed. En ook prof. Rome. Sprekend over de tweede ge wond in de muis van de duim en Haarsma voelde de beperking van vraagstelling betoogde prof. Haars- een man met een flauwte (door het één uur spreken over een „wereld", ma, dat de plaats van de verschil- zien van bloed) en een wondje bo- Niettemin hebben de aanwezigen 'n punten niet zo duidelijk meer is. ven een oog.. De meeste ploegjes wa- boeiend gesprek bijgewoond. Het Spreker noemde als duidelijk punt ren binnen de tien minuten met dit werd geleid door ds. E. A. Eekhof, het primaatschap van de Paus van ongeval klaar hervormd studenten-predikant, die Rome en de discussie over het bis- prof. dr. H. Berkhof, oorspronkelijk schopsambt, apologetisch een moei- als gespreksleider aangewezen, ver- lijke zaak in het gesprek met de re- ving. Tot vermaak van de zaal deelde formatorische christenen. Hij noemde gebroken open enkel en een patiënt de praeses van de Christen-Studen- ook de sacramentstheologie en de rnet een hersenletsel en een brand- tenraad mede, dat prof. Berkhof met moeite die katholieken hebben met wondje aan de hand. Het „ongeval" professorale verstrooidheid twee af- de praktijk en de leer hierover in de was in huis gebeurd en er was der- spraken tegelijk had gemaakt voor reformatorische kerk. _i-i-=-L-- deze zondag. Hij vervulde 'n spreek beurt in Rotterdam. Kerk of niet microscopen en levende weefsels tot dit inzicht kon komen en dat men met gebruik van déze middelen E.H.B.O.-districts- wedstrijden Zaterdag werden voor het district De resultaten van de ploegjes uit het rayon Leiden waren, mede doordat Leiden zijn ploegen, wegens ter GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemmeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wacht- verbod vast te stellen voor het Steen- schuur noordzijde, voor zover gele gen tussen de Breestraat en de Nieuwsteeg, aan de zijde van de be bouwing. Afschriften van dit besluit zijn verzonden aan de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minis ter van verkeer en waterstaat aan gewezen verenigingen behartiging van verkeersbelangen ten doel heb bende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. (Advertentie) Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: doc toraal Geschiedenis: de heren J. van Heijst (Vlaardingen), cum laude, en J. R. Bruyn (Voorburg), cum laude; doctoraal Ned. Recht mej. A. E. Dol- lekamp en de heer J. E. J. Hemmes, beiden te Voorburg; kandidaats En gels: mej. C. H. Hagedoorn ('s Gra- venhage); kandidaats Kunstgeschie denis mej. E. J. Bijloos (Voorburg) en mej. Chr. J. von Ronnen (Oegst- geest); kandidaats Klassieke t. en 1.: de heer A. J. van Nieuwenhuyzen ('s Gravenhage). Geslaagd voor het apothekers examen aan de Leidse Universiteit: mej. L. M. G. Haanapel te Rotterdam; mej, G. W. Koster te Scheveningen; mej. H. J. van Hoorn te Rotterdam, de heren F. J. G. M. Kruys Voorberge te 's Gravenpolder en B. Boodt te Haarlem. ERIDGE De films in de weke van 30-13-2 zijn door de Katholieke FilmCentrale als volgt gekeurd: Camera: Programma ontraden. Dag. 2.30, 7.00 en 9.13 uur Zond 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Spionage in de Oriënt" (Str. volw.) Dag. 30, 7.00 en 9 15 uur Zond 2.30 4.45. 7.00 en 9 15 uur Luxor .Alleman", a.l. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur. Studia: „Spaar de spotvogels" (14 j.) Dag. .1.30, 7.UU en 9.15 uur Zond 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Lawrence van Arabië", 14 jr. Geprolongeerd Dag. 2.00 en 7.30 uur. Ook zondag. Rex: „Mogen wij zwijgen" (Volw.) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond 2.30. 4 45. 7.15 en 9 15 uur. BEURS0VERZICH1 I werd niet alles toch perfect uitgevoerd. De senioren hadden het iets moei lijker. Zij kregen te behandelen een WAARDERING VOOR OECUMENE Boeiend was nog de vraag, die prof. Berkhouwer in een, soms emotioneel De sprekers hadden uitgemaakt, dat JJan weer hilariteitverwekkend be- zij over drie zaken, de oecumene be- loog stelde, ni. of de Paus de andere Struik* de nabeschouwing "kon hou- treffende zouden spreken nl.: Wat kerk j<erfc kan noemen. Prof. Haars- den. Hij wees hierin op het goede en is er in de verhouding tussen kat- ma wilde zich niet afmaken met de verkeerde, dat was geschied bij de noiieke kerk en het protestantisme /innHriAanor" /ia+ «jo VotKnimiro ïrart KoKnn/iAii^.rf halve maar een klein verbandtrom- meltje ter beschikking Voor een spalk was men dus aangewezen op het gebruik van een deken hetgeen algemeen gebeurde. De wedstrijden hadden een vlot verloop zodat om half vijf dokter ten goede veranderd door het Conci lie; op welke punten blijkt de ver- .dooddoener" dat de katholieke kerk behandeling. de „analogie aanhangt", d.i. de ver bondenheid van verschillende din- De uitslag werd bekendgemaakt door de districtsvoorzitter, de heer daaraan^e^doenU^e^^St gen' punten van overeenkomst Helmer, waarbij hij de eerstgeëindig- Dtt vertonen. Vanuit de H. Schrift kan de in beide klassen op de nationale jP de katholieke kerk niet zeggen, dat wedstrijden veel succes toewenste, de grote waardering in de Roomse de andere kerk kerk s 6 ld - Shfï 7H°1 dat We TOnuit de Sahrilt de »d- kerkeHjk gezag ên heeft bügedragen ?te '"d""5 e™ antwoord hierop ject" meer van gebed in d! ee^e gag den met 145 p., cdt. 22; 4. Langeraar JM jj131, 19; 5. Roelofarendsveen 127, 17 culteiten aan de universiteiten. Het er* 6. Leiden met 125 en 17. Bij de junioren was de uitslag: le prijs en wisselbeker: Gouda met 151 van de 210 te behalen punten. De commandante van Gouda werd ook eerste met 24 van de 30 te behalen plaats, door het subject van bespre- 0 «r king. Frappant is hierbij, dat er bis- S&55ÖLm kd® ^log/e' schoDDen waren, die voor het eerst bijvooibeeld gemeenschappelijke fa- concilie heeft nadrukkelijk om ge zamenlijke studie en inspanning ge vraagd. Prof. Berkhouwer zei, dat De senioren-uitslag was als volgt: le prijs en wisselbeker Delft met 178 van de 240 ptn en commandant (e) 25 men elkaar moet zoeken op de sterk- van de 30 punten; 2e prijs Gouda met ste punten. Het was jammer, dat ds. 170 en 24 p.; 3e prijs Leiden met 130 •Eekhof de sprekers tot 'n laatste, al- en 24 p.; 4. Loosduinen met 125 en 18 Ier- en aller-allerlaatste zin moest p.; 5. Schipluiden met 110 en 16 p.; manen, omdat er nu eenmaal gebrek aan tijd was. Gépast symbolisch was dan ook de 6. Hoogmade met 105 3n 17 p.; Alphen a. d. Rijn met 74 en 16 p. De nationale wedstrijden in Sittard opwekking van de praeses tot de aan- zullen derhalve bezocht worden door wezigen om „het gesprek voort te Gouda in de juniorenklasse en door zetten". Delft in de senioren-klasse. Zaterdagmiddag vond op de krui sing Aalmarkt-Boommarkt-Kippe- brug-Vrouwesteeg een aanrijding plaats, waarbij een 52-jarige inwoon ster van Leiden zwaar werd gewond. Zij reed. op de fiets vanaf de Kippe- brug in de richting van de Vrouwe- steeg zonder op een autobus te let ten, die van links het kruispunt na derde. De NZH-bus schepte haar, en zij werd tegen de grond geworpen. Het slachtoffer kreeg een schedelba- sisfractuur en werd door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Een 55-jarige ongehuwde inwoon ster van Leiden werd zaterdagmid dag in het gebouw van Vroom en Dreesmann aan de Aalmarkt betrapt op winkeldiefstal. Bij een door de po litie ingesteld onderzoek kwamen 'n grote hoeveelheid levensmiddelen en een niet onaanzienlijk geldbedrag te voorschijn. De politie houdt de zaak in onderzoek. Uit een schuur op een perceel land aan de- Kanaalweg is in de nacht van 31 januari op 1 februari j.l. een tien tal witte leghorns ontvreemd. De dader(s) van deze diefstal heeft (hebben) zich toegang verschaft door het openbreken van een hangslot. In de nacht van 1 op 2 februari is ingebroken in het perceel van N.V. Fasson aan de Lammenschansweg. Men is binnengekomen door een deur aan de achterzijde van het pand. In de kantoorruimte werden alle bu reaus opengebroken en doorzocht. In een naast het pand staand tweetal houten kantoren werden eveneens alle kasten en bureaus geopend en doorzocht. Er wordt niets vermist, maar de schade aan de bureaus be draagt ongeveer 2000 gulden. In dezelfde nacht is ingebroken in het gebouw van de EL AM aan de Haarlemmerweg. Alle kasten en bu reaus werden geopend en doorzocht. Er worden enkele miniatuur-autoot jes en doosjes sigaretten vermist. Voorts zijn drie flesjes frisdranken leeggedronken. Hedenmorgen werd in de cantine van Sijthoffs Uitgevers Maatschappij N.V. aan de Doezastraat te Leiden de heer I. Beurze gehuldigd, die vijftig jaar werkzaam is geweest als drukker in voornoemd bedrijf. De heer S. Men ken, wethouder van Sociale Zaken, achtte het in zijn toespraak een bij zondere gebeurtenis voor de jubilaris, maar evenzeer voor het gehele Leidse bedrijfsleven, waarvan hij N.V. Sijthoff een der belangrijkste exponenten noem de. Nadat hij namens het gemeentebe stuur zijn felicitaties aan jubilaris, fa milie en bedrijf had overgebracht speldde hij de heer Beurze de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de revers, hetgeen gepaard ging met een hartelijk applaus van de talrijke aanwezigen. De heer G. de Flines, directeur van het bedrijf, wees op het feit, dat er in de afgelopen vijftig jaar dan wel veel veranderd mag zijn, maar dat in ieder geval één ding het zelfde is gebleven: voor het leveren van prestaties moet gewerkt worden, met hoofd en handen. Hij achtte het de grote verdienste van de heer Beurze, dat hij dit steeds heeft begrepen. Als blijk van de waardering, die bet gehele bedrijf voor hem heeft, overhandigde hij de jubilaris de draag- medaille, behorende bij de even tevo ren door wethouder S. Menken uitge reikte onderscheiding en de medaille en het getuigschrift van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, De echt genote werd in de huldiging betrokken, toen de heer Flines haar een fraai bloemstuk overhandigde. Nadat de heer J. van Keulen, be drijfsleider, de kwaliteiten van de jubi laris als werker én als medewerker had gex*oemd( werd hem door de voor zitter van de jubileumcommissie, de heer J. Freeke, een geschenk onder couvert aangeboden. De bijeenkomst werd hierna besloten met een gezellig samenzijn, waarbij ook de familie van de heer Beurze aanwezig was. De Leidse wethouder van Sociale Za ken, de heer S. Menken, reikt de zilve ren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit aan de heer I. Beurze. Zwakke markt Het weekeinde is voor het Damrak „SANT ATOUT" niet bepaald gunstig geweest. Dit bleek al spoedig vanmiddag uit de openingskoersen voor de internatio nale waarden. Deze fondsen openden over de gehele linie lager, tot flauw. Dit laatste gold speciaal voor Hoog ovens. De waarden van dit concern lagen beginbeurs 22 punten lager op 585. Dit vond de beurs al te gortig. Binnen enkele minuten steeg de koers dan ook door „koopjesjagers" tot 596. Philips daalde f 2.80 tot f 1.51 mede als gevolg van licht aanbod uit Ame rika. Unüever min veertig cent tot f 144, waarna f 143.30 werd gedaan. AKU ging vijf punten omlaag tot 531. Kon Olie moest met een gulden verlies genoegen nemen op f 154.60. Later werd in dit fonds f 153.90 ge daan. De stockdividenden Kon. Olie werden verhandeld dalend van f 30,92 tot f 30,74. De koersdaling was hoofd zakelijk het gevolg van de maatrege len welke de regering heeft genomen en nog denkt te nemen op monetair gebied, om een dreigende inflatie te voorkomen. De genoemde maatrege len zullen, aldus de beurs, zeker van nadelige invloed zijn op enkele lo kale waarden. Op de hoofdfondsen behoeven deze maatregelen absoluut niet van invloed te zijn. Men moet zich, zo redeneert men ter beurze, toch altijd nog in de rug weten te dekken tegen inflatie. Hiervoor ko men dan de aandelen van de hoofd fondsen in aanmerking, vooral aande len Kon. Olie en die van Unilever. De gang van zaken bij Hoogovens is gunstig, zodat de beurs ook voor dit fonds een koersdaling overbodig acht. Met Philips en AKU ligt de kwestie van lonen en prijzen iets na deliger, doch ook voor deze fondsen acht men een koersdaling ongemoti veerd. Philips zal ontegenzeggelijk, aldus de beurs, met zeer goede vier de kwartaalcijfers komen, terwijl het AKU-concern het momenteel heel goed doet. Het waren dan ook van middag alleen wat angstige houders die hun stukken op de markt wier pen. Tegenover dit geringe aanbod stond geen voldoende vraag met als gevolg, bovengenoemde koersdalin gen. Op het verlaagde niveau kwam Zwitserland met kooporders in de markt. Gedurende de gehele middag bleven de omzetten in alle hoofd fondsen minimaal. In sympathie met de hoofdfondsen daalden ook de scheepvaart-aandelen zy het met zeer weinig affaire. Ook de leidende cultures deelden in de malaise. De koersdalingen waren ech ter niet verontrustend. De staats- fondsenmarkt was door elkaar ge makkelijk. Ook in de lokale afdelingen had den de koersdalingen de overhand. Er kwamen in deze afdelingen wei- ning zaken tot stand. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandag- tot dins dagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) TIJDELIJKE OPKLARINGEN Vanavond plaatselijk enige re gen; morgen tijdelijke opklarin gen en op slechts enkele plaat sen een bui. Iets lagere tempe raturen. Matige tot vrij krach tige en langs de kust krachtige, mogelijk af en toe harde, wes telijke wind. Europe De uitslagen van de 9e ronde van de promotie-viertallencompetitie van de bridgeclub „Sant Atout" luiden: Groep A: Team: v. d. Star-Brakel 60; HissinkJonkers 33; v. d. Zeeuw-Bik 60; ElingBernard 6 0.. Stand v. d. Star 948; Hissink 9 39; v. d. Zeeuw 937; Eling 929; Brakel 921; Jonkers 920; Bik 9 13 Bernard 99. Groep B: SchippersScheffers 6 0; De JongAltink 06; Kopv. Zanten 33; Huijs-Verkerk 60. Stand: Huijs 947; Schippers 9 41; Scheffers 933; De Jong 933; Kop 927; v. Zanten 921; Altink 914; Verkerk 98. „D.D.S." Uitslag paren-competitie (2de deel) na de vijfde ronde. Groep Zwart: 1 Dames van Zijp-Verboog; 2 Brou wer-Vellenga; 3 Parmentier-v. d. Meer-Verboog; 5 Dames Kuilman-Na gel; 6 Mevr. van Heusden-Stapel; 7 mej. Schneider-Tellekamp; 8 Plou- vier-Langemeijer; 9 Hollanders-Mek king; 10 Dames Sels-van Alphen. (gemiddelde: 250) Groep Groen: Leenhouts-Kuilman; Hr. en Mevr. Krul; Dames Visser-v. d. Meer; Hr. en mevr. Eichhorn; Hr. en mevr. de Pree; Van HeusdenKluit; Mevr. Beek-Schölvinck; Dames Verstraa- ten-Den Holder; Dames van Berge Heneg.-Peterzen. (gemiddelde: 250) LEIDERDORP J. M. Tieken 25 jaar bij de Esveha De heer J. M. Tieken heeft van daag de dag herdacht, dat hij 25 jaar verbonden is aan de Esveha, v/h P. H. Siemons en Co. te Den Haag. De zilveren jubilaris die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, werd hedenmorgen ontvangen in de directiekamer van de Esveha. De eerste spreker op de feestelijk getinte bijeenkomst was de heer I. Zadoks, directeur van de onderne ming. In lovende bewoordingen richt te de heer Zadoks zich tot de heer Tieken, die door de jaren opklom van vertegenwoordiger tot directie assistent voor de afdeling verkoop. Als geschenk van de firma overhan digde de heer Zadoks een bedrag on der couvert, terwijl mevrouw Tieken in de bloemetjes werd gezet. Na de directeur spraken nog col lega's en oud-collega's, die hun woor den veelal van geschenken vergezeld deden gaan. Geboren: Samuël, zn van W. de Jong en N. Kooyman; Johanna Wil- lemina, dr van J. ten Haken en W. d. Kommer; Carla, dr van T. J. M. van Odijk en R. H. Ottenhof; Gerrit, zn van D. van Driel en A. Scheur water; Anastasia Maria, dr van Th. A. de Boer en M. C. H. van Wierin- gen; Wanda Maria, dr van A. G. Prangers en G. Castelein. Getrouwd: J. J. van den Wijngaard en P. Smit. MAANDAG 3 FEBRUARI N.R.K.M. Vastenavondviering. 19 uur aperitif in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal. 20.30 uur diner. Gebr. Gerzon Modeshow in be drijfsgebouw, Breestraat. Aanvang 20 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Ver. voor Exp. Radio Onderzoek Jaarvergadering in het Geref. Jeugd huis aan de Breestraat. Aanvang 20 HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON zw. bew. onbew. motregen mist zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. mist mist onbew. regen zw. bew. zw. bew. onbew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. -0 -2 2 -8 -1 -5 PAUZE Heden: Liturgie van de verscho ven zondag Sexagesima (de „zestig ste dag" vóór Pasen; Blasius, bisschop van Sebaste en martelaar, t 316. HOE MEN MENSEN NIEUWS GIERIG MAAKT Na de gezaghebbende uitleg, ge geven bij de gelijkenis over de zaaier, in het evangelie van heden, is de zin daarvan duidelijk. Een kritisch toe hoorder zal echter van zij<n „oren om te horen" twee fraaie vraagte kens maiken bij het vernemen, dat die uitleg alleen aan de leerlingen (en aan ons) werd gegeven en niet aan de overigen. Dat lijkt ronduit oneerlijk! Het is het niet. De methode van de Heiland om in gelijkenissen te spreken vindt haar vergelijking met „koppen" in de krant. De werkelijk belangstellende wordt daardoor opgewekt zich in de tekst te verdiepen. Deze psychologi sche uitwerking poogde Christus te bereiken door volkse verhalen te vertellen met een achtergrond. Hij wekte nieuwsgierigheid bij de goed- willenden en die kwamen dan wel uitleg vragen. Voor de rest van zijn toehoorders toen en ook nu! bleven het verhaaltjes. De diepere zin is bestemd voor ,,'n goed en edel hart". Wat dat betreft voelen we ons „een rotsige grond"! PUZZEL PUNT „Dit kost geen miljoenen, Mama" TENTOONSTELLINGSAGENDA De Lakenhal: Dagelijks 10—4 uur Zondags 14 uur. Tekeningen, pastels en grafiek /an J. H. Kuiper. Tot 2 maart. Belgische schilders van 19e eeuw tot heden. Tot 9 maart. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 febr. Vee Aan voer 236 runderen; prys 3.303.40; extra's boven notering. Varkens 81; prijs 2.90—3.00 ROTTERDAM, 3 febr. 1964 Vee Aanvoer 1570. Vette koeien en ossen 1153; Varkens 417; Vette koeien en ossen le kwal. 375405; 2e kwal. 310365; 3e kwal. 270300; Varkens le kwal. 243; 2e kwal. 241; 3e kwal. 238. Overzicht aanvoer, handel en prijzen. Vette koeien, ieti meer, re- Nr. 521. Horizontaal: 1 lidwoord, 3 boom, 6 landbouwwerktuig, 7 kun nende weerstaan, 11 stok met voet trede, 13 meisjesnaam, 15 bijwoord, 16 pluim van een vogel, 17 ongaar ne, 18 voegwoord (Fr.), 20 voedsel, 21 gemeenschappelijke weide, 25 deel van een huis, 27 muzieknoot, 28 hoofddeksel, 29 spil van een wiel. Vertikaal: 2 afnemend getij, 3 Europeaan, 4 bij elkaar behorende voorwerpen, 5 staafje om een rad vast te zetten, 6 bekende afkorting, 8 boom, 9 deel van de bijbel (afk.), 10 zijtak Elbe, 12 vervoermiddel, 14 keurig, 15 gem. in Gelderl., 19 wrok, 21 soort onderwijs (afk.), 22 gean. in N Brab., 23 doorweekt, 24 scheik. eiement (afk.), 25 rivier in Italië, 26 muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 520 Horizontaal: 2 wafel, 6 ode, 8 een, 10 none, 12 solo, 13 dn, 14 men. 16 fr, 17 smeer 18 ba, 20 ere. 21 RT, 23 eden, 25 keer, 27 ren, 29 lei, 30 glans. Vertikaal: 1 hond, 2 wen, 3 fa 4 Leo, 5 snor, 7 Don, 9 elf, 11 Emmèn, 12 Sneek, 15 eer, 18 berk, 19 adé, 21 ree, 22 trio, 24 eng, 26 els, 28 ha. delijk, 1ste kwaliteit goed prijshou dend 2de en 3de kwal. gedrukt, pri ma's boven notering; Varkens, kor ter, stroef, iets lager, prima vlees varkens boven notering, zware var kens moeilijk te plaatsen; slachtzeu- gen 190205 p. kg afloop teruglopen de prijzen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3