Weerbericht ZATERDAG 1 FEBRUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gemeenteraad van Alkemade (vervolg) dracht voor rijksgoedkeuring in be handeling is gekomen. Alleen dan kan gesproken worden over gegadig den en prijsvorming en kunnen b. Vervolgens kreeg de raad het voor- Broere, J. H. Ponsioen, C. I. Scha- en w. e.v. hun medewerking weige stel te behandelen om tot vaststel- minee en N. C. Zwartelé. ren. Het riet er thans echter niet ling over te gaan van minimale ver- In de rondvraag besprak de heer naar uit dat nu deze vrije sector koopprijzen voor gronden gelegen in J. S. Pennings de slechte toestand weer gecontingeerd is, binnen een de uitbreidingsplannen „Meerkreuk" van de Boekhorsterweg te Oud-Ade, en „de Goch". De gronden in het plan waarvoor onderzoek werd toegezegd, „d^ Goch" oude benaming voor alsmede het altijd nog verstoken bUj- Goog worden begrensd door de ven van electriciteit op enkele boer- Alkemadelaan, industrieterrein, derjjen in de Veenderpolder nabij sportpark en SOTA-gebied. Zuidhoek te Roelofarendsveen. De heer J. P. Hogenboom was van van 1963 zijnde 40 woningen nog niet Voor het uitbreidingsplan „Meer- mening, dat de uitvoering hiervan gerealiseerd is kunnen worden. In z'n kreuk" is de onderverdeling als niet een belangrijk object is en met toelichting stelde voorz., dat dit reeds volgt: goede wil in kort tijdsbestek en met sinds sept. 1963 bij de minister op a. gronden bestemd voor openbare weinig mensen kan worden uitge- tijdsbestek tot bouw kan worden overgegaan. De heer J. S. Wagenaar vond het vreemd dat nu in deze gemeente nog aannemers zijn die naar bouwop drachten zoeken, het bouwcontingent Rijksgoedkeuring ligt te wachten. gebouwen, zoals scholen, kerk 15,- voerd, zodat personeelstekort bij de Thans zijn onderhandelingen gaande SLF weinig steekhoudend genoemd betreffende een nieuwe toetsprijs. per m2. b. gronden voor bouw woningwet- kan worden. Dit zijn echter klachten Ook hier is het ontbreken van de ri- 's-clausule de remmende factor. De heer H. J. v. d. Meer vroeg vervolgens de aandacht voor de wat onsmakelijke verwerking van het woningen 17,- per m2. aldus voorz., welke tot de Lichtfa- c. gronden voor bouw premiewo- brieken gericht dienen te worden, ningen 20.- per m2. Een wat scherp debat ontstond tus- d. gronden voor bouw van winkels sen de heer N. A. J. Rietbroek en en woningen in vrije sector f 25,-. voorz., over de ii e. gronden voor bouw van wonin- aannemersfirma gemaakte overeen- gen in vrije sector, welke gronden komst om tot bouw van woningen in gunstiger zijn gelelegen dan onder de vrije sector te kunnen komen, categorie d. f 30,- per m2. waarbij de toezegging was gedaan Kerkweg te Roelofarendsveen. Het Voor het uitbreidingsplan „de dat gegadigden uit eigen gemeente betreffende uitbreidingsplan is, al- Goch" is de onderverdeling als volgt: de voorkeur zouden krijgen. Naar de dus voorz., reeds enkele jaren vast- a. gronden bestemd voor de volks- heer Rietbroek betoogde, zou bedoel- gesteld. Onderhandelingen met be- woningbouw 18.87 per m2. de firma bij e.v. bouw thans een der- trokken belanghebbenden zijn gaan- b. gronden voor woningen vrije mate hogere prijs bedingen dan aan- de, en het ligt dan ook in de bedoe- sector-A 33.50 per m2. vankelijk was toegezegd. Met het ge- J:~ K<1" c. gronden voor woningen vrije volg dat eerdere gegadigden van de- sector-B 38,- per m2. ze woningen zullen afzien en de aan- voorz., over de indertijd met een vuil op de vuilnisbelt, terwijl de heer J. M. Bakker gaarnet het standpunt van de gemeente bevestigd wilde zien inzake woningbouw aan ling zo spoedig mogelijk te reali sering van deze plannen te komen. Hierna ging de raad in geheime zit- d. gronden voor bouw van winkels nemers dan in de gelegenheid is voor ting, waarbij na heropening aller- NOORD WUKERHOUT In Noordwijkerhout: Diamanten bruidspaar Gouden bruidsparen mogen dan tegenwoordig geen uitzonderingen meer zijn, diamanten huwelijksfees ten zijn ook in deze tijd van hoge leeftijden altijd nog zeldzaam. Dinsdag 4 februari a.s. zal er in Noordwijkerhout zo'n zeldzaam feest gevierd worden en wel ten huize van de heer en mevrouw Van der Weijden-Vink, die zestig jaar ge leden te Noordwijk in het huwelijk traden. Bruidegom en bruid zijn beiden getogen Noordwijkers, die zich eerst in januari 1960 in Noordwijkerhout vestigden, omdat zij hun woning te Noordwijk moesten verlaten. Zij heb ben vijf kinderen, van wie er drie gehuwd zijn; een dochter is nog bij haar ouders thuis en een zoon is reeds sedert vele jaren als missiona ris van Mill Hill werkzaam in Ke nya (Afrika). Dat het bruidspaar zich vooral over deze laatste zoon nogal zorgen maakt is niet te ver wonderen bij al die berichten over Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit T O G A L HELPT TOG AL HELPT TOG AL HELPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT (Advertentie) ongeregeldheden in diverse Afri kaanse staten. De thans twee en tachtigjarige bruidegom is vanaf de schoolbanken werkzaam geweest als schilder en hij was al ver in de zeventig toen hij voor de laatste maal de ladder be klom. De trap naar het zangkoor in de kerk beklimt hij nog steeds en bij zijn gouden jubileum als koorzanger ontving hij het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De bruid had altijd een zwakke gezondheid en de huisdokter is steeds een vertrouwde verschijning geweest in huize Van der Weijden. Maar met dat al geniet zij nu toch het voor recht, dat zij als acht en zeventigja rige met haar Piet het diamanten hu welijksfeest zal mogen vieren. Het zal in verband met de toestand van de bruid een huiselijk feest worden met de kinderen en kleinkinderen, maar de H. Mis van Dankbaarheid zal ook de aan huis gebonden bruid niet behoeven te misen, want deze zal in de woning Zeestraat 49b wor den opgedragen. AANHOUDEND ZACHT Aanhoudend zaaht weer. Veel bewolking met af en toe eniige opklaringen en nu en dan lichte regen. Aan de kust harde tot stormachtige wind. Het weer in Europa deze hogere prijs gegadigden van buiten de gemeente te kunnen aan trekken. eerst werd besloten om overeenkom stig het reeds eerder door ons be schreven voorstel inzake verkoop Voorz. betoogde dat b en w. de ge- bouwgrond te Oud-Ade zonder enke- maakte afspraken zullen hanteren, le openbare bespreking te bekrachti- Gemeenteraad van Alphen a.d. Rijn Commissie ter belangenbehartiging van inwoners voormalig Zwammerdam 60.- per m2. e. gronden voor bouw van bedrijf jes 13.- per m2. f. gronden bestemd voor bijzonde re bebouwing 20,-. De heer J. S. Wagenaar deelde alsmede dat nog geen enkele voor hierbij mede in de commissie Open bare Werken tegen dit voorstel ge stemd te hebben, omdat in plan „de Goch" verhoudingsgewijs meer ruim te is opengelaten voor vrije vesti ging dan voor woningwetwoningen. Spr. informeerde naar ongelijkheden om andere middelen aan te trekken, om prijzen bouwgrond te drukken, alsmede of hier in hoogbouw geen voordelen liggen. De heer J. M. Bak ker vond het verschil in grondprijs Op de vooravond van de dag waar- gebreid lager onderwijs. Paradijslaan vrije sector en volksbouw te gering, 0p de buurgemeente Zwammerdam, 11. op katholieke grondslag, temeer daar hier nog enkele kostbare ondanks haar duizend-jarige traditie Uiteindelijk stelde de burgemeester voorzieningen gerealiseerd moeten wettelijk ophoudt een zelfstandige de raad voor beide voorstellen aan worden. gemeente te zijn. hield de raad van te nemen onder toezegging van het Voorz. Kolfschoten betoogde, dat Alphen a. d. Rijn vrijdagavond de college, dat het gaat praten met be- men dit onderdeel uit het gehele maandelijkse routine-vergadering. voegde instanties op onderwijster- structuurplan Alkemade-Oost niet Het raadslid De Ruiter zei begrip rein. over de gestelde vraag, apart moet bezien, maar men ook te bebben voor de strijd van de in- Dit had tot gevolg dat de voorstel- moet rekenen met de andere onder- woners van Zwammerdam om het len met deze restrictie werden aange- delen in dit plan, waardoor de ver- gevaar dat sedert jaren in toenemen- nomen. houdingen geheel anders komen te de hevighe'd hun zelfstandigheid be- ,u liggen. Betreffende hoogbouw staat dreigde, af te wenden. Spr. zei zich BEGROTINGSTEKOKI in het geheel niet vast, dat dit voor- te kunmn inleven in hun teleurstel- STERK VERMINDERD deliger komt te liggen. Met deze vast- «ing dat alle strijd moeite en inspan- stelling van minimale prijzen voor ning zinloos is gebleven en dat velen Bij de aan de ordestelling van een deze bouwgrond staan wij in verge- daar de/e dag met weemoed in het 40-pagina's tellende wijziging van de lfjking met andere gemeenten beslist hart heben zien naderen. Met vol- gemeentebegroting voor het dienst op een laag niveau. Vaststelling van doenine kunnen wij zeggen: Alphen jaar 1962, dat aanvankelijk 'n tekort grondprijzen waar in de eerste jaren a. d. Rijn heeft dit niet gezocht, niet vertoonde ad. 175.000 en later, als nog geen mogelijkheid tot bouwen gewild. gevolg van een meegevallen uitke- aanwezig is heeft echter nu geen zin. ring uit het gemeentefonds met Na deze uitvoerige bespreking ging De benoeming van een commissie J07.000 kon worden verlaagd, licht- de raad ook met dit voorstel ak- ter behartiging van de belangen van de burgemeester toe. dat zij thans, koord. de inwoners van Zwammerdam en middels de aangeboden begrotings- de instelling van een hulp-secretarie, wijziging opnieuw kon worden ver- ALLERHANDE noem<jc de heer De Ruiter een be- iaagcj en wel tot 52.000.-. wijs van wijs beleid. Vroeger ex- £>e overige voorstellen werden zon- Tot leden van de commissie tot penmenteerde men in zulke omstan- der noemenswaardige discussie z.h.st. wering van schoolverzuim, vanwege digheder wel eens met z.g. wijkra- aangenomen. De vergadering ging in periodieke aftreding werden herbe- den. maar daarvan kent spr. weinig comité-generaal. noemd de heren J. G. Bakker, L. J. prettige ervaringen in zijn levensja- den. Spr. verwacht dat deze beide voorzieningen het contact met Al- ALPHEN AAN DEN RIJN phen a. d. Rijn voor de Zwammer- dammers aanmerkelijk zal verge- Komt er in Hillegom een exportslacliterij ZOETERMEER Overstekend kind ernstig gewond TONEELAVOND KAB makkelijken. Op de vraag van de voorzitter of de raad zich met de benoeming door H bf0velde ÜTcT het KAB-toneel al sinds onheuglijke de heren H. J. v. d. Berg B. C de «wt all* Woensdag j.l. heeft de KAB haar jaarfeest gevierd, een dag waarop Jong, A. M. v. Muiswinkel, G. Wieringen en F. P. Zwetsloot ak- tijd een voorstelling geeft voor alle leden. Ditmaal heeft de toneelgroep, Vrijdagmiddag omstreeks 17.00 uur koord kan gaan. dan wel dat de raad danl?zlJ vond op de hoek van de Prins Bern- de benoeming aan zich wil houden, de ,^eer G- J k/rfff hardlaanJan Nieuwenhuijzenstraat viel instemming noch tegenspraak te g°^de weergave gegeven van „Maai- een verkeersongeval plaats waarbij beluisteren, zodat het voorstel con- !ce een dramatisch spel van de z een 7-jarig meisje, Inneke Verwoerd, form werd aangenomen, wonende in de Hugo de Grootstraat, vrij ernstig werd gewond. NATUUR- OF SCHEIKUNDE? Nadat dr. M E. v. d. Steen het gen zeer uitgebreide discussie ont meisje de eerste medische bijstand Sp0n zich over de vraag: scheikun had verleend, is het per ambulance de en/0f natuurkundeles? Dit naar die de enige nog in leven zijnde zoon in allerijl overgebracht naar het aanieiding van voorstellen tot het van Gajm Paap uitbeeldde. Een bij- Academisch ziekenhuis te Leiden. verienen van medewerking tot aan- zonder onsympathieke rol, omdat die Het slachtoffertje bleek een zware schaffing van een zuurkast ten be- zoon het nieuwe schip van zjjn vader, hersenschudding en ernstige mwen- hoeve van de bijzondere school voor waar deze al zijn hoop op gesteld uitgebreid lager onderwijs aan de had, in brand stak, waarbij hij zelf Anna van Burenlaan. op protestant- het leven liet. Een bijzonder drama- se grondslag, te plaatsen in het schei- tisch en emotioneel stuk dus, hoewel en natuurkundelokaal, een idem voor het - hoe kan het anders - goed af- het aanschaffen van leer- en hulp- loopt, ook al vallen er wel harde kant, geschreven door Rosita Peters. Opvallend was het voortreffelijke spel van de heer A. Bierman, die de rol van een voortdurend door het noodlot gekwelde schipper, Garm Paap vertolkte en van Ton Moers, dige verwondingen te hebben opge lopen. Naar omstanders verklaarden is het meisje overreden door een in de richting van Leiden rijdende vracht auto, waarvan de bestuurder, een in- middelen voor het vak scheikunde woorden. woner van Oudenbosch, zeer verrast door het plotseling voor de wagen overstekend kind, niet meer bij mach te was een aanrijding te voorkomen, Er is geen onmiddellijk levensge vaar. VERFRAAIING BOSPARK getroffen, die o.m. zullen bestaan uit het verrichten van de nodige grond werken, het rooien van bomen en struiken, alsmede het slopen vai ijzeren hekwerk, het maken van vij vers met de nodige betuiningen, het t.b v. de bijzondere school voor uit- Woensdag 5 fèbruari zal het stuk opnieuw opgevoerd worden, hopelijk DncuAGD met een even Srote belangstelling dUSKUUi als nu het geval was. Nadat het doek voor het laatst ge- Schaken In de competitie van vallen was, dankte de secretaris van de Leidse Schaakbond heeft het Bos- de K.A.B., de heer Boortman, de to- koopse Inter Nos 2 een overtuigende neelgroep voor haar opmerkelijke rv „ui- w zege op Aarlanderveen 1 behaald, prestatie, die ongetwijfeld veel in- Om en nabij het nieuwe bejaarden- De ontmoeting met Hazerswoude spanning gekost moest hebben, want Lenwn=!ïn fpn 7u1d" wordt nu met veel spanning tegemoet het was een moeilijk stuk. Hij was J onmiiddellgk ten zuid- ien aangezien Van het resultaat big met de volle zaal, een beeld dat westen hiervan, dienen aan dit park hiervan zal afhangen of Inter Nos 2 zich jaren lang niet meer had laten een aantal voorzieningen te worden zich kampioen van de 3e klas van de zien. Tenslotte sprak hg de hoop uit, L.S.B. kan noemen. dat de K.A.B. nog een lange, succes volle toekomst beschoren zou zijn. NTFirWKOnP De Zoetermeerse „Sweet Lake HIUU WIVLFUr Band", die de verschillende pauzes met zijn muziek opgeluisterd had, -- Schaken. De Nieuwkoopse verzorgde tenslotte het knusse bal, aanleggen van paden en het opne- schaakclub ontving donderdag het dat deze geslaagde avond afrondde, men van bestaande verhardingen, tweede tiental van Koudekerk. Deze Succes voor „Pro Patria". Een da- het maken van een voetbrug, bestra- ontmoeting is uitgelopen op een mes- en herenploeg van de gymnastiek- tingen en trottoirs en het maken van grote overwinning van de thuisklub. vereniging „Pro Patria", vergezeld van groenvoorzieningen. Met dit al zal £>oordat de eerste- en tweede-bord- een uitgebreide supportersschare is za- het aanzien van het tehuis aanzien- speiers van Koudekerk verstek lie- terdagavond naar Delft getogen'om in lijk verbeteren. De hiermede ge- ^en gaari( behaalden die van Nieuw- De Tent de jaarlijkse wedstrijd tegen m-°e^nn k°s*en worden geraamd op koop al een heel gemakkelijke zege. de combinatie Animo-Sparta te turnen. 58.500.De andere Nieuwkopers gaven zo Reeds by het eerste onderdeel bleek, RlTftVÏTRï'f'TTF KFRKSTRAAT g°ed Pa,rt'j' d3t 8r ge" enkel® V°°r dat de dameS VM Pl° Patria veel m°- RECONSTRUCTIE KERKS 1 KAAI ken verioren ging. derner en moeilijker stof verwerkten v In de competitie blgft Nieuwkoop dan de Animo-Sparta-dames. Boven- B. en w. zijn voornemens de Kerk- VOOrlopig. nog een kans maken voor dien had de Animo-groep enkele zeer straat te reconstrueren. Bij deze de bovenste plaats. jonge dames in de gelederen, zodat de worder"v^£n van* twee brand- Gedetailleerde uitslag: P. Gans— tegenstand voor Pro Patria niet erg kranen en vTn vier aluminiumlicht- R Geerlof (niet opgek.) 1-0. Th. J. êroot was. Op aUe onderdelen van de mïïteS voor TL-buizen. Hiervoor F. Teunissen-A. Hoogeveen (niet vierkamp werd door de Zoetermeerse vraoen h en w een krediet van opgek.) 1—0. A. PlaizierE. Dorre- Ploeg een flinke overwinning behaald. Slo - Ook deBoroarkweg en de pall vt-v,. A. A. de Troye-P. de Op de balk en bij de brug werden er Dillenburgstraat worden van extra Jong 1—0. P. van Blooys-^1. Cok echter nog al wat mislukkingen geno- vwli^t?M voorzien De Bosparkweg 1-0 H. Immerzeel-J. de Houdijker teerd. De dames van Pro Patria be- krdgt ii ^nasten voor TL^verlich- 10. D. v. d. LaanT. v. Dorp 10 haaMen 185,65 punten tegen Animo ting bij de Dillenburgstr. 3 masten P. G. Verkley—A. v. d. Meyden 148,25 punten, v,v?r TI verlichting De kosten voor A. v. d. Arend—P. Vernet Bu de heren waren er geen grote beide projecten worden begroot op 1-0. P. J. de Rooy-G. Snatersen krachtsverschillen. Het technisch peil ƒ5110.—. Uitslag 8 yr In de raadsvergadering van Hille gom op 6 februari a.s. komt een voorstel aan de orde over de inge- bruikgeving van het gemeentelijk slachthuis aan de exportslachterij van de firma Sira en Witkamp te Den Haag. Tot heden werkt deze firma in verschillende plaatsen van ons land en wenst haar werkzaam heden in Hillegom te concentreren Zij heeft verklaard voor zes jaren een aanvoer van gemiddeld 20.000 kg per week en bestemd voor de ex port te garanderen én ook zal hier nog geslacht worden voor het bin nenland. Een en ander garandeert de gemeente een bedrag aan inkom sten van ruim f 20.000 per jaar. Er zal ook nog een huur van f 10 per week voor het kantoor worden be taald, waarin men voor eigen reke ning telefoonaansluiting en telexver binding wenst aan te brengen. Voorts vroeg genoemde firma toestemming om op grond van de gemeente een vriescel te bouwen. Van de gemeente wordt verwacht dat zij het slachthuis geschikt maakt voor het slachten in het groot door er een kjoelcel in te bouwen van plm. 6 x 10 meter en nog enige kleine voorzieningen aan te brengen. De kosten hiervan zijn geraamd op f 80.000. Daarboven zal voor het schoonhouden van het slachthuis ge durende enige dagen per week een Leidse Agenda ZATERDAG 1 FEBRUARI Transportarb. St.-Bonifacius. Jaar vergadering plus souper, 8 uur St.- Ant. Clubhuis. ZONDAG 2 FEBRUARI Diesviering Leidse Universiteit Christen Studenten Raad: 12 uur in het Groot Auditorium „Verschuiving in de R.K. Kerk en de Reformatie". Studium Generale: prof. Gaillard over levende weefsels, 15.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Rijksmuseum voor Volkenkunde Vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. Aanvang 3 uur. MAANDAG 3 FEBRUARI N.R.KJVI. Vastenavondviering. 19 uur aperitif in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal. 20.30 uur diner. Gebr. Gerzon Modeshow in be drijfsgebouw, Breestraat. Aanvang 20 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Ver. voor Exp. Radio Onoerzoek Jaarvergadering in het Geref. Jeugd huis aan de Breestraat. Aanvang 20 uur. TENTOON STELLINGS AGENDA De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags l4 uur Tekeningen, pastels en grafiek van J. H. Kuiper. Tot 2 maart. Belgische schilders van 19e eeuw tot heden. Tot 9 maart. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Dag. 1017, zond 1317 uur Tent.st. Wow-lpit, twaalf houtsnij ders uit Amahamhai Tot 1 maart '64 Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstx.dag 104 uur zond 14 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 105 uur. zond 14 uur Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d Werfpark). Geologie van Ne derland Dag. 10—12 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur Rijksmuseum v. Oudheden, Rapen burg. Tent „Romeinse mozaieken uit Tunesië" Tot 15 maart 1964. Academiegebouw, Rapenburg 73 - Plastiek van Jos van Kessel en schilderijen van Stevin Kwint. Tot 24 febr „De Ruif" Janvossensteeg 59. Werk van Stefan Buys. Tot eind februari. extra kracht moeten worden aange trokken. De belangen van de in de gemeen te gevestigde slagers zijn veilig ge steld. -IX. was ook veel lager dan bij de dames. Op alle onderdelen behaalden de heren echter een kleine overwinning. In totaal behaalde Pro Patria bij de heren 248,05 punten tegen Sparta 243,10. De eerste prijs individueel was een bijzondere verrassing. M. Kuysterman van Pro Pa tria werd eerste, terwijl de kampioen van Pro Patria J. Ravenshorst de derde plaats bezette. De tweede plaats was voor G. Markus van Sparta. De gehele Pro Patria-ploeg behaalde in totaal 413,70 punten tegen 391,35 voor de Delftenaren. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ver kocht t.o.v. not. W. S. Jongsma te Leiden. Het herenhuis Hoge Rijndijk 35, gemijnd op 54.00 door Gebr. Vree- ken q.q. Het herenhuis Rapenburg 58, ge mijnd op 49.900 door N.N. Het woonhuis Constantgn Huygens- laan 11, gemijnd op 22.500 door de heer Lariviere q.q. Het woonhuis Frans van Mieris straat 8, is uit de hand verkocht. Het woonhuis Bloemstraat 9, ge mijnd op 5.700 dor de heer van Leeuwen q.q. Het woonhuis Bloemstraat 26, ge mijnd op 3490 door J. v. Schaft q.q. UITSLAANDE BRAND. In het huis Lijsbethsteeg 8 van de fam. Ter Dam, is gistermiddag omstreeks half zes brand uitgebroken. Omstreeks vijf uur was de kachel aangemaakt in de achterkamer. Vijf voor half zes ging onverwachts het licht uit in de kamer. De vrouw des huizes, die meende dat een stop was gesprongen, zag, toen zij naar beneden liep, dat in de achterka mer brand was uitgebroken De inder haast gewaarschuwde brandweer kon het vuur slechts met moeite meester worden. Rond negen uur was men nog niet met de blussingswerkzaamheden gereed. De bovenverdieping brandde gehee] uit, terwijl beneden rook- en waterschade ontstond. Ook perceel 6 liep waterschade op. Vermoedelijk is de brand ontstaan ten gevolge van over verhitting of lekkage van de oliekachel. Gisteravond om elf uur ontstond een botsing tussen twee bromfietsers op het fietspad van de Haagweg ter hoogte van de Sterflat Een 18-jarige vrouwe lijke kantoorbediende uit Voorschoten wilde een bromfietser inhalen, maar hield daarbij geen rekening met een te genligger. die uit de richting Voorscho ten kwam. Er volgde een frontale bot sing, tengevolge waarvan zij een her senschudding en ernstige schaafwonden aan hoofd en handen opliep. De tegen ligger liep geen letsel op. Beide brom fietsen werden ernstig beschadigd. De Ver. Sancta Veronica houdt a.s. dinsdag 4 februari weer haar maande lijkse naaimiddag tussen 2 en 4 uur bij de Zusters Carmelitessen, Oude Vest, in gang Hazewindsteeg. Hopelijk komen er veel dames werk inleveren. Tevens ligt er weer voldoende materiaal ge reed. Velen mochten door deze vereni ging een pakketje ontvangen bij ziekte of andere gezinsmoeilijkheden. Het be stuur rekent op een drukke opkomst. Aan de universiteit van Amster dam is geslaagd voor het doctoraal examen economie de heer G. J. Slot boom te Leiden. De opbrengst van de opvoering van Dennis Johnssons „Dublin 1916" door de Toneelgroep van Oud-studen ten, die op 27 februari in de Leidse Schouwburg zal plaats vinden; komt ten goede aan de Leiden Internatio nal Students Club. die dit geld zal gebruiken voor de inrichting voor zgn nieuwe, door de Universiteit ter beschikking gestelde clubgebouw aan het Rapenburg 13. De zanger en componist van Amerikaanse volksliederen Pete See- ger komt naar Nederland voor een optreden in maart voor Leidse stu denten. Pete Seeger heeft onder meer vertolkt het We shall overcome, HELSINKI motsneeuw 1 —1 STOCKHOLM zw. bew. 3 —1 OSLO sneeuw 3 5 KOPENHAGEN regen 4 2 ABERDEEN onbew. 10 8 LONDEN geh. bew. 10 8 AMSTERDAM geh. bew. 7 6 BRUSSEL zw. bew. 6 5 LUXEMBURG regen 1 1 PARIJS geh. bew. 8 8 BORDEAUX motregen 11 10 GRENOBLE geh. bew. 6 0 NICE onibew. 14 5 BERLIJN regen 4 2 FRANKFORT geh. bew. 5 1 MüNCHEN sneeuw 2 —1 ZURICH geh. bew. 2 1 GENèVE geh. bew. 3 1 LOCARNO L bew. 11 —2 WENEN 1. bew. 4 —2 INNSBRUCK sneeuw 4 —7 BELGRADO geh. bew. 1 —3 ATHENE h. bew. 12 6 ROME onbew. 11 1 AJACCIO onbew. 16 —2 MADRID onbew. 13 —3 MALLORCA 1. bew. 15 8 LISSABON onbew. 16 5 PAUZE Morgen: Sexagesima; feest van Maria Lichtmis (opdracht van Chris tus in de tempel en zuivering van de H. Maagd). WINTERS LICHT. Er klopt weer iets niet in de orga nisatie van onze lieve Moeder de H. Kerk! Met de voorbereiding van het lente-feest zjjn we al tot Sexagesima gevorderd. Daar komt, heel ongele gen, Maria-Lichtmis tussenbeide. Want Maria-Lichtmis 40 dagen na Kerstmis „volgens de wet van Mo- zes" is een winters feest. Deze overlapping is een gevolg van de vroege Pasen. In het midden van de liturgi sche feestviering staat de grijsaard Simon met in zijn oude armen het rose Christus-kindje. Rembrandt heeft van die gebeurtenis een schil derijtje gemaakt, dat in het Maurits- huis hangt: een golf van licht rond om het groepje mensen, dat nietig is samengedromd onder de hoge hallen van de tempel. „Een Licht tot verlichting van de heidenen" be sluit het evangelie. Als zinnebeeld van dat gewijde Licht en als zicht baar gebed van Christus' Kerk wor den kaarsen uitgedeeld, die in de huiselijke kring het licht van dat ge bed verspreiden. PUNT Zonder woorden MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 31 jan. Kaas. Commissienoteringen: Goudse kaas 2.56. Edammer kaas 2.35. Broodkaas 2.39. Prijzen in guldens. Handel: kalm. LISSE, 29 jan. Gladiolen. De aanvoer van gladiolen was nu groter dan de vorige veiling. Alles werd te gen zeer goede prijzen vlot verkocht. Gladiolen 14/op 12/14 per 100: Al fred Nobel 9.25 8.40; Allard Pierson 7.40 6.—; Atlantic 7.70 7 10; Blue Conqueror 11.70 9.20; Boulogne 7. 6.Dr. Fleming 12.20 10.30; Elan 8.20 5.40; Firmament 11.10 8.55; Friendship 8.50 8.45; Gold Dust 9.30 7.80; Happy End 8.80 6.80; Johan Strauss 6.80 5.30; Lavender Giant 13.- 9.55; Leeuwenhorst 7.80 5.60; Li lac Perfection 11.90 8.50; Memorial Day 9.55 7.65; Nieuw Europa 12.20 12.10; Pandion 11.20 10.90; Red Fox 8.20 6.—; Sans Souci 10.20 9.50; Sneeuwprinses 6.70 5.30; Spic and Span 8.70 7.60; Sunny Boy 7.80 6.30. dat de nationale hymne in de Ame rikaanse strijd voor rassengelijkheid is geworden, de Hammer song, tot een tophit geworden door de vertol king van Trini Lopez, en Where have al- the flowers gone, hier popu lair geworden in de Duitse versie, ge zongen door Mariene Dietrich (Sag* mir wo die Blumen sind).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4