DE NIEUWE U.T.S. TE LEIDEN Uidse lniversiteit Morgen eerste paal MINISTER BIESHEUVEL GELOOFT NIET IN DUITS INVOERVERBOD Scheveningers varen nog niet Veel bloemen maar weinig nieuws VERNIETIG ALLE BOM MENWERPERS WOENSDAG 29 JANUARI 1964 DS_LEIDSE_COURANT PAGINA 6 NIEUWKOOP De voorzitter van het Koninklijke Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden, zal namens het schoolbestuur morgenmiddag om 4 uur de eerste paal slaan voor een nieuwe Uitgebreid Technische School aan de Kagerstraat te Leiden, welke bouw in opdracht van dit Genoot- p^jjnveeteolitorganisatie heeft 'n te- schap door de N.V. Nederlandse legram aam de vice-voorater van de De moeilijkheden op de eiermarkt Bestuur NPO zendt brieven Het bestuur vam de Nederlandse Aan de Rijksuniversiteit te Leiden Echtpaar Joh. Zwart-Van Vliet 50 jaar getrouwd zijn geslaagd voor de examens: kan- 1 J o didaats Slavische t. en 1.: mej. J. van jPt!1 ..'1 Driel, Leeuwarden; doctoraal Geolo gie: de heren P. W. Warnaars, H. A. de Miranda en J. A. Oele, allen te Leiden en J. Horstink, Alphen a. d. Rijn; doctoraal Scheikunde: de heren W. H. J. M. Wientjes, 's Gravenhage, F. v. d. Touw, Leiden, cum laude, en R. E. de Rooij, Leiden; kandidaats A Wisk. en Nat.w.: mej. H. J. W. Boks, Leiden, en de heren J. Engelfriet en P. Timmers, beiden te Leiden; kandi daats A' Wisk. en Nat.w.: de heren J. W. Metselaar, Oegstgeest en J. A. Roest, Leiden; kandidaats E Wisk. en Natw.: de heer H. W. J. Blöte, Lei den; kandidaats J Wisk. en Nat.w.: de heren E. J. H. Rijks en G. E. T. Ferguson, beiden te Leiden; kandi daats K Wisk. en Nat.w.: de heer C. F. van Beusekom, Leiden. Gitseren zijn uit Scheveningen nog geen in rederijverband varende vis sersschepen vertrokken. Zoals be kend heeft een vergadering van le den der erkende vakbonden zich maandagavond in meerderheid uitge sproken voor varen, maar er zal nog een aantal moeilijkheden moeten worden opgelost voor men werkelijk varen kan. Nu vele vissers werk hebben gevonden in andere bedrijfs- takken zal het nodig zijn, dat de be- blijde feest van hun gouden echtver- schikbare mensen verdeeld worden eniging. De bruidegom is geboren 24 dtemlandse eieren. De Duitse pluim- ©ver de beschikbare schepen. Er zal mei jggg en js zowel van vaders als veehouders maken een moeilijke tijd dus moeten worden overgemonsterd. van moederszijde 'n ras-echte Nieuw - door, maar hebben het nog goed ver- Schippers hebben hierover gistermor- koper. De bruid is van 24 juni 1886 gelieken by hun Nederlandse col- gen contact met elkaar gehad. en komt van Nieuwveen. Beiden zijn j 77 jaar en zo te zien nog flink Duitsland aou, indien het van plan By de erkende bomden heeft men gezond en levenslustig. Leven van burgerzin Vandaag 29 januari herdenken Jo- han Zwart en Dirkje van Vliet het aou zijn de Nederlandse import stop -wel de indruk dait een aantal men- avuaii - - te zetten, gebruik kuinnen maken sen in Soheveninigen na het gisteren jn bun gezellige woning aan de Bouwmaatschappij NBM te Den Haag van die zign vrijwarmgclauiMle, maar gevallen besluit van plan is ook wer- Meeuwenlaan gaven de vele bloe- AJ* S^iin het 2, 46 ot aSÏJdt-voor- vaxen' I"™*»? men, toen wij er gisteren even waren. SS. waarden. worden gestald bu_ ge- ten de jamjhangere van het met-er- Kn feestelijke stemming. wordt uitgevoerd. door de mediedehingen in de dagblad- bruik van dez clausule, voldaan is. kende OVB hun stakingsaotiviiteiten Od ^29Ta*nuari1914^mM^iuisTvoar de Het te bouwen schoolcomplex be- pers over een mogelyke sta/ümg van N6d!3riami heett 2eli geen enkele voort.. °PJe wer^ïdoorloe zhn zïln Nteuw- Wwlaeen^miï^lS0"^^ en ggfJgS.feeding gegeven tot.de moeilijk- Gisternacht hebben OVB-aaah-an- bouwiagen met 24 les-, theorie- en ge eieren. De organisatie brengt ae heden op de Duiitse eienmiajTkt. De gers het uiltvaren verhinderd van de pn kleinkinderen Vanouds waren tekenlokalen een directievleugel be- catastrofale gevolgen van deze maat- Nederlandse eienproduktie is in het treiter SCH 46, die naar IJmuiden He ZwarC solden Mahlc^ler slaande uit 2 bouwlagen met 9 ver- regal onder de aandacht van de heer afgaan jaar zelfs sterk inigekrom- had willen varen om daar in dok te smeaen, zoais toen ter trekken, waaronder overblyflokaal, Mansholt. Een beroep van Westduit- per^ terwijl de Duitse pkiimveestc- gaan. Zy sprongen aan boord, waar- bibliotheek, onderzoek- en dokters- se zyde op de ontsnappingsclausule pgj en haar prodiuiktiie in diezelfde na schipper en bemanning hun plan- veilingen laten brengen. De Cibriiste- kamer, archief en spreekkamer, is h.i. wegens volkomen afwezigheid periode met grote sprongen zijn ge- nen opgaven. löjfce Bedrijfsgroepen Centrale heeft Hierbij zijn niet inbegrepen de toe- van dumping niiet te motiveren. Zy stegen. Hantering win de vrywa- Een vam de bestuurders der erken- gedurende de staking een aantal le- gangshallen, garderobe etc. Verder dringt er met kiem bij de neer Mans- ringsClausude zou geheel in strijd de vakbonden heeft ziah maandag, den verloren, maar er de laatste da- een sportvleugel met o.a. een gym- holt op aan zijn persoonlijke invloed met de onderhavige verordening omdat 9takers hem opwachtten, door gen een zelfde aantal voor terugige- nastieklokaal en grote douche- en aam te wenden om deze ramp voor van EEG. die politie naar zijn woning in Sche- kregen. wasruimten en tenslotte een werk- die Nederlandse pluimveehouderij te plaatsengebouw, waarin zijn onder- voorkomen. gebracht de afd. electrotechniek, Een afschrift van dit telegram is bouwkunde en metaalbewerking. gezonden aam de minister van Land bouw en Visserij, mr. B. W. Bies- De fundering wordt gevormd door heuvel, met de mededeling dat de 270 stuks betonpalen in lengten van Nederlandse Pluimveeteelit Organisa- 12.50 en 15 m. Verder zal er circa tie overtuigd is vam zijn grote be- 140.000 kg betonijzer en 1.700 m3 zorgdheid inzake de eierexport naar bei.on moeten worden verwerkt, ter- West-Duitsland. wijl de totale hoeveelheid bekisting Mimister Biesheuvel is van mening, ca 10.000 m2 bedraagt. De oplevering dat Duiteland voorlopig de eier- ral over ca 2 jaar plaatsvinden. import uit Nederland nog niet zal stopzetten. Ven Duitsland is boven- De school werd ontworpen door de dien nog geen enkele officiële aan- architecten ir. Jan A. Lucas b.L en kondiging vam een dergelijk vooroe- ir. H. E. Niemeijer b.L, architecten men ontvangen. De bewindsman is BNA te Voorburg, met als mede- vam oordeel, dat Duitsland geen en- werkend archibect ir. J. L. van den kele duidelijke reden zal kunnen op- Ent, b.L, eveneens te Voorburg. geven voor een imvoersstop op Ne- Het komende badcomplex met gymzaal te Voorschoten HAARLEMSE KEURING Veel bloemen in beste kwaliteit op de vlammend rose Vesuvius werd de Haarlemse keuring! Vooral de weer in mooie kwaliteit ten toon ge- tulpen waren sterk vertegenwoor- steld door P. Damen, Voorhout. Th. digd. Veel nieuws onder de zon was Jonkheer, Hillegom, bracht de mooie er echter niet. De tijd dat men iedere randtulp Olga. week maar weer nieuwigheden ten De hyacinten kon men op de vin- tonele voerde, is kennelijk achter de gers van één hand tellen: we zagen rug. multiflora-vormen van Anne Marie, Het zaaisel tulpen van de fa. C. Arentine Arendsen, Pink Pearl en Col ij n Zn. uit Voorhout, blijft op- Delfts Blauw ingezonden door P. vallen. Daar zitten stellig „blijvers" Dames, Lisse. tussen. Een heel goede indruk maak- Aan narcissen daarentegen geen ten de magnoliarose Anne Claire, de gebrek. Daar stonden o.m. vijf pan- rode Joyce, de lilarose Danseuse en nen met Eddy Canzoni van Warnaar de karmijnrode Eurovisie. Van P. Dames, Lisse, noteerden we de grap' Co. uit Sassenheim, die werkelijk onverbeterlijk mooi waren. Yellow pige Kaufmanniana Stresa en de Sun, een narcis die destijds door de aparte Gudoschnik. J. Schoorl, Lisse, fa. G. Lubbe Zn. te Oegstgeest op bracht de rood met gele Mickey Mou- de markt is gebracht, is volop „in se en Montpernasse ten tonele. De the running". Een beste gele groot rode Comet van P. van Haaster, De kronige die nu door de fa H. W. Zilk, mocht bekeken worden en de van Saase uit De Zilk voor het voet- fraaie Kaufmanniana Finale van J. licht werd gebracht. De kloeke gele Rijkelijkhuizen te Hillegom trok ook trompet Joseph Mac Leod was inge- veel belangstelling. De kloeke rode zonden door Gebrs. Rotteveel te Sas- Diorama zagen we in beste conditie senheim en de zeer charmante Bri- van D. Nieuwenhuis uit Hillegom en dal Crown, sneeuwwit dekblad met dubbele oranje cup, was ten toon ge steld door de fa. 's P. Hermans uit Voorhout en door J. Schoorl, Lisse. Bijzonder aardig was het bloem- stukje met gemengde narcissen van de fa. J. Gerritsen Zn. te Voor schoten. Het betrof hier de typisch Het architectenbureau Van Oerle-Schrama-Bos, Nieuwe Rijn 17 te Leiden, heeft na mens de gemeente Voorscho ten opgedragen aan W. Hen- nipman, Hoofdstraat 50, Lei derdorp, het bouwen van een instructiebad, gymzaal, bad huis en conciërgewoning op een terrein gelegen aan de RaadhuislaanProf. Einstein- laan. Bovenstaande perspectiefteke ning geeft een goed beeld van het prachtige complex. Russisch voorstel: De Sowjet-Unie heeft gisteren op ontwapeningsconferentie in Ge- nève een uit negen punten samenge- Kroon keurde streekplan „Bollengebied" goed Het streekplan „Bollengebied" is door de Kroon goedgekeurd met uitzondering van een perceel grond in Warmond, dat in plaats van e«n agrarische een commerciële of industriële bestemming kan krijgen. Het plan heeft betrekking op de gemeenten Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout, Warmond, Sassenheim, Lisse en Hille gom. Het beoogt o.m. te voorkomen, dat de Bollenstreek door de snelle groei van de dorpskernen het karakter van overwegend agrarisch gebied ver liest en de grondgebruikers een redelijke zekerheid te geven, dat zij hun bedrijf kunnen voorzetten. Verscheidene gemeenten hadden tegen dit streekplan bezwaar. De Kroon is met het provinciale bestuur van mening, dat in het algemeen verrui ming van de mogelijkheden tot industriebebouwing buiten de stads- en dorpsgebieden niet kan worden toegestaan. Voor woningbouw zijn er voldoende mogelijkheden. Gezien het karakter van de streek zal het aantrekken van forensen, die niet aan de streek ge bonden zijn, zoveel mogelijk moeten worden vermeden. De goedkeuring van het streekplan door de Kroon houdt ook in, dat een gedeelte van het Reigersbos in Lisse voor de bollencultuur is bestemd. tijd zovele Nieuwkoopse families. Ook Johan is als ringen-smid begon nen, later is hij overgestapt op de groentehandel, daarna kwam hij op maalderij van Siem Bodegraven, ter wijl hij voor de oorlog zelfstandig een handel in veevoeders dreef. Na de wereldoorlog was hij tot voor drie jaar weer tot zijn oorspronkelijk be roep teruggekeerd nl. op de smidse by de firma Bodegraven. De strijd om een bestaan was in vroegere jaren heel wat moeilijker dan nu en de heer Zwart heeft dan ook van alles aan moeten pakken om het hoofd boven water te houden. Burgerzin Naast zijn dagelijkse bezigheden heeft Joh. Zwart zich een buitenge woon verdienstelijk burger van de gemeente Nieuwkoop getoond, die al tijd vol initiatieven zat en voor ieder goed doel te vinden was. 't Liefst praat hij over ons populaire fanfare korps „Eensgezind", waarvan hij in 1908 een der medeoprichters was met o.a. de heer P. Augustinus. Toen in 1958 „Eensgezind" zijn gouden jubi leum vierde, kreeg, om zijn grote burgerzin, de heer Zwart een konink lijke onderscheiding, waarop hij maar wat trots is. Jaren lang was de heer Zwart 2e dirigent van „Eensgezind", gaf muzieklessen en was leider van een viertal zangverenigingen in de omtrek. In 1908 werd het ziekensteun-fonds „Helpt elkander" opgericht Al spoe dig zat Joh. Zwart in het bestuur, de laatste 36 jaar als voorzitter, wat hij nu nog is. Ook voor de politiek liep hij warm. Hij was gedurende een twaalftal ja ren gemeenteraadslid en werd de op richter van „Gemeentebelang", nu met een drietal afgevaardigden in de raad, waaronder zijn zoon N. D. Zwart als wethouder. Vam de begrafenis vereniging „De laatste eer" was hij mede-op rich ter en werd hij de eers.e voorzitter. Of schoon hij zelf niet aan sport deed, richtte hij toch voor de oorlog nog een voetbalvereniging op en wa3 hiervan ook jarenlang voorzitter. Zo zien we welk een verdienstelijk burger de heer Zwart zich in zijn le ven getoond heeft en aan hoeveel dingen hij zijn werkkracht heeft ge geven, maar het dierbaarst was hem steeds de muziek, die een stuk van zijn leven was. Wij wensen de heer en mevrouw Zwart nog vele jaren, in gelukkige edht verenigd, toe De vulkaan Goenoeng Agoeng op het Indonesische eiland Bali, waarvan de uitbarsting vorig jaar meer dan 1500 slachtoffers eiste, is weer in beweging. Uit de krater stijgen dikke rookwolken op tot een hoogte van bijna anderhalve kilo meter. Dit merkwaardige verkeersbord kan men vinden in de omgeving van Innsbruck. De omschrijving luidt: „Let op, sleebaan kruist verkeers weg". Wellicht is het een mooi juri disch kluifje om te bepalen, wie er voorrang heeft op deze kruising. gevormde Gerritsen-aanwinsten met ^"^ênd waart* v°o°ral gespleten kronen en bizarre vormen. het v00rstej van 'weerskanten de Opmerkelijk goed yonden we twee bommenwerpers te vernietigen aan- grootkromge variëteiten van J. W. A dacht trok. Aanvankelijk werd het Lefeber te Lisse. Apollo en Riesen- v00rstei aan westelijke kant niet vol- beeck, beiden g°ed gevormde aan- begrepen. Men dacht, dat de winsten met wit dekblad en oranje gowjet-Unie een al eens door de V.S. cup. De cyclamineusnarcissen Fe- ge0pperde mogelijkheid om bommen- bruary Gold en Peeping Tom werden werpers van oudere jaargangen te d°£r Dames te Lisse naar voren verbranden oprakelde, gebracht. Van deze firma zagen we De Russisc£e delegatieleider, Tsa- ook de rykvloeiende Queen of Stars. rapkjnt maakte aan deze twijfel een eind door na de bijeenkomst op een persconferentie te verklaren, dat het de bedoeling van de Sowjet-Unie was alle bommenwerpers van alle strate gische luchtmachten op de brandsta- Schlesinger neemt ontslag Arthur Schlesinger, medewerker pel te werpen, van Kennedy die na de moord op de „Wat de Russische regering voor- president was aangebleven als spe- stelt is de vernietiging van bommen ciaal assistent van president John- werpers van elk type en van ell Dit is de Franse generaal Pechkoff son, heeft ontslag genomeh om zich land. Wij hebben het oog op alle die door president De Gaulle van weer als geschiedkundige aan zijn bommenwerps die thans in bedriji Frankrijk naar Taipeb op Formosa wetenschappelijke werk te wijden, zijn, die men bezig is te bouwen oi is gezonden om daar met maarschalk Hij hielp bij het opstellen van de die nog op de tekentafel staan", zei Tsjang Kaj Sjek. het staatshoofd van presidentiële redevoeringen, hield Tsarapkin. nationalistisch China, te spreken over zich bezig met Latijns-Amerikaanse Ondanks het verschil tussen de de erkenning door Frankrijk van problemen en vormde een schakel Russische en de Amerikaanse voor- communistisch China. Generaal Pech- tussen het Witte Huis en de acade- itellen putten Westerse waarnemer: koff van oorsprong een Rus, die des- mische wereld Schlesinger die een toch enig optimisme uit het feit, da' tiids met Maxim Gorki naar Parijs boek over Kennedy gaat schrijven Rusland tenminste de gedachte heefi kwam heeft enkele jaren De Gaulle is na Theodore Sorensen de tweede aanvaard, dat sommige typen bom- verteeenwoordigd bij Tsjang Kaj medewerker van de vermoorde pre- menwerpers dienen te worden ver- Sjek, sident, die het Witte Huis verlaat, nietigd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6