DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE ITALIË NOG NIET VAN HARTE ACHTER IDEE NAVO-KERNMACHT RTN VRAAGT ZENDTIJD AAN Ex-vriendinnetje met salpeterzuur verwond lekker en gezond S tsjoeün-lai naar ethi0pie Lopend van Osnabrück naar Hoek van Holland WOENSDAG 29 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Erhard deed zijn best, maar De Westduitse bondskanselier pro fessor dr. Ludwig Erhard, die een officieel bezoek aan Italië heeft ge bracht, sprak gisteren op een pers conferentie te Rome na dit bezoek de hoop uit, dat zoveel mogelijk lan den zouden deelnemen aan de voor gestelde multilaterale Navo - kern macht, opdat deze tot een „waarach tig deelgenootschap" zouden worden. „De Italiaanse leiders hebben groot begrip aan de dag gelegd voor het plan tot stichting van een Navo-kern- maclit, ook al zijn zij nog niet bereid om zich hier tenvolle aan te binden", aldus Erhard. Hij voegde hieraan toe, dat hij en zijn afvaardiging, bij de bespreking van Navo-verdedigingsaangelegenhe- den, met genoegen hadden geconsta teerd, dat de Italiaanse leiders hel ten dele met hen eens waren. Erhard verzekerde, dat de bonds republiek in geen enkel opzichi streeft naar deelneming aan de Franse kernmacht. Hij bracht in her innering, dat West-Duitsland heeft verklaard geen kernwapens te zul len vervaardigen. „Wij hebben slechts belangstelling voor het Amerikaan se omwerp voor de stichting van een multilaterale kernmacht, omdat wij hierin een waarborg zien voor de veiligheid en de vrijheid vah Euro pa", aldus Erhard. In het slot van zijn persconferen tie legde de bondskanselier er de nadruk op, dat een Europa zonder Frankrijk „ondenkbaar" is. „Wij moe ten een oplossing vinden, die het aan Engeland en een Frankrijk mogelijk De stichting „Radio en Televisie Nederland" (RTN), in oprichting, heeft zich, aldus blijkt uit een pu- blikatie in het weekblad Televizier, met een verzoekschrift gewend tot die minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen met het verzoek haar zo spoedig mogelijk vergunning te wililen verlenen bot het doen van televisie-uitzendingen van experi mentele aard gedurende een tijdelij ke periode. De RTN hoopt door dit initiatief „een bijdrage te leveren in de strijd ten gunste van een onafhankelijk en universeel Nederlands totaalprogram ma op het tweede televisienet". Bet zestienjarige meisje L. M. de J. uit Den Haag is gisteravond met tweedegraads verbrandingen aan de rug en die Linkerarm in een zieken huis opgenomen. De verwondingen waren haar toegebracht door haar vroegere vriend, de 24-jarige R. K., die het meisje een flesje salpeter zuur over het lichaam had gegooid. Een nichtje van het meisje kreeg lichte verwondingen aan het linker been. Het meisje, dat ook lichte brand wonden kreeg in het gezicht, had gisteravond ruzie met K., die na de verwondingen te hebben toegebracht, vluchtte en zich later op de avond bij de centrale post van de GGD meldde. K. is overgebracht naar een psychiatrische inrichting. maakt deel uit te maken van een verenigd Europa", verklaarde de Westduitse regeringsleider. Paus Paulus heeft het grootlint van de Orde van Pius IX verleend aan (protestantse) kanselier Erhard, die hij vanmorgen in officiële audiëntie heeft ontvangen. De Orde van Pius IX staat bij de vijf pauselijke onder scheidingen op de derde plaats. Paus Johannes bezat reeds foto van zijn laatste rustplaats Naar aanleiding van de bekendma king van de beslissing van Paus Pau lus, dat het stoffelijk overschot van zijn voorganger, wijlen Paus Johan nes XXIII in de Sint Pieter zal blij ven rusten, is van Vaticaanse zijde nader opgemerkt, dat tussen de door Paus Johannes nagelaten papieren een foto is gevonden van de plaats in de crypte van de Sint Pieter waar nu zijn graftombe staat. Op deze foto staat in zijn hand schrift en gedateerd 12 december 1960 de aantekening: Hie locus depo sitions meae (hier is de plaats van mijn graf). De door de Paus ingestelde com missie van kardinalen voor deze zaak had de Paus voorgesteld het stoffe lijk overschot van Johannes in de Sint Pieter te laten blijven, waar het voor pelgrims gemakkelijk toeganke lijk is. Eerder is uit de tekst van het gees telijk testament van wijlen Paus Jo hannes, dat op 6 juni j.l. werd gepu bliceerd, de conclusie getrokken, dat hij begraven wenste te worden in een kapel van het paleis van Lateranen bij de basiliek van Sint Jan in het zuid-oosten van Rome. Beveiliging tegen agressieve passagiers Bemanningen van Britse vliegtui gen zullen zich in de toekomst kun nen beschermen tegen agressieve ONRUST IN LIBIë. Sinds. 13 januari zijn bij ongere geldheden in Libië 11 mensen om het leven gekomen, aldus is officieel be kend gemaakt. De slachtoffers zijn gevallen in Benghazi, Zawia en Je- mel. De onlusten begonnen toen aanhangers van de afgetreden rege- ring-Fekini politie-bureaus bestorm den. Naar verluidt; zijn er evenwel veel meer doden gevallen dan officieel is, opgegeven. Buitenlandse waarne mers zijn van mening, dat hoewel het thans rustig schijnt in het land, de spanning nog niet is geweken. Staatssekretaris rijp is voor een Europese politieke unie. Voorts zei mr. De Block, dat Ne derland gekant is tegen een besloten, d.w.z. alleen uit de zes EEG-landen LEIDEN Twee Leidse inbrekers De Block in Washington bestaande politieke unie. Als een der «j L*.L I redenen daarvoor noemde hij het be- VOOT tiaclSSC rCChtDcUlK Dp Nederlandse staatssecretaris staan van verschillende fundamen- Een 44-jarige metaalbewerker uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad wegens inbraak in de gemeentelijke werkplaats te Leiden. Verdachte ont- voor buitenlandse zaken, mr. L. de tele opvattingen over aangelegenhe- Block, heeft gisteren gedurende drie den als de Navo, China, de betrek uren besprekingen gevoerd met hoge kingen tussen Oost en West en de functionarissen van het Amerikaan- voorgestelde multilaterale Navo- se ministerie van buitenlandse za- kernmacht. ken. Het voornaamste doel van het be- Na afloop daarvan verklaarde mr. zoek van mr. De Block aan de Ame- De Block tegenover verslaggevers de rikaanse hoofdstad is de opening kende met beslistheid de inbraak te Amerikaanse autoriteiten te hebben vandaag van de nieuwe kanselarij hebben gepleegd. Men zou hem er meegedeeld, dat naar de mening der van de Nederlandse ambassade in Nederlandse regering de tijd nog niet Washington. van hebben beschuldigd om een jon gere broer, die het feit had begaan, te vrijwaren. De officier van Justitie eiste aanhouding der zaak voor na- voor een plein met enkele openbare ge- der onderzoek tot 11 febr. De recht- De belangrijke agenda en het forum bouwen, terwijl er bij de Ned. Herv. h nk heeft zirh hiermee verenigd, van raadsleden hadden toch niet die gemeente plannen bestaan tot de bouw DanK 61 aantrekkingskracht op de leden van de van een definitief verenigingsgebouw INBRAAK CLUBLOKAAL afdeling Zoeterwoude van de KVP die en een kleuterschool. men er van had verwacht. Over het bejaardencentrum verstrek- Een 28-jarige grondwerker uit Lei- Hoewel het aantal aanwezigen rede- te mevr. Neuwahl inlichtingen. Er komt den had op 2g auig. ingebroken in de Uk was, had men toch een grote be- plaats voor 80 personen. Zij liet zich o.i. cLubtent van een tennisclub en was langstelling verwacht in het Don Bosco- nogal optimistisch uit over diverse data. medeplichtig aan inbraak in de ge- Bij een gunstige ontwikkeling verwacht meenteliike werkplaats. Eir was enig men de gelgenheid kreeg zij aanbesteding medio '64 en voltooiing flhèedoek en lepels gestolen. De KVP-Zoeterwoude herkoos voorzitter A. v.d. Poel huis. Speciaal i de afgevaardigden in de gemeente- van het complex eind raad te interpelleren. De Zuidbuurtseweg, die om verbete officier van Justitie eiste vier we ken gevangenisstraf waarvan twee Voorzitter v. d Poel sprak n speciaal ruig schreeuwt, wordt aan de landzijde weken voorwaardelijk. De rechtbank wooid van welkom tot wethouder P. verbreed met een voetpad. Het tracé heell uitspraak gedaan en verdiach- 'anJ??iwege",en de "yerige leden van van Riibsweg 4B Is nog niet definitief veroordeeld tot f 100,- boete de KVP-raadsfractie. Spr. ging in een vastgesteld. uitvoerig openingswoord in op de he- Openbaar vervoer bij bejaardencen- dendaagse wereldpolitiek, de EEG en trum wordt mogelijk bij nieuw wegen- Spaanse kost voor Nederlandse ziekenhuizen Ook ddt j'aar hebben de ge zamenlijke Spaanse sinaasap pelkwekers, verenigd in 't Sin- dioaito Naoioniail de Frutos y Produotos Horticolias, 'n hoe veelheid, in totaal elf ton, si naasappelen beschikbaar ge steld ter verdeling onder zie kenhuizen en/of charitatieve instellingen in Nederland. Ze worden door de buigremeesters van de typische Spaanse sinaas- appelsteden zoails V aüencia, Murcia, Aildoante, Gastellen, Amerika en Seviilüa aangebo den aan de burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam en de provmciaile hoofdsteden. De be stemming wordt aam de betrok ken burgemeesters overgelaten. De zending wordt vrijdag 31 januari des middags 15.00 uur namens de Amsterdamse bur gemeester in ontvangst geno men door de loco-burgemees ter. De sinaasappelen worden per ezeikaravaan naar 't stad- J huis gebracht, f In de optocht, die wordt voor- t afgegaan door herauten, zuilllen ook meerijden Don Quichotte (Thom Keiling), gezeten op zijn strijdros, zijn trouwe J schildknaap Sandbo Panza en t een achttal Spaanse schonen. Don Quichotte zall ten sta-dhui- f ze de gehele sinaasappel-zending i symbolisch aanbieden, waarna Pipo de Ol-own een gedeelte t weer per optocht wegbrengt l na-ar het Emma Kimderzieken- Lhuis aan de Sarph-atistraat, een van de instellingen, die in Am sterdam de zonnige MÊ gave ontvangen. het in verband hiermede te voeren land bouwbeleid. Hij gaf een terugblik op de moeizame kabinetsformatie en via de huidige loon- en prijspolitiek keerde hij terug naar de eigen KVP-afdeling. Hij zag een groot werkterrein --oor het te vernieuwen bestuur. Spr. noemde o.a. voorwaardelijk vier maanden gevan genisstraf. K.A.B. GEWEST LEIDEN Een dringende oproep aan het gehele kader Op 1 januari 1964 is de eerste fase van de structuurwijziging van de Ontstekingsapparaat levensgevaarlijk voor patiënt èn chirurgen Russische chirurgen moesten dezer dagen de hulp inroepen van een officier van de mijn- opruimingsdienst om een com pleet ontstekingsapparaat van een granaat uit het been van een jongen te verwijderen. Deze jongen, Edik Pa-vlioetsjen- ko, had zich in de buurt van Sebastopol op de Krim met enkele vriendjes vermaakt met het gooien van geweerpa tronen en andere Öuitse mu nitie uit de oorlog in een vuur. Op een gegeven moment klonk er een luide knal en greep Edik met een van pijn vertrokken gezicht naar zijn been. Een onderzoek in een plaatselijk ziekenhuis wees uit, dat de ontsteking van een granaat met een lengte van zeven centimeter en een door snede van drieënhalve centi meter, het dijbeen had verbrij zeld en in een spier was blij ven steken. De directie van het zieken huis waarschuwde onmiddel lijk de plaatselijke militaire autoriteiten, die een officier vain d-e mijnppruimlngsdi ens t zonden. Deze gaf de raad, geen metalen instrumenten voor de operatie te gebruiken. Onder hoogspanning werd daarop een operatie verricht: het leven van de jongen stond op het spel, maar ook voor de chirurgen en verpleegsters be stond gevaar. Professor Leonid Bovilev slaagde erin, met twee houten stokjes het gevaarlijke appa raat uit de spier los te maken en daarna uit het been te ver wijderen. Het Britse ministerie voor lucht vaart heeft bekend gemaakt, dat gro te passagiersvliegtuigen, die na 31 mei 1965 worden geregistreerd, moe ten zijn uitgerust met een veilig heidsdeur, die in de cockpit kan wor den gesloten. In een verklaring van het ministe rie wordt gezegd, dat de revaringen in enkele landen met agressieve pas sagiers tot deze voorzorgsmaatregel hebben geleid om bemanning en vliegtuig te beschermen. Premier Tsjoe En Lai van China zal na zijn bezoek aan Soedan, waar hij zich thans bevindt, de gast zijn van keizer Haile Selassie van Ethio pië, aldus is uit diplomatieke bron vernomen. Ethiopië zou erkenning van communistisch China overwegen, zo meende men verder te weten. Belgische artsen kondigen staking aan De nationale federatie van Belgi sche geneesheren heeft gisteren in Brussel besloten op maandag 3 fe bruari een „algemene staking" te be ginnen, indien geen oplossing wordt gevonden voor het conflict tussen de artsen en de regering over de nieuwe wet op de ziekte- en invaliditeits verzekering. Volgens de federatie verzet 95 procent van de ongeveer 10.000 Belgische medici, die een prak tijk uitoefenen, zich tegen de nieuwe regelingen. In een communiqué hebben de artsen medegedeeld, dat alleen in „dringende gevallen" medische hulp zal worden verleend tijdens de sta kingsperiode, waarvan de duur niet is medegedeeld. Het besluit om tot een staking over te gaan was zaterdag al in Brussel genomen op een „massa-bijeenkomst" die door meer dan 5.000 Belgische artsen werd bijgewoond en waarop op rumoerige wijze het beleid van de regering werd gehekeld. Blijkbaar om te voorkomen, dat zij zouden gedwongen worden hun prak tijk te blijven uitoefenen, heeft een groep Luikse artsen maandagavond laten weten, dat zij „België zullen verlaten". Egypte pelgrimeert weer naar Mekka De officiële Egyptische pelgrimage naar Mekka zal weer worden toege staan nu de geschillen tussen Saoedi- Arabië en de Verenigde Arabische Republiek zijn opgelost, zo heeft ra dio Cairo bekendgemaakt. In mei 1962 had Saoedi-Arabië de ontscheping geweigerd van de Kis- wa, de traditionele jaarlijkse gift van Egypte voor de moskee van Mekka. De Kiswa is een zwaar fluwelen kleed, waarop met gouddraad spreu ken uit de Koran zijn geborduurd. Het is bestemd voor bedekking van de Kaaba, de zwarte steen in de mos kee van Mekka. De Egyptische pel grims weigerden te debarkeren toen Saoedi-Arabie de Kiswa niet toeliet Koning Saoed van Saoedi-Arabië en president Nasser hebben op de topconferentie in Cairo het geschil bijgelegd. De officiële Egyptische pelgrimage zou in april kunnen wor den hervat. plan In dit gebied. Bij realisering t.z.t. is er een toezegging van de Citosa. De onbevredigende afvoer van de rio lering in het Vreugdedal wordt opgelost bij de bouw van een rioolzuiverings- instaïlatie in het Westeinde. De weinig bevrediirende situatie met k!a.B.~ een feit geworden, zijn de een ledenwerfactie, mogelijke wijziging de sloot achter de Vrouwenweg is een nieuwe statuten van kracht gewor- van het stelsel voor het aanwijzen van gevolg van het vroegere particuliere ini- den en de naam K.A.B. vervangen tlalief- Deze eaat verdwiinen bij de door N.K.V, (Nederlands Katholieke bungalowbouw in dit gebied. Vakcentrale). Dit is slechts een, zij het belangrijk. Hoewel dit in de bisdommen Haar lem en Rotterdam no.g geen directe gevolgen zal hebben de verwer- Voorzitter v d. Poel bracht, onder kelijking van de N.K.V. zal geleide- aanbieding van een attentie. dank aan lijk gaan is het toch wel van heel het forum en zag in de inhoud van de groot belang dat ons kader zich ver- vragen en de toon, waarop zij werden trouwd gaat maken met de nieuwe gesteld, een vertrouwen in de KVP- situatie. Bij het punt bestuursverkiezing wees raadsfracttie. Het is daarom dat het gewestelijk Kath. Vrouwengilde. Dinsdagavond bestuur op donderdag 30 januari a. kandidaten bij gemeenteraadsverkiezin gen en de heroprichting van de werk groep. De afdeling telt thans 779 leden. De rekening over het boekjaar okt. '62- gedeelte van de vele zaken die werden okt. '63 werd onveranderd vastgesteld, aangesneden! BESTUURSVERKIEZING de heer J. W. v. d. Drift op een artikel in het reglement dat zegt dat eerst een organiseerde het Ned. Zuivelbureau in in „Zomerzorg" te Leiden een leden voorzitter moet worden gekozen en samenwerking met het Kath, Vrouwen- avond belegt, waarop deze zaak aan daarna de overige leden van 't bestuur, gilde een demonstratie in het Don Bos- de orde wordt gesteld. De heer R De voorzitter moest dit toegeven en cohuis. Zelfs in de aangrende zaal r werd, in afwijking met de agenda, hier- Wilke, bestuurder van een van de ten stoelen worden geplaatst om alle grote vakbonden, zal daar spreken toe besloten. De uitslag van de stem- belangstellenden een plaats te verschaf- over „De plaats en de taak van het ming was dat de heer A. v. d. Poel met fen. Op vlotte wijze werd het belang plaatselijk kader in de nieuwe struc- gjgj_ j u~"J jfj :Ai""H| van een veelvuldig gébruik van zuivel- tuur". produkten uiteengezet. Dit werd nog Een dringend beroep wordt gedaan op het kader besturen van K.A.B., vakbonden en instellingen om don- Tussen de bedrijven door kregen de derdagavond aanwezig te zijn. grote meerderheid als voorzitter werd herkozen. Het gehele bestuur was af tredend. Mej. C. Schouten, L. v. d. Ham eens verduidelijkt met het vertonen en H. Sieverding waren niet herkies- enkele filmpjes, baar. De voorzitter zag de mogelijkheid het 9 personen tellende bestuur uit te dames de kans om te proeven van enkel breiden tot het maximum van 11. Hij onvervalste zuivelprodukten van Hol stelde voor mevr. Van Diemen-Paarde- landse bodem. koper als enige vrouwelijke kandidaat en W ,v. d. Ploeg als jongerenkandidaat kw zonder hoofdelijke stemming te benoe men. Aldus werd besloten. Uit de ove rige kandidaten werden toen nog 8 per sonen gekozen, nl. C. van Leeuwen, W. van Leeuwen, A. Berg, C. Berg, A. Paar- dekoper, J. W. v. d. Drift, P. v. d. Poel en J. H. van Leeuwen. Tot nieuwe leden 1H oP van de kascommissie werden benoemd jes" aan de Hoge Rijndijk had „Zwie- gelse militairen de grens gepasseerd J. v. d. Drift en J. W. Vink. iJ "!f- 4- - Door goede antwoorden in een quiz len enkele dames in aanmerking voor een attentie van het zuivelbureau. GEZELLIGE JAARVERGADERING VAN W.S.V. „ZWIETEN" Raadsleden vormden forum Hierna namen de leden van de KVP fractie plaats achter de groene tafel, Vanmorgen is bij de grenspost Hol- In het parochiehuis „De Drie Eend- terhoek bij Groenlo een groep En s'' aan de Hoge Rijndijk had „Zwie- gelse militairen de grens gepasseerd ten" gisteravond zijn jaarvergadering op weg van Osnabrück naar Hoek Doordat voorzitter. G. P. v. d. Krogt van Holland en vandaar naar Enge- ziek is en de 2e voorzitter verhinderd land. Twee officieren en 46 onder was, leidde secretaris J. W. Hooger- officieren en manschappen van het vorst. eerste bataljon van de Lancashire Uit het jaarverslag bleek, dat 69 fuseliers kwamen bijzonder monter, kinderen de jeugd vierdaagse in Bre- maar wel wat over tijd in mistig da hadden gelopen. - De beker van weer bij de Duits-Nederlandse grens r burgemeester J. A. Detmers werd bij aan. waar zij onder leiding van wethouder de „Rijnstreek-wandeltochten" ge- Bij het Duitse douanekantoor werd Van Hofwegen de diverse vragen gingen wonnen door „Op Goede Voet" uit allereerst het Duitse en daarna het beantwoorden. Van de gelegenheid om Aphen a. d. Rijn. Aan de Hutspot- Engelse volkslied gespeeld door de vooraf schriftelijk vragen in te dienen tocht namen 1400 wandelaars deel. kapel van het bataljon, dat voor deze werd slechts driemaal gebruik gemaakt j)e club telt nu 90 leden en 31 dona- gelegenheid speciaal naar de gren<= De leden maakten echter gretig gebruik teurs. Niet tevreden was het bestuur was gekomen. Bij de Hollandse doua van de gelegenheid om alsnog monde- pver verschillende leden, die hadden ne werd allereerst het Wilhelmus ge ling het forum te interpelleren. beloofd bij de inschrijving te helpen speeld en daarna het „God save the Op een vraag aangaande de realise- en njet kwamen opdagen. queen". De oud-international Abe ring van het sportcomplex Nieuwe weg gij acclamatie werden gekozen in Lenstra bood namens een brouwerij werd medegedeeld, dat 14 dagen geleden [iet bestuur: mej. R. van Stein en de verversingen en een krentewegge de acte was gepasseerd. Aangaande de heren J. W. Hoogervorst, J. J. Ver- van ruim vijftig pond aan. De En- laatste grondaankoop, zeer binnenkort, voorn, Th. Zandbergen, F. van Ge- gelse militairen zijn vrijdag 24 ia- komt het plan van de Heide maatschap- merden. nuari uit Osnabrück vertrokken, op pij waarna de moeilijke financiering Er werd besloten om weer deel te 8 februari hopen zij in Hoek van Hol- nemen aan de Jeugdvierdaagse in land te arriveren om vervolgens per volgt. Met de woningbouw in dc Loethe kan Breda, die wordt gehouden van 12boot naar Harwich over te steken en nog niet worden begonnen om verschil- 15 augustus. De kosten zijn gesteld vandaar naar de garnizoensplaats lende redenen. Voor de 10 woningen ap 12.50 per kind. De bus voor de Worcester (Midlands) te marcheren, van de Bouwkas van Ned. Gemeenten ouders om de kinderen te halen kost De bepakking van de mannen be is nog geen premie beschikbaar. Voor 4.per persoon. De vergadering draagt, inclusief het geweer, tien ki- het plan, omvattende 21 woningen van besloot verder om een reisfonds op lo. Er wordt per dag dertig a veertig de woningbouwvereniging zijn de moei- te richten a ƒ0.10 per week per lid km. gelopen. De eerste rustplaats in lijkheden rond de curveprijs nog niet om de buskosten te dekken. Op 22 Nederland is Ruurlo waar ook over opgelost, maart a.s. gaat de chib voor de eer- nacht zal worden. Inzake de bestemming van de overige ste maal in 1964 wandelen in Bever- Morgen marcheren de mannen grond in de Loethe bestaan er plannen wijk. naar Arnhem, vanwaar zij op 2 fe bruari naar Veenendaal en Eist gaan. Op 3 februari zijn Bunnik en Hou ten de eindbestemming. Verder zul len zij aandoen Montfoort (4 febr.), Goud-- (5 en 6 febr.) en Pijnacker (7 l uari). K.P.J. Gouda-Rijnland gaat vastenavond vieren Dezer dagen kwamen de jongeren van de KPJ in het district Gouda- Rijnland bijeen in hotel „Toor" te Alphen a. d. Rijn, onder voorzitter schap van Piet Mourits uit Noorden, die o.a. meedeelde, dat door omstan digheden de vastenavondviering weer in Boskoop zou gehouden wor den op zondag 2 febr. in hotel „Flo rida". Om 10.30 's morgens wordt begonnen met een H. Mis in het pa rochiehuis, opgedragen door de aal moezenier. Om 12 uur houdt dr. De Jong uit Rotterdam een inleiding en 2 uur n.m. begint een toneeluitvoe ring door een gezelschap uit Nijme gen, die ongeveer tot 5 uur duurt. Om 5 uur begint dan een groot Vas tenavondbal. De voorzitter vroeg ieders medewerking voor het wel slagen van deze dag. Ook kwam de voorselectie voor de Culturele dag op zaterdag 8 febr. ter sprake in hotel „Centraal" te Alphen. waarvoor een deskundige jury is sa mengesteld. Gerekend wordt dat iedere afdeling hieraan meedoet. Op de jaarvergadering van het hoofdbestuur voor de bisdommen Haarlem en Rotterdam op zaterdag 1 febr. in Amsterdam, zal ons district het amusement verzorgen tijdens de koffietafel. HAZ^RSWOmE 8 februari INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER Zaterdag 8 februari, 's middags of half drie zal de heer G. G. van Dobben de Bruyn, tot 31 januari bur gemeester van Zwammerdam, wor den geïnstalleerd tot burgemeester van Hazerswoude. De plechtigheid zal plaats hebben tijdens een bijzon dere raadsvergadering in het ge meente huis in Rhij nenburch. Daar na volgt een receptie. Hieropvolgend kunnen de bewoners van het dorp met de nieuwe burgemeester kennis maken: in het raadhuis aan de Dorps straat zal namelijk ook een receptie worden gehouden. Rapid won. Het herenteam van de handbalvereniging Rapid heeft de overwinningenreeks in de zaalhand balcompetitie van de Haagse afde ling van het Nederland Handbal Ver bond voortgezet. Tegen het Leidse LZC kwamen de Hazerswouders tot een 24-5 overwinning en versterkten hierdoor weer hun positie aan de kop van de ranglijst. De eerste wedstrijd in dit seizoen leverde de Rapidheren slechts een 14-13 zege op. Het jeugd- team verlöor me t7-9 van Flamingo's. f—(MVSMTWy \wvy mrreefii ttosje MGseato |j 11 (MCV.wspöüw7 M—

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5