véél vleeshéél goed Weer één ..pakket woningen aan gemeenten Leidse agglomeratie KERKENBOUW 1,2 MILJOEN DINSDAG 28 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANTPAGINA 6 Laatste voorbereiding voor lekker eten DE HOOFDSCHOTEL IS VLEES! Fijn, 't is weer etenstijd. En de hoofdschotel is vleesVéél vlees voor veel smaak, voor veel kracht. Vlees voor de jus, vlees voor al dat goede, waar door het méér waard is dan U ervoor betaalt! verkooppunten Het hoofdbestuur van de Neder landse Algemene Bond van Sigaren winkeliers zegt dat de tabakswinke liers loyaal moeten meewerken aan de actie tegen het roken. In een communiqué zegt het hoofd bestuur dat de sigarenwinkeliers de resultaten van de acties tegen het roken van sigaretten zeer goed kun nen merken. In het belang van de volksgezondheid dient echter te wor den meegewerkt aan de acties. De bond is voorts van oordeel dat een beperking van de sigarettenver- Koningfn Frederika van Griekenland heeft maandag een bezoek gebracht aan President Johnson van de Ver enigde Staten op het Witte Huis te Washington. Op deze foto zien we v.l.n.r. mevrouw Johnson, koningin Frede rika, president Johnson, prinses Irene van Griekenl and en Linda Bird Johnson, de dochter van de president. koop een beperking van het aantal verkooppunten zal moeten inhouden. Enkele jaren geleden is het aantal verkooppunten sterk uitgebreid, toen ook kruideniers en Horecabedrijven sigaretten mochten gaan verkopen. Het ging hier om 60.000 nieuwe ver kooppunten tegenover ongeveer 11.000 sigarenwinkeliers. Men acht het redelijk dat zij die door maatregelen van de overheid brodeloos worden, schadeloos worden gesteld. DE HAAGSE POLITIERECHTER Flinke straf voor achterbakse held Door samenwerking meer aktiviteit Zuid-Holland volgt aktie van Bogaers Zuid-Holland kan dit jaar 9.390 woningwetwoningen, 5.290 premie- woningen, 3.210 ongesubsidieerde wo ningen bouwen. Dit is gistermiddag tijdens 'n pers bijeenkomst medegedeeld door gede- meenitien in de omgeving van Lei den die buiten de regionale regeling bleven zijn: Wassenaar: woningwetwoningen 36 me kans, dat extra activiteit met 'n 36). pteimiiewonmgen 30 (20), exbra- toewij zing wcxrtit gehonoreerd. ^subsidieerde woiungen: 15 plus De Leidse agglomeratie omvat de dartag voor Kom. Landmacht en Kon. volgende gemeenten: AJlkemade, Hiil- Luohit/maoht. tegom Katwijk Leiden Leiderdorp, voorschoten: woningwet 44 64), Lisse, Noordwijk. Noordwijkerhout-j^ y^j^gwetwoningen voor mi- Oegstgeest Rynsburg, Sassenheun, lltairen Kon. Marine, premiewonin- VaÜKenbung, Voorhout, Warmond. gen 70 (50)) ongesubsidieerd 35. Meer Zoeterwoude: woningwet 15 (15), premie-woningen 10 (8), ongesuibsidi- pot^rde" VanT^er5 ^Kwaak^oud^wet- Volgens de taKfati* van gedepu- eerd 7. houder van Leiden. Zoals ook in het teerden kunnen de gemeenten ai m verleden al is geschied wordt deze bouwactiviteit gaan wedqveren. Zij woningvoorraad niet meer aan ge- wordeia er f meenten afzonderlijk, maar aan groe- grond beschikbaar te hebben, maar pen van gemeenten toegewezen. ook aanvaardbare bouwplannen te Hiermede hoopt men op efficiëntere ™aken. Z°^en bouw-contm- wijze mee te wérken aan de actie genten gebruikt worden. De moei- van minister Bogaers voor meer wo- bjkheid om de „curvepnjs te halen ningen. De minister is bereid, als aan v^in d€. oorza^n' ^,at m dev oorwaarden van zo efficiënt mo- 1963 met aMe huizen gebouwd wer- gelijke bouwwijze is voldaan mee te De schuld hiervan ligt volgens HUISVROUW STAK DE BRAND IN HAAR KLEDING ;c vc -- De poging van een 34-jarige Rot werken aan het doorbreken van het '1\eer Van ?'V^raai^ meestail niet j-er£jams€ huisvrouw om op niet ge- contingenten-plafonds. In onze pro- 016 gomeemeDesouren. heel eerlijke wijze verzekeringsgel- vincie zijn thans regionale woning- den te kunnen incasseren is op een bouwcommissies gevormd. Aan de Minder dan 14.000 mislukking uitgelopen. De politie gemeenten die tot de regionale com- had de opzet door en arresteerde missies behoren zijn gezamenlijke De bouw van ongesubsidieerde wo- haar samen met een twee jaar oude contingenten toegewezen, zowel voor ningen met een bouwsom van miin- re vriendin, die ook in het complot woningwet- en voor premiewonin- dier dian f 14.000 valit niet onder de Zai. gen als voor woningen in de vrije contiinigententering. Hetzelfde geldt In haar woning aan de Meidoorn sector. voor die bouw van zgn. vrijetijdswo- singe in de Maasstad stak de vrouw, ningen in de ongesubsidieerde sector, met behulp van een oliekachel en- J>e Leidse agglomeratie heeft 750 Ten behoeve van bouwplannen die kele kledingstukken in brand. De woningwetwoningen toegewezen ge- in arbeidibesparende systeembouw tot brandende kleren gooide ze ergens kregen, 500 premiew inning en en 275 uitvoering worden gebracht zai een achter het huis neer, waarna ze de ongesubsidieerde woningen, een to- oon/tingenteringstoeslag van 25 en stad in ging. De politie die een on- taal dius van 1325. Er zijn geen ver- meer procent worden verleend uit derzoek instelde vond in een kolen- gelijkende cijfers, omdat men eerst een door de minister aangehouden kit een voor de verzekering be- voor dit jaar weer met de verde- centrlae reserve. Dit jaar kan het stemde opgave van door brand aan ling per agglomeratie gaat beginnen, extra contingent onbeperkt worden kledingstukken geleden schade. Kort Gedisputeerde Van der Kwaak deel- verleend. Gedeputeerde Staten wek- daarop bleek dat een tweede formu- d'e echter wel medte, dat men hoog- ken de grotere gemeenten op zoveel lier al per post op weg was naar de stens meer maar niet minder dan mogelijk woningen te bouwen met verzekeringsmaatschappij, vorig jaar aan de gemeenten heeft toepassing win die geïndustrialiseerde Deze ontdekking leidd tot de ar- toetgewezen. Bovendien zit er in de bouwmethode. restatie van de vriendinnen. Beiden huidige manier van werken de rui- De toewijzing aan nog drie ge- hebben bekend. Eierexport naar Duitsland loopt gevaar Dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de EJE.G.-commissie, heeft ver klaard, dat de Nederlandse eierexport naar Duitsland (die een waarde van circa 2,5 miljoen gulden per week beloopt ernstig in gevaar is gekomen. Hij vreesde dat de bondsregering een dezer dagen een beroep op de ont snappingsclausules van het E.E.G.- landbouwbeleid zou doen om de in voer te stoppen. Dr. Mansholt, die sprak op een bijeenkomst van de raad der Euro pese beweging in Den Haag, ver klaarde dat door het uitblijven van een gemeenschappelijk prijspeil voor landbouwprodukten de produktie in Duitsland sterk toeneemt. De Duitse eiereninvoer is vorig jaar met niet minder dan 48 procent gedaald. On langs is de sluisprijs verhoogd, waar door in de komende maanden geen enkel d>eens ei in Duitsland zal wor den ingevoerd, zo zei hij, maar er bestaatnu ook alle kans dat de bondsregering gebruik zal willen ma ken van de E.E.G.-ontsnappingsclau- sules en dat er ook geen Nederlandse eieren meer ingevoerd zullen wor den. Toen een politieman te Alphen aan den Rijn een bromnozem aanhield om het herriegeval nader te be kijken, meende 3 22-jarige chauf feur zich daarmee te moeten bemoei en. Hij deed diat op zijn manier, n.l. toen de politieman met zijn rug naar de chauffeur stond wierp de chauf feur een fles naar de agent die aan het hoofd werd getroffen en er een lichte hersenschudding van over hield. De „heldhaftige" chauffeur moest zich nu voor de Haagse poli tierechter voor dat feit verantwoor den, doch kon kennelijk de moed niet opbrengen ter zitting te ver schijnen. „Een smerige nozemstreek", luidde het oordeel Van de officier van jus titie, die het nodig vond de ver dachte een stevige pin op de neus te zetten, teneinde hem in wat ordelijke banen te leiden. De eis luidde 150 boete of 20 dagen hechtenis en voor waardelijk een maand gevangenis straf met proeftijd van 3 jaar. De rechter deed iets van de boete af en legde 100 boete of 15 dagen hechtenis op, plus de voorwaardelij ke gevangenisstraf. GENERALE REPETITIE Een 20-jarige verkoopster uit Ter Aar pleegde een proefdiefstal om een andere diefstal uit te voeren. Het lijkt wat ingewikkeld, doch het was toch eenvoudig. „Ik had die mooie sjaal gezien, maar had geen geld genoeg bij me. Toen wilde ik die sjaal wel stelen, maar wist niet of dat gaan zou. Daar om stal ik eerst de twee pocketboe ken om te zien of dat ging en als dat gaan zou, dan zou ik ook de sjaal stelen," zo luidde haar wel zeer eerlijke bekentenis. De eerste dief stal lukte; de tweede niet, en dat bracht haar voor de rechter. „Nu bent u zelf verkoopster en weet toch heus wel, eerstens dat ste len niet mag en tweedens, dat de fi liaalhouder en chefs er veel narigheid door krijgen. En ook, dat er vaak wordt gestolen," zo betoogde de rech ter. Ja, dat wist verdachte allemaal. De officier van justitie had er waardering voor dat verdachte ten minste ruiterlijk de feiten bekende en omdat het nog de eerste keer was, wilde hij volstaan met 50 boete of 10 dagen hechtenis. De rechter ver oordeelde conform die eis. Kilius-Baumler naar de shoiv-business De „Wiener Eisrevue" heeft tot dusverre het hoogste bed gedaan op het Westduitse kunstrijderspaar Ma- rikia Kilius en Hans-Jürgen Baumler, zo verluidt uit Innsbruck waar het tweetal iin de komende weken de gouden olympische medaille (ter waardje van rond 1.400 markhoopt te winnen. Het aanbod: 300.000 mark per jaar voor beiden gedurende drie jaren. Kilius-Baumler verlangen ech ter 350.000 mark per jaar en wach ten blijkbaar of „Holiday on Ice" met een dergelijk aanbod over de brug wil komen. Ondanks Marika's verloving met de Frankfurtse mil- jonairszoon Werner Zaihn, wil zij nog twee, hoogstens drie jaren, met Hans- Jürgen samen blijven. De Delftse timmerman Kwant, aan wie een woning aan de Van der Lelystraat in Delft is geweigerd omdat zijD toekomstige buren vonden, dat hij niet intellectueel genoeg was, heeft een nieuwe voorzittershamer gemaakt voor de studentenvereniging Demos in Eindhoven. De vereniging van studenten van de T.H., wilde door het geven van deze opdracht protesteren tegen de behande ling, welke Delftse intellectuelen de timmerman hadden gegeven. Foto: zaterdag, in Eindhoven, heeft timmerm an Kwant (links) de door hem vervaardigde hamer over handigd aan de voorzitter van Demos, de heer P. de Luyt. Disharmonie rond harmonie De harmonie „Crescendo" te Gulpen heeft D. J. C. M. Sweens, in diens functie van voorzitter van de R.K. Fede ratie van Diocesane Muziek- bonden in Nederland, gedag vaard voor de rechtbank te Utrecht. Op een dwangsom van 10.000.eist de harmo nie dat alsnog de blauwe kam pioenswimpel aan haar wordt uitgereikt. Op de nationale muziekkam- pioenschappen 1962 te Am sterdam verwierf „Crescendo" in de afdeling uitmuntendheid heit hoogste aantal punten en daarmee het recht op genoem de wimpel. Door de (in Lim burg bestaande) commissie van toezicht op deelname aan mu ziekconcoursen werd de af vaardiging van de Gulpense harmonie aan de nationale kampioenschappen echter als onrechtmatig beschouwd, om dat de harmonie zogenaamd „geleende krachten" in haar gelederen zou tellen. Het con flict over deze kwestie duur de meer dan een jaar en had onder andere tot gevolg dat de Limburgse bondsvoorzitter af trad. De landelijke federatie stond op het standpunt dat het optreden van „Crescendo" -te Amsterdam reglementair was geweest, dat de harmonie welis waar recht had op de wimpel, maar dat de trofee op last van het Limburgse bondsbestuur niet kon worden uitgereikt. De harmonie zoekt nu via de rechter haar gelijk. Op de alge mene vergadering van de Lim burgse bond, die zaterdag j.l. in de Sittardse stadsschouw burg plaats had, werd „Cres cendo" vanwege deze dagvaar ding als lid van de R.K. Lim burgse Bond van Muziekgezel schappen geroyeerd. In de werkplaats van Prins Carnaval van Oeteldonk, gevestigd in een oud politiebureau in Den Bosch wordt onder hoogspanning gewerkt aan de poppen en praalwagens, welke tijdens de carnavalsdagen het middelpunt zullen vormen van de feestviering tijdens de intocht en de grote optocht. Al het werk moet in de avonduren worden verricht, doch de ware volge lingen van Prins Carnaval laten de t.v. er graag voor thuis staan. De Interdiocesane Commissie voor die kerkenbouw meent uit een reeks steekproeven in het hele land te mo gen verwachten, diat de zondag ge houden collectes voor de kerken bouw 1,2 miljoen gulden hebben op gebracht. Dat is twee-en-een-half percent meer dan vorig jaar. In dit bedrag zijn niet de giften begrepen, die langs andere weg voor de ker kenbouw worden afgestaan. Een verdeling naar de bisdommen geeft het volgende beeld. Haarlem 308.000 gulden; Rotterdam 260.000, Utrecht 241.000. Den Bosch 160.000, Roermond 138.000, Breda 75.000 en Groningen 16.000 gulden. Hoofdbestuur sigarenwinkeliers: Maar dan minder loyaal meewerken aan anti-rook-aktie

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6