L v. d. Heuvel zilveren koster van dekenale kerk Toneelgroep Centrum verzorgde fraaie „Iphi genie in Tauris" Drie gewonden bij auto-ongeval Alle gekheid op een stokje... DINSDAG 28 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Gisteravond speelde in de geheel uitverkochte Leidse Schouwburg onder auspiciën van K O toneelgroep „Centrum" voor de eerste maal in een serie van helaas slechts twee uitvoeringen Goethe's befaamde „Iphigenie in Tauris". Helaas, want het peil van deze voorstelling was hoog genoeg, om een groter aantal toeschouwers te boeien dan de altijd intieme, doch tenslotte niet al te grote schouwburgzaal op twee avonden kan bevatten. Alphen aan den Rijn heeft zijn zilveren koster. Het is de heer Leo nard van den Heuvel die 11 februari 1911 in de naaste buurtgemeente Bodegraven is geboren. Op 1 febr. 25 jaar geleden vond hij in het Pa radijs te Alphen a. d. Rijn zijn maat schappelijke loopbaan als koster van de dekenale St. Bonifaciuskerk. De nu zilveren koster volgde toen de gouden koster Piet Suijkerland op. Diens tragisch verscheiden is de heer Van den Heuvel nog helder bij gebleven. Alles was al geregeld voor de viering van diens 50-jarig jubi leum maar de dag, die voor het feest was bestemd, werd zijn begrafenis dag. Toch heeft de heer Van den Heu vel welgemoed zijn taak als koster aanvaard en met plezier begonnen. Hij heeft de vereiste kosterdiploma's A en B behaald en had zich weldra volledig ingewerkt in dit veelzijdige ambt. Het lijkt allemaal wel simpel, beperkt en weinig inspannend. Maar als een koster het gaaf vertellen, dan treedt duidelijk voor ogen dat de verdiensten ook in dit ambt niet ca deau worden gegeven. De kosters werken wellicht het langst van alle vakmensen en hebben een ongere gelde dienst. Aan duizend en een dingen moeten ze bijna tegelijk den ken. vooral als er feestdagen nade ren. Dan wordt de kerk versierd met STOMP WIJK .JULIANA" GAF UITVOERING De jaarlijkse uitvoering van het R.K. Fanfaregezelschap „Juliana", gegeven in de zaal van het Blesse Paard, kan voor wat het aantal be zoekers betreft als geslaagd be schouwd worden. Minder tevreden zullen de muzikanten geweest zijn over de houding van het jeugdige pu bliek, dat tijdens de uitvoering van de muzieknummers achter in de zaal in groepjes luidruchtig stond te pra ten en wel in zo'n mate. dat zij af en toe de muziek overstemden. De ver zoeken om zich te matigen in hun luidruchtigheid hadden geen enkel effect. Onder deze omstandigheden kan men alleen maar respect heb ben voor dirigent Hilkhuizen en zijn muzikanten voor de concentratie die zij hebben moeten opbrengen om voor de fanfareliefhebbers tot een goed resultaat te komen. De toneelgroep „Platlandia" had de keus voor deze avond laten vallen op het toneelspel „Nacht zonder da geraad". een gesclüedenis over de vluchtelingen van achter het ijzeren gordijn en hun helpers. Alle waar dering voor de spelers en regisseur Van Rijn voor de wijze waarop zij dit stuk hebben gebracht. Stompwijkse Boys De' jeugdlei- ding had voor de junioren en aspi ranten een feestavond belegd om weer enig contact te hebben in de voetballoze periode. Men had enkele prachtige voetbalfilms gekregen en door de medewerking van de heer C. Boer hebben de jongens kunnen ge nieten en nog wat kunnen leren van voetbal. Tussen de films door brach ten de leden Theo Hooymans, Sjaak Oliehoek en Jos Janson, die zich pre senteerden onder de naam „The Dia mond Stars" op leuke wijze enkele muzieknummers. KORTE GOLF Als gevolg van sneeuwval en storm in Perzië zijn in de afgelopen dagen zeventien mensen om het le ven gekomen. In het noordwesten van het land vroren zes mensen dood en zes anderen werden door wolven gedood. Vijf mensen kwamen om toen een motorsloep tijdens een he vige storm in de Perzische golf kap seisde. De Vulkaan de Etna is weer ac tief. Uit de noordoostelijke krater worden lava en rook gestoten. hier dit en daar dat, en dan mag ^t beslist niet andersom zijn of staan, De liturgieviering stelt vele eisen en voor een groot deel komt het op de koster aan, dat aan die vereisten ook wordt voldaan. Behalve bij hoogtijdagen vragen de bijzonder heden ook bij huwelijken en begra fenissen bijzondere aandacht van de koster. Geen last. De heer v. d. Heuvel ziet dit alle maal allerminst als een last. Inte gendeel dat maakt het kostersambt juist aangenaam door zijn gevari eerdheid. Behalve door de kerkdiensten werd de aandacht van de heer v. d. Heuvel in de loop van de 25 voorbij gegleden jaren in sterke mate ook gevraagd voor allerlei administra tieve bezigheden, parochiële incas so's, in gereedheid houden van de St. Josephzaal en haar ter beschik kingstelling aan belanghebbenden, de regeling van de onderscheiden bijeenkomsten in die zaal, verzor ging van het buffet en bediening van de aanwezigen enz. enz.; duide lijk, dat een koster's dag heel lang is en wanneer het een dekenale pa rochie is zoals die van de jubilaris, dan liggen er ook op ander terrein nog wel wat werkzaamheden, die de taak van de koster verzwaren. Sinds de heer v. d. Heuvel in het Paradijs als koster de kostersscep ter zwaait voltrokken zich vele ver anderingen. Hij werd in zijn dienst aangenomen door wijlen deken Z. de Korte met ingang van 1 februari 1939. Wijlen koster Suijkerland, zijn voorganger, zou hem een maand in werken. Bijna aan het einde van die in werkperiode stierf zijn voorgan ger na een operatie in het ziekenhuis Deken De Korte maakte hij ook niet erg lang mee. In de oorlogsjaren werd de deken door de Duitsers ge vangen genomen. Hij stierf helaas in het concentratiekamp. De oudste kapelaan F. Grent fungeerde als de- servitor en was in die hoedanigheid de onmiddellijke patroon van de koster. Toen kwam deken L. H. M. Nieuwenhuizen en thans kent de ju bilerende koster deken Paap als zijn chef. Veel is in die jaren ook aan het interieur van de kerk verbeterd, zo wel op artistiek gebied als voor wat het comfort betreft. De kerk is ook in liturgisch opzicht aangepast aan de zich wijzigende tijdsomstandig heden. Dit allemaal eiste ook van de koster de nodige aanpassing en de energie. Bungalow. Of het symbolisch is, durven wij niet te beweren, maar een feit is het dat voor de koster en zijn gezin, 'n bungalow in aanbouw is in de tuin van de pastorie en dat deze fraaie, ruime en riante woning, nog deze week onder de kap komt; de koster hoopt erin te kunnen trekken vóór hij op 19 juli 25 jaar getrouwd zal zijn. Betekent dit een nieuw, jong leven voor de zilveren koster? Het jubileum wordt zondag a.s. kerkelijk gevierd. Dan wordt de plechtige Hoogmis tot intentie van de jubilaris en zijn gezin opgedra gen door de deken. Die dag zal ook een receptie worden gehouden. „Verbum Dei Schapenfeest in Avifauna Als blijk van waardering voor het zorgzame weiden van de schapen van „Verbum Dei" biedt het elk jaar zijn vele medewerkers uit de Leidse om streken een feestavond, welke steeds meer het karakter krijgt van een ge zellige reünie, waarnaar door oude en jonge schapenweiders reeds lang van te voren wordt uitgezien. Evenals vorig jaar ontmoette men elkaar in de sfeervolle zalen van Avi fauna, waar in de bovenzaal de to- neelminnenden zich tegoed deden aan het daverend blijspel „Het witte schaap van de familie", opgevoerd door de Leidse Gastspelers onder re gie van Jac. Buis; in de benedenzaal verzamelden zich de danslustigen onder leiding van Evert Castelein met medewerking van Cor Vincourt's dansorkest. Na afloop van het blij spel verenigden beide partijen zich en maakten in vastenavondsfeer de eer ste uren van de nieuwe dag vol. Bij de aanvang werden de talrijke gasten van „Verbum Dei" verwel komd door de voorzitter, de heer H. A. Aalders, die alle medewerkers grote dank bracht voor de goede zor gen aan het wollige volkje besteed. Spr. herdacht de aan allen bekende Kees Versteeg, de altijd bezige wer ker voor „Verbum Dei", die onlangs op jeug'dige leeftijd aan zijn gezin en de vereniging is ontvallen. Deze dank werd nog onderstreept door de woorden van overste mej. Verster, die hierna de aanwezigen heeft toe gesproken. De feestelijke avond werd mede bijgewoond door de heer M. Weima, directeur van de Leidse Markt- en Havendienst. NOORD WIJKERHOUT WINTERUITVOERING 1964 VAN „ST.-JEANNE D'ARC" De winteruitvoering van de r.k. harmonie „St.-Jeanne d'Arc" zijn al tijd wel bijzonder muzikaal en pret tig, maar ditmaal was zowel het mu siceren op het toneel als de stem ming in de zaal beter dan ooit. Een jaar van intensief repeteren onder de veeleisende leiding van de diri gent, de heer A. L. Glotzbach, wer pen natuurlijk vruchten af en de concerten, die de harmonie dit week einde gaf, gaven daarvan het on weerlegbaar bewijs. Naast talrijke donateurs had de voorzitter van de harmonie, de heer M. A. Prinssen bij zijn openings- (Advertentie) woord onder meer onder zijn gehoor rector J. P. J. Kraakman, de kape laan P. J. Kloeg en pater Bavo Rui ter, ds. A. H. Smits en echtgenote, de gemeentesecretaris en mevr. De Jong-Sampers terwijl ook de regent van het seminarie Leeuwenhorst, A. C. Raadschelders een groot deel van het concert bijwoonde. De belang stelling, die van zo verschillende zij de voor de harmonie getoond wordt, bewijst welk een voorname plaats deze muziekvereniging in het ge meenschapsleven van Noord wij ker- hout inneemt. Het programma, dat de leiding van de harmonie voor deze winteruitvoe- ringen heeft samengesteld, bood elck wat wils. De openingsnummers waren een tweetal marsen, waaraan de drum band en de majorettes meewerkten; er waren gloednieuwe nummers en enkele old favorites bij met aan het slot het spectaculaire Swinging Hor ses, dat op verzoek van vele jongeren werd gebisseerd. Na de marsen, toen de rust in de zaal zo ongeveer was teruggekeerd speelde de harmonie de fantasie van A. Delbecq „Heureuse rencontre" ge volgd door de symphonie in C van Gossec in een bewerking van Mole naar. Als contrast tussen deze nummers en het stuk „L'Impresario in angus- tie", waarmede de harmonie op het concours in 1963 zich vlot naar de 150 punten speelde, musiceerde de heren prettig en vrolijk een wals- selectie in een arrangement van Alb. Meijns. Een bijzondere vermelding moet worden gemaakt voor de uitvoering van het nummer „African Safari" van Ph. J. Lang. Dit sfeervolle stuk werd in uiterste concentratie uit muntend uitgevoerd en de trombone- solo daarin kreeg de juiste vertol king. Een leuk en niet gaarne gemist nummer op de win teruitvoeringen is de klarinetten-polka in een arrange ment van de dirigent, waarin de bes-klarinetisten B. Bon, C. van der Togt, C. Romijn en L. van den Burg de soli bliezen. Een tweetal werken, waarin het orkest liet horen, dat het ook op dit terrein ernstig studeert, waren de American Swing March van Hugo de Groot en Dixieland Revel van H. L. Walters. Een langdurig en hartelijk applaus was de dank van het merendeels zeer aandachtige publiek voor har monie en dirigent. Na het concert kreeg de heer John Kloos de leiding in de zaal en hij slaagde er met behulp van zijn as sistent en het dansorkest The Spit fires vrij gemakkelijk in om de aan wezigen in een uitnemende stemming door te laten feesten tot in de klei nere uurtjes. SASSENHEIM R.K. Instuif De Instuif organi seert een door-de-weekse dansavond »L op 31 januari a.s. De muziek is in handen van „Theo Overmeer en zijn Harland Quartet". De zaal is als ge woonlijk „Het Bruine Paard", aan vang 8 uur. Het is de eerste avond van een aantal dat door de week zal worden georganiseerd. VOORSCHOTEN Leeszaal Het bestuur van de Stichting Algemene Openbare Lees zaal en Bibliotheek heeft zich in een schrijven tot b. en w. gewend met die mededeling, dat het in het voor nemen logt om binnen afzienbare tijd de uiitlieenbibliotheek uit te breiden met een leeszaal. Nieuwe R.K. lagere school In 1961 verleende de raad van Voor schoten medewerking voor de stich ting van een R.K. lagere school in de week „Bijdorp". Omdat echter het uitbreidingsplan „Boschgeest" eerder klaar zal zijn dan ptlan „Bijdorp", ver zocht het schoolbestuur de bedoelde 8-klassi'ge school te doen bouwen in „Bosohgeest". Het is de bedoeling dat per september a.s. zal worden be gonnen met 2 tot 4 klassen die tij delijk zullen worden ondergebracht in de oude R.K. meisjesschool aan de Veurseweg. B. en w. stellen de raad voor te bepalen, dat de vierde R.K. lagere school wordt gesticht in het plan „Boschigeest". Wijziging Winkelsluiting De slagers van Voorschoten hebben zich tot b. en w. gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat de gelden de vakantie van 6 dagen wordt ver lengd tot 12 werkdagen. De Kamer van Koophandel adviseert om na de gehouden enquête het verzoek ih te willigen. Een uitzondering wordt ge maakt voor de buurtschap Rijndijk. Een groot deel van de Voorscho- tense kappers verzocht de op dins dag geldende halve dag-sluiting te willen verzetten naar maandag. De Kamer van Koophandel heeft een onderzoek ingesteld. Hieruit bleek, dat 2 van de 11 ondernemers zich niet met de wijziging konden vere- GOETHE UITSTEKEND VERTAALD Dankzij de voortreffelijke vertaling van Gerrit Kouwenaar kwamen zowel tekst als versvorm van Goethe bijzon der gaaf over, zodat de dialoog het geen in alle klassieke toneelstukken een latente dreiging is nergens onbegrij pelijk was. Zoals men weet, heeft Goethe zich vooral geïnspireerd op Euripides' visie op deze laatste telgen van het rampzalig geslacht der Atriden, al heeft hij in het verhaal naar eigen goeddun ken wijzigingen, soms vrij ingrijpende, aangebracht. Het is tenslotte nooit zijn bedoeling geweest een Euripidesverta- ling te maken en men moet dan ook zijn „Iphigenie in Tauris" vooral zien als het individuele werk van 'n schep pend kunstenaar. Goethe heeft het aan tal personen tot het minimum van vijf teruggebracht en ook het befaamde Griekse koor laten vervallen. Verder heeft hij Iphigeneia gemaakt tot het ideaal, dat de meeste Duitse dichters van zijn tijd heeft bezield, namelijk tot de principiële, onkreukbare, die met rede lijkheid, trouw en mededogen alles hoopt te bereiken en uiteindelijk, mits in deze eigenschappen volhardend, ook inderdaad bereikt, een zienswijze, die Euripides toch nog wel vreemd is. Goethe heeft daarom de deus (of liever dea) ex machina, waarvan Euripides zich in de gestalte van Athena bedient, resoluut verworpen en laat niet deze godin, maar bovenvermelde gevoelens van redelijkheid en mededogen oorzaak zijn van de toestemming van de barba- renkoning Thoas om Iphigeneia en haar haar broeder Orestes ongehinderd te la ten vertrekken. Het is hier overigens niet de plaats om al te uitvoerig op deze dingen in te gaan. STERKE TITELROL Wat de spelers betreft: Elisabeth An dersen, die de titelrol vertolkte, kwam voor de pauze tot een zeer acceptabele uitbeelding van de gecompliceerde hoofdfiguur, maar leverde na de pauze een nog overtuigender prestatie van haar kunnen, omdat zü toen vooral aan Goethe's idealen beantwoordde, hetgeen voornamelijk te danken was aan het feit, dat haar tekst zich hiertoe na de pauze beter leende. Guus Hermus was een zeer krachtige en bijzonder indrukwek kende Orestes en maakte bepaald meer indruk dan zijn wat minder doortasten de vriend Pylades, welke rol door Pe ter Aryans werd gespeeld. André van den Heuvel's optreden was statig en werkelijk vorstelijk en beantwoordde geheel aan de eisen, die men aan een KATWIJK Op de Wassenaarseweg ter hoogte van het „Panbos" vond een ernstig verkeersongeval plaats. De bestuur der van een personenauto verloor de macht over het stuur, tengevolge waarvan de wagen uit de bocht vloog, een bermpaaltje en een bushaltepaal ramde en in de langs de weg gelegen sloot terecht kwam. De drie inzitten den werden uit de auto geslingerd. Eén van hen kwam op het wegdek terecht de twee anderen op het ijs in de sloot. Zij liepen min of meer ernstige verwondingen op en werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Eén van hen kon, na behandeld te zijn, huiswaarts keren. De auto werd totaal vernield en moest per kraanwagen worden weggesleept. Op de kruising Biimensluizen- Hoorneslaan-Kanaaldijk vond een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. De bestuurder van een uit de richting Kanaaldijk komende auto verleende geen voorrang. Beide wagens werden vrij ernstig bescha digd. nigen, zondier dat door deze kiaippers objectief belangrijke argumenten naar voren werden gebracht. De Ka mer van Koophandel adviseert om op het verzoek van die kappers gun stig te beschikken. Verwarming noodkerk De ver warming van de noodkerk en de kleuterschool gevestigd in het hoofd gebouw van het voormalige MOC bleek een zeer hoog olieverbruik te hebben, welke oorzaak te wijten is aan het ongunstige rendement van de verouderde oliebranders. Er die nen voorzieningen te worden getrof fen. Nieuwe oliebranders en aanpas sing van de ketelbemetseLimg, welke voorzieningen een uitgave vergen van f4000,-. Naar raming zal deze vernieuwing het olieverbruik aan zienlijk doen verminderen, hetwelk neerkomt op een besparing van f 1000 per jaar. EXPOSITIE-RUIMTE VAN WILLEM SCHROFER GEOPEND Zaterdagmiddag om 3 uur te mid den van een zeer groot aantal geno digden heeft burgemeester L. de Kool het atelier en de expositieruimte van de heer Willem ScJhrofer met 'n toe passelijk woord geopend. Dit atelier bevindt zich op de Molenlaan in de voormalige bakkerij van de Wed. Turenout. Het oude huis met veel ruimte is voor dit doel prachtig ge schikt. .Het huis beschikt over de voormalige winkelruimte, een tus- senlcaimer, een woonkamer, keuken en dan nog de bakkerij. De oude bak kerij is atelier geworden; de overige vertrekken zijn ingericht als expo sitieruimte. Hier hangen de werken van Willem Schrofer en zijn echtge note Hannie Bad. In totaal een 45 stuks. Bij zijn openingswoord reken- ELISABETH ANDERSEN ...knappe titelrol... barbarenvorst bij Goethe (niet b(j de Attische tragici!!) kan stellen, terwijl ook de laatste en tevens kleinste rol van Arkas, vertrouweling van Thoas, door Egbert van Paridon bekwaam werd vertolkt. Het decor was sober op het primi tieve af, maar juist hierdoor uiterst ge schikt voor dit vooral op de dialoog gerichte stuk. De kostuums, altijd een hachelijke zaak bij een dergelijk stuk, mochten dan niet geheel in overeen stemming zijn met wat de geringe we tenschappelijke kennis op dit gebied heeft achterhaald (met name de smalle, lange broek van Orestes en Pylades), zij vormden toch geenszins een belemme ring van enige omvang om met onver deeld genoegen de voorstelling bij te wonen. De regie was bij de bekende Duitse regisseur Robert Freitag in be kwam handen en al met al was het dan ook een voorstelling, waar K. O. trots op mag zijn. Het beste bewijs hiervan was wel het langdurige applaus, waar mee het dankbare publiek na afloop de spelers een welverdiende hulde bracht. die burgemeester L. de Kool op de techniek. Hij zou spreken voor een gelmdsiinstalilatie, doch nauwelijks waren zijn eerste woorden gespro ken of de techniek liet verstek gaan en de aanwezigen in de diverse ver trekken konden alfleen in stilte nog naar de schilderijen kijken of naar hun mediamensen. Maar burgemees ter De Kool had verteld dat Voor schoten weer erbij gekregen had, dat tot diusver in Voorschoten niet te vinden was geweest. Het gemeen schapsleven in Voorschoten is weer met iets bij onder verrijkt en het is iets waar de Voorschotense bevolking blij mee kan zijn. Tot de heer Sdhro- fer zeid'e die burgemeester, dat dit voor hem wel een waardevolle dag zou zijn, want U toonde Uw blijd schap over het feit, dat U de be schikking kreeg over deze ruimte. Ik hoop, dat U er met plezier in zult werken en dart U er veel vreugde van moogt beleven. Bij de opening waren aanwezig b. en w., leden van de raad, diverse genodigden uit kunstkringen en verder velen, die belang stelden in hert werk van de kunstschilder, vrienden en kennis sen. Tweede Gezondheidscentrum - Hert 2e Gezondheidscentrum, in aanbouw aan de Raadlhuislaan is bijna klaar. Het bestuur van de stichting Gezond heidszorg heeft het college van b. en w. verzocht te willen bevorderen, dart dit gebouw op dezelfde wijze in beheer en exploitatie aan de Stich ting Gezondheidszorg wordt gegeven als is geschied met hert Gezondheids centrum van de Wijngaarden la an. De resultaten met de regeling aan gaande het Gezondheidscentrum van de Wijngaardenlaan zijn zeer gunstig en hert verdient volgens b. en w. aan beveling om met betrekking tot het 2e Gezondheidscentrum een zelfde regeling te treffen. Bouwplannen De heren A. v. d. Vallk, Voorschoten en de fa. W. Jon- gedijk en v. Hovlen te Wassenaar hebben bouwplannen in Boschgeest. De ingediende bouwplannen hebben inmiddels een gunstig advies van de Welstandscommissie en van het Col lege. De heer A. v. d. Valk verzoekt om 1875 m2 grond voor de bouw van 6 woningen met 4 garages, bestemd voor hert in dienst van „De Gouden Leeuw" zijnde personeel. De heer Jongedijk verzoekt om 1950 m2 grond voor de bouw van 9 woningen met 6 garages. De grond wordt verkocht voor de prijs van f 65,- per m2. B. en w. stellen de raad voor, de grond te verkopen onder de bekende voor waarden en bepalingen. Bouwplan voor Adegeest Fa. J. Reym Zoon te Waddinxveen heeft een bouwplan ingediend dat voorziet in de bebouwing van het gehele door de Ohopiniaan-de Handellaan en de Willem Pij per laan omsloten terrein met 30 eensgezinswoningen. Dirt bouwplan kreeg gunstig advies van de welstandscommissie en van het college van b. en w. Percelen grond ter grootte van resp. 3580 m2 en 3320 m2 zijn hiervoor benodigd. De ver koop van de grond zal geschieden voor een prijs van f 42.50 per m2. Een vijfjarige Italiaanse dashond, luisterend (of niet luisterend) naar de naam Argo, werd vijf maanden geleden ten geschenke gegeven aan vrienden van zijn baas. Deze baas woonde in Catania op Sicilië en Argo is daar onlangs weer uitgeput en met modder over dekt aangekomen. Na een reis van 400 kilometer over land en zee danste hij uitgelaten weer rond zijn oude baas. Waarschijnlijk is de hond met de dagelijks varende veerpont de Straat van Messina overgestoken. Het Zwitserse Sitten (kanton Wallis) wil persé iets gaan doen aan de nagedachtenis van de muilezel. In deze bergachtige streken bewees dit lastdier eens zijn waardevolle diensten, maar nu is de muilezel door het gemotoriseerde vervoer verdrongen. Na de oorlog liepen er nog zo'n 250 grauwtjes rond in Sitten; nu zijn het er niet meer dan 20. De Sittenaren wachten nu op een muilezelmonument. Birgitta Bratt, een 25-jarige Zweedse studente, verloor laatst bij een verkeersongeval het bewustzijn. Toen zij weer bij kwam, sprak zij slechts Duits en Latijn; er was hoegenaamd geen woord Zweeds meer bij. Haar geheugen is thans bezig zich te herstellen; het wordt vast weer een knappe Zweedse. Tot besluit een lachertje voor de dames. De Californische arts Russel Lee heeft op een medische conferentie met vuur betoogd, dat mannen in het huwelijk meer „lijden" dan vrouwen. Wat zei dr. Lee dan wel allemaal, beste lezer? Dr. Lee zag de man zoals hij is; een zoogdier. „In dat geval", aldus dr. Lee. „is een monogaam hu welijk een bizarre een onnatuurlijke staat. In de natuur vergaart het mannetje zoogdier zoveel vrouwtjes als het kan. De man komt in zijn huwelijk minder aan zijn trekken dan de vrouw". „Mannen, gij behoeft een grotere mate van vrijheid en gij, vrouwen, hebt er maar voor te zorgen, dat zij die krijgen." Tot zover dr. Lee, die in zijn betoog veel lijkt op een Toon Her mans met aangeplakte neus. Beter gek gezegd dan gek gedaan, denkt dr. Lee waarschijnlijk. Hij is zelf 46 jaar getrouwd, is vader van 5 kinderen en grootvader van 20 kleinkinderen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4