Vergaderen en sjoelen op bijeenkomst van KAV-Herensingel A. v.d. Heiden nam afscheid gemeentedienst Leidse Universiteit „Eltours" aan „Elam N.V." Laatste Berichten MARINIER OP ARUBA OMGEKOMEN Weer wegens dronkenschap voor rechter te Leiden Weerbericht Het weer in Europa Leidse Agenda DINSDAG 28 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Maaltijden voor bejaarden De KAV-dames houden van gezel ligheid. Daarom maken zij van het „jaarvergaderen" niet zo lang werk om des te meer tijd over te hebben voor een levendige sjoel- en kaart- competitie. Gisteravond kwamen zij ln de zaal Maria Gijzensteeg bijeen één avond 'ns van huis onder het bekende motto „uit, goed voor U". Mevr. VogelezangHuibers, voorzit ster, leidde de vergadering. Zij deel de mee, dat twee wijkleidsters, hl. (de bekende) mevr. Dricssen—v. Dijk, die ook geruime tijd voorzitster is geweest en mevr. Bavelaar, wegens ziekte haar functie moesten neerleg gen. Besloten werd een herindeling van de wijken te maken, zodat deze vrijkomende buurten onder andere wijkleidsters komen te staan. De secretaresse, mevr. C. Klein Collé werd bij acclamatie herkozen. Zij las een jaarverslag voor, waaruit bleek, dat de actie voor de St. Maar tenskliniek voor het gehandicapte kind en de collecte voor „Vacantie- vreuigd" in de parochie beide een suc ces zijn geworden. Dank werd ook gebracht aan de leden, die de kerk iohoonhouden en het geld ophalen voor het Kanunnik van Schaik-fonds. De penningmeesteresse, mevr. C. v. Zijpv. Hees, maakte melding van een batig saldo. Mevr. Kokv. Eg- mond braoht verslag uit over het we- duwenfonds. Drie uitkeringen moes ten dit jaar gedaan worden. Uit het fonds ontvangen de leden, die wedu we geworden zijn, een bedrag van zeventig gulden. De secretaresse vroeg nog aandacht voor de cursus sen van „De Hoeksteen", het cen trum voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting. Ook wees zij op de mo gelijkheid voor bejaarden twee maal in de week een warme maaltijd ver strekt te krijgen tegen een redelijke prijs. Hiervoor kan men zich opge ven bij „De Hoeksteen" of bij een bestuurslid van een van de Leidse vrouwenorganisaties. Feestavond RK M.H.A.S. „St. Pie ter" Maandagavond half acht was het dan weer zo ver. In de Stadsgehoor zaal werd zoals voorheen het jaar lijks terugkerend schoolfeest gehou den. Vele honderden leerlingen en oud-leerlingen van de r.k. Handels avondschool „St. Pieter" waren uit genodigd om dit grandioze festijn mee te maken. De directeur der Han delsavondschool pater Gilde; opende de avond en wees nog even op het aanvangsuur, dat een kwartier ver laat was, maar concludeerde dat dit het ouderwetse Leidse kwartiertje was. Na het welkomstwoord van pater Gilde werd de microfoon gegeven aan de Jieer Piet Onderwater, leider van de cabaretgroep „Theater Mi niatuur". Onder het motto „Even uit blazen" bracht hij 5 jongemannen op het toneel die de naam The Ara bians dragen. Deze heren gaven op elektronische wij2e wat vlotte mu ziek ten gehore. Hierna traden op The Wimie's, twee vlotte jongeda mes die moderne liedjes zongen met eigen gitaarbegeleiding. Vervolgens trad op „Henrico" die met zijn zeer goede en warme slem het publiek geheel wist te winnen. Na „Henrico" was het tijd om de „Miniatuurshow" te presenteren wat werd gedaan door de heer Piet Onderwater zelf. Tij dens deze formidabele show waarbij zelfs Trini Lopez een Daar liedjes heeft gezongen was het in de zaal muisstil, omdat men niets van het gebrachte wilde missen. Het cabaret werd besloten met een parodie op Leiden, die bij het publiek goed in de smaak viel. Na de pauze werd er gedanst op de ritmische tonen van „The O.K. Rhythm Stars" o.l.v. Frans Houps die tevens als zanger liet horen dat het moderne ritme het ook bij hem nog best deed. De overigens voortreffe lijke balleiding was in handen van de heer Cees Nieboer van Dansinsti tuut Van Wijk te Leiden. De gehele avond stond op een zeer hoog peil en de leerlingen en oud- leerlingen van de R.K. Handels avondschool „St. Pieter" kunnen te rugzien op een geheel geslaagde feestavond. Studenten spelen Peer Gynt Ter gelegenheid van de 388ste dies der Leidse universiteit zal het Leids Universitair Toneel Accoord op za terdagavond 1 februrai de gala-pre mière van Peer Gynt van Hendrik Johan Ibsen geven. De opvoering vindt plaats in de Stadsschouwburg aan de Oude Vest. De regie berust bij mevrouw Annemarie Prins, die eveneens met een Leidse studenten- groep Nederland op het internatio nale studententoneelfestival 1963 in Zagreb vertegenwoordigde. De Nederlandse vertaling is geheel opnieuw bewerkt door Liesbeth Vreede; de zeer summiere muzikale begeleiding is van Rogier v. Otterloo, de zoon van de dirigent. De decors en belichting zijn verzorgd door de regisseuse mevrouw Prins. BEURSOVERZICHT Internationals merendeels zwak Amsterdam, 28 jan. De stem ming voor de internationale waar den is vanmiddag bij de opening me rendeels aan de zwakke kant ge weest. Alleen AKU en Hoogovens konden zich op het vorige slotniveau handhaven op resp. 544 en 616. Phi lips noteerde begin beurs 154.80, of wel een gulden beneden de slotprijs van maandag. Unilever lag bepaald flauw in de markt op f 143.60 (f 145.60). Dit fonds sloot gisteren in Wall Street een halve dollar lager. Dit was voor Amsterdam vanmiddag een behoorlijke tegenvaller, hetgeen dan ook duidelijk in de prijs viel waar te nemen. Maandag daalde Uni lever f 1.60. Kon. Olie kon het van middag ook niet houden ondanks de prachtige winstcijfers van de concur rerende olie-maatschappijen in Ame rika, waaruit het Damrak conclu deert, dat het de Kon./Shell-groep dan ook niet slecht zal gaan. Kon. Olie begon 70 cent lager op f 187.20. Gedurende het eerste beurshalfuur behield het lichte aanbod de over hand waardoor de koersen nog ver der inzakten. Philips daalde een dub beltje tot f 154.70 terwijl Kon. Olie op f 186.90 kwam. De gedane zaken in de hoofdfond sen waren in dat eerste half uiur mi nimaal. Men wacht kennelijk op nieuwe stimulansen om weer tot aan kopen over te kunnen gaan. Het pu bliek bleef aanvankelijk afzijdig ter wijl het voor de arbitrage internatio naal heel moeilijk was om tot zaken te komen. Gezien de geringe affaire nam men op het Damrak de afbrok kelende koersen niet te zwaar op. Amsterdam ontving vanmiddag geen enkele steun van de buitenland se beurzen, die allen weinig verande ring te zien gaven ten opzichte van maandag. Wail Street sloot gisteren merendeels wat hoger, doch dit mocht geen naam hebben. De Neder landse hoofdfondsen bleven er prak tisch onveranderd behalve Unilever, welk fonds zoals gezegd, een halve dolllar lager sloot. Later op de mid dag, toen het geringe aanbol was op gedroogd, kwamen wat kooporders los van de zijde van het publiek die wat lieven in de brouwerij brachten. Philips steeg tot f 155.70. Unilever verbeterde tot f 144.20 en Kon Olie tot f 187.40. Weinig zaken werden er gedaan in de scheepvaarthoek waar de stem ming licht verdeeld was. De leidende cultures waren wat lager eveneens met zeer weinig zaken. De Staats- fondsenihoek bleef op het slotniveau van maandag. In de lokale afdelingen zette het onveranderde dividend van 12 pet van de Rotterdamsahe Bank geen zoden aan de dijk. De koers van aan delen Roterdamsche bank werd prak tisch onveranderd geadviseerd. De stemming op de Lokale markt was een weinig gedrukt De orders waren diun gezaaid. Aandelen van onroeren de goederenmaatsdhappijen werden wat lager geadviseerd. Op donderdag 6 februari kan a pari met claimrecht worden ingeschreven op f 1.554.000, 5 pot converteerbare obligaties Ko- ninlkllijke Fabriek Invenitum. Gisteren was het de dag, waarop de heer A. J. M. v. d. Heiden afscheid nam als ambtenaar bij de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen en als kontroleur voor de vermakelijk heidsbelasting, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Nadat de heer Sont de heer en mevr. v. d. Heiden had verwelkomd, sprak de directeur, de heer F. Verstegen, via de geluidsband de scheidende toe. Hij schetste hem als een plichtsgetrouw ambtenaar, die de hem opgedragen werkzaamheden altijd nauwgezet ver vulde. De wethouder van financiën, de heer P. S. Harmsen, danktè de heer v. d. Hei den voor zijn betoonde ijver in dienst voor de gemeente Leiden. De heer K. Sont, chef de bureau, sprak namens de collega's een hartelijk woord ten afscheid. Steeds stond betrokkene klaar om behulpzaam te zijn. Hij sprak de wens uit, dat de heer v. d. Heiden nog lang van zijn pensioen mag genie ten. De heer A. Verhoeven, chef afd. fi nanciën, noemde de scheidende func tionaris een man, die lastig was bij de controle maar daardoor de juiste man op de juiste plaats. Zijn controle-rap porten typeerden zijn karakter. De heer F. Fuchs, voorheen chef de bureau, dankte hem voor zijn vele ja ren trouwe dienst, waarin hij met hem heeft mogen samenwerken. De ver-chillende toespraken gingen vergezeld met het overhandigen van ge schenken. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de 8e ronde van de promotie-viertalcompetiitie van de bridgeclub „Sans Atout" luiden: Groep A: team v. d. Zeeuw-team v. d. Star 0-6, team El ing-team Bra ked 5-1, team Brakle-team Bik 1-5, team v. d. Star-team Eling 6-0, taem v. d. Zeeuw-team Jonkers 0-6, team Bernard-teaim Hissink 0-6. Stand: tm. v. d. Star 8-12, tm. His sink 8-36, tm. v. d. Zeeuw 8-31, tm. Eling 8-23, tm. Braked 8-21, tm Jon kers 8-17, tm. Bilk 8-13, tm. Bernard 8-9. Groep B: team Hu ijs-te am Al tink 6-0, tm. Sohippers-tm. Altink 6-0, tm. Scheffers-tm. Verkerk 6-0, tm. Sohippers-tm, Kop 5-1, tm. v. Zan- ten-fim. d'e Jong 6-0. Stand: tm. Huijs 8-41, tm. Schip pers 8-35, tm. de Jong 8-33, tm. Sdheffetrs 8-33, tm. Kop 8-24, tm. v. Zanten 8-18, tm. Altink 8-8, tm. Ver kerk 8-0. MU.TO.CA'S CABARET DANSANT Zaterdagavond hield de contact commissie van het Leids muziek-, to neel- en cabaretgezelschap de Mu.- To.Ca's een cabaret dansant, dat werd gehouden in de goed bezette zaal aan de Maria Gijzensteeg. Na de opening door de voorzitter van de contactcommissie de heer D. Sloos Jr volgde er een gezellig programma, waarbij dans en cabaret elkaar af wisselden. De dansmuziek op deze avond werd verzorgd door het dans en showorkest de Music Boys o.l.v. Frans Kalthoff met zang van Ria Haarland die op deze avond veel suc ces oogstte. Hef cabaretprogramma, waarin on dermeer optraden de komische snel tekenaar Joverko, Lia Sloos en Ena Ruitenbeek in een sketch op rijm waarin de oude en moderne tijd te genover elkaar stonden, terwijl er ook een aflevering van het program ma Top of Flop ten tonele werd ge voerd, er werd bovendien een gezel lig half uurtje gequizt. Het geheel werd op een vlotte ko mische manier aan elkaar gepraat door de Leidse conferencier Daan Sloos. Op deze avond kreeg Ria Haarland de verzilverde beker voor de beste soliste van de Mu.To.Ca's. W. Maschhaupt hield lezing voor LAFV In het bijzonder bij het fotografe ren van de natuur geeft de zwart wit opname uiteraard slechts een skelet van de werkelijkheid weer en is het bijna onmogelijk de schoon heid ervan reëel op de gevoelige plaat vast te leggen. De kleurenfoto grafie doet daarentegen de werke lijkheid later weer in vele kleuren- nuances herleven en geeft dus ook de amateur-fotograaf een oneindig veel grotere voldoening van het werk, dat hij aan zijn hobby besteedde. Aldus de inleidende woorden van de heer W. Maschhaupt, docent in de kleurenleer (o.m. aan de Volksuni versiteit), die gisteravond in de bo venzaal van restaurant „De Doelen" voor zijn lezing over: „Psychologie en Aesthetica der kleurenkeuze" een groot en uiteraard zeer aandachtig gehoor vond bij de leden van de Leidse Amateurfotografenvereniging. Alvorens aan de hand van tal van fraaie zelfvervaardigde kleurendia's aan te tonen, dat niet alleen de mo derne reclame- en show-bussiness geraffineerd gebruik maakt van de wetten der juiste kleurenkeuze en de combinaties van kleuren, doch ook de kleurenfotograaf hiervan een dankbaar gebruik kan maken, gaf spreker eerst een deskundige uiteen zetting van het ontstaan en de waar dering van de zeven z.g. spectrum- kleuren. Via een serie dia's liet spre ker zijn gehoor vervolgens zien, dat de zeven spectrumkleuren (ontstaan bij de ontleding van wit) duidelijk zijn te verdelen in twee groepen t.w. de warme, activerende - en naar de beschouwer „toekomende" kleu ren (rood, geel en oranje) en de kou de-, terugtredende kleuren (zoals blauw, violet en indigo. Kleuren uit de eerste groep werken dan ook hart verwarmend en activerend, terwijl kleuren uit de andere groepen daar entegen sombere en inactieve invloed op mens en dier uitoefenen. De hier tussen liggende kleur groen (de oer- kleur van de vegetatie) geeft zowel mens als dier rust en de indruk van veiligheid en stilte. Met tal van prak tische voorbeelden toonde spreker vervolgens aan welke bijzondere ka raktereigenschappen de onderschei dene spectrumkleuren hebben en op welke wijze deze eigenschappen wor den toegepast om o.m. vormvergro- tend, -verbergend of -accentuerend te werken en b.v. aan interieurs be paalde suggestieve indrukken te ge ven. Dat ook bij de kleurenfotografie een juiste kleuren waardering Ln het bijzonder van bepaalde achtergron den van zeer grote waarde kan zijn, bewees spreker overduidelijk met tal van fraaie kleurenopnamen in de natuur, waarbij hij zijn gehoor meer dere waardevolle tips gaf. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: doc toraal Farmacie: de heren L. J. A. van Wersch en G. C. J. van Hagen, beiden te Leiden. Op zaterdag 1 februiari a.s. zail die ELaim N.V. te Leiden in het vroegere gebouw van de N.V. Eltax twee nieu we bedrijven in gebruik te nemen, n.i. de Truck Service N.V. en de aiutobusonidernemirug „El/tours". De Truck-Service N.V. is een ge specialiseerd bedrijf op het gebied vain het vrachtwagemvervoer. „ELtours" zal naast de functie van aufcobusondierneming tevens alle ser vice verlenen voor het nationaJe en internationale tourisme via vertegen woordigingen van bakende reisbu reaus. Beide ondernemingen, de Truck-Service N.V. en ELtours, zijn op hiun beurt dochterondernemingen van de Elam N.V. te Leiden. G.G.V. zet feestelijkheden voort In het kader van het 25-jarig ju bileum van de beambteiwereniiging van het personeel vdn HCW - NEM en RMM kwamen 150 personen j.l. vrijdagavond in het ontsipanningzaaJ bijeen. Onder het genot van een kop je koffie konden de leden en hun echtgenoten of verloofden op het projectiescherm zien welke evene menten in de 25 jaren de GGV'ers Op Aruba (Ned. Antillen) is maan dagavond overleden de 19-jarige ma rinier der tweede klasse zeemilicien J. N. Appelboom uit Amsterdam, die zich reeds enige tijd in de Ned. An tillen bevond. De marinier is in de nacht van za terdag op zondag met een particulie re auto bij een verkeersongeval be trokken geraakt. Daar hij levensge vaarlijk gewond bleek te zijn heeft de vlootaalmoezenier hem de Sacra menten dar Zieken toegediend. Maandag leek zijn toestand iets be ter. maar maandagavond is hij over leden. Het staat nog niief vast of mari nier Appeldoorn in de Ned. Antillen of iin Nederland zal worden begra ven. j Een navrant geval van openbare dronkenschap manifesteerde zich in de zaak tegen een 60-jarige beton- vlechter uit Leiden, die reeds 14 veroordelingen achter de rug had, waaronder enige weken hechtenis- straf en 6 maanden Rijkswerkin richting. Thans stond hij weer voor de balie, omdat hij in de november j.l. „in staat van onbekwaamheid" verkeerde en werd door de kanton rechter min of meer als een „oude bekende" begroet. „Voelt u niets voor de Rijkswerk inrichting. Daar heeft u tenminste een redelijke kans om van de drank af te komen", informeerde de kanton rechter belangstellend. „Daar moet ik een dezer dagen al voor 6 maanden naar toe", antwoordde verdachte la coniek. Gezien de vele herhalingen en de weinig effect sorterende veroorde lingen, eiste de officier ditmaal een onvoorwaardelijke hechtenisstraf voor de tijd van een week alsmede wederom 6 maanden Rijkswerkin richting. „Dan moet ik 1 jaar naar die Rijkswerkinrichting en kan dus niet eerder weer aan het werk", protes teerde verdachte met klem. „Probeer voor u weer aan het werk gaat eerst van de drank af te komen", repli ceerde de kantonrechter en vonniste „in verdachtes eigen belang" met 6 maanden Rijkswerkinrichting en 6 dagen voorwaardelijke hechtenis, proeftijd 1 jaar. „Stelt u die hechtenisstraf onvoor waardelijk en die Rijkswerkinrich ting voorwaardelijk met een proeftijd want 1 jaar duurt me veel te lang", pleitte verdachte stug volhoudend. „Het is in uw eigen belang en als u het er niet mee eens is, kunt u in hoger beroep gaan", sloot de kanton rechter de zaak definitief af. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marceline Henriëtte d.v. jonkh. A. de Serière en F. F. Snep vangers; Robert Gustav z.v. G. C. van der Meij en G. C. M. ten Haken; Johannes T. M. z.v. J. H. P. Rozen broek en W. A. M. Bader; Imca Ma ria d.v. A. B. Kersten en H. Sloos; Jacqueline J. T. d.v. J. M. de Goede en J. H. M. Vintges; Sylvia Wilhel- mina d.v. A. van Nood en W. A. Scheffer; Monica Cornelia d.v. C. M. P. Nijmeijer en W. T. M. Verschuu- ren; Ingrid Max-ia d.v. L. Bliek en H. W. van Rijn; Maria d.v. J. Be- kooij en I. M. J. Roman; Marco z.v. G. Knotter en G. Sasburg; Nicoline Johanna d.v. N. J. den Hoed en J. W. Hanekamp; Paulus Johannes z.v. J. W. Bergshoeff en J. van Cappelle; Frank Govert z.v. A. W. Glass en J. E. List; Petrus Gerardus z.v. B. W. Kievits en A. J. Janssen; Corne lius Catharinus z.v. A. van der Gug- ten en J. R. A. E. Hoogewoud; Mar cus Antonius z.v. J. M. van Weele en E. J. Holtkamp; Arian z.v. M. C. van der Ende en D. Beekenkamp; Leonard z.v. L. van der Linden en A. A. E. van Klaveren; Nicole Na- tasje d.v. R. J. Landré en G. L. Grep; Monique d.v. J. Singerling en T. G. A. van Haastrecht; Ernst Willem z.v. E. W. Boekhout en I. van Rookhui- zen; Michel D. N. z.v. J. Franken en G. M. Sinteur; Gerritje d.v. J. J. Dekker en A. Leget. Gehuwd: D. Kuil en M. Jansen; A. Verbeek en J. A. C. Oostrijck. Overleden: A. van Bemmel, 92 jr, vrouw; J. Gressie, 74 jaar, man; B. Brussee, 76 jaar, vrouw. zoal hadden meegemaakt. Een prachtig begin vain een naar later bleek ook verder een gewel dige avond. Te 9.30 uur vertrok het gezelschap met bussen naar Sche- veningen waar allereerst een bezoek werd gebracht aan de Pier. De ijzi ge wind dreef allen snel het Restau rant binnen waar de baard reeds zat te wachten. Een waar feest volgde, de benen gingen van de vloer, maar te 11.30 uur kwam het sein: Naar de busenen en met de bussen naar het Bowling Centrum. Alle 17 banen van dit „paradiijs" voor de bowlinglief hebbers bleken voor de GGV'ers ge reserveerd. Nadat alle nog aanwezige niet GGV-ieden de zaal hadden ontruimd begon de grote wedstrijd. Afwisselend speelden de dames en heren op de banen, een zeer sportie ve strijd ontbrandde op de 8 dames- en negen herenbanen. Gezang en juichkreten kllonken op, het was een groot festein. Om vier uur 's morgens werden de winnende ploegen bekend gemaakt, waarna de terugreis naar huis werd aanvaard. Meegedeeld voor het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. HOGERE TEMPERATUREN Enkele opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Ma tige tot krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. Hogere temperaturen. 1. bew. —12 —23 DINSDAG 28 JANUARI K. O. Toneelgroep „Het "Cen trum" met „Iphigénie" in de Stads schouwburg. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden Aanvang cursus 7.45 u.gebouw G.G. en G.D., Roodenburgerstraat. WOENSDAG 29 JANUARI Madrigaalkoor Concert in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal NCRV-film- avond, verzorgd door Caltex, in de Foyer. Aanvang 20 uur. Kath. Vrouwengilde Vasten avondviering, met medewerking van Joop Koevoets. Gebouw van Huish.l Voorlichting, „De Hoeksteen", Le vendaal. Vooraf jaarvergadering Aanvang 20 uur. Lezingavond ten bate van Skopje 8 uur. De Kleine Burcht. DONDERDAG 30 JANUARI K O Film van van de maand in Bernard Kruysen, Aanvang 20 uur. VRIJDAG 31 JANUARI Stadsschouwburg Jaarlijkse voor stelling door 't Leids Studenten Toneel. Aanvang 20 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 23-29 jan. zijn door de KFC als volgt gekeurd- Camera: „Echtscheiding op z'n Ita liaans", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. PAG ZE Morgen: Frans van Sales, geb. 21 aug. 1567, op het kasteel van Sales (Savoye), bisschop van Genève, t 28 dec. 1622 te Lyon. EEN MENS ALS IEDEREEN Ingewikkelde wezens met inge wikkelde zielen dat zijn ze, de mensen. Ook iemand als Frans van Sales. Hij gaat door voor het type van de hoofse heilige, dat hij ook -7 -j non iwas. Men is zijn zachtzinnige heilig- Zond. 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 heid gaan overbelichten en zijn op- uur' geruimde menselijkheid bleef in de schaduw. Zijn coadjutor was een hu meurig man. Toen deze weer eens korzelig aan tafel kwam, zei Fran- ciscus: „Weet u, dat u tenminste één persoon gelukkig hebt gemaakt?" De coadjutor vroeg knorrig wie dat dan wel was. Het antwoox'd: „De vrouw met wie u getrouwd had kunnen zijn". Franciscus borrelde over van zulke gijntjes. Aan het eind van zijn leven werd hij door velen als heilige beschouwd. „God spare je voor zulke heiligen" zei Franciscus. STOCKHOLM zw. bew. 5 —16 OSLO sneeuw 3 9 KOPENHAGEN geh. bew. 2 3 ABERDEEN h. bew. 7 2 LONDEN regen 7 4 AMSTERDAM geh. bew. 5 1 BRUSSEL geh. bew. 3 1 LUXEMBURG geh. bew. 0 3 PARIJS geh. bew. 3 1 BORDEAUX onbew. 0 6 GRENOBLE geh. bew. 1 3 NICE zw. bew. 12 6 BERLIJN geh. bew. 3 4 FRANKFORT geh. bew. 2 0 MüNCHEN geh. bew. 0 3 ZURICH geh. bew. 2 4 GENEVE geh. bew. 2 4 LOCARNO zw. bew. 4 4 WENEN zw. bew. 3 2 INNSBRUCK zw. bew. 1 —13 ATHENE onbew. 4 ROME onbew. 13 1 AJACCIO onbew. 15 0 MADRID onbew. 8 6 MALLORCA h. bew. 2 LISSABON onbew. 4 „De avonturiers", 14 jr. Dag. 30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „Alleman", a.l. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. „Lift naar de misdaad", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Trianon: „Lawrence van Arabië", 14 jr. Dag. 2.00 en 7.30 uur. Rex: „Mondo Cane", 18 jr. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zond. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGSAGENDA „De Ruif', Jan Vossensteeg 59. Te keningen en gouaches van Jacques Turk. Tot eind januari. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur Zondags 14 uur. Tentoonstelling van schilderijen door Ch Roelofsz Tot 27 jan 1964 Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Dag. 1017, zond 13—17 uur Tent.st. Wow-lpit, twaalf houtsnij- ters uit Amahamhai Tut 1 maart '64 Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr dag 104 uur zond 14 uur Legermuseum (Pesthmslaan)Ma t/m vrijdag 105 uur, zond 1—4 uur Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v d Werfpark) Geologie van Ne derland Dag. 1012 en 24 uur zon- en feestd 24 uur Rijksmuseum v. Oudheden, Rapen burg. Tent. „Romeinse mozaieken uit Tunesië" Tot 15 maart 1964. Academiegebouw, Rapenburg 73 Plastiek vam Jos van Kessel t schilderijen vain Stevin Kwint. Tot 24 febr. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 28 jan. Kaas Aanvoer 22 partijen Goudse K Prijzen (in f per kg): le kwal. 2.70 2.76; 2e kwal. 2.652.69; extra kwal. 2.81. Handel: kalm. LEIDEN, 28 jan. Vette varkens Aanvoer 13 vette varkens, geen tering. ROTTERDAM, 28 jan., Vee To tale aanvoer 2398; weekaanvoer 4033. Vette koeien en ossen 300; gebruiks- vee 556; vette kalveren 170; graskal veren 198; nuchtere kalveren 920; lopers 74; biggen 15; paarden veulens 3; schapen/lammeren bokken/geiten 16. Prijzen, resp. le, 2e en 3e kwal.: vette koeien 370-400, 320-365, 275-300 vette kalveren 380-395, 370-380, 340 370; graskalveren 575, 475, 375; nuch tere kalveren 185, 175, 145; lopers 140, 120, 100; biggen 85, 70, 60; slacht- paarden 280, 250, 230; schapen 140, 120, 100; lammeren 150, 130, 120; kalf/melkkoeien 1400, 1200, 1000; vare koeien 950, 775, 700; vaarzen 1000, 800, 700; pinken 700. 600, 525. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: vette koeien: iets ruimer, kalm, als gisteren; vette kalveren: als vo rige week, vlug, onveranderd, pri ma's boven notering; graskalveren: iets meer, goed, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren: ruimer, levendig, ruim prijshoudend; lopex-s en biggen: gewoon, kalm, konstant; slachtpaar- den: als vorige week, lui,, prijshou dend; schapen/lammeren: klein, le vendig, ruim prijshoudend; kalf/ melkkoeien: gewoon, rustig, onver anderd; vare koeien: redelijk, kalm, prijshoudend; vaarzen/pinken: even groter, redelijk, stabiel. PUZZEL Nr. 517 Hor.: 1 soort van kraai, 4 hoofddeksel, 6 plaats in de N.O. Polder, 7 heks, 9 Gedeputeerde Sta ten (afk.), 10 brij, 11 voornaamw., 12 wolvlokje, 13 huid, 14 soort ge bakje, 16 korf, 17 voorzetsel, 18 gek heid, 19 bijwooi'd, 20 loot van een plant, 22 klap, 23 voorzetsel, 24 boot je, 25 platvis. Vert.: 1 inschrijvingsboek. 2 ge wicht, 3 boom, 4 speelgoed, 5 oude lei-gtemaat, 7 hoofddeksel, 8 dapper strijder, 10 visje, 11 gindse, 12 keu rig, 13 vogel, 15 lichaamsdeel, 16 vo gel, 18 jongensnaam, 20 zijtak Weich- sel, 21 huisdier, 22 familielid, 23 ont kenning (Eng.) Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 516: Hor.: 1 dak. 3 lever, 8 ar, 9 merode, 10 malaga, 12 en, 13 ere, 14 el, 15 evoë, 17 edel, 19 en, 20 wee, 21 es, 22 kennis, 24 strand, 26 es, 27 teems, 28 ox*e. Vert.: 1 Damme, 2 ara, 3 lege, 4 era. 5 v.o„ 6 edele, 7 ren, 9 mare, 11 Leon, 14 eden, 16 veste, 17 eend, 18 Lisse, 20 wens, 21 Eist, 22 kam, 23 Ier, 25 re. PGNT Telefoon voor u!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3