VOORTREFFELIJKE UITVOERING VAN DE LEIDSE BALLETSCHOOL Jazz-optreden in Leiderdorp Weerbericht Burgemeester v. Dobben de Bruyn van Zwammerdam naar Hazerswoude MAANDAG 27 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De Leidse Balletschool, een zelf standige afdeling van de Stichting „Leidse Muziekschool", mag zich on der leiding van mevrouw Ann ter Haar-Pasman, verheugen in 'n bloei ende gezondheid. Deze ballet-meeste res heeft een grote fantasie, is een serieuze vakvrouwe, is intelligent en weet hoe zij plaisant en ongekunsteld haar bedoelingen op haar leerlingen moet overbrengen, 't Begon al goed met de hele kleintjes, zowat zeven tien in getal, die een aardig kleuter dansje uitvoerden naar een ontwerp van een grotere leerlinge: Lonneke Bodry. Wij hoorden van achter de coulissen muzikaal gespeelde kleine stukjes o.a. van Schumann en de kleintjes deden hierop hun allereer ste danspasjes met toepasselijke hand en hoofdbewegingen, en maakten eenvoudige figuren. Zij deden dit charmant en goed geinstrueerd. In het daarop volgend danssprook- Je: „De prinses op de erwt" waren alle personagetjes goed in hun rol en droegen hun smaakvolle costuum- pjes met zwier. Het circus was een alleraardigst nummer. De directeur (ook nog allemaal jongere leerlin gen) maakt zijn entreé en leidt zijn muzikanten fleurig gekleed onder vrolijke circusmuziek (op geluids band) voor 't voetlicht. Een domp- teuse in miniatuur, een enthousiast levendig figuurtje laat haar goed ge drilde tijgers kunstjes maken. Nar ren zijn er en koorddanseressen. Dan laat de directeur zijn twaalf (met zo eenvoudige middelen) zo mooi opgetuigde paardjes voordraven, 't Was alle vrolijk, maar precies en met vreugd uitgevoerd. De dansen naar schilderijen van Degas volde den goed. Deze Fransman (1834-1917) schilderde graag schilderijen, die het ballet en danseressen tot onderwerp kregen. Hierdoor geinspireerd liet mevrouw Ter Haar er enkele van instuderen. Aan de barre technische oefeningen, een elegant gedanste Pizzicato, en als ensemble-dans een wals. De directrice had het jazz- ballet eveneens goed in de hand. Er was liefhebberij bij de executanten en bovendien: geen pointe van het kleine dans-ensemble is aan haar voorbijgegaan. Een hedendaags dans stuk dat onverdeeld genoegen gaf. Na de pauze was er een pantomime „Werk in uitvoering", waarbij de élève M. Hannaart een knappe cho reografie schreef en de geluidsmon tage had verzorgd. Zij zelf had hier in een zware taak als de uitvoer der van een groot werk wat lang gerekt misschien, maar evenwel met onmiskenbaar gevoelsinzicht. Met de zes medewerkenden hoewel deze veelal op de achtergrond bleven werd de pantomime in een pakkende, stoere en strakke wedergave voor het voetlicht gebracht. In het jazz-ballet is de verrichting van één élève bijzonder opgevallen. Deze leerlinge, die binnenkort in op leiding gaat voor ballerina, danste nu de moeilijke rol van dr. Coppelius in het Coppelia-ballet van Délibes Deze geestelijk zo zware rol ging het V erkeerscompetitie Leidse scholen De afdeling Leiden van het Ver bond voor Veilig Verkeer hield za terdagmiddag in verband met de wederom door het Verbond uitge schreven landelijke scholencompeti tie in de bovenzaal van restau rant Van der Heijden onder grote belangstelling van de zijde der leer krachten en supporters een scholen wedstrijd in de kennis van verkeers regels. De onderlinge verkeersregels- strijd werd ditmaal aangebonden door de uit vijf leerlingen gevormde teams van de Thorbecke-ULO, de ULO-Asserstraat, de Albert Schwei- zerschool voor v.g.l.o., de Prof. Van der Leeuw-ULO, de Chr. Kweek school en de Chr. LTS, welke laatste vorig jaar afdelingskampioen werd en toen voor de eerste maal beslag legde op de door het Leidse afde lingsbestuur beschikbaar gestelde fraaie wisselbeker. Als vragensteller fungeerde de af- dcüngssecretaris, hoofdinspecteur G. A N. Cornelisse, terwijl mej. E. J. Voerman het onverbiddelijke belle- tje-van-10-seconden-zijn-om hanteer de en de heer J. de Bruyn de pun ten-administratie bijhield. De jury, ditmaal gevormd door mevr. W. Lambrechts-Van Zwieten de Blom en de heren J. L. de, Vries en J. L. Arbouw, honoreerde elk goed ant woord met 10 punten per jurylid, liet naar gelang het antwoord min der goed of slecht was de punten toekenning variëren en kende bij 'n fout of een tijdsoverschrijding als troost toch no>g 1 punt toe. De volledige uitslag werd: 1 Chr. LTS (kampioen-1964) 431 p.; 2 Thor- bc-cke-ULO 386 p.; 3 ULO-Asserstr. 345 p.; 4 Prof. Van der Leeuw-ULO 309 p.; 5 Albert Schweitserschoot voor v.g.l.o. 308 p.; 6 C'hr. Kweekschool 235 p. Het Ghr. LTS-team zal de afde ling Leiden weer vertegenwoordigen bij de districtswedstrijd, die begin maart a.s. in Den Haag aai worden gehouden. Studeren in Oegstgeest Een aardig gedichtje, dat de ronde doet in universitaire kring willen we u niet onthouden. Het staat afgedrukt op de nieuwe uitnodiging voor de Dies- viering op 1 februari aanstaande: „Geboortegolven spoelen aan dus water in de wijn gedaan De Leidse universiteit wordt tot de randstad uitgebreid Zodat Annetje straks verkeert met „Joop die in Oegstgeest studeert". jonge meisje M. Briër nog wel wat boven haar krachten, maar zij heeft onmiskenbaar talent. Haar dansante vreugde vis te groot voor de uit beelding van een verdwaasde, gedes illusioneerde poppenmaker die in de naam verkeerd, dat hij door zijn ma gische kracht zijn lievelingspop Cop- pelia ten leven zal kunnen wekken. Leo Délibes (1836-1891) maakte bij de oorspronkelijke choreografie een hechte samenhang muzikale onder steuning. Swanhilde, wier rol veel meer begrijpelijk en eenvoudig is, danste expressief en gracieus van bewegen. De andere partijen gaven een aangename contrastwerking. Aan de vleugel werd door de heer Rolf Hochscheid en mevrouw A. van Veen een uitstekende begeleiding verzorgd. Er waren fraaie costumes, ontworpen en uitgevoerd in eigen atelier. Veel en dankbaar applaus vanuit de goed bezette Schouwburg en veel bloemen en cadeaux voor de begaafde leidster en de jonge danseressen, die met ge zonde geestdrift hebben medegewerkt deze succesvolle avond. J. KORTMANN Jo-KVP afdeling Leiden Dezer dagen vergaderde de Jon- gerenafd. Leiden van ed KVP. In 'n geanimeerde vergadering werden al lerlei zaken besproken o.a. de ko mende bijeenkomst van het Jeugd- parlement. Als onderwerp voor de discussie stonden de Sociale Ency clieken, in het bijzonder „Mater et Magistra", op het programma. Nadat de belangrijkheid van 'Mater et Ma- gistra' als richtsnoer voor een ka tholieke sociale leer naar voren was gekomen, concentreerde de vergade ring zich op enkele aktuele politieke problemen, waarvoor in de Encycliek richtlijnen zijn aangegeven. Aan het recente debat in de Eerste Kamer over bedrijfs- en vormingsscholen werd grote aandacht geschonken. Ten aanzien hiervan wordt in de Ency cliek de wens uitgedrukt meer aan dacht aan een harmonieuze ontwik keling en religieuze vorming van de jonge arbeider te besteden. Hetgeen naar mening van de vergadering in de praktijk door vormingsinstituten het beste gewaarborgd kan worden. Aan het slot van de vergadering werd het programma bekend gemaakt van 't studieweekend op het Romme-in- stituut te Baarn. Hermandad paraat pr bra.nd.de licht en een me- vrouw meende iets ge hoord en gezien te hebben Een surveillerende agent werd gewaarschuwd en de Leidse politie kon hedenmorgen in alle vroegte het was 1 uur met vijf man sterk de nieu we week gaan beginnen met i spookachtige paraatheids- Agenten werden gepost op de Breestraat, de Mooi Japik- steeg en de Langebrugaller ogen gericht op het pand van Adr. van Ooy. want daar zou ingebroken zijn. Voorbijgangers, gealarmeerd door de stille drukte rond het pand, trokken zichna er dooi de wetsdienaren op gewezen te zijn. dat er nare dingen zouden kunnen gaan gebeuren nieuwsgierig terug in de don kere portieken op de Lange brug en de Pieterskerkgracht. (..Je weet maar nooit wat ze bij zich hebben".) Enkele stoutmoedigen bleven zich rond het tuinhekje achter het sensatie uitstralende pand verdringen en waren er aldus getuigen van hoe een dappere rechercheur over 't hoge hek klom en de achterzijde van 't perceel gina inspecteren. Twee agenten dekten vanachter een muurtje hun collega, die ijve rig de gevel aftastte naar het mogelijke gat. waardoor het gesvuis naar binnen zou zijn geslopen. De svanning werd schier ondraaalijk, toen achter elkaar de lichten op de zolder en de eerste verdievina aan en uit floevten. Ademloos Het het gezelschap kijkers en agenten de minuten verstrijken. Tenslotte nam een nolitieman ziin lantaarn en tastte de gevel ai. De bundel licht zwierf over de gevel en bleef toen plots hanaen aan de benen van een levend wezen in vvama. Het licht kroov omhoog en toonde het gezicht van een man. die het aeheimzinniae tafereel rond zijn huis bezorgd stond af te kijken (Wat is er aan de hand ae- meest? Navraag bij de fa Van Ooy heeft ons geleerd, dat in het bedoelde vond een winkel en een hovenwoninn met af zonderlijka ovgana zijn onder- aehracht Wat ieder m.ens kan overkomen geschiedde ook de holtoner van het bovenhuis. H>heeft voor enkele oaen- blikk.en zijn bed verlaten en is toen hij zich door zijn wo ning svoedde ovnemerkt door een dame. die een ommetje mankte Honderd v.d. Holsten in Noordwijk bijeen Uit alle delen van het land kwa men zaterdagavond bijeen in hotel „Flora", Kerkstraat te Noordwijk, ruim 100 familie-leden van het vroe ger in Noordwijk bekende echtpaar Willem v. d. HolstGreet van Steijn. Zelfs uit Canada vloog Ari v. d. Holst (Tzn) om dit grandioze familie-feest niet te missen. Na een korte inlei ding van de jongste oom, Tony v. d Holst, verkreeg de oudste oom Jan P, v. d. Holst (Leiden) hel; woord. Van zelfsprekend herdacht hij in enkele welgekozen woorden zijn ouders, die er steeds vóór waren de familieban den te verstevigen. Hij wees op de vooruitstrevendheid van vader en op de gezelligheid en altijd goede ont vangst van moeder. In Noordwijk werd dikwijls gezegd: „de zoete in val". Namens de familie dankte hij alvast de feestcommissie en wenste hij alle „Holsies" veel plezier. De avond werd gevuld met een dansje voor nichten en neven, aangevuld met leuke zang en voordracht, ter wijl met een quiz vele oude familie- en Noordwijkse herinneringen wer den opgehaald. In de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. is ingebroken in de St. Franciscus- school aan de César Franckslaan. Een nauwgezet onderzoek wees uit, dat er niets is verdwenen. Bij café-restaurant Van der Heijden aan de Breestraat is in de nacht van vi'ijdag op zaterdag de verwarmings installatie van het terras aan de voor zijde van het pand ontvreemd. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: kan didaats Ned. Recht: de heren B. J. Demenint, Oegstgeest, G. Bins, Lei den en J. A. M. Verwaijen, Schiedam. Doctoraal Frans: de heer P. J. E. G. Molenkamp, Rijswijk Z.H. Doctoraal Geneeskunde: de heren F. G. M. Bus- kens, Voorburg; M. R. Esseveld, Rot terdam, E. R. Havermans, Scheve- ningen en H. J. B. van Wel, Zaan dam. Semi-artsexamen: mej. E. A. L. Maartense, 's Gravenhage en de he ren K. A. Dicke, De Bilt, Th. J. L. M. Goud, Rotterdam, B. T. de Haas, Leur en F. H. Stadler, Leiden. Artsexa men: de heren H. R. Groesz, Beek bergen en F. Moerman, Rotterdam. Centre Culturele de Leydehield voordrachten-avond De „Centre Culturel Francais de Leyde" heeft een tweede bijeenkomst georganiseerd, zaterdagavond in de Louise de Coligny-HBS aan de Ka- gerstraat. Deze kring is zeer actief om extra-culturele banden met Frankrijk te smeden. Voorzitter is de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Vice-voorzitter prof. Kukenheim sprak een ope ningswoord en sloot ook de bijeen komst. De eerste bijeenkomst was gewijd aan een lezing over Edmond Rostant door Pierre de Gorsse. Ook de voordracht door Luciënne Leton- dal stond zaterdag op niveau. Zij noemde haar lezing „Promenoir de Poêtes" oftewel de dichters-galerij, en verdeelde haar causerie in zeven tableaus. Het eerste gedicht vain het eerste tableau voerde de titel „Images d'un Sou" van Verlaime. Plaatjes voor een stuiver. Verlaine geeft er inventaris lijst van. Men mag een kermistent, een panorama, een panopticum ver moeden. Dit beelden toveren (magisch, zegt Verlaine) moet geschieden met woord en stem en met de middelen van de stemklank. Madame Letondal blijkt een eigen weg te kunnen ga an.- De programma- samenstelling gaf blijk van 'n wijdse visie op het landschap van de Franse poëzie en de getroffen keuze week sterk af van het conventionele. Een voorkeur bleek onmiskenbaar voor het surrealistische, maar daar naast zeker ook voor het kindervers, en aftelrijmen („comptines") door spekten haar repertoire. Van de klassiek bekende namen noemen we Ronsard, Lafontoaine, Hu- go. Baudelaire, Verhaeren, Jammes, Vailéry, Apolli-naire, Brassens. Een greep uit de minder bekende: Ara- gou, Du Bellay, Corbière, Fargue, Oros, Lafongue, Louise Labé, Gui'llet. Leidse Agenda DINSDAG 28 JANUARI K. O. Toneelgroep „Het Cen trum" met „Iphigénie" in de Stads schouwburg. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden Aanvang cursus 7.45 u.gebouw G.G. en G.D., Roodenburgerstraat. de harmonie de Chicago-ouverture, de suite romantique, de mooie mars der Medici-Zemir et Azor, de Fan faren Tango in het arrangement van de hr. J. Schellevis, lid van Ben- venuto, die hiervoor een extra ap plausje kreeg en tot slot de mars The Midi. Van deze uitvoering viel veel te genieten. Dirigent en leden van de harmonie kregen een harte lijk en dankbaar applaus voor het gebodene. In samenspel met de drumband werd een extra marsje geblazen, waarna de drumband nog apart haar kunde vertoonde. De jeugdige Ma rianne Roodakkers speelde op klari net een solo met pianobegeleiding van mevrouw J. Streng-Schoonder- woerd. Het was de 4e Fantasie van T. Escudie. Een goede vertolking. Wim van Noort gaf een solo op sa xofoon, eveneens met pianobegelei ding van mevr. J. Streng-Schoon- derwoerd. Hij speelde de 4e solo de Concert van J. B. Singerlee. Na de pauze trad het Amstel Trio voor het voetlicht. Zij brachten een kort luchtig en gezellig cabaretpro gram. Ger Roeland deed de confe rence, Rudy van Houten bespeelde de vleugel met muziek uit Exodus, het Warschau concerto en een eigen compositie Aqua. Tonny Huurde- man toonde zich een bekwame ca baretière. Wat er komt in de gemeenteraad. - De raad van de gemeente Voorscho ten wordt voor een openbare ver gadering bijeengeroepen op vrijdag 31 januari a.s. 's avonds om 8 uur. In behandeling komen dan o.a. de navol gende agendapunten: Wijziging van de winkelsluitings verordening. Be noeming van de leden van de Com missie van Advies inzake de vorde ring van Woonruimte. Vaststelling van de bezoldigingsregeling voor het gemeentepersoneelhet in beheer ge ven van het 2e Gezondheidscentrum aan de Stichting Gezondheidszorg. Aanschaffing en plaatsing van een loods aan het Frans Halsplantsoen voor de beplantingsdienst. Het aan brengen van verbeteringen aan de centrale verwarmingsinstallatie van het hoofdgebouw van het voorma lige M.O.C. (noodkerk van de Moe der Godsparochie en de kleuter school). Verkoop van grond in Bosch geest aan de heren W. H. Nieuwen- huys en J. Boer. Overname van grond van de vroegere trambaan van de NZHVM. Verkoop van gronden in Boschgeest aan de fa. W. Jongedijk en W. avn Hoylen te Wassenaar en aan A. v.d. Valk, Voorschoten. Ver koop van bouwgrond in Adegeest. „The Moanin' Attics" voor „.The Beat" Zaterdagavond hield jazz-sociëteit „The Beat" wederom in het Dorpshuis te Lei derdorp, die dit keer wat minder vol was dan we gewend zijn, een jazz-avond, waaraan „The Moanin' Attics" muzikale medewerking verleenden. Dit acht man sterke orkest bestaat voor een groot deel uit dezelfde musici, die in het Leo Wenink-quintet spelen (welk quintet we onlangs nog in det Burcht konden be luisteren), behalve dat pianist Leo We- nink vervangen was door Wim v. d. Hoorn, de bassist door Sam Brussée, en dat het orkest uitgebreid was met vibra- fonist Cees Jongerius, tenorsaxofonist Wim 't Hart (vooral een goede balla- denvertolker)en gitarist Piet v. Gooi (die we nauwelijks konden horen). Het orkest speelde zeer aardige ar rangementen: de bezetting die vele mo gelijkheden biedt werd ten volle benut. De totaal-klank maakt een wat volle massieve indruk. Er werd bewezen, dat ook amateurs (dit keer uit Leiden e.o. afkomstig) een redelijk peil van musi ceren kunnen bereiken, en dat hun mu siceer-verugde soms groter is dan dat van vele beroepsmusici. Met in 6/8 maat gespeelde „I'm gonna fishing" werd bijzonder pittig uitge voerd. Verdere hoogtepunten van de avond waren het ingetogen „Autumn Leaves", het melodieuze „Wisper not" en het swingende „Walkin". Pianist Wim v. d. Hoorn kan een vergelijking met Leo Wenink gemakkelijk doorstaan. Cees Jongerius bracht een wat harde, metaalachtige klank voort, zorgde noch tans voor menige goede solo. BELIRSOVERZICHT Teruglopende markt AMSTERDAM, 27-1. Het Damra^ is vanmiddag die nieuwe beursweek begonnen met een vaste stemming bij de opening voor Hoogovens, Phi lips en aandelen Kon. Oilie. Later op de middag brokkelden de koersen af. AKU was bij de opening goed prijs houdend, terwijl Unilever op dat mo ment dertig cent lager werd verhan deld op f 146.90. Hoogovens lag ge waagd in de markt door het publiek op de gunstige gang van zaken van die staal/maatschappijen in Amerika en die in Europa. Dan moet het ook Hoogovens goed gaan, zo redeneerde de beurs. Het fonds zette vanmiddag in op 619, tegen 611 ails slotkoers van vrijdag. Vanmorgen werd in Hoog ovens als hoogste koers 626 gedaan. Dit vond de beurs vanmiddag blijk baar te hoog gegrepen. Philips ver beterde een gulden tot f 156.40. Kon. Olie, eind van deze week ex 20 pet. bonus, steeg zeventig cent tot f 188.40. AKU was op 544^ goed prijshou dend zonder meer. De stemming voor de internationale waarden was dius niet onvriendelijk. Er waren geen factoren die de markt, in welke rich- (Medegedeeld door het KNMI geldig van maandagavond to: dinsdagavond, opgemaakt tf 11,15 uur). MEER WIND Half tot zwaar bewolkt me: plaatselijk enige regen. Matif tot krachtige, aan de kust late: harde wind tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Het weer in Europa komen ten opzichte van het geschil om Maleisië. De heren rijn tot pra- de Nederlandse hoofdfondsen waren Hoogovens en KLM hoger. Gedurende de verdere beursdiuur daalden de koersen over vrijwel de gehele linie als gevolg van licht aan bod in 'n vrijwel lege markt. Philips liep terug tot f 155.70, Unilever tot f 145.70 en Kon. Olie tot f 187.70. Hoogovens zakte in tot 616. De leidende oultures gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. Certificaten Deli lagen iets zwakker in de markt doch de beurs hecht daaraan weinig waarde omdat de omziet in deze hoek minimaal is. De scheepvaartaandelen waren ge makkelijker, terwijl in de staatsfond sen weinig verandering kwam ten opzichte van het voorgaande slót- niveau. Vanwege de ruime geldmarkt ingaande heden, het tarief voor met een kwart procent ver- ■jiaaga tot één procent. In de lokale afdelingen was 't vrij rustig. Claims Emba verlieten de beurs. De taxatieprijs was f 60, over eenkomende met 262 pot. voor de nieuwe aandelen. De aandelen Lips en Gispen kwamen voor het eerst in de notering. De advieskoers was 290, overeenkomende met de laatste claimprijs van f 950. De Kas Associa tie geeft een onveranderd dividend .van 1% pet. HELSINKI sneeuw —7 —9 STOCKHOLM 1. bew. —2 —7 OSLO onbew. 2 -11 KOPENHAGEN onbew. 7 —3 ABERDEEN geh. bew. 10 5 LONDEN geh. bew. 6 2 AMSTERDAM zw. bew. 6 0 BRUSSEL geh. bew. 2 0 LUXEMBURG geh. bew. 0 —2 PARIJS geh. bew. 2 0 BORDEAUX geh. bew. 0 —2 GRENOBLE geh. bew. —1 —3 NICE zw. bew. 12 5 BERLIJN zw. bew. 4 3 FRANKFORT geh. bew. 0 0 MüNCHEN geh. bew. —1 —3 ZüRICH geh. bew. —1 —3 GENèVE geh. bew. —3 —4 LOCARNO onbew. 5 —5 "WENEN zw. bew. 3 —1 INNSBRUCK geh. bew. —2 -12 BELGRADO mist 1 -10 ATHENE 1. bew. 3 ROME ge>h. bew. 11 0 MADRID onbew. 10 5 MALLORCA mist 13 2 LISSABON onbew. 15 5 P.4UZE VOORSCHOTEN STLAURENTIUS" GAF GOUDE MUZIEKUITVOERING In de zaal van het Cultureel Cen trum gaf de harmonievereniging St. Laurentius zaterdagavond voor le den, donateurs, begunstigers en hen, die belangstellen in de muziek een concert. St. Laurentius opende de avond met als inzet de Florentiner Mars van Fucik. Na deze muzikale opening nam de voorzitter de heer H. Lelieveld het woord en heette allen welkom, die waren gekomen om te luisteren wat St. Laurentius kan bieden. Met de harmonie is het in het afgelopen jaar goed gegaan. De vereniging behaalde op het con cours te Wateringen de eerste prijs en ook de drumband deed zulks. Doch de harmonie heeft jonge krachten nodig, wil haar voortbe staan niet in gevaar komen. Spr. deed dan ook een beroep op de jon gelui. die iets voor de muziek voelen om zich aan te sluiten bü de har monie. De harmonie staat onder de eminente leiding van de heer L. Th. Jansen, die ook op deze concert avond weer met St. Laurentius heerlijke muziek liet horen. Spreker heette ook welkom de afgevaardig den van Benvenuto, met welke ver eniging een prettige samenwerking wordt onderhouden. Verder zagen we nog pastoor J A. Blok, kapelaan J. Duivesteijn en bestuursleden van Benvenuto. Achtereenvolgens speel Voor de burgeravond die jl. vrij dag in het Dorpshuis werd gehouden waren alle inwoners, die zich in plannen en het grote plan Zijllaan tigd, uitgenodigd. Velen hadden aan de uitnodiging gevoLg gegeven en werden door burgemeester mr. R. M. Gallas welkom geheten en ook de raadsleden met hun echtgenoten, pas toor H. K. A. M. Kouwenhoven, de vertegenwoordigers van de andere kerken en afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen. Hierop gaf de burgemeester een algemeen overzicht van de gemeente. Hij vertelde over het vroegere Lei derdorp, de ontwikkelingsperiode van plattelandsgemeente vóór de oorlog tot de forensengemeente van nu, waarvan 2/3 van de inwoners buiten de gemeente werkt. Hij me moreerde voorts de projecten die naar alle waarschijnlijkheid dit jaar gereed zullen komen: t.w. de brug over de Rijn, het nieuwe gymnas tieklokaal, de brandweergarage, de R.K. kleuterschool, 3 nieuwe lokalen bij de Willem de Zwijgerschool en het Bejaardencentrum. Dan zijn er ook nog 125 huizen in aanbouw. Lei derdorp is een gemeente waar het, volgens de burgemeester, goed wo nen is en het leven waarlijk leven is. Hierna besprak wethouder Meerburg enkele aspecten van de uitbreidings plannen en he tgrote plan Zijllaan en Meyepolder. Als voorzitter van het Bureau Sociale Zorg gaf hij een overzicht van de sociale bemoeingen van de gemeente. Wethouder Nie- vaart belichtte de mogelijkheden van het onderwijs, de recreatie, de sport, de vrijetijdsbesteding en het vereni gingsleven. De toespraken werden afgewisseld door pianospel van mevr. D. Roorda-Oort en een sopraan-saxo foon door ir. E. Atsma. Met ingang van 1 februari a.s. is benoemd tot burgemeester van Ha zerswoude de heer C. G. van Dob ben de Bruyn, tot heden burgemees ter van de gemeente Zwammerdam, die met ingang van 31 januari a.s. wordt opgeheven. Hiermede is na ruim een half jaar in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. Smit, voorzien. De heer Van Dobben de Bruyn, Hazerswouder van geboorte, was sinds 1 januari 1952 burgemeester van Zwammerdam. Voordien was hij vanaf 15 maart 1937, burgemeester van Oud-Alblas. De nieuwe burge meester van Hazerswoude is Neder lands Hervormd en lid van de Anti Revolutionaire Partij. PYROMAAN WEER AKTIEF IN AMSTERDAM Op het volkstuincomplex „Ons Bui ten" in Amsterd am - wes t is in de naaht van zaterdag op zondag een tuinhuisje afgebrand. Volgens de po litie moet worden aangenomen, dat ook hier wederom sprake is van brandstichting. Het tuinhuisje is, voor zover bekend, lange tijd niet gebruikt geweest en bovendien heb ben een omwonende en enkele voor bijgangers iemand ten tijde van de brand in hert nachtelijk duister zien weglopen. GROTE BRAND IN GORINCHEM Een grote brand heeft een papier groothandel annex kartonageinrich- ting en drukkery in Gorinchem ver woest. Zowel de bedrijfsruimten als de grote papieriolders, waar tiental len tonnen papierwaren waren opge slagen, gingen verloren. De schade wordt geraamd op enkele honderd duizenden guldens. De brand is reeds gisteren uitge broken, vermoedelijk door kortslui ting. De brandweer is nog steeds be zig met de nablussing. De firma is tegen brandschade verzekerd. Marktberichten AMSTERDAM, 27 januari, Vee Runderen 173 stuks. Notering 330-400. Extra boven notering. 98 Varkens 295- 305. ROTTERDAM, 27 jan. Vee - To tale aanvoer 1635. Vette koeien en OP DE BOOMSTAM Het ruikt naar inkt en papier; in dien dat technisch mogelijk was. zou het kruidig en harsig ruiken naai de blauwige wierookwade, die tussen de zwarte stammen van het sparren- woud hangt. Uit tijdnood wordt deze pauze geschreven in de donker-rui- sende stilte van een uitgestrekt woud. •en omgehakte boom stam, een omgevallen kolom in de reuzen-tempel van de natuur Komt nu de wending naar de beschouwe lijke gedachte? Zullen we iets neer pennen over het Alziend Oog. dat, al zitten we verholen en verscholen voor de mensen, ons handelen en wandelen bespiedt? We weten ons weer eens bespied! Opkijkend van dit geschrijf worden we aandachtig gadegeslagen door een reebok en een hinde. Roerloos staat het ranke reeën- paar, ieder vezel gespannen van nieuwsgierigheid Geluidloos zijn ze na een minuut of tien weggeslipt, bruine schaduwen in de schaduwen van de stammen. En roerloos hebben we oog in oog gekeken. Zo eindigt deze boomstam-pauze. PUZZEL Nr. 516 - Horizontaal: 1 bedekking van een gebouw, 3 inwendig li chaamsdeel, 8 slede, 9 armoede (bar- goens), 10 wijnsoort, 12 voegwoord, 13 eer, 14 oude lengtemaat, 15 jubel kreet bij de Bacchusfeesten, 17 nobel, 19 voegwoord, 20 flauw, 21 boom, 22 bekende. 24 strook land langs de kust, 26 boom, 27 fijne haren zeef, 28 vreemde munt. Vertikaal: 1 plaats in België bij Brugge, 2 vogel, 3 ongevulde, 4 tijd rekening, 5 v. onderen (afk.), 6 nobele, 7 kippenloop, 9 tijding, 11 stad in Mexico, 14 lusthof, 16 versterkte stad. 17 zwemvogel, 18 gem. in Z.-H., 20 verlangen, 21 Europeaan, 22 gebruikt men voor het haar, 23 Europeaan, 25 muzieknoot. Oplossing morgen PUIST -- -- Vlug! Hij heeft niet betaald! ossen 1125; varkens 510. Prijzen: resp. Ie, 2e en 3e kwal., vette koeien 370- 400, 320-365, 275-300; varkens: 245. 243, 240. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: vette koeien even klei ner, kalm, prijshoudend, prima's bo- ver notering: varkens: iets ruimer, zeer kalm, lager, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 1.90 2.05 per kilogram.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3