STEVEN KWINT (schilderijen) EN JOS VAN KESSEL (plastiek) EXPOSEREN RECENT WERK BIJ HET LAK. MEDISCHE WENSTEN OPRUIMING IJS" Knutselaars lijmen met VELPON, omdat 't van Ceta-Bever is Pianist Hans Henkemans speelde in Voorschoten klassieken en Spaanse dansen Leidse Agenda I Weerbericht Het weer in Europa Plastic huizen voor 20 mille per stuk ZATERDAG 25 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Eerlijke kunst met eigen karakter IN HET ACADEMIEGEBOUW aan het Rapenburg nr. 73 heeft het LA.K. een expositie ingericht van werken van twee jonge Amsterdamse kunstenaars, een schilder en een beeldhouwer, de 32-jarige Steven Kwint en de twee jaar jongere, in Brabant geboren Jos van Kessel. Geboren in Eist, in de Betuwe, ge noot Steven Kwint zijn eerste oplei ding aan de Academie voor beelden de kunst in Arnhem. Nadat hij zich (in 1957) te Amsterdam had geves tigd volgde hij een jaar de lessen aan de Rijksacademie aldaar. In 1960 verwierf hij de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst, won in 1961 de Talensprijs en werken van hem zijn opgenomen in de reizende Leiden en Omgeving Rectificatie medische dienst De doktersdienst in Alphen a. d. Rijn wordt niet door dokter Platteschor waargenomen, zoals wij gisteren meldden onder „Medische Diensten", maar door dokter E. J. Heath, Wil- helminastraat 66, tel. 2738. Leiden Gedurende het komende weekende nemen waar de artsen Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; Sastrowijoto, Beethovenlaan 109, tel. 34779; Schaeffer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; Verhoef, Zoeterwoudse- singel 4, tel. 32505; De Bruyne, Rijn dijk 19, tel. 26866. Voor weekend dienst tandarts: zie de raambiljetten. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202. Dkt. Van Hase- len, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Bodegraven Dkt. E. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113. Wit-Gele Kruis zuster P. Conradi, Prins Bern- hardstraat, tel. 2085. Dierenarts J. Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hillegom Dkt. J. J. van den An- del, Van den Endelaan 123, tel. 5417. Apotheek voor Hillegom en Lisse: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Tandarts Bollenstreek zaterdag en zondag van 17.30 tot 18.00 uur H. A. Meulemans, Gladiolenstraat 31, Lisse, tel. 4297. Wit-Gele Kruis zuster A. Bakker, M. Trompstraat 31. Katwijk aan den Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk, tel. 01714 -505. Bij ongevallen aan den Rijn dijk tel. 01714-278. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. Wijkver pleging zuster Eijs, tel. 01725-777, Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. Apotheek R. van Breest Smallen- burg is geopend. Leidschendam Dkit. Grobeir, teiL 4445. Wilt-Gele Kruis, tel, 4161. Zie kenauto, tel. 3923. Lisse Dkt. J. M. v. Dijk, Achter weg 6, téL 3134. Tandarts H. A Meu- lemans, Gliadiolenstr. 31. Apotheek, Vierkant 223, tel. 3608. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724-203. Nieuwveen Zie Langeraar. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis zuster Van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk - Dkt. K. A. v. Praag, Herenweg, Noord- wijikerhout, teL 02533-2385. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, Louise de Colignylaan 19, tel. 53865. Wit-Gele Kruis zuster Van der Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Wijkver pleging zuster Groenstege, Hoofd straat 82, tel. 7645. Tandarts Bollen streek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten Dkt. J. M. Abar- danel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tand arts zaterdag en zondag voor spoed gevallen om 9.30 uur v.m. G. M. Man schot, Pauwenstraat 1. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dkt. A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005. Dkt. K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. tentoonstelling „Start" van O.K. en W. Het Stedelijk Museum van Am sterdam kocht zeven werken van hem. Vorig jaar maakte hij een reis naar Frankrijk en hij ontving een beurs voor een reis naar Spanje. Naast de schilderkunst beoefent hij ook de kunst van het tekenen en maakt hij litho's. Van zijn Franse reis stammen een aantal felle gouaches. De tentoonstelling valt, tenminste voor wat het werk van Kwint be treft, buiten de richting, die de LAK- organisatoren bij voorkeur propageer den, of althans den volke tonen wil den. Hoewel naar geheel eigen in zicht, beweegt Kwint zich op het fi guratieve, het „leesbare" dat hij in eerlijke verbeelding weergeeft met een milde expresie. Zijn portret ten zijn minder „portret', dan ge moedstemming, geestelijke instelling van zijn sujetten. Zijn handschrift is ruw, met forse vegen in primaire kleuren, waarbij een stoer blauw overheerst en waaraan een gewaagd gamma niet vreemd is, zoals in „De gelatene" (12). Expresief zijn „De jongeling" (10) en „De gelovige" (11), bijna gruwzaam-eerlijk „Ver leiding" (7). Persoonlijk is ons het liefste een innig en zuiver portret (1), een werk uit 1959. De tekeningen en litho's laten een geheel andere zijde van Kwints per soonlijkheid zien. Hier is een zekere gespletenheid herkenbaar, zich ui tend in deformatie en versmelting van verschillende figuren tot mon- strositeiten. In zjjn geschilderde por tretten toont hij de mens-van-alle- dag in z'n wisselende stemmingen; zijn tekeningen en litho's wijzen veel eer naar extremiteiten in soms harde realiteit. Deze expressie vonden we niet te rug in zijn gouaches, resultaten van een reis naar Frankrijk. Fel van kleur illustreren ze de zonnige stre ken van het zuiden, maar het moet geen mode worden om achter - ove rigens aantrekkelijke - reisschetsen diepzinnigheden te gaan zoeken die de schilder er zeker niet mee heeft willen verbeelden. JOS VAN KESSEL, geboren in Den Bosch (1933), bezocht de kunst nijverheidsschool te Breda en volgde daarna aan de Amsterdamse acade mie enkele jaren de lessen van prof. V. P. S. Esser. Evenals Kwint woont hij thans in Amsterdam. Hij vervaar digde in opdracht een gevelplastiek voor de Tweede Openluchtschool „Het gezonde kind" in Amsterdam-Zuid. Van Kessel exposeerde reeds eerder in enkele groepstentoonstellingen, te Alkmaar, Amsterdam en Maas tricht. Het werk van Van Kessel is non- figuratief in die zin, dat het sterk vereenvoudige vormen zijn van de figuratieve werkelijkheid. Hij spreekt in eigen taal over de impressies, die mens of natuur hem opdringen en herleidt ze tot plastieken, waarin de oervorm toch altijd nog is terug te vinden. Speels of robuust, grillig of in slechts enkele vluchtige contou ren. Naar ons gevoelen is deze expo- siitie echter te klein (zeven werken) om een totaal beeld van zijn kunst te geven. Het hier geëxposeerde werk is niet groots, maar wel getuigend van enthousiast vakmanschap en liefde voor het materiaal. De tentoonstelling is geopend tot 24 febr., dagelijks, behalve zondags, van 10 tot 17 uur. MEERPOEL NAAIMACHINES Beschadigde en overjarige machines. BREESTRAAT 171, TEL. 24815 Wat lezers schrijven DE TIENERAVOND Over de Tieneravond onlangs ge houden in de kantine van de Royal Mc Bee in Leiden zuid-west kre gen we van een van de briefschrij vers nog de volgende reactie op een reeds geplaatste brief. Leiden 24-l-'64. Jammer dat U van mij zo'n ver keerde indruk hebt gekregen. Ik ben n.l. geen man, maar een gewone moeder. Geen passief-ist, maar actief, in een druk gezin, van 7 uur tot 's avonds minstens 11 uur. Natuurlijk wel onderbroken voor een kopje kof fie, en met belangstelling voor de kinderen. En dan hoor je nog al eens wat! Soms ben ik 't daar hele maal niet mee eens en dat zeg ik ze ook! Maar mag ik me niet bezorgd afvragen wat de leiding deed, als je hoort hoe 't soms toegaat? Aan die nieuwe vereniging van U heb ik niet de minste behoefte. Verder was ik vol lof over de filmmiddagen, waar 't wel goed gaat! Als ik de leiding, zou hebben over een filmmiddag, zou den bij mij de belhamels er uit gaan, al was 't m'n eigen zoon! Voor mij heeft dit onderwerp hier- IN HET CULTURELE CENTRUM te DEETHOVEN'S SONATE opus 81 a Voorschoten gaf Hans Henkemans D in Es is rijker aan inhoud en een pianorecital met werken van diepte. Het is een afscheid en een Bach, Haydn, Beethoven, Ravel en terugzien van Aartshertog Rudolf. Granadas. Het andante espressivo werd onder Bach's prelude en fuga werd qua Henkemans handen een juweel en notenbeeld uitstekend gerealiseerd, het Vivacissemente toonde ons de maar of met het veelvuldig pedaal- grote pianistische gave van Henke- gebruik en de opvatting Bach werd mans. Donderdagmiddag 30 januari a.s. 's middags te 15.30 uur zal de eerste paal worden geslagen op het terrein aan de Houtlaan te Leiden voor de bouw van de nieuwe school van „Ma thesis". ZATERDAG 25 JANUARI R.K. ULO Leiden Reunië oud leerlingen in het St. Antonius Club huis. Aanvang 20 uur. Leidse Balletschool Leerlingen- uitvoering. Schouwburg 8 uur n.m. ZONDAG 26 JANUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde: vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. Aanvang 3 uur. MAANDAG 27 JANUARI K.A.V. afd. Herensingel Jaar vergadering in zaal Maria Gij zen- steeg. Aanvang 20 uur. K. O. Toneelgroep „Het Cen trum" met „Iphigénie" in de Stads schouwburg. Aanvang 20 uur. DINSDAG 28 JANUARI K. O. Toneelgroep „Het Cen trum" met „Iphigénie" in de Stads schouwburg. Aanvang 20 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 23-29 jan. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: „Echtscheiding op z'n Ita liaans", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Woensdagcyclus „Omzien ir wrok". 18 ir. Lido: „De avonturiers", 14 jr. Dag. 7 30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Alleman", a.l. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Lift naar de misdar 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Lawrence van Arabië", 14 jr. Dag. 2.00 en 7.30 uur. Rex: „Mondo Cane", 18 jr. Geprolongeerd Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nederlands Marionetten Theater op eerste avond K O-Oegstgeest resulteerd heeft. Spreker hoopt van Speciaal voor_de 1700 leden uit ganser harte, dat de leden onder vertolkt va'Lt te betwijfelen. Het kor- Men heeft Henkemans wel eens de Oegstgeest van K. en O. heeft de vrienden, familieleden en kennissen te maar heftige preludium met de eminente Mozart vertolker genoemd. Leidse Volksuniversiteit een afdeling een opwekkend woord willen plaat- a moll drieklank als hoofdmotief Toen hij na de pauze Ravel's Mir- opgericht waar in het hijzonder prof. sen. Opdat men zovele leden erbij werd wel wat te heftig ingezet en vers no 2 en 3 speelde hebben wij ge- w. R. O. Goslings en dr. J. P. wint dat men Leiden nog eens naar de fuga met deze drieklank en wis- dacht: „Henkemans blijf bij Mozart". Naeff voor hebben geijverd. De voor- de kroon steekt, selnoten en de stretti en omkeringen Want de impressionist Ravel kreeg - stelling van het Ned. Marionetten Hierna was het één en al „Porgy van het thema kwamen niet geheel hoe knap pianistisch gesproken ook Theater had plaats in de zaal van and Bess". Men hoorde de onvergete- tot hun recht, wat de doorzichtigheid gespeeld - niet die vertolking die de- Gebouw „Irene", die tot de laatste lijke muziek van Gershwins opera van dit liniaire werk niet ten goede ze werken vragen. Men moet daar- piaats bezet was. Onder de vele ge- via een voortreffelijke langspeelop- kwam. voor een heel aparte instelling heb- nodigden en belangstellenden bevon- name van een koor en orkest o.l.v. ben. den zich o.a. burgemeester H. du Lehman Engel. HAYDN's „Thema con variazioni" In de Spaanse dansen - de meest Boeuff en echtgenote, de beide wet- De prachtige poppen, gemodelleert is geen compositie die een sterke bekende composities van Granadas - houders J. T. M. Steenmetser en N. door Ernst Prowein en aangekleed indruk maakte. De compositie op zich was rythmisch gezien Henkemans op Vi Voet alsmede enige raadsleden, door Karin Witteveen, in een indruk- zelf is niet zo sterk, maar de uitvoe- zijn best, vooral in no 7. No 8 werd wekkend decor van Fokke Deutz, ring vermocht geen glans te geven echter een „beuken" op de vleugel. prof. dr. W. R. O. Goslings sprak kwamen door de handelingen van de aan dit werk door de weinig rythmi- No 10 werd analystisch gezien uit- als voorzitter van de nieuwe afdeling familie Brugman indrukwekkend sche verscheidenheid, het tekort aan stekend gespeeld. het openingswoord. „Wij houden he- echt tot leven! Het was poppenspel klankkleur en een te veel aan stac- denavond een borelingske ten doop, tot in de perfectie. Degenen die dit cato. UENKEMANS is een uitstekend wy kunnen spreken van een jongen, brachten moeten het libretto noot ■RQatv.r«roTvc oniic in rin 9 ic een pianist, een van de-weinige in die straks een huwelijk zal aangaan voor noot ingestudeerd hebben! Een Wp nipt enthou- Nederland. Toch hebben wij bezwa- met vele muzen om het toekomstige ovationeel applaus beklemtoonde het ïS onm 10 no 3 ren te8en ziJn armtechniek. Zolang programma volledig tot uiting te grote enthousiasme aan het einde van berin??Hpheid Hri P°lsaanslag gebruikt is hij ze- doen komen! K. en O. is een Volks- de avond. nrSto met het sienaal-thema is toch ker van 2Ün klank. Maar by armaan- universiteit, die zich tot alle lagen presto met het signaal thema is toen sIag de klank te hard> onbe. van de bevolking wil richten. Uit de heerst. Nu had hij de accoustiek van reacties van de leden zal moeten blij de zaal niet mee. In grotere zalen ken welke richting de nieuwe afde- met goede accoustiek zou alles nog ling zal volgen", aldus spreker, die veel beter geklonken hebben. Nu was blijde gestemd was over het bereikte Een zeer groot aantal belangstel- alles te hard, tot iriterend toe soms. resultaat, lenden uit de kringen van de kin- Ook de vleugel werkte niet mee. Vervolgens verleende hij het woord derbescherming, de gezinsvoogdij, Het applaus bewees echter dat men aan burgemeester H. du Boeuff. De Gistermiddag werd in de aula van kindertehuizen en maatschappelijk de vertolkingen zeer waardeerde, burgervader verklaarde het zeer be- de Louise de Coligny-HBSaan de werk hebben gisteravond in de St. Een toegift - een der preludes van langrijk te vinden, dat K. en O. in Kagerstraat te Ledden een beroepen- Liduinaschool aan de Lammenschans- Debussy „serenade interrompu" - Oegstgeest een dermate gunstig ont- voorlichtingsmiddag gegeven voor de weg geboeid gekeken naar de film kon niet uitblijven. haal had gevonden, dat dit in de op- meisjes, leerlingen van de Leidse „De kinderrechter", die op instigna- tie van de Contact-commisie Kin derbescherming Leiden en Omstre ken in samenwerking met de vereni ging Pro Juventute en de R.K. Ver eniging voor gezinsvoogdij en patro nage te Leiden werd vertoond. In deze film speelt Heinz Rühmann de hoofdrol. Zijn karakterisering van KINDERBESCHERMING Beroepenvoorlichting voor meisjes middelbare scholen. Hiervoor was een forum samengesteld uit verte genwoordigers (sters) van verschil lende beroepen, dat geleid werd door mej. N. H. Mak, die algemene inlich tingen verschafte. Mej. drs. H. van der Vliet gaf in kort bestek een uit eenzetting van de mogelijkheden S-klarinet gekocht, die overhandigd voor een meisje bij universitaire op- werd door een dochter van voorzitter leidingen. Mej. C. C. Polder besprak Theo ten Hooven richting van een aparte afdeling ge- Eerste concert van Crescendo met vernieuwd instrumentarium xx Voordat het concert van „Crescen- ppn humane en nedasofiische kinder- do" begon vonden eerst nog een aan- rechter is voortreffelijk. Een van zijn tal plichtplegingen plaats in verband Veenstra, welk meisje ook lid is van de aangelegenheden, de analiste-op hplaneriikste zaken is die van een met het 40-jarig bestaan. De voorzit- „Crescendo". Een andere dame was leiding en medische beroepen be- mpisip dat door een nozembende ter, de heer Th. Veenstra, sprak een de vrouwen en moeders van de leden treffende, de heer J. H. Breeschoten wordteebruikt als lokvogel die welkomstwoord. Hij vertelde, dat langs gegaan. Voor dit geld kon men besprak de opleidingen aan de Aca- marmm mnpt chanteren Zii 'wordt vorig jaar rondom het 39-jarig be- een trompet aanbieden aan tweede demie voor Beeldende Kunsten en de herpcht en veroordeeld tot acht staan de stemming wat in mineur kapelmeester Johnny Klein. heer J- Hofman belichtte de taak van maanden oDsluitine Het meisie ont- was* Men was dringend aan veraieu- Hierna volgde de aanbieding van de ANWB-informatri.ee. Enkele meis- vlucht en in een levensgevaarlijke wing van de instrumenten toe, maar de overige instrumenten. Hierbij was jes maakten van de mogelijkheid tot nncitip nn het dak van het eerecht- er was £een Toen is besloten de heer W. van Veen woordvoerder het stellen van algemene vragen ge- pehrmw weet zii de rechter de belof- een aktie te Saan voeren onder de van de burgerij. Hij feliciteerde de bruik. Na een theepauze konden de fp af tP dwineen dat zii niet zal burgerij en ook het bedrijfsleven te jubilerende vereniging en wenste meisjes zich voor persoonlijke inlich- ....-jpT, nnppclntpn' 7p wordt te werk animeren tot het bieden van de hel- haar verder goede resultaten. Voor tingen wenden tot een zevental in- gesteld?in het ^ension waar d? Tech pende hand Er wa, 18.000- nodig; de overdracht van de instrumenten formateurs(-trices). ter woont, maar aanvankelijk schijnt men kwam tot op heden tot 12.000.- had men jeugdleden van de sport- en het toch weer mis te lopen en dreigt w^OTer het bestniir hmtengewoon andere vereringen ingeschakeld, KerklllSten „St. LeOnar- het meisje de oude weg weer op te verneugü sommige in sporttenue. j gaan. Niet in de eerste plaats is het verband met de oplopende prn- aan de doortastende Heinz Rühmann zen, besl0°' men vone -«jaar to*4® «1. kinderrechter te danken dat instrumenten maar vast aan te ko- liefde, en strengheid in een dergelijk P™- v°°r dc resterende 0.000.- Hierna kon het concert beginnen. Bij het afdrukken Tan „Sursum geval'buitengewoon veel kunnen [^nen pLV™" ZZLSZtëSZSï Corda» van deze week heeft.een ver- dus"-„St. Antonius" n dl instrunien- wisseling van kerklijsten plaats ge- De heer Veenstra bracht de burge- ten pas twee weken m huis. - - De film werd na afloop nog even rjj en het bedrijfsleven van Alphen Het eerste nummer, de „Prinz van „,„«0111*.™. besproken en verduidelijkt door de hartelijk dank voor de medewerking. Eitel-Friedrich"-mars, werd gediri- rftrhi„ ik-* van o* AntonïiU- kinderrechter mr. J. Zwanenburg, Hij betuigde hier ook de dank na- geerd door Johnny Klein,'waarna de -- - die ook veel lof had voor de wijze mens het bestuur voor de serenade leiding overging naar de dirigent, de waarop in deze film het werk van donderdagavond door „Arti en Con heer J. L. Cornel-issen uit Den Haag. de beschermers der jeugd werd ge- Brio" gebracht. De voorzitter sprak Het programma was tamelijk po- tekend. Het slotwoord was van de de wens uit, dat de verstandhouding pulair gehouden en het publiek be heer A. J. D. van Oosten, voorzitter blijvend goed zal mogen zijn. Hierna toonde zich dankbaar voor het ge- van de contact-commissie. sprak de heer A. van Veen een felici- 1J11 J- 1 tatiewoord namens de voetbalvereni- GEVEILDE PERGELEN Marktberichten TER AAR, 24 jan. Groente Wit- bodene, hoewel er achter in de zaal ook jeugdige elementen waren, van gling „Alphen". Hij stond stil bij de wie men zich af had kunnen vragen, lof 1 5471, idem 2 3949; idem goede banden tussen „Crescendo" en waarvoor zij gekomen waren. Het stek 2133; Prei 30; Uien 812, idem In het Venduhuis der Notarissen zijn vereniging, hoewel men toch wel slotnummer was een daverende fina- drielingen 35 alles per kg; Sla C werden t.o.v. not. mr. S. M. Bran- verschillende doelstellingen heeft. Ie, waaraan het tamboerkorps mee- 511; Knolselderij 15 per stuk; denberg de navolgende percelen ge- Spr. overhandigde een enveloppe met werkte. Spruiten export: A 8182, idem B veild: 7 huizen met erf aan de Uiter- inhoud. Een tweetal dames was de Het gedeelte na de pauze was in 1D2; Spruiten binnenland A 7076; site Gracht 188 t/m 200 in combinatie donateurs lanigs gegaan en van de- handen van het cabaretgezelschap idem B 6064; idem C 3540; idem gemijnd op f 9.326^ door dhr. Van zen had men ook nog een flink extra „De Vrolijke Vrijbuiters" uit Aals- D (klein) 66; idem stek 1718 alles Lierop q.q. bedrag ontvangen. Hiervoor was ©en meer. per kg. ENKELE OPKLARINGEN Verwachting tot morgenavond: Vannacht in het binnenland temperaturen om het vries punt. Wolkenvelden worden afgewisseld met enkele opkla ringen. Geen regen van bete kenis. In het zuiden van het land kans op mist. De weerrapporten van hedenmorgen 7 uur luiden: HELSINKI zwaar bewolk STOCKHOLM onbewolkt OSLO onbewolkt KOPENHAGEN onbewolkt ABERDEEN half bewolkt LONDEN mist AMSTERDAM geheel bew. BRUSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON mist zwaar bew. - geheel bew. mist - mist - zwaar bew. regen sneeuw - geheel bew. - onbewolkt - geheel bew. - onbew. half bew. - geheel bew. onbewolkt - onbewolkt zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt PAUZE Morgen: zondag Septuagesima (de „zeventigste" dag vóór Pasen). Mis: „Gekerm van de dood en helse smarten omringden mü" (uit psalm 17). RECLAME MAKEN Met de eerste volle maan in de lente gaan we het Paasfeest vieren op 29 maart! Het is niet de vroegste Pasen (22 maart) en ook niet de laatst moge lijke (25 april). Het verband met de maan en met de naam berust op de Israëlitische viering van het Pasen, „Pesach", d.w.z. „voorbijgang" van de verderfengel in Egypte en de bevrijding van het Joodse volk. Het ligt in de bedoeling een vaste datum vast te stel len. Dit jaar blijft; het echter een vroege Pasen. Het is het hoogste hoogfeest van de gehele christenheid. De mode-zaken, de koekbakkerijen en de uitspanningen beginnen al met hun reclame-campag nes, tegen verhoogde prijzen, op te stellen. Op haar wijze doet de Kerk daaraan mede, zonder prijsverhoging. Haar slagzin luidt: verwijder de rom mel om straks met een opgeruimd en versierd hart het Paaslam te eten. PUZZEL Oplossing nr. 515. Hor. 1 remon te, 6 ren, 7 tin, 9 E.K., 10 wen, 12 ka, 13 Denen, 15 Dien, 16 Goor, 17 leger, 19 el, 21 non, 22 de, 23 rei, 25 ton, 26 venster. Vert.: 1 rek, 2 en, 3 oven, 4 t.t., 5 eik, 6 rendier, 8 Naarden, 10 Wenen, 11 negen, 13 del, 14 nor, 18 gors, 20 lev, 22 dor, 24 i.e., 25 te. PUIST Als het project van de Fokkerfa brieken dóórgaat zullen binnen af zienbare tijd Nederlanders wonen in plastichuizen. In de fabriek te Am sterdam is n.l. een procédé ontwik keld voor het bouwen van plastic bungalows in serie. Deze zullen circa 20.000 gulden per stuk moe ten kosten. De bungalow omvat woon kamer, drie slaapkamers, keuken en douche-cel en heeft afmetingen van tien bij zeven meter en 2.70 meter hoog. Het plastic huis kan op de grond of op palen gezet worden. Fok ker is thans bezig enige industrieën voor mede-productie aan dit project t© interesseren.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3