Sjeik El Ro-Jenbiet AANVAARDT ONTEIGENINGSPLAN 12. INDUSTRIESCHAP Ir. C. Staf niet naar KLM TWEE PATERS EN 'N BROEDER BIJ AUTOBOTSING OMGEKOMEN Pracht handen BLIJF BIJ ME MARIANNE! DONDERDAG 23 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Ondanks verklaring van „Vrije Lijst"-fraktie De raad van Zoeterwoude is gisteren met zevenmijls laarzen door een agenda heengestapt, die trouwens ook weinig stof tot discussie bood. Ruim een half uur na de opening door loco-burgemeester van Hofwegen, die de vergadering wegens ziekte van burgemeester Detmers presideerde, viel de hamer reeds voor de laatste maal. Zelfs het enige punt, dat nog enige deli beratie had kunnen veroorzaken ging min of meer als een nachtkaars uit. Met de stemmen van de Vrije Lijstfractie tegen werd ook het voorstel tot onteigening van gronden van „De Goede Herder" en de heer A. J. Oost veen ten behoeve van het industrieschap aanvaard. Zelfs al toonde de frac tievoorzitter van de KVP, de heer J. H. v. d. Ploeg, zich niet zo optimis tisch als de voorzitter ten aanzien van de realisering. De heer C. J. van Leeuwen (KVP) had bericht van verhindering gezonden. S. Staf, president-directeur van handen van die gemeente zal zijn, men direct zal kunnen beginnen met de aanleg. De heer L. v. d. Geest (KVP) ten slotte vroeg betere beveiliging van de Weypoortsweg tegenover de Nieu we weg. Het huis van Ammerlaan gemeester Van Hofwegen, dat on- tjs weer in elkaar gereden en op diamks 't voorstel tot onteigening de een gegeven moment stond een auto de Koninklijke Heidemaatschappij, bereikbaarheid blijft met de parücu- in de slaapkamer". Kan daar geen hppft nn ppü oictprpn in Arnhpm pp- liere eLgenaren te onderhandelen, bond komen? P Êlsteren in Arnhem ge- Spr. gelooft dat de realisering „veel De voorzitter kon moeilijk anders houden persconferentie meegedeeld, meer aanstaande" is, dan ze ooit is doen d)an toezeggen dat naar 'n op- dat hij zich niet voor een leidende geweest. lossing zaïl worden gezocht. En hier- f.,nrtip hii dp kt/M hpsrhikhaar zal Ten aanzien van het laatste bleek mee was het laatste „openbare" funcüe de K±,M beschikbaar zal de heer J. H. v. d. Ploeg (KVP) niet woord gezegd en konden we een stellen. „Ik heb er geen tyd voor", zo optimistisch ais de voorzitter, goed half uur na het openingsgebed zo zei hij. maar, zo zei hij, aanneming van het weer opbreken. voorstel betelcent nog niet dat we zullen gaan onteigenen; de deur blijft BEDANKT Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer P. adviseerde schrift ongegrond te verklaren. Ten aanzien van de onteigenings procedure adviseren zij deze voort open. Spr. geloofde dat, gezien de gehele problematiek van het geval, dit besluit moet vallen. Het voorstel wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen met aan nei oezwaar- inL-nnN,» #4-4 4» ...n a. Koning, waarin.deze meedeelde zijn te zetten en te besluiten tot ontei- benoemdng tot lid van de woonruim te-adviescommissie niet aan te ne men wegens het niet-herbenoemen van twee andere leden. Briefschrij ver meende daarin te weinig vertrou wen van de raad in de oommissie te zien. Van Rijkswaterstaat was een ant- Lijst bij mondje van die heer C. M. woord binnengekomen op een tele- Westerman M gram -van b. en w. d.d. 4 september af: 1963 met betrekking tot het fiets gening van in de stukken nader aan gegeven percelen grond. VERKLARING Naar aanleiding van dit voorstel tekening dat de drie leden van de Vrije Lijst-fractie geacht worden te hebben tegengestemd. RONDVRAAG Ook die rondvraag leverde weinig praatstof, slechts een drietal wen sen kwam naar voren. De heer Th. E. Pet (VL) infor- RADIO TELEVISIE legde de fractie van de zgn. Vrije meerde naar de verlichting van de van de heer C. M. Vlietweg. Daar is nog niets van be- volgende verklaring kend, aldus de voorzitter, die een onderzoek zal instellen. De heer G. P. Koek (KVP) beval „Onze fractie kan geen waarde- JB, BP pad bij de Rijksweg. Het ligt in de ring hebben voor die hardnekkigheid, het plan van het voetpad Hoge bedoeling van RWS het rijwielpad waarmee uw college de onteigening Rijndijk zover klaar te krijgen, dat, uit veiligheidsoverwegingen in wes- van enige stukken grond in eigen- wanneer het laatste stukje grond in lelijke richting te verleggen en bij de dom van Liefdegesticht „de Goe- - afritten knipperlichten en borden aan Herder" en de heer Öostveen. te brengen. Met de aanleg van de wat 't kost, door wil zetten en knipperlichten is bereids gisteren be- verbaast er zich over, dat ondanks gonnen. ons herhaaldelijk verzoek, geen se- 5yvi tpfivvubt rieuae poging gedaan is met de eige- naren tot een akkoord te komen. Onze fractie celooft, dat de besore- Zonder slag of stoot gmg de raad kingen om het bezit van de gron- akkoord met het verlenen van een den voor het Industriesahap te ko- krediet van 15.000 gulden voor be- m€n van het begin af aan verkeerd Nieuwe Weg, het aangepakt, ondanks de bereid- Weddepad, Hoge- en Lage Broekweg willigheid van de eögenaren mee te en de Gelderswoudseweg. Als het wilden werken aan realisatie van het werk wordt uitgevoerd voor 1 mei hp<*>°dp doel 1 rtrt*, f«„K_ en nimmer ruw of schraal Hameo-Gelei (Advertentie) WINTERREIS OPLEIDINGSSMALDEEL 1 Het opleidingssmaldeel 1, bestaan de uit Hr Ms kruiser De Ruyter (vlaggeschip), Hr Ms fregat De Zeeuw en Hr Ms onderzeeboot Zee leeuw zal op 30 januari vertrekken voor de winterreis naar het Middel- la ndse-zeegebied waarbij onder meer de havens van Gibraltar en Malta zullen worden aangedaan. Hr Ms on derzeebootjagers Holland en Rotter dam vertrekken respectievelijk reeds GANGETJE 12 0p 26 en 29 januari voor het nemen fAdvertpntifO van entée proeven, waarna zij zich bij bovengenoemd smaldeel zullen voegen. Tijdens de oefenperiode, die men, zijn de 39-jarige pater J. Derks, tot ongeveer medio maart duurt, zul- overste van het missiehuis St. Char- len enige vliegtuigen van het type les, de 45-jarige pater-econoom F. De- P-2 H neptune en grumman S-2 A bets, econoom van dit huis en de 24- van de marineluchtvaartdienst op jarige broeder L. Demmers. De vier- Malta gestationeerd zijn, teneinde aan de inzittende, broeder A. K., werd de oefeningen deel te nemen, licht gewond. MYXOMATOSE IN DRENTHE 1965 geeft Staatsbosbeheer een sub sidie van 6150. Hoewel het Indiusüriesohap reeds zjjn eerste lustrum gevierd heeft, be- Het gezelschap was per auto op weg naar een confrater in Boxtel voor een felicitatiebezoek in verband met Opnieuw is onder de konijnenstand diens verjaardag. Vlakbij missiehuis in de Drenthse bossen de gevreesde Op Rijksweg 64. \ai> Den Bosch st Charles reden zij achter op een ziekte myxomatose uitgebroken. Het naar Eindhoven, nabij Boxtel, is gis- stilstaande vrachtwagen van een vermoeden bestaat, dat deze ziekte, teravond omstreeks half negen een transportbedrijf uit Schijndel. De be- die ook verleden jaar onder de ko- stuurder daarvan had wegens gebrek nijnen honderden slachtoffers vergde, Voor 6500 zal de straatverlichting J w stuurder daarvan had wegens gebrek nijnen honderden slachtoffers vergde, aan de Schenkelweg en het Wa- mn^e^LFtaat Fcïï^eiFdat personenaato mel VIer ""ittenden, aan bAine moeten stoppen, doch de moedwillig is verspreid. Aanleiding STrvU erviS 'wee paters en twee broeders van het achterlichten van zijn wagen brand- tot die veronderstelling vormt een ar nog emge jaren mee gemoeid den en bovendien zou hii het achter- zwarte auto die ereen, in do nrenth. tertje worden verbeterd. Boven het krediet van 7000 voor zuUe^zijn, eer dit het gevaT is. In- missiehuis Sint Charles van de Witte het uitvoeren van werkzaamheden - den en bovendien zou hij het achter- zwarte auto, die ergens in de Drenth- opkomende verkeer met lichtseinen se bossen is gesignaleerd. Toen enige uitvoeren van werxzaamneaen «yrnfrvWiiypn Aan - a wimuuiniue vcinca mei Aicjiuociiicu be oussen is gesignaieera. ïoen enige de woning van de maatschappe- S jft paters ,n Boïtel' op een stilstaande gewaarschuwd hebben. De personen- jachtopzieners naar deze auto toe- Oomc dot rooric - gesuegen zijn en zal nex uil auto vlooe mot protp snplheid nndpr lipnpn aaf Hp hpctunrHpr vnl crac An PRINSES IRENE IN SPANJE Prinses Irene is gistermiddag per auto uit Sevilla in Xeres aangeko men. In gezelschap van de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in Spanje, mevrouw Van Panhuys, heeft zij bezoeken gebracht aan de voor naamste grotten van Xeres en in Ha- ras del Remonta aan een te harer ere gehouden tentoonstelling van Ara bische paarden. Aetherklanken VRIJDAG 24 JANUARI HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en herhaling SOS-ber. 7 10 Week van gebed voor de een heid der Christenen. 7.20 Klassieke gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Rijn- en Donauliederen, gr. 8.30 Licht koor en orkest, gr. 8.45 Balalaika- ork., gr. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Wa terstanden, 9.40 Kamerorkest, gr.: klass. muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. hoornkwintet, gr. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luiste raars. 12.00 Oud worden - jong blij ven: muzikalie herinneringen. 12.3® Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Koorzang: volksliedjes. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Pro- menade-ork. en soL: klass. en mod. muz. 13.55 Lichte koorzang, gr. 14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte muz. 15.15 V d. vrouw. 15.t5 De muziek der volkeren, muzikale lezing met gram. 16.15 Duizendschoon, praatje over planten. 16.30 Pianorecital: moderne muziek. 17.00 Voordracht van gedich ten. 17.20 Mod. gram. 17.40 Accor deonorkest. 18.00 Chr. muziekver. 18.20 Halte, een programma om even bij stil te staan. 18.50 Regeringsuitz.: De politie nu. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Klass. gram. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Oude muz., gr. 20.00 Geestelijke liederen. 20.30 Prisma: Hootenanny! - showprogr. 21.30 Klass. gram. 22.00 Commentaar en discus sie. 22.10 Klass. pianomuz., gr. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, in ternationale oriëntatie in kerk, zen ding en oekumene. 23,00 Kerk en muziek: Het ge2iongen Bijbelwoord. 23.10 Amsterdams kamerorkest: klas sieke en moderne muziek. 23.45 Lich te gram. 23.55-24.00 Nws. ljjk werkster, mej. Ooms, dat reeds «^0.,-S? Hat vrachtauto gereden. De beide paters auto vlo°8 met 8ro,e snelheid onder liepen, gaf de bestuurder vol gas. Op HILVERSUM II, 298 m. eerder werd gevoteerd, zal nog eens l de laadbak van de vrachtauto Slechts de plaats, waar de auto had gestaan, 1 4000 nodig zijn. De raad had geen l^^A^LSerf »n aanmerkaliik Tan 1'roeders werden blJ met veel moeite wist men de gewon- vond men enkele zieke konijnen, v-1- aj voor ae gronaen een aanmericeujh. „„--i.-i. el-_. Wondo - bezwaar, evenmin als tegen de ver gronden een aanmerkelijk hoger bedrag betaald zal moeten koop van een strook grond aan ei- dan waarmee de eigenaren dit ongeluk op slag gedood. de uit zijn benarde positie te bevrij- Jachtopzieners hebben opdracht den en konden de lichamen van de gekregen extra aandacht aan ver genten en bewoners van de won in- drie inzittenden van de perso- ter plaatse overleden overige inzit- dachte personen of auto's te schen- gen Oranjelaan 20 t.m. 28, als toe- den hebbLm ^S^^gdLtdl n™a"te>, die om het leven zijn geko- tenden geborgen worden. ken. voeging aan de voortuinen De opper- realisatifi van het plan wed^.om vlakte werd met genoemd, maar de worxit vertraagd en daarmee prijs is 5.- per m2. arbeidsmogelijkheden aan onze ge in het cursusjaar 1961-62 door vier leerlingen uit Zoeterwoude werd be zocht, werd alsnog subsidie verleend in totaal 346.36. Ook tegen een Aan de Levensscholen te Delft, die meerite wordt onthouden, benevens W OKI .67 ,W v,er kaM va'„ woningbouwcontingent. De vrees, die uw college in haar concept uit, dat. er geen sanctiemid- - f,an^ delen ter beschikking zouden staan, spectaculaire voorstellen bestonden reclamanten anders zouden geen bezwaren, maar een voorstel, handelen dan him gronden aan in- het bedrag per leerling van de bij- diustriëlie bedrijven te verkopen, zondere scholen vast te stellen op acMen ongegrond. Immers de ge- 60 werd op voorstel van de KVP- vol!komen fractie aangehouden met als motief dat deze hun bestemming dat, waar het landelijk gemiddelde j^jgen. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske belangrijk hoger ligt, de verwach ting niet ongewettigd is dat zulks ook in Zoeterwoude zou gaan gebeu- Ook die vrees van uw college, dat reclamanten een te hoge prijs zou den bedingen van de bedrijven, die daar geaccepteerd zijn, delen wij niet. Wij zijn er van overtuigd, dat de eige naren in het begin een alleszins re delijke vergoeding gevraagd hebben, omaar dat u met deze oniteigenings- keuring van het plan tot onteigening procedure juist een gromdspeculatie in het belang van de volkshuisves- in de hand heeft gewerkt, daar de ting van enige percelen grond gele- eigenaren nu hun grond aan derden gen in het uitbreidingsplan „Indus- gaan verkopen of reeds verkocht trieterrein Grote Polder" heeft vanaf hebben, waardoor het gevaar van 22 oktober 1963 gedurende 30 dagen grandspeculatie is toegenomen, zoal op de gemeentesecretarie voor een niet reeds is ontstaan. Een besluit tot voorlopige goed- ieder ter inzage gelegen. Het zal u na het voorgaande dui- In een gezamenlijk bezwaarschrift dielyk zjjn, dat onze fractie de hele hebben de eigenaren van deze gron- gang van zaken rond het Industrie- den. het Liefdegesticht ,J)e Goede schap ernstig betreurt, er van over- -- - -- - - - - tuigd zijnde, dat men reeds aan re alisatie toe had kunnen zijn, indien die weg van overleg consequent was voortgezet. Op deze wijze voortgaande duurt deze realisatie nog jaren en wij vre- Herder", en de heer A. J. Oostveen, tijdig hun bezwaren tegen het be sluit kenbaar gemaakt. Bij schrijven van 2 januari 1964 ad viseert de Hoofdingenieur-directeur van de directie van de Volkshuisves- ting en 2de Bouwnijverheid in de zen, dat het financiëel steeds ongun- provincie Zuid-Holland in het alge- stiger zal worden om tot een oplos- meen belang de onteigeningsproce dure voort te zetten. sing te komen. Onze fractie hand haaft dan ook haar standpunt om Op beweegredenen weergegeven tegen onteigening te stemmen." in nevengaand concept raadsbesluit In antwoord daarop zei loco-bur- 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 V d. voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Mod. kamermuz., gr. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.40 V. d. kleu ters. 11.55 Orgelspel. 12.20 Regerings uitz.: V. d. landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Ten- toonstellingsagenda. 12.38 Licht in strumentaal septet. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Lichte ork.muz. 14.00 Fluit en piano: klass. en mod. muz. 14.20 Bij de tijd en bij de thee: gevar. pro gramma. 16.00 Verjaardagskalender van de liaht(er)e muziek. 16.30 In zicht en Uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 V. d, jeugd. 17.30 Ronduit, blikope ner voor opgroeiende mensen. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Sport- sipiegel. 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk: bespreking van artikelen uit zojuist versohenen weekbladen. 19.10 Ter discussie, progr. voor jonge volwas senen. 19.30 Fragm. uit de musical The sound of music, gr. 19.50 Daar om. praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gemeente onderweg, lezing. 20.20 Pianoduo: mod. muz. 20.50 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuur wetenschappen. 21.00 Metropole-ork., sol. en koor. 21.30 Alle elf!, een radio- competitie. 22.15 Licht instrumentaal trio. 22.30 Nws. 22.40 Marimba, act. kroniek. 23.10 Lichte gram. 23.45 Soc. nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 Magazine voor de rij pere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.45 De illusionist, TV-spel. 21.50 Voor de vuist weg. NTS: 22.45-22.50 Journaal. 36 door Liselotte Appel; geautoriseerde vertaling door Jane Roberts Het meer glinsterde in het zonlicht als een geslepen spiegel. Zachtjes ruiste de wind in het riet. Verwelkte bladeren lagen langs de oever. In 't strandbad maakten twee schoolklas sen een reusachtig lawaai. Een paar boten gleden zachtjes over het water. Met snelle tred liep Marianne langs het pad naar beneden. Ze liepde bocht om en naderde het botenhuis van de Kortens. Van het terras af klonken stemmen. Ze onderscheidde Joachims lach en een welbekend in de oren klinkende meisjesstem. Ge durende enkele seconden aarzelde ze. Voor haar ogen doemde een slan ke, roodharige jonge vrouw in een groen strandpakje op, die tegen de reling leunde. Mariannes hart begon sneller te slaan. Daar werd!-' 'in het groen geklede gestalte gevolgd door een dikkere heer in een witlinnen kostuum. Hij sloeg zijn arm om Vera's schouders, en praatte tegen haar. Ze keek hem aan en lachte, dan wend^-ze zich tot Joachim die Marianne met kon zien. Direkt daarop verlieten ze de veran da en liepen langs het pad naar een der volgende boothuizen. Marianne glimlachtte. Ze arriveerde ademloos bij Joachim en kuste hem met haar frisse lippen op wangen en mond. Hij hield haar vast. Eindelijk, fluisterde hij verlan gend. Ik ben maar een half uurtje weggeweest, verdedigde Marianne zich. Veel te lang verzekerde hij. Hij trok haar naast zich op de tweede ligstoel. Zijn gelaat was naar haar toegewend en met blijde trots bemerkte ze, dat hij er van dag tot dag beter ging uitzien. Zijn genezing ging vlug vooruit. Weldra zou hij weer zoals vroeger kunnen leven. Het spijt me, dat die mooie zeil tochtjes je neusje nu voorbij gaan, vond hij. Ze moest lachen. Volgend jaar Ja, we hebben nog vele jaren voor ons, nietwaar! Hij greep haar hand en kuste die. Tot we samen oud en grijs geworden zijn, kunnen we nog zo vaak zeilen. Er gleed een boot langs de veran- de. Vera stond op de boeg en zwaaide. Haar rode haren fladderden in de wind. Ze zal zich wel gauw met haar begeleider verloven, meende Joa chim. Zoeven maakte ze een derge lijke opmerking tenminste. Het schijnt dat haar tante geen tijd heeft laten voorbijgaan, maar deze Roe land is een flinke man. Hij zal haar wel een toontje lager laten zingen! Denk je nog vaak aan haar?, informeerde Marianne zachtjes. Nooit bekende hij eerlijk. Liefste, je bent toch niet jaloers? Ik heb je reeds lang geleden verteld, dat er niets meer is geweest tussen Vera en mij na het ongeluk. Ik wist trou wens op de keper beschouwd reeds eerder, dat. alles op een vergissing berustte. Hoe kom je daar zo bij? Het bedrukt me een beetje, dat je geen jongevrouw zult krijgen, mompelde ze. Maar inplaats daar van een weduwe met twee kinderen. Hij iachte luid. Jij lieve domoor! riep hij uit. Jij en je kinderen. Ik heb van hen gehouden, zoals ik van jou hield, van het begin af aan. Zij zijp immers een deel van jou. Nee, Mai/a nne, het is heus wel goed zoals het is. Vlugge voetstappen trippelden over de houten planken. Mama! kraaide Ellie. -Jli gddc— 1 In haar hand «waai de een emmertje heen en weer. Mama, tante Veronika komt straks! riep Klaas. De kinderen stormden de veranda op en begroetten stormachtig hun moeder, die hen pas een kwartier geleden verlaten had. En wat krijg ik? informeerde Joachim vol verwachting. Ellie klom meteen bij hem in de ligstoel. Ze omhelsde hem tot hij bij na stikte en toen bedacht ze hem met een luid kusje. Klaas als man gedroeg zich een beetje stijver, maar toen Joachim bij hem informeerde naar zijn vooruitgang in het duiken leefde hij meteen op. Veronika bracht een mand met thee, koekjes en broodjes mee. Ter wijl de beide vrouwen de tafel dek ten, omringden de kinderen Joachim en vertelden hem hun belevenissen van de ochtend. Ik geloof, dat we juist op tijd komen, vond dokter Grijssens, toen hij een kwartier later de veranda betrad. Hij was niet alleen, doch in gezelchap van een schuchtere, onop vallende jonge vrouw, die zwijgend wachtte tot hij haar voorstelde. Juffrouw de Haas, ik bedoel.... - Hij schraapte zijn keel en werd rood en vermeed het hardnekkig in Mariannes richting te kijken. Mijn verloofde! Lieve deugd, dokter Grijssens! Veronika sloeg de handen ineen. Wat een verrassing. Ik geloof dat ieder een zich op het ogenblik verlooft. Grijssens glimlachte bescheiden. Moeder vindt ook, dat het de hoogste tijd» voor mij wordt. Mijn verloofde is dokters-assistente. Ze zal mij bijstaan in vhet werk. Wat fijn voor u. Ja inderdaad. Nog steeds keek Grijssens Marianne niet aan. Hij voelde Joachims pols, vroeg hoe hij had geslapen. Ten slotte schreef hij een recept uit en beloofde de volgende dag weer eens langs te komen om het verband te verversen. Doet u mee?, informeerde Joa chim. We zullen ons erover verheu gen, u en uw verloofde nog een poosje in ons midden te hebben en u een frisse dronk aan te bieden. Moeder wacht al met de thee op ons, antwoordde Grijssens op gewich tige toon. Maar vriendelijk bedankt voor de uitnodiging. Veronika kon nog juist wachten, tot het paar zich verwijderd had, dan proestte ze het uit. Dat meisje is natuurlijk door zijn moeder uitgezocht. Ach, dat ar me ding! Ze zag er zo schuchter uit. Ik vind haar erg aardig, meen de Marianne. En Grijssens maakte een echt gelukkige indruk, vond je niet? Ja, hij moet ook wel in de wol ken zijn, nu het hem eindelijk zal gelukken, twee vrouwen onder zijn dak te verenigen. De oude dame meent het vast en zeker goed met hem. Ja, dat wel. We zullen maar hopen, dat ze gelukkig worden. Zo, kinderen, maar nu gaan we gauw het water in. Veronika klapte in de handen. Jullie hebben weliswaar weer een vreselijk grote hoeveelheid koek jes verorberd, maar een beetje rondplassen mogen jullie wel. Wie weet, dat heerlijke weer kan wel in eens omslaan Veronika knipoogde tegen haar zuster, alsof ze zeggen wilde: Zo ben ik nu. Ik ontferm me over jouw kinderen, opdat je met Joachim alleen kunt zijn. Marianne glimlachte dankbaar te gen haar. Ze kuste Ellie en Klaas, dan gaf ze he n een licht duwtje en liet hen aan Veronika over. Ze waren weer alleen. Het water glinsterde in het zonlicht, In de verte gleed een elegante motorboot door de golven. Marianne meende een groene sjaal in de wind te zien zwaaien. Wat een herfst! meende Joachim. Ze tastte naar zijn hand, vond hem en hield hem stevig omvat. Wat een herfst! herhaalde ze, diep ademhalend. Het was alsof de angst en de pijn van de zomer er nooit geweest was. De herfst schonk hen haar ge hele gloed, de algehele warmte der vervulling. Weldra zouden ze voor altijd verenigd zijn, hier, waar hun tehuis was. Hun ogen zochten en von den elkaar, Mariannes mond werd zacht, bloeide op en in haar geluk scheen ze Joachim zó ontroerend jong en mooi toe als een meisje aan de ochtend van haar leven. Liefste, glimlachte hü teder. Mijn hart, fluisterde ze en boog zich over hem heen, om hem te kus sen EINDE.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2