JLMtLGAT Eerste paal Koningsveld Rooseveltstraat Metalen wals maakt val van 9 meter Wegpiraat ramt bomen en huis BEKIJK DE LAGE PRIJZEN Ga naar Teekens Weerbericht Het weer in Kuropa Leidse Agenda Laatste Berichten WOENSDAG 22 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ^andiaag werd op heit terrein aan 4e Rooseveltetraa/t, hoek Jacob van Campen-La-an, door Wernink's Beton en Aanneming-Maatschappij N.V., in Opdracht van de clichéfabriek Ko ningsveld Zoon N.V., de eersite paal geslagen voor het nieuwe pand, diat naar een ontwerp van architect Romke die Vries uit 's-Gravenihage Wordt gebouwd. Verjaarscadeau: zware hersenschudding Een 10-jarige wielrijder was er de ooraaak van, dat zijn achterop zittend broertje, dat gisteren juist zijn der tiende verjaardag vierde, een zeer ongewenst verjaardagscadeau kreeg in de vorm van een zware hersen schudding. Het ongeluk gebeurde, gistermid dag, toen de tienjarige jongen op de Haagweg linksaf De Genestetstraat in wilde rijden. Hij vergat de rich ting aan te geven, terwijl juist op dat moment een 20-jarige bromfietser passeerde. Een botsing volgde, de broertjes kwamen te vallen en de jarige S. Keijzer uit de Tollensstraat moest naar het Academisch zieken huis worden vervoerd. Behalve de hersenschudding liep de jongen schaafwonden aan het gelaat op. Gistermorgen omstreeks elf uur was men met een zg. colles-kraan bezig een wala met een gewicht van één ton uit een negen meter hoog liggende verdieping van de textielfa briek van Zaalberg aan de Veste- straat te takelen. Toen men het twee meter lange gevaarte wilde laten zak ken, schoot de Hercules-strop, waar mee men de cilinder had vastgemaakt aan een zijde los. Met een enorme klap kwam de wals op straat terecht, daarbij de zijkant van de kraancabi ne schampend. De 33-jarige kraandrijver F. Hen driks uit Leiden liep een knieblessu re op, doordat een metalen plaat werd ingedrukt. Na behandeling in het Academisch ziekenhuis kon de man huiswaarts keren. De kraancabine werd licht en de wals zwaar bezcha- digd. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Een onbekend gebleven automobi list heeft afgelopen nacht om onge veer twee uur op de Sweelincklaan LEZING OVER „DE SCHATGRAVERS VAN THEBE" In het kader van de Nederlands-Bel gische culturede betrekkingen hondt prof. dr. H. j. de Meulenaere, hoog leraar in de Egyptologie aan de Rijks universiteit te Gent in de week van 20 t.m. 25 januari een zestal voordrachten in Nederland over: „De schatgravers van Thebe". Deze lezingen vinden plaats onder anapiclën van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden in aa menwerking met het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden en het Voorazia- tisch-Egyptisch Genootschap „Ex Orien- te Lux". De voordrachten worden ge geven in Dordrecht, Leiden, Haarlem, Arnhem, 's-Hertogenbosch en Maastricht in welke plaatsen wordt samengewerkt met wetenschappelijke genootschappen. Aan de inhoud van deze lezing is het volgende ontleend: Spreker neemt zich voor het ant woord te zoeken op een tweevoudige vraag: wat heeft zich in de Thebaanse nekropool voorgedaan tijdens de perio de begrepen tussen het einde van het Nieuwe Rijk en het begin van de Kop- tische tijd, en in welke mate heaft de eerste exploratie van deze nekropool in de loop van de vorige eeuw bijgedragen tot onze kennis van dit gegeven? Enkele voorname vondsten uit de eerste de cennia van de 19e eeuw worden ter sprake gebracht, waarbij onderstreept wordt hoe dé ontdekte voorwerpen in tussen deels verloren zijn gegaan deels over verschillende musea en verzame lingen zijn gespreid geraakt. Vervolgens wordt een toch door de verschillende sectoren van de Thebaanse nekropool (Deir el-Bahrl. Assassif, Delr el-Medi- neh, Medinet Haboe) ondernomen met het doelna te gaan in welke toestand de eerste antiquiteitenzoekers deze hebben aangetroffen en hoe hun systematisch onderzoek zich verder ontwikkeld heeft. Tot besluit stelt spreker vast, dat de opleiding van beroepsopgravers een dringende vereiste is, wil men uit het archeologisch bodemonderzoek- voor de wetenschap bruikbare resultaten halen. aanzienlijke schade aangericht. De man (óf vrouw?) kwam uit de rich ting van dé Cornells Schuytlaan en wilde linksaf de Valeriusstraat in. Daarbij heeft hij de bochten veel te kort genomen met het gevolg, dat hij een boompje omver reed, de trottoir band ramde, een deel van het beplan te gazon meenam en tegen de gevel van het perceel Sweelincklaan 31 tot stilstand kwam Een daar staand boompje moest er ook aan geloven, terwijl een ruit van het geramde huis rinkelend aan scherven ging. De auto mobilist is daarna met onbekende be stemming - met zijn auto, die moto risch nog in orde bleek - vertrokken. Inbraak in schoenwinkel levert ruim 3600.- op In een schoenwinkel aan de Haar lemmerstraat is gisteravond vóór 12 uur voor f 3630,- ontvreemd uit een zg. koopmansbeurs en een stalen geldkist, die opgesloten zaten ln een schrijfbureau. De dader(s) hebben zich toegang verschaft via de achter zijde van het perceel, aan de Van der Werfstraat, waar zij een tuindeur en een ruit in de achterdeur van het kantoor forceerden. PLECHTIGE H. MIS VOOR CHRISTELIJKE EENHEID Vrijdagavond te half 9 zal in de St. Lodewijkskêfk een plechtige H. Mis worden opgedragen voor dé eenhêid van de christenen. Kapelaan Jac. P. Seysener, van dé Herensiftgel-pafö^ chie, zal een korte toespraak houden. Een schola, in toog en superpli, zal de gezangen uitvoeren. (Degenen, die communiceren willen, kunnen vaste spijs gebruiken tot 7 uur). Verwacht wordt dat in deze Éen- BEIJRSÜVERZICHT GEM. AANKONDIGING Krachtig koersherstel tli AMSTERDAM, 22-1. De openings- heids-bidweek vele katholieken en koargen van meMte iMernationale niet-katholieken vrijdagavond te half waarden hebben zich vanmiddag bo ven het alotftivóau van gisteren be- VOORRANGSREGELING SCHRIJVERSBRUG INGETROK KEN. Burgemeester en Wethouders van 9 m de St. Lodewijk zullen samen- ^gWhbe hft^l~W*Trulm* Ten Op- Leiden brengen ter openbare ken- komen. zichrtie van het laagste niveau Van nis, dat zij hebben besloten hun be- dinsdagavond moet beslist van een sluit van 9 oktober 1962 tot aartwij- „rURuï AND BESS IN vasfo foto zeer vaste Stemming voor zing als voorrangskruising van het OEGSTGEEST. die hoofdfondsen worden gesproken, kruispunt Lage Rijndljk-Zljlpöorts- Het koershèrctel op de flauwe ten- bfug-Schrijversbrug-Herensingel met In verband met de oecumenische denttè van de beide voorgaande dien verstande, dat het verkeer op gebedssamenkomst in de Groene- of beursdiagen was zo krachtig, dat de Lage Rijndijk en de Zijlpoorts- Willibrordkerk op vrijdag 24 januari Hoogovens tien punten hoger open- brug moet stoppen en voorrang moet a.s. heeft het bestuur van de afdeling den op 603. AKU verbeterde zeven verlenen aan het verkeer op de Oegstgeest van de Leidse Volkuni- punten tot 542. Philips was onver* Schryversbrug en de Herensingel, in versiteit K O gemeend er goed andend op f 157.40. Unilever verbe- te trekken. aan te doen de op diezelfde avond terdie 80 cent tot f 147.20, Kon. Olie Afschriften van dit besluit zijn ge in gebouw Irene te geven voorstel- ruim een gulden hoger op f 187. De zonden aan de Hoofd-ingenieur-Di- ling van „Porgy and Bess" van Bert laagste koers van het telefonisch recteur van de Rijkswaterstaat in Brugmans Marionettentheater niet avondeffect en-verkeer van gisteren Zuid-Holland, aan de door de Minis- te doen aanvangen om 20 uur maar was voor Philips f 155, Unilever tor van Verkeer en Waterstaat aan- om 20.30 uur, ten einde de bezoekers f 145.20, Kon. Olie f 185.30 en voor gewezen, verenigingen, behartiging aan de gebedssamenkomst in de ge- AKU 535. Het. publièk ginig tot aan- van verkeersbelangen ten doel heb- legenheid te stellen de openingsvoor- kopen over doordat het weer ver- bende en aan Gedeputeerde Staten stelling van K O-Oegstgeest bij te trouwen kreeg. West-Duitslamd, Zwit- van Zuid-Holland. (Medegedeeld dóór hét KNMI. Geldig Van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 Uur) WEINIG VERANDERING Bewolkt met voornamelijk in 't zuiden van het laftd aanvanke lijk nog mist. Ook enkele op- karingen. Overwegend droog weer. Vannacht temperaturen om het vriespunt; morgen over dag temperaturen enkele graden boven nul; Weinig wind. WOENSDAG 23 JANUARI Nieuwe beeldjes in Leidse Burgerzaal In de Burgerzaal van het Stadhuis te Leiden zijn vanmorgen twee beeld jes geplaatst, voorstellende een vrouw met kind alsmede een vrou wenfiguur, vervaardigd door mevr. R. Brouwer en de heer L. A. de Vries, aan wie door het gemeentebestuur de opdracht tot het maken van de beeldjes - onder auspiciën van prof. ir. H. Sweers te Haarlem, de architect, die de bouw van het stadhuis heeft afgemaakt - was gegeven. TENTOONSTELLINGEN IN DE LAKENHAL In het Stedelijk museum De La kenhal wordt vanaf 1 febr. tot 2 maart een tentoonstelling gehouden van tekeningen en pastels van J. H. Kuiper. Op dezelfde datum begint een ten toonstelling onder de naam „De rea listische stroming in België van de 19e eeuw tot heden". Het is een ten toonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken, uit het bezit van de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België', en is samenge steld door de heer F. C. Legrand, conservator van het Museum van Moderne Kunst te Brussel. Geslaagd Aan de vrije Univer siteit te Amsterdam is gealaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde, 2e gedeelte, de heer D. Zuiderveld te Leiden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henderina d.v. J. v. Vliet en W. Westdijk; Frits Albert z.v. A. F Pande-Iroot en H. Sigarlaki; Jo hannes Jacobus z.v. J. J. Veltkamp en M. E. Capel; Jacob z.v. J. P Schuiling en P. C. Zwanenburg; Dirk Jan z.v. D. Smits en M. J. Crama; Ailfons Matheus z.v. A. Noya en L. L Sanders; Joseph in a Dingena An na Maria d.v. C. A. v. Kampen en P. J. J. v. Schie. Overleden: R. M. A. Weekensbroo 19 j., d.; G. Esveldlt 86 j., e.v. W. J. Bouwer; S. A. M. Vermeer 2 m., d.; C B. G. Comajta 81 j.f m.: J. C. Mil tenburg 10 j., z.; J. v. d. Niet 6 m., d.; J. D. Zwiers 69 j., m. BIOSCOPEN De films in de week van donder dag 16/1 tot woensdag 22/1 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Days of wine and roses, 18 j Wo.: Orfeu Negro, 18 j. Dag 2.30, 7.00 en 9 15 uur Zond 2.30 4.45 7.00 en 9 15 uur. Lido: De doden van A.M., 14 J. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond 2.30 4.45 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Alleman Prol. (a.l.). Dag 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zond 2.30 4.45 7.00 en 9.15 uur Studio: De vogelg. Prol. (18 j.). Dag 2.30, 7.00 en 9 15 uur Zond 2.30 1.45, 7 00 en 9 15 uur. Trianon: Mondo Cane, str. volw. Dag 2.30, 7.00 en 9 15 uur Zond 2.16 4 30 7.00 en 9 16 uur Rex: Van do. t/m zo.: Elvis op z'n best, 14 j. Van ma. t/m wo.: Midder- nachtmoordenaars, 14 j. Dag 2.30, 7 15 en 9.15 uur Zond 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor het semi-artsexamen mej. M. M. de Priester te Voorschoten. AKWV Kringbijeenkomst Le vendaal 30. Aanvang 16.30 uur. serland alsmede Londen namen de stukken op hot Damrak uit de markt. Het Amerikaanse aanbod van de voorgaande diagen bleef vanmiddag achterwege. De beroepghandel zag zich genoodzaakt tot dekkingsaanko pen over te gaan. De beurs is van mening, dat de koersdalingen van maandag en dins- Advertentie) GEBEDSWEEK VOOR EENHEID CHRISTENEN DONDERDAG 23 jan. des middags om 12.30 in de Doopsgezinde kerk, dag veel""be"fors"zïj n~gewee9t. Gis- Peitepkerkgracht: ds. H. J. A. Haan St. Agnes Lyceum Toneelvoor- toren kon men ter beurze reeds, on- (Ev. Lutih.). stelling „De bruid van Walter Kent" danks de flauwe stemming, optimis- T_ in de Schouwburg. Aanvang 20 uur. twche meningen voor de komende VRIJDAG 24 jan. des middags om beursdiagen beluisteren. Er waren 12.30 in de Maranathakerk, Lage DONDERDAG 23 JANUARI vanmiddag enige factoren aanwezig Morsweg: ds. T. Mackenzie (Remon die het genoemde krachtige koers- strants). „Peerke Donders" Vervolgcur- herstel begunstigden. Unilever en A sus EHBO in gebouw GG en GD, Shell zijn in Indonesië weer baas in A. jan des avonds om Roodenburgerstraat. Aanvang 19.45 eigen huis. Dan zijn er de record- m Remonstrantse kerk, Hoog- uur. cijfers van Shell Oil (Amerikaanse l^pdse Kerkgracht, dr. K. Dronkert Stadsgehoorzaal Het Residen- tak van de Kon SheLl-groep) over (Doopsgezind), tie Orkest o.l.v. Istvan Kertesz. Aan- 1963, met een 14 pet. hogere winst vang 20 uur. ten opzichte van 1962. Zeer bemoe- Nat. Ver. van Suikerzieken digend voor aandelen Kon. Olie te Jaarvergadering in „De Nieuwe meer, daar Shell Oil gisteren in Wall- Burcht", Nieuwe Rijn 19. Aanvang street een dollar hoger sloot. Er valt 20 uur. enige toenadering be bespeuren tus- St. Agnes Lyceum Toneelvoor- sen de premier van Maleisië en Soe- stelling „De bruid van Walter Kent" kam©. Een zeer* belangrijk pluspunt in de Schouwburg, Aanvang 20 uur. vindt de beurs in het begrip, dat de St. Christoffel Jaarvergadering leiders van de vakbonden tonen voor in café-rest. „Old Dutch". Aanvang die vrees van de regering voor een 20.15 uur. Lassieredt kleuter uit wak VRIJDAG 24 JANUARI BLOEMENDAALSE POLITIE ZOEKT EIGENARESSE VAN KINDERWAGEN Lassie's zijn niet alleen voor de economische terugslag in Nederland televisie tot heldendaden in staat, in 1965, wanneer thans de loon- en De grote herdershond Lassie van de prijspolitiek niet in de hand kan familie Klabbers uit Well heeft dit worden gehouden. Gedurende 't ver- gisteren laten zien. Het dier was K&O Ned. Marionetten Theater diere beurs ver loop zakten de koer- zich aan het vermaken met de tal- speelt „Porgy and Bess" in Gebouw sen voor enkele hoofdfondsen frac- rijke schaatsliefhebbers op de Kas- Irene te Oegstgeest. Aanvang 20 u. tioneel iin. Zodoende sloot de markt teelgracht, toen plotseling de vierja- Adelbertvereniging Lezing door op vrijwel het hoogste punt van de rige kleuter van de familie Simons pater Goddijn o.f.m. in „De Doelen" dag met ruime handel. in een wak onder de brug in het ijs- Aanvang 20.15 uur. Ook de scheepvaartsector mocht koude water verdween. Zonder aar- K&G Ouder- en donateursavond ziah in koewsverbeberingen verheu- zelen sprong Lassie de kleuter na en in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 gen. Hetzelfde geldt voor de leiden- trok hem aan zijn kleren op het uur. de cultures. De staatsfomdsenmarkt droge. De kleine heeft geen nadelige Stadsgehoorzaal G3-cabaret „De was aan de zwakke kant met zeer gevolgen van dit koude bad onder- Lachende Kerk" in de foyer. Aan- weinig zaken. vonden en Lassie staat nu bij zijn vang 20 uur. In die lokale afdelingen werden vrienden nog veel hoger aangeschre- Louise de Collgny-HBS Beroe- merendeels koersverhogimgen gere- ven. penvoorlichting. Aanvang 14.30 uur. gistreerd. Een unicum was, dat de Kinderbescherming Leiden en om- hoek van Biiliton (2e rubr) door de streken Vertoning van de film hoeklieden zelf werd opengemaakt. „De Kinderrechter" in de St. Lidwi- Er ontstond, zij het voor korte duur, naschool, ingang Philosofenpad. Aan- een enerverende handel in deze hoek vang 20 uur. waarbij gedaan weird 470 tot 475 (470). Aandelen van Amsterdam- d;; ZATERDAG 25 JANUARI sohe Barik ondergingen praktisch aeJ"ean< geen vwandering. Het gep-ubliceer- Kennemerduinen R.K. ULO Lelden - Reunië oud- de onveranderde dividend van 14 daalse strand is op mjdag 3 januari leerlingen in het St. Antonius Club- procent over het afgelopen boekjaar fen X1"? nieuw wandelwagentje ach- huis. Aanvang 20 uur. door genoemde bank werd reeds ^gelaten, voorzien van een witte Leidse Balletschool Leerlingen- door die beurs verwadbt en vormde P, s c trappelzak en met een groen- uitvoering. Schouwburg 8 uur nun. dan ook geen enkele verrassing blauw geruite bekleding. Kort tevo- B' ren was by het wagentje een onge veer dertigjarige vrouw gezien met een kind van ongeveer twee jaar op de arm. Eerder in de middag was deze vrouw in de Kennemerduinen met een man gezien. Aangezien het de politie onwaarschijnlijk voorkomt dat men zo maar zo nieuwe wandel- j j wagen achter laat, zou zij gaarne ge- rnaar aan kermis in Kaagweek tui«en wmen w»n of v»n de iden- O titeit van de onbekende vrouw op de hoogte worden gesteld. Men kan zich melden bij de politie van Bloe- a* mendaal, afdeling recherche, tel w«^r ww het beituur «1 hard aan SiT» düïvir e'aSl!?» In ryn openingswoord begon de de ,rbeid geweest echter zonder ~hlïviï 0nder voorz. al direct enige plannen aan tastbaar resultaat. Een voorstel tot resultaat gebleven, de openbaarheid prijs te geven. Zo houden van een concours van deelde hij mede, dat de Kaagweek, jeugdcircussen werd verworpen om dat na onderzoek bleek, dat de kos ten tot organisatie hiervan enkele LISSE. Plantgoedveiling gladiolen Ook de kleine mate van gladio- - Ook een skelterwedstrijd was voor len blijven zeer gewild. Er werden menwerking Met net gemeentebe- één avond niet realiseerbaar. Wel hiervoor beste prijzen besteed, stuur en de K.Z.R.M.V. De Kaag. bestaat er nog de mogelijkheid, dat Gladiolen 6/8: Allegretto 1.30, Aris- Ook sprak de heer Tljdhof er njn de Zuid-Hollandse kartingkampioen- toorat 1.90, Bis-Bis 1.30, Bloemfon- vreugde over uit dat ln de laatste schappen in Warmond gehouden zul- fcein 1.90, Concordia 1.60, Dirigent worden. Dit zaJ dan eind juli, 1.40, Elan 1.50, Emilia 1.80, Firma- WARMOND V.V.V. BIEDT AAN: Lunapark niet op zondag Onder voorz it terschap van de heer J. Tljdhof hield de V.V.V. afdeling Warmond een algemene ledenverga dering in De Stad Rome. die elk Jaar geruisloos aan de War- monders voorbij gaat, met een zeke- EVENEMENTEN. Marktberichten re luister en goed merkbaar voor de tienduizenden guldens zouden be- Wartnonders zal worden geopend, dragen. Een en ander zal geschieden in sa- - vergadering van de winkeliersveren. naar voren was gekomen, dat men begin" Vugustus "plaats "vinden!" ook daar meer aandacht wil beste- - - - - den aan de Kaagweek. ment 1.70, Flowersong 1.70, Gold Ook de heren Bomans en Carmig- Dust 1.50, Gustav Maihler 1.50, Happy geit hadden geen avondje meer vr(j End 1.20, Hochsommer 2.20, Leeu- voor Warmond, maar aangezien de wenhorst 1.70, Life Flame 1.60, Ma veren. „De Kaag" heeft beloofd de Petite 1.60, Morning Kiss 2, Nieuw maandagavond in de Kaagweek niets Europa 2.40, Pactolus 1.50, Polygoon de te zullen organiseren teneinde de 1.50, Rosa Polka 1.70, Sans Souci 1.90, n watersportmensen de gelegenheid te Sneeuwprinaes 1.10, Spotlight 1.50, geven naar Warmond te gaan, moet Stella Maris 1.30, Winston Churchill ■MMS* gebei Vanzelfsprekend kwam de voorz. ook te spreken over het veel bespro ken Lunapark op zondag in Kaagweek. Hoewel de raad reeds voor de V.V.V. gunstig principebe- 6_,(| Hl ,,„111U11U &aailt „luCfc sluit had genomen, Is er inmiddels er dus deze avond iets gebeuren en 1.50. (en dat naar aanleiding van een daarom vroeg het béstuur sugges- brief van de kerkeraad wederomn ties aan de vergadering. RIJNSBURG, 20-1. Bloemen - Tul- gesprek geweest met verscnillenide Deze voorstellen varieerden van pen: Brillont Star 58-65, Apeldoorn instanties en waarbij diverse techni- tobbetje steken tot een autocross en 175-200, Golden Harvest 160-195, Lus- sche bezwaren naar voren werden we zulien dus maar afwachten wat tige Witwe 165-185, Preludium 145- gebracht. Dit heeft er toe geleid, dat het gaat worden. 155, Christma Gold 155-165, White Sail 160-175-190, Copland 195-210. NIET ACHTER HARDBOARD. Krelage 150-165. Demeter 185, Ralph 155, Tommy 185-195, Topscore 180- Een voorstel, gedaan ln de wfnke- 195, Levant 170, Paul Richter tijdens deze bespreking van de zijde van V.V.V. het voorstel werd gedaan dat V.V.V. haar plan tot een Luna park op zondag intrekt in'ruil voor .et verplaatsen van de Jaarlijkse liersvergadering, tot het aankleden v. d. Eerden 175-190, Narcissen: Carl- kermis van september naar 'de Kaag- van de winkelgevels in Oud-Holland- ton 95-100 Helios 75 CaLifomië week. Hij wenste de hierbij betrok- se stijl vond weinig weerklank. Men 85. Golden Harvest 125 Realy Glorv ken Instanties veel wijsheid en ver- vond dat de huidige generatie over 85 alles per bos- eerste soort hya antwoordelijkheidsgevoel bij het ne- dit soort romantiek was heenge- cinten 2600-3300, crocussen 600-800 d" men van een beslissing hierover. groeid en ook dat Warmond roman-- 100. In de kascommissie namen zitting tisoh genoeg is, zodat men het niet hoeft weg te stoppen achter hard- WOERDEN, 22-1. Kaas Geen board. aanvoer en geen notering. mevr. De Wit en de heren Van Hel- voirt en Willemsen. helsinki h, bêw. 5 1 stockholm 1. bew. 6 2 oslo öhbêw. 7 7 kopenhagen h. bew. 2 2 aberdeen zw. bew. 8 2 londen mist 5 3 amsterdam mist 2 1 Brussel mist 2 1 luxemburg mist —4 —6 parijs geh, bew. 2 —3 bordeaux mi6t 0 —7 grenoble onbew. 0 —7 nice onbew. 12 3 berlijn ij zei —1 —1 frankfort mist —7 —-8 MüNCHEN geh. bew. —7 16 zurich geh. bew. —4 —6 GENèVE geh. bew. —2 —4 locarno onbew. 4 —7 wenen onbew. ■—7 —17 innsbruck onbew. 2 —12 belgrado mist —11 —19 athene h. bew. 5 rome onbew. 12 —3 ajaccio onbew. 14 1 madrid h. bew. 12 0 mallorca onbew. 15 3 lissabon geh. bew. 11 PAUZE SLAPENDE KIPPEN De universiteitsbibliotheek aan het Rapenburg straalde in de duistere winteravond een verblindend wit licht uit. Een vuurtoren van weten schap. Men loopt er met eerbied langs of gaat er met schroom binnen. In dit gebouw rijen zich, als kippen op stok, millioenen boeken aaneen, door knappe koppen volgeschreven. Men pleegt gedempt te spreken in de bibliotheek, om de studerenden niet te storen. Misschien ook, een boos aardig vermoeden, omdat het meren deel van de hooggeleerde werken in gedommeld is en niet meer de moeite waard om gestoord te worden. Zij bevatten vergissingen en blunders. Men is vaak te haastig geweest in zijn begeerte om met zekerheid te weten. Wanneer men nagaat, wat er tegenwoordig met haastige stellig heid wordt volgeschreven b.v. op the ologische gebied, zal veel ervan later in de bib. „op stok" komen te zitten. Ssstt PUZZEL Horizontaal: 1 stad in Italië, 4 rei gerachtige vogel in oud-Egypte ver eerd, 7 niet dezelfde, 9 kaarsdra ger, 10 kropgezwel, 11 lied. 15 kan selredenaar, 18 stad in Frankrijk, 19 steenklomp, 20 gast. Vertikaal: 1 munt in Nederland, (spreektaal), 2 letsel, 3 eind, 4 niet dicht opeen staande, 5 brandvrije kast, 6 vrouw van Abraham, 8 boom, 12 boom, 13 snoer van een hengel, 14 hemellichaam, 16 spy staf el, 17 verouderde meisjesnaam. (Oplossing morgenavond). Oplossing no 512. Hor.: 1 aanhang, 8 meent, 10 A.P., 12 Let, 13 ga, 14 non, 16 dra, 17 doorstaan, 18 erg, 19 rad, 20 et, 21 del, 23 fa, 24 Meden, "1 genegen. Vertikaal: 2 A.M. 3 nel, 4 Heem stede, 5 ant, 6 n.t., 7 aandeel, 9 maan dag, 11 poort, 13 graaf, 15 nog, 16 dar, 21 den, 22 leg, 24 me, 25 ne. PUNT Wat zegt UT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3