TV-NOORDZEE VRAAGT 6.000 PER MINUUT RECLAME-ZENDTIJD 2 Doden en 2 gewonden Tweede verdachte van Nijmeegse moord gepakt 15 MEI AANSTAANDE EERSTE PROEFUITZENDING Biddende vrouw kreeg klap op haar hoofd DINSDAG 11 JANUARI 1604 DE LEIDS" Prinses Margriet, die zondag 21 jaar ia geworden, heeft maandagochtend op paleis Soestdijk deputaties ontvan gen van het prinses Margriet fonds en de federatie goud en zilver. De heer A. F. Vis Dias (links) bood de prin ses namens het algemeen bestuur van het prinses Margrietfonds diverse geschenken aan, zoals een taart. De N.V. Reclame Exploitatie Maatschappij heeft vandaag in de loop van de dag de advertentiebureaus middels een circulaire in kennis gesteld van de tarieven, die zullen gelden voor adverteerders in de programma's van de commerciële tv-zender, die binnenkort voor Noordwijk in zee zal wor den gelegd. Naar het ochtendblad „De Volkskrant" van hedenochtend ver meldt, zal als laagste tarief worden aangehouden 6000 gulden per minuut reclame-zendtijd. Dit tarief zal van kracht zijn op werkdagen tussen half zes en zeven uur 's avonds. Het hoogste tarief, dat nog niet hekend is, geldt voor zaterdagavond tussen zeven en acht uur en het lunchuur op de zondagen. In tegenstelling tot de regeling, die radio Veronica heeft ge troffen, kan men ook gedeelten van een minuut boeken. Radio Veronica stelt als tarief 12 gulden per seconde bij en minimum van tien seconden. Zo zal op iedere maandagavond een af levering van de Robin Hood-serie wor den vertoond. Dit schema acht de heer Brandei van groot belang voor kijker en adverteerder. De heer Brandei deelde verder mede, dat alle totnutoe bij de REM binnen gekomen aanvragen van adverteerders voor zendtijd terzijde zullen worden ge legd. „Op basis van de circulaire begint men voor het boeken van advertenties met een blanco orderboek". Montage-studio Schuivende lading hout verplettert auto; Ken schuivende lading hout van een vrachtauto heeft een ernstig on geluk veroorzaakt op de autoweg Amsterdam-Den Haag. Bij het onge luk zijn twee personen om het leven gekomen. Twee mensen zijn ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het motel Amsterdam, waar het verkeer van beide zijden over één rijbaan wordt geleid. De lading hout van een uit de richting Amsterdam komende vrachtauto is terecht gekomen op een personen auto, die uit de richting Den Haag kwam. De ravage ter plaatse was De gewonden werden allien naar het W.G. gébracht. Naar die Amster damse axxliitie mededeelt is de vracht wagen met 'het Iinlkerachterwiel in een kuil gereden. Ten gevolge van de schok raakten de planken aam het rollen en werd de personenauto on dier het hout bedolven. Planken dron gen dwars door de auto. Het dak werd van de wagen gerukt. Het weg verkeer tussen Amsterdam en Den Haag wend enige uren vertraagd. De bestuurder van de personen auto die bij het verkeersongeval op de Haagweg werd gedood is de 37- jarige uit Amersfoort afkomstige heer G. Vermeulen. De drie mede passagiers, die allen levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis werden op genomen, waren: de 41-jarige Am sterdamse chauffeur M. E. Schols, de 18-jarige Amsterdammer R. Kuipers en de 25-jarige A. v. Groendngen uit N ieuwer- Aanstel. R. Kuipers is inmiddels aam xjn verwondingen bezweken. De zender heeft nog geeij officiële naam. Voorlopig zal hy TV-Noordzee worden genoemd. Het aantal zenduren heeft men op 19 per week gesteld, waar van 80 minuten beschikbaar zullen wor den gesteld voor reclame. Op 15 mei zal de zender starten met het uitzenden van proefprogramma's, bestaande uit excerpten uit komende programma's. Als officiële begindatum wordt 1 juli a s. genoemd. De tussen deze beide data gelegen periode kunnen de kijkers be nutten door het instellen van hun an tenne. Het zal namelijk niet nodig zijn, dat men zijn toestel laat ombouwen. De TELEVISIE-EILANO heer Brandei, directeur van de REM, deelde mede. dat TV-Noordzee zal gaan uitzenden op dezelfde band als de NTS, maar op een ander kanaal. Een eenvou dige uitbreiding van de antenne en een goede plaatsing ervan is voldoende voor ontvangst van de TV-Noordzee-pro- gramma's. In deze periode zullen echter geen reclame-„spots" worden uitgezonden. Vast schema Het programma zal geheel worden In gedeeld volgens een vast week-schema. Binnenkort zal nader overleg worden gepleegd over de eventuele stichting van een centrale studio in Amsterdam, waar de bjj andere produktiemaatschappüen bestelde programma's tot een sluitend geheel zullen worden gemonteerd. De REM zal in ieder geval zo veel mogelijk gebruik maken van elders op genomen programma's. „De reden hier van is", aldus de heer Brandei, „de ge weldige toeneming van de kostprijzen van eigen produkties. Daarom beginnen we met een beperkte produktiestaf'. Hij deelde mede, dat reeds contact is opgenomen met Joop Geesink en de heer Landré, directeur van de Neder landse speelfilmindustrie, die geïnte resseerd is in de plannen van de REM. Studio-leiding Binnen afzienbare tijd zal men ook een keuze maken uit een drietal buiten landse kandidaten voor de leiding in de centrale studio. De REM schünt de voorkeur te geven aan buitenlandse ge gadigden. Een omroepster moet ook nog worden gezocht. Het is nog niet zeker of men een „nieuwe ster" zal lanceren, of een bekend gezicht op het scherm zal bren gen. In dit laatste geval denkt men, vol gens ingewijden, aan Karin Kraaykamp, die overigens nog niet door de REM is benaderd. Het Scheveningse ingenieursbureau Heerema heeft de organisatie van het transport van personeel en materiaal in handen. Men zal nog contact opnemen met een rederij voor het instellen van een pendeldienst naar het eiland. Ir. Heerema is de initiatiefnemer en leider voor de technische werkzaamheden aan het platform van TV-Noordzee. Het platform zal in de loop van april door de nieuwste aanwinst van de REM, het constructieschip Global Adventure, worden geïnstalleerd.. De afgezette sultan van Zanzibar, Seyid Jamsjid bin Abdoellah, is maan dag in Londen aangekomen. De foto toont de sultan, die na zijn aankomst uit Manchester, het Sint Pancras-station in Londen verlaat. Naast hemj loopt, op zijn paasbest, de stationschef. In de kerk van de H.H. Petrus en Paulus (in de volksmond heter be kend als „De Papagaai") in de Kal- verstraat in Amsterdam, heeft gister middag een nog onbekende man een biddende vrouw met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen, 't Slacht offer, de 66-jarige mevr. M. P. El- dering uit Amsterdam-Zuid, dieniets vermoedend op haar knieën lag te bidden, werd door de aanval volle dig verrast. Wel had zij een glimp van de man kunnen opvangen. Zij beschreef hem aan de politie als 'n ongeveer twintigjarige jongeman met een donker uiterlijk en een blauw- gestreepte jas. Zij werd met onbe kend hoofdletsel naar het binnen gasthuis vervoerd. De aanvaller kon ontkomen. De Amsterdamse politie staalt als nog voor een raadsel. Het slachtoffer was niet beroofd want haar hand tasje had zij nog bij zich. De politie aclht het niet onmogelijk dat de aan val het werk van een geestelijk ge stoorde is geweest. Omdat gistermid dag echter bleek dat het offerblok gelicht was houdit de politie het ook voor mogelijk dat de aanvaller, toen hij het offerblok wildé lichten, in de mening verkeerde dart de vrouw het 'had gezien en haar vervolgens in zijn angst op het hoofd heeft gesla gen. Door politie van West-Rerlijn De Nijmeegse politie .heeft van in terpol bericht gekregen dat gister middag in West-Berlijn is aangehou den de 19-jarige voortvluchtige Hans van Os, die wordt verdacht van de aanslag op de 68-jarige mej. T. Hen driks te Nijmegen. In de nacht van 10 op 11 januari werd deze vrouw door wurging om het leven gebracht. Boete voor verlicht kerstboompje in auto Gistermorgen heeft de kantonrech ter van Heerlen, mr. F. G. van der Kroon, een 55-jarige fabrikant uit Heer veroordeeld tot een geldboete van elf gulden, subsidiair twee da gen hechtenis. De man had enkele dagen voor Kerstmis in zijn perso nenauto een verlicht miniatuur kerstboompje tegen de autoruit ge plakt. De politie van Kerkrade maak te proces-verbaal op. De officier van Justitie, mr. J. H. Pranssen uit Maastricht, legde die fabriikamt twee overtredingen ten laste. Hert kerstboompje zou hert uit zicht van de bestuurder hebben be- lemimerd en de fabrikant zou andere en meer verlichting hebben gevoerd dan in de wegenverkeerswet is voor geschreven. Voor het laatste feit werd de fabrikant veroordeeld. Het versieren van autocabines met verlichte kerstboompjes was gedu rende de kerstdagen een rage, over gewaaid uit Duitsland. Inmiddels is ook daar het plaiartsen van verlich te kerstboompjes in auto's verboden. De officier van Justitie en de be klaagde hebben tegen die uitspraak hoger beroep aangetekend. Van Os werd met Kerstmis ontsla gen uit de gevangenis, nadat hij een straf van negen maanden had uit gezeten voor een aandeel in 42 mis drijven, meest inbraken en autodief stallen, door een jeugdbende. Kort na de aanslag op mej. Hen driks, in de nacht van de 10e janu ari, viel de verdenking op hem. Toen tot arrestatie zou worden overgegaan, bleek hij te zijn verdwenen. Op zijn kamer werden enkele kleine dingen aangetroffen^ dié afkomstig waren van de vermoorde vrouw. Dit was voor de politie aanleiding, zijn op sporing te verzoeken, een beroep die in de afgelopen dagen werd gehono reerd met veie honderden tips uit afliie delen van Nederland. Al deze aanwijzingen werden onderzocht, doch onjuist bevonden. Inmiddels werd donderdag 16 ja nuari in Nijmegen de 25-jarige bouw vakarbeider A. Wiliems aangehou den, die op de avond van de aan slag in gezelschap van Van Os was gezien. Bij een langdurig kruisver hoor gaf Wiillems schoorvoetend toe samen met Van Os in de woning van de vrouw te zijn geweest en mede sobuiidig te zijn aan de op haar ge pleegde aanslag. Samen met hem is hert misdrijf in tussen gereconstrueerd, waarna hij gisteren is voorgeleid voor de offi cier van Justitie te Arnhem. Via Interpol kon nu in West-Ber lijn de tweede arrestatie worden verricht. De politie te Nijmegen heeft reeds de uitlevering van de arrestant aangevraagd. Aan de verwondingen, die hij bij een verkeersongeluk in de loop van gistermorgen had opgelopen, is gistermiddag in een ziekenhuis de 74-jarige H. van Boesschoten uit Breda bezweken. Hij was 's ochtends door een hem achteropkomende vrachtwagen gegrepen, toen hij bij een kruispunt met zijn fiets plotse ling naar links was gezwenkt. In het Engelse Aylesbury is maandag het proces begon nen tegen de lange rij verdachten van de geruchtmaken de treinroof bij Cheddington op 8 augustus 1863. Foto: Links de rechter in dit proces, Edmund Davies. Rechts Ro ger John Cordey, de enige van de twintig verdachten, di e heeft bekend. Koning Boudewijn der Belgen en koningin Fabiola bren gen een bezoek aan Japan. Deze officiële foto werd ge maakt in het koninklijk paleis van Tokio. V.l.njr.: koning Boudewijn, keizerin Nagako, koningin Fabiola en kri- aer Hirohito.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7