EEN ZWEMBAD VOOR LEIMUIDEN Ook tarief van NZH omhoog met ingang van 26 januari DINSDAG 21 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA Een bij besluit van de gemeenteraad van Leimuiden ingestelde commissie, die tot taak kreeg een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de stichting van een zwembad, heeft van haar werkzaamheden verslag uitgebracht, onder overlegging van een uitvoerig door het Hoofd van de Gemeentelijke Technische Dienst opgesteld rapport en onder aanbieding van een maquette, die kan worden gezien als een neerslag van de voor stellen, waartoe de commissie uiteindelijk gekomen is. Het rapport geeft een klaar en duidelijk beeld van de mogelijkheden, die gezien worden, en bevat alle gegevens, die de raad tot een gefundeerd oordeel in staat stellen. de veehouder De Jong. Aanvankelijk hadden b. en w. hiertegen zeer erns tige bedenkingen. In het verleden is er steeds van uitgegaan, dat Lei muiden zich in de toekomst naar het oosten zou moeten kunnen uitbrei- De commissie heeft getracht het ^en en da^ daartoe het terrein tus- Instructiebad voor kinderen gen de vestiging van het bad aan de Raadhuislaan geen bezwaar behoeven te bestaan. DE FINANCIëLE KANT Het rapport geeft een exploitatie begroting, die uitkomt op een nadelig slot van 2900, maar die tevens een opbrengst wegens schoolzwemmen bevat van 4500, die naar onze me ning ook door de gemeente zal moe- aen worden opgebracht. In totaal komt het zwembad de gemeente dus KLEUTER IN DEKENS GESTIKT Het anderhalf jaar oude dochtertje Sietje Hendrika van de familie Bij- laard uit de Donarstraat in Amster dam is gistermorgen dood in haar bedje gevonden. Zij bleek in de de kens te zijn gestikt. De GG en GD heeft nog gepro beerd door het toedienen van zuur stof de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Zilveren bokalen tijdens huwelijks plechtigheid uit synagoge gestolen Tijdens een huwelijksplechtigheid in de Portugese synagoge aan het J. D. Meijerplein in Amsterdam zijn zondagmiddag twee zilveren bokalen ontvreemd. De bokalen hebben een gezamenlijke waarde van f 12.000. Zij dateren uit 1680 en worden bij bijzondere gelegenheden als collecte schalen gebruikt. Zij zijn voorzien van de inscripties van de schenkers en hebben een omtrek en een hoogte van elk 15 cm. De politie vermoedt dat de dader zijn kans schoon zag toen de 150 belangstellenden hun aandacht ge heel hadden gericht op de plechtig heid. In Wak gereden en verdronken De 56-jarige Amsterdammer J. de te staan op een bedrag van rond Booy is gistermiddag verdronken, 7400. nadat hij in een wak was gereden Wel werd de laatste jaren op de in het ijs langs de dijk tussen Vo- begroting terzake van het school- lendam en Marken. Jongens, die het zwemmen telkenjare 1400 uitge- ongeluk hadden zien gebeuren, had geheel van de mogelijkheden te over- dorpskon^en de provinciale trokken, die bij de stichting van een den snel een paal van de dijk ge- ib.ien ue uwps'w" uc p gpn 7wpmhart vrn zal komen, die on Hio Ho man toappstnkpn zien en brengt tweeërlei mogelijk- we,g zoveel mogelijk vrij van be- heid naar voren: - 1. een zwembad voor eigen zwembad vrij zal komen, die haald en die de man toegestoken, bij de nog een 6000 overblijven, Het slachtoffer liet de paal echter houwme zou moeten worden eehou- D1J a€ nog 3 owu UVC1UUJVTU' «et siachtoirer net ae paai ecniei plaatselijk Eelfid tot hetgeen toch een met te verwaarlo- glippen en verdween onder water, tik en hrf ^tbreidTn£: gedrag blijft, met name op dit De 22-jarige K. Zeeman heeft zich een zwembad voor plaatselijk X^wafrbfj het Soïïde terrfin ogenblik nu tengevolge van de loon- daarna aan een touw in het water gebruik maar tevens voor wat ge- L., .«r.ri JL. kreee ontwikkeling vele onzekerheden ont- iaten zakken en de man boven water gebruik en wembad voor piaatsenjx pian> waarbij het bedoelde lar tevens voor wat ge- agrarische bestemming kreeg noemd wordt „grote recreatie waar- dat evenwel bebouwing zou by dus gerekend wordt op toeloop mogen piaats hebben. uit wijde omgeving. Een opzet als onder 2 bedoeld, i&e Echter, er van uitgaande ,dat dorps- uiteraard bij de raad en wat het aantrekkelijk op zich zelf, heeft de uitbreiding ter plaatse hoe dan ook, zwaarste is zal het zwaarste moeten Commissie laten varen uit overwe- steeds een kostbaar geval zal blij- wegen, ging van de financiële consequenties, ken, kwamen b. en w. tot de con- die te aanzienlijk werden geacht (een clusie, dat het wellicht het beste zou investering van tenminste 175 mille zijn de gedachte aan de uiteindelij- met een jaarlijks tekort van 171/* k ke bestemming van het terrein in staan, die het gehele begrotingsbeeld gehaald. Hij bleek toen reeds ver- onzeker maken. dronken. Intussen: de beslissing in deze ligt Gedood bij een verkeersongeval, dat gistermorgen op de Vlijmenseweg onder de gemeente Den Bosch plaats vond, is de 44-jarige heer J. de Voogd uit Geldrop, die als passagier geze ten was in een auto, die bij dit onge- Door het ijs gezakt en verdron- 20 mille). Dus bleef over een inrich- kwestie voor woningbouw te laten ken is in de loop van het afgelopen luk over de kop sloeg. De heer M. ting voor plaatselijk gebruik. varen en het uiteindelijk geheel te weekend de twaalfjarige A. J. Ver- Arts uit Geldrop werd met een zwa- Als plaats van vestiging wordt naar bestemmen voor sportdoeleinden. voren gebracht het meest oostelijke Wanneer de raad deze overdenkin- aedeelte van het eigendom van de gen tot de zyne zou kunnen maken, gemeente langs de Raadhuislaan vlak zou naar het b. en w. voorkomt te- tegen het kampeerterrein aan de provinciale weg. De afmetingen van het bad worden gesteld op 10 bij 24 meter. De diepte zal tenminste 40 centimeter bedragen, geleidelijk af lopend tot 120 centimeter, en de in houd 180 m3. Het bad wordt gevuld niet met buitenwater maar met lei dingwater, dat zuiver wordt gehou den via een aan te leggen filter systeem en de toevoeging van bepaal de chemicaliën, zoals dat 'ook in an dere baden gebruikelijk is. De oprichtingskosten worden zoals vermeld geraamd op rond 40 mille; het exploitatietekort op S 2900, waar bij echter gerekend wordt op een ontvangst van 4500 als badgeld voor de schooljeugd, dat ook door de gemeente zal moeten worden vol daan. De commissie stelt zich voor het beheer in handen te leggen van een in het leven te roepen stichting. meer. De jongen was aan het schaat- re hersenschudding en een hoofd- sen in de gemeente Ouderkerk aan wond naar het Qrootziekenhuis over- den IJssel. Na enige tijd zoeken werd gebracht. De auto is vermoedelijk het stoffelijk overschot gevonden. over een glad weggedeelte geslipt. Zesritten- in plaats van weekkaarten stappen geven. De vijf-rittenkaart wordt echter verhoogd tot f 1.05. Ook op de stadsnetten zal de zes-re- tourenkaart worden ingevoerd. De prijs daarvan komt op f 1.95, even- De N.Z.H. heeft toestemming gekregen voor een per 26 januari a.s. als de weekkaart met recht van over- in te voeren tariefswijziging. De van deze maatregel te verwachten stappen op dit moment. Ook de zes- verhoogde opbrengst komt slechts zeer gedeeltelijk tegemoet aan retourenkaart op het stadsnet zal de kostenstijgingen ten gevolge van de per 1 januari 1964 van kracht geworden loonsverhoging. Daarom dient de -tariefcorrectie van 26 januari als een voorlopige maatregel beschouwd te worden. Met de scholenkaart van f 1.30 mag voortaan eveneens worden over gestapt. Op het ogenblik kost een BOVEMA naar Warmond voor live-opnamen In platenkringen noemt men „live" wat Trini Lopez pleegt te doen: Op treden met publiek. Deze manier maakte Trini geweldig populair in de hele wereld. Chuck Berry volgt hem op de voet. In Nederland gaat men nu ook over tot „live-opnamen". Met ingang van a.s. vrijdag brengt Bovema haar omvangrijke opname apparatuur naar Warmond, waar zij haar bekendste artisten en orkesten wil gaan opnemen. Prominente roek-orkesten als Hur ricane Strings, Hot Jumpers en Noise -Makers treden aan in Meerrust. Ver der overweegt men de nieuwe lang- speler van Henk Elsink in Boerderij Meerrrust „live" op de gevoelige band vast te leggen. Of „live" opnamen van Neder landse artisten evenveel sukses zul len hebben als in Amerika zal de toe komst moeten leren. Feit is, dat Boerderij Meerrust de komende vrij dagavonden aantrekkelijk attracties binnen de muren haalt en dat het publiek het niet alledaagse genoegen kan smaken de opnamen voor een plaat van dichtby te volgen. Ook elders in het land: Bouwpatroons houden lonen en prijzen vast Vergadering in Voorschoten Ook elders in het land zal men de reeds in Rotterdam en Amsterdam aangenomen gedragslijn van aanne mers gaan volgen om de 5 procent loonsverhoging per 1 januari alleen in de secundaire arbeidsvoorwaarden tot uitdrukking te brengen en de rekeningen van de leveranciers en toeleverende bedrijven te bevriezen op het peil van 1 december 1963. Een besluit hiertoe is genomen in een gistermiddag in Voorschoten gehou den vergadering van de samenwer kende patroonsverenigingen van bouwbedrijven in Den Haag, Delft en Leiden. De vergadering werd be zocht door 200 aannemers. Eenzelfde besluit is genomen door de samen werkende patroonsverenigingen in Drente, Noord Holland-noord, Fries land, Overijssel-west en Noord-Velu- ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP GEDOOD Het bejaarde echtpaar De Coninck te Koewacht is door kolendampver giftiging om het leven gekomen. De ontzielde lichamen werden 's avonds laat gevonden door buren, die, nadat ze de hele dag niemand hadden ge zien en nadat ze hadden gemerkt, dat gisteravond laat het licht nog brandde, een onderzoek instelden. len gesloten blijven voor woningzoe kenden, die buiten de agglomeratie werken. Naar de „Kzachstanskaja Praw- da" n^eldt, zijn de directeur van een tricotfabriek te Alma Ata en het hoofd van het magazijn van dit be drijf gefusilleerd, omdat zij de lei ders waren van een groep die goe deren ter waarde van 375.000 roebel (ongeveer anderhalf miljoen gulden) heeft verduisterd ten nadele van de staat. Voorzichtig in Afrikaanse havens Het Deense ministerie van handel en scheepvaart heeft de Deense zeelieden gewaar schuwd, dat zij zich in Afri kaanse havens bijzonder be hoedzaam moeten gedragen. Wat in Marseille kan, wordt niet altijd getoloreerd in Afri ka, aldus een verklaring van het ministerie. In dit verband wordt melding gemaakt van het geval van een matroos, die wegens „diefstal" tot een half jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, omdat hij in een res taurant een stoel mee nam1 naar buiten om daar in de schaduw een glas bier te drin ken. Tevens is deze gelegenheid gebruikt enige vereenvoudigingen toe dergeiijke kaart f 1.40. De aandacht I/O - - - DE CAPACITEIT VAN HET BAD De Commissie beveelt een bad aan van 10 bij 24 meter. Het totale op pervlak is dus te stellen op 240 m2. Twee malen per week zal de school- te passen, welke en/of verlagingen of meer reismogelijkheden voor het publiek inhouden. Meer mogelijkheid tot overstappen De kolommen betekenen resp.: Weekkaart tot 26.1; Weekaart na 5 Zes-retourenkaart. KatwijkLeiden van het publiek wordt er echter op gevestigd, dat men steeds aan de chauffeur moet opgeven of men van het overstaprecht gebruik wenst te i.l maken. De abonnementen voor de lijnen- groepen 1 en 2 of 3 en 4 van het Het basis-kilometertarief gaat van Wassenaar-Den Haag H.S. gesteld, "van dit bad gebruik maken. wórff^t^sTw^ *5? cVirt! Leidschendam Kon.'Ju- Dat Wii dus zeggeh, dat er in totaal ^ïik UeLmdit dat de UanaPlein oi Heuvelwijk- rond 1000 baden per week zullen I" P^tuk betekert d^ dat de Den Haag f 2.,n worden genomen. De lesrooster van n5h ln d„ meer_ Haarlem-Hillegom- de scholen telt 25 lesuren. In elk "fïl Elsbroek f -V lesuur, de ganse dag door, zullen du* 40 leerlingen een bad hebben te ne- f 2.95 f 3.10 f 3.55 Leidse stadsnet worden verhoogd lesuï" di ganse dagdoor zulien dus ^'|e" ™tpre«s küometer Leiden-Sassenheim f 3.25 f 3.40 van f 7.50 tot f 9.00, maar men krijgt f 3.95 dan tevens het recht op overstappen op een aansluitend traject vi de andere lijnengroep. Een abonnement f 2.30 f 2.40 f 2.75 voor alle stadslijnen komt van f 9.75 op f 11.—. Dit tarief blijft ook gelden na de belangrijke uitbreiding van het Leid- 2.75 f 3.15 se stadsnet welke met ingang van de zomerdienst haar beslag zal krijgen. Tenslotte wordt de aandacht erop gevestigd dat in het interlokale net ki 1 nmeter "'oneewiizieden worden In Haarlem en Leiden zal het hier en daar correcties plaats vinden daarboven tot en met 33 kilometer stadstarief worden vereenvoudigd, op de tariefsgrenzen-indeling om in d^mMSte gevallen vijf een enkele De pr«s van het ..«"keltje" blijft 25 het tarief zoveel mogelijk in over- keer door afronding tien' cent duur- cent' hat klndertarief tien cent, doch eenstemming te brengen met de in De Commissie beveelt voor de der. Boven 33 kilometer bedragen de dlt zal voortaan ook recht op over- werkelijkheid afgelegde afstand, plaats van het zwembad aan het stijgingen vijftien tot twintig cent De tot de Haagse agglomeratie be horende gemeenten Den Haag, Voor burg, Rijswijk en Leidschendam, gaan een gemeenschappelijke huis vestingsbeleid voeren. Dit betekent onder meer, dat die gemeenten voortaan bereid zijn ook woningen toe te wijzen aan woningzoekenden die niet in de eigen gemeente, maar in een van de agglomeraatsgemeen ten werken. De vier gemeenten zul- Lozing van rioolwater in zee vóór Den Haag Gemeenschappel i j ke regeling voor reeks gemeentes De Haagse gemeenteraad heeft be sloten, inzake de lozing van voor bezonken rioolwater via een buizen stelsel ver in zee. met de gemeenten Delft, Rijswijk, Voorburg, wier riole ringsstelsels op het Haagse riolerings- net zijn aangesloten deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling met een bestuursorgaan. Aan deze gemeenschappelijke re geling zal niet worden deelgenomen door de gemeenten Wassenaar en Leidschendam. Overeenkomstig een verzoek van b. en w. van Zoetermeer zal, met het oog op toekomstige belangen, 'n vertegenwoordiger van deze gemeen te tot de vergaderingen van het in te stellen orgaan worden toegelaten. Het gemeentebestuur van Zoeter meer zal daarvoot volledig op de hoogte blijven van de ontwikkeling en de nodige inspraak kunnen leve ren. Toetreding tot de regeling zal dan op elk gewenst moment kunnen volgen. Breidt het leerlingenta) zich uit, dan zal waarschijnlijk spoedig een tekort aan ruimte ontstaan. PLAATS VAN VESTIGING worden vijf cent per enkele reis duurder, daarboven - hetgeen zelden voorkomt - tien cent. De retours blijven tot en met tien f 2.60 LOKALE TARIEVEN WOUBRUGGE Van het goede pad geraakt meest oostelijke stuk van het eigen- per retour. dom van de gemeente ten noorden Uiteraard zal het nieuwe basista- van de Raadhuislaan, gepacht door rjef WOrden verwerkt in de tarieven van weekkaarten, abonnementen en scholierenkaarten. De weekkaarten zullen echter zo spoedig mogelijk worden vervangen door een nieuw reductietype voor de geregelde reiziger, namelijk de zo- WOLPRIJS AAN BANDEN GELEGD genoemde zes-retourenkaart. Hier- iand gehouden is voor"dê~Medi*sche Voor de actie t.b.v. de opleiding Pinrfp tP maken aan de mee wordt tegemoetgekomen aan de Missie Actie (MEMISA), zal naar van eigenlandse artsen in de missie- um een einue ie VioTuraren van vplp rPlZlPPrS tPPPn .....n.«i.4 14j:i ffpWpdpn hppft con maatcpViannii de MEER DAN ééN MILJOEN VOOR DE MEMISA De collecte, die zondag in heel het dische hulpverlening in de missie. De MEMISA verwacht naar aan leiding van enkele steekproeven, dat de opbrengst dit jaar 30 tot 50 pro cent hoger zal liggen dan vorig jaar. De collecte bracht vorig jaar - met bar boos weer - 8% ton op, in 1962 ruim 9 ton. bezwaren van vele reizigers tegen verwacht wordt meer dan één mil- prijsverhogingen in de sector van ae de huidige weekkaart tengevolge van joen gUiden opbrengen voor de me- wol-artikelen zal de minister van de vijfdaagse werkweek. De nieuwe zes-retourenkaart zal namelijk veer- - Economische Zaken nog deze wee tjen dagen na de dag waarop zij ge- f een margebeschikking voor wollen kocht is geldig blijven. Dit betekent dekens afkondigen. dat er ritten verlopen omdat men een of meer dagen niet heeft Op de wereldmarkt is de prijs van gewerkt wegens verlof, ziekte en der wol de laatste tüd aanzienlijk geste- gelijke omstandigheden Deze kaart gen. Doorberekening in de verkoop- zal ongetwijfeld ook betekenis knj- prijzen was noodzakelijk en. volgens gen voor met-forensen, bijvoorbeeld de spelregels van het prijsbeleid, ook voor veelvuldig familiebezoek, zie- mogelijk. Een verhoging van de prijs kenhuisbezoek en dergelijke. De em- van dekens met ruim twintig pro- ge voorwaarde is dat de zes retou- cent is echter wel wat te veel, schijnt ren binnen veertien dagen worden de minister te menen. gebruikt In tegenstelling tot de ver- Tot nu toe heeft de bewindsman dwynende weekkaart is de zes-re- een prijsstop afgekondigd voor arti- tourenkaart ook op zon- en feestda- kelen die naar zijn oordeel teveel gen geldig. in prijs zijn verhoogd. Een winst- Uiteraard worden de 17 percent margebeschikking legt in theorie al- meer reisfaciliteiten welke de zes- leen de winst voor de kleinhandel retourenkaart biedt in de omreke- aan banden. Gezien evenwel het ningsfactor ten opzichte van het en- systeem van verticale prijsbinding kele-reistarief verwerkt, heeft een margebeschikking vrijwel Het effect hiervan zal met enkele hetzelfde effect als een prijsstop. voorbeelden worden aangeduid: „Laat nou dan óók maar zitten De Deense kunstschilder As- ger Jorn heeft een Guggen- heim-prijs van 2500 dollar voor zijn werkstuk getiteld „Stom dronken Denen" geweigerd als protest tegen het „rinkelen met medaljes" in zaken van de kunst, aldus heeft zijn broer Joergen meegedeeld. .In het verleden had de kunstenaar reeds andere prijzen gewei gerd, omdat hij in gevallen dat hij werkelijk geld nodig had, geen hulp kon krijgen. gebieden heeft een maatschappij de MEMISA aangeboden de gehele op leiding van een arts a raison van f 35.000 te bekostigen. Een particulier heeft toegezegd per jaar f 5000 te be talen gedurende zeven jaar. Voor hongerige automobilisten tig minister Van Aartsen (Verkeer en Waterstaat) gisteren meegedeeld, zullen langs de Nederlandse wegen borden komen, die in de buurt ge legen café-restaurants aanduiden. Hij gaat uiit van de veronderstelling, dat het onjuist is, dat alleen beroeps chauffeurs hun lange reis moeten kunnen onderbreken. Ook aan de verlangens van hongerige en dorsti ge automobilist-weggebruikers zal zo worden tegemoet gekomen. Auto stond twee dagen in de sloot en verdween Zondag is er in Woubrugge op de teruggelopen in de richting waar hij Herenweg een auto geslipt en na vandaan was gekomen, de richting over de kop geslagen te zijn netjes Rijnsaterwoude nl., zoals de sporen op vier wielen in de naastliggende hebben uitgewezen, sloot terechtgekomen en door het ijs gezakt. Twee dagen heeft de wagen in de De onbekende bestuurder nie- sloot gestaan, maar toen de politie mand weet op het ogenblik nog wie vanmorgen nog eens kwam kijken, dat was heeft zich kennelijk door was de wagen verdwenen en nie- de deur op het droge gewerkt en is mand weet waarheen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5