BEKIJK DE LAGE PRIJZEN Ga naar Teekens Weerbericht JAG 21 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 P. Hanselaar - 40 jaar bij de U.B. kreeg koninklijk brons MMi F "Ut*-'* lil f m HET STAAT DEZE WEEK IN (Advertentie) Vandaag ls het 40 jaar geleden dat de heer P. Hanselaar in dienst kwam MJ de Universiteitsbibliotheek. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, die hedenochtend plaats vond prees de bibliothecaris mr. J. R. de Groot de vlekkeloze ambtsvervulling van de jubilaris vroeger in het magazijn en ée juridische leeszaal en tegenwoordig in het leenbureau. Een verantwoor delijke taak, want de ambtenaren van dit bureau bepalen bij het publiek vrijwel alleen de indruk van de bibliotheek. De overheid toonde haar waardering voor het werk van de heer Hanselaar door het verlenen van •«n koninklijke onderscheiding, de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons. De bibliothecaris bracht de gelukwensen van het College van Curatoren over, en deelde mede dat de jubilaris was bevorderd tot bibliotheekambtenaar; bovendien werd hem de gebruikelijke gratificatie toegekend. Namens de Personeelscommissie van de U.B. bood de voorzitster mejuffrouw S. Bladergroen een enveloppe met inhoud aan. De heer D. Lancel voor het bestuur van afdeling Leiden van de Bond voor Hoger Onderwijspersoneel, van welke vereniging de heer Hanselaar sinds vele jaren lid was. Dit bestuur schonk een boekenbon. De jubilaris dankte ontroerd de sprekers en zijn collega's. Foto: mr. J. R. de Groot speldt de jubilaris de onderscheiding op de revers. (Foto: M. B. den Houter). BEUKSOVfcKZJCHl Internationals flauw met weinig zaken De stemming voor de internationa le waarden is vanmiddag aan de flau we kant geweest, echter met weinig zaken. Het waren vooral de Philips- en Unilever die flauw in de markt lagen, Middenkoersaanbod bracht in de Philipshoejc een openingsprijs van f 157, tegen gisteren als slotprijs f 160.60. Unilever zette drie gulden lager in op f 146.20. Van Kon. Olie ging een gulden af bij een notering op f 184.80. AKU, welk fonds giste ren met een koersdaling van tien punten genoegen moest nemen op 539, opende vanmiddag op 531. Hoog ovens min vier punten bij een eerste afdoening op 593. Gezien de stem ming voor genoemde fondsen heeft het Damrak maandag een goede neus gehad, toen men een gereserveerde houding aannam. Er waren vanmid dag, evenals gisteren, wederom geen factoren aanwezig die een betere ten dentie hadden kunnen bewerkstelli gen. Aan de andere kant waren er ook geen overwegende argumenten aanwezig voor een forse koersdaling, na de flauwe dag van gisteren. Het publiek was beginbeurs met wat stukken aan de markt, hetgeen kóers- drukkend werkte. De arbitrage kon internationaal moeilijk tot zaken ko men. Het Damrak vond vandaag geen enkele steun, daar ook de overige Europese beurzen ongeanimeerd la ger waren.- Daarnaast sloot Wall Street gisteren voor de Nederlandse hoofdfondsen flauw voor Philips en Unilever. Zoals valt te begrijpen was dit voor Amsterdam vanmiddag niet bemoedigend. Alleen KLM sloot op de New Yorkse beurs wederom ho- Ser en wel met dolar. Toch wer en deze stukken vanmiddag twee gulden lager op f 60 geadviseerd. De jaarlijkse economische bood schap van president Johnson werd in Wall Street maandag voor ken nisgeving aangenomen. De markt al daar reageerde er nauwelijks op. De baisse posities op de New Yorkse beurs zijn er op het laagste peil aan geland, sinds juli 1963. Gedurende de verdere beursduur, toen het geringe aanbod was verwerkt, werd op het sterk verlaagde niveau steun gebo den. Dit had als gevolg dat Philips opliep tot f 157.60, Kon. Olie tot f 185.50 en AKU tot 534J^. De omzet ten in de hoofdfondsen waren gering en zeker niet in overeenstemming, aldus de beurs, met de forse koers dalingen. Deze werden dan ook hoofdzekelijk toeschreven door ge brek aan kooplust. Ook de scheepvaartsector moest een toontje lager zingen zij hét, dat de verliezen zich beperkten tot een k twee punten. De leidende cultures moesten een vertje laten, waarvan HVA twee punten tot 166. De staats- fondsenhoek gaf een herstel te zien. Ondanks de flauwe stemming kon men ter beurze toch meningen verne men die optimistisch blijven voor de eerstkomende beursdagen. Leids conservator doet volkenkundig onderzoek bij Australisch volk De Nederlandse organisatie voor Zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft dr. A. C. van der Leeden, con servator Van de afdeling Indonesië van het Rijksmuseum voor Volken kunde in Leiden, een subsidie ver leend voor een volkenkundig onder zoek bij de Nunggubuju, die aan de Rose River in het zuid-oostelijk ge deelte van het Australische Arnhem- land wonen. De Nunggubuju vormen daar een van de oorspronkelijke be volkingsgroepen, die door de Austra liërs „Aoborlgines" worden genoemd. Is de ZWO-subsidie bedoeld voor reis- en verblijfkosten, van het „Aus tralian Institute of Aboriginal Stu dies" krijgt dr. Van der Leeden een „sponsorship" voor zijn uitrusting' en voor wetenschappelijk hulp. Hoewel onze landgenoot zijn onderzoek dat hij zelf heeft uitgekozen en dat wei nig te doen heeft met zijn werk in Leiden geheel zelfstandig zal ver richten, zal hij toch nauw contact houden het Australische vakgenoten en werken langs de lijnen, die Aus tralische anthropologen hebben uit gezet, omdat deze daar reeds veel wetenschappelijk speurwerk hebben gedaan en nog verrichten. Dr. van der Leeden die in maart vertrekt en een vol jaar zal wegblijven, heeft des tijds als anthropoloog in dienst van het gouvernement drie jaar in Nieuw Guinea gewerkt. Bakker ontdekt zijn gestolen bromfiets Omstreeks kwart over tien gister morgen was een broodbezorger in de omgeving van de Corn. Schuytlaan zijn klanten aan het bedienen, toen een jongen op een bromfiets hem de weg vroeg naar de Obrechtstraat. Van de broodbezorger was op 4 ja nuari zijn bromfiets ontvrêemd, re den waarom hij de brommer van de jongeman wat nauwkeuriger bekeek, dan normaal. Wie schetst zijn onuitsprekelijke verbazing, toen hij ontdekte dat zijn gestolen bromfiets voor hem stond. Dat de bakker daar niet al te lang verbaasd over bleef is duidelijk, wan neer we horen, dat hij de jongeman onmiddellijk bij de arm greep en meevoerde naar de dichtstbijzijnde telefooncel, waar hij de politie alar meerde. Deze kwaim snel en hield de pas vijftien jaar geworden jongeman aan. De voortvarende jongeling, die loopjongen was, zal zich voortaan weer met de letterlijke uitleg van zijn beroep moeten behelpen. Man tracht zijn vrouw omver te rijden Gisteravond is een 49-jarige in woner van Leiden door de politie aangehouden, omdat hij getracht heeft zijn vrouw met zijn eigen anto omver te rijden op de Zoeterwoudse Singel. De vrouw, die haar man niet ver trouwde, ging hem gisteravond op de fiets achterna. Zij zag, hoe de man met zijn auto op de Witte Singel stopte en een voor haar vreemde vrouw in de wagen liet. Toen de wa gen verder reed over de Zoeter woudse Singel bleef de vrouw haar man „schaduwen". Dit gelukte won derwel, omdat de man niet hard kon rijden, vanwege de dichte mist. Blijkbaar tot de ontdekking ko mend, dat hij te ver was doorgere den, draaide de man zijn auto ter hoogte van de De Laat de Kanter straat. Daardoor bevond hij zich plot seling vis a vis met zijn wettige echt genote. Hij sommeerde haar weg te gaan, anders „zou hij haar omver rij den". Toen de vrouw niet direct ge hoor gaf aan zijn bevel, trachtte hij haar te overrijden. Waarop de vrouw zich in verbinding stelde met de po litie. die hem kon aanhouden. De man zal poging tot doodslag of zware mishandeling ten laste worden gelegd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rob zn van G. Marchand en A. Gravekamp; Ronald Wilhelmus Johannes zn van J. C. van Velzen en M. W. van Diest; Bernardus zn van P. van de Geijn en J. M. Mol. Geer- truida Maria Regina dr van G. van der Kleij en W. OrtH. Arnold Rudolf zn van R. Eisses en M. T. Dijkshoorn. Adrianus Cornells Maria zn van A. van den Berg en Cè C. M. van der Voort. Geraldina Klaziena dr van H. Ros en L. van der Kwaak. Willi- brordus Franciscus Johannes Paulus zn van W. M. den Boer en H. A. J. van der Voort. Geralda Margaretha dr van B. van der Meer en M. J. v. Hooidonk. Cynthia Cornelia dr van G. Liesen en J. van der Pluijm. Ma ria Petronella dr van W. F. Beij en E. Rijsbergen. Erwin Dietrich zn van W. Helmich en W. Monsanto. Dirk zn van J. Berkheij en J. A. van der Plas. Saar Maria dr van P. J. Brands en P. Kerzaan. Johan Hubertus zn van J. Stakenburg en M. A. H. Mol. Maria Theodora dr van T. J. van Aanholt en C. M. Trompert. Anto- nius Gerardus zn van C. A. Mossel en G. van der Horst. Nicolaas Ber nardus zn van N. J. P. Regter en E. A. M. Bax. Mirjam dr van C. W. Schutte en G. J. van der Vegte. Gehuwd: C. J. Stokkermans en N. G. de Jong. J. W. Schaafstra en J. W. den Os. Overleden: J. de Haas 61 jr, echtg. v. J. van Eg# ->nd; W. F. van der Mee, 59 jaar, man. W. van Rhijn, 86 jaar, man. D. van Tol, 75 jaar, man. L. Koole 84 jaar, wed. van J. Schinkel. W. van der Steen, 81 jaar, man. J. M. Viersma 5 maanden, dochter. W. Heijdacker, 66 jaar, man. L. B. van der Mast, 16 jaar, dochter. G. T. J. Prinsen, 69 jaar, man. K. W. van Breda, 75 jaar. man. Laatste Berichten AANTAL RADIOTOESTELLEN NAM AF Volgens de Laatste opgave van de P.T.T. is het aantal radiotoestellen in ons land gediaald. O.p 1 januari jl. waren 2.637.236 radio-ontvamgtoested- len geregistreerd tegen 2.640.692 op 1 december j:l. Het aantal geregistreerde televi sietoestellen zette zijn stijging voort. VAN O. MELDDE ZICH WEGENS GELDGEBREK Geldgebrek blij'kt tenslotte de oor zaak te zijn geweest van de capitula tie van de wegens moord gezochte Nijmegenaar H. van O. De negentienjarige vluchteling meldde rich gisteren bij de politie in West-Berlijn en vertelde daar in ge broken Duits, in Nederland te heb ben deelgenomen aan een aanslag op een bejaarde vrouw. Van O., die in de woning van zijn slachtoffer spaargeld tot een bedrag van bijna tienduizend gulden oVer het hoofd had gezien, had in Berlijn nog maar enkele centen op zak en was sterk vermagerd. Leidse Agenda DINSDAG 21 JANUARI Leidse Schouwburg Abonne mentsvoorstelling „De Klaploper" van Toergenjew, door Toneelgroep „Het Centrum". Aanvang 20 uur. „Peerke Donders" Aanvangs- cursus EHBO in gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat. Aanvang 19.45 uur. WOENSDAG 22 JANUARI AKWV Kringbijeenkomst Le- vendaal 30. Aanvang 16.30 uur. St. Agnes Lyceum Toneelvoor stelling „De bruid van Walter Kent" in de Schouwburg. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 23 JANUARI „Peerke Donders" Vervolgcur sus EHBO in gebouw GG en GD. Roodenburgerstraat. Aanvang 19.45 uur. Stadsgehoorzaal Het Residen tie Orkest o.l.v. Istvan Kertesz. Aan vang 20 uur. Nat. Ver. van Suikerzieken Jaarvergadering in „De Nieuwe Burcht", Nieuwe Rijn 19. Aanvang 20 uur. St. Agnes Lyceum Toneelvoor stelling „De bruid van Walter Kent" in de Schouwburg, Aanvang 20 uur. St. Christoffel Jaarvergadering in café-rest. „Old Dutch". Aanvang 20.15 uur. Naar schatting lezen elke week anderhalf miljoen mensen Pano rama. Van hen is er niet één gelijk aan een ander.maar ze hebben één gevoelen gemeen. Wat dat is vertelt het commentaar. Nederlandse balletgroep boekt in New York veertien uitver kochte voorstellingen plus een optreden in het Witte Huis. De bevende kettingroker die Ame- rika's onderwereld verraadt en doodsbang is voor de gevolgen van zijn doorslaan. De buitenlandse voetballer, die thuis" aardappelen in de apo theek haalde, kan een maand lang zijn hart ophalen aan papri ka en goulash-kostjes. 21-jarige Nederlandse cabaretière, die zegt nooit op school te zijn ge weest, vindt dat zij het recht heeft fouten te maken. De donkere verleiding: tien Ameri kaanse groot-adverteerders wei gerden negers in hun advertenties af te beelden de meesten vroe gen bedenktijd maar mode-shows werken met de donkere verleiding. Dat laat Panorama in foto's zien. Kent u de oer-vrouwelijke kreet ,,'k Heb niks om aan te trek ken?" Panorama brengt hem (èn haar) in kleuren in beeld. zo boeiend is nu PANORAMA Zo boeiend? Neen, nog boeiender, want er staat nog véél meer in. Hele pagina's met nieuws, dat u niet in de kranten zag, een voor omslag van Kurt Ard (voor jonge vaders om in te lijsten!), het span nende griezelverhaal „De kluize naar in de spookstad" en nog véél meer! Gun U-zelf en Uw gezin de wekelijkse verrassing van Neder lands grootste gezinsweekblad Pa norama. Losse nummers f 0.50. Bij abonnement slechts f0.40 per week. Een briefkaart aan „Panora ma" Haarlem, waarop u zich abon neert, betekent een niéuwe bron van levensvreugde voor 't hele gezin. (Advertentie) Marktberichten Ijs op openbare ijsbanen absoluut onbetrouwbaar Naar de politie meedeelt zijn de openbare ijsbanen Nieuwe Rijn, Zoe terwoudse Singel en Heerengracht niet toegankelijk voor het publiek, omdat het ijs ten enenmale onbe trouwbaar is. De dikte van de ijslagen varieert van 3,2 tot hoogstens 6 centimeter, terwijl het ijs pas betrouwbaar kan worden geacht, wanneer de dikte ongeveer 9 a 10 cm. bedraagt. De ouders wordt verzocht extra goed op hun kinderen te letten, teneinde on gelukken te voorkomen. LEIDSE FABRIEK VOORKOMT IMPORT Op de Landbouwmachinetenitoon- stelling die deze week in het Raige- bouw te Amsterdam wordt gehouden staat, op een landbouwtrekker ge monteerd, een geheel in machinefa briek Den Holder N.V. te Leiden ontwikkelde en vervaardigde hy draulische graafmachine. Dit soort machine, dat op de boer derij veel wordt gebruikt voor het laden van mest, bieten, aardappelen en voor het uitbaggeren van sloten, welke tot nu toe uit het buitenland geïmporteerd werd, wordt momen teel de serieproductie in deze Leidse fabriek ter hand genomen. TENTOONSTELLING BU HET L.A.K. Vrijdag 24 ajnuari a.S. wordt in het Academie-gebouw aan het Ra penburg 73 een tentoonstelling van plastiek van Jos. van Kessel en schil derijen van Steven Kwint. De opening der expositie, die ge houden wordt onder auspiciën van het Leids Academisch Kunstcentrum (LAK) duurt tot en met 24 februari en is vanaf 25 jan. op werkdagen ge opend van 10-17 uur. Prijsmaatregelen Het ministerie van economische zaken heeft geconstateerd, dat in verschillende sectoren van het be drijfsleven in overeenstemming met het prijsakkoord wordt gehandeld, maar dat in sommige gevallen tegen de afgesproken regels wordt gezon digd. De minister van economische zaken heeft zich daarom genood zaakt gezien prijsmaatregelen te treffen ten aanzien van bejaarden oorden, dekens, handbreigarens, tandtechnische werkstukken, dakpan nen, rijwielstallingen en het onder houd van kantoormachines. Voorts zullen op verzoek van het ministerie van economische zaken de leden van de Koninklijke Neder landse Maatschappij ter Bevordering van de Pharmacie bepaalde inmid dels gestegen prijzen matigen, ter wijl ook van de zijde der Nederland se brouwerijen is toegezegd, dat men zjjn prijzen zal aanpassen aan de wensen van het ministerie. De re cente bierprijsverhoging van 2 en 3 cent resp. per fles en per pul zal worden teruggebracht tot resp. 1 en 2 cent. De minister vaai economische za ken heeft voor dekens een marge- beschikking afgekondigd, omdat bij de verkoop van deze artikelen te ho ge handelsmarges worden berekend. De prijzenbeschikkinjg houdt in, dat het bedrag der gekümange voor de handel ten hoogste 5 pet. hoger mag worden gesteld dan op 1 oktober '63. Voor handbreigarens is een over eenkomstige margebeschikkiaug afge kondigd. Voorts keren de minister van eco nomische zaken en de staatssecreta ris van sociale zaken zich met een maatregel tegen de prijsverhogingen voor tandtechnische werkstukken. Ook deze prijsverhoging zijn aan zienlijk hoger dan aanvaardbaar kan worden geacht. De beschikking schrijft voor, dat de prijzen in deze sector ten hoogste 4 pet. boven het niveau van 31 december 1963 mogen liggen. Ook de tarieven voor rijwielstal lingen zullen door een prijsmaatregel voortaan aan een maximum gebon den zijn, omdat prijsverhogingen waren doorgevoerd, die in strijd zijn met de regels van het prijsbeleid. Volgens de thans afgekondigde be- sdhikking zullen bijvoorbeeld de dag tarieven voor het overdekt stallen vaai rijwielen niet hoger mogen zijn dan 17 cent In de meeste gevallen zullen weekabonnementen niet meer dan 10 cent, en de maandabonne menten niet meer dan 25 cent in prijs mogen worden verhoogd. LEIDEN, 21 jan. '64, Vette varkens Aanvoer 58 vette varkens. Prij zen: lichte varkens 2.452.50; sla- gersvarkens 2.522.55; slachtzeugen 2.102.15. Handel redlijk. ROTTERDAM, 21 jan. 1964, Vee Totale aanvoer 2106, weekaanvoer 3736. Vette koeien en ossen 200; ge- bruiksvee 485; vette kalveren 160; raskalveren 176; nuchtere kalveren 36; lopers 64; biggen 12; paarden 51 schapen of lammeren 103; weide/ zuiglammeren 3; bokken of geiten 16. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): vette koeien 370-400, 320-365, 275- 300; vette kalveren 380-395, 370-380, 340-370; graskalveren 500, 475, 375; nuchtere kalveren 180, 170, 140; lo pers 140, 120, 100; biggen 85, 70, 60; slachtpaarden 280, 250, 230; lamme ren 150, 120, 110; schapen 135, 120, 100; kalf- en melkkoeien 1400, 1200, 1000; vare koeien 950, 775, 700; vaar zen 1000, 800, 700; pinken 700, 600, 525. Aanvoer, handel en prijzen: vette koeien: kort, goed, als gisteren; vette kalveren: kleiner, vlot, wat stijver, enkele prima's boven notering; gras kalveren: iets ruimer, tamelijk, prijs houdend; nuchtere kalveren: als vor. week, goed, iets vaster; lopers en big gen: iets minder, kalm, goed prijs houdend; slachtpaarden: even korter stroever, gedrukt; schapen en lam meren: kleiner, vlot, vooral niet la ger; kalf- en melkkoeien: matig, kalm, constant; vare koeien: tamelijk slepend, onveranderd; vaarzen en pinken: als vorige week, redelijk, stabiel. R.A.VEEN, 20 jan., Bloemen Blauwe druifjes 0.50; Anemonen 0.70;, Freesia's 60-1.05; Narcissenê Early Glory 73-1.06; Buxton 68-84; Fortuna 74-86; Frühling 84-87; Tulpen: Sul phur Triumph 1.40-1.45; Wintergold 1.05-1.20; Preludium 1.15-1.45; Kre- lage 95-1.40; Pink Trophy 1.45; Crist- mas Gold 1.45-1.50; Paul Richter 1.55 -1.70; Rose Copland 1.45-1.70; Blenda 1.50; Emmy Peek 1.40-1.45; v. d. Eer den 1.80; Lustige Witwe 1.55-1.80; Br. Star 51-82; Oranje Nassau 70-90; Prominence 1.75-1.80 p. bos; Am. an jers 22-43 p. st. TER AAR, 20 jan., Groente Wit lof 1 58-70; idem 2 42-53; idem stek 5-39; witte kool 5; prei 11-39, alles per kg. sla 5-9 per stuk; knolselderij 12-23; per stuk; spruiten export: A 83-94; idem B 83-85; spruiten binnen land: A 54-67 idem B 41-48; idem C 16-38; idem D klein 69; idem stek 16 alles per kg. BODEGRAVEN, 21 jan. 1964, Kaas Aanvoer 19 partij Goudse kaas. Prijzen (in per kg): le kwal 2.70- 2.73; 2e kwal. 2.62-2.69; extra kwal. 2.76. Handel matig. i (Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdag avond, opgemaakt te 11.15 u.): KWAKKEL WEER Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist of bewol king. later enkele verspreide opklaringen. Overwegend zwakke wind. Vannacht tem peraturen om het vriespunt tot lichte vorst, morgenmiddag temperaturen enkele graden boven nul. Het weer in Ruropa HELSINKI geheel bew. 1 0 KOPENHAGEN motregen 1 0 ABERDEEN onbew. 9 LONDEN mjst 6 2 AMSTERDAM geheel bew. 3 3 LUXEMBURG mist —4 —7 PARIJS mist 2 5 BORDEAUX mist 5 3 ^IICE onbew. 11 4 BERLIJN geheel bew. 4 10 FRANKFORT mist —5 —10 MUNCHEN mist 7 16 WENEN onbew. 7 16 INNSBRUCK onbew. —1 —13 ROME onbew. 12 4 AJACCIO onbew. 14 0 MADRID onbew. 11 2 MALLORCA licht bew. 17 3 PAUZE GEDACHTEN IN EEN DOOS De vraag (van gisteren) of het niet hoogmoedig is, alleen de aarde door mensen bewoond te achten, is ty pisch van humanistische huize. Het zou ons verbazen als het niet zo was. Onuitgesproken bleef dan de aan- wrijving, dat het christendom zich al te veel inbeeldt met te zeggen, dat God mens geworden is op „deze nie tige aarde", die slechts een stofkorrel is in het heelal. Aan zulke, op het eerste gezicht wel aansprekende opvattingen, ligt het misverstand het overigens niet onbegrijpelijk misverstand ten grondslag, dat het Goddelijk Zijn reusachtig uitgebreid is in de ruimte, nog een héél eind voorbij de laatste sterren! Als gepersonifieerde Eeuwi ge Gedachte (Geest) is God in de ruimte van het heelal echter nergens. Men kan toch ook een menselijke ge dachte niet in een doos stoppen! Grote gedachten in grote dozen, klei ne gedachten in kleine!! Op die wij ze gaat men te werk met te zeggen, dat de aarde omdat zij maar zo'n vreselijk klein doosje is niet de menswording van God zou hebben kunnen beleven. Alleen de aanwe zigheid op deze aarde van wezens geschapen „naar Gods beeld en gelij kenis" (in het vermogen van hun ge dachten) speelde daarbij een rol. PUZZEL Hor.: 1. partij, helpers; 8. gemeen schappelijke weide; 10. waterstand (afk.12. Europeaan; 13. gebod; 14. zuster; 16. spoedig; 17. verduren; 18. arbeidseenheid; 19. wiel; 20. voeg woord (Fr.) 21. duinvallei; 23. mu zieknoot; 24. volk uiit de oudheid; 26. gunstig gezind. Vert.: 2. in het jaar der wereld (afk. Lat.); 3. troefkaart; 4. gem. in N.H.; 5. voogvoegsel; 6. deel van de bijbel (afk.); 7. toekomend deel; 9. dag der week; 11 grote deur; 13. adellijke titel; 15. bijwoord- 16. ho ningbij; 21. boom; 22. laag schoven op de dorsvloer; 24. voornaamw.; 25. scheik. element (afk.). Oplossing morgen. Oplossing no. 511: Hor.: 1. kaas, 4. akal; 7. mat, 8. rein, 9. Alda, 11. edel- manPj 14. rel, 15. Osmanen, 19. stek, 20. mode, 21. Dan, 22. lila, 23. Neer. Vert.: 1. kerk, 2. amie, 3. sandrak, 5. kalm, 6. laan, 9. alleman, 10. dam, 12. een,. 13. Est, 15. Osei, 16. meel, 17. none, 18. peer. PUNT Marie, waar ligt het afwasmiddel?

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3