POLITIETENTOONSTELUNG „RAAD EN DAAD" KOMT IN ZOETERWOUDE In 1961 lager dan in 1960 Alle gekhe:d on een stokje... Sjeik El Ro-Jenbiet BLIJF BIJ ME MARIANNE! DINSDAG 21 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 paraat om kraaiepoten op da weg te strooien. Bovendien waren er voor op de wagen scherpe messen beves tigd om eventueel over de weg ge spannen kabels door te snijden. De landbouwer is door de douane in verzekerde bewaring gesteld. Hij Dinsdag 28 januari a.s. om 2 uur Haag. Voor de inrichting - de lay-out zal worden voorgeleid voor de offi- zal in het patronaatsgebouw aan de van de expositie - is de Haagse ont- ciervan justitie te Middelburg, daar Schenkelweg te Zoeterwoude de door werper Ralph Prins verantwoorde- alleen reeds het in bezit hebben van de Rijkspolitie samengestelde en in- lijk. De oppervlakte bedraagt rond een dergelijke wagen bij de wet ver- gerichte tentoonstelling „Raad en 200 vierkante meter. boden is. Daad" worden geopend. Zoeterwoude De leiding van de tentoonstelling is daarmee de laatste van de rond is in handen van wachtmeester Den Tweede succes. tien plaatsen in het politiedistrict Dekker, terwijl de voorlichting „ter ,_J(I Leiden, waar deze reizende expositie plaatse" zoveel mogelijk zal gegeven Douane-ambtenaren van de post te companies met in totaal een gestort neerstrijkt. Ze blijft in Zoeterwoude worden door de leden van de plaat- Sluis sloegen eveneens een goede kapitaal van ƒ25.2 mld. een winst tot en met donderdag 30 januari en selijke politiepost of - groep. slag. Zij ontdekten in een grote Ame- (na belasting) van 1.7 mld. Van de is van half negen 's morgens tot 's- Met betrekking tot het te verwach- rikaanse auto, die de post wilde pas- wjnst der holding companies is naar avonds half tien gratis voor het pu- ten bezoek is veel medewerking on- seren, geheime bergplaatsen achter schatting 3040 pet. ook reeds be- bliek toegankelijk. dervonden van de hoofden der scho- de achterbank en onder de wagen, grepen in de winst der eerstgenoem- len. Dinsdag en woensdag komt de waarin zich vijfhonderd kilogTam de pjy's vanwege de winsten verkre- GEEN WERVINGSACTIE schooljeugd van Zoeterwoude in Nederlandse boter bevond. Twee Bel- gen deelnemingen. De winstverdeling bij N.V.'s In 1961 behaalden 5.401 N.V.'s met in totaal een gestort kapitaal van 7.1 miljard een winst (na belas ting) van 2.5 mld. en 259 holding RADIO TELEVISIE klasseverband, donderdag die van gen, die in de auto zaten, werden in De tentoonstelling, die beslist niet Hazerswoude en Benthuizen de ten- hechtenis genomen, is bedoeld als een „wervingsactie" toonstelling bezoeken. Ook de jeugd- tot dienstneming bij de Rijkspolitie, beweging aal acte de prèsence geven, heeft voornamelijk tot doel de lagere Zo mogelijk zal burgemeester Det- mers de tentoonstelling openen. schooljeugd (behalve de jongsten), maar niet de schooljeugd alléén, ook het oudere publiek, vertrouwd te ma ken met de taak van de politie, vooral ten aanzien van de verkeers veiligheid, maar ook van andere za ken waarvoor en waarover de politie heeft te maken. VOORSCHOTEN Schandaal in Mexico rond „blanke slavinnen 11 Door de N.V.'s en de hol ding com panies is resp. 54 en 77 pet. van de winst uitgekeerd en de rest ingehou- ken met c< den. zowel v^n Het gezamenlijk kapitaal der in de ding comp statistiek opgenomen N.V.'s van bei- meten naar n de groepen bedraagt 12.3 mld en GANGETJE 12 (Advertentie) i 1960. Zo blijkt o.a. N V 's als van de hol- s de totale winst ge- knpitaal te zijn ge daald en wel het sterkst bij de hol- SCHAATSKAMPIOENSCHAPPEN VAN VOORSCHOTEN maakt 80 pet. uit van het ttotale dings. De politie van vijf Mexicaanse sta- kapitaal van alle N.V.'s in Neder- ten stelt een onderzoek in naar een land. handel in „blanke slavinnen", die Deze gegevens zijn gepubliceerd in aan enkele van de betrokken meis- <ie december-aflevering van de Zaterdagmiddag werden op de ys- jes het leven heeft gekost. maandstatistiek van het financiewe zen van het CBS. Twee zusters, die nu zijn gearres- De winsten, inhoudingen en uitke- 1962 verwezenlijkt. Voorschoten had j^g de kampioenschappen van Voor- teerd, stonden aan het hoofd van de ringen over 1961 zijn voorts vergele- daarna in brand vloog, de primeur, waarover wij destijds schoten op de schaats verreden. De organisatie. Zij hebben enkele meis indeling was mannen boven de 40 en jes, die ziek werden en verdere „me Het idee is een aantal jaren ge- baan nabij de Anthonie van Leeu- lanceerd door kol. de Gast en in wenhoekkade onder grote belangstel- 1962 verwezenlijkt. Voorsr1—*l,"J de primeur, waarover w uitvoerig hebben bericht. Het doorsnee publiek weet over mannen beneden de 40 jaar. De uit het algemgeen maar zeer weinig van slagen werden als volgt: Boven de 40 de organisatie der politie, haar plaats jaar: 1 W. Lelieveld, 2 A. Lippens, 3 en de gemeenschap, haar taken, be- P. C. Struik. Dit werd dezelfde uit- voegdheden, mogelijkheden en mid- slag als vorig jaar. De heer W. Le- delen. Op de tentoonstelling „Raad lieveld is nu voor de 4de keer kam- eigenaresse was, de lijken van ten en Daad" wordt het publiek met dat pioen in deze afdeling. Er werd ge- minste zestien vrouwen aangetrof- alles geconfronteerd door middel reden over een afstand van 160 me- fen. van ongeveer 80 panelen met spe- ter. ie negentien meisjes, ciale „levensgrote" foto's, beschilde- Beneden de 40 jaar werd de uit- die in de mar?!; va" de ring en tekst. Ook door film en dia's slag: 1 A. Ravensbergen, 2 H. Sol- Tar ®,n' \e verklaarden, wordt de aandacht op een en ander leveld en 3. A. van Beveren. d®* d* ®la"Jnithnn^ri™ om^lTlP gevestigd. De tentoonstelling wordt De dameskampioenschappen wer- ««ïiilSïh?S3? prUpt v gecompleteerd met een geheel nieuw den helaas wegens gebrek aan be- ^en waren gebracht. Ook enkele kin- ingerichte verkeerstafel. langstelling nief verrlden. Na afloop der^Jan de vrouwen gedood van de wedstrijden deelde wethou- en ^graven- EIGEN WERK der G. Schrama met een toepasselij- In de hoofdstad Mexico verschij Zestien mensen zijn omgeko men en negen ernstig gewond toen in de Braziliaanse staat Pernambuco een autobus in een ravijn stortte en dewerking" weigerden, om het le ven laten brengen. De politie heeft op begraafplaat sen buiten de steden Leon en Lagos de Moreno, waarvan de organisatie ke toespraak de prijzen uit. Zo goed als alle attributen zijn door leden van de Rijkspolitie in diensttijd vervaardigd. Het is geen 8 uur geeft de pianist Hans Henke- vrije tijdsbesteding, al spreekt dan mans in Het Cultureel Centrum een wel veel liefde voor het metier uit piano-recital. Uitgevoerd zullen wor de resultaten. De foto's zijn gemaakt den werken van Bach, Beethoven, door de technische recherche in Den Ravel en Spaanse Dansen van Enri- que Granados. nende bladen melden, dat de Mexi caanse politie reeds meer dan 25 Uï- Piano-recital Vrijdagavond om ken heeft aangetroffen van ter dood eUnr,i. irphrarhfp hlnnlcp «lavinnpn" Het boterde goed bij de douane gebrachte „blanke slavinnen' Eén krant, meldt, dat het totale aantal slachtoffers mogelijk honderd zal blijken te zijn. INVOERING WOLMERK. Nog voor het einde van dit jaar zal in zeven landen van het noorde lijk halfrond een wolmerk worden geïntroduceerd. De zeven landen, waar het wol- merk het eerst zal worden inge voerd zijn Engeland, de Verenigde Wat lezers schrijven DE TIENERAVOND Leiden, 20 januari 1964 Naar aameMu* van hel takje ,'n- Deier dastn 2ljn Nederlandse do„a- SSk'bÏÏK gezonden door het Drnnescontacf in niers van de NieUw-Namen erin West-Duitsland en Japan. Het merk, uw blad van jl. zaterdag, zou ik even geslaagd beslag te leggen op een ge- dat zuiver wollen kwaliteitsproduk- iets wiLlen schaven pantserde vrachtwagen, die kenne- ten van allerlei aard over de hele Dit stukje doet het voorkomeni ate ,ijk voor smokkeldoeleinden werd wereld als zodanig herkenbaar zal zou de schuld van het volkomen gebraikt. Reeds geruime tijd koes- maken, zal wettelijk zijn beschermd, mislukken van de tieneravond hele- terde men verdenking tegen de land- maal liggen bij de jeugd. Volgens bouwcr y. en toen men zaterdag zijn mij is dit niet zo. Zelf heb ik drie er* v]ak bij de Belgische grens van onze kinderen in de leeftijd van ^jj Nieuw-Namen ligt, aan een nader 12 tot 16 jaar naar die avond laten onderzoek onderwierp, ontdekte men gaan. Zij hoopten op een gezellige de auto een avond, maar toen ze thuiskwamen, kon je de teleurstelling van hun' ge zichten lezen. Hun reactie was, dat het begin wel leuk was, maar dat de rest hun niet kon boeien. Het klinkt bijna ongezond: de 99-jarige ijzerwarenhandelaar Hugh Hail uit Wefherby in Engeland, is gezegend met een ijzersterk gestel. Hij wordt op 30 januari 100 jaar. Hugh is bovendien nog nooit van zijn leven ziek geweest Op zijn 100ste verjaardag zal zijn zaak ge woon geopend zijn, heeft hij gezegd. Wat doet een brievenbesteller die geen zin in werken heeft? Thuis blijven en doen alsof er niets aan de hand is! Een dergelijke beambte in het Engelse Barnsley overkwam het de laatste twee jaar dikwijls, dat hij geen lust gevoelde tot het rond brengen van de hem toever trouwde stukken Hij nam ze op die sombere dagen dan maar mee naar huis en verbrandde „de post" in zijn kachel. Deze methode heeft hem nu een boete van 500 gulden gekost. In zijn huis werden nog 122 niet bestelde brieven gevonden. Onlangs zat een Milanese kwakzalver op zijn spreekuur druk te praten met twee vrouwen Plotseling werd de deur opengegooid en stormde een van „dokter" Carlo Beretta's patiënten met een getrok ken sabel het vertrek binnen en doorboorde de kwakzalver. Beretta, die de man op zich af zag komen, dacht dat deze „een grapje" maakte. De kwakzalver werd ernstig gewond. De dader was vijf jaar onder behandeling van Beretta geweest wegens een leveraandoening; lang genoeg om te kunnen vertellen, wat je nu eigenlijk op je lever hebt. O Kameraad Boyan Tsjinkof tenslotte, architect van beroep en humo rist uit pure roeping, is in Plovdiv (Bulgarije) veroordeeld tot vyf jaar* gevangenisstraf en verbeurdverklaring van een deel van zijn be zittingen. Tsjinkof had (uit roeping) de overheid belachelijk gemaakt. „Van alle gemakken voorzien" Het geheel met pantserplaten be- yj i idekte voertuig was voorzien van een Wat denkt U van B.B. als lieveling installatie voor het werpen van van de tieners (veel van 12 jaar!)?? rookbommen en tevens van een an- En het roken van sigaretten, ge kregen van kinderen, die ook eens royaal wilden doen en ze draaiden uit de automaat? Was er dan geen leiding, die dit had kunnen voorko men? De dames van het Contact, die aanwezig waren zijn toch ook moe ders. Vinden die goed, dat hun kin deren van 12 jaar roken? En is het onbegrijpelijk, dat de zaal rumoerig wordt als het pro gramma niet boeit (en terecht niet boeit) Bovendien is het toch de taak van degenen, die een dergelijke avond „organiseren", om de avond ordelijk te laten verlopen. Naar mijn mening had er beter een film gedraaid kunnen worden voor de leeftijd van 14 a 15 jaar. Mijn zoon gaat 's zondagsmiddags wel eens naar de films, die door een van de kapelaans van de parochie ge draaid worden in de hut aan de Roo- seveltstraat. Hij komt er altijd erg voldaan van thuis; daar kan de jeugd zich dus wél amuseren, zonder dat er gerookt en herrie gemaakt wordt. Voor mij staat wel vast: „Geen tie ners naar tieneravonden meer". Dan maar een vergeten groep gezellig thuis. Met hartelijke dank voor de plaats ruimte, hoogachtend, TH. W. (naam bij redactie bekend) Bloedtransfusie Dr. Jack Kevorkian van een ziekenhuis in Pontiac (Michi gan) maakt in een medisch blad melding van drie geslaagde di recte transfusies waarbij bloed van doden binnen 5l/t uur na het overlijden aan gezonde vrijwilligers werd gegeven. Dit zouden de eerste dergelijke transfusies zijn. De betrekkelijk eenvoudige techniek zou mogelijkheden bieden voor gebruik op slag velden of bij rampen. De werkwijze van dr. Kevor kian verschilt van de transfu sies waarbij gebruik werd ge maakt van geconserveerd bloed dat van doden afkomstig was De Amerikaanse medici heb ben deze bloedbank- techniek afgewezen omdat er voldoende voorraden zyn afkomstig van levende donors en wegens juri dische verwikkelingen. De Rus sen zouden al sedert 1930 ge conserveerd bloed van duizen den doden hebben gebruikt. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske FRANKRIJK EN CHINA Zes Franse parlementsleden zijn zaterdag per vliegtuig naar Peking vertrokken, via Moskou. Francois Benard, hoofd van de de legatie, vertelde dat Peking hen in november heeft uitgenodigd. Men zal de mogelijkheden van economische en culturele samenwerking bestude ren. Over een erkenning van China door Frankrijk zei Benard: „Het zou me niet verbazen als deze nog tijdens o ize reis afkwam". Aether klanken WOENSDAG 22 JANUARI 1964 HILVERSUM I 402 m 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws er herhaling SOS-be- richten, 7.10 Week van gebed voor de eenhei4 der Christenen, 7.20 Lich te grammofoonmuziek. 7.45 Radio krant, 8.00 Nieuws, 8.15 Elektronen klavier (gr.): lichte muziek, 8.35 In ternationale volksliederen en -dan sen (gr.), 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de huis vrouw, 10.10 Grammofoonmuziek, 10.30 Morgendienst, 11.00 Klassieke pianomuziek (gr.), 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (dl. 25), (her haling van 16 januari j.l.), 11.45 Lichte grammofoonmuziek, 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Licht orkest. 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten, 13.00 Nieuws. 13.15 Musette-ensemble en zangsoliste, 13.40 Klassieke grammo foonmuziek, 15.00 Muziekstudenten - Studentenmuziek: Blaas-ensemble: klassieke en moderne muziek, 15.50 Bij bel vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Zuid-Ameri kaans orkest (gr.), 17.25 Licht en semble. 17.55 Het spectrum, lezin gen, 18.10 Vocaal ensemble: geeste lijke liederen, 18.30 R.V.U.: Natio nalisme en agrarische revolutie in Communistisch China door Prof. Dr. E. Zurcher, 19.00 Nieuws en weer- praatje, 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.), 19.30 Radiokrant. 19.50 Marsmuziek (gr.), 21.10 Don Kozakkenkoor (gr.), 20.20 Concertgebouworkest en solist: Klassieke muziek, 21.20 Dr. A. S. Talma en zijn werk, lezing, 21.35 Licht instrumentaal trio, 21.50 Kant tekeningen, 22.00 Vocaal ensemble: moderne muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Grammo foonmuziek, 23.00 Buitenmensen van de maatschappij, lezing over het gees telijk afwijkend kind (I). 23.15 Con certgebouworkest (vervolg): Moder ne muziek, 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Socialistisch strijdlied, 7.23 Lichte grammofoonmuziek en berich ten, (7.30 Van de voorpagina, pr lat je); 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied, 8.18 Lichte grammofoon muziek, 8.55 Kookpraatje, 9.00 Gym nastiek voor de vrouw, 9.10 Oude Kamermuziek (gr.), 9.40 Schoolradio. VARA: lichte grammofoonmuziek, 11.00 Voor de vrouw, 11.35 Amuse mentsprogramma, 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor het platteland, 12.38 Orgelspel, 13.00 Nieuws, 13.15 Nederlands ko perorkest: amusementsmuziek, 13.35 Kamermuziek, 14.00 Jeugdconcert: saxofoon en piano, 14.50 Problemen rondom de afbetaling, toespraak, 15.00 Voor de jeugd, 16.50 Voor de zieken, 17.20 Ritmisch strijkorkest, 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen, tips voor en van weggebrui kers, 18.00 Nieuws, 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen, 18.20 Uitzen ding van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. Luistert naar De Stem van de V.V.D., 18.30 Western- Time: instrumentaal combo en zang solisten, 19.00 Paulus de boskabou ter, 19.10 Joodse wetgeving in het Joodse land, lezing, 19.30 Lichte or kestmuziek en zangsolisten, 20.00 Nieuws, 20.05 Lichte orkestmuziek (gr.), 20.20 Koning Oedipus, hoor spel, 21.35 Oedipus-Rex: opera-ora torium (gr.), 23.30 Nws, 22.40 Actu aliteiten, 22.55 Latijns-Amerikaanse muziek (gr.), 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, inter nationaal jeugdjournaal. VARA: 17.10 17.45 Voor de kleuters, 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA 20.20 Achter het nieuws, 20.45 Beer op sokken, eenakter, 21.25 Vreemde lingen?, een programma over de aan passing van buitenlandse arbeids krachten in Nederland, 22.05 Film venster. NTS: 22.3022.35 Journaal. door Liselotte Appel; geautoriseerde vertaling dooi Jane Roberts U kunt het beste gaan liggen, zei dokter Zwaardveger vriendelijk. U ziet immers dat u toch niet kunt hel pen. Ik blijf hier, sprak Marianne hem tegen. Het scheen haar toe, alsof ze Joa chim daardoor kon verhinderen te sterven. De nachtzuster kwam, gaf Joa chim een tweede injectie en probeer de toen de jonge vrouw er toe over te halen, tenminste op de bank te gaan liggen, maar Marianne bleef op de harde stoel naast het bed zitten, 's Nachts werd Joachim plotseling on rustig. Hij sprak onsamenhangende woorden. Zijn handen bewogen on rustig over de dekens heen en weer. Zijn gelaat werd donkerrood en op zijn voorhoofd verschenen zweet druppeltjes. Verschrikt boog Marianne zich over hem heen. Ze legde haar hand tegen zijn wang en schrok, zo warm voelde die aan. Ze belde om de zuster. Deze bekeek de patiënt bezorgd en besloot de dokter te waarschuwen. Terwijl Marianne wachtte, ging Joachims adem steeds moeilijker. Ze zou hem het liefst hebben opgericht om hem het adem halen te vergemakkelijken maar ze durfde hem niet aan te raken. De dokter zag er slaperig en bleek uit. Het was een vreemde, jonge man, die Marianne zwijgend ver zocht naar de gang te gaan. Een kwellend half uur vergleed. Toen de arts terugkeerd, zag hij er gespan nen en nerveus uit. Hij vermeed het Marianne aan te kijken toen hij met haar sprak. Mevrouw Kortens, ik moet u helaas verzoeken, zich op het ergste voor te bereiden. Hij aarzelde. We hebben ook uw schoonzuster reeds op de hoogte gebracht. Ze kan elk ogenblik hierheen komen. Marianne voelde hoe alles om haar heen begon te draaien. Ze wankel de en greep tevergeefs naar een steuntje. De jonge arts ondersteunde haar verschrikt. U moet niet meteen de moed verliezen. Het kan allemaal nog in orde komen. Maar ze geloofde hem niet meer. Ze wendde het gelaat af, teneinde haar tranen te verbergen. Zolang er leven is, is er hoop, mompelde de arts, maar zijn troost klonk zwakjes. U mag nu weer naar binnen gaan. Joachims moeizame ademhaling vervulde het verrtek. Zweetdruppel tjes bedekten zijn voorhoofd. Zijn wangen gloeiden en de handen op de dekens vonden geen rust. De nachtzuster zat naast het bed en voelde zijn pols. Marianne bleef aan het voeteneind van het bed staan. Haar door tra nen versluierde blik lag op het ge le fde gelaat. Ze verlangde er zo he vig naar, hem te helpen, dat haar hart er pijn van deed. Met haar laat ste kracht hield ze zich aan het bed vast; ze vreesde dat ze anders neer zou vallen. Iedere ademhaling werd haar een kwelling en iedere keer als hij de adem uitblies, stond ook haar hart stil. Het scheen haar toe, dat ze hem geen seconde uit het oog mocht verliezen, omdat ze vreesde, dat hy anders het gevecht zou opge ven. Hoelang ze daar zo gestaan had, wist ze later niet meer. Haar tra nen waren opgedroogd, toen ze buiten op de gang zachte voetstappen, fluis teren en ritselen van kleren hoorde. Eerst sloeg ze er geen acht op, zo ge spannen keek ze naar de zieke, maar dan werd de deur geopend, ze rook een bepaald parfum en een stem vroeg: Wie wie is dat nu? Zacht gemompel achter haar rug, dan weer dit wat ongeduldige stem: Ik vind, dat we kunnen eisen, alleen met hem te blijven. Iemand raakte Mariannes schouder aan. Ze kromp ineen. Voor haar stonden Vera Zoltenaar en Joachims zuster. Ze had zijn zuster in lange tijd niet gezien en niet meer gewe ten, hoezeer zij op Joachim leek. Joachims ogen keken haar aan. Het trof haar als een bliksemstraal. Zou u ons nu misschien alleen willen laten? vroeg Vera op scherpe toon. Marianne kromp wederom ineen. Haar blik keerde zich naar de on rustige. koortsachtige zieke. Ze kon, ze mócht niet heengaan. Als er in haar afwezigheid iets gebeurde, hoe zou ze dat dan ooit kunnen dragen? Toe! zei Joachims zuster fron send. Ze begreep opeens, dat ze geen recht bezat om bij Joachim te blij ven. Zij niet. Ze kon immers niet zeggen: Ik houd van hem, hij heeft me nodig. Men zou haar alleen maar niet begrijpend aankijken. Deson danks zei ze smekend: Ik zal u niet storen. Joachims zuster keek Vera ver wonderd aan en het roodharige meisje haalde de schouders op'.'Toen zei Joachims zuster beslist: Het zal toch beter zijn als u heengaat. Marianne boog het hoofd. Ze wierp een laatste afscheid, een af scheid misschien voor altijd. Toen verliet ze vermoeid het vertrek met hangende schouders. Een onbeschrijfelijke bitterheid vervulde haar, omdat men haar niet een*, wilde dulden bij de man, die zy lief had. In he-t kleine kamerve liep ze heen en weer. Ze zou geen seconde rust hebben kunnen vinden in bed of op een stoel. Ze moest zich in beweging houden, om de kwellende onrust die haar vervulde tenminste te kunnen verdragen. Af en toe stond ze stil, greep zich naar de slapen en vroeg zich ontsteld af: Leeft hy nog? Bleek ochtendlicht drong door de gordijnen. Ze trok ze open. De we reld zag er grijs en vormloos uit. Er heerste nog een dodelijke stilte, doch welra zouden de eerste bewoners in de huizen opstaar beginnen met hun dagelijkse werkzaamheden. Het leven zou verder gaan, ook als een mens zoals Joachim niet meer leefde. Lieve Joachim! dacht ze. Er werd zachtjes aan de deur ge klopt. Het bleke, slaperige gelaat van de nachtzuster verscheen. Kunt u meteen even meegaan? mevrouw Hartman? Marianne meende te zullen verstar ren. Geduren/de enkele seconden bleef ze roerloos staan, een donke re silhouette tegen het grijze raam. Ze durfde geen enkele vraag te stellen, ze durfde zich zelfs niet te verroeren uit angst, dat de zuster haar meteen die vreselijke medede ling zou doen, dat alles voorbij was.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2