Molenaar van DE VALK overleden Ir. P. v.d. Laan promoveerde te Utrecht Dit iaar: zwembad „De Vliet", een brug over de Zijl, verbreding Morssingel, reconstructie Lammenschansweg 1963 SLECHT JAAR VOOR DE WONINGBOUW A. Pardon 40 iaar ii N.V. R. M. Beuth bij Leerlingen Leidse technische scholen op excursie naar Rotterdam Bromfietser - onder invloed - rijdt tegen auto Leidse Universiteit Weerbericht Luropa Leidse Agenda MAA NDAG 20 JANUARI 1964 DE LEIDSE CQURAN De heer Van Rhijn is geboren in •le molen. Zijn grootvader is destijds (ruim een eeuw geleden) uit Delft, waar hij eigenaar was van de molen „De Roos" naar Leiden verhuisd. De heer Van Rhijn, die ook zijn gehele leven op de molen heeft doorge bracht, was een enthousiast genea loog. Hij heeft de stamboom van de molenaarsfamilie Van Rhijn onder zocht tot diep in de zestiende eeuw. iVIet het overlijden van de heer Van Rhijn is een van Nederlands be- •oemdste molenaarsgeslachten uitge storven. Van zijn naaste familie is nog slechts een hoogbejaarde nicht in leven. De heer Van Rhijn werd een week voor Kerstmis ziek. Een onderzoek in een van de Leidse ziekenhuizen wees uit, dat het een geval van ou derdomszwakte was. Zijn toestand ging langzaam achteruit. Enige tijd geleden is hij overgebracht naar het verpleeghuis „Sonnewende", waar hij ook is overleden. De begrafenis zal waarschijnlijk woensdag a.s. plaatsvinden. Voor die tijd zullen de wieken van de molen in rouwstand worden gezet. De be grafenisstoet zal vermoedelijk langs de molen rijden, als een laatste eer aan de heer Van Rhijn. In de leeftijd van 86 jaar is overleden de heer Willem van Rhijn, mole naar van korenmolen De Valk te Leiden. De heer Van Rhijn, die uit een oud-molenaarsgeslacht stamt had grote historische belangstelling. Hij ver zamelde onder meer gegevens over molens uit Leiden en omgeving. Voor ons blad heeft hij historische schetsen over de molen en de molenaar ge schreven. De heer Van Rhijn was ook een verwoed verzamelaar van ge schiedkundige interessante zaken en antiek. Zijn privé-museumpje in de molen is enige jaren geleden door de gemeente Leiden gekocht. Na zijn dood vervielen de voorwerpen aan het museum „De Lakenhal". De molen „De Valk" was ook reeds jaren van de gemeente. De heer Van Rhijn heeft tot voor kort de werkzaamheden aan de molen verricht. Op de foto: Willem van Rhijn in zijn eigen museum. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde hedenmiddag de heer P. C. T. van der Laan, geboren 13 april 1935 te Leiden, wonende Zwa nenburgstraat 51, Jutphaas, tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift geti teld: „Opsluiting van plasma met behulp van een draaiend magneet veld". De Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie Stichting FOM richtte in 1957 haar werk gemeenschap voor „Onderzoek Ther- monucleaire Reacties" op. Op het FOM-Instituut voor Plasma-Fysica, dat sinds 1958 is gevestigd op het landgoed Rijnhuizen te Jutphaas, worden plasma's onderzocht. Een plasma betekent voor deze onder zoekers een geïoniseerd gas van zeer hoge temperatuur. Temperaturen van 1.000.000 0 C zijn geen bijzonder heid. Alvorens men echter uit ther- mo-nucleaire reacties energie kan verkrijgen, moet het reactie-medi um, het plasma, worden opgesloten. In zijn proefschrift „Opsluiting van plasma met behulp van een draaiend magneetveld Plasma confinement by means of a rotating magnetic field" onderzoekt ir. P. C. T. van der Laan de mogelijkheid om een plas ma op te sluiten door gebruik te ma ken van ingewikkelde magnetische velden. In Euratom-FOM verband is in 't modern ingerichte laboratorium te Jutphaas een experimentele opstel ling gebouwd, waarin het gedrag van een plasma in deze speciale velden wordt bestudeerd. In zijn proef schrift beschrijft de promovendus deze methode en de hiermee bereik te resultaten. Voor deze door hem ontwikkelde methode bestaat ook in het buiten land grote belangstelling. Promotor was prof. dr. C. M. Braams. INBRAAK IN EIERHANDEL. In de nacht van vrijdag op zater dag is er tussen half één en één uur ingebroken in een perceel aan de Morssingel, waar een eierhandel is gevestigd. Uit een muurkast werd een stalen geldkist met enige papieren en een geldkistje inhoudende 35.ont vreemd, terwijl uit verschillende doosjes en busjes uit de bureaula den totaal 151.werd meegeno men. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER VAN LEIDEN In de eerste vergadering van de Leidse raad in het nieuwe jaar heeft de burgemeester zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede uitgespro ken. Zijn laatste want in november van dit jaar legt hij zijn functie neer, zoals hij heeft aangekondigd. Hij begon zijn rede met een definitie van stuurmanskunst: de orde te handhaven tegen steeds opdringende wanorde. Het hedendaagse bestuur stelt bijzondere eisen. Goede voorlichting aan de burgerij is een van die eisen. Spr. deelde mee, dat de oproep voor een voorlichtingsambtenaar dezer gemeente in de vakpers heeft gestaan. De burgemeester gaf vervolgens in vogelvlucht een aantal belangrijke .gebeurtenissen uit het afgelopen jaar aan. Bij (ie „gaande en komende" man memoreerde hij het vertrek van mr. J. Bool, secretaris, „wiens be lang voor de gemeente in 17 jaar arbeid niet; hoog genoeg aangeslagen kan worden en de komst van dr. Van dié Poel, die met grote gave van hoofd en hart deze belangrijke taak sinds •en half jaar vervuilt." Met de personeelsbezetting van 'n aantal diensten is het minder gun stig gesteld. Met name verkeren de dienst vtan gemeentewerken met 25 procent personeelstekort en de Gemeentelijke Reimiigings- en Ont- amettinigsdienst in een wel zeer slech te positie. Verbeteringen van de huisvesting van Reuvens en kafih: Bibliotheek worden voorbereid. Vermeld dient te worden een initiatief van beiden tot stichting van een gezamenlijk filiaal in de Louise de Coligny-HBS. De eductaieve dienst van het museum De Lakenhal, die wegens personeels gebrek enige tijd stil moest liggen, kon in het najaar weer worden her- SCHOUWBURG Het definitieve plan voor de bouw van een nieuwe schouwburg op het Schuttersveld, zal binnen fazienbare tijd aan de raad voorgelegd kunnen worden. Met betrekking tot de sport zal zeer binnenkort een voordracht tot benoeming van een gemeentelijk inspecteur voor de lichamelijke op voeding aan de raad worden voor gelegd, waarmee een eind gekomen zal zijn aan een lang lopende vaca ture. De opening van zwembad „De Vliet" aan de Voorsohoterweg, kan waarschijnlijk aan het begin van het zomerseizoen plaatsvinden. Een plan tot vernieuwing van zwembad De Zijl zal in 1964 de raad worden aan geboden. De bouw van het wijkbad- Ihuis aan de Lindestraat zal binnen kort worden aanbesteed. Ongunstig punt is het uitblijven van de rijks- goedkeuring voor de accommodatie van de sportvelden aan de Pieter Bothstraat in Leiden-noord. Er wordt gewerkt aan een noordvoorziending. Het uitblijven van de goedkeuring plaatst de gemeente voor nodeloze uitgaven. GEEIN PLASSENWATTER Stelselmatig wordit gewerkt aan ver betering van de aanwezige waterwin ningsmiddelen voor de gemeente. Als de proeven met een filterinsbaliLatie gunstig uitvallen zal het mogelijk zijn die toevloeiing in de duinen uit te breiden met te Katwijk opgepompt infiltratiewater. De aanvoer van Plas- senwater (de Wijde Aa) zal dan kunnen worden uitgesteld. Wat het huisvuil betreft: omdat de •tortvergunning der gemeente Noord- Wijk in het komende jaar afloopt, zal Voor die periode tot die ingebruikne- «lirm van de nieuwe inrichting (me dio 1966) naar een tijdelijke stort- mogelijkheid worden omgezien. Het aantal verkeersongelukken be woog zich ook in het afgelopen jaar weer in stijgende lijn. Het aantal ongelukken bedroeg nl. 3.188 tegen 2.838 in 1962. Wel liep het getal ge wonden terug van 513 in 1962 tot 447 in 1963. IN 1964 BRUG OVER ZIJL Over de stedebouw gesproken: zuid west zal, evenals de woonwijk in de Meerburgpolder binnen afzienbare tijd worden volgebouwd. Zulks is ook praktisch het geval met Leiden- noord. De verkeersontsluiting van de woonwijk in de Meerburgpolder zal worden verbeterd door verbre ding van de Wühelminabrug. De ont sluiting van Leiden-noord is weer een stap verder met de in 1964 te verwachten brug over de Zijl op de plaats waar voorheen de trambrug lag, in de verbinding Willem de Zwij- - gerglaan en provinciale weg. BUITEN DE GRENZEN In het verslagjaar is veel aandacht besteed aan de plannen voor de ontwik- keling van de gemeente Leiden buiten haar huidige grenzen. Voor het Mors- kwartier werd een uitbreidingsplan ont worpen, waarin een belangrijke invals weg, een deel van de Gordelweg (door trekking Warmonderweg) en een woon- en recreatiegebied zijn gepropecteerd. De eerste wegaanleg in dit gebied, n.l. van het verlengde van de Wassenaarse- weg ter ontsluiting van bouwterreinen voor de uitbreiding der B-faculteiten van de Rijksuniversiteit, is gegund. De medewerking van de gemeente Oegst- geest uit 't uitbreidingsplan Morskwar- tier is verheugend te noemen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn de woning bouw in dit gebied te continueren. MERENWIJK In studie is genomen het ontwerpen van een stedebouwkundig plan voor de Meren wijk c.a. Er wordt naar ge streeft om in de opzet van deze nieuwe wijk een continn-uitvoering van een meerparig woningbouwprogramma mo gelijk te maken. Het is helaas niet mogelijk geweest in 1963 aan de Raad een ontwerp van het uitbreidingsplan van het Schuttersveld aan te bieden. Naarmate de bebouwing aan het Stationsplein zijn voltooiing na dert en de bouw van een schouwburg in het vooruitzicht kom, zal het Schut tersveld plaats moeten kunnen bieden aan de uibreiding van de city en andere voorzieningen. De realisering van het industriege bied „De Grote Polder" e.o. evenals van dat in de Waard is voor de ontwik keling van de werkgelegenheid en voor de uitvoering van sanering in de binnenstad een grote betekenis. In dit verband zij vermeld, dat een nader uit gewerkt plan voor het bouwrijp maken van het industriegebied „De Grote Pol der" e.o. zeer binnenkort bij de Dienst van Gemeentewerken in ontwerp gereed komt In het algemeen zij ten aanzien van de uitbreidingsplannen opgemerkt, dat veel tijd is besteed aan het ontwerpen van wijzigingen in de uitbreidingsplan nen als gevolg van het schrijnende te kort aan gronden binnen de gemeente grenzen. Een evenwichtige ontwikkeling van de stad wordt hierdoor steeds meer gehinderd. Het is dan ook absoluut noodzakelijk, dat de gemeente op korte termijn weet waar zij aan toe is wat betreft de grenswijziging. SANERING In 1964 zullen naar verwacht mag worden verschillende saneringsplan nen in ontwerp gereed gekomen, waar onder dat voor de uitbreiding van de Rijksuniversiteit in de binnenstad. Voor de woningbouw was 1963 geen goed jaar. De lange winterperiode 1962- 1963 heeft de woningproduktie bijzon dere nadelig beinvloed. Slechts 392 wo ningen konden voor 1963 aan de wo ningvoorraad worden toegevoegd (de gemiddelde jaarlijkse produktie van de vijf voorafgaande jaren is 573 wonin gen). Op 1 januari 1964 waren rond 1.200 woningen in uitvoering. Tengevolge van de nieuwe loonronde en door het ont breken van een risicoregeling in de bestekken, die een dekking geven voor de onkosten, bleken de aannemers niet meer bereid voor de door de Minister aanvaardbare prijs in te schrijven, het geen vertragend werkte bij het in uit voering nemen van nieuwe bouwplan nen. Het rijksgoedkeuringsbeleid ten op zichte van de ongesubsidieerde sector maakt het onmogelijk naar deze cate gorie over te stappen, ondanks het feit, dat voor deze bouw nqg voldoende grond beschikbaar was en er veel be langstelling voor bestond. De grond, welke is bestemd voor arbeiderswoning bouw is uitgeput. BESPREKINGEN Hangende de grenswijziging zijn be sprekingen met de randgemeente gaan de over de voortgang van de woning bouw. Een viertal bruggen werd aange legd c.q. verbeterd. Ook voor 1964 is een aantal voorzieningen wat betreft de bruggen gepland. In verband met de toename van het verkeer moet in de komende jaren wor den begonnen met de uitvoering van 'n meerjarig project van drie nieuwe in valswegen, t.w.: de Lammenschansweg, de verbinding van de omgelegde rijks weg nr. 4 (door het Plesmanviaduct) met het Stationsplein, en de doortrek king van de Willem de Zwijgerlaan naar de Provinciale weg nr. 5 en over het Schuttersveld naar het Stationsplein. De aanleg over het Schuttersveld is mede noodzakelijk in verband met de aan staande bouw van de veemarkt. In 1964 zal, naar verwacht kan wor den, een plan tot verbreding van de Morssingel aan de Raad worden voor gelegd. Binnenkort zal een plan voor reconstructie van het Stationsplein aan de Raad worden aangeboden. Verwacht kan worden, dat in 1964 zal worden begonnen met de reconstruc tie van de Lammenschansweg en Toma- tenstraat, met Zoeterwoudseweg en met de demping van de Langegracht. Vandaag herdenkt de heer A. Par don het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. voorheen R. M. Beuth Zonen aan de Kaiser- straat alhier. Op verzoek van de jubilaris werd dit feit siliedhts in intieme kring her dacht. De directeur, de heer J. F. Bogaars, huldigde de heer Pardon en wees erop dat hij zich steeds heeft doen kennen als een rustige en am bitieuze werker, die op Lofwaardige wijze zich steeds van zijn taiaik heeft gekweten. De naam Pardon is trouwens nauw met de firma verbonden, want reeds in 1949 werd de vader van de juibi- laris gehuldigd omdat hij 50 dienstjaren bij de fa. Beuth had en bij die gelegenheid de ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau ontving. De directeur sprak de wens uit dat ook die jubilaris de sporen van zijn vader zou mogen volgen en ook de 50-jarige mijlpaal zou mogen bereiken. Als stoffelijk blijk van waardering bood spreker de jubilaris een enve loppe met inhoud aan, alsmede, na mens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel, het vererend getuig schrift met bijbehorende draagpan- ninig. Namens het personeel werd de heer Pardon toegesproken door zijn directe chef, de heer A. Majodé, die aan zijn waarderende woorden een enveloppe met inhoud toevoegde. Mevr. Pardon ontving een fraai boeket bloemen. Nadat de jubilaris had bedankt voor de hulde en ontvangen cadeaus, werd hem de gelegenheid gegeven de dag in huiselijke kring door te bren gen, waar het hem niet aan. belang stelling heeft ontbroken. In de viering van het zestig-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de Ned. Aannemers- en Patroons bond hebben ook de leerlingen van de hoogste klassen van de vijf Leid se technische scholen hun deel gekre gen. Bestuur en jubileumcommissie waren nl. op de sympathieke gedach te gekomen om de leerlingen, die aan deze scholen een bouwvakoplei- ding volgen, een excursie naar Rot terdam aan te bieden. Onder leiding van vijftien leraren hebben ruim 100 toekomstige „bouwvakkers" deze ex cursie vrijdag gemaakt. In de Maas stad brachten zij o.a. een bezoek aan het Groot Handelsgebouw, waar voor hen enkele technische films werden gedraaid, het Bouwcentrum en de in aanbouw zijnde Metro. Ook werd nog een rondrit gemaakt door enkele nieuwe wijken van Rotterdam, waar de leerlingen met grote belangstel ling kennis namen van de verschil lende bouwstijlen. Tijdens de maal tijd werd een toast uitgebracht op het jubilerende bestuur en een tele gram van gelukwens verzonden. Wild enthousiast over de tocht en vele er varingen rijker keerden de jongens in de Sleutelstad terug. LEIDERDORP Geboren: Leonarda d.v. H. J. Pasman en J. E. M. Caniels; Annelis Gerardina d.v. D. Houwer en G. M. Wassink. Ondertrouwd: Hendrikus Christiaan Gordijn, 27 jaar en Tjitske van Tol, 26 jaar. Getrouwd: Jozef Arnoldus Augusti- nus Moerel, 24 Jaar en Wilhelmina Ma ria v. d. Brink, 19 jaar. Op de wegkruising Zijlsingel/We- versbrug/De Ruyterstraat is zater dag om ongeveer half acht een 46- jarige bromfietser, die onder invloed van alcohol verkeerde, tegen een auto gereden. De bromfietser, die van ,de We- versbrug,, kwam, wilde linksaf de Zijlsingel op. Te laat merkte hij de personenauto op, die op de Zijlsin gel reed en uit de richting van de Schrijversbrug kwam. De bromfiets berijder is voor Eerste Hulp naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar men constateerde, dat hij een sleutelbeenfractuur had bekomen. Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doc toraal Nederlands: de heer A. E. van Puffelen, Den Haag; doctor Genees kunde: mej. I. Koning, Rotterdam en de heer W. R. Faber. Wassenaar; semi-artsexamen: mej. N. E. L. Klin- kert, Driebergen, mej. H. Kruis, Vlaardingen en de heren J. Bloot, Katwijk aan Zee; C. J. Gever, Alphen a. d. Rijn; S. J. L. v. d. Linden, War mond, Th. A. Ruys, Leiden en L. R M. Warnars, Oosterhout N.B.; arts examen: de heren W. B. Blokhuis, Leiden en J. C. M. v. d. Vyver, Schie dam. LEIDERDORP Kees Borst (Hoogmade) clubkampioen kortebaan Toen j.l. vrijdag bekend werd dat de Leiderdorpse ijsbaan zaterdag opnieuw zou worden opengesteld, heeft het be stuur meteen maar besloten deze zater dag te benutten voor het verrijden van het clubkampioenschap Kortebaan, zo wel voor junioren als voor senioren. Men had het niet beter kunnen treffen, het was iedaal schaatsweer. Opnieuw viel ook deze middag weer op over welk een prachtig complex de IJsvereniging „IJssport" beschikt. Want niet alleen kon een baan worden uitgezet voor de wedstrijden, daarnaast was er ook nog gelegenheid voor de schaatsliefhebbers om zelf de baan rond te rijden. Het eni ge ongerief was dat de onlangs afge brande cantine nog niet gereed was. waardoor de prijsuitreiking in de open lucht moest geschieden hetgeen, gezien de weersomstandigheden, ditmaal ech ter geen groot bezwaar was. De volledige uitslag luidt: junioren: 1 John de Lange, clbkampioen en tevens houder van de wisselbeker van jun.; 2 W. Hendriksen; 3 Rudi Vermeulen: 4 C. M. v. d. Voort; 5 W. v. Hemert; 6 Helma Koen. Bij de senioren waren de drie eerste plaatsen een aangelegenheid van de fa milie Borst uit Hoogmade en legde Kees Borst opnieuw beslag op de titel. De uitslag luidde: 1 C. Borst Czn; 2 J. Borst Czn.; 3 Th. Borst Czn.; 4 J. de Lange; 5 C. Vervark; 6 J. v. Velzen. Het ligt in de bedoeling om a.s. woens dag 22 januari de wedstrijden te houden voor het clubkampioenschap Langebaan over de afstanden 500 en 1500 m. De wedstrijden vangen aan om 2 uur des middags en tot de aanvang der wed strijden is er gelegenheid zich op te ge ven voor deelname. VOORSCHOTEN JONGEN OVERLEED NA VAL OP IJS Een tienjarige jongen uit Voor schoten, die vorige week vrijdag op het ijs was gevallen, is in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden aan zijn verwondingen bezweken. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP BIJBELCLUB Prof. Hemelsoet is weer volkomen hersteld en zal zfjn bijbellessen her vatten. Hij begint met de handelingen der apostelen, de geschiedenis der Oude Kerk, als de Heer, die zetelt aan de rechterhand van de Vader, Zijn Ge meente leidt bij de eerste wankele schreden op de weg van Jeruzalem naar Samaria tot aan de uiteinde der aarde. In de handelingen der Apostelen blikken we terug naar het begin van de Kerk, om vooruit te kunnen zien, naar wat komen gaat. De cursus is voor een ieder van waar dan ook toe gankelijk en wordt gehouden vanaf heden, maandag 20 jan. om de twee weken des avonds om half negen aan de pastorie van de Meerburg. Marktberichten AMSTERDAM, 20 jan., Vee Aanvoer 193 runderen; le kwal. 3.20 4.00; extra's boven notering. Var kens 94; le kwal. 3.003.10. PUNT Pianoconcert. Medegedeeld door het K.N.M.I. Gel dig van maandagavond tot dinsdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur. VERANDERLIJK Veranderlijke bewolking met hier en daar mist en geen neerslag van be tekenis. Vannacht lichte op enkele plaatsen matige vorst, morgen over dag temperaturen enkele graden bo ven het vriespunt. Overwegend zwakke wind. Hei weer in STOCKHOLM onbew. —7 9 OSLO onbew. —7 9 KOPENHAGEN geh. bew. —1 2 ABERDEEN 1. bew. 9 2 LONDEN mist 4 4 BRUSSEL onbew. —3 LUXEMBURG mist —1 —6 PARIJS mist 3 —4 BORDEAUX mist 9 —3 GRENOBLE onbew. 2 6 NICE onbew. 11 2 BERLIJN mist —7 —11 FRANKFORT geh. bew. —4 —6 ZüRICH geh. bew. —4 —6 GENèVE geh. bew. —2 —3 LOCARNO onbew. 2 —8 WENEN onbew. —0 —16 BELGRADO mist —9 —18 ROME onbew. 11 —3 AJACCIO h. bew. 14 4 MADRID 1. bew. 16 1 LISSABON onbew. 14 8 HELSINKI geh. bew. 1 —4 PAUZE Ons praatje „Ruimer opvattingen" heeft ons de vraag bezorgd of ook wij niet van mening zijn: „dat het hoogmoedig is te veronderstellen, dat er alleen op deze nietige aarde men sen leven". Wat steekt daar voor hoogmoedigs in? Zelfs indien wordt uitgegaan van de blanke d.w.z. onbewezen bewe ring, dat het leven een eigenschap zou zijn van de stof of materie, is het dubbel-blank als vanzelfsprekend aan te nemen, dat ook ergens anders in het heelal de evolutie van het le ven geleid heeft tot het ontstaan van mensen of van met zelfbewustzijn begaafde wezens, hoe die er ook uit mogen zien. Er komen op aarde (o.a. in de Leidse Hortus) vernuftige bloemen voor die vlees eten. Zij ruiken naar rottend vlees en lokken op die manier insekten in de openstaande val, waaruit, sluw bedacht, geen terug keer mogelijk is. Gaat het de fantasie niet te buiten nu maar voetstoots aan te nemen, dat ook elders in het heelal vlees-etende bloemen ontluiken? Is dat niet on waarschijnlijk? Deze onwaarschijn lijkheid betreft ook het op planeten elders ontspruiten van redelijke we zens. Het kan wel, maar het behoeft niet. Waarbij het uiteraard geen ver schil maakt of het een kleine of een grote planeet is PUZZEL No. 511. Horizontaal: 1 zuivelprQ- dukt, 4 foefje (Ind.), 7 dof, 8 zuiver, 9 meisjesnaam, 11 man van adel, 14 opstootje, 15 andere naam voor Tur ken, 19 loot van een plant, 20 ma nier van klederdracht, 21 zoon van Jacob, 22 kleur, 23 water in Lim burg. Vertikaal: 1 bedehuis, 2 vriendin (Fr.), 3 zekere witte hars. 5 bedaard, 6 wandeldreef, 9 iedereen, 10 water kering, 12 telwoord, 13 Europeaan, 15 eiland van Estland, 16 bakt men brood van, 17 interval van negen to nen, 18 vrucht. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510 Horizontaal: 1 diva, 4 op, 6 Leto, 7 ster, 9 A.M., 10 oom, 12 eri, 13 dierbaar, 16 Gd, 17 ka. 19 Doeveren, 22 mi, 23 eel, 24 L.O., 25 deel, 27 Ijlst, 29 re, 30 ikat. Vertikaal: 1 demi. 2 it, 3 voordeel, 4 <Jt, 5 peer, 6 lade, 7 smakelijk, 8 RN, 11 Ob, 14 ego, 15 aar, 18 knot, 19 dier, 20 V.E., 21 Eist, 22 md, 26 Ee, 28 la. MAANDAG 20 JANUARI K.A.V. St. Leonardus Jaarverga dering en ontspanningsavond in het Leonardushuis. Aanvang 20 uur. DINSDAG 21 JANUARI Leidse Schouwburg Abonne mentsvoorstelling „De Klaploper" van Toergenjew, door Toneelgroep „Het Centrum". Aanvang 20 uur. „Peerke Donders" Aanvanga- cursus EHBO in gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat. Aanvang 19.45 uur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3