Weerbericht WOENSDAG 8 JANUARI 1964 DgJLEIDSECOURANT LEIDSE UNIVERSITEIT GAF STUDIEVOORLICHTING Afgelopen zaterdag stond de Leid se Universiteit in het teken van de voorlichting aan adspirant studenten en hun ouders. Ongeveer 1300 eind- examinandi en ouders waren naar Leiden gekomen om zich te oriënte ren over de studiemogelijkheden, het studentenleven en de studentenver enigingen. Over de verschillende kanten van de studietoelagen en de dienstplicht werden ook veel vragen gesteld. De rector magnificus, prof. dr. W. den Boer, de studentendecaan, drs. A. Visser en de voorzitter van de ver gadering van Leidsche Studenten Fa culteiten, de heer J. A. Walkate, spra ken omstreeks het middaguur in de Stadsgehoorzaal de deelnemers en deelneemsters toe. De aan dezen daarna aangeboden lunch bood ruim- Dia-avond van dames- kon takt Zuid-West Het dameskontakt Zuid-West heeft gisteravond weer van actie doen blijken. De aangekondigde stereo avond kon jammer genoeg niet doorgaan wegens ziekte. Lang is er echter niet met de handen in het haar gezeten. Gelukkig lagen er nog meerdere programma's te wachten. Er werd een greep gedaan in de voorraad. Pastoor Thomas uit Lei- muiden werd gebeld en direct bereid gevonden om te komen. Pastoor Thomas kwam met een serie dia's van zijn reis naar Venetië, Joego slavië, Griekenland, het H. Land en Afrika. Spreker wist hierbij zo boeiend te vertellen van mooie, bijzondere, his torische dingen en plaatsen, maar ook van meegemaakte pech, dat de koffie bijna werd vergeten. Jammer is het dat dergelijke avonden zo wei nig belangstelling trekken. Na af loop dankte de voorzitster, mevr. Mentink, pastoor Thomas voor de spontane medewerking. Zij deelde nog mee, dat de avond van Snip en Snap op 14 jan. met ruim 70 leden in een bus en verschillende luxe wa gens, in kannen en kruiken is. Voor de tieneravond is er niet zo veel belangstelling als b.v. voor de kindermiddag (220); daarom kunnen de tieners ook vriendjes en vrien dinnetjes van 12-16 jaar meebren gen. De secretaresse werd nog even in de gelegenheid gesteld om ideeën te noteren voor het komende zomer- reisje. Voor d^ ijsrevue op 10 maart kun nen de leden zich nu ook opgeven. Prijs (toegang en bus) plm. 5.70. De kaart- en sjoelavond komt op 18 februari. Dan zal er ook verder over het reisje worden gesproken. De tarieven van Leidse ziekenhuizen Ook in Leiden zijn met ingang van 1 januari de verpleegprijzen ver hoogd als gevolg van de algemene loonsverhoging. De derdeklas-prijzen van het Diaconessenhuis, die voor het nieuwe gebouw aan de Leidse Hout begroot waren op f 29.60, zijn ver hoogd met circa drie gulden. Voor het St. Elisabeth-ziekenhuis waren de prijzen nog niet precies bekend. De derde klasse afdeling kostte in het afgelopen jaar, exclu sief bijkomende kosten, 17.10. De eerste-klas verpleegprijs was 34.10 per dag. Hier zullen percentages van circa 15 procent bij komen. Ook de verpleegprijs van „Endegeest" is verhoogd. schoota gelegenheid tot het inwinnen van nadere inlichtingen en indivi duele gedachtenwisselingen met hoogleraren en leden van de Weten schappelijke Staf, die in de ochtend en namiddaguren inleidingen over vele studiemogelijkheden hebben ge houden in verschillende zalen van het Academiegebouw en elders. PATER GEIJER t Pater Bernardus G. A. M. Geijer, salesiaan, geboortig van Leiden, is gisteren in het Salesianen-klooster Kortrijk in België na een langdurig lijden overleden. Pater Geijer werd 50 jaar oud. Hij is de een-na-jongste zoon van het gezin Geijer (Botermarkt), die een late roeping volgde en intrad in het klooster van de Salesianen van Don Bosco in België. Op 2 mei 1948 werd hij, 36 jaar oud, priester gewijd in het klooster Oud-Heverlee. Hij werd leraar aan het seminarie te Kortrijk, eveneens voor late roepingen. Voor de oorlog was hij in Leiden een ac tieve figuur in de St. Jozefgezellen. W. SCHOENMAKERS t Vandaag is vanuit de kerk van de H. Familie te Venlo begraven de heer W. Schoenmakers, in leven rijksin specteur bij het lager onderwijs. Hij is 63 jaar geworden. Voor de oude ren in Leiden is de heer Schoenma kers geen onbekende. Hij is namelijk hoofd van de katholieke jongens-Ulo geweest, die destijds gevestigd was aan het Pieterskerkhof. De heer Schoenmakers, die in de dertiger ja ren de leiding van deze school kreeg, was een onderwijsman bij uitstek. Ge streng, maar niettemin mild in zijn oordeel. Door zijn manier van op treden dwong hü respect af, zijn les sen kenmerkten zich door gedegen heid en deskundigheid. Kort na de oorlog vertrok hij naar Haarlem, waar hij benoemd werd tot rijksinspecteur bij het lager onder wijs in de inspectie Haarlem. Hij kreeg toen direct te maken met het scholenprobleem, aan de oplossing waarvan hij zijn beste krachten gaf. Toen hü naar Venlo vertrok, waar hü ook als ryksinspecteur optrad, bleek, hoe hij in alle onderwüskringen te Haarlem gewaardeerd werd, vooral o.m zijn objectieve beslissingen in principiële kwesties. In totaal heeft hij het onderwüs vier en veertig jaar gediend, waarvan zeventien als ryks inspecteur in Haarlem en Venlo. Jaarvergadering van Leidse Aquariumvr. De vereniging van aquariumhou ders „De Leidse Aquariumvrienden'' heeft gisteravond in de recreatiezaal van de HCW en NEM haar zeer goed bezochte algemene jaarvergadering gehouden. Na een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder tot een drietal nieuwe leden te hebben gericht, wierp de voorzitter M. van Dijk, een korte te rugblik op het afgelopen verenigings jaar, dat zich kenmerkte door een reeks van zeer goed bezochte bijeen komsten en een sterke toename van het ledental. Nadat de notulen van de vorige jaarvergadering onveranderd waren goedgekeurd, bracht de secretaris, de heer J. B. la Rivière, een goed ver zorgd jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereniging inderdaad op een zeer actief jaar kan terugzien en de tien belegde bijeenkomsten gemid deld door niet minder dan ruim 80 leden werden bezocht. Het ledental nam in 1963 met 22 procent toe en bedroeg 134 per ultimo december '63. Voorts kon het verslag er nog op wij zen dat de in 1963 opgerichte vereni gingsbibliotheek gezien het aantal maand elykse uitleningen een groot succes is geworden. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer P. H. Stouten, kwam duidelijk naar voren, dat de vereni ging er financieël eveneens goed voorstaat en het afgelopen jaar we derom met een batig saldo kon wor den afgesloten. Na het verslag van de kascommis- sie bij monde van de heer P. J. Me- let, werd de penningmeester déchar ge verleend en dankte de voorzitter genoemde functionarissen voor het vele werk, dat zij in het afgelopen jaar weer in het belang van de ver eniging hadden verricht. De bestuurs verkiezing leverde geen moeilykhe- den op daar de periodiek aftredende heren J. B. la Rivière en J. de Klerck (2e penningmeester) by acclamatie werden herkozen. De heren J. van Kouwenhove, J. Beekman en W. van Leeuwen werden tot leden van de kascommissie-1964 benoemd. Na de pauze was het woord aan de verenigingslid en bondskeurmeester van de N.B.A.T., de heer A. van Hu- nenstijn, die de aanwezigen verraste met een interessante en leerzame le zing over het inrichten en onderhoud van een aquarium. Als intermezzo vertoonde de heer Van Hunenstyn zijn zelfvervaardigde kleurenfilm over de Siamese kempvissen met als hoogtepunt enige spectaculaire ge vechten van deze vissen, een Siamees volksvermaak, dat met vaak hoge weddenschappen gepaard gaat. daarna het woord aan de heer P. v. d. Voort, die in zün functie van chef de bureau in een geestig speechje de voortreffelijke hoedanigheden van de jubilaris belichtte en hem namens het gezamenlijke personeel een hor loge aanbood. Daarna was het woord aan de voorzitter van de Personeels vereniging MDS, de heer J. C. Mat- taar, «lie met enkele hartelijke woor den namens de leden de bij het hor loge behorende band aanbood. De heer Middelraad, die daarna Sprak, dankte directie en personeel zeer hartelijk voor de hulde en alle goede wensen en voor de prettige sa menwerking steeds door hem onder vonden. VOORSCHOTEN TENTOONSTELLING „VALLEN EN OPSTAAN" GEOPEND In het „Gezondheidscentrum" aan de Wij ng aardenlaan organiseerde de ZuidihoM'aindse Vereniging van „Het Groene Kruis", een kleine tentoon stelling, getiteld „Vallen en Opstaan". Burgemeester L. de Kool heette de aanwezigen hartelijk welkom en ver klaarde het doel van de tentoonstel ling: nl. de ouders wijzen op de ge varen in en om rondom het. huis en hoe de kinderen daartegen te bevei ligen. De vijf Vs geven de directe gevaren aan; het zijn het verkeer, verbranding, verdrinking, vergifti ging en vallen. Per jaar sterven 1000 kinderen onder de 19 jaar door een ongeval. Het percentage van de kin dersterfte ligt voor kinderen van 0-i jaar cup 20 pet., van 2-4 jaar op 35 pet. en voor kinderen van 5-9 jaar op 40 pet. Burgemeester memoreerde ook de verkeersonveiligheid ter plaatse. In 1963 248 verkeersongeval len en hierbü waren 47 jonge men sen betrokken. Spreker hoopte dat veel inwoners van Voorschoten deze tentoonstelling zouden bezoeken. Burgemeester dankte het bestuur van „Het Groene Kruis" voor het initiatief en hij sprak de wens uit, dat de tentoonstelling aan het doel zou beantwoorden. Dr. M. v. d. Stoel dankte burge meester de Kool voor zün woorden. Hierna gaf hü het woord aan mej. Nieruhaius, die explicatie gaf bij de diverse borden, die langs de kant stonden opgesteld. Dia's werden ver toond en ook deze wezen op de vele gevaren, die de kinderen bedreigen. By de opening waren aanwezig wethouder G. Schrama, secretaris J. de Bres, doktoren, afgevaardigden van Het Oranje Groene- en Het Wit- Gele Kruis. Dr. M. v. d. Stoel deed een beroep op de aanwezigen om zo veel mogetijk propaganda te maken by familie, vrienden en kennissen, opdat zoveel mogelijk Voorschotena ren lering zullen trekken uit deze nuttige en leerzame tentoonstelling. De tentoonstelling blijft in Voorscho ten tot en met 10 januari a.s. Zy is geopend 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 8 tot 10 uur. Filmliga Hedenavond vertoning van de ilfm „l'Aventura" van Mi chelangelo Antorüoni, dezelfde re gisseur, die ook de film La Nofte maakte. Geboren: Yolamda d.v. C. P. Be- suyen en B. I. Prudhomme v. Reine; Geertruida Margaretha Alida Maria cLv. W. A. Schenk en A. V. Boon; Johannes Jozef Maria z.v. J. N. van Velzen en D. G. v. d. Boogaard; Hen- riëtta Philine Marcella d.v. J. J. Ver haar en J. C. M. Shconevedid; Petrus Corinus Cornelis z.v. J. M. Steijn en C. E. de Bruin; Johannes Adrian us z.v. J. A. Samwel en H. E. M. Th. v. Leeuwen; Monica Melame Maria d.v. J. W. Slieker en W. B. M. Het- tinga. Ondertrouwd: C. de Water 19 j., verkoper, en C. v. Leeuwen 17 j., ty piste; E. H. J. Driel 28 j., electro- monteur. te Voorburg, en M. C. de Ridder 23 j., verkoopster; W. J. M. Olsthoorn 23 j., timmerman, en Chr. P. M. Vogelaar 24 j., huip in de huis houding. Gehuwd: M. S. v. Meurs 27 j. en F. Planje 24 j., te Leiden; R. v. d. Berg 26 j., te Leiden, en G. P. M. Grumdaken 23 j.; C. Th. v. Bohemen 29 j., te Leidschendam, en A. P. A. Warmerdam 26 j.; A. W. Douwes 19 j. en C. de Niet 18 j., te 's-Gravenhage; H. Natzijl 32 j., te Sassenheim, en M. E. Westhoek 23 j.; R. E. P. le CLercq 55 j. en N. A. Kleinjan 57 j., te Rotterdam; F. A. C. v. Delft 25 j. en M. E. H. v. d. Roest 21 j.; C. J. M. de Rooy, te Leiden, en S. Gerritsma; L. P. v. Paassen 28 j. en A. M. Koot 28 j. Overleden: J. F. Obbes 94 j.; H. Kranenburg e.v. H. B-uis 66 j.; J. W. Knijnenburg 60j.; A. Zwaan 79 j,; P. C. Kompier 60 j. ZOETERWOUDE Philatelistenvereniging De ruil- contactavonden van deze jonge ver eniging zullen voortaan gehouden worden elke tweede dinsdagavond var. de maand. Niet zoals eerder ver meld in het Don Boscohuis te Zoeter- woude, doch in het Dorpshuis, Kerk- laan 1 te Leiderdorp, waar men op de betreffende avonden terecht kan in zaal 3 van 20.00 tot 23.00 uur. Belangstellenden, ook uit de om liggende gemeenten, blijven als steeds van harte welkom! BURGERLIJKE STAND G- Th- Middelraad BEURSOVERZICHT Uit de (Oude) .Leydsche Courant" Leyden, 8 January 1795 Hoe zeldzaam het thans, byzonder in ons Land, is, de menschen hunnen levensloop eene eeuw verre te zien brengen, heeft deze Stad eergister nochtans een Burger verloren, welke dat tydvak is te boven gekomen, namelijk Adrianus Bogaard, die geboren was in den Jaare 1691, en op den 6 dezer in den Ouderdom van 103 Jaaren 6 Maanden en twee dagen over leed. Zijn beroep van Laakenwee- ver heeft hy tot zyne 88 Jaa ren waargenomen, en is tot het laatst van zyn Leeven volko men by zyn verstand geweest. Om tien over twaalf vannacht is brand ontstaan in het kantoor van Spronks wasserij aan de Witte Sin gel. Vermoedelijk is papier al gaan smeulen overdag tijdens soldeer - werkzaamheden in het kantoor. De brandweer heeft het vuur met de nevelspuit geblust. Er ontstond brand- en waterschade. Op het kruispunt Haagweg— Rynzichtbrug is gisteren een perso nenauto gebotst tegen 'n 38-jarige bromfietser wonend te Voorschoten. Deze bromfietser, de heer Tiemeier, brak zijn linkerenkel. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder van de personenauto, komend van de Rijnzichtbrug over '^et midden van de ryweg naar de benzinepomp reed. Daarbij liet hy de weg voor de brom fietser niet vrij. Geboren: Charlotte dr v. K. J. Brussee en M. Kouwenhoven; Theun Nico zn v. C. A. den Duik en G. J. den Heyer; Sylvia Cornelia Maria dr v. J. C. J. van der Kroft en J. H. Oorthuüsen; René Robert zn v. D. F. C. Kuperus en J. J. Snijders; Cornelis ^n v. K. de Graaff en N. Trommel; Anne Maria dr v. L. T. Meiman en I. C. Potters; Erwin Gerrit zn v. M. Gre- vers en Bachman; Hendrika Wil- helmina dr v. W. van Wygerden en A. Starrenburg; Guido Theodorus Lambertus zn v. N. P. de Jong en C. M. Otto; Irene Emmarentiana Maria dr v. N. P. de Jong en C. M. Otto; Cornelis Willem Jan Frans zn v. C. W. A. van der Hoek en W. G. Spier- dyk; Caroline Wilhelmina Josephine Frouwien dr v. C. W A. van der Hoek en W. G. Spierdijk; Richard zn v. J. B. Timmermans en G. M. van Peet; Maria Petronella dr v. P. van Klink en H. E. A. Wolvers. Oyerleden: H. J. Slebos 76 jaar echtg. v. J. E. Retel; E. van Houten 86 jaar wed. v. H. C. Kuijl; S. M. C. Regeer 77 jaar wed. v. H. Wassink. Leidse Agenda WOENSDAG 8 JANUARI De Natuurvriend Algemene Le denvergadering in het Petruszaaltje, naast de Petruskerk, Lammenschans- weg. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 9 JANUARI Leidse Kunstkring „Voor allen" Duo Danielle Dechenne en Herman Krebbers met werken van W. A Mozart, W. Pijper, L. v. Beethoven en C. Franck, im de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden Rayon-EHBO-wedstrijden te Roelofarendsveen, vertrek p. bus 7.05 uur vanaf station (inplaats van de vervolgcursus). VRIJDAG 10 JANUARI R.K. Gezinsvoogdij en Patronage - Lezing door Rector M. v. d. Ploeg over „Geloof en geestelijke gezond heid" in het LLduinahuis, ingang Lammenschansweg, Philosofenpad. Aanvang 20 uun ZATERDAG 11 JANUARI „Het oude vierde" Lustrum reünie t.g.v. het 150-jarig bestaan. Aankomst van de reünisten in de Morspoortkazerne tussen 14.00 en 15.00 uur. Smit Röntgen Ontspanningsvereni ging Voorstelling van het toneel stuk „Wy komen niet rond met ons pensioen" in het Antonius Clubhuis, Mare. Aanvang 20 um. „Ons Grunnegerland" Byeen- komst in „Den Burcht". Aanvang 20 Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door de Zuider Apo theek. Vanaf 1 januari 1964 begint op werk dagen de avonddienst van de dienst doende apotheek om half zea nam.. 40 jaar in dienst als procuratiehouder Heden herdacht de heer G. Th. Mid delraad, procuratiehouder bij de N*V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. de Koster Co. alhier, het feit dat hij veertig jaar geleden bij de Meelfa briek Koechlin N.V. te Rijswijk, welk bedrijf nu met de Meelfabriek in Lei den geliëerd is, in dienst trad. Om 11 uur werd de jubilaris met zijn echtgenote en verdere familiele den door de beide directeuren, de he ren H. J. de Koster en ir. F. K. T. Beukema toe Water op het directie- kantoor ontvangen, bij welke ont vangst ook mevrouw de Koster-Bur- gersdijk aanwezig was. Tijdens dit samenzijn, waarbij de jubilaris door beide directeuren toegesproken werd, overhandigde de heer De Koster hem als blijk van waardering voor de ve le waardevolle diensten aan het be drijf bewezen, een enveloppe met in houd. Vervolgens verplaatste de huldi ging zich naar de recreatiezaal, waar het voltallige personeel zich inmid dels had verzameld. Hier nam de heer De Koster als eerste het woord en schetste hü in een korte toespraak de functie van de jubilaris in de on derneming en de grote plichtsbetrach ting steeds door hem aan de dag ge legd. Als waardering van het bedrijfs leven bood hij hem het vererend ge tuigschrift aan van de Nederlandse Maatschappij voor Ny verheid en Han del, benevens de gouden draagmedail- le van deze Maatschappü. Daarna nam de heer Beukema toe Water het woord. Ook deze gewaagde van de grote verantwoordelijkheids zin van de jubilaris en de aangename wyze waarop hij steeds met hem had samengewerkt. Als aandenken aan dit 40-jarig jubileum overhandigde hij hem een herinneringsbord. Als derde in rü van sprekers was BIOSCOPEN De films in de week van 3 t/m 8 jan. zijn door de KFC ails volgt gekeurd: Camera: Koorts in het bloed, volw. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7.00 en 9,15 uur. Lido: De lefschopper. Prol. (a.1.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Alleman. Prol. (a.1.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30. 4.45 7.00 en 9.15 uur Studio: D'r moet maar eens ge trouwd worden. Prol. (a.1.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond 2.30 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Geluidlooh als de nacht, 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond. 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Vrijd. t/m zond.: Gunetim- ger, 14 j.; mnd. t/m dnd.: ontraden. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 urn- Zond 2.30, 4.45, 7.16 en 9,15 uur. VAN WOENSDAG Het Damrak heeft vanmiddag de vaste stemming voor de meeste hoofd fondsen van de voorgaande beursda- gen verder met kracht voortgezet. Dit onder leiding van de Philips- en Kon. Olie-aandelen. Daarnaast gaf Unile ver een zeer goed herstel te zien op de bepaald flauwe stemming van de beide voorgaande beursdagen, ter- wyl Hoogovens vast in de markt la gen op 585 (577). AKU stelde by de opening wederom teleur op 534Vs (534). Het gisteren ingetreden herstel voor de staatsleningen werd vandaag opnieuw hervat De handel in de hoofdfondsen was aan de actieve kant, vooral voor Philips en Unilever. Be gin beurs ging er veel om in aande len Kon. Olie die voor rekening van Brussel en Westduitsland uit de markt werden genomen. Zwitserland en Brussel hadden belangstelling voor Philips. Ook van lokale zy'de werden de Philipsaandelen grif opgenomen. Kon. Olie verbeterde op f 182,60, cir ca f 1.50 ten opzichten van de slot- prijs op dinsdag. Philips ging twee gulden omhoog by de opening op f 153.90. AKU prijshoudend. Unilever verbeterde een gulden tot f 139.90. De hoogste pryzen van vanmorgen wa ren voor Philips f 153.10, Kon. Olie f 182.30, Unilever f 139.60 en voor Hoogovens 590. Het Damrak kreeg goede steun van Wall Street, waar gisteren voor de vijfde achtereenvol gende dag koersverhogingen werden geregistreerd en waar het Dow Jo- nes-gemiddelde voor de industrie aandelen er wederom een nieuw hoogterecord bereikte. De Nederland se hoofdfondsen lagen op de New Yorkse beurs gevraagd in de markt, waarvan KLM zelfs vast sloot Dien tengevolge werden aandelen KLM vanmiddag in Amsterdam hoger ge adviseerd. Gedurende de verdere beursduur bleef de vraag voor alle hoofdfondsen aanhouden waardoor de prijzen opliepen. Philips steeg tot f 154.50, Unilever tot f 140,20; AKU deed 535% en Hoogovens 587. De in ternationale waarden verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. Voor Unilever bestond tegen het slot goede vraag. De beurs is van mening dat dit fonds in koers- stüging de laatste dagen bü de ove rige internationale waarden sterk ten achter is gebleven. De vèrkoopdruk in dit fonds van de laatste tüd bleef vanmiddag achterwege en maakte plaats voor ruime vraag. De scheepvaartaandelen hadden met tegenwind te kampen waarby koersverliezen werden geregistreerd van een tot twee punten. De leiden de cultures lagen goed gedisponeerd in de markt, behalve HVA in de staatsfondsenhoek waren de 4M en 4% procent leningen aan de vaste kant. Hiertoe werkte de verlaging van het tarief van daggeld ingaande heden van 3 tot 2 procent mee. In de lokale afdelingen was de aan- delengroep van onroerende goederen- maatschappüen prijshoudend tot me rendeels iets lager. Aandelen vette- winkel werden wat hoger geadvi seerd op de dividendverhoging van negen tot elf procent. Morgen, don derdag, begint de handel in claims „indola". De handel vindt plaats per claim van t 1000 aandeel. Laatste Berichten CAREL BRIELS WILDE MET JOURNALIST NAAR BURGEMEESTER Naar de journalist Joh. Eilander naar aanleiding van het incident van dinsdagavond heeft verklaard, wilden de heer Carel Briels en diens zoon hem mee naar burgemeester Hustinx nemen. Dat moest in de auto van de heer Briels gebeuren. De journalist voelde daar evenwel niets voor. Hij zei uit veiligheidsoverwegingen er de voorkeur aan te geven te voet naar de woning van mr. Hustinx te gaan. Daarmee gingen de heer Briels en zijn zoon akoord. Mr. Hustinx bleek gis teravond evenwel niet thuis te zijn: hij was naar de bioscoop. De heer Briels sr. verklaarde, dat hy de schrijver van de Thomasvaer en Pieternel-dialoog er bij wilde heb ben, als hij tegenover de burgemees ter zijn beklag deed over de tekst. TELEGRAM In de loop van dinsdag had de heer Briels een telegram aan burgemees ter Hustinx gestuurd. De redacties van de plaatselijke bladen in Nijme gen hebben vanmorgen een afschrift van dit telegram gekregen. De tekst daarvan luidde: „Wij hebben het betreurd, dat de burgemeester van Nümegen niet de moed heeft kunnen opbrengen in zijn rede na afloop van de gesubsidieerde Thomasvaer en Pieternel in de schouwburg van Nijmegen te protes teren voor de slachtoffers van Nyme- gen 150 jaar Koninkryksviering. Wü menen, dat het zyn taak is stelling te nemen tegen begaan onrecht, waarbü gerefereerd wordt aan zün woorden op 31 augustus LI. uitgesproken voor de laatste uitvoering van de Tuin van Europa tot de medewerkers, dat hü met de voorzitter van de stichting persoonlyk borg stond voor een cor recte betaling en een afhandeling van zaken tot ieders tevredenheid. Wij wensen bespaard te blyven van grap pen ten koste onzer trieste positie". Het telegram was ondertekend: Ca rel Briels en medewerkers. (Medegedeeld door het KNMI Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) RUSTIG WEER Veel bewolking met op vele plaatsen mist. Overwegend droog weer. Zwakke wind en weinig verandering in tempe ratuur. Hel weer in Eurona HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON geh. bew. 1 zw. bew. 1 onbew. 7 zw. bew. 2 onbew. 6 zw. bew. 5 geh. bew. 6 mist 5 onbew. 3 - onbew. 5 mist 3 geh. bew. 0 onbew. 14 motregen 2 mist 3 zw. bew. 4 geh.bew. 2 - geh. bew. 1 - onbew. 6 - geh. bew. 1 onbew. 6 geh. bew. 7 zw. bew. 9 onbew. 12 onbew. 13 - onbew. 9 - onbew. 15 onbew. 13 Twee Nederlandse deskundigen naar Thailand vertrokken Vanochtend zün twee Nederland se deskundigen, uitgezonden door de Internationale Vereniging van Gemeentelyke Autoriteiten (IULA), van Schiphol naar Bangkok ver trokken: het 2e Kamerlid H, M. Franssen (PvdA), die het stadsbe stuur van Bangkok gaat adviseren over een hervorming van het belas tingstelsel, en de heer F. Bakker Schut, oud-hoofddirecteur van de Dienst Wederopbouw en Stadsont wikkeling van Den Haag, die Bang kok raad zal geven over de stadssa- Beide deskundigen zullen circa 3 maanden in Thailand bltyven voor zij naar ons land terugkeren. Marktberichten WOERDEN, 8 jan., Kaas Aan voer 6 partijen. Pryzen: 2.602.66 per kilogram. Handel kalm. PAUZE MERKWAARDIG Toen een van de brood-etende profeten de paus-pauze van gisteren geschreven had over het onbewuste eerherstel aan Christus bij het Israë lisch eerbetoon aan Zijn plaatsbe kleder, schoot hem te binnen, dat er een echte profetie bestaat, van Christus zelf nog wel. Na enig zoe ken in de H. Schrift vond hü het gezochte, in het evangelie van Mat- theus 23. 38 (Lukas 13.35): „Zie, uw huis (de tempel) zal in puin blijven liggen. En Ik zeg u: Van nu af zult ge Mij niet meer zien totdat ge zeg gen zult: „Gezegend hü die komt in de naam des Heren. „Vervolgens ons lüfblad opslaande, lazen we dat de president van Israelië de paus be groet had met: „Gezegend hij die komt". Toen mompelden we het de „Schaduw" in de detectieve-verhalen van Havank na: „Merkwaardig, hoogst merkwaardig". Als meer dan merkwaardig zou den we het niet willen bestempelen. PUZZEL Nr. 505. Hor.: 1. hoenderachtige vogel, 3. telwoord, 5. voorzetsel, 6. Europeaan. 7. algemeen kiesrecht (afk), 9. telwoord, 10. gebed, 12. voer tuig, 14. schün, voorkomen, 15. hel der, 16. vreemde munt, 17. soort van hond, 19. muzieknoot, 21. orient ex presse (afk), 22 muzieknoot, 24. bergweide, 25. rund, 26. kolenemmer, 27. berg. Vert.: 1. lengtemaat (afk), 2. dikke boterham, 3. arbeidseenheid, 4. mu zieknoot, 5. tevens, 8. schrobnet, 9. gemeente in Z.H., 11. planeet, 13. bundel, 16. familielid, 18. verstandig (bargoens), 20. bastaarduitgang, 21. familielid, 23. pers. voornaamw., 25. voorzetsel. Oplossing nr. 304. Hor.: 1. markies, 7. Po, 8. Ne, 10. A.B., 12. elk, 14. ho, 15. ram, 17. aan, 18. ander, 19. Inn, 21. koe, 23. e.a., 24. arm, 26. sr, 27. da, 28. is, 30. portaal. Vert.: 2. A.P., 3. roe, 4. ink, 5. Ee, 6. parkiet, 9. hondérd, 11. ba, 13. le der, 14. ha, 16. man, 17. ark, 20. na, 22. os, 24. aar, 25. Mia, 27. do, 29. sa. PUNT Sufferd, die spiegel moet andersom!

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3