TARIEVEN VAN ZIEKENHUIZEN PER 1 JANUARI 10% HOGER Personeelskosten in tien jaar tijds verdubbeld BUSSCHAUFFEURS RICHTEN NIEUWE VERENIGING OP Briels heeft zijn Waterloo gevonden Regering verbiedt reklame voor tabak niet Sjeik El Ro-Jenbiet BLIJF BIJ ME MARIANNE! WOENSDAG 8 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Tante Lotte is niet toerekeningsvatbaar De Nederlandse Ziekenhuizen hebben de minister van Economische Za- 61-jarige mevrouw C. A. S., bij- ken gevraagd zijn goedkeuring te hechten aan de verhoging van 10 tot ^mse^echtb^ik1 ratoerek'e'ntagAS" 12% van de verpleegprijzen. De ziekenhuizen hebben deze verhoging in- baar verklaard zodat het ni(!t t *t een middels reeds om administratieve redenen doen ingaan met ingang openbare behandeling van haar zaak van 1 januari j.l. Zou de minister zijn goedkeuring onthouden aan de 2jj had in 1962 en begin 1963 ver- nieuwe tarieven, dan zullen de ziekenhuizen het te veel betaalde terug- schillende zakenlieden en particulie- betalen. De nieuwe verhoging van de tarieven houdt in, dat de verpleeg- ren voor ongeveer f 700.000 opgelicht prijzen in de laatste zeven jaar gemiddeld meer dan verdubbeld zijn. _zal komen. Tante Lotte is nu op ge- (Voor derde klas verpleging van 15 tot meer dan 30 per dag). sloten in een psychiatrische inrich ting in de buurt van Eindhoven. De ziekenhuizen zijn, zoals reeds geschreven, vooruit gelopen op de Op 18 maart 1963 werd tante Lotte ministeriële beschikking uit admini- in Utrecht gearresteerd, nadat z« in februari plotseling uit haar bunga- louw in Wolfheze was verdwenen. Zij ministeriële beschikking uit admini stratieve overwegingen. Bij verho ging met terugwerkende kracht zou het voor de ziekenhuisadministra- Deze enorme stijging is voorname, lijk toe te schrijven aan'de sterk ge leende aanvankelijk kleine bedragen, ties ondoenlijk zijn, i.v.m. verhuizin- die ze dan kort daarop terugbracht, gen etc., om de verhoging na te vor- vergezeld van een boeket bloemen deren o.i.d. Wanneer zy dan later by haar „geldschieters" aankwam voor gro- De onkostenverhoging bestrijden tere bedragen, werden die haar bij- - uit eventuele winst was niet moge- na altijd verstrekt, temeer daar zij stegen personeelskosten, die meer daar de Nederlandse ziekenhui- alle schuldbekentenissen direct on- dan 601/» uitmaken van_ de totale zen vrywel zonder uitzondering wer- dertekende. Toen zij uit haar wo- kosten, die een ziekenhuis moet ma- ^en zonder dat naar geldelijk gewin ning verdween, kreeg men argwaan ken. Behalve dat men te maken Wordt gekeken. en deed men aangifte bij de politie. kreeg met loonronden is het perso- neel de laatste tijd sterk uitgebreid. Het economisch instituut voor de katholieke ziekenhuizen heeft uit gerekend, dat de loonkosten in tien jaar tijds zijn verdrievoudigd. Voe dingsmiddelen, energie en derge lijke werden in dezelfde periode 1953 tot en met 1962 bijna de helft duurder; genees- en verband middelen bijna driekwart. De zieken huiskosten in 1962 liggen hierdoor twee keer zo hoog als tien jaar ge leden. Boven dit alles heeft men nu een loonronde van tien procent ge kregen. Hoofdzakelijk loonsverbetering BENTHUIZEN: Postkantoor in de school Benthuizen zal binnenkort weer de beschikking over een postkantoor krijgen. Toen per 1 januari het oude postkantoor niet meer beschikbaar was, moesten de postbestellers de PTT-zaken bij de bevolking aan huis afhandelen. Ook de enige publieke telefooncel ging daar mee voor het dorp verloren. B. en W. van Benthuizen zochten naarstig naar een op lossing, maar stuitten op verzet van de PTT, die de aangebo den percelen niet geschikt vond voor de behandeling van de postzaken. Nu hebben burgemeester en wethouders in principe over eenstemming bereikt met het postdistrict van 's-Gravenhage over de huisvestingsperikelen. Voorlopig zal de post zijn in trek nemen in een gedeelte van het handwerklokaal van de bij zondere lagere school. Ook zal daar de publieke telefooncel komen. Het handwerkonderwijs zal normaal doorgang vinden. van de gemeentebedrijven gaan ech ter f 121,05 in plaats van f 102,15 ver dienen. CAO 1965 10% Loonsverhoging in de groentehandel In Utrecht is gistermiddag de Al gemene Nederlandse Vereniging van werknemers in het personenvervoer De werkgevers- en werknemersor ganisaties voor de detailhandel in Bij de discussies bleek, dat de ac tiecommissies ervan overtuigd zijn, K|x vuur dat het geen zin heeft om nu nog aardappelen, groenten en fruit heb opgericht. Tot oprichting van deze ®aan tornen aan de CAO 1964. ben overeenstemming bereikt over komen, nieuwe organisatie was al besloten ral aIIps een 1°onsverhoging van 10 Pr<>cent op een nachtvergadering van bus- Sroep onderscheiden, maar zal alles v00r het personeel, werkzaam in De bewindsman herinnert er ciale weg Woerden - Vinkeveen. De prijsvraag heeft het karakter van een studieprijsvraag op het gebied van de landschapsverzorging, met onder meer als doel de aandacht van de ontwerpers te vestigen op de speci fieke eisen, die aan een wegbeplan- ting mede met het oog op een func tie ten bate van het recreatieverkeer worden gesteld. Bij de aanleg van nieuwe en de reconstructie van bestaande provin ciale wegen wordt in toenemende mate aandacht geschonken aan de landschappelijke verzorging daarvan. De trace's worden zodanig bepaald, dat het bestaande natuurschoon zo veel mogelijk wordt gespaard. Daar naast wordt onder meer door het aanbrengen van een in het land schap passende beplanting zorg ge dragen voor een in esthetisch opzicht aangenaam beeld. De staatssecretaris voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. H. J. Bartels, overweegt niet een recla meverbod voor rookartikelen uit te vaardigen. In zijn antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Ka mer-lid mr. G. H. Slotemaker de Bruine (PSP) wijst hij op het zeer ingrijpende karakter van een derge lijke maatregel en op de initiatie ven die van overheidswege worden ontwikkeld om tot een drastische ver andering van de rookgewoonten te groep onderscheiden, maar zal alles voor het personeel, werkzaam chauTf'eui^"dïê 'oV"l6'"d\ce'mber "in |?.he' ™erk ,te voorkomen groentebedrijven. De verhoging gaat dat"hij voor dit doel reeds het voor- Utrecht werd gehouden. Sindsdien dat het verschil in beloning by de m op 1 januari j.l. Nog deze maand stel heeft gedaan op de begroting hebben zich, volgens het voorlopig vaststelling van de cao 1965 gehand- Zal nader overleg worden gepleegd Van het ministerie van sociale za- bestuur van de vereniging, 1300 "aa;blyrt. over de verwerking van 't minimum- ken en volksgezondheid voor 1964 Carel Briels gaat waarschijnlijk chauffeurs als lid aangemeld. 1!nen JZO" r veel aan- loon in de cao en over mogelijke een bedrag van 200.000 gulden be- binnenkort voor zeven dagen de ge- ?3r schenken aa? de Prijsontwik- verdere wijzigingen in deze overeen- schikbaar te stellen ter financiering vangenis in. Vorig jaar augustus Het voorlopig bestuur vormen de komst' werd hij veroordeeld tot een voor- heren L. de Boer en A. W. A. Gor Q ar,r>°" orr,arr,on De door de Stichting van de Ar beid reeds goedgekeurde nieuwe cao Tuinarchitecten schrijven wedstrijd tot beplanting weg Woerden-Vinkeveen uit De Bond van Nederlandse Tuinar- van de actie „Roken-jeugd". Deze actie wordt georganiseerd door de stichting landelijke organisatie voor de kankerbestrijding. Intussen heeft dr. Bartels besloten na te gaan, wat de regering nog ver der kan doen. In het bijzondei' wil hij nagaan in hoeverre het gestelde doel bereikt kan worden door het bevorderen van een passende activi teit van het betrokken bedrijfsleven. In zijn antwoord aan het Tweede Kamer-lid zegt staatssecretaris Bar tels nog, dat een vergelijking met de situatie in Italië dat onlangs een stappen te kunnen ondernemen om waardelijke gevangenisstraf van ze- dijn, resp. voorzitter en vice-voorzit- df 1°ne,n aan *e passef- Voorts zal ven dagen met een proeftijd van ter, De Keijzer, eerste secretaris en het bestuur naöaan wat kan worden twee jaar, toen hij een Nijmeegse A. Batenberg, tweede secretaris. f^aail v(7>rrI de chauffeurs van de dokter had geslagen. Nu heeft hij De plaatselijke bedrijfscommissies f°urmgcarbedryven die onder een gisteravond de Nijmeegse free-lan- zijn bevorderd tot afdelingsbesturen, aParte cao vallen, ce journalist J. H. Eijlander zodanig die t.z.t. candidaten moeten stellen afgetuigd, dat deze in het ziekenhuis voor het definitieve hoofdbestuur. „opgeknapt" moest worden. Het is niet de bedoeling dat de leden van de nieuwe vereniging hun De heer Briels vervoegde zich gis- eventuële lidmaatschap van een van teravond met zijn zoon Rutger ten de drie erkende bonden van ver- ,x huize van de heer Eijlander. Hij ver- voerspersoneel opzeggen. De vereni- 7° F 1 autobusbearyf heeft ook zocht de journalist om de tekst van ging zal haar activiteiten voorlopig 7^ Rljkkemiddek^ar3 de nieuwjaarsrede, die de heer vooral beperken tot het uitoefenen gee? moeiiykheden opgeleverd. Hier- chitecten, Vereniging voor Tuin- en reclameverbod voor rookmiddelen Eijlander voor de toneelgroep Thea- van pressie op de erkende bonden £edeuls£e meuwe üao duf definitief. Landschapskunst heeft met medewer- uitvaardigde niet opgaat. In Italië ter had geschreven. Er ontstond een die volgens haar, de belangen van de ue chauffeurs van de landelijke bus- king van het provinciaal bestuur van bestaat namelijk een staatsmonopolie woordenwisseling, waarschijnlijk buschauffeurs niet zo goed mogelijk ondernemingen krijgen hierdoor een Utrecht een'prijsvraag uitgeschreven voor de produktie en verkoop van naar aanleiding van het feit, dat de behartigen. Voorts wil men de aan- loonsverhoging van 15% met terug- voor het ontwerpen van een beplan- tabaksartikelen, waardoor de verhou- heer Eijlander die zich al eerder dacht van de buschauffeurs in het werkende kracht tot 1 januari. ting voor de in aanleg zijnde provin- dingen er anders liggen, tegen de plannen van Carel Briels streekvervoer door middel van cir- inzake het Waterloo-feest in het Nij- culaires e.d. doorlopend op blijven meegse stadion had uitgesproken vestigen, dat er voor wat hun sala- in voornoemde nieuwjaarswens op- riëring betreft nog steeds een achter- nieuw een afkeurend geluid had la- stand bestaat ten opzichte van de ten horen over Briels' aanpak -van chauffeurs bij de gemeentelijke ver- de viering van het 150-jarig konink- voersbedrijven. KLOPPARTIJ Op de vergadering, die uitsluitend Toen de heer Eijlander, die de he- d.°°r leden van de bedrijfscommis- ren Briels aan de deur van het flat- sies ™erd by gewoond verklaarde het gebouw waar hy woont te woord voorlopig bestuur dat deze achter stond, de straat oprende om aan de m. beloning door de jongste wraak van Briels die hij nu een- verbeteringen van de arbeidsvoor- maal kent als een gauw aangebrand waarden van het gemeentepersoneel persoon te ontkomen, zetten va- n0® *s vergroot en wel (uitgaande der en zoon de achtervolging in. Na- vaI1 de basisionen) van f 16,45 tot dat zij de journalist hadden inge- 4 22>45 Per week- De loonsverhoging haald, begon de vechtpartij van twee met 15% die ™or het streekvervoer tegen één. Toen de woede enigszins i» goedgekeurd betekent, dat de bekoeld was, toog men gedrieën naar grondlonen zullen stijgen van 85,70 het politiebureau, alwaar proces-ver- tot 1 98'60 Per week. De chauffeurs baal werd 'opgemaakt. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske De heer Eijlander zal een aanklacht wegens mishandeling tegen Carel Briels indienen. Naar verluidt zou de heer Briels op zijn beurt een aan klacht tegen de heer Eijlander in dienen over de afkeurende passage in het vermelde artikel. ZUID-WILLEMSVAART BOLTINI NIET NAAR ISRAEL Toni Boltini heeft de waarschuwing van Kees Manders en Rika Jansen ter harte genomen en de voorgeno men toernee van zijn circus door Is raël afgelast. Niet alleen zijn de vereiste vergunningen nog niet ont- WORTYT QPOfllTK" ATV A AT vangen, ook de verlangde garantie- WUhIJ1 SrUUIVJVAl^AAL. som van tenminste 150.000 gulden is In de Zuid-Willemsvaart onder Erp nog niet binnengekomen. Circus Bol- is gisteren een gedeelte van een tini zal de toernee alsnog op een romp met de rechterarm gevonden, ander tijdstip maken, mits aan de Reeds eerder waren uit het water verlangens wordt voldaan, van de Zuid-Willemsvaart een rech- De minder plezierige ervaringen terbeen en een deel van een linker- van Kees Manders en Rika Jansen been opgehaald. De identiteit van met de impressario Berman zijn voor de dode heeft de politie van Beek hen aanleiding geweest Boltini te en Donk nog niet kunnen vaststel- waarschuwen niet zonder de ge len. Mogelijk betreft het hier echter vraagde garanties naar Israël te ver- de stoffelijke resten van een inwoner trekken. Het contract voor honderd- van Helmond, die reeds geruime tijd vijftig man was overigens al gete- wordt vermist. kend. REGENGARANTIE OP SCHIERMONNIKOOG Op voorstel van de V.V.V. van Schiermonnikoog hebben alle hotel- en pensionhouders van dit eiland besloten om die dagen in mei en juni, waarop een regenval gemeld wordt van dertien millimeter of meer, gratis logies aan te bieden aan de hotel- en pensiongasten, die gedu rende die tijd op het eiland verblij ven. De V.V.V. hoopt met deze „regen- garantie", waarvoor de gasten zelf geen enkele premie behoeven te be talen, daadwerkelijk mede te werken aan de bevordering van de vakan tiespreiding. Gedurende de maanden mei en juni zal de regenval dagelijks op een centraal punt in het dorp bekend worden gemaakt. A etherklanken DONDERDAG 9 JANUARI HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Mod. ork.- muz. gr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte gram. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week berichten van buitenlandse corres pondenten en lezingen. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Mod. kamer- muz. gr. Nationaal progr. 14.55 Recht streekse uitz. van de plechtige her denking 500 Jaren Staten Generaal in de Ridderzaal te Den Haag, in te genwoordigheid van Hare Majesteit de koningin en H.K.H. prinses Bea trix. NCRV: 16.30 Bijbeloverdenking. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Lichte gram. 17.30 Schoolzang. 17.45 Lichte ork.muz. en zangsol. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Licht instrum. ens. 18.50 Soc. perspektief, lez. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Koorzang gr. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Lichte gram. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (24). 20.40 Samen uit - Samen thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgelconcert: Mod. Ned. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.25 Boekbespr. 23.00 Rondom het kind: Pedagogische ether leergang. 23.30 Bariton en piano: mod. liederen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening, AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht en lichte gram. 9.00 Ochtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Cello en piano gr.: klass. muz. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huish. zaken, lez. 11.15 Twee piano's: mod. muz. 11.30 Vijf eeuwen Stem der Nederlanden, progr. over het 500- jarig bestaan der Staten-Generaal. 12.00 Licht ens. met zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded., act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. met zangsol. 14.00 Fluit en piano: klass. en mod. muz. 14.30 Kon. militaire kapel. Nationaal progr. 14.55 Rechtstreekse uitz. van de plechtige herdenking 500 Jaar Staten Generaal, in de Ridderzaal te Den Haag, in tegenwoordigheid van Hare Majesteit de koningin en H.K.H. prinses Bea trix. AVRO: 16.30 Sopraan en piano: klass. en mod. liederen. 17.05 Voor de jeugd. 17.55 Gesproken brief. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Uitz. v. d. PvdA. 18.30 Promenade -ork. met sol. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 'k Zou wel eens willen weten. 20.00 Nws. 20.05 Resi- dentie-ork. en sol.: klass. en mod. muz. 22.15 Licht instrum. kwartet. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.05 Discotaria: nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Alles draait om moeder, TV-film. 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleu ters. NTS: 18.30 500 Jaar Staten-Ge neraal, een reportage van de heden middag gehouden bijeenkomst in de Ridderzaal in Den Haag. 20.00 Jour naai. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 De Beverly Hillbillies, TV-film. 20.55 De onderste steen boven, reportage over het bouwen in Nederland. NTS: 21.20 De vlucht van de duif, TV-spel. NC RV: 22.30 In gesprek. NTS: 22.50-22.55 Journaal. door Liselotte Appel; geautoriseerde vertaling door Jane Roberts Hij lag op het rustbed, met een deken over zijn benen uitgespreid. Hij droeg een donkere zijden kamer jas. Zijn hoofd lag op twee kussens. In zijn slaap was zijn gelaat ontspan nen maar wat zag hij er ellendig uit, zo bleek en afgemat. Marianne voel de, hoe haar hart van medelijden tezamen kromp. Langzaam kwam ze naderbij, zonder de blik van hem af te wenden. Ze verlangde er naar hem tegen zich aan te drukken en als een kind in haar armen te wiegen, totdat de kwellende pijn vergeten zou zijn. Ach, jij, mijn lieveling! dacht ze deelnemend. Ze trok een krukje naderbij, ging daarop zitten en boog zich over Joa chim heen. Had hij haar gehoord, of keerde hij terug uit de diepe bewus teloosheid der slaap in de smartelij ke kwellingen van het ontwaken? Zijn gelaat trok en zijn lippen per sten stijf zich op elkaar. Hij kreun de. Marianne legde haar koele hand op zijn voorhoofd. Zachtjes streek ze over zijn hoofd. Hij scheen er niets van te merken. Geduldig streelde ze zijn voorhoofd, steeds opnieuw, tot dat hy 'verslapte en met een diep ge kreun opnieuw in de slaap weggleed. Had ze één uur, twee uur zo ge zeten en zijn voorhoofd gestreeld? Ze wist het niet meer. Ze merkte niet dat haar rug stijf werd, dat haar arm pyn deed, dat ze nauwelijks haar vingers nog kon bewegen. Bui ten moest de zon zijn baan verder hebben getrokken, want het werd nog donkerder in de kamer. Het scheen ook killer te worden. De avond was gevallen maar ze verliet de plaats bij het rustbed niet. Toen hij de ogen opsloeg, grote, glanzende ogen, gaf het haar een schok. Ze hield op met strelen. Haar uitge strekte hand gleed op het kussen. Je bent gekomen, mompelde hij zachtjes, alsof hij dit tot in zijn slaap had gevoeld, alsof haar nabijheid hem bewust geworden was. Zijn blik hing aan haar gelaat. Hij keek haar aan zoals een dorstende zou staren naar een bron, waarnaar hij verlan gend had uitgekeken. Dank je, flui sterde hij, dank je. Ze probeerde te glimlachen. Haar lippen trilden. Gaat het ai wat beter? Veel beter, mompelde hij. Hij hief de hand op. Hij zag er vreemd vermoeid uit. Dank je! zei hij nog maals. Ik zou meteen gekomen zijn, stamelde Marianne. Waarom waarom heeft men mij niet gewaar schuwd? Ik wist immers nietje wilde me immers niet meer zien. wel? Het bloed schoot haar naar de wangen. Het bonsde in haar slapen. Waarom niet? vroeg hij zachtjes. Ze kon niet antwoorden. Met een gekwelde blik keek ze hem aan. Haar hart lag in haar ogen. Zijn ge laat scheen te veranderen. Er gleed een lichte schaduw overheen. Er viel een lange stilte. Overluid hoorden ze het motorgebrom van een voor rijdende wagen. Iemand scheen het huis te zijn binnengegaan. Ze verna men eensklaps stemmen. Steders riep: Nee, juffrouw, ik kan niet toe laten, dat u mijnheer Kortens be zoekt. Ik heb uitdrukkelijke orders. Praat u toch geen onzin! Dat moest Vera Zoltenaar zijn, Marianne kromp ineen. Haar hand die naast Joachims gelaat op het kussen lag, beefde. Sinds twee dagen scheept u mij al met die flauwekulpraatjes af. Ik wil hem zien onmiddellijk. Daar sta ik op. Laat haar niet binnen, stamel de hij. Er ging een huivering door Joachim. Hij richtte zich half over eind. De beweging scheen hem hevige pijn te bezorgen, want hy beet de tanden op elkaar om niet te kreu nen. Laat haar niet binnen! Dat kan ik niet verdragen! Marianne schrok. Ze keek hem met grote ogen aan. Hij had zijn'gelaat geheel naar haar toe gewend. Je mag haar niet binnen laten, smeekte hij nogmaals. Toe! Marianne stond zwijgend op. Als of hij haar een bevel had gegeven, liep ze naar de deur en opende die behoedzaam. Op de gang, vlak voor haar, zag ze Vera met een hoog rood woedend gelaat staan. Haar groen achtige ogen spoten vuur. Ach, maar dat is sterk, riep ze bij Marianne's aanblik met een snij dend lachje. U mag wèl bij hem bin nen? Vreemd! Dan zal er wel geen aanleiding toe bestaan, mij langer van Joachim te scheiden. Ze wilde Marianne terzijde schui ven en de deur openen, maar Mari anne week geen duimbreed. Weest u alstublieft stil, ant woordde ze, waarby ze zich moei zaam tot kalmte dwong. Mijnheer Kortens is erg ziek, en het is niet goed voor hem ais u hier voor zijn kamerdeur zo'n lawaai maakt. Wederom liet Vera haar geprik keld lachje horen. Bent u zijn dokter of zijn ver pleegster soms? informeerde zé spot tend. Wilt u dan in het geheel geen rekening houden met de zieke? vroeg Marianne luid en kil. Ze keek naar Steders, die hulpeloos en ont hutst de handen ophief. Ik moet u verzoeken, ogenblikkelijk te ver trekken, vervolgde ze vastbesloten. Luistert u eens, ik wil mijn ver loofde zien! riep Vera woedend. Mijnheer Kortens wil u niet zien, begrijpt u dat toch! Vera wierp haar hoofd in de nek. Dat moet hij dan zelf maar te gen me zeggen. Ik laat me door u geen voorschriften geven. Ik verzoek u voor de laatste maal heen te gaan. En ik beveel u, ogenblikkelijk de deur voor mij te openen! vloog Vera tegen haar uit. Maar Steders stond al aan Marianne's zijde. Hij verroerde zich niet; zijn gelaat stond onverschrokken. Een samenzwering? Veral lachte luid. Ze wendde zich af. Goed dan! zei ze. Maar met' u, ze keek Marianne aan, heb ik nog een appeltje te schillen! Hier niet! mompelde Marianne ontsteld. Ze liep naar de trap en er bleef Vera niets anders over dan haar te volgen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2