m JWV 395- Wat er gebeurde en wat er gebeuren gaat Weerbericht VRIJDAG 3 JANUARI 1964 DE LEIDSE COURANT P...UNA 3 NIEUWJAARSREDE VÜORHOUTS BURGEMEESTER Aan de Nieuwjaarsrede van burge- betreft de verbetering van de volkshuis meester Smolders van Voorhout op de vesting. jaarlijkse receptie is het volgende ont- Over hetgeen in dat opzicht is tot leend. stand gekomen mogen wij tevreden zijn, Na met dankbaarheid getuigd te heb- rekening houdend met allerlei rem- ben van de goede verstandhouding in mende omstandigheden, de gemeente, gaf spr. enige cijfers. Op 1 januari 1963 waren in aanbouw Op 1 januari 1963 bedroeg het aantal 32 vrije sectorwoningen (dus zonder inwoners 53C9. rijkspremie), 22 premiehuurwoningen Geboren 155. Overleden 31. Geboorte- en geen woningwetwoningen; totaal 54. overschot 124. In de loop van 1963 werd een aanvang Uit Voorhout vertrokken 377. In gemaakt met de bouw van 9 vrije sec- Voorhout gevestigd 485. Meer gevestigd torwoningen; 23 premiewoningen en 19 dan vertrokken 108. woningwetwoningen; totaal 51. Ons inwonertal steeg derhalve met Voor bewoning kwamen gereed 35 232. Zodat het aantal op 1 januari 1964 vrije sector woningen en 22 premie bedroeg 5601. huurwoningen; totaal 57. Thans zijn In vergelijking met het jaar 1962 nog in uitvoering 6 vrije sector' wonin- ligt deze stijging pl.m. 50 lager, niet- gen; 23 premiewoningen en 19 woning- tegenstaande de stijging van het aantal wetwoningen; totaal 48. geboorten met niet minder dan 23. De Binnenkort wordt er begonnen met verklaring daarvoor ligt voor de hand: dc bouw van 4 vrije sector woningen immers in 1963 kwamen er veel minder terwijl er nog voor 36 woningen in de woningen in de vrije sector gereed dan vrije sector aanvragen om bouwvergun- in 1962; derhalve konden minder per- ning in behandeling zijn. aonen van elders zich heir vestigen. Het aantal bouwvergunningen ,voor „Wij hadden het genoegen wederom woningen en andere gebouwen dat werd vele nieuwe inwoners op drie kennis- verleend bedroeg 113 met een totale maakavonden ten gemeentehuize te som aan bouwkosten van 1.285.464. mogen ontvangen. In totaal zijn tot nu U zult zich verder afvragen, hoe het toe zes van deze wederzijds zeer op in Voorhout gesteld is met de woning prijs gestelde bijeenkomsten gehouden" behoefte op het huidige ogenblik. Wel nu het aantal woningzoekenden dat in- Woningbouw geschreven is liep in 1963 terug van 139 Een belangrijke aangelegenheid die naar 113. steeds bijzondere belangstelling heeft, Op 1 jan. j.l. stonden nog ingeschre- ven: 86 woningzoekende inwoners; 9 economisch gebonden personen; 11 wo ningzoekenden voor een betere woning; 7 aanvragen voor een bejaardenwoning. In het jaar 1963 konden maar liefst 61 personen van de wachtlijst worden af- LEIDEN VAN KAMP OVERLEDEN. In de leeftijd van 54 jaar ia gister- eevo«d. van de helft omdat er thans morgen te Leiden overleden, de heer ™>r 35 ™>r hen woningen aanbouw G. van Kamp, eigenaar van de Cho- zyn- colaterie Korevaarstraat 1. Als nieuwe woningzoekenden lieten De heer Van Kamp was vele jaren 33 delde leeftijd van 86 woningzoekenden is: 11 van 25 jaar en ouder; 31 van 23 en 24 jaar oud; 44 van 22 jaar en jon ger. Hieruit blijkt wederom een daling van de gemiddelde leeftijd van onze woningzoekenden, welk feit 't gemeen tebestuur met voldoening mag consta teren. In dit verband zou ik er vooral mijn bestuurslid van de Chr. Midden standsbond, penningmeester v&n de Leidse Middenstandscentrale en be stuurslid van de Midza. BURGERLIJKE STAND Geboren: Eelco Paul z.v. J. W. Stuyfzand en T. H. Kokee; Jan z.v. waardering over willen uitspreken, dat J. de Bruijne en H. C. I. den Heeten; wij maar liefst 18 woningzoekenden be- HiMegorme Aukine d.v. W. H. Pott reid en In staat vonden om voor zichzelf Hofstede en A. H. Warmoltz; Susan- een eigen woning te laten bouwen na d.v. H. v. d. Vos en A. W. F. Har- Daarbij Is het ons opgevallen dat vele tevelit; Jan Frederik Marco z.v. W. -jonge woningzoekenden grote spaarzin de Bruijne en M. H. Kotte; Elisabeth beoefenen met het doel om een goede Maria Mangarefcha d.v. S. P. Strijk grondslag te verkrijgen voor een eigen en W. de Groot; Klaas Pieter z.v. J. woning. Dit soort jongeren kan daarom Sinke en L. Bosman. niet genoeg worden geprezen en hun Overleden: A. Rijsdam 67 j., m.; voorbeeld moge tot grote navolging M. G. Kok 45 j., e.v. B. L. v. d. Voort; strekken. J. Serdrijn 80 j., m.; M. Harskamp 87 j. w.v. W. Blanken; N. G. Kok 62 j., m.; G. Laurier 74 j., m. Gehuwd: C. v. Leeuwen en E. H. de Gunst; E. Binsbergen en E. W. U Hug; A. P. M. N. Nicolai en W. M. De politie. Nadat de burgemeester had vermeld, wat er in het afgelopen jaar tot stand gebracht, gaf hij enige cijfers over Woudenberg P. F. Zandbergenen de politie. In totaal werden 360 proces C H Kien jet sen ver'3aa' opgemaakt terwijl 121 be taalde waarschuwingen werden uitge reikt. Er vonden binnen onze grenzen 70 geregistreerde verkeersongevallen plaats; in 54 gevallen werd proces ver baal opgemaakt. De verkeersongevallen veroorzaakten wel materiële schade Leidse Apenda MAANDAG 6 JANUARI Toekomstplannen In het nieuwe jaar zullen wederom vele zaken onze aandacht vragen. En kele daarvan wil ik hier noemen. Zoals steeds zal de verbetering van de volkshuisvesting onze voornaamste zorg opeisen. De bouw van zoveel mogelijk woningwetwoningen en premiewonin gen voor onze eigen inwoners zal voor op moeten staan. Het is te hopen, dat wederom vele woningzoekenden bereid en in staat zullen zijn om voor zichzelf een premiewoning te bouwen. Reeds zeer velen gingen hierin voor. Alle mo gelijke hulp zal van gemeentewege wor den verstrekt. De sinds kort in het leven geroepen speeltuinvereniging, die als eerste doel heeft een speeltuin op te richten binnen het gemeentelijke sportterreincomplex wens ik voor 1964 in alle opzichten succes toe. Het reeds bestaande rioleringsplan Rijnsburgerweg moet in '64 tot uitvoe ring komen. De volksgezondheid laat geen verder uitstel toe. De verlichting van buitenwegen, allereerst van de Van den Bergh van Heemstedeweg zal onze bijzondere aandacht opeisen en het financieel mogelijke zal moeten worden uitgevoerd. De vuilnisstortplaats vormt nog steeds een groot probleem en ook een oplossing daarvan kan geen langer uitstel gedogen. Technisch en financieel is dit een moeilijke zaak. De verbreding van de Nagelbrug, waarvoor de plannen nu hopelijk gereed komen, dient in '64 tot uitvoering te komen, want de ver keerssituatie ter plaatse wordt steeds slechter, door de toename van 't aantal vervoersmiddelen. Op het gebied van het onderwijs zal veel moeten gebeuren. De gebouwen van de scholen worden door de uitbrei ding van onze gemeente te klein. Met kracht zal vooral moeten worden bevor derd dat er in het plan Boekhorst een nieuwe R.K. lagere school gebouwd wordt, zo mogelijk nog dit jaar in ge bruik te nemen. Ook aan een R.K. kleu terschool in dat gedeelte van onze ge meente bestaat dringende behoefte. Voorts zal zo spoedig mogelijk uit voering moeten worden gegeven aan het bouwrijp maken van gronden bin nen het uitbreidingsplan „Dorpsplein", vooral omdat er dringende behoefte is aan een dorpsplein, waarop o.m. de Volksfeesten 1964 zullen kunnen worden gehouden. Ook het uitbreidingsplan Boekhorst zal verder tot uitvoering moeten worden gebracht, door aankoop en bouwrijpmaken van gronden. De aanschaffing van een eigen mo derne vuilnisauto zal in 1964 moeten plaats vinden. Aanpassing van de plaatselijke mid- denstandsbedrijven aan de groei van onze gemeente, zal ook in 1964 blijvend moeten worden gestimuleerd. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat reeds zovele middenstanders blijk geven, dat zij in deze hun tijd begrijpen. Ziedaar summier vermeld enkele aan gelegenheden die met vele andere ge meentezaken in het thans voor ons allen nog zo onbekende nieuwe jaar aan onze zorgen zullen zijn toevertrouwd. Kamer van Koophandel. Leden vergadering en Nieuwjaarsvergade- YClgautMi.g til -L41CUW jaoio»u6aut- i T niTFlU 11141 rvPM ni TM ring in de Lekenhal. Aanvang 14.00 ALPHEN AAN DEN RIJN KAV. Kerstavond in de zaal aan de Maria Gijzensteeg. Aanvang 20 u. BIOSCOPEN De fiikns in de week van 3 t/m OPENING „DOE-HET-ZELF-ZAAK" In Alphen-West namelijk in de Van Nesstraat heeft de heer Joh. West maas aannemer alhier, een nieuwe winkel plus werkplaats en magazijn °°r volgt geopend die vooral voor de huis- gek eura: vlij twerkers en zij die in huis graa" Camera: Koorts hi het bloed, volw. ze]rf vee] doen van groot belang is. ,A ^u1r- Deze nieuwe zaak draagt de toe- Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 passelijke naam „De Specht". De lei- "ur\ ding is opgedragen aan de heren Cor- De lefschopper. Prol. (a.l.). en yan der Lee. Reeds vier jaar Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur lang werd een soortgelijk bedrijf 4.45. 7.UU en y.iö van handelsonderneming gedre ven in de Borneostraat. Met de i« Lido: gebruikneming van deze nierwe zaak is een belangrijke mijlpaal bereikt. BOSKOOP Zond 2.: uur. Luxor: ALleman. Prol. (a.l.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zond 2.30. 4.45 7.0Ó en 9.15 uur. Studio: D'r moet maar eens ge trouwd worden Prol. (a.l.). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. De omzet van Varossieau en Cie., is Zond. 2.30. 4.45. 7.00 en 9 15 in 1963 hoger geweest dan in 1962. uur. Verwacht mag worden dat ondanks' Trianon: Geluidilooh als de nacht, de gestegen kosten een hogere winst 18 jr. uit de bus zal komen. Een onveran- Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. derd dividend van 10 pet. ligt in de Zond. 2.15, 4.30. 7.00 én 9.15 lijn van de verwachtingen, uur. 1 Door middel van aandelenruil werd Rex: Vrijd. t/m zond.: Gunstin- de onderneming houdster van de ger, 14 j.; mnd. t/m dmd.: aandelen van de Verffabriek Arteko- ontraden. bin in Zwanenburg, Halfweg. Dit be- Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. drijf dat de vijfde deelneming van Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en Varossieau wordt, legt zich toe op de 9.15 uur. fabricage en verkoop van prepara ten en verven voor het behandelen TENTOONSTELLINGSAGENDA van binnen- en buitenmuren. De om- I, zet vertoont de laatste jaren een Zondag 5 januari: Rijksmuseum jyn voor Volkenkunde. Vertoning van een kleurenfilm over de Papoea houtsnijder Matjemosh. Aanvang 3 uur. De Lakenhal: Dagelijks 104 uur. Zondags 14 uur. Tentoonstelling van schilderijen door Ch. Roelofsz Tot 27 jan. 1964. Kunstzaal, Papengracht 6a. Ten toonstelling Henny Bal. Schild., beeldhouwwerk en sieraden. Dag. 9.00-12.30 en 2.00-6.00 uur; 's maan- Tijdens de zeer druk bezochte ver- dags van 2.00-6.00 uur Tot 4 januari, gadering van de ingelanden van de Rijksmuseum voor Volkenkunde: Verenigde Polder aan de oostzijde (Steenstraat).* Dag. 10—17, zond. van de Gouwe, deelde de voorzitter, 1317 uur. de heer Th. Brans, mede, dat naar Tent.st. Wow-Ipit, twaalf houtsnij- wordt verwacht het nieuwe gemaal ders uit Amahamhai Tot 1 maart '64 im april a.s. in gebruik zail kunnen Rijksmus. Gesch. Natuurweten- worden genomen, schappen (Steenstr.): dag. 104 uur. Voordat de algemene vergadering zond. 14 uur. een aanvang nam werd eerst 'n ver- Rijksmuseum voor Natuurlijke gadering gehouden voor de stemge- Historie: Lange Raamsteeg 2. Op reohtigde ingelanden van het blok werkdagen van 10.00—12.30 en van Randenburg, betreffende het beheer 25 uur. van enkele, onder de gemeente Reeu- Legermuseum (Pesthuislaan): Ma. wijk gelegen wegen. Door de ge- t/m vrijdag 105 uur, zond 14 uur meene Reeuwijk is een commissie in- Rijksraus. Geologie en Mineralogie gesteld, welke zal onderzoeken wat (v. d. Werfpark). Geologie van Ne- dient te geschieden, wanneer 't on- derland Dag. 1012 en 24 uur. derhoud van deze wegen door de ge- zon- en feestd 24 uur meente wordt overgenomen. Hier- Rijksmuseum v. Oudheden, Rapen- door bestaat de mogelijkheid dat aan burg. Tent. „Romeinse mozaieken uit de onmogelijke situatie, dat het on- Tunesië". Tot 15 maart 1964. derihoud vain deze wegen ten laste Verenigde Polder NIEUW GEMAAL IN VOORJAAR KLAAR komt van een aantal eigenaren van al of niet langs deze wegen gelegen gronden, een einde komt. Door het polderbestuur is inmiddels in deze commissie een vertegenwoordiger be noemd. Bij de behandeling van de begro ting voor dit afzonderlijke beheer voor het jaar 1964 vormde dit weg onderhoud het belangrijkst punt van bespreking. Dank zij de verhoogde bijdrage van het algemeen beheer van de Verenigde Polder, kan de om slag voor 1964 worden gesteld op f 17.- per ha omslagpliohtige opper vlakte (vorig jaar f23.-). Algemeen beheer Hierna volgde de vergadering van het algemeen beheer van de gehele polder onder Boskoop en Reeuwijk. Van Ged. Staten weid de goedkeu- ruig ontvangen op het besluit waar bij het maximumbedrag voor de vas te financiering van de nieuwbouw der bemalingsinriohting werd ge bracht op f 574.200.-. Voorts deelde de voorzitter mede dat van het gemeentebestuur de uit gewerkte tekeningen voor de ver dere demping van deBiezenwete- ring en het verder doortrekken van de nieuwe vervangingsloot tussen Biezen en Rijneveld, zijn ontvangen. Op de hoofdpunten bestaat reeds overeenstemming met het gemeente bestuur doch enkele ondergeschikte punten eisen nog nader overleg. Bij de behandeling van de begro ting werd besloten tot herziening van het salaris van de sluiswachter machinist, in verband met de nieu we en grotere verantwoordelijkhe den met de nieuwe installatie, waar bij tevens werd bepaald, dat voor deze gecombineerde functie 60 pet. van het totaal salaris zal komen voor rekening van de bemaling van deze polder en de polder Rijneveld. De resterende 40 pet. zullen drukken op de exploitatie van de schutsluis. De omslag voor 1964 werd bepaald op f 40.- per ha, zodat deze dus gelijk bleef aan die van 1963. Tijdens de rondvraag werd geïn formeerd naar de mogelijkheid om een doorbraak te maken in het zgn. tweede Rijneveld, teneinde een be tere waterafvoer te bereiken via de brede sloot achter de westelijke be bouwing langs de Azalealaan te Bos koop, zodat niet alle water van de Rijneveldse Polder langs de enige opening bij de Rijneveldse sluis be hoeft te worden geleid. Dit punt had reeds eerder de aandacht doch het is geen aangelegenheid van de Verenig, de polder. WONING UITGEBRAND In de nacht van 1 op 2 januari te ongeveer 1 uur wérd de brandweer gealarmeerd voor een brand welke was uitgebroken in de keuken van het pand Reijerskoop 169, bewoond door de familie L. v. Barlingen. Toen de brandweer arriveerde bleek de brand reeds een zodanige omvang te hebben genomen, dat er niets meer te redden viel. Het echtpaar van 'Bar lingen met haar 3 kinderen, resp. 9, 7 en 4 jaar oud konden ternauwer nood via de dakgoot ontkomen. Het blussingswerk werd door bur gemeester Verkerk gadegeslagen. Omstreeks drie uur was men de brand meester. De schade wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oor zaak tast men nog in het duister. Het gedupeerde gezin is voorlopig bij bu ren ondergebracht. Tijdens de normale nieuwjaars- drukte was er bij de fa. D. A. Kos ter ook nog gelegenheid het feit te herdenken, dat de heer M. Jongejan gedurende vijftig jaar werkzaam is geweest in dienst van genoemde fir ma. Reeds in 1906 was de heer Jonge- jan bij deze boomkwekersfirma in dienst getreden doch de militaire dienst maakte daar in 1908 een eind aan. Na de militaire dienst was de jubilaris eerst nog werkzaam bij de fa. v. Kleef, doch in 1913 volgde de aanstelling als kasbaas weer bij de fa. Koster. Ter gelegenheid van dit jubileum vond in hotel Neuf een in tieme huldiging plaats. Hierbij wees de heer D. A. Koster op de gedegen vakkennis, het heldere inzicht en de aangename omgang van ie jubilaris. Als blijk van waardering overhandig de de heer Koster een geschenk on der couvert en een kistje sigaren. Na mens het personeel sprak de heer P. Veenendaal die in het bijzonder de collegialiteit roemde en eveneens enkele geschenken aanbood. Namens de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, reikte de heer Chr. Wezelen burg, de zilveren medaille met de daarbij behorende oorkonde voor trouwe dienst uit. HAZERSWOUDE NIJMEEGSE TONELISTEN BIJ VROUWENGILDE Het RK Vrouwengilde St. Theresia uit de Groenendijk bestaat vijf jaar. In dit tijdsbestek hebben de dames zich tijdens de maandelijkse bijeen komsten op velerlei wijzen bezigge houden. Voorlichtingsbijeenkomsten op velerlei gebied, excursies, amuse ment en, van enkele leden, de orga nisatie van de bejaardensoos, hebben er op het programma gestaan, dit tot lering en de vermaak van deze bloei ende vereniging in de Groenendijk. Donderdagavond herdachten de in groten getale in het Groenemdijks parochiehuis aanwezige dames, ver gezeld van echtgenoot c.q. verloofde, het eerste lustrum. De* Nijmeegse Gezinstoneelgroep Liberi habentes munus, voerden er het uit vier be drijven bestaand toneelstuk „Het kos- terkè van Anderlecht" op onder re gie van Jhr. O. van Nispen tot Pan- nerden .Met veel interesse hebben de Gildezusters de belevenissen bij Ma- rianneke thuis en in de parochiekerk van St. Guido te Anderlecht gevolgd en daarbij hun bewondering niet on der stoelen of banken gestoken, toen het Nijmeegse gezin, bestaande uit ouders en tien kinderen, de historie van de Belgische koster over het voetlicht hadden gebracht. De presi dente, mevrouw Wortman-van Beek bracht hen met goed gekozen be woordingen namens allen dank voor het gebodene. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 3 Ijan. Met de vaste slot- koersen van Wall Street als ruggesteun heeft het Damrak vandaag de laatste dag van deze beursweek wederom een vaste stemming te zien gegeven voor de hoofdfondsen. Ook de aandelen van de onroerende goederenmaatschappijen lagen opnieuw zeer vast in de markt. Bij de hoofdfondsen ging Philips voorop met een koerswinst van ruim drie gul den bij een notering van ƒ151.50. Uni levers plus ƒ1.30 op ƒ141.50. Kon. Olies een gulden hoger op 179.30. AKU plus drie en Hoogovens zes punten hoger op resp. 532 en 578. De vraag in de hoofd fondsen kwam opnieuw van het publiek terwijl Amerika wederom niet met stuk ken aan de markt was. Gedurende de verdere beursduur kon den de hoofdfondsen, ondanks winst nemingen in verband met het naderende weekeinde, de eerder op de middag behaalde koerswinsten vrijwel geheel handhaven. Kon. Olie zal vermoedelijk eind januari ex twintig procent bonus worden verhandeld. Hierdoor zal de koers sterk worden verlaagd waardoor, aldus de beurs, de prijs voor genoemd aandeel weer goede perspectieven bie den voor een opwaartse tendentie. In de scheepvaartsector lagen vooral aandelen Kon. Boot gevraagd. Dit fond liep op van 157 tot 160 (156 7-8). Ook de overige aandelen in deze afdeling gin gen met koerswinsten naar huis. Van de leidende cultures moest HVA een veertje laten als gevolg van winstne mingen. Daarentegen konden Deli en Amsterdam Rubber winst boeken. In de staatsfondsenhoek lagen 4>/t en 4W pet leningen wederom flauw in cle markt. De staffellening kon zich goed handhaven, dankzij de verplichte ƒ200.000 vraag. In de lokale afdelingen genieten de aandelen van de onroerende goéderen- maatschappijen nog steeds sterk de aan dacht, het accent op deze groep aan delen werd nog eens gelegd door de winstcijfers in het gepubliceerde eerste jaarverslag in 1964 van „Wereldhaven" Dit fonds, dat de laatste tijd zeer sterk in koers is gestegen werd vanmiddag wederom een twintigtal punten hoger geadviseerd. Hellingman kreeg een tien punten hogere advieskoers. De aandelen van de Exploitatie Maatschappij Sche- veningen werden boven de viermaal pari-koers geadviseerd waardoor de „brug" van 400 zou worden genomen. Dit fonds bereikte gisteren de grootste omzet in de aandelensector met nomi naal 397.000. Philips zette toen om no minaal ƒ283.000. GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Raamsteeg, voor zover gele gen tussen dé Korevaarstraat en de Garenmarkt, met ingang van 6 Ja nuari 1964 voor de duur der werk zaamheden aldaar, zal zijn afgeslo ten voor het verkeer met motorrij tuigen op meer dan twee wielen. (Advertentie). Laatste Berichten Zoeken gestaakt Vermiste opvarenden Looiersgracht verdronken? Het zoeken naar de drie vermiste opvarenden van de 500 ton metende Amsterdamse kustvaarder „Looiers gracht", die gisteravond in de wes- terschelde na een aanvaring met het Zuid-Afrikaanse koelschip „Lang- kloof" is gezonken, is vanochtend gestaakt. Men neemt aan, dat zij zijn verdronken. Het zijn de 38-jarige stuurman Harm Luders uit Peize, de 57-jarige kok Willem J. de Ridder uit Win terswijk en de 31-jarige Spaanse ma troos Celso Geraldez Barrciro uit Moana, provincie Pontevedra. GEEN ESCORTE VOOR PAUS BOVEN LIBANON De Libanese regering heeft haar in- stucties om het vliegtuig, waarmee paus Paulus naar het Heilig Land reist, bo ven Libanon door een eskader van de Libanese luchtmacht te laten begeleiden ingetrokken! Uit officiële bron te Bei roet is vernomen, dat het Vaticaan had laten weten, dat het de wens van de paus is geen militaire of burgerlijke vliegtuigen in de buurt van zijn toestel komen. R O R zig-zag naalm achine werkt ook mei t 2 naalden - electrisch MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3-1. Kaas Aangevoerd 5 partijen Goudse en 1 partij Leidse kaas. Noteringen: le kw. 2.56-2.63. Handel goed. Vee Resp. aanvoer, prijs en han del: stieren 4; melkkoeien 30, 865- 1190-1350, willig; vette koeien 300, 3.00-3.70-4.20, vlug, duur; vare koei en 18, 575-850-1150, rstig; vette kal veren 40, 3.00-3.70-4.00, slepend; nuchtere kalveren 21, 1.25-1.55, ma tig; vette schapen 50, 105-135-150, stug; vette lommeren 1429, 120-160- 182.50, stug; varkens en zeugen 14; drachtige zeugen 525-625, goed; schrammen 151. 110-135, goed; big gen 436, 80-85-90, goed; veulens en paarden: 1 paard; geiten 3; totale aanvoer 2497. LEEUWARDEN, 3-1. Kaas - Com missienotering: Goudse kaas 2.42: Edammer kaas 2.28; broodkaas 2.29: handel goed. RIJNSBURG, 2-1. Bloemen - Tul pen: Krelage 145-160, Preludium 140 165, Hillegarde 135-150, Lustige Wit- we 150-175, White Sail 120-160, Ralf 170-195, Chr. Gold 120-210, Winter Gold 160-180, Overdale 155-170, Gol den Harvest 210-220 p. bos, Hyacin ten: Pink Pearl 24-30, Bismarck 26 31, Delft Blauw 28-32, L'Innocence 22-28, Ostara 23-30, Anne Marie 27- 33 p. st., Am. anjers: Sim rood 5000- 6100, Sim rose 4000-5100, Sim wit 3600-4500, Shocking Pink 3200-3800, Tangerine 2200-2700, Mac Arthur 3900-4800, Elizabeth 2000-2500, Dusty 3000-3600 p. 100, Freesia: Gol den Yellow 60-100, Prinses Marijke 55-80, Snow Queen 125-150, Prinses Irene 120-145, Souvenier 100-120 per bos.^ RWEEN, 2-1. Bloemen Freesia 40-1.10, Early Glorie 74-1.01, Tros- chrysanthen 1.35-1.38, Tulpen: Win- tergold 1.55-1.75, White Sail 1.25- 1.45, Lustige Witwe 1.35-1.80, Kre lage 1.40-1.65, Preludium 1.45-1.60, Sulpher Triump 1.45-1.55 p. bos, (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) LICHT VRIEZEND Droog weer met opklaringen. Vannacht en morgenochtend hier en diaar mist. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Zwakke tot matige zuidoostelij ke wind. Het weer in Europa max. min. temp. temp. HELSINKI 1. bew. —2 —9 STOCKHOLM geh. bew. —1 —3 OSLO geh. bew. 2 —3 KOPENHAGEN motregen 2 1 ABERDEEN geh. bew. LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUOK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON geh. bew. onbew. on bew. onbew. geh. bew. onbew. geh. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. mist geh. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. mist geh. bew. geh. bew. 1. bew. onbew. onbew. 1. bew. onbew. —5 —1 —1 PAUZE VERSTOPTE NEUZEN Het kan niet erger treffen dan een verkouden neus op de jaarlijkse feestdagen. Geen reuk aan de pon6! Geen smaak aan de appelflap! Je kunt bescheiden deernis krijgen met de mensen, die doorlopend geestelijk een verstopte neus hebben en het gebruik van het 6e zintuig missen. Eik mens komt ter wereld met een zintuig, dat het beste vergeleken kan worden met radar. Het is het ver mogen de onzichtbare en onmeetbare straling op te vangen, die van het goddelijk Wezen uitgaat en waarvan de gehele schepping is doortrokken. Geen mens ontkomt daaraan, tenzij hij door een kunstmatig systeem als het communisme of door andere wijs heid van de besloten studeerkamer de stem van de natuur smoort. En zelfs dan PUZZEL Nr. 540. Hor. 1. vogel, 7. voorzetsel, 8. gekheid, 9. duw, 10. zoon van Ja cob, 11. scheik. element (afk.), 12 hijswerktuig, 13. laagvlakte, 14. al gemeen kiesrecht (afk.), 15. fraaie zangvogel, 16. twaalf gros, van kno pen, 18. hoepel, 20. gebod, 21. stad in Duitsland. Vert. 1. speelgoed, 2. in het jaar der wereld (afk. Latijn), 3. wang, 4. Europeaan, 5. oude lengtemaat, 6. platte gebakken steen, 9. bundel, 10. ligplaats voor schepen, 11. houten bakje, 12. deel van een sleutel, 13. opschik, 15. gem. in Na Brab., 16. bijwoord, 17. oude benaming voor li ter, 19. bijwoord, 20. voornaamw. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 539. Hor. 1. dom, 3. dag, 5. Lea, 7. Ems, 9. tralie, 11. Ot, 12. R.L.. 13. reiger, 16. Ans, 17. dek, 19. lor, 20. rap. Vert. 1. dol, 2. maar, 3. deel, 4. ge sel, 6. Etten, 8. mirre, 10. alg, 11. oraal, 14. Iser, 15. Eder, 18. kap. PUNT Zijn reflexen zijn in orde.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3