DE CHRISTENEN VIERDEN WEER HET KERSTFEEST DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE Nieuwjaarsadvertenties In Bloemendaal: De politie in de bloemetjes De politie van Bloemendaal houdt ongetwijfeld de beste herinneringen aan de voorbije Kerstdagen. Geschenken stroom den binnen, vaak vorzien van gedichtjes. De Bloemendaalse bevolking heeft hiermee haar waardering willen doen blij ken voor het werk van de poli tie. Br is een comité in het le- van. Er is een comité in het le- spronkelijk particuliere initia tief een georganiseerde actie heeft gemaakt, waaraan door vrijwel de gehele bevolking van Bloemendaal enthousiast wordt meegewerkt. Men heeft inmid dels besloten deze actie tot een jaarlijkse traditie te maken. gend de kerstboodschap te brengen in bet onzekere gelaten over de plaats waar zij zouden samenkomen. Zij brachten deze kerstzang op uit nodiging van een oecumenisch comi té. De zang van bekende kerstliede ren werd ondersteund met muziek van een band van het Leger des Heils. De muziek was in de cellen, die rond negen uur gesloten waren, goed te horen. BEZORGERS VAN KOLEN EN OLIE MOGEN LANGER WERKEN De staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft om, evenals vorige jiaren de aflevering van brandstof zo doeltreffend moge lijk voort/gang te doen vinden, beslo ten dat personeel op vrachtauto's, waarmee vaste en vloeibare brand stof voor verwarmdingsdoeleinden naar de verbruikers worden ver voerd, gedurende deze winterperio de, maar in ieder geval tot en met 14 maart a.s., langer mag werken. Ook het personeel van ondernemin gen, waarin de vaste- en loéibare brandstoffen worden verthande d, zal langer mogen werken. De maximum werktijd is nu voor beide categorie- en personeel 10 y2 uur per dag en 56 uur per week. Op oudejaarsavond weinig treinen Op oudejaarsavond zal na 21.00 uur een groot aantal treinen niet rijden. Wegens het te verwachten geringe reizigersverkeer zullen ongeveer drie honderd treinen, verspreid over het hele land, worden opgeheven. Op de stations hangen overzichten van de gewijzigde dienstregeling. In een onbewaakt ogenblik is zaterdagmiddag het 3-jarig zoontje van de familie Wolters te Oirlo, ge meente Vemray, in een teil met ko kend wateir gevallen. Het is woens dagavond overleden. .DIERENBESCHERMING" GAAT WEER WATERVOGELS VOEDEREN Leiden gaat weer vogels voeren. Geruggesteund door een schat van ervaringen die men vorig jaar heeft opgedaan, heeft de Nederlandsche Vereniging tot Bescherming van Die ren, afdeling Leiden, voor deze win ter weer een grote actie op touw gezet om de grote massa's vogels, die door honger en kou uit de polders naar de stad zijn gedreven, teihelpen. Evenals vorig jaar heeft men de vol ledige medewerking van enkele ge meentediensten, zoals de Plantsoe nendienst, de Markt- en Havendienst en de Brandweer. Moest men vorig jaar alle activiteiten enigszins onge organiseerd ten uitvoer leggen, thans hoopt men door een goede organisa tie een maximaal resultaat te berei ken. De Markt- en Havendienst heeft reeds aan de Rijnsburgersingel, ach ter het Bevrijdingsmonument een schuurtje van rietmatten gebouwd, waarin men eventuele zieke vogels weer wat op krachten kan laten ko men. De dierenbescherming heeft een contract gesloten met een Leidse graanhandel, waardoor een bepaald aantal mensen van de dierenbescher ming dagelijks voor een vast bedrag aan graansoorten tot voeding van de vogels kan halen. ORGANISATIE De hulp, die de dierenbescherming deze winter gaat verlenen, betreft uitsluitend watervogels. Men heeft de stad verdeeld in „vakken"? bin nen de grenzen waarvan iedere „strooier" met het graan, dat hij heeft kunnen halen een totaal van on geveer 20 kilo per dag! de vogels kan yoederen. De Plantsoenendienst zal, wanneer de vakanties voorbij zijn, brood gaan ophalen bij de scholen, zoals dit vorig jaar is gebeurd. Vorig jaar is een grote hoeveelh,eid levertraan inge kocht, waarvan' nog ongeveer de helft over is. In deze levertraan wordt het opgehaalde brood gedrenkt, waarna het aan de vogels wordt gestrooid. GROTE BEDRAGEN Naar alle waarschijnlijkheid zal ook de padvinderij worden ingeschakeld. Een toezegging in deze richting is reeds gedaan door de ondercomman dant van de Leidse Brandweer, de heer Kosten. Voor de komende maand is een be drag van ongeveer 1700 gulden uit getrokken voor de voedering van de vogels, welk bedrag door de dieren bescherming zelf geheel is bijeenge bracht, daar deze verening zonder enige subsidie dit werk verricht. Het is duidelijk, dat dit bedrag bij een lang aanhouden van de vorst nog flink zal stijgen. Bijdragen worden gaarne ingewacht op girorekening 64739, ten name van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, afdeling Leiden en Omstreken, te Leiden. Pdus Paulus bezocht armen in Rome Duizenden Arabische christenen uit Israël zijn dinsdag door de Mandel- baumpoort de oude stad binnen ge gaan om de plechtigheden van Kerst avond in Bethlehem te gaan bijwo nen. Het waren voor het merendeel vrouwen en kinderen, beladen met geschenken voor hun familieleden in Jordanië. Slechts eens per jaar, in de Kersttijd, wordt door de Jordaan se autoriteiten binnenkomst uit Is raël toegestaan. Veel kerstgangers werden door hun verwanten afge haald. Hiet aamtall bezoekers aain Jerusa lem is dit jaar aangegroeid tot 50.000 toeristen en verslaggevers, die die hioteis doen uitpuilen tot na het be zoek dat paus Paulus aan het Heilige Land gaat brengen. In Bethlehem verdrongen zich dui zenden pelgrims en toeristen in de nauwe bekedde straatjes om de pro cessie te kunnen zien. Een tiendui zend mensen schaarden zich achter de drie wijzen uit het oosten, op weg naar de geboorteplaats van Christus. De katholieke patriarch, Alberto Gor- ri, was per auto van Jerusalem naar Bethl/ehem gereden, waar hij door honderden priesters, zusters, koor knapen en meisjes in zwarte tunie ken en witte koorhemden werd ont vangen. Patriarch Gorri droeg daar na de H. Mis op in de St. Gatharina- kerk. Op verscheidene plaatsen in het Jordaanse plaatsje zijn al borden1 aangebracht met de woorden „Wel kom aan de opvolger van St. Petrus". De gemeenteraad heeft besloten een van de straten, waardoor de paus zal gaan, te herdopen in de Paus Panlus de Zesde-straat. In Rome Paus Paulus heeft, tijdens de H. Mis die in de Kerstnacht rond het mid dernachtelijk uur in de Sixtijnse ka pel werd gecelebreerd, in enkele woorden tot de aanwezige diploma ten met kracht gepleit voor onver moeide onderhandelingen, zelfs als die verneder end mochten zijn, om oorlog te vermijden. De paus zei: „om onder de mensen vrede te la ten heersen is het soms noodzakelijk, zoals u uiit ervaring weet, om iets van het eigen prestige of de eigen superioriteit op te offeren." De middernachtsmis droeg de H. Vader op in .de parochiekerk van de H. Michaël in Pietralata in een van de armste buitenwijken van Rome. Na de H. Mis ontving Panlus.VI van kinderen kerstgeschenken: brood, wijn, een korf met vruchten en een lam. Daarna begaf de H. Vader zich onverwacht naar het huis van een jonge vrouw, die sedert haar vijf tiende jaar verlamd in bed ligt. De H. Vader sprak kort met haar en haar familieleden en deelde ge schenken uit. Alvorens naar het Va- tikaan terug te keren voor het op dragen van de laatste H. Mis, be zocht de paus een instituut van kreu pele kinderen op het Foro Italico. Na de H. Mis in de St. Pieter be gaf die H. Vader zich 'maair de bui tenloggia voor het geven van die ze gen Urbi et Orbi, voor stad en we reld. In een kort inleidend woordje, wenste de H. Vader allen de vrede van Kerstmis, de vrede van God, 'n vrede die tot de vrede in de zielen en met de broeders leidt. In het houten noodkerkje van Lon- garone werd de H. Mis gelezen aan de houten tafel die daar als altaar gebruikt wordt, voor de overlevenden van de ramp die de plaats dit jaar heeft getroffen bij de doorbraak van de Vaiont-stuwdam. Op het immense kerkhof zijn tienhuizend verse anje lieren uit Nederland op de graven van de slachtoffers neergezet. RUSSISCHE PATRIARCH WOONDE NACHTMIS BIJ Voor de eerste maal in de geschie denis heeft èen Orthodoxe patriarch een Nachtmis in de Sow jet-Unie bij- bewoomd. De metropoliet van Lenin grad, de Orthodoxe bisshcop Nicode- mus, was namelijk aanwezig bij de Nachtmis die in de enige katholieke kerk, die in Moskou o-pen is, de Franse kerk van de Heilige Lodewijk. De celebrerende priester noemde dit in zijn preek een bewijs te meer van die toenadering tussen de Kerken, 'n Talrijk publik, waaronder verschei dene jongeren, woonde hieir de NaChtmis bij. Tegen een boom gereden en gedood is in de nacht van Eerste op Tweede Kerstdag de 34-jarige tand arts L. Boon en uit Weert toen hij op de Kesselse weg in Helden met zijn auto over een glad weggedeelte slipte. Zijn echtgenote werd zwaar gewond. De derde inzittende, een broer van de vrouw, kreeg lichte verwondingen. (Advertentie) PAARDESPORT KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de op Tweede Kerstdag gehouden draverijen te iïilversium luiden: Mistletoeprijs, 2040 m: Benjo Kin- ïey (J. v. Leeuwen) 3.09.2 km, tijd 1.34.6, 2 Blauwe Reiger S., 3 Bona Dea Wilkes J. Tot. win. f 5.50, pl. f2.20, f2.30, f2.50, gek. f 10.50, cov. f 4.50. Kerstboomprijs, 2040 m, voor ama- téurrijders: 1 Yonker Hanover (W L. A. Kohier) 3.05.7, 1.30.1, 2 Bram Williams, 3 Angellne B. Tot. win. f5.10, pl. f2.20, f 1.80, f3.60, gek. f 11.10, cov. f5.70. Grote Kerstprijs 1, 2000 m, met autostart: 1 Vincent Holland ia (A. G. Jansen) 2.53.5, 1.26.8, 2 Wendy Holilandiia, 3 Un Gamin. Tot. win. f31.30, pi. f4.-, f 1.70, f2.10, gek. f37.80, cov. f4.40, trio f2009.20. Grote Kerstprijs 2, 2000 m: 1 Quick silver S (J. Wagenaar jr.) 2.49,6, 1.23.1, 2 Midas G., 3 l'Bspoir B. Tot. win. f4.20, pl. f 1.90, f2.-, f3.70, gek. f6.20, cov. f4.50. Hulstprijs, 2420 m: 1 Bailerine (P. Petersen) 3.38.7, 1.31.1, 2 Bento, 3 Amice Holiandia. Tot. win. f4.50, pl. f2.-, f 1.70, f2.50, gek. f4.80, cov. f 5.30. Kerstkransprijs, 2000 m, Ie afde ling: 1 Zamora (J. Leeuwenkamp) 2.56.6, 1.28,3, 2 Zelda's Happiness, 3 Art Erebus. Tot. win. f 4.70, pil. f 1.80, f 1.60, f 1.70, gek. f5.90, cov. f4.70. Idem, 2e afd.: 1 X Bond (A. Ghes- kes) 2.57.5, 1.28.8, 2 Yssel, 3 Zippy Erebus. Tot. win. f 2.-, pl. f 1.20, f 1.70. f 1.40, gek. f9.90, cov. fll.-. Kers-tklokkenprijs, 2400 m, met autostart: 1 Wodan (J. v. Dooye- weerd) 3.32.-, 1.28.3, 2 Zahir B„ 3 Wings. Tot. win. f 7.50, pl. f 2.60, f 1.60, f2.30, gek. f 17.30, cov. f4.30. trio f330.10. Kersttroostprijs, 2900 m: 1 Xirene HoLlandia (W. Leeuwenkamp) 4.19.3, 1.28.9, 2 Zsa Zsa du Commerce, 3 Win dy Hanover. Tot. win. f 2.30, pl. f 1.40, f 2.40, f 1.70, gek. f7 40, oov. f7.-. Finale grote Kerstprijs, 2000 m: 1 Quicksilver S. (J. Wagenaar jr 2.51.6, 1.23.3, 2 l'Espoire B., 3 Mida- G Tot. win. f 3.10, pl. f 1.20, f 1.50. f 1.50, gek. f 4.60, cov. f 6.20. Totalasator-omzet f 233.016,-. Snort in 't kort /MffST 3o9. J'J ff/fó 20E&&A/ r-: <j&>7£ (MRSPWNZ Het Amsterdamse basketbalteam The Wolves één van de toonaange vende Nederlandse clubs uit de ere divisie heeft donderdag in Ostrava (Tsjecho-Slowakije) met 88-84 ver loren van de plaatselijke vereniging, die in hoogste klasse van de Tsjechi sche basketbalcompetitie uitkomt. ®.De Russische grootmeester Mikhail Botwinnik heeft tweede Kerstdag in Amsterdam een klok-séance gespeeld tegen -15 vooraanstaande hoofdklas sers uit Nederland. Botwinnik zege vierde negen maal, speelde vier par tijen remise en verloor er twee. De Russische schakers Spassky, Kholmov en Stein zullen van 7 t.m. 15 januari in een beslissingswed strijd uitmaken, wie zich kampioen van Rusland mag noemen. In de strijd om het kampioenschap eindig den zij namelijk allen met twaalf punten uit 19 partijen op de eerste plaats. Feestdagen... Seven-Up hoort erbij. Als,fris drank, als mixdrank, als fééstdrank. Mix eens met Seven-Up: Oude of jonge jenever, bessen- of citroenjenever, cognac of vermouth... ver rukkelijk! Probeert u Seven-Up ook eens aan tafel. Seven-Up is ook verkrijg baar in handige draagcar- tons en in de voordelige VERRUKKELIJK Meisje wilde uit haat tegen moeder broertje wurgen Een 22-jarig meisje, afkomstig uit Den Haag, Basje B., heeft tegenover de Haagse politie bekend eind vori ge week gepoogd te hebben haar jongste broertje Japie te wurgen. De jonge vrouw, die reeds enkele jaren geleden van huis was weggelopen, bracht in verband met de Kerstda gen een bezoek aan haar ouders. Toen zij thuiskwam, trof zij haar 2 jong ste broers aan, een jongen van 12 en een van 6 jaar. De oudste jongen verdween, toen zijn zus thuiskwam, waardoor zij alleen achterbleef met haar jongste broer. Zij greep het knaapje bij de keel, toen zij dacht, dat het kind dood was, verliet zij het huis. Het jongetje kwam echter enige tijd later weer bij, en liep huilend naar de buren, klagend dat zijn oud ste zusje hem „zo had geplaagd". Eerst dinsdag heeft de vrouw zich bij de Haagse politie aangemeld. De ouders, die van het relaas van hun jongste zoon hevig waren geschrok ken, hadden toen reeds de politie ge waarschuwd. De jongen, die volko men overstuur is, is door de politie ondervraagd. Hij heeft van de wur gingspoging slechts een wondje aan de kaak overgehoudeh. Rangeerder doodgedrukt De 50-jarige voorman-rangeerder J. Jillings is hedenmorgen op het si jowegemplacement van Leeuwar den bekneld geraakttussen de buf fers van twee goederenwagens. De man is ter plaatse overleden. Kerstzang voor gevangenen Vierhonderd jonge mensen van verschillende kerkgenoo tschapp en, zijn op de vooravond van Kerstmis maar een braakliggend terrein naast het Huis van Bewaring aan de Ca- suaristraat te Den Haag getrokken om kerstliederen te zingen. De deel nemers waren bij de oproep om zin- Op Kerstavond brak een enorme brand uit in het paviljoen „Dennenoord" van het psychiatrisch Ziekenhuis Vogelenzang te Bennebroék. De ochtend na de brand nam Koning Winter zijn intrek in het afgebrande gebouw en vestigde zich aan de beddespijlen en vormden zo een fraai decor van ijs pegels in de verbrande ruïne. DE LEIDSE COURANT (Advertentie) Tarief: kleine advertenties 1.50, uitsluitend tegen contante betaling; gewone advertenties 0.18 per m.m. SPOEDIGE OPGAVE TEN ZEERSTE GEWENST. ADVERTENTIE-AFDELING

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9