EN EN VERTROKKEN UIT LEIDEN Verkocht 16 La. bouwgrond voor bijna 5 miljoen TWEE MEISJES NAAR 'T ZIEKENHUIS Burgemeester Hogenboom sloeg eerste paal nieuwe katholieke tuinbouwschool VEEHOUDER REDT ZICHZELF UIT GEZONKEN AUTO VRIJDAG 20 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1Ü t rinfn D. 3 170-159: Groenoord 3-Sportief 3 Koumans; Sandrina d.v. J. de Wit zantstraait 107; H. Gnoenewold en LEilULi^l 167V«-159Vt; Groenoord 3-Centrum 3 en J. Jonk; Maria Adriana d.v. A. fam., geneesheer, Debuesystraat 16. rr 1 162-162; P. v. H. 2-Centrum 3 178- Wassenburg en L. J. de Jongh; Jo- 11. VOOl* 1 UlIlbOUW 150; Sportief 3-Oosthoek 3 171Vï- seline Hendrina Monica d.v. P. _van VERTROKKEN PERSONEN IN^DE Kon. en Plantkunde besprak kerstversieringen De afdeling Leiden van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde sloot gisteravond in het WEEK VAN 5—12 DEC. 1963 H. Bloot en fam., Kloksteeg 7, Sas- 156*/*; P. v. H. 2-4 Azen 2 165*/»- Veen en B. H. J. van Seventer; Wil- 174'/!; 4 Azen 2-MDS 2 166-164; MDS lem Henri Bruno z.v. C. J. van Ros- g oiuui 2-Oosthoek 3 154-165; Centrum 3- sem en A. M. E. van Dunne, Rajeev senheim, Linnaeushove 6; H. G. Sou- Centrum 2 153-187; 4 Azen I-T. en D. z.v. J. S. Singh en M. I. Molares man en Raamsteeg 5, Amsterdam, 2 167-158; SLF 2-Oosthoek 2 182- Mora; Bernard Matthieu z.v. R. La Emmikhoenstr. 169; H J. Helvenstein 162; Oosthoek 2-4 Azen I 159-170. i OEGSTGEEST Rivière en E. Musterd. Ondertrouwd: A. Peursum en A. J. de Mooij. en fam., Oude Rijn 150, Rotterdam, Strevelsweg 26b; J. J. F. van Dijk en fam., de Laat de Kanterstr. 33, Amster- Plantkunde sloot gisteravond ui net Geslaagd Aan de Technische 1 dam' Comeniusstraat 1591; P. v. Veen Geref. Jeugdhuis het jaar 1963 al met HoeSchMl te Drfft is geslaagd VTOr ai dtarkenhiirv^ H H -SSj en fam" Haarlammerwe9 46a> Koude- een goedbezochte ledenbijeenkomst. "e0fef™~;ntek^d^aJMci^g.^ van Stakenburg RH. Horz en kel,k a d Rijn Pr Marijkestraat 21; A. De heer C. G. de Koning, leraar in nfeUr dTheeJ- J K""iin ,am Hansenstr 103a- 0eest" de bloemsierkunst, droeg met zijn Oegstgeest causerie onder het motto: „Rond T Kerstmis" in hoge mate hij tot het Geboren: Erik z.v. G. M M. Kop- A. M. J Torreman welslagen van de avond. Pers en T- Vreeman; Robertus Jo- Overleden: H. Dijkhuis, w.v. B, In zijn welkomstwoord richtte de hannes z.v. J. W. M. Osse en J. H. der Werff. voorzitter, de heer J. H. Smit, zich in het bijzonder tot enige nieuwe le- J^T?tF|7Prril^lf\C den, die hij vervolgens met een toe- - f V p X I I I - IJ r passelijk woord als lid vna de Maat- U f lul/iJ schappij installeerde. Door deze nieu- nr.nn AMrV f^T we leden sluit de afdeling Leiden het rfa'Ik XI JV |*ni Inl jaar 1963 af met 230 leden, waarme- de Leiden, aldus de voorzitter, lande- GEVESTIGDE PERSONEN IN DE r; v; r.-■ -•- Kleijn en fam., Hansenstr. 103a, Oegst- Kuidersma te M. Knynenburg; C. M. van Diemen geest clematislaan 5; J. de Gouw en an 1^' re J?aan' en fam.. Munnikenstraat 24, 's-Graven- m hage, Windesheimstraat 56; A. Kortland en fam., Warmonderstraat 3, Katwijk, Boslaan 149; L. W. v. d. Poll en fam., Dolhuisteeg 3, Schoonhoven, Oude Sin gel 142; B. P. Lancel en fam., Rijnsbur- gerweg 79, Uithoorn, Multatuilaan 7; J. Honcoop en fam., Botermarkt 24, Reeu- wijk, Bunchestraat 7; J. L. Samson en fam.,' Plantsoen 45, Suriname; H. J. G. Kuijper en fam., Stieltjesstraat 17, Ede Koster, employé, Warmonderweg 09; Old, Gasthuisbouwing 39; H. van der lijk gezien een bijzonder goed figuur WEEK VAN 5 DEC.12 DEC. 1963 J. P. C. van Kasteren, militair, Mors- Kwaak en fam., v. Vollenhovenplein 73, slaat. Aan de hand van een honderdtal j l. A. Stockmann en fam., grossier J. D B. Ewens en fam., scheeps- straat 62-64; F. C. V. de Groot, Vree- Leiderdorp, Dijkgravenlaan 4; M. Kee- werktb. kundige, Moddermanstr. 9; wijkstraat 27; H. L. Knook, medisch reweer en fam., Parkstraat löaJCatwijk, Kaiserstraat 38; W. H. J. van Nachtegaallaan 129; J. d. Water en zkoll vav. j.w.m v vv... ..w - o jlj. a. kj>l4a.ktliai911 dl a dl ii., glwjll.1 cloo-, lltuoviv^uuc v - /-lit on t> li j m Iraaie kleurendia's, vertelde de heer huish. airt., St. Jacobsgracht 2a; J. der Meel, seor. jongerenorg., H. de tam-. Jac. Catslaan 30, Rotterdam, Trou- De Koning vele leerzame en interes- v. Leeuwen en fam. metselaar, Mors- -00,1n~ n T,"""rTQ T santé bijzonderheden iinzake de juis- w0g 137; o. A. Hewitt en fam. auto- Vriesstraat 55; C. de Korver, adj. in- badourlaan 284; G. C. van Brugge, Lom- speet. verz. mij., Zoeterwoudseweg bokstraat 23, 's-Gravenhage, Lange Po- te en meest smaakvolle opmaak van monteur', Oude Singel 46; J. Wieffe- 124; T. Oktem, Noordeindeplein 4a; ten 17a: P. J. W. van Dongen, Noord kerststukjes, die zo'n essentieed on- rmg fam., rijksambtenaar, Corel- I. J. W. Bloembergen, Zoeterwoudse- einde 2a, Haarlem, Vinkenstraat 36; M. Oerdeel van de gehele kerstversie- listraat 31; J. Karregat en fam. he- singel 96; J. Tjoeng, Rijnsburgerweg S. Krekelaar, Levendaal 39, 's-Graven- ring vormen. Dank zij een sinds kort keiaar, Sumatrasbraat 30a; K. Teske 37; J. C. Bedaux, Montgomerystraat hage, Hogewal 2; A. Voituron, Varken- op de markt gebracht schuimrubber- en fam. wiltwijner, Rijnzichtstraat 25; I. H. de Melker, Houtlaan 55; M. markt 11, 's-Gravenhage, Elboogstr. 40; produkt van Amerikaanse vinding 22; J. Hoogervorst en fam. goudsmit, M. Vruggink, 1.1. verpleegster, Merel- J- E. M., ten Dijk, Haven 18, Oegstgeest, kan een ieder, die een beetje han- Mazartstraat 161; C. P. Turk en fam., straat 21; L. Keereweer, Oude Rijn Pr. Irenelaan 10; H. J. M. v. d. Meer. digiheid en smaak bezit, zelf zijn tuinder, Witte Rozenstraat 56; K. M. 19a; M. Verschuijl, Klikspaanweg 43; Hooigracht 15, Alphen a. d. Rijn, Kerk- •igen kerststukjes opmaken en hier- Damstra, verzekerings-inspect., Vijf E. O. L. Boeck, hulp i. d. huish., Ka- vaartsweg 19; J. A. Oude Elferink, Oude aan tal van variaties geven, 't Nieu- Meiplein 86; M. R. H. van der Vlugt, naaiweg 173; M. H. van Woerden, Singel 238, Amsterdam, Bilderdijkpark we prodiukt maakt het tot dusver ge- militair, Hoge Rijndijk 54; H. E. Beu- werkt, bouwk. ingenieur, Beatrixstr. Ill; L van Klaveren, Resedastraat 24. bruikte z.g. sphagnum (veenmos) kema toe Water, Rapenburg 53; T. 27; E. van der Noort, verkoopster, Schiedam, Havendijk 103; K. A. Zijlstra, niet alileen overbodig, dooh biedt zelfs j. c. Timp, verpleeghulp, Conincks- Oude Rijn 5; L. F. Cavé, kledingper- Stieltjestraat 1, Wasenaar, Pr. v. Wiel- in vele opzichte meer mogelijkheden, hof 1; D. Sonneveld, Maredijk 19a; ser, Magd. Moonsstraat 23a; G. Toffo- laan 13; J. G. Cobets. Marnixstraat 32, zowel wat de decoratie als de varia- j Schuitema, 1.1. verpleegster, de L. lo, metaalarbeider, Nw. Beestenmarkt 's-Gravenhage, Douzestraat 4: A. T. M. tie betreft. Via de dia's liet de heer de Kanterstr. 2; M. E. Westbroek- 8; F. Robles Alonso, hulp i. d. huish., van Steijn, v. Speijkstraat 76, Hazers- De Koning zijn belangstellend gehoor Van der Heden, Lod. van Deijsselsitr. Rapenburg 94; A. J. M. Vasen, Ge- woude, a.b. Kromme Jaagpad: H. Proe- o.m. zien tot weilke fraaie prestaties 28; W. B. Burton, Sterrenwacht 2; recht 2; G. J. M. van der Ploeg, ci- me, P. Paaltjespad 3, 's-Gravenhage, Ci- die amateur-kerststukjes-opmaker j. 'w. Boender, 1.1. verpleegster, Witte viel ingenieur, Vondellaan 5; J. G. troestraat 62; J. Beusker, Rijnsburger- thuis kan komen en zijn bijdrage kan Rozensstx. 21; R. M. del Prado, mili- Oberman, diakonaal helpster, Heren- weg 10, Rotterdam, Doezastraat 6a; M. leveren aan een alleszins geslaaigde taix, Hooigracht 28; J. G. Tielenius, gracht 13; D. E. Schaaij, elektricien, kerstversiering. Na zijn causerie gaf Kruythoff, Plantsoen 79; M. M. Lens Kastanjekade 2; S. H. Brantsma, Ho- Groen-Huzman Antolin, Oude Vest 187a, Oegstgeest, Rijnzichtweg de heer De Koning nog een vakkun- van Rijn, Oude Rijn 22; G. Mulckhijse gewoerd 81; M. Bosman, maatsch. IJkema, Breestraat 141, Smallingerland, dige en leerzame demonstratie van 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; werkster, Mozartstraat 163; C. J. van Voermanspad 7; C. G. Verhage, Uiterste- bloemsöhikken en -binden, alsmede G. Plug, militair, Noordeinde 2a; W. der Wall, cafétariahouder, Vijf Mei- gracht 37, Hazerswoude. Jan Steenstr. van de velie mogelijkheden inzake 'n Wardojo, Warmonderweg 45; E. M. G. plein 4; M. C. Gesser-Sleur en fam., 18; K. Stougie, Buys Ballotstraat 48, smaakvolle kerstversiering en 't op- Dekker, serveerster, Stalpaertshof 4; Pr. Frederikstr. 40; J. Rijnsburger- Gouda, Thorbeckelaan 83; J. G. Vos- maken van een fraai decoratief kerst- j. G. Gunning, 1.1. verpleegster, P. J. Jansen, telefoniste, Lindestraat 17a; kuijl, Hansenstraat 12g, Haarlemmer- da; J. Schouten, Hooigracht 12, Z.-Afri- ka: A Hempius, Cronesteinkade 16, Zaandam, Pr. Hendrikkade 10; H. G. Egter v. Wissekerke, J. van Goijkade 18, Laren H.H., Lingenskamp 34; I. M. J. S. van Berkel, Rijnsburgerweg 10, Zwitserland; F. J. Cleton, v. Swieten- straat 13, Oegstgeest, Rhijngeesterstr.w. 78; J. A. M. Homan-v. Marwijk, Zijl singel 65a, Sassenheim, Frankenhorst 29b; A. E. v. d. Kraan-Vork, v. d. Waal straat 62, Sassenheim, Linnaeushove 8; T. W. Akerboom en fam.. a.b. Schelpen kade. Breda, Oude Bogerd 12;; E. M. Theelen en fam., Mozartstr. 133, Venlo, Deken v. Oppensingel 104; M. T. Knol- Juffermans, v. Hogendorpstr. 60, Blok ker, Bangert 31; M. A. J. van Ingen, Nieuwsteeg 41. Bloemendaal, Dahlia laan 32; M. C. Westermann, Papengr. 24( Utrecht, Nieuwe Gracht 42; M. M. Holm, Hoogl. Kerkgracht 42, Oegstgeest, Lelielaan 17, A. C. Bestelink, H. Rijn dijk 276, Leiderdorp, Hoofdstraat 122; J. v. d. Valk-Wielders, Meerburgerkade 1, Oegstgeest, Clematislaan 33; J. E. de Minjer, Hoge Rijndijk 89, Heiloo N.H., de Blinkenlaan 29; J. M. Bonten, Cro nesteinkade 2, Zoetermeer, Jan Hoorn straat 29; C. J. A. Staas, Brederosraat 22, Amersfoort. Leusderweg 45; G. den Heeten. Klikspaanweg 17, Amsterdam, Sarphatistraat 135: J. H. A. Lokin, Rijn en Schiekade 78, Groningen. Hoendiep- kade 28a; W. G. A. van Sebille, Zoeer- woudsesingel 40a, Rotterdam, Brielse- laan 264 b; N. J. Dijk. Wasstraat 24, 's-Gravenhage, IJsclubweg 6. VOORSCHOTEN Ophalen huisvuil. In verband met het kerstfeest zal op donderdag 26 en vrijdag 27 december a.s. geen huisvuil opgehaald worden. Jeugdschaaktoernooi. De schaak club Voorschoten houdt in de kerst vakantie weer een jeugdschaaktoer nooi. Er zal gestreden worden om de titel „Jeugdkampioen van Voorscho ten." Bovendien ontvangt de jeugd kampioen de wisselbeker, die door de gemeente beschikbaar is gesteld. Deelnemen kunnen zij, die 12 jaar oud, doch niet ouder dan 19 jaar zijn. Men moet ingezetene zijn van de gemeente Voorschoten. Het in schrijfgeld bedraagt 0.50. Er wordt gespeeld in twee klassen. In de eer ste klas komen zij die reeds meer- Koop vandaag nog deze merkwijn bij uw slijter, de vakman-specia listvooral uwdranken.Bijöflessen Pierre Baptiste (blanc - rouge - rosé) tijdelijk de 7e fles gratie. Importeur: N.V. WIJNHANDEL M. REUCHLIN ZN. ROTTERDAM - DEN HAAG malen hebben deelgenomen aan een jeugdwedstrijd. In de tweede klasse komen ook de beginners. Prijzen zijn beschikbaar. Men kan zich aanmel den bij J. Boxman, Leidseweg 248, J. v. d. Burg, Van Kempenstraat 25 en bij J. van Os, Noortheystraat 11. Avondmarkt. Burgemeester en wethouders van Voorschoten hebben op advies van de Marktcommissie, gehoord de commissie van Advies en Overleg in Middenstandsaangelegen heden, besloten om voor de maan den januari en februari 1964 alsmede voor de weekmarktdagen van vrij dag 6 en 13 maart de sluiting van de Avondmarkt te vervroegen tot 20.00 uur. De koopavond voor de winkels blijft duren tot 21.00 uur. De markt kooplieden mogen niet verkópen voor 15.00 uur. Het publiek wordt drin gend verzocht hiermede rekening te houden en de marktkooplieden niet in verlegenheid te brengen. Sluiting gemeentehuis. Op vrij dag 27 december a.s. is het gemeen tehuis gesloten. Voor aangiften van de burgelij ke stand 'is er gelegenheid van 9.00 tot 9.30 uur v.m. Het spreekuur van de burgemeester komt eveneens te vervallen. stuk. BLokstraat 21; C. J. W. Veraart, Lam- D. W. Stol, Janvossensteeg 38; W. meer, Lisserdijk 45; D. Schoonderwaldt, Dat d*e leden van die Leidse aide- menschaniswag 49; E. B. F. G. van Leune-Alblas, Pr. Hendrikstraat 25; Roodborststraat 29, Noordwijk, Oranje- ling zioh in die komende dagen in- cVn Boom, Hoge Rijndijk 50a; H. L. E. Timmermans-van Rossum, Mo- weg 20; S. Zwarts, Nieuwsteeg 5, Cana- tensief en met plezier bezig zullen houden met het vervaardigen van smaakvolle kerststukjes behoeft nau welijks vermelding. Naast een dank woord van de voorzitter moaht de heer De Koning voor zijn leerzame les een langdurig applaus van de aan wezigen in ontvangst nemen. ALPHEN AAN DEN RIJN FEDERATIEVE KLAVERJASCOMPETITIE In het kader van de Federatieve klaverjascompetitie 1963-'64 hebben de deelnemende teams in de afge lopen dagen wederom twee ronden gespeeld. De uitslagen zagen er als volgt uit: Ereklasse: P. v. H. I-Zaalberg I 172-166; Groenoord I-T. en D. I 172- 153; Zaalberg I-SLF I 171»/s-169V2: GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHEND AM Gladde wegen GROOT- EN KLEINWINKELBEDRIJF GAAN SAMENWERKEN TER AAR Het visrecht in de Stompwijkse vaart, de Nieuwe vaart en de Knip- sloot werd wederom voor een ter mijn van 6 jaar verhuurd aan de heer W. J. van Veen te Stompwijk tegen een vergoeding van f 150 per jaör. De heer Kranenburg was hier niet tegen, maar hij verzocht b. en w. ook gelegenheid te geven aan- de sport-vissers. Dat is een goedkope ge- Alvorens de raad van Leidschen- b. en w. als de raad voldoening uit- legenheid voor recreatie. B. en w. dam begon met de behandeling van gesproken over het feit dat het col- zullen proberen deze suggestie te Oosthoek I-SLF I 172-153; MDS I- de agenda werden de geloofsbrieven lege het volkomen eens is gewor- doen verwezenlijken. Het voormalige Oosthoek I 162-177; 1ste klas: Groen- van het nieuw benoemde raadslid, den met het katholiek schoolbestuur schoolgebouw met woning aan de oord 2-AWS I 169-164; Sportief 2- de heer M. C. van Huisstede onder- over de verdeling van de beschik- Westvlietweg werd wederom voor Sportief I 1741/» - 17072; Sportief I- zocht waarover de heer H. P. Greu- bare schoolruimte waarbij tevens een jaar verhuurd aan de onderwijs- Oosthoek 2 164V2-179V2; T. en D. 2- ter gunstig rapport uitbracht, zodat waS overeengekomen dat de wethou- instelling van de LTB voor de prijs SLF 2 171-155; Oosthoek 2-Centrum I de heer Huisstede in de volgende ver- der van'onderwijs om de drie maan- van resp. f 6283.60 en f 1173.55 per 176-149; Centrum I-AWS I 172-162; gadering op 9 jan. a.s. zijn intrede den met genoemd bestuur eventuele jaar. AWS I-Centrum I 178-154; AWS I- kan doen. Bij de behandeling van de verdere wensen openhartig zal be- De woningen Venestraat 92 en 94 SLF 2 140-170; 2de klas: MSD2-T. en ingekomen stukken werd zowel door spreken. zijn door de gemeente aangekocht voor totaal f 12.000 en zullen worden afgebroken in het belang van de plaatselijke sanering. Op de grond van deze huizen drukt een eeuwig durend erfpacht en deze moet als nog worden afgekocht. REGIONAAL WINKELCENTRUM Na lange onderhandelingen zal het gemeentebestuur 16 ha grond verko- Donderdag was een heugelijke dag gestrekt rayon om de school te bezoe- wordt hoogbouw toegepast voor een pen aan de Stichting Regionaal voor de Tuinbouwschool in onze ge- ken en leraren moeten volkomen „mo- groot gebouw, want, zoals de gemaakte Winkelcentrum voor de prijs van meente. Toen werd namelijk de eerste biel" zijn, want het is van het ene ge- maquette aantoont, worden de lesloka- f 4.800.000. Deze grond zal door de paal de grond in gedrukt voor de nieu- bouw naar het andere trekken om de len voor het theoretisch onderwijs bo- Stichting zelf bouwrijp gemaakt moe leerstof te kunnen bemachtigen. ven elkaar gebouwd. Daaraan vast komt ten worden. De heer R. Wilke bracht een afdeling voor het praktijk werk, hulde aan b. en w. en aan alle amb- Na een voorbereidingstijd van 8 jaren, dat laagbouw is. Onder de hoogbouw is lenaren, die door htm bemoeienis be- waarin steeds weer andere oplossingen gelegenheid voor doorgang, waardoor reikt hebben dat het Haags grootwin- aan de hand werden gedaan, is het nu men aan de achterzijde komt Op het kelbedrijf in volle vriendschap zal zover dat er een nieuwe school komt terrein komt ook de zgn. schooltuin, samenwerken met de Leidschendam- Het is te begrijpen dat het personeel op hét terrein waarop ook de nieuwe waarin de leerlingen met bemestings- se middenstand, welke voldoende ge- v»n de school dat hierbü aanwezig was, kath. kleuterschool is gebouwd. De dl- en selectieproeven de opgedane kennis legenheid zal hebben om grond van een bin gezicht zette want men heeft recteur van de tuinbouwschool, de heer in de praktijk kunnen controleren. de Stichting te kopen tegen normale hier toch wel werkélük huisvestings- G. J. H. J Eibers, was blij dat de prijzen. Spr achtte de samenwerking nood. De huidige school is veel te klein eerste paal, zij het dan wel met de no- De bouw van de school vraagt nogal tussen groot- en klein-middenstands- voor de 140 leerlingen en daarom heeft dige moeilijkheden, kon worden gesla- een behoorlijke tijd, in 1965 hoopt men bedreven een unicum en vooral daar- men leslokalen gehuurd verspreid over gen. De burgemeester nam het touw het gebouw voltooid te zien. Architect voor was spr. en daarna nog enige Ter Aar en zelfs te Alphen a. d. Rijn. van de oliedrukmachine ter hand en gaf Barnhoorn heeft het toezicht. Het hei- andere leden van de raad zo erken- Nlets was hier te min voor, want de daar enkele klappen mee, waarmee de werk wordt uitgevoerd door de gebr. telyk voor de behaalde resultaten, oude afgedankte openbare school, die plechtigheid voorbij was. v. d. Berg te Bergsehoek, die daarvoor Het winkelcentrum zal gevestigd men voor niets heeft gehuurd van de een oliedrukmachine gebruiken. 40 be- worden in het uitbreidingsplan gemeente en de oude korenmolen wor- MODERNE SCHOOL tonnen palen worden geslagen voor de „^aanzicht waartoe door de ge- den als leslokalen eebruikt. hoogbouw en een gelijk aantal houten meente een zes-baans toegansweg zal De nieuwe school wordt een moderne palen voor de andere helft van het ge- aangelegd worden. Tevens is over- Op de provinciale weg die van Nieuwkoop via Aarlanderveen naar Alphen a. d. Rijn leidt, vond dins dagmorgen onder Aarlanderveen een verkeersongeval plaats tengevolge waarvan twee schoolvriendinnetjes, leerlingen v. d. Landpouwhuishoud- school te Alphen a.d. Rijn, wonende te Nieuwkoop, in het Academisch Ziekenhuis moesten worden opgeno men. Het zijn Tonny Rommen en Lea Verlooy. Lea liep een gebroken been op, Tonny kreeg een hersenschud ding. De verongelukte meisjes reden per rijwiel met nog twee dorpsgenootjes over de Provincialeweg in de richting Alphen a.d. Rijn. Op een gegeven moment kwam een van de meisjes even over de grens tussen Nieuw koop en Aarlanderveen vanwege het gladde wegdek te vallen; zij sleepte nog twee andere meisjes in haar val mee. Een van de drie gevallen meis jes viel buiten de rijbaan, maar de twee met name genoemde meisjes werden door een achteropkomende vrachtauto aangereden met gemeld gevolg. De autobestuurder, afkom stig uit Nieuwkoop, kon de meisjes niet ontwijken. Hij was zó geschrok ken, dat hij enkele seconden als het ware aan de bodem van de auto cabine genageld leek. Zijn bijrijder sprong dadelijk uit de auto om het ongeluksterrein te overzien en pas toen deze de bestuurder toeriep: „Ze leven gelukkig nog" was de bestuur der bij machte een helpende hand te bieden. KETTINGBOTSING Dit ongeval beperkte zich niet tot het voorgaande. Het gladde wegdek was oorzaak van eën kettingbotsing, waarbij acht auto's betrokken raak ten. De tweede auto die het moest ontgelden en onbruikbaar raakte, was de ziekenauto, die werd aangereden door een eveneens uit Nieuwkoop komende vrachtwagen die begon te slippen en prompt op de ziekenauto opbotste. Als gevolg hiervan moest een andere ziekenauto worden ge alarmeerd om de meisjes naar het ziekenhuis te vervoeren. Ook de volgende botsingen waren het gevolg van afremmen op de glad de weg. Vrijwel alle betrokken voer tuigen werden beschadigd. we school op het terrein aan de West- kanaalwe? te Papenveer. Burgemeester B. J. Hogenboom was bereid aan de touwtjes te trekken om het ceremonieel een officieel karakter te geven. De leerlingen, die komen uit een uit- school. Voor het eerst in onze gemeente bouw. eëngekomen dat het centrum op de eerste plaats zich zal toeleggen op de vestiging van levensmiddelenzaken, waaraan dan de plaatselijke midden stand zijn volle medewerking kan verlenep. BEGRAAFPLAATS Het voorstel tot het verlenen van een bedrag ad f 200.000 aan het ka tholiek kerkbestuur ter verbetering van de St. Agathabegraafplaats werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Van Prot. Chr. zijde werd de vraag gesteld, wanneer de reeds sinds 1954 gevoelde behoefte aan een algemene begraafplaats verwe zenlijkt zal worden. Wethouder v. d. Laan verklaarde, dat b. en w. zich daarover reeds vele malen hebben bedragen maar toen een geschikte plaats was gevonden deden zich weer grote moeilijkheden voor, zodat weer naar een andere oplossing gezocht moet worden, terwijl hierbij ook de financiële positie van de gemeente in het geding komt. B. en W. zijn het er volkomen mee eens, dat deze be graafplaatskwestie een dringende zaak is en zij hopen deze noodzaak zo spoedig mogelijk te kunnen verwe zenlijken. De Alphense veehouder P. van Vliet heeft gistéren omstreeks het middaguur wel een heel benauwd avontuur beleefd. Rijdende over de Westkanaalweg raakte hij met zijn auto door de gladheid van de weg in een slip waarna de wagen in het Aarkanaal kantelde. Na gewacht te hebben tot de druk van het water binnen en buiten de auto gelijk was, heeft hij het por tier van de geheel onder water ver dwenen auto geopend en gaf hij zich een afzet naar boven, waar hij met zijn hoofd tegen de ijssehotsen botste. Met veel moeite is hij vervolgens naar de wal gezwommen. Bij een boerderij in de omgeving vertelde hij van zijn avontuur, waarvan nier mand iets gemerkt had. De auto, die keurig recht op de bo dem van het Aarkanaal stond werd later door de kraanwagen van de fir ma Boot op het droge gehaald.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10