w Lagere scholen zwommen om de diploma's Nieuwe uitgaven Alle gekheid op een stokje... DINSDAG 17 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 v LEIDEN Vele kinderen hebben afgelopen dagen in het Zweilandbad de school - zwemlessen bekroond met het beha len van een zwemdiploma. Voor ve len was het de eerste maal dat zij aantraden voor het felbegeerde di ploma. Er was echter ook een flink aantal „routiniers", die hun zwem- capacitedten met het behalen van het diploma B bewezen zagen. De navolgende jongelui behaalden een diploma: Sumatrastraat (Hr. Brittijn). Diploma A: Gerry Korenhof; Tru dy ter Schiphorst. Sumatrastraat (Hr. Bartelsman). Diploma A: André Barends; Robbie v. d. Velden; Marja Schouten; Sjaak van Wint; Willy van Laar; Sjaak Buis. Diploma B: Rannie Schrijver; Le- nie Habraken; Terry Pico; Annie Montagne; Freddy Felix; Betty Wolf; Martin Eradus. Marpixstraat (Hr. den Haan). Diploma B: Nico Donker; Dirk Maassen v. d. Brink; Kees Verver; Jan Florissen; Jan van Dijk; Willy van Oosten; Bart Janssen Pasteurstraat (Hr. den Hertog). Diploma A: Jos Braxehoven. Diploma B: Willy Batenburg; Hen- neke Kromhout; Elsje Zandvliet; Jan- neke van Leeuwen; Ria Pijnacker; Elly v. d. Laan. Rijnsburgersingel: (Hr. Bronner): Diploma A: Nely Tegelaar; Beppie Werk; Aiiie Koree; Irene Vijlbrief. Diploma B: Sjaantje van Klave ren Haarlemmerweg (Hr. van Essen). Diploma A: Jan Stevens; Anneke de Haas; George Kerstens. Diploma B: Ankie Steenvoorden. Haarlemmerweg (Hr. Schuurman) Diploma A: Anneke Zwart; Fia Schellevis; Yvonne van Dijke; Petro Zitman; Hennie de Kier; Kees v. d. Linden. Diploma B: Ronald van Koperen; René Jansen. Driftstraat (Hr. de Vries). Diploma A: Henny Trouwee; Jetse v. d. Veer; Ineke van Haarlem; Ma- riek Smittenaar; Ma ja Ldgtvoet. Diploma B: Geertje Beyer; Willy Barendse. Driftstraat (Hr. Muntinga): Diploma A: Wijnand v. d. Berg; Tonny Bastiaan; Rinie Harteveld; Jan Gijsman. Diploma B: Hanneke van Dop; Benny Voskuil; Sanny Kromhout; Beppie Schoor; Sietse de Boer; Rina Jansen; Lenie van Straten. Timorstraat (Hr. Gigengack). Diploma A: Nelleke van Remundt; Wilma van Schie; Gonneke v. d. Boog; Bennie v. d. Sariden; Jan v. d. Stel; Piet Halvemaan; Eef Moanen; Hans van Bemmelen. Diploma B: Simon van Sohadk; Marry v. d. Bosch. Damlaan (Hr. van Adrichem). Diploma A: Elly v. d. Kraan; Joke van Egmond; Gerard Compeer; Lia Bijl; Janny Verhoef; Herman Mul der; Ineke de Vredie. Diploma B: Hans Akerboom; Jan Verhaar Hoge Morsweg (Hr. v. d. Engh). Diploma B: Nelleke v. d. Leer. Potgieterlaan (Hr. van Oudenho ven). Diploma A: Rdet van Rijn; Carla Bousie; Mdeke Pranken; Henny van Kampen; Luuk Langezaal; Aad Brou wer; Leen van Paridon; Karin van Velzen; Carla van Dam. Diploma B: Walter de Ridder. Hoge Morsweg (Hr. Sierat). Diploma A: Annemarie Ruma; Mar- jo van Hoven; Harry Wiessenberg; Wim Duyverman; Piet Esderts; Dick Groenendijk. Diploma B: John Moerland. Damlaan (Hr. Fluyt). Diploma A: Ria Siera; Jacquelien Ouwerkerk; Hiilke Vermond; Wim v. Oorden; Beppie Griesse. Diploma B: Dieneke Sierag. Storm Buysinkstraat (Hr. Roüle- ma). Diploma A: Rinie v. d. Wal; Betsie Petersen; Saskia Broerse; Nelleke v. Vliet; Elly Breeuwer. Diploma B: Marjan de Vries; Bert Vrij. Boshuizerkade (Hr. van Dalsen). Diploma A: Nelly Loosbroek; Bert van Meurs; Ernst Jonker. Diploma B: Toos Koolhaas. Da Costastraat (Hr. Volkers). Diploma A: Suze v. d. Berg; Ploon- tje Viele; Anneke Biesheuvel. Diploma B: Maarten Onvlee. Telderskade (Hr. v. d. Veen). Diploma A: André van Antwer pen; Ronald v. d. Iioff; Trees Ver hagen; Ineke Profijt; Loesje Miere- met; Irma Koome; Jolanda Luyeri- dijk. Diploma B: Jan Dulilemeyer; Pe ter Zonder van; Kees du Prie; Rineke Sanders; Frans Kopp. Boshuizerlaan (Hr. Duym). KIND IN LEIDEN VERDRONKEN Omstreeks het middaguur gisteren is de vierjarige Wimmie de Roos, gewoond hebbend aan de Molenstr te Leiden, in het water van de Ma. resingel verdronken. Het ongeluk gebeurde tegenover het Prins Hen drikplein. Over de oorzaak tast men in het duister. Het kind heeft waarschijn lijk aan de waterkant gespeeld en is uitgegleden. Er ligt geen ijs in de Maresingel. Twee jongens, die meenden, dat een aangeklede pop in het water dreef hebben het lijkje van het kind naar de wal getrokken. Toen zij de waarheid ontdekten, hebben zij een voorbijganger gewaarschuwd, een onbekend gebleven man, die nog mond-op-mond-beademing heeft toe gepast. Dit heeft niet mogen baten. Het stoffelijk overschot werd naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Diploma A: Peter Reizevoort; Bart van Hamersveld; Marian Burgering; Marieke van Doornik; Peter Bran denburg; Monique Friessen. Obrechtstraat (Hr. Noorduin). Diploma A: Wilma Boelee; Ronnie Knot. Diploma B: Loesje Maas. Johan Wagenaarlaan (Hr. Cossee). Diploma A: Harry van Baaren; Dolf Kampman; Carla de Kriek; El® Hendriks. Diploma B: Astrid Dieke; Rob v. d. Linden; Leo Rijsdam. Cesar Franckstraat (Hr. Rotteveel). Diploma A: Peter Horree; Wim v. Berge Henegouwen; Bert Boeters; Roel v. d. Stel. Drie Octoberstraat (Hr. van Weer- lee). Diploma A: Betty de Jong; Conny Favier. Diploma B: Corry van Berkel; Hen ny van Berkel; Loek de Groot; Dick Privé; Marjan van Kan; Marja Broers Stadhouderslaan (Hr. v. d. Brink). Diploma A: Loes Mulder; Joop Ma- rijt; Mery Triep; Ria Monteba. Lorentzkade (Hr. van Duursen). Diploma A: Jeanneke Geyer; Frans Langezaal; Peter de Grijs; Tonnie ten Broek; Fenneke Wakka; Margo Bark; José Lagerberg; René Lager- berig; Trudi Stuyvezand; Thea v. d Mey; Carla Sdeval; Frans Montagnes. Aad van Schie. Lammenschansweg (Zr. Edith). Diploma A: Ria v. d. Hoorn; Fran- cientje Rits; Truusje Ouwerkerk; An neke de Jong; Liesbeth van Zeilst; Tineke Slingerland. Van Vollenhovenkade (Hr. de Vries). Diploma A: Peter Keiler; Sjouke Brittijn. Diploma B: Axel Noest; Robbie Arends; Arie Kruit; Marian Brouwer; Paula Teske; Joke van Staden; Ma rianne Zierikzee; Celieke v. d. Lin den; Rudie Boom; Bert Husbos; Nel leke Kruyne. Du Rieustraat (Hr. Ravensbergen). Diploma A: Som Dj een Tan; Kees van Brero; Jelie de Vries; Karin la Court; Marja de Man; Manga Hel- mlch. Diploma B: Walter van Krieken; Judith Roosenschoon. Asserstraat (Hr. van Schaik). Diploma A. Jan van Zwieten; Jaap Luikenaar; Henk Baten; Peter Baars; Sjaak van Rijn. Oppenheimstraat (Hr. van Iterson). Diploma A: Karél van Lambalgen, Jaap Pietsold; Jetske Zonderwang; Lenneke Sweris; Jan Zitman. Diploma B: Hans Bakx; Anda Cie- re; Onno Koning; Rob van Beek. Oppenheimstraat (Hr. Poodt). Diploma A: Mary Huwae; Ria Mul link; Pim van Doozen; Ineke Kette- nis; Lucia Borst. Diploma B: Marloes Nooyens. Adriaan Pauwstraat (Hr. Berg). Diploma A: Frits v. d. Kooy; Ton ny Mastenbroek; Peter Ramp; Herm. Jan van Wijhe; Maartje Crama; Ma rijke Nortier; Nicolien v. d. Heyden. Diploma B: Wim v. d. Geuten; Pe ter van Hoven; Frans Wortman; Frans Mastenbroek; Wienand Paling; Jan Buitendijk. Lorentzkade (Hr. Berkenbosch). Diploma A: Eddy v. d. Zeeuw; Ri- ny v. d. Boogaard; Peter Kokshoorn; Kees den Hertog; Maja Zwienink. Diploma B: Marinus Boeve; Anne marie Hoorn; Lody Crabbedam. Kernstraat (Hr. v. d. Scheun). Diploma A: Mieke Braat; Frans Hogedoorn; Louis v. d. Wijngaard; Nikke Zierikzee; Irene Bey; Rudy v. Ris; Leo Kroonen Hans Teske; Her man Sleebe. Diploma B: Joke Ladan; Hans v. d. Kommer; Dick Gaasbeek; Corry van Egmond; Kees v. d. Giessen. Franchimontlaan (Hr. Witteman). Diploma A: Robert Koreman; Joost Vermey; Rik Buiting; Willy Driesen; Willemien Loenen; Joyce van Estrik. Diploma B: Marike Goosen; Eve line Vermeulen; Jan Kees Megens. Keizerlijk Luitenant in Pa rijs, door Henri Troyat. Uitg. L. J. Veens Uitg. Mij., Amsterdam. Een verhaal, dat speelt in het Parijs van 1813, toen daar de verbonden le gers, die de keizerlijke Franse armée hadden verslagen, waren binnen ge trokken. Op vrijmoedige wijze be schrijft Troyat de avonturen, waar onder de vele amoureuze, van een Russische luitenant, die wordt inge kwartierd bij een lid van de oude adel, maar daardoor tevens in aan raking komt met de nieuwe, Napo leontische adel. Méér dan een zeden roman is het echter de schildering van een tijdperk, waarin het aan zien van Europa zo drastisch veran derde. Het is als zodanig een boeiend werk, ook door de meesterlijke stijl en milieuschildering. Het moet ech ter voorbehouden blijven voor lezers met onderscheidingsvermogen. Het was op een zomerdag, door Patricia Ledward. Uitgave Sijthoff, Leiden. Een alleraardigst boek dat de lot gevallen verhaalt van een groot aan tal personen in het moderne Londen op één zomerse dag. Het leest in het begin wat moeilijk, omdat de lezer met zoveel individuen moet kennis maken, maar als de lotgevallen van hen in elkander gaan grijpen leest men het in een adem uit. Angélique en de Sultan, door Anne en Serge Colon. Uit gave Zd. Holl. Uitg. Mij. Ad. C. Stok, Den Haag. Het schrijverspaar Colon heeft weer een nieuw werk aan de AngéLique- serie toegevoegd, met nieuwe avontu ren van de vrouwelijke hoofdpersoon, die tenslotte in de harem van een Marokkaanse sultan terecht komt. Ook hier is de intrige weer meester lijk beschreven, maar zoals voor alle werken in de serie: door een grote dosis vrijmoedigheid moeten wij voorbehoud maken voor niet-rijpe le zers. Perikelen onder de palmen, door Richard Mason. Uit gave Zd. Holl. Uitg. Mij. Ad C. Stok, Den Haag. Een verhaal rond een man, die als leraar naar Jamaica gaat en daar in contact komt met een vroeg-rijpe leerlinge, die vele listen en lagen ge bruikt om hem „in te palmen". Daar omheen worden nog meer perikelen geweven, die door haar handelwijze ontstaan en het verhaal eindigt met haar zelfmoord. Ondanks het precai re gegeven, dat overigens boeiend is beschreven, is het verhaal nergens frivool al hoort het niet thuis in handen van lezers, die nog niet vol ledig tot „de jaren des ondersoheids" zijn gekomen. Het Coster-mysterle, door Wim van Helden. Uitg. Gebr. Coster, Rotterdam. De Gebr. Coster te Rotterdam, heren kledingmagazijn met o.a. een filiaal te Leiden, biedt vader en zoon deze werkelijk spannende speurdersroman aan. De auteur, een adjudant van politie, heeft reeds naam gemaakt met politieboeken voor de jeugd: „Commissaris Achterberg" en „In specteur Arglistig". 58.000 kostuums van een geheimzinnige nieuwe stof zijn de inzet van het verhaal. Zo leefden de Indiërs in het oude India, door Jeannine Auboyer. Uitg. Hollandia N.V. Baarn. Een serie boeken, die hun kwaliteit reeds bevestigd hebben. In woord en beeld wordt hier heel het verleden van India, gecompliceerd en verfijnd als het ware, weer tot leven gewekt door een levendig schrijvende vrouv^. die geen enkele waardevol aspect heeft gemist. Wat wist mr Sampson? door Henry Cecil. Uitg. A. W. Sijthoff, Leiden. Detective-story met humoristische in slag in de bekende Accolade-reeks. Raadsels en mr. Sampson, die de schijn heeft een chanteur te zijn. Mijn leven als coureur, door Rudolf Caracciola. Uitg. Prisma-Pocket. Een zelfportret van een bekende au tocoureur, waarbij alle facetten van de automobielsport in het daglicht worden gesteld. De donkere ster, door Paul Elbogen. Uitg. van Ad. M. C. Stok, Den Haag. Een boeiend en meeslepend boek over de donkere ster Ira Aldridge, die als zoon van een negerhoofdman in dit verhaal opkomt, maar die na als slaaf naar Amerika gevoerd te zijn, zijn weg begint als een van de grootste neger-acteurs, die vooral uit blonk in de vertolking van Othello. Gerechten voor gal- en lever patiënten, door Mary Hir- schel. Uitg. G. J. A. Ruys Uitgeversmij n.v. A'dam. Een diëtiste geeft recepten voor bo vengenoemde patiënten en doet dit zo dat dit boekje al de vijfde druk beleeft, hetgeen derhalve voor zich spreekt. Revolver met monogram, door Dick Pointer. Uitg. „Het Wereldvenster", Baarn. Een boeiende detectieve-roman, waarin vooral de schildering van de „couleur locale" opvallend goed is verzorgd. De ontknoping aan het einde van het boek is helaas wat slordig uitgewerkt en soms weinig reëel. Exotische volière-vogels in kleur. N.V. Uitgeversmij. „Kosmos" te Amsterdam. Prachtige kleurenfoto's van volière vogels met een toelichtende tekst van R. R. P. v. d. Mark. Een geschenk voor volière-houders. Cactussen en vetplanten in kleur. N.V. Uitgeversmij. „Kosmos", Amsterdam. Voorafgegaan door een praktische handleiding van de kweek van cac tussen volgen een groot aantal schit terende kleurenfoto's met toelichting. ONGEVALLEN EISTEN IN 1962 5.000 MENSENLEVENS In het jaar 1962 kwamen in Neder land ongeveer 5000 personen door een ongeval om het leven. Evenals in de meeste andere landen eiste het wegverkeer de meeste slachtoffers, namelijk 2.181. In totaal kwamen in 1962 1647 men sen door een val om het leven. 127 Doden waren te betreuren als gevolg van vergiftiging door gassen en dam pen. Prachtige narcissen op de Haarlemse keuring De clou van de wekelijkse keuring in het Krelagehuis was gisteren on getwijfeld de prachtige inzending narcissen van de fa. Warnaar Co., uit Sassenheim. Een tafel vol! En of men nu naar de voorname Better Times, de elegant gebouwde Peeping Tom, de charmante Early Light of de voorname „roodcup" Orange Stan dard keek, het was allemaal even best. Heel goed was ook de bekende narcis Aflame van A. v. d. Tang uit Noordwijkerhout. Veel belangstelling bestond voor de vaas Hollandse iris Wedgwood, ten tonele gebracht door het Laboratorium voor Bloembollen- onderzoek te Lisse. Hyacinten waren er niet veel. Wat multifloras van Pink Pearl, Anni Ma rie en Eros van P. Dames, Lisse, de hier al meer genoemde roserode Am sterdam, nu in beste conditie geëta leerd door A. van Bragt Zn., te Beverwijk, de blauwe zaailing 232 van Ant. Nijssen Zn., te Santpoort en de fraaie rose Eros van M. Veld- huyzen van Zanten Zn., te Lisse. Tulpen daarentegen waren de tijd van het jaar in aanmerking ge nomen uit voorraad leverbaar. Zo zagen we een groepje nieuwe zaailin gen van Gebrs. van Zanten te Hille- gom, waarvan de prachtige helderro de Oslo wel zeer sterk de aandacht trok. Ook de purperachtige Caravel- le qua kleur wel wat op de be kende Prince Charles lijkend leek een beste tulp. Verder noteerden we nog de rode, geel gerande Grandiose en de gerande Hensdnki. Een van de beste tulpen van de keuring was o.i. de geel met rood getekende Christ mas Favorite van Ant. Nijscen Zn., te Santpoort, die tevens de dubbele rode Stockholm (pijpbollen) en Ve ra Crux voor het voetlicht bracht. Christmas Favorite zagen we even eens in beste conditie van P. Hop man Zn., Hillegom >n de fa. Nieu- wenhuis te Lisse. De vrolijk getinte tulp Abodement van P. Hermans, Voorhout, die ook vorige week al in prima kwaliteit naar voren was ge bracht, had de „vuurdoop" goed door staan. Twee kisten met bloeiende exemplaren waren een week bij pl.m. 68 graden gehouden en de bloemen zagen er opmerkelijk goed uit. Er werd dan ook een broeigetuigschrift eerste klasse aan verleend. De par kiettulp Karei Doorman werd doof het Laboratorium voor Bloembollen- onderzoek te Lisse geëxposeerd. Het betrof hier bloemen van bollen, die deze zomer in Italië zijn gekweekt. De wat dofrode Ruby P^d werd in mooie kwaliteit ingezonden door J. H. Clement, Lisse, terwijl H. 't Man netje, Hillegom, eên klein, rood met getekend tulpje inzond onder nr. 39 en J. Schoorl, Lisse, een dieprode tulp onder nummer etaleerde. Gibson Brown stond,, onlangs te Feitham, vlak bq Londen, 's mor gens op in de vaste mening, dat hij die dag naar een trouwpartij moest. Hij kleedde zich dienovereenkomstig, verliet zijn woning en stapte in een voor hem vreemde auto. De motor trachtte hij te starten met een schoenlepel. De trouwpartij ging niet door, want de auto wilde niet rijden. De trouwpartij zou trouwens toch niet zijn door gegaan. De heer Brown kwam tot zijn ongewone handelingen door het innemen van verdovende middelen, die hem als astma-patiënt waren voorgeschreven. Hij werd overigens niet gestraft voor zijn wederrechtelijke daad met de auto. In een doktersverklaring werd gezegd, dat het de man verstrekte middel verwarring en hallucinaties kan veroorzaken. Soms is het middel erger dan de kwaal. Voor een Milanees was het gisteren aan de sneeuw te danken, dat hij er het leven bij hield. Tien hij in zijn werkplaats bezig was raakten 's mans kleren in brand. Hij rende naar buiten en maakte een duik in de verse sneeuw, waardoor de vlammen doofden. John McLead reed gisteren rustig met zijn auto op een weg in Californië totdat hij werd gepasseerd door een auto, die een snel heid had van ver boven de 100 kilometer. John schrok zich een aap, want achter het stuur ontwaarde hij een, kennelijk zeer op de weg geconcentreerde, chimpansee. Op het politiebureau, waar John geheel overstuur zijn verhaal vertelde, lachte men hem aanvankelijk sma kelijk uit, maar tenslotte liet de politie zich overtuigen. De wagen werd een eind verder aangehouden en ja hoor, de aap zat nog achter het stuur. Naast hem zat zijn baas, een circusartiest, die zijn aap „Tammy" geleerd had een auto te besturen. De verbaliserende agent was er heilig van overtuigd - en wij scharen ons gaarne aan zijn zijde - dat „Tammy" heel wat beter chauffeurt dan menig mense lijke bestuurder. Het is heel triest, wat daar in de binnenlanden van Borneo ge beurde, maar het moet ons over de lippen. Onder een kokospalm zaten daar acht stamhoofden gezamenlijk te bidden om een regenbui. Nog tijdens het gebed viel een kokosnoot uit de boom en doodde een van de stamhoofden. noodzakelijk, dat ik door een koning moet worden opgevolgd". Volgens hem kan gekozen worden tussen een vorst van koninklijke bloede, die ge kroond wordt, en instelling van een regentschap. Politieke waarnemers hechten bij zonder veel belang aan deze verkla ringen van Franco. De laatste tijd bestond de indruk, dat Spanje mis schien een republiek zou gaan wor den in plaats van een koninkrijk. De falangistische syndicalisten wijzen een koninkrijk beslist af en willen, dat Spanje een republiek wordt. NVV-secretaris P. de Vries Arrestant dient aanklacht in tegen politie De Haagse chauffeur Wim D. (27) heeft tegen de politie een aanklacht ingediend, omdat deze hem bij zijn aanhouding zwaar zou hebben mis handeld. D. is enige tijd geleden voor 50 pet. invalide verklaard: hij is her nia-patiënt. Zijn toestand is op het ogenblik vrij ernstig. Van de zijde van de Haagse politie is vernomen, dat bij de aanhouding niet „onnodig hardhandig te werk zijn gegaan". Franco wenst in Spanje monarchie Het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, heeft de voorstanders van een Spaanse republiek opnieuw te leurgesteld. In een gisteren in Ma drid gepubliceerd vraaggesprek met de Parijse krant „Le Figaro" ver klaarde Franco, dat er geen enkele reden bestaat om met de traditionele Spaanse staatsvorm van koninkrijk te breken en een republikeins sys teem te kiezen. Spanje is daardoor reeds tweemaal naar de ondergang gevoerd, zei hij. „Dit betekent niet overleden Op 66-jarige leeftijd is dinsdag ochtend te Amsterdam overleden de heer P. de Vries, in leven secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen. De heer De Vries, 7 september 1903 ni Ammerstol gebo ren, werd op 16 maart 1949 tot se cretaris van het NVV gekozen nadat hij daarvoor in het onderwijs werk zaam was geweest en enige jaren de Centrale Nederlandse Ambtenaren Bond als bestuurder had gediend. De laatste jaren was de heer De Vries bij het NVV in het bijzonder belast met de algemene leiding van het scholings- en vormingswerk, met de vakopleiding en de arbeidswet geving. In talrijke sociaal-economi sche en overheidsorganen maakte hij deel uit van de bestuurscolleges. De heer De Vries was ook bestuurslid van de VARA. TREINVERKEER GEHINDERD DOOR STORING ELEKTRICITEIT De treinen op de baanvakken bo ven het Noordzeekanaal hebben gis termiddag tussen half twee en drie uur hinder ondervonden van een sto ring in de elektriciteitsvoorziening die werd veroorzaakt door een tech nische moeilijkheid in de PEN-cen- trale in Velsen. Dank zij „bijvoeding" uit Amster dam konden de treinen nog wel blij ven rijden, maar zij liepen aanzien lijke vertragingen op. ELLA LEE ALS TOSCA BIJ DE NEDERLANDSE OPERA Onder leiding van de dirigent Ar- rigo Quarnieri zal vrijdagavond 20 december a.s. de eerste voorstelling gegeven worden door de Nederland se Opera van een serie Tosca-opvoe- ringen. Bij deze her-instudering berust de regie bij Jacqueline Jacobi. De titel rol zal worden gezongen door de Ameriaanse zangeres Ella Lee. De an dere solisten zijn: Jos Borelli, Jos Burcksen, Gerard Krake, Otakar Kraus, Chris Reumer, Henk Smit en Johan van der Zalm. Deze voorstelling wordt herhaald op donderdagmiddag 26 december in Amsterdam, woensdagavond 1 janu ari in Utrecht en op zondagavond 5 januari in Breda. In deze beide laatste voorstellin gen zal de Amerikaanse bariton John Modenos de rol van Scarpia zin gen. In de daarna volgende voorstel lingen van woensdagavond 15 januari in Amsterdam en maandagavond 20 januari in Rotterdam zal het weder om Otakar Kraus zijn, die de rol van Scarpia vertolkt. MIJNONTPLOFFING IN UTAH. Ten minste negen mijnwerkers zijn om het leven gekomen bij een ontploffing die maandag plaats vond in een kolenmijn in Helper (Utah). Op het ogenblik van de ontploffing verrichtten 40 mijnwerkers werk zaamheden in de mijn. De slachtoffers werkten op een diepte van ongeveer 1500 meter. Een mijnwerker werd gewond. De reddingswerkzaamheden zijn in volle gang. Tien mannen wis ten te ontsnappen. Bij een autobotsing op de Soest- dijksekade in Den Haag, is de 18-ja- rige Aretta Meijerimg gisteravond om het leven gekomen. De botsing ont stond toen een van de personenauto's in een slip raakte en dwars over de weg kwam te staan. De bestuurders van beide auto's en ook andere in zittenden liepen min of meer ernsti ge verwondingen op. Twee van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. In de binnenstad van Münohen gebeurde 'n ongewoon verkeersongeluk, toen daar een wagen met hooi kap seisde en het gehele kruispunt waar het gebeurde versperd werd. De brandweer moest de hooivork ter hand nemen om het zaakje te klaren en een half door het hooi bedolven tramstel weer uit te graven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11