SLAG ROOM Politie-adjudant H. v. Deursen (Noordwijk) kreeg bij afscheid „Pro Ecclesia" NYLON DAMES ONDERJURKEN 6.95 HUIBERS Chubby en Rina zijn tóch verloofd Mevrouw Nhoe mag in Parijs blijven Rusland blijft Indonesië van wapens voorzien 27 Bekeuringen voor Leidse melkhandelaren De lekkerste,! gezelligste zondag-koffie is koffie met VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Gisteren is in die zaal officieel afscheid genomen van adjudant H. Th. v. Deursen, die per 1 januari a.s. het politiekorps met pensioen gaat verlaten, na ruim 35 jaar op voanbeeüdlige wijze de Noord wij kse gemeenschap te hebben ge diend. Dij de ontvangst in 'de raadszaal van de heer en mevrouw v. Deur sen en famildegemoten waren tegen woordig het volledig college van b. en w., gemeentesecretaris B. Ike, de ken P. H. v. d. Bosch, W. Deijs hoofd bestuurslid van de RK Politiebond St. Michael uit Nijmegen, hoofdin specteur A. N. Merkelbach, inspec teur P. Verhoef, bijna alle korpsle den van Noordwijk en verscheidene collega's uit de omgeving. Burgemeester mr. G. F. W. v. Ber- ckel voerde als eerste het woord tot de scheidende adjudant en hij deed dit zeer gaarne, omdat hij als hoofd van de politie kon getuigen, dat de leidinggevende figuren in het korps „all round" en voor hun taak bere kend zijn, hetwelk zeker tot uiting is gekomen door het plichtsgetrouwe werk van de heer van Deursen. Aan het publiek ontgaat het meestal, wel ke een opleiding een politieagent no dig heeft om met tact te kunnen op treden en met inzicht de sfeer, voor al ten opzichte van de vele vreem delingen in onze badplaats, moet we ten te bewaren. Hierin is de heer Van Deursen volkomen geslaagd in alle sectoren van het politiewerk, zonder zich hierbij op de voorgrond te stellen. Spr. hoopte dat de jon gere korpsleden hieraan een voor beeld zullen nemen. „Het zal u hard vallen om het korps te gaan verlaten, maar een terugblik op uw eervolle dienst zal u zeker tot steun zijn." De burgemeester was zeer dank baar voor het werk wat deze be scheiden man voor die gemeenschap, maar ook voor zijn vakbond heeft gedaan, waarna hij hem de gebrui kelijke enveloppe overhandigde. Hoofdinspecteur A. N. Merkelbach was vol lof voor wat deze uiterst bescheiden man voor bet politiekorps in Noordwijk heeft verricht, waarbij het hem steeds was opgevallen de voorzichtigheid, waarmede de adju dant de nieuwe inzichten van het politiewerk in praktijk bracht, het welk voor spreker steeds een grote steun is geweest. Onder applaus overhandigde hij de adjudant het korpscadeau en aan mevr. Van Deur sen bloemen. Het hoofdbestuurslid van de RK Politiebond had gaarne de reis van Nijmegen aanvaard om bij het af scheid van de heer Van Deursen aan wezig te zijn. De politie heeft thans een goede rechtspositie. Dit is ech ter niet alleen te danken aan het hoofdbestuur, maar voor het groots te gedeelte aan de actie van de leden waarin de heer. Van Deursen een (Leidinggevende rol heeft gespeeld. Ook voor de geestelijke belangen SPECIALE VERKOOP rose - wit - bleu NATUURLIJK BIJ HERENSTRAAT van de leden heeft hij steeds op de bres gestaan, maar hierover gaf hij gaarne het woord aan de volgende spreker. Tot veler verrassing kwam nu de ken v. d. Bosch op de voorgrond. De spr. belichtte het uitstekende werk van de heer Van Deursen, verricht voor de RK Vakbond. Het was voor hem een eer te mogen mededelen, dat het ZH de Paus had behaagd de adjudant toe te kennen het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Hierna verkreeg de heer W. Deijs weer het woord, die namens het hoofdbestuur de heer Van Deursen de era-medaille van de bond en een kistje sigaren overhandigde en aan mievr. Van Deursen een boeket bloe men als dank voor de steun die zij haar man geschonken heeft voor de gewaardeerde werkzaamheden voor de bond. Namens de Poiitiespartvereniginig, welke indertijd door de heer Van Deursen was opgericht, sprak de heer Barendse en bracht hem dank voor dait initiatief waardoor niet alleen voor een gezonde ontspanning was gezorgd, doch ook het prettige onder- Haarlemmerstraat 123 Leiden - Tel. 22889 (Advertentie) linge oomitaot van het politiekorps was bevorderd. Met de wens dat het contact ook in die toekomst blijvend moge zijn, bood hij een boekwerk en sigaren aan en aan mevr. Van Deursen bloemen. De heer C. Schaap bracht dank aan de adjudant voor de groite medewer king aan de plaatselijke CPO, welk woord vergezeld ging van sigaren en bloemen. Het toezicht op de jacht wet, hetwelk resorteerde onder de heer Van Deursen, bracht voor hem nog een aangename verrassing op, want de jachtliefhebbers met onder tekening van Jhr. van Riemsdijk, hadden een mand gezonden met bos- en heistruiken, waar tussen twee prachtige hazen waren opgesteld, een bijzonder leuke attentie. Als laatste verkreeg de heer Van Deursen het woord. Hij dankte allen voor de waarderende woorden tot hem gericht en de geschenken hem aangeboden. Hij was God dankbaar, dat hij in goede gezondheid de dienst gaat verlaten. In de 35 jaren dat hij bij het korps heeft mogen dienen, is hij altijd van het standpunt uitge gaan een dienende taak te hebben. Hij dankte allen die hem hierbij behulp» zaam zijn geweest. In deze periode is hij altijd overtuigd geweest van de noodzaak van een principiële organi satie, waaraan hij gaarne heeft me degewerkt. Hij was dankbaar voor die pauselijke ondierscheiding. Bij zijn afscheid had hij nog een wens en wel „bewaar de goede geest in het korps, kijk niet alleen naar eigen belang, maar ook van die voor alle korps leden." Geheim was uitgelekt Het verhaal is tóch waar. De Ame rikaanse twistkonirug Chubby Chec ker heeft zich gisteren verloofd met de Nederlandse schoonheidskoningin en Miss World 1962, Rina Lodders. Checker, die eigenlijk Ernest Evans heet, vertelde, dat Rina en hij van plan zijn in het voorjaar in het hu welijk te treden. De datum staat echter nog niet vast. De 22-jarige zanger en danser, die over de hele wereld een twistrage 'heeft ontketend, ontmoette Rina voor het eerst dit jaar in Manilla, waar zij in dezelfde show optraden. De ouders van Rina en haar 17- jariige broer zullen 23 december naar Philadelphia komen. De verloofden hadden het nieuws geheim willen houden tot Kerstmis, maar moeder Lodders was er zo vol van, dat zij haar mond voorbij sprak. Op de bankrekening van Checker staat een miljoen dollar. Hartelijk lachend feliciteert Boskoops burgemeester mr. dr. E. P. Verkerk de oudste inwoner van zijn gemeente, de heer De Boer, die gisteren 95 jaar werd. In het midden de echtgenote van de burgervader, die eveneens gelukwensen aanbood. DE SPECIAALZAAK voor het Katholieke interieur (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Mevr. Ngo Dinh Nhoe heeft toe stemming gekregen zich voor onbe paalde tijd in Frankrijk te vestigen. Dit heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Een woordvoerder voor het minis terie heeft verklaard, dat er geen sprake is van een politiek asiel. Mevr. Nhoe, weduwe van de broer van de Zuidvietnamese president, kwaim de vorige week in Parijs aan. Haar kinderen zijn op Franse scho len. Stuitende uitzending van Cambodjaanse radio De Amerikaanse regering heeft de Cambodjaanse autoriteiten ophelde ring gevraagd over een uitzending van de Cambodjaanse radio, waarin op stuitende wijze zou zijn gerea geerd op de dood van president Ken nedy. In de uitzending was gezegd, dat het Cambodjaanse volk met vreugde kennis heeft genomen van de berich ten over de dood van president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam, pre mier Sarit Thanarat van Thailand en van „De grote baas van deze agres sors". In deze laatste passage wordt, naar de mening van Washington gedoeld op de moord op het Amerikaanse staatshoofd. CAMBODJA RIEP AMBASSADEUR UIT V.S. TERUG Het staatshoofd van Cambodja, prins Norodom Sihanoek, heeft me degedeeld de ambassadeur van Cam bodja in Washington, alsmede het gehele personeel van de ambassade te hebben teruggeroepen. De enige uitzondering is de culturele attaché, die tot nader order als zaakgelastigde zal optreden. Prins Norodom Sihanoek verklaar de, dat dit besluit werd genomen in verband met de „felle en lasterlijke aanvallen van de Amerikaanse pers, die Cambodja heeft beschuldigd van het organiseren van een „week van haat aan de nagedachtenis van pre sident Kennedy". Libanon heeft aan vijf Saoedi- Aralbische prinsen politiek asiel ver leend, zo is van officiële Libanese zijde medegedeeld. Vier van de prin sen zqn broers van koning Saoed. De Indonesische minister voor de nationale veiligheid en stafchef van het leger, generaal Nasoetion, heeft gisteren op een persconferentie te Parijs verklaard, dat de Sowjet-Unie Indonesië van wapens zal voorzien, indien het Westen dit niet meer wil doen. „Ik heb kortgeleden te Moskou 'n overeenkomst voor de levering van Russische wapens gesloten. Een per manente Indonesische vertegenwoor diging werkt aldaar aan een pro gramma voor de wapenleveringen. Ik keer naar Indonesië terug met _'t gevoel, dat ik de veiligheid van mijn land heb verzekerd", aldus generaal Nasoetion. Met de grootste sortering KERSTGROEPEN KERSTSTALLEN (Advertentie) Argentinië vraagt Madrid uitlevering van Peron De Argentijnse regering heeft de Spaanse autoriteiten om uitlevering van ex-president Juan Peron ge vraagd. Zij wil Peron namelijk doen vervolgen wegens „ontvoering van een minderjarige". Men neemt aan, dat met de in het verzoek om uitlevering genoemde minderjarige gedoeld wordt op Nelly Rivas, met wie Juan Peron in 1954 en 1955 - toen zij nog geen vijftien was - buitenechtelijk samen heeft geleefd. Zij is overigens nu al ge ruime tijd met een ander gehuwd. In de regel wordt in Spanje uitle vering geweigerd wanneer achter een desbetreffend verzoek politieke motieven worden vermoed. Ih Madrid helt men algemeen over naar de me ning, dat dit laatste hier het geval is. Hoewel de 63-jarige Peron, in bal lingschap sinds hij in 1955 ten val werd gebracht, momenteel een rustig leven leidt in een villa bij Madrid met zijn 30-jarige vrouw Isabet Martinez (met wie hij in 1961 is getrouwd), heeft de Argentijnse ex-president de afgelopen jaren tal van bezoekers uit Argentinië ontvangen, voornamelijk Peronistische leiders. Beademingsmethode redde hondeleven Brandweerlieden in het Franse dorpje Saint Vailerien hebben door een half uur lang kunstmatige adem- hialliwg volgens de mond-fop-cmand- methode toe te passen een hond. het leven gered. De hond was bedwelmd door rook doordat het hiuis van zijn baas in brand was geraakt Actie gaat door, ook in Oegstgeest en Bollenstreek Ondanks het feit, dait gisteren in Leiden 27 bekeuringen voor te hoge prijzen van melkproducten zijn uit gedeeld, zetten de melkhandelaren hun actie tegen de prijsbeheersende maatregelen van de minister voort. Zij blijven meer vragen voor pap, karnemelk, vla etc. dan door de mi nister is voorgeschreven. De bekeu ringen werden gistermiddag deels door controleurs deels door politie agenten uitgedeeld. De melkhandel van Leiden ver wacht nu een rustiger periode in af wachting van het proces, dat men ongetwijfeld over deze- kwestie zal gaan voeren. „Als anderen actie mo gen voeren voor een redelijk inko men, waarom wij dan niet", zegt men. Ook tegen een groot aantal pielk- slijters in Oegstgeest en in de bol lenstreek in proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de prijsstop op karnemelk en melkpro- dukten. De rijkspolitie verbaliseerde in Oegstgeest. Volgens het ministerie van land bouw regent het klachten, ook uit Leiden. ZOETERWOUDE Waterleidingmisère aan de Hoge Rijndijk Aan de Hoge Rijndijk zijn de laat ste dagen nare dingen gebeurd met de waterleiding. Maandag de hele dag waren de bewoners van de Wei poort tot aan de grens met Leiden van water verstoken door een lek bij de Rijnegommerstraat. Nadat men door veel tegenslag (loopzand en grondwater) pas laat in de avond het lek had kunnen lokaliseren kon men gaan dichten. Toen men dinsdag het gat bijna had dicht gemaakt spoot uit een tweede lek weer het water naar buiten. De waterleiding werd weer afgesloten waarna men woens dag begon om een nieuwe buis onder de Hoge Rijndijk door te leggen. Dag en nacht is er toen doorgewerkt. Een woord van hulde voor gemeentear chitect v. d. Broek en zijn mannen is zeker op z'n plaats. Hopelijk is nu de narigheid voorgoed voorbij. De bewoners werden in de afgelopen dagen door de gemeente van bussen water voorzien. WONINGBOUWVER. „ST. WILLIBRORD" KOCHT GROND VOOR 34 WONINGEN Gisteravond vergaderde in café Roeleven de R.K. Woningbouwver. „St. Willibrord". In zijn openings woord zei de heer J. v. d. Ploeg dat het hem speet dat nog steeds niet kan worden begonnen met de reali sering van 21 woningen in het plan Loethe. In het vervolg moeten woning- klachten voor het Dorp, bij de heer J. v. d. Drift, Rodeburgstraat 1 en voor de Hoge Rijndijk bij de heer J. P. Koek, Titus Brandsmalaan 3, op formulieren die bij de bode te hij gen zijn, worden ingediend. Ook zal men voor kleine onderhoudswerken, zoals o.m. schoorsteenvegen, gebro ken ruiten' inzetten, zelf zorg moe ten dragen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging nu ruim 400 leden telt. Het woningbezit is door het gereed komen van de 15 woningen aan de Bonifaciusstraat, toegenomen tot 200 stuks. Wat de woningbouw betreft is men nu bezig aan 15 woningen in plan Zuidhof. Verder werd er door de vereniging grond aangekocht voor 21 woningen in de Loethe en 13 woningen in de Zuidbuurt, welke na drie jaar door de huurders gekocht kunnen worden. Hiervoor kunnen al leen serieuze Zoeterwoudse kandida ten in aanmerking komen. Bij de bestuursverkiezing werden Vraag morgen dat „lekkerste flesje" aan uw melkman! (Advertentie) herkozen de heren J. P. de Boer, G. P. Koek en J. A. W. v. d. Meer. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevr. A. van DijkMolenkamp. Hoewel de jaarwisseling nog bijna drie weken in de toekomst ligt, is 't eerste ongeluk met een rotje in Den Haag al gebeurd. Donderdagmiddag gooide een 13- jarig jongetje zijn 12-jarig vriendje R. P. een rotje tegen het lichaam. De kleding van het jongetje raakte in brand en met brandwonden aan onderbuik en een been moest hij in het ziekenhuis aan het Westeinde worden opgenomen. Een enkele kilometers lange en 200 meter brede laag olie bedekte donderdagmorgen hef meer van Kon- stanz van de Rijnmonding tot Lin- dau. Woensdag was reeds olie-alarm gegeven. Hoe de oLie in de Rijn te recht is gekomen is vooralsnog een De heer W. Blijleven uit Leiden, sleepte met zijn inzending in de Pluim vee-afdeling Witte Wyandotte Hen de Erehoofdprijs in de wacht op de gisteren door de locoburgemeester van Nieuwkoop, de heer v. Dam, geopende tentoonstelling.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3