69 OSWALD SCHREEF PRO-CASTRO-BRIEVEN De beschuldigingen tegen prof. Barghoorn FRANK SINATRA'S ZOON ONTVOERD Garagehouder joeg 3 overvallers op de vlucht Stakende Boliviaanse mijnwerkers gijzelen Katwijkse ingenieur IRAELISCH-JORDAANSE COMMISSIE BEREIDT PAUSELIJK BEZOEK VOOR Benoemingen bisdom Rotterdam VOOR U LAGE VLEESPRUZEN CARBONADE LAMS Leverworst Grote Gelderse ROOKWORST 98 et. 2e voor de HALVE PRIJS GEHAKT h.o.h1,58 LEVER 1.48 JUFFROUW MAANDAG 9 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Premier Tsjoe en Lai en de Chi nese minister van buitenlandse za ken, maarschalk Tsjen-Ji, zullen vol gens een officiële Marokaanse be kendmaking een officieel bezoek aan Max-okko brengen. Volgens welin gelichte kringen zal het bezoek op 27 en 28 december plaatshebben, aan sluitend op de bezoeken die de Chi nese staatslieden zullen brengen aan De „New York Times" weet te mei- 17 augustus, heeft Oswald het over Cairo en Algiers, den, dat het comité „Fair play for een vraaggesprek, hem afgenomen Cuba" zes brieven, door Lee Harvey door een commentator van de telivi- Oswald aan het hoofdkantoor van de- sie in New Orleans. Na dat inter- ze organisatie geschreven, aan het view was hij overstroomd geworden FBI heeft overhandigd. Het blad met uitnodigingen om te komen de- brengt een exclusief interview met batteren. „Ik geloof, dat u blij kunt Vincent Lee, de leider van de orga- zijn met de ontwikkeling van de toe- nisatie, waarin deze zegt, dat hij de stand in New Orleans", zo schrijft toen in Gjoevik in het oosten van bewuste brieven heeft gevonden toen Oswald tenslotte in zijn laatste brief Noorwegen een houten trap voor ski hij donderdag de dossiers op zijn kan- van deze reeks. Hij gaf later een springers onder het gewicht van de toor doorzocht. nieuw postadres in Dallas op aan het toeschouwers bezweek. hoofdkantoor van de organisatie. In een van de brieven, zo zegt Lee Maar nieuwe brieven had men niet in Tulear op Madagascar zijn in het vraaggesprek, schrijft Oswald meer van hem ontvangen, zo zegt 300 mensen ziek geworden na het dat hij heel blij is, dat hij nu on- Lee. Zoals bekend steunt het comité eten van verse sardien. Enkelen zijn rust stookt^ en dat hij hiermee door „Fair play for Cuba" het bewind van gestorven. De aard van de vergifti- Drie Oostduitsers onder wie grenswacht zijn zaterdagnacht naar West-Duitsland gevlucht. Een twintigtal mensen heeft verwondingen opgelopen zal gaan. Deze brief is in New Or- Fidel Castro, leans gepost. Eerder had Oswald geschreven, dat hij eigenlijk „te vroeg gestart" was toen hij vergunning kreeg om een afdeling van de organisatie in New Orleans te vestigen en zich zelf, zon der goedkeuring van het hoofdkan toor, tot vertegenwoordiger van de organisatie benoemde. STRAATGEVECHT Later meldde Oswald, dat hij ge- ai-resteerd was geworden en een boe- ging staat nog niet vast. Zeventien mensen zijn zondag avond om het leven gekomen door dat te Yilmaz, bij Manisa in West- Turkije, een kleine autobus door een trein wei'd gegrepen. In Grenoble heeft zich zaterdag morgen een betrekkelijk hevige aard- scherming van de Westduitse kanse- beving vooi'gedaan. Zij duurde on- liei*, dr. Erhard in verband met een geveer acht seconden. Van verschei- anonieme telefonische mededeling, dene gebouwen scheurden de muren. dat een moordaanslag op de kanselier zal worden V eiligheidsmaatregelen voor kanselier Erhard De politie in Bonn heeft extra vei ligheidsmaatregelen getroffen ter be- als hij niet on- te van 10 dollar had gekregen na een middelijk de eisen inwilligt van Duit straatgevecht in New Orleans met se oorlogsinvaliden en voormalige Cubaanse ballingen en tegenstanders krijgsgevangenen tot uitkering van van Castro. In de vijfde brief van 12 augustus schreef Oswald, dat deze schermut seling met de mannen van de wet hem flink wat publiciteit had ver- hogere vergoedingen. Duitse ex-gevangenen, merendeels uit Russische kampen, hebben zon dag in Bonn betoogd voor een hogere schadevergoeding. Dinsdag zullen in schaft. In zijn zesde brief, gedateerd de bondshoofdstad 40.000 oorloginva. liden een betoging voor verhoging De Amerikaanse professor F. Barg hoorn heeft gisteren gezegd, dat hij bij zijn arrestatie van vorige maand in Moskou door de Russische autori teiten werd beschuldigd van pogin gen om inlichtingen te krijgen over Russische raketten. Andere beschuldigingen waren, dat hij voor de Amerikaanse geheime seci'etaris-generaal van de dienst had gewerkt toen hij deel uit- bekende zanger, gisteravond uit het Ver Naties, Oe Thant, heeft de in- maakte van de Amerikaanse ambas- Harrah's Lodge-motel, gelegen aan stelling van een Kennedy-fonds voor sadestaf in Moskou en op zijn talrijke de grens tussen de staten Californië internationale school van de Ver. reizen naar de Sowjet-Unie. Hij werd Naar de politie van het graafschap El Dorado heeft medegëdeeld, is Frank Sinatra jr., de zoon van de van hun uitkering houden. Kennedy-fonds voor intern, school van V.N. en Nevada, ontvoerd. Naties bekendgemaakt. Spontane er ten slotte van beschuldigd van Bij de politie meldde zich een jon- schenkingen die ontvangen zijn uit 1949 tot 1951 deserteurs uit het Rus- geman, een zekere John Foss, die aje delen van de Ver. Staten en va- sische leger ondervraagd te hebben, vertelde dat zondagavond op de deur liëren van twee tot duizend dollar In een televisie-intei'view zei pro van de motelkamer, waarin Sinatra zullen de kern van het fonds vormen, fessor Barghoorn, dat enkele be en hij zich bevonden, door een be- j)e schenkers hadden de gelden be- schuldigingen in feite teruggegaan zoeker werd^geklopt, die voorgaf n schikbaar gesteld in het licht van tot een jaar of twintig geleden. het geloof van de overleden presi- Professor Barghoorn, die zestien dent in de Ver. Naties en de hoop dagen na zijn arrestatie is vrijgela- pakje voor Sinatra te moeten afge ven. Toen de deur opengemaakt, uitgesproken, dat het geld zou wor- ten, zei nog te veronderstellen, dat drong een met een revolver gewa- den gebruikt voor de bevordering de Russische autoriteiten zijn opinie onderzoek in Rusland hebben be- pende man de kamer binnen, die Si* van vrede en onderling begrip. natra dwong met hem mee te gaan. Op de internationale school zitten schouwd als „ideologische spionage' Buiten stond nog een anderê man 550 kinderen uit 63 landen. Men wil Verscheidene Russen hadden bij hem te wachten, en even later reed het op deze school de leerlingen tot ter geklaagd over de krappe levensmid- zake duskundige burgers in dienst delenvoorziening en enkelen hadden laten doorschemeren dat dit te wij ten was aan premier Chroesjtsjow. Alleen maar door een stuk hout te grijpen heeft de Vughtse garage houder Nieuwkoop drie overvallers, die in de nacht van zaterdag op zondag in zijn garage waren door gedrongen en hem onder bedreiging van zijn geld poogde te ontdoen, op de vlucht kunnen jagen. Enkele uren later reeds heeft de Utrechtse politie de drie onverlaten op de verkeersrotonde Oudenrijn kunnen inrekenen. Het waren de 21- jarige winkelbediende A. K., de 25- jarige vertegenwoordiger G. F. en de 22-jarige stratenmaker W C., alle drie uit Utrecht. De heer Nieuwkoop woont boven de garage, die momenteel geheel is uitgebroken wegens een verbouwing. In het holst van de nacht, het was omstreeks twee uur, bespeurde hij onraad in de garage. Hij ging naar beneden en vond daar de drie man nen tegenover zich, die een dreigen de houding aannamen en hem om zijn geld vroegen. Een van hen hield een hand in zijn jaszak, alsof daarin een vuurwapen gereed werd gehou den. De heer Nieuwkoop liet zich echter niet intimideren en greep een stuk hout dat op de grond lag om zich te verweren. De overvallers na men direkt de vlucht. Zij hadden in de straat achter de garage een auto staan, waarvan zij bij het instappen nog gauw aan de achterzijde de num merplaat aftrokken. Omdat zij in deze deels niet verharde straat even vastliepen kon de heer Nieuwkoop echter het nummer van de voorzijde nog noteren. Dit was voor de Vughtse. politie voldoende om de Utrechtse collega's nog tijdig in kennis te stel len, die terstond de wacht aan de rotonde hebben betrokken. Bij de arrestatie is op geen van de drie mannen een vuurwapen ge vonden, wat natuurlijk niet wil zeg- SOERAKARTA CHOLERA-GEBIED Het Indonesische ministerie voor openbaar welzijn heeft gisteren mee gedeeld, dat de midden-Javaanse stad Soerakarta (Solo) tot door de cholera getroffen gebied is verklaard. Volgens het ministerie zijn tot dus verre tweehonderdduizend personen ingeënt, om verdere verspreiding van deze besmettelijke ziekte te voorko men. Er werd niets meegedeeld over het aantal choleragevallen, of even tuele doden tengevolge van deze epi demie. gen dat zij er ook in Vught geen bij zich hadden. De mannen hebben voor het ove rige bekend. Zij zijn door de Vughtse politie ingesloten en zullen aan de officier van justitie te 's-Hertogen- bosch worden voorgeleid. SCHEEPSBERICHTEN Acteon 8 te Rotterdam; Camitia-t 7 te Rotterdam; Kopionella-t 8 te Rotter dam; Korendijk 9 te Rotterdam; Sir- rah-t 7 te Rotterdam; Tara 7 van Rot terdam naar Hamburg; Amstelmeer 7 te Kobe; Amstelstad 8 te Port Lincoln; Bengalen 7 van Los Angele's naar Long view; Bovenkerk 7 van Genua naar Port Said; Ceres 7 te Antwerpen; Cha- rris 5 rede San Lorenco; Diemerdijk 8 van Portland naar Stockton; Diogenes 7 van Talcahuano naar Antofagasta; Gnymedes 8 te Cartagena; Garoet 7 Bremen naar Antwerpen; Hercules 9 te Huacho; Hollands Duin pass. 7 Pan- tellaria naar Hamburg; Limburg 7 van Colombo naar Karachi; Lycaon 7 van Aden naar Penang; Maashaven 7 te Port Harcourt; Madisonlloyd 7 te Port Said; Naess Tiger-t pass. 7 Algiers naar Le Havre; Neder Rhone 7 van Keelung naar Japan; Oranje Nassau 8 van Port ap Prince naar Puerto Limon; Osiris 6 van Kingston nar Puerto Limon; Pa lamedes 7 van Santa Lucia, 9 te Para maribo verw.; Parkhaven 7 van Lissa bon naar Recife; Pericles 9 te Matara- ni verw.; Stad Amsterdam 7 dw. Bur- lings naar Catania; Statendam 7 van New York naar Cobh; Togokust 7 van Lagos naar Freetown; Van Waerwijck 6 te Kotabaru; Waterland 7 van Rio de Janeiro naar Bahia; Willem Ruys 9 te Port au Prince; Zaanland 8 te Rosario; Dongedijk 9 te Rotterdam; Ittersum 7 van Amsterdam, 7 te Bremen; Kreon 8 te Amsterdam. Aan de gevolgen van een ver- keersongeval, dat hem zaterdagavond in Terwinselen (Limburg) is over komen, is gisteren de 78-jarige T. Kleiren uit Terwinselen in het zie kenhuis te Kerkrade overleden. De man was de rijbaan opgelopen om de bus nog te halen, waardoor hij werd aangereden door een personen auto, bestuurd door de 26-jarige J. D. uit Heerlen. Tien van de 12 inzittenden van een auto, die in Midland City, in de Amerikaanse staat Alabama, op een overweg in botsing kwam met een goederentrein, kwamen om het leven. De twee overigen werden gewond. Boliviaanse mijnwerkers houden sinds vrijdag vier Amerikanen, een Nederlander, de 38-jarige ir. C. Bloot uit Katwijk, hoofdingenieur-opzich ter bij de Boliviaanse staatsmijn bouwmaatschappij, en twaalf Boli viaanse regeringsambtenaren als gij zelaars gevangen in de tin-stad Cal- tavi, die op een hoogte van bijna vierduizend meter in het westen van Bolivia ligt. De Nederlandse ingenieur Cornells Bloot, directeur van de mijnen in Caltavi, en de vier Amerikanen, een adviseur voor arbeidszaken, twee le den van de Amerikaanse voorlich tingsdienst en een vrijwilliger van het Vredeskorps, werden aanvanke lijk vastgehouden in een radiostation van de mijn werkers-organisatie. De Amerikanen brachten een bezoek aan de streek voor een „routine-on derzoek". De mijnwerkers willen de gijze laars gebruiken om druk uit te oefe nen op de regering voor de vrijlating van drie communistische vakbonds leiders, die vrijdag in Caltavi werden gearresteerd. De vakbondsleiders werden gearresteerd op beschuldi ging van moord en fraude met vak- bondsgelden. Jr. C. Bloot, de oudste zoon van mevrouw de weduwe Bloot, Zeeweg te Katwijk, woont met vrouw en drie kinderen in La Paz, de hoofdstad van Bolivia. In 1953 studeerde de heer Bloot te Delft af als mijningenieur. Hij verrichtte vervolgens geologische werkzaamheden in Liberia en in Bo livia, waarnaar hij tweemaal een reis ondernam. Later werkte hij een jaar bij de Nederlandse staatsmijnen. Be gin juni van dit jaar vertrok ir. Bloot weer naar Bolivia, waar hij controle werkzaamheden bij alle mijnen ver richt. Ir. Bloot werd al eerder tijdens zijn verblijf in Bolivia door mijnar beiders gegijzeld. Er werd hem geen haar gekrenkt. Vanmorgen vroeg heeft de Boli viaanse regering laten weten niet t» willen buigen voor de communisti sche uitdaging met gijzelaars. Van Amerikaanse zijde heeft pre sident Johnson echter zijn hulp aan geboden om vrijlating te verkrijgen voor de Amerikaanse gijzelaars. In Washington is de gijzeling aanleiding geweest tot overleg op hoog niveau. Amerika is „tot alles bereid om pre sident Victor Paz Estensoro van Bo livia bij te staan om deze onverde digbare daad ongedaan te maken", aldus is van bevoegde zijde ver klaard. tweetal met Sinatra weg. Frank Sinatra sr. heeft kortgele- van hun eigen land en van de inter- den bekend gemaakt zijn belangen nationale gemeenschap vormen. bij twee speelhuizen in Nevada te zullen afstoten, nadat hij van de autoriteiten een berisping had gekre gen omdat hij in een der speelhui zen een bekende onderwereldfiguur, Sam Giancana, zou hebben ontvan gen. De nu 19-jarige Frank jr. is een van de drie kinderen van Frank sr. en diens eerste vrouw, Nancy Bar- bato. Wervelstorm teisterde Zuid-west Marokko Het zuidwestelijk deel van Marok ko, met name Agadir en omgeving, Alitaliaverzorgt de reis Gisteren is te Tel Aviv vernomen dat, onder het toeziend oog der Ver enigde Naties, een gemengde Israëli- sche-Jordaanse commissie zal wor den gevormd, die voorbereidingen moet treffen voor het komende be zoek van de Paus aan Palestina. Zij van Driekoningen, zal hij een H. Mis opdragen in de basiliek van het Hei lig Graf in Jerusalem. Domicilie op Jordaans gebied. De Paus zal de nachten van de vierde op de vijfde en de vijfde op de zesde januari 1964 in de Arabi sche sector van Jerusalem doorbren gen. Israël heeft het vooi-genomen be zoek van de Paus in een regerings verklaring als „een belangrijke en zeldzaam unieke gebeurtenis" be schreven. He Israëlische kabinet heeft met t-, t-, het oog op deze gebeurtenis besloten J een ministeriële commissie te be noemen, die zich bezig zal houden met alle regelingen die voor het pau- door een wervelstorm zal onder meer voorzieningen moe- geteisterd. Huizen stortten in, lan- ten treffen voor het gevolg van de derijen kwamen onder water te staan Paus en de journalisten, die hem op en wegen naar het binnenland wer- zijn reis zullen vergezellen. den onbegaanbaar. In Safi, een ha ven aan de Atlan-tisohe Oceaan on geveer 250 km. ten zuiden van Casa- op zaterdag 4 januari vroeg in de blanca, trof de bliksem een minaret ochtend met een DC 8 van de „Ali- van een moskee die instortte op de talia" naar Jordanië vertrekt waar "moeten" wor- gelovigen. Twee van hen kwamen hij om 8.30 u. zou aankomen. Slechts 1 het leven en verscheidene liepen een klein gevolg zal hetm vergezel len. Op maandag 6 januari, het feest verwondingen op. Een grote brand heeft het splinternieuwe Air Terminal van de BEA in Londen, het gebouw vanwaar de passagiers naar het vliegveld gingen, in de as gelegd. Het gebouw, dat ruim 25 miljoen gulden heeft gekost, werd op de 5e, 6e en 7e verdieping volkomen vernield. Tweehonderd brandweerlieden vochten een verbeten strijdi om het vuur met behulp van dertig stralen te blussen. Het Terminal is de vorige maand door prins Philip geopend. Olijftak Een lid van de Joi-daanse ambas sade in Rome heeft de Paus gisteren een olijftak uit de hof van Gethse- mane geschonken. Deze hof, die op Jordaans gebied ligt, zal naar alle waarschijnlijkheid tot de plaatsen behoren, die de Paus op zijn bede vaart bezoekt. De tak werd geschon ken door radio- Palestina in Jorda nië. „Al Alxram" te Cairo schreef zater dag, dat de Arabische openbare me ning er eenstemmig „op staat", dat het Vaticaan een communiqué uit geeft „waarin een eind gemaakt wordt aan de door Israël verspreide geruchten", dat Paus Paulus van plan is Israël te bezoek. Prinses Irene voor Spaans examen geslaagd Prinses Irene is vanochtend aan de universiteit van Amsterdam ge slaagd voor het rijksexamen tolk- vertaler Spaans. Koningin Juliana was bij de bekendmaking van de uitslag, circa kwart voor twaalf, xanwezig. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen heeft tot pastoor van de 22 december opgerichte parochie H. Petrus, Prins der Apostelen, te Zwijndrecht, benoemd de zeereer waarde heer P. W. A. Hillebrand. Pastoor Hillebrand heeft als bouw pastoor de oprichting van de paro chie en de kerk voorbereid. Op 5 punten in Leiden staan wij voor U klaar met 'n enorme keuze vlees, heerlijk verzorgd en laag in prijs. schouder m. kl. b, 'n fijne broodbelegging 250 gi-am BORST 1.98 CARBONADE 2.38 LAPPEN 2.78 ROLLADE 2.78 vlees voordelig en BOUT 2.98 prima voor kinderen ALLEEN WOENSDAG 'n Kwaliteitsproduct 150 gram BOTERHAMWORST 0.39 Maak er eens een fijne ragout van Ossestaart Kip Hamschijf Palingrookworst 1.98 2.00 1.50 Zeer voordelig voor U Een groot blik CAPUCIJNERS Pekelspek 1.90 Pootjes 0.50 Staartjes 0.75 Hacheevlees 1.89 55 cent le kwaliteit TAST TOE 'T IS VAN LANGE MARE 90 STEENSTRAAT 18 HAARLEMMERSTRAAT 216 HOGEWOERD 19 VIJF MEIPLEIN 144 0.65 1.00 1.40 1.20 Slechts 3 dagen massaverkoop in het Fruitpaleis HALVE PRIJZEN Alles per 2Va kg. Jonathans edel 1.40 het 2de 2Va kg. fruit voor de helft. Jonathans 1ste 1.00 Jonathans huishoud Goudreinetten moes Goudreinetten 1ste Notarisappels 1ste Glorie v. Holland 1ste 1.20 Glorie van Holland extra 1.40 Cocks Orange huish. 1.20 Golden Delicieuze le 1.30 Sterapp huishoud 0.65 Sterappels 1ste 1.20 Conferance handpeer 1.10 Het 2de 21/» kg. fruit, wat U ook koopt voor de HALVE PRIJS. HET GROENTEN- EN FRUITPALEIS Haarlemmerstraat 75 fg Voor uw kerstetalage: sneeuwmatten, crepe-pa- pier; kerstdecoratie; grote glasballen; sneeuwranden; ïjslametten; kunstbomen; kersttulpen en klokken. R. Paauw. Noordeinde 3, Roelof arendsveen. Nieuwe electr. Falcon (Lewenstein) zig-zag naaimachines in koffer (nu nog) 395.-. (Stoppen, borduren, knoopsgaten maken, enz.). Betaling ook per maand. Vraagt de monstratie of bel 32027. Herenstr. 23, Leiden, Off. Lewenstein-dealer. *3? T.V. in huur. Morgen in huis. Geen koopplicht, wel kooprecht. Verzekerd, servicedienst ook na off. garantie. Inlichtingen: tel 01712—251. Wegens vertrek meubilair, servies, kleed jes, keukengerei, glazen, lampen, klokjes. Alleen vandaag; v. Vo-llen- hovenplein 46 (Torenflat) Verleng levensduur van overhemden boorden vernieuwen vanaf 2.95 manchetten vernieuwen vanaf 2.25 binnen 14 dagen gereed. ftfaSlHedke Alleen HAARLEMMERSTRAAT 158, Tel. 33983 voor onze HERENMODE AFDELING. BREESTRAAT 114B ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5