Weerbericht WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT FAG1NA Ledenvergadering Leidse IJsclub WEDSTRIJDBAAN VAN 400 METER BLIJFT DE BELANGRIJKSTE WENS Daar de heer H. J. de Koster door drukke werkzaamheden verhinderd was de belangen van de Leidse IJs Club te behartigen nam de heer P. A. de Jong ad interim de voorzit tersfunctie waar. De heer De Jong opende de ver gadering met een hartelijk woord van welkom, speciaal gericht tot het bijna voltallige bestuur van de Leid se Studenten IJs Club. In zijn ope ningswoord memoreerde hij, dat de Leidse IJs Club nog steeds niet over een baan beschikt, zodat in de af gelopen jaren van de gastvrijheid van de Leiderdorper en Oegstgeester IJs Club gebruik gemaakt mocht worden. Blijkens informatie op het Stadhuis is er voorlopig geen moge lijkheid tot aanleg van een nieuwe baan tekomen. De sproei-ijsbaan. die oorspronkelijk in het plan Z.-W. in combinatie met een sintelbaan zou worden aangelegd, is in verband met de hoge kosten niet te realise ren. Het gemeentebestuur over weegt de geringe mogelijkheden, die er nu nog zijn overgebleven, doch tot zijn spijt kon de heer De Jong hier over geen nadere toezeggingen ver krijgen. Tijdens de afgelopen winter heeft het bestuur zich intensief bezig ge houden met het verzorgen en de openstelling van de publieke ijsba nen, waarbij in samenwerking met de gemeentelijke plantsoenendienst en de Leidse brandweer verschillen de proefboringen werden verricht. De secretaris, mr. M. P. J. van Hoeken behandelde de notulen van de vorige vergadering en gaf een zeer gedocumenteerd jaarverslag en overzicht van de helaas beperkte ac tiviteiten, die het bestuur, ondanks de buitengewoon strenge winter, kon uitoefenen. Uit het verslag van de penning meester, mr. S. C. H. Coebergh blijkt dat de financiële resultaten over het afgelopen jaar in zoverre niet onbe vredigend waren, dat de inkomsten de uitgaven ongeveer dekten. De jaarstukken waren door de kascom- missie, bestaande uit mevrouw Lot- sie en de heer Van Hoof gecontro leerd en accoord bevonden, onder dankzegging voor het vele werk, dat de administratrice, mevrouw Moo- nen, aan het bijhouden van de boe ken heeft verricht. De aftredende bestuursleden, de heren Planjer en Koopman, werden bij acclamatie herbenoemd. BEIKSOVKRZICH! PHILIPS FAVORIET Evenals gisteren heeft ook van middag de Philipshöek verreweg de grootste aandacht van de beurs voor zich opgeëist. De kooplust van de voorgaande dag werd met kracht verder voortgezet. Als tegenligger fungeerde het Amerikaanse aanbod, doch dit werd van alle kanten gre tig opgenomen. Gedurende de gehele middag was de handel in de Phi lipshöek zeer ruim. Na een opening op 150.60 liep de prijs verder uit tot 151.20. De slotnotering van gis teren was, als gemiddelde voor de laatste tape, 149.50. Het waren we derom het publiek, de beroepshan- del, alsmede Zwitserland die als ko pers in deze hoek optraden. De stuk ken verlieten de beurs, evenals gis teren, op vrijwel het hoogste punt van de dag. Philips ondervond dit maal goede steun van Wall Street, alwaar dit fondsgisteren zeer vast in de markt lag. Aanvankelijk deed ook Unilever wederom van zich spre ken met een koerswinst van 80 cent tot 141.80. Winstnemingen deden de koers inzakken tot 141.40. Aan delen Kon. Olie vielen wat tegen met een verlies van 20 cent bij een notering op f 177.30. Ook Hoogovens lieten het er vandaag bij zitten met een koersverlies van zes punten op 556. AKU ruim een punt hoger op 121. De dividend verhoging van de Amerikaanse dochter van AKU, de American Enka over het vierde kwartaal van 1963, alsmede het ex tra-dividend van 25 dollarcent, was reeds grotendeels eerder in de koers van de AKU-aandele'n verdiscon teerd. Zoals bekend zijn genoemde aandelen de laatste dagen sterk in koers gestegen, mede op bonus-ge ruchten. Wall Street sloot gisteren voor de eigen fondsen lusteloos. De Neder landse hoofdfondsen lagen er vast in de markt, waarvan vooral Philips. In de scheepvaartsector wil het nog steeds niet vlotten. De koersen gaven vandaag weinig verandering te zien ten opzichte van het slotni- veau van dinsdag. Van de leidende Cultures gaf Deli een goed koers- herstelte zien na de zwakke stem ming van dinsdag. HVA verbeterde circa vijf punten tot 165. Dit op de niet onbelangrijke dividendverho ging over het boekjaar 1962-1963 van de dochter van deze maatschappij de HVA Ethiopia. De staatsfondsen- markt was licht verdeeld met zeer weinig zaken. Claims Amsterdamsche Ballast ver lieten vandaag de beurs. Claims Bre- dero vast goed werden lager gead viseerd. Morgen, donderdag zullen de aandelen van de Electriciteit- Maatschappij „Aruba" voor het eerst worden verhandeld. De eerste koers zal, aldus de beurs, niet onbelangrijk boven de uitgiftekoers van 130 pet komen te liggen. Wilt 11 iets weten? Klaverjassen Als de ene partij gaat en geen slag haalt, krijgt de tegenpartij dan 162 of 262 punten, vraagt mevrouw H. te N. Antwoord De tegenpartij krijgt normaal 162 punten. Alleen de partij die vraagt kan via „alle slagen" (een pan, pit, of onderdoor) 262 punten verdienen. WEDSTRIJDBAAN Bij de bestuursmededelingen gaf de heer Coebergh een historisch overzicht over de moeite en vele zorgen, die het bestuur zich in de afgelopen jaren heeft getroost om tot de aanleg vajn een nieuwe ijsbaan in Leiden te komen. Hij onderschatte geenszins de grote moeilijkheden waarmede het gemeentebestuur te kampen heeft om aan de wens tot aanleg van een wedstrijdbaan van 400 meter te komen te voldoen. Het bestuur blijft streven naar de ver wezenlijking van deze wens om op deze manier nationale en interna tionale wedstrijden te kunnen orga niseren en om aan de uitgebreide bevolking van Leiden een ruime schaatsaccommodatie te kunnen bie den. Hij meende dat het gemeente bestuur in de huidige samenstelling grote belangstelling voor de sport en schaatsaccommodatie heeft en hij zou er nogmaals op willen aandrin gen, dat ook de belangen van de Leidse IJs Club sterk naar voren ge bracht worden. Indien er beslist geen ruimte voor een 400 meter wedstrijdbaan te vin den is moet het in een stad als Lei den mogelijk kunnen zijn tot de aan leg van een sproei-ijsbaan in som- binatie met de beoefening van even tuele zomersporten te komen. Het destijds in Deventer genomen ini tiatief is bijzonder geslaagd en met medewerking van de Nederlandse Sport Federatie zou een dergelijke opzet binnen Leiden gerealiseerd moeten kunnen worden. HEEN EN WEER REIZEN Tijdens de rondvraag onderstreep te de heer Wytema, praeses van de Leidse Studenten IJs Club, nog eens de noodzaak in Leiden tot aanleg van een ijsbaan te komen. Er zijn momenteel ruim 200 studenten lid van de Club, waarvan zeer vele en thousiaste en intensieve beoefenaars van de ijssport. Zo hebben ruim 25 studenten verleden jaar aan de Elf stedentocht deelgenomen. Voor het beoefenen van de schaatssport is men thans bijna geheel op de Jaap Eden-ijsbaan te Amsterdam aange wezen, waarbij het heen en weer reizen als een groot bezwaar wordt ondervonden. In dit verband wees mevrouw Lotsie op de mogelijkheid bepaalde uren op de Hoky te reser veren, waarbij echter door de afme tingen van de baan de nadruk op het kunstrijden moet worden gelegd. Volgens mevrouw Lotsie schijnt de Hoky door het gedrag van het jeug dige publiek onberijdbaar te zijn. In zijn slotwoord zegde de heer De Jong toe, dat het bestuur voor de belangen van de Leidse schaatslief hebbers op de bres zal blijven staan. Hij wenste de leden een prettig schaatsseizoen toe en sloot met een woord van dank tot de aanwezigen de vergadering. Luidruchtig avondje proeftoneel HET VORIG JAAR werd de stich ting „Het Nederlands Proefto neel" in het leven geroepen met het doel, „aankomende" auteurs een kans te geven hun stukken ten tonele te voeren. De heer A. P. van Hoek heeft deze kans gisteravond in de Leidse Schouwburg dubbel gehad. Hij was de auteur van de twee spelen, die bij elkaar voor een luidruchtig avondje hebben gezorgd. „De zak van Sinter klaas" ging er het best in. De 18e- eeuwse comedie, een zangspel ge noemd, kon hooguit beklemtonen, dat de schrijver nog steeds „aankomend" is; het vermocht nauwelijks te boeien. Niet zónder talent en vaak onder houdend was het stuk rond St.-Nico- laas eh Holle Bolle Gijs. Een middel eeuwse bruiloft werd hier opgeluis terd door de aanwezigheid van de Sint en zijn knecht, die kwistig de gasten hun feilen toonden, maar daar entegen ook het goede in elk mens met mate wisten te belonen. De vraat zucht van Holle Bolle Gijs ging zo ver, dat hij de zak van Sinterklaas ontvreemdde, maar daar hij geen hei lige en geen onschuldig kind was vond hij op een afgelegen plekje slechts de roe. Het kwam allemaal wel weer in orde met die zak van Sinterklaas en opgelucht bedacht de Sint de hele (lang niet volle) zaal met pepernoten en andere versnaperingen. GEDRAGEN door een hier en daar knappe en lang niet onaardige tekst wisselden Vondeliaanse over denkende en bespiegelende loeien en Breugheliaanse dronkemansvreugde en brooddronken jolijt elkaar af. Dat de verwarring nu en dan de regie van Anne Marie Prins enigszins geweld aan deed, doet niets af aan haar be kwame leiding. Het zangspel, dat voor de pauze werd voorgeschoteld had weinig met toneel te maken. Het was meer een satyrisch cabaret, waarin de auteur blijk geeft van een kritische inslag, die op het ogenblik in de toneellitera tuur welig tiert. A. P. van Hoek heeft, zoals vele schrijvers mèt hem, weinig op met pastoors, dominees en milita risme. En als men dan aan zijn ironie te veel enthousiasme verleent wordt de toon gemakkelijk al te grof. Enkele liedjes evenwel kwamen goed tot hun recht. A. P. van Hoek was, kort be schouwd, het meest aanvaardbaar (misschien zelfs tegen zijn zin) in zijn lichtelijk moraliserende Sinterklaas. Dr. J. W. Schulte Nordholt aanvaardde lectoraat in Noord- Amerikaanse cultuur Aan de Leidse Universiteit heeft gistermiddag de dichter J. W. Schulte Nordholt het ambt van lector in de Noordamerikaanse cultuur aanvaard met het uitspreken wan een openbare les. Leiden is de eerste universiteit waar een lector een leeropdracht van een dergelijke strekking verstrekt krijgt. In zijn openbare les besprak dr. J. W. Schulte Nordholt het leven en werken van vader en zoon John en-= John Quincy Adams, die beide pre-' sident der Verenigde Staten zijn ge-; weest. De vader was de eerste Ameri kaanse gezant in Nederland, zijn zoon studeerde toen hij 14 jaar oud was aan de Leidse Universiteit. Later is hij gezant geweest, zoals zijn va der, in Den Haag en voorts in Lon den, Berlijn en St. Petersburg, en aoht jaren minister van buitenlandse zaken voor hij zelf president werd. Maar hij heeft ook een goed deel van zijn nijvere leven gewijd aan de let teren, schreef zelf vele gelegenheids gedichten, maakte een complete psalmberijming en vertaalde de meeste klassieke schrijvers in exten- so, vooral Horatius, Cicero, Juvena- lis en Vergilius. Voorts de fabels van La Fontaine en Wieland's Oberon. Laatste Berichten Concilie-zitting vandaag gesloten Paus betuigt zijn dank Na zijn dank te hebben betuigd aan de Concilievaders en allen die aan het werk van de afgelopen zit- tnig hebben bijgedragen genoemd werden ook de waarnemers en de lek en-toehoorders, per radio en tele visie deelde de Paus mee, dat in de komende tussenperiode kortere schema-teksten zullen worden opge steld zodat het Concilie in de derde zittingsperiode gemakkelijker tot be sluiten zal kunnen komen. De zoge naamde postconciliaire commissies zuilen dan de omschreven beginselen vollediger en praktisch moeten uit werken. Over de liturgie-constitutie zei Paus Paulus, dat hij hierin een er kenning zag van een juiste orde van waarden en plichten: „God in de eerste plaats, het gebed als onze eer ste plicht, de liturgie als de belang rijkste school voor geestelijke vor ming en het allereerste geschenk, dat wij kunnen aanbieden aan de chris tenen die met ons geloven en bid den De constitutie over de communica tie-middelen moge, aldus de Paus, een hulp zijn bij het leiden van aan moedigen van de talrijke vormen van activiteit bij de uitoefening van het herderlijk ambt en van de katholie ke zending in de wereld. Het Concilie heeft getracht midde len te vinden om de kloof tussen „onze afgescheiden broeders en ons zelf" te overbruggen. De Paus zei in zijn toespraak te hopen, dat de derde zitting die in september begint, de laatste zitting van het Concilie zal zijn. De Paus had zich erover verheugd en het was hem opgevallen, hoe vrij de bisschop pen waren in hun meningsuiting. De reis van de Paus Vermoedelijk zal de Paus de reis naar het H. Land per vliegtuig ma ken. Het zal de eerste keer sinds 160 jaar zijn, dat een Paus Italië verlaat. De laatste maal was toen Paus Pius VH^naar Parijs ging in 1804 om daar Napoleon te kronen. De reis zal het karakter van een bedevaart dragen. De Paus zal de heilige plaatsen bezoeken en bidden voor het Concilie, de eenheid van de christenen en de vrede. Na Petrus is nog nimmer een Paus in het Heilige Land geweest. Het be zoek zal zeer kort zijn. Het is niet uitgesloten, dat het slechts één dag zal duren. De sporttoto Eerste prijs voor zeven deelnemers Het aantal deelnemers aan de sport toto van deze week bedroeg 677.549 Zij legden in voor een totaalbedrag van 812.246,50. Daarvan was be schikbaar een prij zenbedrag van f 268.042.-. Voor de eerste prijs groot 147.423,10 meldden zich zeven deelnemers, die elk bruto 21.060,40 zullen ontvangen. 264 Deelnemers maakten bij het invullen van de der tien kruisjes slechts één fout. Twee van hen deden dat in twee kolom metjes. Aangezien voor de tweede prijs 80.412,60 beschikbaar is, zullen zij per kolom 303 netto ontvangen De extra-prijs van 40.206,30 zal worden verdeeld over 210 deelnemers van wie er drie twee cijfergroepen juist voorspelden. Per cijfergroep le vert dat een netto-bedrag op van 189.-. SCHAKEN Botwinnik en Flohr naar Nederland Ex-wereldkampioen Michael Bot winnik en grootmeester Salo Flohr zullen 10 december per trein in Hoek van Holland aankomen ten einde gedurende vier weken aan di verse schaakmanifestaties deel te ne men. Op 11 december begint in Am sterdam de zogenaamde GAK-zes- kamp, die tot en met 16 december zal duren. Aan deze zeskamp wordt, behalve door de buitenlandse gasten, deel genomen door de Nederlandse groot meester J. H. Donner, de internatio nale meesters H. Bouwmeester en T. D. van Scheltinga en de Neder landse kampioen Frans Kuijpers. Op 18 december start vervolgens de jaarlijkse V. en D.-simultaan- toernee. Gespeeld zal worden in Am sterdam, Amstelveen, Hilversum, Den Haag, Rotterdam, Nijmegen, Heerlen en Maastricht. In alle plaat sen zal aan 160 tot 200 borden wor den gespeeld. De Russische groot meesters en de Nederlander B. J. Withuis zullen in elke seance uitko men. Daarnaast spelen een of meer dere malen de grootmeesters M. Euwe en J. H. Donner, de interna tionale meesters J. T. Barendregt, C. B. van den Berg, H. Bouwmees ter, N. Cortlever, F. W. J. Henne- berke, H. Kramer, K. Langeweg, P. Muehring, T. D. van Scheltinga, F. Kuijpers en C. Orbaan. Waarschijnlijk zullen Botwinnik en Flohr bovendien in diverse plaat sen nog simultaanseances geven. Dit omvangrijke programma eindigt op maandag 6 januari. De moord op de 4-jarige kleuter De jeugdige moordenaar, J. H. (zie pag. 1), was een debiele jongen. Hij zat in de derde klas van de openbare lagere school in Kootstertille. Het hoofd van de school, de heer G. Bak ker, zei, dat Jan altijd een rustige en stille jongen was. Uit niets was hem ooit gebleken, dat Jan afwijkin gen had die zouden kunnen doen veronderstellen dat hij. zo'n daad zou plegen. Volgens de heer Bakker zou Jan H. wel beter op zijn plaats zijn geweest op een school voor bui tengewoon lager onderwijs dan op de lagere school in Kootstertille. De vermoorde Jarich Spoelstra was op een na de jongste uit het ge zin, dat zeven kinderen telt. VERBETERING STAATSLOTERIJ Gelieve het vierde getal bij de prij zen van 1000 te lezen als 13654. HELSINKI geh. bew. 0 0 STOCKHOLM onbew. 1 1 OSLO onbew. 1 3 KOPENHAGEN zw. bew. 2 0 ABERDEEN zw. bew. 7 6 LONDEN regen 3 0 AMSTERDAM licht bew. 3 0 BRUSSEL .licht bew. 4 2 LUXEMBURG zw. bew. 2 2 PARIJS zwaar bew. 6 4 BORDEAUX licht bew. 14 5 GRENOBLE zwaai- bew. 12 7 NICE regen 17 BERLIJN onbew. 3 4 FRANKFORT zwaar bew. 5 3 MüNCHEN zwaar bew. 4 3 ZüRICH geh. bew.- 3 1 GENèVE geh. bew. 4 3 LOCARNO regen 7 6 WENEN geh. bew. 0 1 INNSBRUCK zw. bew. 12 1 ATHENE zwaar bew. 11 6 ROME zwaar bew. 19 12 AJACCIO geh. bew. 23 12 MADRID geh. bew. 6 MALLORCA geh. bew. 15 LISSABON wolkbreuk 16 9 PAUZE Op 13, 14 en 15 december a.s. zal in de zaal aan de Maria Gijzensteeg naast de' Zweminrichting „De Over dekte" een tentoonstelling worden gehouden, te organiseren door de Eerste Leidse Kanarievereniging „De Zanger". De keuring van de tentoon gestelde dieren vindt plaats op 12 dec., 's avonds om 8 uur. De ten toonstelling is voor publiek geopend op vrijdag 13 december van 20 tot 22 uur, zaterdag 14 december van 10 tot 22 uur en zondag 15 dec. van 10 tot 17.30 uur. Voor studentenhuisvesting zijn' door de universiteits-huisvestingscornmis- sie aangekocht de panden Harte st eeg-Nieuwe Rijn, Oude Singel 50 De St.-Nicolaasviering voor de Bejaardensociëteit van de Lodewijk- en Petrusparoohie zal donderdagmid dag plaatsvinden. Allien zijn van har te welkom. Voor de plechtige Utivaartmis van het overleden lid, de heer Bernardus Bekkering, wordt door het zangkoor van de Herensingeliparochie assisten tie gevraagd van Heren zangers voor de uitvoering van de requiem van L. Perosi. De requiemmis vindt plaats donderdag 5 dec., om half tien. Het zwemmen van de Golfbrekers gaat morgen alleen de eerste twee lesuren door, dus van hailf vijf tot tien over vijf (het meisjesuur) en van tien over vijf tot tien voor zes (het jongensuur). Van tien voor 6 tot half zeven is er nog training. Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: doctoraal In al dit werk sloot hij dus zeer Ned. Recht: mej. M. Nagel, Leiden bewust aan bij de Europese traditie en de heer P. J. Bezemer, Rotterdam; en kwam zo in strijd met de velen doctoraal Semietische t. en 1.: de die meenden dat in Amerika een ge- heer G. van Driel, Leiden, cum laude heel nieuwe en unieke cultuur zou kandidaats Geschiedenis: mej. A. E. moeten ontstaan, geworteld in de Aktieve couranten bezorger gevraagd Voor het bezorgen van De Leidse Courant vragen wij een AKTIEVE BEZORGER HOGE HONORERING Aanmelden abonnementenafdeling PAPENGRACHT 32 TELEFOON 2 09 35 LEIDEN de Bijll Nachenius, Rotterdam. heffe des volks. Het pleidooi dat BURGERLIJKE STAND Geiboren: Suzanna Helena Clasina d.v. Jv.Onderwater en S. H. Benning; Rinke Jan z.v. A. Berkenbosch en A. van Willigen; Wytse Pieter z.v. A. Kersseboom en E. L. Bleeker; Louise Maria Agnes d.v. J. C. de Graaf en G. J. Balvert; Wilhelmina Cornelia d.v. P. J. Grama en J. Kee- reweer; Richard Martinus z.v. M. A. Verhagen en A. C. A. de Jong; Hen- drica d.v. W. Knoet en A. M. Ver mont; Jennifer Anna Maria d.v. W. J. Vroegrijk en M. C. A. Overdevest; Corine d.v. J. Bruijn en C. W. van Dijk; Eduard z.v. H. P. M. v. Mil en W. J. G. Jansen. Overleden: F. M. J. Pellenbarg, 57 jaar, vrouw; M. M. J. van der Zeeuw, 85 jaar, wed. v. W. Korswagen; J. v. d. Meer, 69 jaar, man. KLAVERJASCOMPETITIE In de klaverjascompetitie 1963-'64 van de Federatie van Klaverj asver- enigingen werden in de afgelopen dagen wederom twee ronden ge speeld en wel met de navolgende uit slagen: Ereklasse: SLF 1T en D 1 147—168; Zaalberg 1—T en D 1 159 John Quincy Adams als president voerde voor een actieve staatsbe moeienis met de cultuur leek daar door in zijn tijd geheel tevergeefs, maar is van profetische betekenis gebleken in onze eeuw. Zö is hij ook op cultureel gebied een man van eminente grootheid, om zijn eigen litteraire werk, om zijn vooruitstre vende ideeën aangaande de relatie tussen overheid en cultuur en boven al om zijn beklemtoning van de oude en diepe verbondenheid van de Ame rikaanse met de Europese wereld, die wezenlijk toch één beschaving zijn. —182; Groenoord 1Zaalberg 1 153 170; Groenoord 1P.v.H. 1 148 184; MDS 1—P.v.H. 1 169—154. 1ste klasse: Sportief 1 T en D 2 181 158; Groenoord 2Centrum 1 167 166; Groenoord 24 Azen 1 159Vs 1751/»; SLF 2—Sportief 2 169V2— 163*/-; Sportief 2—T en D 2 177—152. 2e klasse: T en D 34 Azen 2 183V2 I66V2: P.v.H. 2—4 Azen 2 168>/i— 174V2; Centrum 3Groenoord 3 144 —182; Groenoord 3Oosthoek 3 148'/-178'/-; P.v.H. 2—Sportief 3 179—151; MDS 2—Sportief 3 162'/s 158'/-; Centrum 3T en D 3 166 170; Centrum 2Centrum 3 176161 SCHEEPSBERICHTEN Calamares 4 te Cristobal; Casamance 3 vn Rouen nr Brest; Khasiella (t) 3 vn Boston nr Curasao; Ruys 4 te Rio de Janeiro verw.; Slamat 3 t.a. Tand- jung Mani, verm. 4 vn tg Mani nr Sin gapore; Waterland 4 te Santos verw.; Willem Ruys 4 v. Callao nr Balboa: Koningswaard (t) 4 vn Middlesbro nr Curasao; Parkhaven 4 te Ferrol verw.; Kermia (t) 3 rede Liverpool; Ko- ratia (t) 3 te Lorenzo Marques: Vlie land 3 te Colombo verw.; Marktberichten WOERDEN, 4 dec Kaas In per kg.). Aanvoer 14 partijen. No teringen: le kwal. 2.65-2.7,2 2e kwal. 2.55-2.64 en extra kwal. tot 2.80. Handel: kalm. RIJNSBURG, 2 dec., Bloemen Troschrysanthen. Luifona 110-125, Red Rolinda 145-155, Paris 160-170, Orchid Beauty 125-140, Thelma 125, Herfst Glorie 125-135, Minestreel 125-130, Parissiene 170-175. Fresia: White Swan 160, Golden Yellow 75- 111. Narcissen; Helios 120 alles per bos. Am. anjers: Sim rood 4200-4600, Medegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tob donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. DROOG Droog weer met voorname lijk in het noorden van 't land wolkenvelden. Zwakke tot ma tige wind tussen noordoost en oost. Vannacht en morgenoch tend in het noorden van het land temperaturen om 't vries punt, elders lichte vorst. Mid- dagtemperaturen enkele gra den boven nul. Hel weer in Europa SMOOR VERLIEFD Een zwarte koets met zwarte paar den bespannen reed ratelend en rof felend de avondschemer in. Het gera tel kwam van de wielen, het geroffel drumde uit de paarde-hoeven. Tussen de glanzende voortsuizende auto's rammelde 't rijtuig zijns weegs, ver dwaald uit het verleden. In de duis ter geborgenheid van de koets zat hemelse goedheid nog aan toe! daar zat in rood en goud or naat Nicolaas, bisschop van Myra. Hij glimlachte zalvend naar rechts en naar links. Zegenend bewoog zijn purperen prelatenhand naar 'n draai orgel-dat aan de kant liedjes dreunde, hem ter ere. Bij zulke gelegenheden raken we tot'over de oren verliefd op ons eigen vaderland. PUZZEL 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1b 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 No. 516 Hor. 1. eerste boek van Mozes (afk), 3. graafwerktuig, 8. slede, 9. hoop, 10. woning van een vorst, 12. kanaalpeil (afk), 13. vogel, 14. voornaamw., 15. zuiver, 17. dorp in Gelderl., 19. maan stand, 20. lied, 21. landbouwwerktuig, 22. afschuring van gesteente door stro mend water, 24. tijgerkat, 26. oude lengtemaat, 27. oogvocht, 28. bier soort. Vert. 1. eertijds: uithangteken van een drogist, 2. tijdrekening, 3. rustig, 4 stap, 5. waterstand (afk), 6. geeste lijke, 7. verouderd woord v. ivoor. 9. teken, 11. stad in België, 14. vogel, 16. aalgeer, 17. mondwater, 18. nobele, 20. stad in Algerië, 21. Europeaan, 22. morsdoekje, 23. niet dicht opeen staande, 25. oude Egyptische zonne god. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 515. Hor.: 1, Hengelo, 6 wel, 7. tot, 9. it, 10. pot, 12. r.i., 13. paria, 15. raar, 16. krab, 17. tiras, 19. el, 21. sar, 22. mr, 23. nes. 25 dag. 26. Almkerk. Vert-: 1. het, 2. el, 3. Goor, 4. Lt, 5. oor, 6. Wierden, 8. Tilburg, 10. Paris. 11. tikar, 13. pat, 14. Ars, 18. raak, 20. Lea, 22. mak, 24. s.l., 25. dr. PLAT Oorlog en vrede.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3