GRAFIEK en POEZIE lekker en gezond SALARISVERHOGING AMBTENAREN DOOR REGERING AANVAARD OOK AKKERBOUWERS (LTB) NIET TEVREDEN VIJF PROCENT MAG ZONDER TOESTEMMING Roofoverval in Maastricht Douaniers uit eerste klasse Sjeik El Ro-Jenbiet de geluidsmuur WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Henk van Faassen en Frederice Kalmijn in „De Ruif" „DE RUIF" in de Jan Vossensteeg ontpopt zich meer en meer als een trefpunt van jongenog weinig of onbekende kunstenaars, die daar gelegenheid krijgen hun werk te tonen. Thans is weer zo'n kennismaking mogelijk door een interessante eocpositie van grafisch werk van de Amsterdammer Henk van Faassen, met daarbij be horende poezie van diens echtgenote, Frederice Kalmijn. In de ons toegezonden uitnodiging werd daarvan gezegd: „Grafiek en poezie zijn uit elkaar ontstaan. De grafiek heeft woorden en klanken opgeroepen, de klank van het woord werd aanleiding tot nieuwe grafische vormen." Of, zoals Ab van Eyk in zijn openingswoord van het gemeen schappelijke werk zei: „Neergestreken beweging - neergeschreven woorden, lijnen - gekleurd geluid, een wederzijdse partituur." (Advertentie) LOS VAN DE VRAAG wat het eerst ontstaan is; het woord of de lijn (een vraag, die overigens weinig ter zake doet), is het dichtwerk, dikwijls poëtisch proza, van Frederice een verduidelijking van het werk van haar echtgenoot, maar ook kan men zeggen, dat de grafiek van Van Faas sen de plastische expressie is van die poezie. Naar ons gevoelen echter, ligt het zwaartepunt van deze ex positie bij het geluid van Frederice Kalmijn, die zegt bij een prent, die als titel draagtf „Vandaag waarvan we morgen maken": Van deze tijd nemen we telkens 10 dagen bijvoorbeeld om aan te werken en als het gelukt is beginnen we aan nieuwe dagen en als het niet gelukt is ook we proberen een geheel dat klopt en beweegt uitzet en inkrimpt als een grote microbe van de ene dag komt de andere de zonnen gaan in elkaar op een mogelijkheid is een denkfout een kleine onrust de aandacht verschuift er ontstaat ruimte tussen de gegevens om aan te werken we groeien er doorheen deze tijd is om te proberen In ritmische lijnen en kleurvlakken beeldt Van Faassen deze beschou wende, eenvoudige poezie uit, in de ze vrije versconstructies verklaart (of gaat vooraf) Frederice het werk van haar man. Stoer- en strakheid van lijn zonder extremiteiten, maar van soms verbeten vorm, gaat toch wonderwel samen met de soepelheid van de stille en met eerbied gezon gen poezie. Zonder dat begeleidende woord echter, zouden de gedachten, die Van Verhoging loongrens sociale verzekeringen De Tweede Kamer is gistermiddag akkoord gegaan met de verhoging van de loongrens voor sociale verze keringen van f 8650 tot f 9700. Dit houdt tevens in een uitbreiding van de kring van mensen, die bijslag kun nen ontvangen in het kader van de interimwet voor invaliditeitsgerech- tigden. En voorts een opheffing van de inkomengrens van f 14.000, zoals die tot nu toe in de algemene kinder bijslagwet en de kinderbijslagwet voor loontrekkend en was opgenomen. Deze opheffing van de f 14.000 grens was in het akkoord van Was senaar opgenomen. Vier leden van de VVD echter konden niet over hun principiële bezwaren heenstappen. Zij stemden tegen. Het College van Rijksbemiddelaars heeft bij beschikking van 29 novem ber, welke is opgenomen in de Staats courant van heden, bepaald dat het met ingang van 1 januari aanstaande zonder voorafgaande toestemming van de Stichting van de Arbeid ge oorloofd is het rechtens geldende in geld genoten loon te verhogen met maximaal 5 pet. Onder het in geld genoten loon wordt verstaan vast tijdloon, garan tieloon, tariefverdienste, produktie- premies en andere met de arbeid of met de prestatie of produktie recht streeks verband houdende loonbe- stanadelen (met uitzondereng van de verhoging ingevolge deze vergun ning) doch niet de compensatiebijsla gen huurverhoging 1960 en '62, extra uitkeringen, vakantiebijslag, winstuit keringen en dergelijke. Faassen met zijn werk wil oproepen, minder verstaanbaar zijn en ook daarom menen wij, dat dit samen spel van woord en beeld voor het begrip van Van Faassens werk een wezenlijke behoefte is. Een gedetailleerde bespreking van het werk laten wij deze keer achter wege. Niet om het anders-zij n-dan- normaal, maar wel om het „anders zijn" in die zin, dat men de samen hang van twee zo verschillende kunstvormen hier zo sterk onder gaat, is deze belangwekkende ten toonstelling waard door velen be zocht te worden. Tot 30 december is daartoe ge legenheid. Wpr. Vaste data voor Pasen en Pinksteren? De minister van Buitenlandse Za ken is bereid, in overleg met de be trokken ambtgenoten, na te gaan of een Nederlands initiatief tot het her openen van het overleg over de vast stelling van een vaste datum voor Pasen en Pinksteren in het licht van de ontwikkelingen, die sedert 1956 hebben plaats gevonden, opportuun is. Dit deelt de minister-president en minister van Algemene Zaken, mr. V. G. M. Marijnen, mede in antwoord op schriftelijke vragen terzake van het Eerste Kamerlid de heer Van den Bergh (VVD). De bewindsman herinnert er aan, dat in 1956 toen dit vraagstuk voor het laatst in de Economische en So ciale Raad van de Verenigde Naties aan de orde is geweest, de Neder landse vertegenwoordiger nog eens heeft betoogd, dat naar Nederlands inzicht de tijd voor een kalenderher vorming nog niet rijp was, omdat verscheidene regeringen zich bij her haling tegen zo'n hervorimng had den uitgesprkoen op grond van onge wenste consequenties in het gods dienstige vlak en omdat in Neder land geen bezwaren van enig belang aanwezig waren tegen de gregoriaan se tijdrekening. Zonder nader onder zoek, aldus mr. Marijnen, kan de re gering moeilijk de vraag beantwoor den of een vaste datum voor Pasen en Pinksteren grote voordelen zou hebben voor het onderwijs, het toe risme en het bedrijfsleven. De 29-jarige J. R. uit het woonwa genkamp in Maastricht heeft gister avond bekend in de nacht van zondag op maandag op het Koerversplein in Maastricht de 58-jarige fabrieksar beider H. S., na hem ernstig te heb ben mishandeld, te hebben beroofd van 99.Doordat een ambtenaar de politie een duidelijk signalement kon geven werd R. reeds enkele uren later aangehouden. Hij had een ge scheurde pantalon en bloed aan zijn handen. Het was de man, een goede be kende van de politie, volgens zijn bekentenis om geld te doen. De fa brieksarbeider kende hij niet. Bij zijn arrestatie werd het geroofde bedrag op R. aangetroffen. Zijn slachtoffer kan twee weken niet werken. R. zal aan de officier van Justitie worden voorgeleid. Vier negert zijn dinsdagochtend vroeg in de centrale gevangenis van Pretoria opgehangen. Drie van hen waren schuldig bevonden aan moord op een neger, de vierde aan moord op een negerin. Ook de vergadering, die de akker bouwers van de LTB maandagavond in Haarlem hielden, stond in het te ken van de „ongunst der tijden" voor de agrarische bedrijven. De voorzit ter van de vakgroep, de heer H. A. Giesen, had daarop reeds geduid in zijn openingswoord. Bij de behande ling der ingekomen voorstellen kwam weer de ontevredenheid tot uiting in verband met het gevoerde prijsbeleid. Uit de besprekingen kwam met name de wens naar voren, dat de betrokken organisaties op een krachtiger wijze samen zouden gaan. Dan pas zou 't wellicht mogelijk zijn, de verlangens van de agrariërs, met name hier van de akkerbouwers, te verwezelijken. Weinig gelukkig met gang van zaken Omtrent dat prijsbeleid waren slechts drie voorstellen binnengeko men, maar uit de discussie bleek wel, hoe weinig gelukkig men zich in het algemeen met de gang van zaken voelde. De kring Haarlem bleek on der meer van mening te zijn, dat de garantieprijzen moeten bestaan uit de kostprijs plus een ondernemers- loon van 20% van de kostprijs en 'n bedrag voor bedrijfsreserve en oogst- risico. Daarom zouden de normen voor de berekening van de kostprijs, herzien dienen te worden. Daar was natuurlijk het nodige om te doen. Maar de voorzitter, teruggrijpend op het prae-advies, herinnerde er aan, dat sedert het najaar van 1862 men ervan heeft afgezien de kostprijsbe rekeningen op te stellen per produkt als basis voor het prijsbeleid. Men heeft nu de rentabiliteitsberekenin- gen van het LEI, welke als uitgangs punt kunnen dienen van concrete prijsvoorstellen. Uiteraard kwam het rapport van 't Landbouwschap ter sprake en werd er onder meer nog eens op gewezen, hoe noodzakelijk het is de instand houding van bedrijfsgebouwen en machines te calculeren. De hr. Giesen maakte in bepaalde opzichten een vergelijking met de veehouderij. De cijfers spreken hier een merkwaar dige taal. Hij wilde daarmede overi gens niet beweren, dat het de vee houders zo goed gaat. Integendeel. Maar een vergelijking is feitelijk daarom zo moeilijk, omdat het beeld ieder jaar anders kan liggen. Ook over suikerbieten bleek het laatste woord nog niet te zijn gespro ken. Er werd aangedrongen op een verhoging van de garantieprijs. Men achtte een verhoging met f 15 per 1000 kilogram, exclusief een loons verhoging, alleszins redelijk. Het be stuur moest toegeven, dat de garan tieprijs aan de lage kant is. Alleen een forse verhoging, zo werd in het prae-advies gesteld, zal de mogelijk heid kunnen bieden om het areaal verhoogd te kunnen krijgen tot het gewenste peil van ongeveer 9000 ha. Dan kan in ieder geval de binnen landse behoefte aan 9uiker worden gedekt. Volgens het Landbouwschap zal een prijs van minimaal 65 per ton berekend moeten worden. Wan neer deze prijs niet gehaald wordt, zo verklaarde het vakgroepbestuur, moet elke bietenteler individueel be slissen: of bieten telen tegen de vast gestelde prijs of geen bieten telen. BLOK Tegen dat laatste kwam men in de vergadering in verzet. Die beslissing moet niet naar de telers individueel verlengd worden, maar de organisa ties moeten beslissen. Men moet al dus één blok vormen. In dat verband werd ook gewezen op de noodzaak, dat de drie landelijke organisaties sa men moeten gaan. Ook in gemeen schappelijk verband zal men het nodi ge in de EEG kunnen bereiken. De agenda stelde nog een aantal andere punten aan de orde, die min of meer vlot konden worden afgedaan. De afgevaardigden kregen 's middags voldoende gelegenheid opmerking te maken, toen de heer Smeenk een maken, toen de hr. Smeenk 'n uit- sbe ontwikkelingen op akkerbouw gebied in EEG-verband". De salarisverhoging van 10.6 pro cent per 1 januari voor de ambte naren is definitief. De regering heeft daartoe thans besloten. Het besluit van de regering houdt verder in: 1. af chaffing van de verdienstebe- loning met verwerking van het ge middelde percentage van 8 pet. in de werkliedensalarissen. 2. Een wijzging in de salaris- struktuur van de loongroepen van werklieden, waardoor hun salarissen van 5 tot 12 pet. extra worden ver hoogd. 3. invoering van de mogelijkheid van bevordering op grond van dienst tijd voor lagere ambtenaren met een diensttijd van vijftien jaar nadat zij zes jaar op het maximum hebben ge staan. 1. vermindering van standplaats aftrek tot ten hoogste zes cent per uur, resp. tien gulden per maand (in de laagste gemeenteklassen). 5. invoering van een minimum loon overeenkomstig de. afspraken, die in de Stichting van' de Arbeid zullen worden gemaak.t Deze maatregelen komen vrijwel geheel overeen met de laatste tegen- Nada overeenstemming met België op dit punt is bereikt, zal in de Be- nelux-treinen op het traject Rotter damRoosendaalAntwerpen een nieuwe ruimte worden ingericht voor de douane en zal de coupé, die tot dusver voor de douaniers was gere serveerd, voor de eerste klas reizi gers beschikbaar komen. Dit delen de Staatssecretarissen van Verkeer en Waterstaat en van Financiën, resp. de heren M. J. Keij- zer en dr. W. H. van den Berge, mede in antwoord op schriftelijke vragen hierover van het Tweede Kamerlid de heer H. Nederhorst (P. v. d- A.). Zij bevestigen, dat de huidige situa tie, waarbij het dikwijls voorkomt dat in het zespersoons compartiment slechts twee douaniers zitten, terwijl reizigers eerste klasse door gebrek aan zitplaatsen moeten staan, het geen voor de reizigers aanleiding geeft tot wrevel. Opnieuw heeft een Engelse pro vinciale krant de publikatie moeten staken. De Yorkshire Evening 'News, met een oplage van 120.000 exempla ren ging een fusie aan met de Yorkshire Evening Post. Slechts twee Britse provincieplaatsen - Glasgow en Edenburgh - hebben thans nog meer dan één avondblad. |j Een vervolgverhaal van Suske en Wiske voorstellen, die minister Toxopeus in het georganiseerd overleg heeft gedaan en waarmee zowel de prot. chr. als le r.k. centrale van overheids personeel akkoord is gegaan. Het resultaat zou echter nog beter zijn geweest wanneer ook ded rie an dere centrales de laatste voorstel len van de minister hadden aanvaard, verzekerde ons de heer J. ten Heu velhof, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Overhiedspersoneel. Dan zou er ook iets gebeurd zijn om de achterstand van lagere middel bare ambtenaren weg te werken. Bo vendien zouden de werklieden er nog iets beter op ?ijn geworden (in de hoogste loongroep pl.m. ƒ300.per jaar), aldus de heer Ten Heuvelhof. A etherklanken DONDERDAG 5 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24 00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Och tend - gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht en lichte gram. 9.00 Ochtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.1^ Klass. kamermuz. gr. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.15 Radiophilharmonisch ork.: klass. muz. 12.00 Dansork. en zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Electronisch orgel: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pianorecital: klass. muz. 14.30 Dieren in en rondom het huis, progr. over huisdieren. 15.15 Griekse lichte muz. 15.30 Alt, bas en piano: klass. liederen. 16.00 Van vier tot vijf, radioprogr. in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gesproken brief. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Uitz. van de Chr .-Hist. Unie: Het bui- tenl. beleid. Tot u spreekt mr. C. A. Bos, lid Tweede Kamerfractie van de Chr.-Hist. Unie. 18.30 Schoorsteen- goed, progr. vol bekende en onbe kende Sinterklaasliedjes, gedichtjes en spelletjes voor kinderen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sportparade. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Uitpakken, muzikale surprises (stereof. uitz.). 21.45 Brabants ork. en sol.: Mod. en klass. muz. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Vervolg Brabants ork.: Mod. en klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-24 00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Concilie journaal. 8.25 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Mod. ork.-werken gr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Van alle markten thuis: plaatjes, die verschijnen, blijven en verdwijnen. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week, lezingen. 13.00 Nws. 13.15 Mod. gram. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte Spaanse muz. gr. 14.30 Mod. gram. 15.10 Klass. ork.- muz. gr. 15.40 Licht inStrum. ens. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Cello en piano: mod. muz. 16.55 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.45 Prome- nade-ork. en kinderkoor: Sinterklaas liedjes. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrum. kwartet. 18.50 Sociaal perspektief. 19.00 Nws en weerpraat- je. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Omroepork.: mod. muz. 19.30 Radio- krant. 19.50 Lichte gram. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 20.40 Samen uit - Samen thuis, ge- var. progr. 22.00 Orgelspel: improvi saties over Sinterklaasmotieven. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennws. 23.30 Vers in het gehoor, klankbeeld. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. NTS: 16.00 Sinterklaasprogr. voor de kleuters. AVRO: 19.30 De klant is Bisschop, speelse documen taire. NTS: 19.58 Het manneke. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Wie de koek krijgt, amus.progr. NTS: 21.00 Het grootste theater ter wereld: Iemand onder U, TV-spel. AVRO: 22.30 In strum. kwartet. NTS: 22.45-22.50 Journaal. naar de film „the sound banier" XXV Ik zag geen enkele andere moge lijkheid haar te bereiken. Ze zou natuurlijk de telefoon niet meer op nemen. En ik moest met haar spre ken, nu en op dit ogenblik. Het ging om het geluk van twee mensen, mis schien zelfs om het leven van Phi lip. Het enige dat ik nu nog kon doen, was met hem gaan praten, trachten hem aan het vertsand te brengen dat Jess toch anders was, dat ze bepaalde gevoelens al tijd voor hem verborgen had gehou den, zoals ook hij zich tegenover haar altijd anders had voorgedaan dan hij in werkelijkheid was. Ze hadden van elkaar gehouden omdat ze beiden onbewust de andere ware mens achter het masker vermoed den, maar zij waren nooit tot het démasqué gekomen. Dat zou ik Rhi- lip gaan vertellen, hoewel er maar één was die het hem geheel duide lijk zou kunnen maken. Maar zij was onbereikbaar ver in Londen, op haar kamer waar een telefoon rinkelde die zij niet zou opnemen. Angst overviel me dat Philip me niet be grijpen zou, of niet geloven. Dat hij het zou zien als een poging om hem op te beuren. Maar het was nu de enige mogelijkheid en daarom ging ik naar zijn kamer. Hij was er niet. Ik zocht overal in het grote huis, maar nergens was hij te vinden. De werkkamer van J.R. was donker en verlaten. Ik belde Factor. „Weet jij soms waar ik meneer Peel of meneer Ridgefield kan vin den, Factor?" Hij keek me met zijn onbewogen gezicht aan, zijn mond bewoog nau welijks toen hij antwoordde: „Beide heren zijn een half uur geleden sa men vertrokken, meneer. Meneer Ridgefield zei me dat de heren niet voor morgenochtend tien uur terug zouden zijn". „Weet je niet, waar de heren naar toe zijn gegaan?" „Ik kan het u tot mijn spijt niet zeggen, meneer." Hij wachtte be leefd of ik hem nog meer te vra gen had. „Dank je Factor". Hij boog even het hoofd en schreed plechtig heen. Had J.R. het zekere voor het onze kere genomen? Wilde hij me toch beletten een lang gesprek met Phi lip te hebben en had hij hem op een nette manier ontvoerd? Maar hij kon toch niets weten van het telefoon gesprek dat ik nog maar even gele den met Jess had gevoerd? Dat hoef de ook niet, hij had toch wel reden genoeg om te vrezen dat een ge sprek tussen Philip en mg zijn plan nen in de war kon sturen. Als hij tenminste begreep dat ik hem door zag. Of was het toch maar een samenloop van omstandigheden? Ik kwam er niet uit en het kon me op dit ogenblik ook niet schelen. Er was nu maar één ding belangrijk: Phi lip mocht morgen niet op de geluids muur afgaan zonder dat die andere muur van vooroordelen en verkeerd begrip tussen hem en Jess was op geruimd. Ik belde het kantoor van Will Sparks op. Die was natuurlijk wel aanwezig. „Weet jij waar Philip en J.R. uit hangen, Wil?" „Neen, zijn ze dan verdwenen?" vroeg hij verwonderd. „Ja, maar er is niets bijzonders, je hoeft je niet ongerust te maken. Zou ik vannacht jouw wagen mogen ge bruiken, die is nogal snel, is het niet? Ik zal je morgen alles wel uitleg gen." „Natuurlijk. Hij staat hier. Ik kom wel even naar je toe, als jij me dan weer naar mijn kantoor terugbrengt", bood hij aan. „Graag, kom je zo gauw moge lijk?" „Ik ben al weg!" Ik schoot mijn jas aan, klopte even op mijn zakken of ik sigaretten en lu cifers bij me had en liep naar bui ten. Het was een gure, donkere avond. Het regende en in het licht van de grote lantaarn boven de deur schitterden de diagonalep der regen druppels als een windvlaag door de oprijlaan veegde. Tussen de bomen door zag ik de sterke koplampen van Wills wagen naderen. Ik liep hem tegemoet. Hij stopte en stak zijn hoofd uit het raampje. „Ga maar meteen achter het stuur zitten, ik schuif wel op." Ik school op de le ren zitting en keerde de wagen. Op het lage dak kletterde de regen. „Wat bezielt jou om er in dit weer nog uit te gaan?" Hij huiverde in de kraag van zijn jas. „Hoe lang rijd ik er over naar Lon den?" vroeg ik. Ik voelde dat hij me verbèasd van opzij aankeek. „Kleine beroerte", zei hij met ontzag, „dat kost je min stens een uur of zes. Kun je het niet uitstellen tot morgenmiddag? We moeten er met een kist naar toe." „Nee, ik heb je al gezegd dat ik het je later wel allemaal uitleggen", zei ik ongeduldig en rekende uit: „Het is nu negen uur. Dat is om drie uur in Londen als alles meeloopt. Hoe laat is die proef met de „Prome theus?" „Als het weer niet beter wordt, he lemaal niet. Anders waarschijnlijk om een uur of tien, elf. „Kan ik net terug zijA". Ik stopte We stonden voor het hoofdgebouw op het verlaten vliegveld. Hij vroeg niets meer en stapte uit. „Nou, sterkte! Ik heb hem vanmdidag juist vol laten gooien met benzine, maar je moet hem onderweg maar een keer laten bijvullen, als je een pompstation ziet. Anders sta je misschien ineens op een afgelegen plek." „Bedankt. Als iemand mocht vra gen waar ik ben zeg dan maar dat je het niet weet.. Rondrijden met een vriendinnetje voor mijn part." Hij grinnikte. „Dat lijkt me een aannemelijk smoesje. Vooral als je pas mogenochtend terug bent." Hij sloeg het portier dicht en verdween met een paar grote sprongen in het duister. Ik bracht de wagen weer op gang en ging een paar maal verzit ten om de gemakkelijke houding te vinden; de eerste uren zou ik weinig bewegingsvrijheid hebben. Er was nog veel verkeer op de weg maar dat zou steeds minder worden naarmate het later werd. Terwijl de straatste nen, glanzend in het licht van mijn lampen, onder mij wegschoten, over dacht ik de jaren waarin ik Jess en Philip had gekend. Kleine voorvallen schoten mij weer te binnen, die ik niet of verkeerd begrepen had op het ogenblik dat zij plaats vonden en die nu volkomen bleken te passen in die puzzle die Jess heette. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2