1813-1963 IN AMSTERDAM de geluidsmuur MAANDAG 2 DECEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gemeenteraad van Zwammerdam treurt om opheffing gemeente Nog een nieuw raadslid en lijkschouwers benoemd Hoewel de raadsvergadering te Zwammerdam die onder voorzitter schap van burgemeester van Dobben de Bruyn bijeen kwam zeker in ver schillende opzichten in het teken stond van de a.s. opheffing van de gemeente, deed de heer G. van der Kooij als nieuw lid zijn intrede, na dat een commissie uit de raad de stukken had onderzocht. Voor de maand januari 1964 wor den nog als gemeente-geneesheren en als lijkschouwers aangewezen de artsen G. Gull, C. G. A. van Beek en J. P. Hoeneveld. Voor uitbreiding van de garage en voor garagebouw wordt grond ver kocht aan de heren D. Speksnijder, Joh. van Asselt en K. Zwanenburg. Aan de Stichting Zwembad „de Burcht" wordt een gedeelte van het terrein aan de Spoorlaan in optie ge geven. Aan de leden van de raad viel wel te beluisteren, dat zij gaarne zouden zien dat de zo dringend nodige sport- voorzieningen voor Zwammerdam- dorp. eindelijk werkelijkheid worden. Wethouder Blok wees daarbij nog eens op de onbillijke wijze, waarop blijkbaar de gymnastieklokalen wor den gecontingenteerd. Zwammerdam krijgt nergens een voet aan de grond En ook voor de naaste toekomst zijn de verwachtingen blijkbaar niet hoopvol gestemd. De verklaring van burgemeester en wethouders, het eerste officiële com mentaar op de opheffing van Zwam merdam, zoals de burgemeester deze noemde, getuigt van een grote teleur stelling in de gang van zaken en van HERDENKING Koningin en prinses Beatrix aanwezig In het Concertgebouw te Amster dam is vanochtend in aanwezigheid van de koningin en prinses Beatrix op plechtige wijze herdacht, dat 150 jaar geleden Willem Frederik, prins van Oranje Naussau op 2 december 1913 in de stad Amsterdam de sou- vereiniteit over de Nederlanden aan vaardde. De herdenkingsbijeenkomst werd bijgewoond door circa duizend genodigden, o.a de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, leden van beide Kamers, minister-presi dent Marijnen en een aantal minis ters en staatssecretarissen, de gevol machtigde ministers voor de Neder landse Antillen en Suriname, voorts acht commissarissen der Koningin, de leden van de Amsterdamse ge meenteraad en de leden van het Co mité Nationale Herdenking 1813 1963, Na een welkomstwoord van bur gemeester mr. G. van Hall -hield prof. dr. I. J. Brugans een her denkingsrede. Een voordracht behandelde ge deelten uit een aantal proclamaties, redevoeringen, feestgedichten en be kendmakingen, betrekking hebbende op historische hoogtepunten uit de jaren 18131963. Hieraan werkten mede de actrices Ank van der Moer en Ellen Vogel, de acteurs Han Bentz van den Berg, Guus Oster en Ton Lutz, alsmede het Amsterdamse Koperkwartet. Na afloop der herdenkingsbijeen komst begaven de koningin en prin ses Beatrix zich met een 200 geno digden naar het Rijksmuseum voor een bezoek aan de daar ingerichte expositie. de verontrusting die er bij velen is. Zij die Zwammerdam dit aandoen hebben echter de plicht met onze be langen rekening te houden. Onze „de mocratie" moet hiervoor een waar borg zijn. In Zwammerdam heeft nie mand de opheffing gewenst en het college van burgemeester en wethou ders zal, voor zover dit in hun ver mogen ligt, alles doen om een goede oplossing te verkrijgen. De heer Piket acht de afloop van de grenswijziging droef, maar het stemt hem aangenaam dat allen heb ben gevochten voor een zelfstandig Zwammerdam. Jammer dat Zwam merdam met zo'n kleine meerderheid het onderspit heeft moeten delven. Volgens een van de dagbladen, heeft ook Bodegraven nooit de opheffing van Zwammerdam gewild en wethou der Van der Heijden heeft verklaard dat het opheffen van Zwammerdam hem aan het hart gaat. Nu alles zo gelopen is rest ons dank te brengen aan allien die hebben ge streden voor een zelfstandig Zwam merdam. Het college van burgemees ter en wethouders, de wnd-secrefaris en zeker ook het ijverige aktiecomi- té. De voorzitter en de overige raads leden onderstrepen gaarne deze woor den. Zwammerdam behoefde niet op geheven te worden, anders dan om planologische redene,n. Voor 1964 is de gemeentebegroting gereed geko men. Zij zal echter niet worden inge diend, omdat Ged. Staten van Zuid- Holland de begroting 1963 ook voor de maand januari 1964 willen doen gelden. Geregeld is deze zaak echter nog niet. De wet schrijft nu eenmaal een jaarlijkse begroting voor. Uit de nieuwe begroting blijkt klaar, dat Zwammerdam geen finan ciële zorgen heeft, zoals zoveel ande re gemeenten. Ondanks een goede verzorging van alle gemeentelijke ob jecten zal er op een begroting met een bedrag aan inkomsten en uitga ven van 946.04)1,09 een bedrag ad 46.062.22 aan onvoorzien zijn, ter wijl volstaan kan worden met 4.560. De aula op de algemene begraafplaats zal worden gewijzigd en een installa tie voor het ten gehore brengen van gewijde muziek zal worden aange bracht. Auto over de kop: TWEE DODEN Op Rijksweg 12 in de gemeente Amerongen heeft zich gistermorgen een verkeersongeval voorgedaan, ten gevolge waarvan twee personen om het leven kwamen. Tijdens een in haal manoeuvre kwam een Duitse personenauto in de middenberm te recht, waarna de wagen over de kop sloeg. De chauffeur, de 51-jarige W. Kuhn uit Bochum, werd uit de auto geslin gerd en was vrijwel op slag dood. Zijn 33-jarige dochter, die ook in de auto zat, overleed op weg naar het ziekenhuis in Veenendaal. Twee an dere passagiers, de echtgenote van de bestuurder en de verloofde van mej. Kuhn werden met inwendige verwon dingen in het ziekenhuis opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd. Korpschef rijkspolitie in verzekering gesteld De korpschef van de gemeentepoli tie in Culemborg, de heer P. van R., is door de officier van Justitie te Utrecht in verzekering gesteld op verdenking van financiële onregel matigheden. Reeds geruime tijd gaan er ln Culemborg geruchten over geschillen binnen het korps. Er zou sprake zijn van een gezagscri sis. Over deze kwestie zijn onlangs vragen gesteld in de Tweede Ka mer. De in zekerheidsstelling van de heer Van R. is een gevolg van een disciplinair onderzoek dat door de burgemeester van Culemborg, de heer A. J. M. van Koningsbruggen werd gelast. De korpschef is in het paleis van justitie in Amsterdam door de commissaris van de rijksre cherche de heer Taconis verhoord. Dit verhoor heeft tot laat in de avond geduurd. Na afloop van dit verhoor heeft mr. W. H. Overbeek, officier van Justitie te Utrecht, de korpschef in staat van verdenking gesteld. In verzekeringstelling van een ver dachte duurt twee dagen, maar kan met een zelfde periode worden ver lengd. Het is een maatregel die de officier van Justitie kan nemen wan neer de politie de verdachte reeds zes uren heeft vastgehouden. De rechter-commissaris kan na vier da gen in verzekeringstelling deze ter mijn weer verlengen met tweemaal zes dagen. Misverstand leidde tot messteek De 29-jarige Schiedamse postloper J. D. Ph. van D. heeft zaterdagavond na een twistgesprek de 19-jarige mi litair J. W. van der Berg uit Rotter dam met een mes in de schouder gestoken. De postloper meende, zo verklaarde hij bij een verhoor na zijn aanhouding door de politie, dat de militair, toen hij deze bij een groep je jongens, die met meisjes stonden te praten, de meisje lastig vielen. De postloper sommeerde de militair door te lopen, waarna een ruzie ontstond. Bij het hierna volgend handgemeen trok Van D. plotseling zijn mes. Lifter ging er met auto vandoor De 37-jarige veehouder K. de Jong uit Birdaard in Friesland is vorige week op een avond door een man, die hij een lift had aangeboden, van zijn auto beroofd. Toen zij enige tijd onderweg wa ren, sloeg de man zijn gastheer op het hoofd en werkte hem zijn auto uit, waarna hij snel met de auto het hazenpad koos. De veehouder alar meerde onverwijld de rijkspolitie, die na een snelle jacht de lifter op een doodlopende weg klem aantrof, waar de auto bleek te zijn vastgelo pen. De man werd door de politie in- Drie doden door gasvergiftiging Drie gevallen van dood door gas vergiftiging hebben de Amsterdam se politie zondagmorgen vroeg bezig gehouden. Een Franse fabrieksarbei der, die in wanhoop een einde maak te aan zijn leven door de gaskraan open te zetten, heeft zonder het te willen een één etage hoger wonend echtpaar in de dood meegesleurd. De Fransman werd gisterochtend vroeg door een vriend, met wie hij zijn flatwoning aan de Ravenstraat deelde, levenloos aangetroffen. Bij het door de politie ingestelde onderzoek kwam aan het licht, dat ook het een verdieping hoger wo nende echtpaar door de gasdampen vergiftigd was. Het gas was door de kieren van de vloer in hun woning doorgedrongen. De heer des huizes werd dood aangetroffen, dwars voor de buitendeur liggend, zijn echtge note lag over haar gasstel. Vermoe delijk heeft zij gaslucht geroken en is zij gaan controleren, of haar gas stel de lucht verspreidde. Hun kana rie en hond hebben ook het leven gelaten bij dit drama. Op de onbewaakte spoorweg overgang Stoutenburg tussen Achter veld en Hoevelaken is gisteravond om half negen een personenauto door een trein gegrepen en in brand gevlogen. De bestuu.der, de heer J. V. Putten uit Hoevelaken, stapte uit zijn op de overweg klem geraakte auto vlak voor deze door de trein uit Enschede werd gegrepen. 150 Jaar koninkrijk Hartverwarmend was de uitzending vanuit paleis Soestdijk, waar de ko ninklijke familie in de bibliotheek zaal, geschaard aan tafel en bij knap pend haardwuur, zich tot de kijker heeft gericht. Dat was min of meer een historische gebeurtenis, waarbij besahrijvend en bespiegelend 'n over zicht van 150 jaar koninkrijk werd gegeven. Koningin en prins en ook prinses Beatrix kenden we reeds van de t.v., maar de andere prinsessen traden zelden eerder sprekend op. Onbeschroomd en toegelicht door af wisselende beelden hebben ze van hun voorouders verhaald met fraaie intonatie en gericht op de kijker thuis. Vooraf ging een geschiedkun dig overzicht, dat wel wat lang duur de om steeds te kunnen boeien. In teressanter was de quiz, waarin Theo Eerdmans middelbare scholieren toetste op hun kennis van het vader land. Het bleek daarbij, dat de hui dige nationale viering vrijwel onbe roerd aan de jeugd voorbij gaat; de belangstelling die er bestond, was kennelijk veroorzaakt door het mee doen aan de quiz. „Zilte vaerzen" was een wat romantisch getint pro gramma met een lach en een traan, met Johnny Jordaan in het sentimen tele lied „Als de tros wordt losge- smeten". Aansluitend bracht Simon van Colkm deskundig 'n filmpro gramma over Nederland en Oranje. Een waardige afsluiting van 't feest was zondagavond de oecumenische kerkdienst in de Utrechtse Domkerk, waarvan het gothisohe inferieur door de camera's rijkelijk in beeld werd gebracht. En daar stond mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, op de kansel, om o.m. te herinneren aan het heugelijke feit van samenzijn der Kerken in dit uur en in dit godshuis. Daaraan voorafgaande trof de ver wijzing van dominee Dankbaar naar het Vatikaans oonciïie. Amusement in het weekeinde Met enige verwachting hadden we uitgezien naar het uitgestelde amu sement van de AVRO onder de titel „Kijk die Rijk". De opzet was stellig niet onaardig en de entourage deed van alles verwachten. Maar voldeed het feitelijke programma aan redelij ke eisen? De teksten van Eli Asser waren niet de moeite waard en Rijk zelf probeerde daarvan nog iets te maken; volledig slagen deed hij o.i. niet. Boeiender was het programma „Voor de vuist weg" van W Duys. Daarin werd niet alleen veel te zien gegeven, zoals de zeventig jarige oud-renner Piet Moeskops op de fiets en scheidsrechter Leo Horn met een toeter, maar ook de actuali teit ontbrak niet. Alleen moet Duys sommige hebbelijkheidjes, die onge dwongenheid voorstellen, wat af zwakken. Zondagavond bij de VARA was er een nieuw programma rond om Corry Brokken. Onze vedette ver scheen in Dietrich-stijl in het beeld, maar stond althans in het eerste deel kennelijk onder invloed van de knap pe Engelse producer George Carden, die haar eerder in de revue van Sleeswijk had gekneed. Meer zich zelf was ze in een aardige Sinter- klaiasmiumimer en in een potpourri uit haar vroegere repertoire, vanaf „Net als boen" tot en met „Mylord". Van de drie Lutzen hadden we meer ver wacht; kennelijk ook de VARA zelf, want de omroeper kwam met name Ton verontschuldigen, die weinig tijd van voorbereiding had gekregen, Komende uitzendingen Vanavond draait een film met Doris Day, die ook de jeugdige kijkers zal boeien. Dinsdag bij de AVRO kan men kennis maken met een Hoote- nanny-show, die tijdens de Ameri kaanse voedseltentoonstelling in de (Advertentie) (Advertentie) gerekend en opgesloten. RAI werd opgenomen. Er is verder een reportage over het onderwijssys teem in Rusland en een politiefilm. Woensdag geeft de KRO een terug blik op de tweede zittingsperiode van het concilie en komt in Treslong te Hillegom een nieuwe aflevering van „Piste". Via de Vlaamse t.v. volgt donderdag een voorstelling van het spel „Iemand onder U"; verder komt St. Nicolaas enkele keren in 't beeld. Aetherklanken DINSDAG 3 DECEMBER 1963 HILVERSUM I 402 m 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Lichte grammofoonmuziek, 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws, 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek, 9.00 Ochtendgymnas tiek, 9.10 De groenteman, 9.15 Klas sieke grammofoonmuziek, 9.35 Water standen, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Lichte grammofoonmuziek, 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Voor de zie ken, 12.00 Licht instrumentaal sep tet, 12.20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw, 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Dansorkest en zangsolisten, 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek, 13.25 Beursberichten, 13.30 Mi litaire kapel, 14.00 Voor de vrouw, 14.40 Schoolradio, 15.00 Kamermu ziekgezelschap: moderne muziek, 15.45 Van mens tot mens, lezing, 16.00 Zang en piano: lichte muziek, 16.30 Voor de jeugd, 17.30 New York cal ling, 17.35 Voor de jeugd, 18.00 Nieuws, 18.15 Eventueel actueel, 18.20 Pianorecital: lichte muziek, 18.30 RVU: Muzikale actualiteiten en spe cialiteiten, door Hans Citroen, 19.00 Voor de kleuters, 19.05 Paris vous parle, de gesproken bri^f uit Parijs, 19.10 Hobokwartet: oude muziek, 19.45 Inleiding tot muziekbegrip, mu zikale lezing, 20.00 Nieuws, 20.05 Kleurrijke klanken: muziek-revue, 21.00 Radar: radio-periodiek, 21.45 Lichte muziek, 22.00 Mezzo-sopraan, bas en piano: klassieke operaliederen, 22.30 Nieuws en mededelingen, 22.40 Actualiteiten, 23.00 Moderne gram mofoonmuziek, 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws, 7.10 Morgengebed, 7.15 Ouverture. radio voor vroege mensen, 7.55 Overweging, 8.00 Nieuws, 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek, 8.50 Voor de huisvrouw, 9.40 Schoolradio. 10.00 ,Voor de kleuters, 10.30 Weens Filhar monisch orkest: klassieke muziek (gr.), 11.00 Voor de vrouw, 11.30 Lichte grammofoonmuziek, 11.50 Vol- aan vooruit, praatje, 12.00 Ange lus, 12.04 Lichte muziek (opn.), 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw, 12.33 Voor de boeren, 12.45 Platennieuws, 12.55 Katholiek nieuws of actualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Draaien maar!!!, lichte grammofoon muziek met commentaar, 14.00 Voor de plattelandsvrouwen, 14.10 Wisse- wassen licht programma, 14.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld, 15.20 Lichte orkestmuziek, 15.20 Voordracht, 15.00 Lichte orkestmu ziek (verv.), 16.00 Voor de zieken, 16.30 U hebt voorrang, Godsdienstig programma, 17.00 Voor de jeugd, 17.50 Regeringsuitzending: Ervarin gen van een koopvaardijpredikant op Curagao door Ds. F. D. Kraan, 18.00 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers, 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. Tot U spreekt de heer E. J. Harmsen, secretaris van de Boe ren Partij, 18.30 Licht ensemble met zangsoliste, 18.50 Van klanten en wanten: vragenbeantwoording, 19.00 Nieuws, 19.10 Actualiteiten, 19.30 Dansorkest, 20.00 Sopraan en piano: moderne liederen, 20.40 Reisoogst, zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden, 21.10 Moderne kamermuziek, 21.35 Orgelconcert: klassieke muziek, 22.00 Geestelijke liederen (opn.), 22.20 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en an ders, 23.10 Disco-Rendez-vous, 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 11.0011.25 Schooltelevisie, 19.30 Internationaal agrarisch nieuws, 19.58 Het manneke, 20.00 Journaal: AVRO: 20.20 Confrontatie Kameraad student, documentaire over het on derwijssysteem in de Sowjet Unie, 21.05 Hootenanny Show, 21.30 In AVRO's Televizier, 21.45 Naked City, politiefilm; NTS: 22.3522.40 Jour naal. naar de film „the sound barrier" XXIV Op de ochtend van de dag vóór die waarop de test met de „Prome theus" was vastgesteld, belde J. R. me op. „Dave, ik heb een vervelen de boodschap voor je. Er is in Hill- bank een vrij belangrijke vergade ring over de show. Je weet dat er nog verschillende dingen geregeld moeten worden. De besprekingen zullen waarschijnlijk twee of drie dagen in beslag nemen. Nu zijn er drie mogelijkheden: óf we stellen de test van morgen uit, óf ik ga naar die vergadering en maak de test dus niet mee, óf jij gaat er naar toe. Het eerste kunnen we natuurlijk niet doen, onze tegenwoordigheid bij die besprekingen is tenslotte niet van doorslaggevende betekenis. De twee de oplossing valt wel binnen het terrein der mogelijkheden, maar je zult je kunnen voorstellen dat ik liever hier blijf. En aangezien jij de man bent, die het meeste voorbe reidende werk voor de show hebt gedaanenfin, je begrijpt het wel. Ik vind het beroerd maar ik zie ook geen andere oplossing. Kom je nog even langs om een paar dingen te bespreken?" Ik vloekte toen ik de hoorn op het toestel liet vallen. Ik zou er dus morgen niet by zijn. Maar dat was niet het belangrijkste; ik zou ook geen kans hebben met Philip te spreken. Was dit opzet? Had J.R. me gevraagd nog eens rustig met Philip te praten omdat hij wel wist dat ik er tóch geen gelegenheid toe zou hebben? Of was het allemaal zui ver toeval? De datum van de test was veel eerder vastgesteld dan die van de vergadering. Op het bepa len van de eerste had J.R. invloed kunnen uitoefenen, maar toen kon hij dus nog niet weten dat er juist op dat ogenblik een vergadering zou zijn. Of was hij altijd van plan ge weest me voor een paar dagen uif de buurt te houden en had hij nu alleen maar geluk dat deze vergadering sa menviel met het ogenblik van de test? Ik ging naar Hilbank met het vaste voornemen hemel en aarde te bewe gen om zo gauw mogelijk terug te kunnen zijn. Nog dezelfde avond om zeven uur stond ik weer voor het bureau van J.R.; waren de-goden hém welgezind mij hadden ze ook niet in de steek gelaten. Ik had op één dag al mijn zaken kunnen afhan delen. Toen ik binnenkwam moet de triomf van mijn gezicht te lezen zijn geweest, maar geen sterveling zou getwijfeld hebben aan de op rechtheid waarmee J.R. zijn vreugde uitsprak over myn snelle terugkeer. Ik vertelde hem wat er op de ver gadering besproken was en welke besluiten er genomen waren. Hy knikte tevreden en zei toen: „Phi lip is vanmiddag teruggekomen. Ik geloof niet dat hij overloopt van vreugde. Probeer hem maar wat op te beuren". Ik haalde mijn schouders op wat hy waarschijnlijk ver sleet voor een: ik kan het in ieder geval proberen maar wat in werke lijkheid betekende: van jou krijg ik ook geen hoogte. Ik ging naar Philips kamer. Hij dag languit op een bank een sigaret te roken en draaide nauwelijks zijn hoofd om toen ik binnenkwam. „Hoei!" zei ik bij wijze van begroe ting. „Hallo", wuifde hy apatisch met zyn hand. „Hoe was het in Londen?" ,Och, wat zal ik je zeggen, gezel lig wel." Als hij me niets meer had verteld, dan had ik nog genoeg ge weten. „Alles goed met Jess?" „Jawel, dank je, je moet de groe ten hebben." Hij trok aan zijn siga ret en staarde omhoog naar het pla fond. „Ben je nog bij Susan geweest?" „Ja, ook de groeten. Ze woont daar wel leuk. Ziet er nu tenminste een stuk beter uit. Een schat van een kind, ik bedoel de kleine Tony." Een tijdje was het stil. „Heb je nog met Jess over morgen gesproken?" Onwillekeurig volgde ik de tactiek van J.R. en ging druk een vlekje van mijn mouw zitten wry- ven. ,Ja, even". Hy liet achteloos de ae van zijn sigaret naast zich op het tapijt vallen. „En. „Ja, precies: én deed hij on verschillig alsof de hele kwestie hem maar weinig interesseerde. „Wat zei ze dan?" vroeg ik onge duldig. „Doe je mond eens wat ver der open. Het ene ogenblik schreeuw je de hele N.V. Ridgefield bij elkaar en het andere ogenblik ben je te be roerd om te praten." „Wind je maar niet zo op. Ik kan moeilijk een verhaal vertellen waar niets te vertellen valt. Ik heb haar gezegd wat er morgen gebeuren gaat, dat wil zeggen ik heb het gepro beerd. Als ik me op zo'n medede ling moet voorbereiden en dat heb ik al weken gedaan, dat weet je dan klinkt het allemaal zo stom schaapachtig. Aan de ene kant wil ik haar laten weten dat het voor mij toch wel een vrij ernstige kwes tie is, en aan de andere kant wil ik het niet zo onheilspellend laten klin ken. Ik wilde niet gewichtig doen, zoals zij het altijd noemt —.(naar ik wilde ook niet te luchtig doën. Het resultaat was bedroevend." Hij druk te zijn sigaret uit en stak onmiddellijk een andere op. „Maar zei ze dan?" „Wat ze zei?" herhaalde hij ,sar- oastisch, „ze zei: o, zijn jullie" nog steeds met die geluidskunstjes be zig? Grappig lijkt me dat om zó hard te vliegen dat je sneller gaat dan het geluid van je eigen motor; dan vlieg je natuurlijk in een doodse stilte. Lykt me grappig. Zullen we vanavond naar de bioscoop gaan?" Hij imiteeerde haar stem, maar die had ik mij zonder die imitatie ook wel kunnen voorstellen. „En nu?" vroeg ik hulpeloos. Ik wist niet wat ik anders moest zeg gen. Alle van te voren opgestelde be togen waren me ineens ontschoten. „En nu?!" zei hij vinnig. „Nu niets meer natuurlijk. Alleen morgen even dat geluidskunstje, dat is alles. Ze heeft gelijk, wij blazen die hele ge schiedenis veel te veel op, J.R. en j(j en ik ook. Morgenochtend moet ik met de „Prometheus" de lucht in, zoals over de hele wereld dagelijks duizenden andere kerels met alle mogelijke kisten doen. Daar is niets bijzonders aan. Dat geluidskunstje is een bijkomstigheid, waar veel te veel drukte van gemaakt wordt. Je duikt stomweg net zo lang tot dat wij zertje van de Machmeter op één staat. Nou en dan ben je d'r." „O", zei ik agressief, „en het kan je zeker weer niks verdommen hè?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2