AEG Sjeik El Ro-Jenbiet de geluidsmuur WOENSDAG 27 NOVEMBER 1963 STIJLVOLLE HERDENKING VAN 26 NOVEMBER '4« IN PIETERSKERK Prof. mr. W. H. Nagel stelde „Twee Fragen" Gistermiddag werd om kwart over vier een bijeenkomst in de Pieters kerk geopend ter herdenking van 26 november 1940, op welke datum professor Cleveringa, docent aan de Leidse Universiteit, zijn historische rede uitsprak, waarin hij verklaarde zich niet te kunnen verenigen met de antisemitische maatregelen van de bezetter. Voor een tot de laatste plaats bezette kerk wees prof dr. W. den Boer, rector magnificus van de Leidse Universiteit, op het trieste feit, dat de mens maar al te gauw ge neigd is tot vergeten. Hij achtte het instandhouden van een traditie als de jaarlijkse herdenking van 26 november 1940 zinvol, mits het niet tot een sleur verwordt. Een betreurenswaardige karaktertrek van <|e mens heid noemde hij het, dat slechts wandaden een eenheid, van hoe korte duur ook, vermogen te smeden, hetgeen overduidelijk gebleken is uit de reacties op de weerzinwekkende gebeurtenissen die vorige week plaats vonden in de Verenigde Staten. DE LEIDSE COURANT NIEUWE STRATEN men als; Berlagestraat, 's Grave- sandestraat, A. Bruunstraat, De Key- straat, Stalpaerthof en Vmgerboons- hof. Een duidelijk kaartje vervolmaakt deze uitgaven, waarin ook wetens waardigheden als: eet-, drink-, en slaapgelegenheden, telefooncellen, busdiensten, enz. Het wachten is nu OBschEnk? ista i/nar dB lists! (Advertentie) BURGERLIJKE STAND paal in de grond heien, burgemees ter Drijber om 10 uur 's ochtends in het plan „Middelburg-Zuid" en loco- Geboren: Johannes Anthome_Jaco- burgemeester Poppe om 11.30 uur in nog op een geschikt adresboek van bus z.v. A. Glasbergen en H. Griek- het plan Pauwenburg" Leiden, want daar is sinds 1954 geen spoor; Hendrik z.v. H. v. d. Keur Deze WOningbouw opgezet in sa- nieuwe uitgave meer van versche- en A. C. van Egmond; Elisabeth menwerking met béide gemeenten, nen. Alida Catharina d.v. W. S. J. Jonk- geschiedt in opdracht van de Exploi- man en W. A. Heijns; Cornelia Dirkje ta^je Maatschappij Scheveningen d.v. H. van Lumen en C. van Dam; (EMS) N.V. Freerk Waling z.v. J. D. Speckmann jn beide gemeenten worden de De heer H. Valentgoed, chef de en E. Stheeman; Allegonda Jolanda werkzaamheden als één project door Lardée en P. A. de Wekker; een en dezelfde aannemersfirma. ANDERE OPZET Er is weer een nieuwe stratengids jaar geleden zijn dat hij op het be- van Leiden verschenen. Samenge- lastingkantoor te Katwijk in dienst steld door de gepensioneerde politie- trad en vervolgens als standplaat- inspecteur, de heer K. W. van Wijk. Sen, behalve Leiden, had 's-Herto- solidair voelt met zijn naaste, aan Ik heb de heer Van Wijk wel eens genbosch, Haarlem en Schiedam, het adres van het antisemitisme, dat ontmoet; om het bewijs te leveren, A.s. zaterdag van half drie tot scheidsmuren optrok, waar zij niet dat hij Leiden op zijn duimpje kent, half vijf bestaat te zijnen huize, Prof. mr. W. H. Nagel, die hierna bestonden, en dus als vanzelf pro- mochten we namen noemen van on- Fagelstraat 14 gelegenheid om van jaar, man. de kansel besteeg, maakte aan het jest uitlokte. bekende Leidse straten. Zijn kennis de heer Valentgoed als ambtenaar begin van zijn rede duidelijk, dat hij was verbluffend, namen als Lange afscheid te nemen, een andere wijze van beschouwing Dit gelaakte streven, een verlangen Zandstr. en Marowijnehaven (nieuw) naar strijd, terwijl nog moet worden hebben voor hem geen geheimen. gezocht naar een tegenstander, komt Hij kent alle straten en stegen en helaas ook nog in onze huidige maat- sloppen van onze goede stad. Het Wegens ouderavond van de R.K. schappij voor. nieuwe boekje, een uitgave van fir- Ulo-school, Vrouwenkerkhof, wor- Voor de rede hadden de organist ma De Kier, Nieuwe Rijn 45, bevat den de lessen van de R.K. Midden bureau ten kantore van de ontvanger d.v. der invoerrechten en accijnzen te Eric z.v. N. Sjerp en M. Eibers; Van Vliet en Van Dulst'te Roi: Leiden verlaat per 1 dec. a.s we- Charlotte Jolanda .v. S Platteel en terdam, uitgevoerd in het arbeids- genS JXIt«".jvaa de P™?0™" 1 A- Ruitenbeek; Hendricus Corne- besparende „Prontosysteem" (stapel- gerechtigde leeftijd de dienst der hs Floras z.v. H. C. F. Seller en D. bouw van geperste betoonblokken). belastingen. Het zal dan precies_47 C. W. Kranenburg; Denijs z.v. A. v. Men rekent er op dat de eerste wo el. Bos en L. D. Bavelaar. ningen binnen ongeveer een jaar Overleden: D. v. Kamen, 84 jaar, kunnen worden betrokken. Het ge- man; J. Spuij, 48 jaar, echtgen. van hele project kan in i965 zijp vol- P. Zoutendijk; K. Messemaker, 55 tooid. jaar, echtgen. v. A. Kraijenoord; J. van Rijn, 77 jaar, man; C. van Zijp, 83 jaar, man; J. W. C. Hopman, 68 Aetherklatlkeil DONDERDAG 28 NOVEMBER 1963 zou bezigen dan men kan verwach ten van een herdenkingsrede. Spr. stelde, zoals de titel van zijn rede, „Twee Vragen" reeds zegt, 2 vra- vicuc gen als uitgangspunt, de situatie, ^dr Bjankenstein en het koor en weer een groot aantal nieuwe na- standkursus donderdag 28 november Messina in opdracht waarin het gehele lana verkeerde op orkest van het Collegium Musicum men, want Leiden breidt zich tegen in de Leonardusschool gegeven, Pot- hannes vervaardigd het ogenblik, dat prof. Cleveringa onder leiding van A. Kaart de bij- de verdrukking in nog immer uit. gieterlaan 7. tijds. zijn mening aan de openbaarheid eenkomst muzikaal opgeluisterd. Vooral in Leiden-zuid-west zijn weer prijsgaf, en de geestesgesteldheid, in Na de rede werd een koraal van een aantal straten op het punt ge- welke prof. Cleveringa tot zijn pro- J. S. Bach uitgevoerd. De herden- doopt of „onder de doop gehouden" test kwam. king werd besloten met het zingen te worden. van het eerste en vijftiende couplet Het land was in oorlog, ondanks van het Wilhelmus, het feit. dat het leger gecapituleerd Een drie en een halve meter HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. groot bronzen beeld van Paus Pius 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 XII zal in de Sint Pieter geplaatst AVRO. worden, overeenkomstig de wens van wijlen Paus Johannes. Dit beeld AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- is door de beeldhouwer Francesco gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Paus Jo- Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 drie jaar Progr.-overzicht en lichte gram. 9.00 had. Het volk streed door. Duits land had het door beide landen on dertekende Land Oorlogsreglement brutaal geschonden. In dit verband was het spreker als jurist onmoge- Leidse universiteit Intussen hebben we in de gids vele nieuwe namen ontdekt. Het kaart je maakt in de zuidwesthoek mel ding van de volgende nieuwe lanen Gemeente-archief kampt (nog steeds) met gebrek aan ruimte „Steeds meer dwingt gebrek aan verregaande staat van verval. De res- Ochtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huish. zaken, lezing voor de vrouw. 11.15 Kamerork.: klass. muz. 11.40 De over gang, progr. voor de vrouw. (Herh. van 5 sept. j.l.)12.00 Licht ens. met zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole ork. 13.00 Ir-* eYenwlJ^g lopen aan rujmt€ ^ot maatregelen, diie in ver- taurat&e geschiedde door het labo- Nws. 13.15 Meded., event- act. of de Vijf Meilaan, ten zuiden van deze ^and met de archiefwet en de des- ratorium van het Rijksprentenkabi- gram. 13.25 Beursber. 13.30 Koper- net te Amsterdam. ork.: mod. muz. 14.00 Sopraan en v- omr it- T f-w toelaatbaar zijn; o.a. moesten meer- In vergelijking met 1961 steeg het piano: mod. liederen (stereof. uitz.). van de Nederlandse Justitie ten op- kandidaats Ned. taal en lett.: de heer laan, Manierstraat, ijaikorskikaae, ^ere arohieven naar zolders worden bezoek aan de studiezaal met 10 pet, 14.30 Hou je aan de woord, n progr. zichte van de vier nog gevangenge- H. J. M. Wientjens (Den Haag); Mendelssohnkade, Beriiozpaa, Kos- en daar zodanig worden dat aan het Pilgrimfathershuis met vol speelse invallen en literaire spits- houden oorlogsmisdadigers voor semi-arts: mej. M. Beijer (Bloemen- sinistraat, Bartokstraat, Wagnerplein, opgesteid,dat zij niet meer voor on- 11 pet tot rond 390. vondigheden (herh. van dinsdag 26 zich te houden: hij was van mening, daal) en de heren R. R. Aberson Wagnerlaan. Voorts in deze meest toegankelijk zijn'" Het jaarverslag maakt voorts mei- nov. j.l.). 15.15 Licht ens. 15.30 Piano- j.i. t;ia t tpicvi/wa /t piiipnj zmnpliike buurten Sibeliusstraat. - '-x-- Aan de Rijksuniversiteit te Lei- boulevard en ten westen van de betref£ende konink,iijke beduiten i lijk zijn mening omtrent de houding den zijn geslaagd voor de examens: Curchill-laan. Verdilaan, Schubert- dat gratieverlening voor hen niet (Aerdenhout); J. Elshove (Leiden) zuidelijke buurten Sibeliusstraat, verantwoord is, vooral als men be- en J. Schijf (Den Haag). Doctoraal Bartokstraat, ^Be^thovenlaan, Liszt- denkt, dat hun opdrachtgevers-uit- Ned. Recht: de heer Th. W. van Ra- TT L" de-oorlogstijd nu op vrije voeten vesteijn (Leidschendam). zijn, en zelfs uur bewijst, 't Argument Gepromoveerd tot doctor in de "ge- van de juristen v. Bemmelen en Pom- neeskunde op proefschrift „Een bij- pe, als zou de oorlog op de Duitse drage tot de kennis en indeling der onderdanen een verruwende invloed zogenaamde „Knuckle Pads", de hr. hebben gehad, wees hij echter als G. W. Beening, geboren te Groningen onjuist van de hand. „Oorlog is ze- en thans wonende aldaar. Promotor denverruwing, en werd als zodanig was prof. dr. H. W. Siemens. begeerd," baseerde spreker de on- juistheid van de door zijn collega's geponeerde stelling. SOLIDAIR MET NAASTE Vervolgens onderwierp hij de si tuatie, in welke prof. Cleveringa zijn protest had geuit, aan een nader on derzoek. Zijn protest was een op rechte uiting van een mens, die zich PRINSES BEATRIX KON NIET LANDEN OP SCHIPHOL diing van een aantal schenkingen en recital: mod. muz. (stereof. uitz.). „Meerdere malen werd de hulp geeft een overzicht van de verschil- 16.00 Ypor^acht. 16.25 Licht ork. gr. - ÏVIOCU C Iltcireu WC.U UC IlUljJ ten uvtiiiun vcuii ut v OV1UJ- pad. Voorts treffen we ten oosten van de af<jeiaJ1g Onderhoud Gebou- lende soorten van onderzoekingen, van de Churchill-laan nog aan na- wen jngeroepen om provisionele op- die in het archief zijn verricht. lossingeh te vinden voor het zo knel- lende ruimtegebrek, 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gespro ken brief. 18.00 Nws. 18.20 Uitz. van de Partij v. d. Arbeid. 18.30 Licht ens. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Requiemmis voor president Kennedy in Den Haag Koningin Juliana heeft vanmorgen in de Sint Jacobskerk in Den Haag een requiemmis voor de zielerust van wijlen president Kennedy bijgewoond. De vorstin werd bij de ingang van de kerk, in de Parkstraat, ontvangen door de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer John S. Rice en door de pastoor De DC-8 van de KLM, waarin prinaea ,da kerk' m|!r- J R; Va" ®acl' Z« Beatrix in de afgelopen nacht uit New begeleidden haar naar de plaat, naast York naar Nederland temgkeerde; kon de ambassadeur en a,jn echtgenote. Te- vanochtend wegens dichte mist niet op koningin hadden vertegen- Schiphol landen en week uit naar Dns- woordtgera van verscheidene n.et-ka- seidorf De gezagvoerder rette zijn ma- «holleke kerken plaats genomen. hartekreten, vonden we vermeld het jaarverslag over 1962 van het Gemeentearchief Ledden, dat dezer dagen is verschenen. Dit jaarverslag geeft een ruim overzicht van de werkzaamheden. Zeeuwse steden AUTOMATIC TOASTER f69.50 HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-2400 NCRV. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske chine daar om 7.55 uur veilig aan de grond. Evenals prins Bernhard, die gis teren reeds met een militair toestel naar ons land terugkeerde, heeft prinses Bea trix zoals bekend in Washington de be grafenis van president Kennedy bijge woond. Met een F 27 Fokker Friendship van prinses uit Dusseldorf opgehaald. Ander half uur nadat de prinses in de DC-8 van de ^KLM in Dusseldorf was aange komen, state zij in dit kleinere vliegtuig, dat haar regelrecht naar het vliegveld van Soesterberg bracht. Kort na 11 uur was prinses Beatrix weer thuis. De mis werd gecelebreerd door de deken van Den Haag, mgr. W. Bokeloh, met als diaken pater B. van Schaick, als subdiaken kapelaan S. de Vette en als ceremoniarius kapelaan E. Vereecken. Het koor zong onder leiding van diri gent-organist Jan Schmitz de „Missa de^Koninklijké 'Lu7h^ach™eS "dé P™ ""P - - - - van de kerkelijke plechtigheid werden de volksliederen van beide landen ten gehore gebracht. Vijf zwaar gewonden bij botsing In de bocht van de weg Roosteren- Maaseik kwamen vanmorgen kwart voor zeven een busje en een grote auto bus met elkaar in botsing. Daarbij wer den van de zes inzittenden van het busje er vijf zwaar gewond. Allen zijn naar het ziekenhuis in Maaseik overgebracht. Het busje was onderweg van Geleen naar Genck in België. De grote autobus kwam uit het Bel gische mijngebied en was op weg naar (Advertentie) Kerkrade. Deze, reeds zo dikwijls herhaalde JTlVfC kAniirf Iminnn in Sportparade. 19.30 Dansork. en zang- irtekreten, vonden we vermeld in DOUWT I1U1Z0Ï1 W sol. 20.00 Nws. 20.05 Zingan (Zigeu ners), opera (stereof. uitz.). 21.00 De zaak Marmorek, hoorspel (4e en laat ste deel). 22.15 Licht ens. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.05 Nieuwe Burgemeester mr. J. Drijber van gram. 23.55-24.00 Nws. verbonden aan de restauratie en Middelburg en loco-burgemeester W. klappering van de Leidse en andere Poppe van Vlissingen zullen op don- archivalia o.a. van de kostbare kaart, derdag 28 november een officieel be- geteken door de landmeter Johannes gin maken met de bouw van 391 wo- Dou en gedateerd 20 juli 1649, van ningen in de uitbreidingsplannen „De sftadt Leyden met de Heerlick- van eerstgenoemde gem. en van 376 heyden de selve stadt toebehooren- woningen in die van laatstgenoemde. de",-Deze kaart verkeerde in een Zij zullen daartoe beiden een eerste genTenseir. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Concilie journaal. 8.25 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Franse chan sons. 10.20 Amus.muz. gr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Gram. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week. 13.00 Nws. 13.15 Conr certgebouwork.: klass. en mod. muz. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Gitaarspel. 14.20 Zij waren bereid - Het Evangelie van de ploeg, hoorspel over befaamde zendelingen. 15.00 Noord-Holl. Filharm. ork., voc. ens. en sol.: klass. muz. 15.45 Licht in- strum. kwintet. 16.00 Bijbel-overden king. 16.30 Mod. kamermuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.45 17.45 Lichte gram. 17.55 Lichte ork.- muz. en zangsol. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrum. ens. 18.50 Sue. perspectief. 19.00 Nws en weerpraat- je. 19.10 Voc. ens. en omroepork. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.10 Een Holl. Familie in de Franse tijd, hoorspel (11). 20.45 Samen uit, Samen thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgelconcert: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.25 Boekbespr. 23.00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang. 23.30 Fluit, viool en klavecimbel: klass. en mod. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.00-1615 Voor de kleuters. 19.30 De Flintstones, tekenfilm. NTS: 19.58 't Manneke. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Concilie-journaal. 20.25 Brandpunt. 20.45 (NTS): Oponthoud in de jungle, TV-spel. NTS: 22.00 Deur Haasken, dodelijk haasken, kijkbeeld t.g.v. het vijftienjarig be staan van het Ned. Cultureel Con tact. KRO: 22.40 Epiloog. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. ging te maken. Van hoog uit de lucht kwam een gierend geluid, dat snel aanzwol en toen een harde slag. Vrij wel gelijktijdig begon de sirene te loeien. Ik geloof dat ik gelachen heb om het dwaze tafereel van de man netjes bij de startbaan two zero, die struikelend naar hun wagens ren den. aaar de film „the sound barrier" „Mach negen zes. Het schokken be gint weer. Neus heeft neiging voor over te gaan. Corrigeer dat. Ik ga door". Philip begon zorgvuldig de veter van zijn schoen los te trekken en hem daarna even zorgvuldig weer te knopen. De twee boksende mannen bij startbaan two zero maakten een eind aan het gevecht. Allen keken nu weer omhoog. „Mach negen zeven." Will stond voor een raam en tekende naden kend met zijn vinger een grote nul, een komma en daarna een negen en een zeveri op het glas. „Mach negen acht. Het schokken wordt nu snel erger. Vijf en twintig: duizend voet. Kan de neus niet meer corrigeren. Remkleppen aan'Een gevoel van grote opluchting kwam over mij. Hij weet wat hy doet, dacht ik. Hij was aan de grens, daarna komt de waanzin. Philip die één ogenblik onbeweeglijk had gezeten, de beide einden van zijn schoenveter tussen zijn vingers, legde een keu rige knoop. „De roeren luisteren niet meer. Ik kan hem niet houden. Mach negen negen." „O Heer....", zei Philip; ontzet ting lag op zijn gezicht. J.R. bleef doodstil zitten, een hand onder het hoofd, de ogen gesloten. Will sprong naar de microfoon. „Ik krijg geen beweging in de roeren. Alles trilt en schud". „Spring, Tony, spring!" schreeuwde Will in de microfoon. „Bijna op Mach één". „Spring dan toch", smeekte Will. Philip en ik renden naar buiten, J.R. bleef zitten zonder een enkele bewe „Kom me nog eens opzoeken als je in Londen bent, Dave", zei Susan. Ik hield haar hand tussen de mijne en knikte haar sprakeloos toe. We ston den op het bordes van Madge- worth Court. Beneden bij de wagen stond Jess te wachten, haar hand reeds op de knop van het portier. Ik dacht terug aan de dag na de begra fenis van Chris. Ook toen was er voor Susan een plotseling afscheid van Madgeworth Court geweest. Maar deze keer geloofde ik niet dat zy er ooit terug zou komen. Onmid dellijk na Tony's dood was Jess uit Londen gekomen en zy had op haar eigen resolute wijze snel een besluit genomen: Susan zou met haar mee gaan naar dat grote, stille huis in die rustige straat. Daar zou het kind ge boren worden. De dokter had er trou wens ook ook op aandrongen dat Su san zo vlug mogelijk uit deze om geving zou weggaan. Na de geboor te van het kind zou zy een eigen flat betrekken. „Ik zou zo graag Will even groe ten", onderbrak Susan mijn gedach ten. „Hij trekt het zich zo verschrik kelijk aan Als ik nu wegga zonder hem nog gezien te hebben, denkt h:j dat ik het hem persoonlijk ver wijt". „Dan moet je langs zijn kantoor rij den. Ik ga wel met jullie mee, ik moet toch ook naar het vliegveld". Ze leunde zwaar op mijn arm toen we de trap van het bordes afliepen. Zelfs haar wijde, donkere mantel verborg nu niet langer haar zwan gerschap. „We rijden nog even langs Will", zei ze ter verklaring tegen Jess die vragend haar wenkbrauwen optrok toen ze zag dat ook ik in de auto stapte. Toen we op het vlieg veld aankwamen, bleef Jess in de wagen, terwijl ik met Susan naar het kantoor van Will ging. Op de deur hing nog steeds hetzelfde papier: „Geen tijd voor kletsmeiers zonder sigaretten". Er trok even een flauwe glimlach over Susans gezicht: „Goeie Will....", zei ze zacht voor zich heen. Ik opende de deur en liet Su san naar binnen gaan. Toen ik de deur weer achter haar wilde dicht trekken zag ik dat Will voor zijn bureau zat, zijn hoofd gestut in zyn handen. Er flitste een gedachte door mij heen dat ik hem vroeger ook al eens in een dergelijke situatie had gezien, maar ik kon mij niet zo gauw meer herinneren waar en wanneer. Misschien was dat een waarschu wing en had ik er meer aandacht aan moeten besteden. Misschien had ik dan zelfs kunnen voorkomen wat nu gebeurde. Want ik hoorde plotseling de stem van Tony, vele malen ver sterkt door de wire-recorder: „Mach negen acht. Het schokken wordt nu snel erger. Kan de neus niet meer corrigeren. Remkleppen aan". Het was bijna luguber. Ik bleef een ogenblik bewegingloos staan, niet bij machte in te grijpen. Susan stond doodstil. Over haar schouder zag ik dat Will zich omdraaide om te zien wie de kamer binnenkwam. Ook hij bleef een moment als ver lamd in die houding zitten, zijn ogen werden groot van schrik. „De roeren luisteren niet meer. Ik kan hem niet houden. Mach negen negen". De stem vulde de gehele ruimte. Susan gaf een gil. Het klonk als de kreet van een gemarteld dier. „In Godsnaam, Will schreeuw de ik. Radeloos in zijn verwarring sprong hij op, zijn stoel sloeg met een harde slag tegen de grond. Susan rende langs my heen, haar gezicht was onherkenbaar vertrokken. „Zet dat ding af, stommeling!" brulde ik Will toe. Maar er was iets met hem gebeurd. Hij stond daar maar, zijn armen slap neerhangend langs zijn lichaam; hij keek mij onafgebroken aan met een nietszeggende blik en tranen liepen hem over zijn gegroefd gezicht. Ik sprong naar de wire-re corder. Maar ik was te laat. „Ik krijg geen beweging in de roe ren. Alles trilt en schudt", schetter de de stem. Het geluid vulde de ge hele kamer, golfde door de open deur en echode hol in het trappenhuis, waar Susans snelle voetstappen klon ken. En onmiddellijk daaroverheen de stem van Will, schril van bijna pa nische angst: „Spring, Tony, spring!" Uit de diepte van het trappenhuis steeg Susans schreeuw naar ons op; het was of zy dat andere vreselijke geluid wilde overstemmen. Ik zette het apparaat af en rende echter Su san aan. Will bleef wezenloos staan. Met twee treden tegelijk sprong ik de trap af en vloog naar buiten. (Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2