A. HUSTINX BESPRAK ASPECTEN VAN DE GEZINSPR0BLEMAT1EK P.vd.A.-fractie contra rest van de raad in Schoolmelkkwestie COMMISSIE VOOR VOLKSKUNDE AGENDA Kinderfeest „De Vijf Hoven" Wurger van Boston' sloeg weer toe PANIEK MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Bijeenkomst Contactcomm. Kinderbescherming welke bij de gezinsproblematiek een belangrijke rol speelt. Bij deze ondèrlinge relaties gaat het volgens spreker in eerste instantie om LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kamd. Ned. t. en 1.: de heer H. J. M. Wien- tjens, 's-Gravenhage. Semi-artsexe- men: mej. M. Beijer, Bloemen daal, en de heren R. R. Aberson, Aerdenhout, J. Elshove, alhier, en J. Schijf, 's-Gra venhage. LEIDERDORP „Wijnridder" In het hart van GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Vrijdagavond j.l. vond een bijeenkomst plaats van de Contact-Commissie Kin derbescherming Leiden e.o. in de aula van de Lidwinaschool Leiden. De voor zitter, de heer A. J. D. van Oosten, heette de aanwezigen welkom en gaf na een korte inleiding het woord aan d« spreker, de heer A. Hustin*. direc- Kennis van de onderlinge"relaties to°'t leur van de R.K. Gezondheidszorg te gezin geven een totaal gezinsbeeld, het- w L™ JfÜff, £d een geven en nemen. Het kind, dal Boungogine, te Clos Vougeot Beaime ouder wordt moet steeds meer geven in Frankrijk, is de heer J. Ph. v. d. en minder nemen dan het jonge kind, Bosohi door de Confrère geridderd dat van de ouders nog alles ontvangt tót chevallier diu Tastevki. Deze in Gezondheidszorg te gezin geven een totaal gezinsbeeld, het- 's-Gravenhage. die als onderwerp had geen voorkomt dat men tijd verliest gekozen: Enige nieuwe aspecten ten aanzien van de Gezinsproblematiek. Spr. ving aan met erop te wijzen, dat op het terrein van de zorg voor de mens men in het verleden, mede onder psy cho- analytische invloed de persoon te veel als enkeling benaderd heeft. De samenhang met de omgeving is daar door op de achtergrond geraakt. Zo kon en kan het nog gebeuren, dat vele in stanties ieder vanuit zijn eigen des kundigheid, aan de deur van één gezjn kloppen. Om dit in de toekomst te voorkomen, bepleitte spreker, een bun deling van instanties als Medisch Op voedkundig Bureau, Bureau voor hu- welifksaangelegenheden. Voor- en Na- zorgdienst voor geesteszieken. Nazorg voor Geesteliike Gehandicapten enz. in het grote lichaam van de Geestelijke Gezondheidszorg, hetgeen in Den Haag reeds ten dele is bereikt. aan dat gezinslid, dat wel de ogen schijnlijke, maar niet de werkelijke oorzaak van de moeilijkheden in het gezin is. Tot slot vertelde spreker een en an der over de gang van zaken op het hu welijksbureau met name welke groe pen een beroep pipgen te doen op deze HQ1H instellingen, waarbij hij vast stelde, dat ten vertoont dinsdag 26 en woensdag vaal het grootste imternatianaail be kend staande wijnfeest „Les Trois Glorieuses" en is voor de heer v. d. Bosoh een hoge onderscheiding, hem uiteraard verleend als erkenning voor zijn grote vakkennis. VOORSCHOTEN Filmliga De filmliga Voorscho- in Nederland aan bepaalde groeperin gen, b.v. de groep de weduwen, te wei nig aandacht wordt besteed. De discussie na de pauze stelde spre ker in de gelegenheid op bepaalde pun ten nog nader in te gaan De heer Van Oosten besloot de avond met een dank woord aan de spreker. 27 november a.s. de bekende Rus sische film „De een-en-veertigste" Dit is geen politiek verhaal, doch 'n film vol menselijkheid, ook al speelt het verhaal tijdens de Russische re volutie. Een film met humor, even wel minder geschikt voor jeugdige kij'kers. Het grote voordeel is dan, dat één instantie in staat is zich een totaalbeeld van het gezin te vormen om van daar uit het individu op de juiste wijze te kunnen helpen. Aangezien de geeste lijke zorg voor de mens nauw samen- De stad Leiden in oude volksliederen Over bovengenoemd onderwerp sprak mejuffrouw drs. M. Veldhuy- zen voor de Commissie voor Volks kunde van de Vereniging Oud-Led den. De aanleiding was geweest, dat hangt met de lichamelijke zorg, is het zij op een tentoonstelling over de noodzakelijk, dat er een intensieve Leidse kermis het boekje „Leydsche snijden, vervoeren en verder bewer- samenwerking bestaat met hen, die zich Vreugd'enhof" uit 1662 vond, waar- ken van de biezen mee. met de lichamelijke gezondheid van de door zij verdere studie van het on- Aan het slot dankte de voorzitter mens bezighouden, welke laatste spre- derwerp ging maken. Zij vond dat er de heer Bicker Caarten allen, die ker weer verenigd zag in de Organisa- vóór 1800 talrijke liederen over Lei- cultuur in die buurt van Puttershoek, een zwaar ambacht, dat helaas ver loren dreigt te gaan wanneer het Deltaplan gereed zal zijn, want de biezen hebben brak water nodig. Wij maakten in suggestieve beelden het van Lichamelijke Gezondheids- tie zor Het derde grote lichaam, waarmede sterke wisselwerking vereist is, is dat van het algemeen maatschappelijk werk. Deze samenwerking zou voorkomen, dat verwijzing van de om hulp vra gende mens een toevalsfactor wordt, zoals tot heden nog vaak het geval is. Voorts ging spreker nader in op de relatie van de gezinsleden ten opzichte van elkaar en ten opzichte van anderen. meegewerkt hadden aan deze zeer geslaagde avond. Personeelsfeestavond Clos en Leembruggen den waren geschreven. Van sommige was de melodie niet meer to achter halen. Spr. had de stof ingedeeld in rubrieken: 1 lof van Leiden; 2 histo rie; 3 maatschappelijk bestel en am bachten; 4 verhalende lied-eren; 5 va ria; 6 afscheid van Leiden. Ook de omgeving van Leiden kwam ter spra- huyzen een of meer voorbeelden, die op zeer verdienstelijke wijze gezon gen werden door mejuffrouw Van der Baan. Na de pauze werd de Alty-film „Pak de Biezen" vertoond door de maker, de heer Peter Tijssen. Deze vertelde eerst op duidelijker wijze hoe een dergelijke film tot stand komt hetgeen heel wat werk met zich mee bleek te brengen. In de film krij gen we een overzicht van de biezen- In de recreatiezaal van de Royal Mc Bee aan de Rooseveltstraat heb ben ruim 530 kinderen van de speel tuinvereniging „De Vijf Hoven" za terdagmiddag genoten van een alles zins gevarieerd en geslaagd St.-Nico- laasfeest. De voorzitter, de heer C. Bos, schenk, waarna de hr. Koelewijn mede opende het feest met een hartelijk namens de andere jubilarissen met een welkomstwoord in het bijzonder tot enkel woord dankte voor de hun toe- de heer D. Vijlbrief, bestuurslid van de NUSO, de heer J. J. v. d. Huizen, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, de afgevaar digden van enkele zusterverenigin- gen de heer W. Verkerk personeels- personeelsvereniging en liet chef van de Royal Mc. Bee, die de - MAANDAG 25 NOVEMBER LAFV Algemene ledenvergade ring in het Doelenihuisje. Aanvang 20 uur. „St. Antonius" Dubbele "verga dering n.a.v. de nieuwe c.a.o. Aan vangstijden 20 en 24 uur in de ach terzaal van café „In den vergulden Kruik", Haarlemmerstraat 22. DINSDAG 26 NOVEMBER K en O Filmlezing „Suriname, staalkaart van rassen" in de foyer vain de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Alg. Kath. Werkgevers Ver. Kringbijeenkomst in café-rest. Van der Heijden. Aanvang 16.30 uur. Oud-Leiden Lezing d-oor de heer D. P. Blok over „Raakpunten tussen plaatsnaamkunde en archeologie" in de Lakenhal. Aanvang 20 uur. De^ Timdelerclub Voorstelling van „Dominee wint de pot" in de Stadsschouwburg. Aanvang 20 uur. Pieterskerk Toespraak door prof. mr. W. H. Nagel ter herden king van 26 november 1940. Aan vang 16.45 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 7.45 uur, gebouw GG en GD, Rood-enburger- straait la. WOENSDAG 27 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. Kath. Vrouwengilde Bijeen komst in rest. v. d. Heijden, Breestr. Aanvang 20 uur. Schouwburg Nieuw Rotterdams oneel geeft opvoering van „Ratel van een simpel man". Aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde Le zing door dr. A. A. Gerbrands over „De papoea, houtsnijder als individu". Aanvang 20 uur. DONDERDAG 28 NOVEMBER K en O meesterserie Italiaans Kamerorkest San Pietro a Majella. Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Tuinders- en bloemistenver. DEV Ledenvergadering in café-rest. Aniba. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Vooral het feit, dat er ditmaal in De Leiden Vervolg cursus met gez. Vijf Hoven slechts weinig stoute kin- afd. Den Haag, Vertrek per trein 7.10 deren waren geweest, deed de Sint bijzonder goed. Mede daarom trac- teerde hij alle kinderen op een glas de maal de jaarlijkse feestavond van het personeel der N.V. P. Clos en Leembruggen plaats. In verband met het 15-jarig bestaan van de personeels vereniging droeg het geheel ditmaal 'n extra feestelijk karakter. Na een bijzonder welkomstwoord tot het directielid, de heer mr. C. J. Leem bruggen, en de bedrijfsleider, de heer J. Sap, te hebben gericht memoreerde de voorzitter van de personeelsereni- ging, de heer I. Hartevelt, de actieve steun, die de vereniging steeds van de directie mocht ondervinden. Hij bracht vervolgens de heren J. Koele wijn (hoofdvertegenwoordiger), A. van Rosse (afd. ververij),-©. Sinteur (afd. spinnerij)P. Arnoldus (afd. voorspin nerij) en mevr. J. Lagas-Blom (afd. twijnerij) hulde voor het feit, dat zij 50 jaar wat betreft eerstgenoemde 40 jaar betreft de tweede genoem de en 25 jaar de laatstgenoemde drie bij de N.V. in dienst waren. Namens de vereniging overhandigde hij de vier aanwezige jubilarissen (de heer Sinteur was verhinderd) een ge- bedeelde hulde. De heer G. Taffijn, voorzitter van de ondernemingsraad, richtte vervolgens nog een hartelijk getint huldigingstoe spraakje tot de bestuursleden van de zijn woor- recreatiezaal weer schikbaar had gesteld, alsmede tot de dames M. de Boer en W. Oppe- laar, beiden lid van de Royal Mc. Bee-kantinedienst, die eveneens be langeloos hun medewerking verleen den aan het welslagen van het feest. In afwachting van de komst van de Sint amuseerden de kleine feest gangers (sters) zich geruime tijd kos telijk met de kinder-goochelshow van de bekende goochelaar „Amarco" en de dwaze grollen van de kinderclown „Pipo", die tot grote hilariteit steeds belangloos be ^en van roolcartikelen vergezeld gpai Het feestprogramma omvatte e« n revue-festival, dat gepresenteerd werd door Berry Kievits en Gerard Walden met medewerking van de conferencier Joop van Marei, de accordeoniste Yvon ne Leclercq, het duo „De Salberti's" met populaire songs, de soubrette Loui- balletgroep „The Blue Dolls" en de be- balletgroe „The Blue Dolls" en de be kende acrobaat en evenwichtskunste naar Mr. Gilbert. Het geheel werd mu zikaal omlijst door André van Wattin- gen en zijn revue-orkest. Goede wyn ,,A Ulv Iwt 1 \J ro illiu. lAiL OlvtUC - het programma in de war dreigde te behoeft geen krans. De feestgangers sturen. Het accordeon-duo „De Anja's" zorgde voor een passende muzikale omlijsting, waarbij de St.-Nicolaas- liedjes steeds dapper werden mee gezongen. De blijde inkomst van de Sint, vergezeld van een zijner zwarte knechten, vormde uiteraard weer het hoogtepunt van de middag. Na een spontaan gezongen welkomstlied, werd de Goed Heiligman door de heer Bos hartelijk welkom geheten. (sters) hebben zich enige uren koste lijk geamuseerd met een kleurrijk en amusant non-stop schouwspel. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en wel o.l.v. de heer J. Alphenaar met medewerking van het dansorkest „The Five Just Men". Vrijdagavond kwam de raad van de gemeente Voorschoten in openbare ver gadering bijeen. De gehele VVD-fractie was met kennisgeving afwezig. Direct na de opening werd een commissie be noemd tot onderzoek van de geloofs brieven van het nieuw benoemde raads lid de heer J. van der Ende in de va cature van de heer G. B. W. Huizinga. Namens deze commissie verklaarde de heer Rombouts de geloofsbrieven ak koord. Met het standpunt van het college van b. en w. inzake de subsidie schoolmelk konden 9 raadsleden zich verenigen, 4 raadsleden t.w. de gehele fractie van de PvdA waren het niet eens met 't stand punt van b. en w. t.a.v. deze kwestie. De PvdA-fractie trok deze voorziening geheel in het politieke vlak. Zoals be kend mag zün heeft de regering de sub sidie t.a.v. de schoolmelk ingetrokken. De PvdA-fractie diende nu een voorstel in, behelzende, dat de vervallen rijks subsidie per 1 januari 1964 nu geheel ten laste van de gemeente zou komen. B. en w. en de voorzitters van KVP en de Prot. Chr. groep waren van mening, dat de verantwoordelijkheid in deze bij de ouders korr1 te liggen en dat de meer kosten aan de schoolmelkvoorziening door de ouders gedragen kan worden. In gevallen, waar dit niet mogelijk zal zijn, is de gemeente bereid de lasten voor haar rekening te nemen. De gemeente blijft staan achter de verstrekking van de schoolmelk en zal dit blijven stimu leren. De heren Fortanier en v. d. Wilde vonden het bedrag te gering, om zich achter het voorstel van de PvdA-fractie te scharen. Het voorstel betreffende de bepaling van de bloedgroep, die b. en w. in eer ste instantie willen laten doen bij de schoolgaande jeugd, die voortgezet on derwijs ontvangt, kreeg aller instem ming. De heer Plomp informeerde nog of de kinderen, die voortgezet onder wijs ontvangen op scholen buiten Voor schoten gelegen, hiervoor ook in aan merking komen. Dat was in opzet niet de bedoeling. Opzet was die kinderen, die de Voorschotense scholen voor voortgezet onderwijs bezoeken. De mo gelijkheid om ook de overige kinderen hieraan te laten deelnemen zal nog wor den bezien. GRONDAANKOOP De raad besloot tot aankoop van onge veer 1.34.00 ha. grond in Boschgeest voor de prijs van ƒ171.855. Deze grond was tot voor kort eigendom van gebrs. Eg- gink N.V. en in gebruik voor bloem bollenteelt, docht thans is eigenaar de heer D. P. IJperlaan. De heer IJperlaan was bereid de grond aan de gemeente te. verkopen onder voorwaarden, die voor de gemeente aannemelijk waren. De raad besloot tot aankoop. Het voor stel van b. en w. inzake de straatnaam- geving aan 33 straten resp. lanen werd door de raad zonder commentaar aan genomen. De straten-lanen krijgen na men naar personen, die onderscheiden zijn met de Militaire Willemsorde. De raad besloot tot verkoop van per celen grond in Boschgeest t.w. 1120 m2 voor 50.— per m aan de heer W. de Krijer te Leiden, die voornemens is hierop een bungalow te bouwen; 725 m2 voor de prijs van ƒ70.per m2 aan de heer D. J. Zoet te 's-Gravenhage, die hierop 2 woningen met 2 garages wil bouwen en nogmaals 725 m2 grond voor de prijs van ƒ70.— per m2 aan de heer J. Merthens te 's-Gravenhage, die even eens 2 woningen en 2 garages zal gaan bouwen. Voor zover deze woningen niet voor eigen gebruik zijn bestemd, zijn zij bestemd voor de verkoop, dit was het antwoord van wethouder Dekker aan de heer Rombouts op een vraag, of deze woningen eventueel in verhuur zouden komen. Het aanleggen van wegen met bijkomende werken in de complexen „Oranjekade" en „Boschgeest" werd on derhands aanbesteed en opgedragen aan de C.V. gebr. v. d. Heuvel te Werken dam voor de prijs van 593.000, dit over eenkomstig het voorstel van b. en w. Aan de agenda van de raad werd toe gevoegd het voorstel van b. en w. in zake een benoeming van een hoofdleid ster aan de openbare kleuterschool in Vlietwijk. Met algemene stemmen werd benoemd mej. H. P. Erkelens, leidster van de openbare kleuterschool te Vlis- singen. HERDENKING KENNEDY In verband met de aanslag op presi dent Kennedy werd de raadsvergade ring door de voorzitter onderbroken en herdacht hij met enkele woorden de re presentant van de vrije wereld als de grote strijder voor vrijheid en gelijk heid. Na afloop van de vergadering kreeg de heer Huizinga, die speciaal uit Ommen was overgekomen, gelegenheid afscheid te nemen van college en raad. Burgemeester memoreerde het feit, dat de heer Huizinga, die toch nog maar kort lid van de raad was hier een eigen plaats had weten te veroveren. Onze beste wensen vergezellen u naar uw nieuwe woonplaats Ommen en nog vele gezegende jaren, aldus burgemeester L. de Kool. De heer Fortanier van de KVP sprak namens alle fracties een af scheidswoord. „De raad heeft altijd een prettige samenwerking met u onder vonden". Hij feliciteerde de heer Hui zinga met zijn promotie en wenste hem het allerbeste voor de toekomst. De heer Huizinga was dankbaar voor de gelegenheid die hem geboden was om afscheid te nemen. Hij memoreerde de tijd, dat hij in Voorschoten woon achtig was geweest, 7 jaar lang. Hij had zich hier verdienstelijk gemaakt op ker kelijk en politiek gebied. Dit werk had hij steeds met veel plezier gedaan. Nieuwe groepscommandant Tot nieuwe groepscommandant van de Rijks politie te Voorschoten is benoemd met ingang van 1 december 1963 de adju dant van de Rijkspolitie, de heer J. de Feijter, thans nog groepscommandant te SchoorL TOCH BUIT In tegenstelling met ons bericht in zake de inbraak bij de ds. Fortgens- school, de St. Jozefschool en de Park school moet worden medegedeeld, dat in totaal toch een bedrag van ƒ200. en enkele spaarzegels zijn ontvreemd. De daders zijn inmiddels aangehouden. Het zijn jonge knapen in de leeftijd van 15, 16 en 17 jaar afkomstig uit de stich ting „Valkenheide" te Maarsbergen. Zij zijn weer op transport gesteld naar hun tehuis. Voor de politie waren het geen onbekenden. Geboren: Robert Maria, zn Van J. G. Scholtes en M. E. Wollendorf; Maren, dr van A. G. L. Cramer en A E. M. Huijs- soon; Maria Johanna, dr van J. P. Ver haar en M. C. Verheugd; Iris, dr van N. van Groeningen en J. J. Marks; Yvon ne, dr van L. Hemmes en J. Chr. Post- ma; Petrus Maria, zn van C. J. I. R. Onderwater en G. M. Hattink; Francis- cus Petrus Jacobus, zn van A. J. C. van Rooij en A. C. H. Knijber; Maria Eli sabeth Margaretha, dr van Th. J. N. v. d. Voort en J. M. A. van Harteveld; Ivonne Maria, dr van M. C. C. Knijnen- burg; Stefani, dr van H. Vlugter en B. E. Görög. Truckchauffeur geverbaliseerd voor misdrijf Naar wij vernemen heeft de rijks politie van 't Zand tegen de 26-jarige oud-plaatsgenoot N. S„ thans wo nend op het woonwagenkamp op de Rodedyk te Schagen proces-verbaal opgen^akt wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. S. heeft maandagmorgen om kwart voor zeven een zware truck met aan hangwagen van fouragehandel Blok ker uit Schagen in het donker op de zeer drukke rijksweg AlkmaarDen Helder gekeerd, tengevolge waarvan een nieuwe Simca personenauto van een Helderse firma zwaar bescha digd en de beide inzittenden, de 34- jarige J. Pruis en de 32-jarige A. Weering, beiden betonvlechters te Den Helder, zwaar werden gewond. Volgens de rijkspolitie heeft chauf feur S. de manoeuvre met een on vergeeflijke nonchalance uitgevoerd en daardoor de veiligheid van het verkeer en het welzijn van de weg gebruikers opzettelijk in groot ge vaar gebracht. in café-rest. Zomerzorg, Stationsweg. Aanvang 20 uur. BIOSCOPEN De films in die week van 22-28 nov. uur vanaf het station. VRIJDAG 29 NOVEMBER A - limonade met een speculaaspop, KAB Naj aars-lederwe-rgadering waarna hij de heer Verkerk en de - £ames j}e Boer en Oppelaar een pre sentje uitreikte voor hun medewer king tot het welslagen van zijn ver jaarfeest. Tenslotte hielden „Amarco" en de zijn door de KFC als voligt gekeurd: zijnen de kinderen nog geruime tijd Camera: Les enfant dn Paradis, voortreffelijk bezig, waarna allen met een zak versnaperingen opgeto- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. gen huiswaarts keerden. Rest nog Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De wurger van Blackmoor, 14 j Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 15 uur. Luxor: Jouw beurt, schatje; 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Vivre sa vie (Ik leef mijn leven), str. volw. (Prol.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. m Zaterdagavond is een bedrag van 757 gulden gestolen uit een huis aan een woord van hulde aan de leden van het damescomité, die het geheel de Pieter de la Courstraat te Leiden, weer uitstekend hadden verzorgd. OEGSTGEEST Geboren: Anthonie Bernhard zn van B. Stravers en G. H. van der Poel; José Petronella dr van W. P. Koek ren. Hij sprong het water in en wist het meisje te redden. Zij had wel het bewustzijn verloren, maar kwam even later weer bij kennis. Niettemin werd het kind voor onderzoek door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht Na de verhuizing van de G.G. en G D. maken wij de leden van de Leidse afdeling van de Kath. Nat. Bond voor EHBO „Peerke Donders" erop attent, dat vanaf heden de cursussen zullen plaats hebben in het nieuwe gebouw aan de Roodenburgerstraat la. Zowel beginners als gevorderden dienen hier mee rekening te houden. Donderdagavond a.s. worden er geen cursussen gegeven. Dan gaat de Leidse afdeling naar Den Haag voor een geza menlijke oefenavond. Vertrek per trein om 19.10 vanaf hef station. Een onbekende heeft zich toegang ver schaft door insluiping via een niet op slot zijnde keukendeur. In een muur kast in de achterkamer trof hij twee metalen geldkistjes aan, waarin hij het genoemde bedrag vond. De be woonster yan het perceel, die vroeg naar bed was gegaan, heeft wel ge- ou cw a xu en P. G. M. van der Horst; Nicolaas stommel gehoord, maar zij dacht dat Trianon: Muiterij op de Bounty, 14 j. Bernard zn van C. E. S. Arps en G. dit afkomstig was van een van de in T7> T A TnUnMHo Thoor W11 c a l r r\ n A ra ri A CTllnPiltPn Dagelijks: 2 uur en 8 uur. Zondag: 2 uur, 5 uur en 8 uur. Rex: Het geheime teken vam d'Ar- tagnan, 14 j. Dagelijks t.m. dinsdag: 2.30, 7.15 en 19.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Wo. en do.: De maffia slaat toe, volw. F. J. A. Teeuwen; Johanna Marga retha Janny dr van J. Geervliet en P. A. Rietveld; Elisabeth Maria dr van F. P. Janson en F. Oosterhagen Ondertrouwd: H. A. Berkel en A. M. den Hollander. Getrouwd: J. L. W. Wolffenbuttel en C. J. J. Boere; J. P.' Oudshootrn en P. H. Hollaar. haar huis wonende studenten. Zondagmiddag om tien voor zeven is. de driejarige Wilma Moriaan (wo nend Waardgracht) door onbekende oorzaak in het water van de Waard gracht geraakt. Gelukkig zag de 31- jarige Hendrik Romyn, eveneens wo nend aan de Waardgracht, het gebeu- SCHEEPSBERICHTEN Acmaea-t 23 te New Castle; Alcor 24 te Risdom; Almkerk 23 v. Bremen n. Antwerpen; Alnitak p. 23 Ouessant n. Las Palmas; Alwaki 23 Straat van Messina n. Port Said; Bantam 23 v. Beyrouth n. Napels; Bawean 23 t.a. ingang Welland kanaal n. Ogden- burg; Sirrah-t 23 v. Rukustra nr.?; Stad Utrecht 23 v. Savona n. Pepel; Statendam 23 te San Thomas; Straat Banka 24 te Honkkong; Straat Johore 24 te Fremantle; Straat Singapore 23 v. Beira n. Zanzibar; Stad Zwolle 25 te Batonrouige; Steenkerk 24 te Aden; Steven 23 v. Aqaba n. Conatanz*. Russische diplomaten in Kongo worden vervangen De Sowjetrussische ambassadeur in Leopoldstad, Sergei Nemtsjina, is gisteren met 50 leden van het am bassadepersoneel met gzinsleden zon dagochtend in Brussel aangekomen. Zoals gemeld zijn allen uit Kongo uitgewezen. De Sowjet-Unie heeft Kongo in 'n nota laten weten, dat zij de Sowjet- diplomaten in Leopoldstad, die al daar tot „ongewenste personen" zijn verklaard, zal vervangen en dat er geen vergeldingsmaatregelen tegen de Kongolese diplomaten in Moskou zullen worden genomen. Overigens wordt de maatregel te gen het Russische ambassadeperso neel in Leopoldstad wel „onwettig en ongegrond" genoemd. In de Russische nota, die aan de Kongolese zaakgelastigde in Moskou werd overhandigd, wordt tenslotte gezegd, dat de Sowjet-Unie nog steeds „grote sympathie en vriendelijke ge zindheid" jegens Kongo en zijn be volking koestert. Vietnamese rebellen overvielen legerkamp Zondagochtend hebben sterke strijdkrachten van de Zuidvietname- se Vietcong-rebelllen een aanval ge daan op de regeringsstrijdkrachten in het gebied van Hie Phoa, onge veer 40 km ten noordwesten van Saigon in de nabijheid van de grens BELRJSOVERZICHT De beursstemming viel mee Amsterdam 25 nov. Terwijl in het Amsterdamse zakenkwartier de vlaggen halfstok hingen in de re gen, en de beursleden de schokken de gebeurtenissen bespraken, die de wereld sinds vrijdagavond hebben overvallen, kwam geleidelijk de han del op gang met inachtneming van de regelen die het beursbestuur in deze bijzondere omstandigheden had gesteld. Men realiseerde zich terdege dat, aangezien Wall-Street vandaag wegens de begrafenis van president Kennedy gesloten blijft, Amsterdam pas morgenmiddag nabeurs gelegen heid zal krijgen kennis te nemen van de houding van New York, nadat vrijdagavond de markt voortijdig was gesloten, toen de opzienbarende berichten een voor de beurs nood lottige uitwerking dreigden te krij gen. Over het verloop hedenmiddag van de markt was men het aan het Dam rak gloeiend eens: De markt viel enorm mee. Dit in tegenstelling tot het buitenland, bijvoorbeeld Londen waar de stemming bepaalt flauw was en West-Duitsland waar een zwak kere tendens overheerste. De aan dacht concentreerde zich in hoofd zaak in de hoek van Kon. Olie. Hoe wel de bonus van 20 procent in een ongunstige markt is terecht gekomen (donderdag reeds was Wall-Street flauw en vrijdag kwam daar een flinke schep bovenop), bleef het aandeel koninklijke slechts een halve gulden beneden het officiële slot van vrijdagmiddag. Er werd druk gehan deld in de oliehoek en het ging er soms levendig toe, speciaal voor re kening van het publiek, dat als ko per optrad. Daarentegen was de ar bitrage eerder verkoper, maar dit aanbod woog niet tegen de vraag op zodat olies circa f 171 noteerden, in ?eitTno£dere verlo°P terugvielen tot r 170.20 maar daarna weer een op waartse richting insloegen. Unilevers handhaafden vrijwel het vorige niveau op f 137.40. Ook dit fonds onderging later enige reactie maar trok lang niet die belangstel ling als Kon. Olie. Philips noteerde een halve gulden lager op f 146 en was aan weinig fluctuaties blootge steld. AKU was aanvankelijk prijs houdend, later nauwelijks prijshou dend. Hoogovens handhaafden zich op het vrijdagmiddag plotseling ver hoogde koerspeil. Zelfs kwamen zij vanmiddag nog iets daar boven uit op 547 waarna een reactie volgde tot 544. Het motief van de stijging van vrijdagmiddag t.w. geruchten over grote orders aan Hoogovens van de Gasunie is inmiddels weerlegd. Desondanks handhaafde zich de vaste tendens. Overigens was de markt bepaald niet flauw gestemd maar na de mee vallende opening bespeurde men hier en daar enige reactie, zo bijvoorbeeld voor Deli die na f 142 terugvielen tot f 140.50. De scheepvaart lag stel lig niet ongunstig. Paketvaart met name opende uitstekend op 172J4 maar ging terug naar 171. Dezelfde tendens volgde Scheepvaart-Unie. Onder invloed van de bijzondere gebeurtenissen in Amerika heeft men alhier enkele reeds vastgestelde activiteiten uitgesteld. Zo zou van daag de claimhandel beginnen in Bredero vast goed. Men heeft deze handel verplaatst naar donderdag. Ook de introductie van het Japan Fund, evenals de emissie van de Am- sterdamsche Ballast zijn uitgesteld. met Cambodja. 37 Zuidvietnamese soldaten zijn gesneuveld. Vier Ame rikaanse militairen worden vermist. Een Amerikaanse luitenant is ernstig gewond en in een ziekenhuis opge nomen. De rebellen waren al in groten ge tale in het kamp van de regerings troepen binnengedrongen voordat er een schot was gelost. Onderzocht wordt of zij hulp aan het kamp heb ben gekregen. Pas op een hoornsignaal begonnen de 200 a 300 rebellen te schieten. Een Amerikaan vertelt, dat één rebel 21 van de 30 jongelui in opleiding, die in een onderkomen sliepen, heeft doodgeschoten. Derde zitting Concilie het komend najaar? Naar uit doorgaans welingelichte onofficiële bron verluidt, zal de der de zittingsperiode van het Concilie 8 september 1964 beginnen. De slui ting zal 25 november zijn, teneinde de vaders, die dat willen, in de ge legenheid te stellen het Eucharistisch Wereldcongres te Bombay bij te wo nen. Dit wordt van 28 november tot 6 december 1964 gehouden. De „wurger van Boston" heeft zondagavond zijn elfde moord be gaan. Het slachtoffer, de 22-jarige onderwijzeres Joann Graff, is op de zelfde wijze om het leven gebracht als de tien vrouwen vóór haar, na melijk door wurging met een nylon kous. De politie heeft nog geen van de moorden kunnen oplossen. Doordat er vrijdagavond iemand in een volle schouw burgzaal te Tsjoengli op For mosa „brand" riep, ontstond er een paniek waardoor veertien mensen in het gedrang om het leven kwamen. Later bleek, dat een bliksemschicht voor het begin vain een brand was aan gezien. v-

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7