Caroline en John speelden rustig op Witte Huis toen drama al geschied was Laatste Berichten Frankrijk blijft de Navo trouw Verwarring rond komst van Wiesenthal KLM MOCHT BAGDAD NIET UIT ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 DE LEIPSE COURANT PAGINA 6 MEVROUW Jacqueline Kennedy, die op 34-jarige leeftijd weduwe is gewor den, staat vandaag voor de kwellende opgave haar kinderen het verschrikke lijke nieuws mee te delen. De twee kleintjes zijn vol gende week jarig. Woens dag zal Caroline zes jaar worden en John maandag drie. Enkele uren na de moord werden de kinderen mee genomen uit het Witte Huis. Waar zij nu zijn is niet bekend. Zij wisten echter nog steeds niet, dat hun vader dood was. Zij speelden gisteren nog rus tig op het Witte Huis toen hun vader al lang dood was. Mevrouw Kennedy is gisteravond met het lijk van haar man naar Wash ington teruggevlogen. Het löjik van de president werd naar het marineziekenttruis Betihsedia gebracht, waar ook Jacqueline Kennedy de nacht doorbracht. Over haar toes band is niets be kend. Zij zal vandaag ech ter naar het Wite Huis gaan, waarheen ook het Idj'k van Kennedy gebracht zal worden. In augustus van dit jaar verloren de kinderen Ken nedy een broertje, Patrick Bouvier, dat kort na zijn geboorte het zag voor tijdig het levenslicht overleed aan een ziekte van de ademhalingswegen. DONDERDAG NOG had de kleine John opgetogen op het grasveld van het Witte Huis gedraafd om zolang mogelijk naar zijn ouders te kunnen wuiven toen zij weggingen voor 'n reis van drie dagen. John was erg op zijn vader ge steld en huilde meestal als deze wegging. Jacqueline Kennedy is een dochter van de Yew- Yorkse bankier John Ver- non Bouvier. Zij bracht voor zij afstudeerde aan de universiteit van George Washington in 1951, een jaar door aan de Sorbonne in Parijs. Het jaar daarop werd zij fotograaf. Zij kreeg van de „Times He rald" in Washington, die later een fusie aanging met de „Washington Post", opdracht beroemdheden en „gewone mensen" te in terviewen over de dingen van de dag. Toen zij voor deze krant werkte, leerde zij Kennedy kennen. Jac queline's familie stamt af van een Franse soldaat, die aanwezig was bij de overgave van de Britten te York town in 1781. Deze overgave was in feite het begin van het einde van de Amerikaanse onafhanke lijkheidsoorlog. Jacqueline spreekt uitstekend Frans en ook behoorlijk Italiaans en Spaans. Haar elegante verschijning heeft bijge dragen tot haar roem in de wereld van de mode. In 1961 ging zij met de president naar Frankrijk. De Parij zenaars waren zeer enthousiast over haar. Zij rijdt verder uitstekend paard en heeft veel be langstelling voor muziek en schilderkunst. Op 12 september 1953 huwde zij Kennedy in Newport op Rhode Island. TOESTAND CONNALLY BEVREDIGEND De toestand van gouverneur Connally van Texas, die zoals gemeld bij de aan slag op Kennedy werd gewond, is be vredigend. Hij is in het ziekenhuis van Dallas geopereerd. Zijn arts gelooft niet, dat er zich nog complicaties zullen voordoen. De kogel ging eerst door zijn borst heen en daarna door zijn pols. Hij kwam tenslotte terecht in zijn dij. Jacqueline Kennedy en Robert Ken nedy, broer van de president en minis ter van justitie, reden mee in de zieken wagen, waarmee het lijk naar het Witte Huis werd gebracht. Een erewacht van de marine ging voor de ziekenwagen uit. Hoewel het nog zeer vroeg in de morgen was, ston den er honderden mensen rond het Witte Huis. DE MOORDENAAR Oswald was 14 oktober jl. door de gemeente tewerk gesteld in de op slagplaats van schoolboeken van- waaruit Kennedy zou zijn beschoten en waar het geweer met televizier achter een stapel boeken is aangetrof fen. Doordat hij daar bekend was had Oswald, zo zegt men, na de aanslag, het gebouw aanvankelijk ongehinderd kunnen verlaten. De politie liet hem gaan na een verklaring van een an der, dat hij in het gebouw werkte. Volgens mededelingen van een re chercheur ter plaatse bevond Oswald zich op de vijfde etage van het be wuste gebouw toen de stoet voorbij kwam. Een collega van Oswald had tegen hem gezegd: „Oswald, ga mee naar de president kijken," maar Os wald had geantwoord: „Nee, ga jij maar naar beneden en laat dan de lift terugkomen naar boven." staat Jammoe en Kasjmier om het dat een nieuw elan in deze richting Drie "kwartier later "werd Oswald leven ge-komen. Ook de zesde inzit- toch wel wenselijk was. echter op een plek in de buurt met tende van het toestel - de piloot - - vond de dood de Franse naam „La Reunion" door de agent Tippitt, die met een politie auto patrouilleerde, aangehouden. Oswald zou toen, volgens getuigen, deze politieman zonder meer met een pistool hebben neergeschoten waar na hij een bioscoop invluchtte. Daar werd hij toen ingerekend. Een zaal wachter had gerapporteerd dat er 'n man was binnengekomen die .zich vreemd gedroeg. Er zullen, zo zei Erhard, geen uit nodigingen aan Europese landen wor den verzonden om het Frans-Duitse akkoord mede te ondertekenen. Maar de deur blijft openstaan. IN ZUID-AFRIKA Moordenaar at eerst rustig. Op de bewuste etage in het ge- Een «verzicht van de autostoet met president Kennedy en naast hem in de open wagen gouverneur John Co- nally van Texas, op weg door de straten van Dallas, minuten voor de aanslag op Kennedy werd gepleegd. Na de moord op president Kennedy toont een politieman het geweer, een Brits jachtgeweer met televizier, waarmee naar alle waarschijnlijkheid de moord is gepleegd. Bij het geweer, dat voor de schoten op een wig moet zijn gesteund zijn drie lege patroonhulzen gevonden. Simon Wiesenthal, de actieve lei der van het Joods documentatiecen trum in Wenen, komt niet naar Ne derland en hij is evenmin uit Wenen vertrokken. Aan alle verwarring over zijn mogelijke komst naar Neder land kwam gistermiddag een eind toen een verslaggever ir. Wiesen thal in zijn Weense woning aan de telefoon kreeg. „Ik kom niet", ver zekerde de heer Wiesenthal, die nog wel het spoorkaartje Wenen-Amster dam in zijn zak heeft. De verwarring bleek te zijn ont staan door het feit, dat de redactie van de KRO-televisie-actualiteiten- rubriek „Brandpunt" de heer Wie senthal had uitgenodigd voor een te levisie-interview. Toen donderdag avond bleek, dat het NTS-journaal «ia h«t Eurovisienet de beschikking had gekregen over een interview met Wiesen thai in Wenen, liet de Brand punt-redactie ir. Wiesenthal weten, dat zijn komst niet meer nodig was. Liturgieschema in zijn geheel goedgekeurd Vrijdag is het eerste volledige con ciliestuk door de bisschoppen in de Sint Pieter goedgekeurd. Met 2158 van de 2178 stemmen werd het sche ma over te liturgie aangenomen. Het voornaamste punt van het schema is de vervanging van het La tijn door de volkstaal in sommige de len van de H. Mis, bij het toedienen van de sacramenten en de aanpassing aan plaatselijke gebruiken aan de li turgie in gebieden als Afrika en het Verre Oosten. In welke mate het Latijn wordt vervangen, zaïl door de bisschops conferenties worden vastgesteld. De jaarlijkse cyclus van bijbelteksten in epistel en evangelie zal door een uit gebreide driejaarlijkse worden ver vangen. Het communiceren zal in be paalde gevallen onder beide gedaan ten, brood en wijn, kunnen geschie den. Het zal echter tientallen jaren kunnen duren voordat de nu genomen besluiten overal in de kerk zijn door gevoerd. De commissie die het schema heeft voorbereid onder kardinaal Arcadio Larraona ontving na de stemming op voorstel van kardinaal Tisserant, voorzitter van het Concilie, langdu rig applaus. Volgende week zullen de Concilie vaders in tegenwoordigheid van de Paus nog eenmaal en dan mondeling, hun stem uitbrengen namelijk over de liturgische constitutie, welke de Paus dan zal afkondigen. De bis schoppen zijn dan in tegenstelling tot de gewone vergaderingen in vol or naat gekleed. De 7-koppige KLM-bemanning, in clusief de stewardess, mej. Mieke de Kort, die maandagochtend in Bag dad aan de grond moesten blijven door de Iraakse staatsgreep, is gis termiddag na 3Vi dag oponthoud vei lig op Schiphol teruggekeerd. „We konden maandagochtend, toen we kort na 6 uur ons hotel in Bag dad per taxi verlieten, het vliegveld niet bereiken", aldus gezagvoerder D. A. Breurkes. „Bij de eerste ro tonde was de weg geblokkeerd door bussen en vrachtwagens. Overal op straat reden tanks rond, die we de hele nacht al hadden horen ratelen. We reden toen met de taxi een zij straatje in, maar daar zagen we al lemaal opgeschoten jongelui met automatische geweren en dat werd ons toch wat te gevaarlijk. We zijn toen maar teruggekeerd naar het hotel". Intussen stond op het vliegveld de KLM-Electra Venus", waarmee de bemanning de avond tevoren in Bag dad was aangekomen, op zijn vertrek en bemanning te wachten. Vier pas sagiers, die eerder uit de stad waren vertrokken, waren er in geslaagd het vliegveld te bereiken, maar dat lukte de bemanning niet meer. Het gevolg was, dat deze vier passagiers drie dagen en nachten op het vlieg veld hebben moeten bivakkeren. Er was een verkeersverbod afgekomen. Donderdagmiddag kreeg gezag voerder Breurkes bericht, dat hij met zijn Electra mocht vertrekken. „Ons vliegtuig was het enige bui tenlandse, dat van de staatsgreep de dupe werd. Er was de bewuste nacht van zondag op maandag n.l. geen enkel ander toestel uit het bui tenland aangekomen of aanwezig". Pleister op de wonde was, dat de „Venus" die donderdag in plaats van met de 10 passagiers van maan dag nu met 60 passagiers de reis naar Bèiroet aanvaardde. Het groot ste deel van die extra 50 bestond uit jachtige journalisten en andere pu- bliciteitsvertegenwoordigers, die dol blij waren, dat ze met hun kopij naar Beiroet konden vliegen. Bondskanselier Erhard heeft gis- NlAllWf* ITllTimtPr Villi teren op een persconferentie in Pa- niCUnC III1IL1ÖICI VclII rijs te kennen gegeven, dat er bij l "I 1 1 zijn overleg met president De Gaul- DUltCnlanüSC ZHKCI1 le niet in bijzonderheden gesproken ,ewus.e m ovf de ™n de Europese Dr. Hilgand Muller, ambassadeur bouw van de aanslag heeft de poli- de hervorming van de van Zuid-Afnika in Londen, zal Eric tie ook resten van een maaltijd ge- NAVO en de strategie vain het AÜan- Louw opvolgen als minister van bui- vonden zoals botten van gebraden kip tische bondgenootschap. tenlandse zaken, zo is in Pretoria hetgeen er op zou wijzen, dat de Generaal De Gaulle had hem ech- bekendgemaakt. Zoals bekend heeft moordenaar heel rustig zijn tijd had ter wel de verzekering gegeven, dat de 73-jarige Eric Louw, die negen afgewacht. Frankrijk trouw zal blijven aan de' jaar minister van buitenlandse zaken NAVO en dat de gemeenschappelij- van de republiek Zuid-Afrika is ge- INDISCHE OPPEROFFICIEREN ke belangen van het Westen voor weest maandag bekendgemaakt dat VERONGELUKT Frankrijk altijd op de eerste plaats hij zou aftreden. zullen komen. Erhard zei voorts, dat De 49-jarige Hilgard Muller, die Vijf opperofficieren van leger en De Gaulle en hij geen gemeenschap- bijna drie jaar ambassadeur in Lom- luchtmacht van India zijn vrijdag pelijk initiatief hadden overwogen d'en is geweest, zal op 9 januari door bij het neerstorten van een Alouette- voor de politieke eenmaking van Eu- president Charles Swart beëdigd wor- hefschroefvliegtuig in de Indische ro. De bondskanselier meende echter, den. President Kennedy, zijn vrouw Jacqueline en de gouverneu# van Texas, John Conally op een spreekgestoelte in Fort Worth, kort voor de presi dent zijn rit naar Dallas zou beginnen welke zijn dood zou betekenen. PERSONEEL Gevraagd geroi de mudinettes Wegi Komt U eens prsten Goed loon en 5-d werkweek Aanm maandag tot vrij dag van 8^-17.30 u Heren- fracht 84, Leiden, telef 0268. Gevraagd: werkster voor een paar ochtenden in de week. Mevr. Kallen berg, Boshuizerlaan 6, Leiden ZW. 2 Biedt zich aan voor zo spoedig mogelijk meisje voor huish. betrekking, hele dagen, liefst in R.K. gezin met kinderen. Brie ven onder no. 971 bureau v. d. blad. 2 Bijrijder b.z.a., leeftijd 18 jaar. Br. onder no. 978 2 Gevr. voor direct of later in gezin zonder kin deren: flink meisje, veel zelfstandig kunn. werken; meerdere hulp aanwezig; hoog loon; weekeinde vrij. Mevr. Geerdink, v. Bom mellaan 8, Wassenaar, tel. 01751—8673. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd: een piano, in goede staat. Br. met opgaaf van merk en prijs onder no. 5267 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd in goede st. zijnde step op luchtban den. Br. onder no. 5205 bur. v. d. blad. TE HUUR 2 Huurt uw auto bij auto verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagen 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71. tel 31607 2 Te huur: mooi fluwe len Sint- en Piet-costuum, eventueel met grimeren. L. van Velsen, toneelkap per, Haarlemmerstraat 234 tel. 20714. Graag vroegtij dige bestelling. 2 Huurt nu uw TV. 3 Haarlemmerstraat 279 2 Verhuur van koelkas ten, wasmachines en gas fornuizen. Reeds v.a. 7.50 per maand. Vraagt gratis inlichtingen. Oudsnoorn Haarlemmerstr. 160-165 B, tel. 25799. 2 Trouwrijden? Verrast uw bruid! Bespreekt onze nieuwe 7-pers. Chryslers, heerlijk verwarmd. Alle inl.: Zeemanlaan 12a, Lei den, telef. 23055. Uw vervoersprobleem opgelost Verhuur van nieuwe bestelauto's en 9 pers.busjes zonder chauf feur. Ook Stationcars en pers. wagens. Geenjaar Goejestraat 34, tel. 30794 Garage Hoge Rijndijk 4a tel. 25259 Autoboxen te huur 22433. 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos. Stille Rijn 11. tel 20868. 2 Wasmachineverhuur ,7Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. DIVERSEN 2' Autorijles. Frans God- aijns erkendt (VAMOR) rijschool Snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opeis Maduerastraat 29. Garenmarkt 5 tel 34430. 2 Behangwerk Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27. 2 Wilt U autorijden? Dan eerst rijles nemei in de nieuwste Renault R 8 bij autorijschool „Irene", Nwe Beestenmarkt 2, Leiden, tel. 26753, b.g.g. Woubrug- ge 01729—286. 2 10 volle uren autorijles 47.50 Modern lesmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessen 6.50 gulden. Halen en brengen gratis. Theoneavonden met licht beelden Erkei.de bonds- autorijschool De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24000. Populierenstraat 9, Roelofarendsveen. ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1963 | | pagina 6