Raad van Rijnsburg behandelde begroting LIEFDADIGHEIDSCONCERT VOOR NOODLIJDENDE POLEN „St. Antonius" de nieuwe cao ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA ER KOMT EEN CARILLON Bij de algemene beschouwingen werd het eerst het woord gevoerd door de hee C. van Egmond (AR), die erop wees, dat de begroting in een mineur stemming was ontvangen. Spr. wees er op dat het tekort op de begroting van ƒ67.000 echter niet zo zorgwekkend hoeft te zijn omdat dit tekort gedekt wordt uit de reserve. Spr. had alle lof voor directeur en personeel van gemeen tewerken. Wat betreft de volkshuisves ting zag spr. nog geen verruiming, maar hij hoopte dat het saneringsplan verwe zenlijkt mag worden. Bij de fractie is het plan opgekomen meer ligplaatsen voor woonboten beschikbaar te stellen aan de Molenweg. Tot slot vroeg spr. of er geen mogelijkheid bestond een zwembad bij de bouw van de nieuwe Ulo-school te projecteren en ook of er mogelijkheid bestaat parkeerhavens te stichten. De heer D. v. d. Mey (PvdA) wees op het maatschappelijk werk; de totale voorzieningen kunnen de toets der kri tiek nog niet doorstaan. Wat betreft de volkshuisvesting wees spr. er op, dat ln de toekomst gezorgd moet worden voor bouwgrond, zodat er ook gebouwd kan worden. Ook wees spr. op de trage gang van zaken m.b.t. het remiseterrein. Hij wees er verder op. dat het tijd was om de burgerij warm te maken voor een zwembad en geld daarvoor in te zamelen. Tweede gymlokaal De heer W. L. v. d. Gugten (CH) wees op de behoefte aan een tweede gym lokaal en aan de leerlingen van scholen inplaats van 1 uur 2 uur les te geven. Spr. was een voorstander van een zo spoedig mogelijke bouw van bejaarden woningen in de geving van „Avond zon. Ook zag spr. graag dat de Noord- wijkerweg zo spoedig mogelijk werd aanbesteed en gegund. Tot slot wilde spr. de reserve van het waterleiding bedrijf van ƒ30.000 op ƒ60.000 gebracht zien. De heer J. Kromhout (PvdA) wees op de stichting van een Nijverheids school, ook zou hij graag de oudheid kamer uitgebreid zien. Antwoord van b. en w. Door de voorzitter werden op uitvoe rige wijze de vragen beantwoord. Wat betreft de bouw de bouw van 'n zwem bad, waarvoor allen praktisch nogal veel voelen, wees de voorzitter op de onmogelijkheid om voor 1967 hier aan te denken. Hij vond de tijd nog niet rijp om hiervoor gelden in te zamelen en wees er op dat, al had men het geld bij elkaar, men voorlopig toch geen toe stemming zou krijgen. Van gemeente wege is reeds een plan in voorbereiding over het parkeerprobleem zei spr., dat dit uiteindelijk ten laste van de huur ders moet komen. Wat betreft de Noord- wijkerweg zal er naar gestreefd worden WASSENAAR MENINGEN IN GEMEENTERAAD OVER BELASTINGVERHOGING VERDEELD Maandag zal de Wassenaarse ge meenteraad in een vergadering, die 's morgens kwart over 9 begint, de begrotingen voor 1964 behandelen. Zoals te doen gebruikelijk is aan deze openbare behandeling een be- grotingsonderzoek in afdelingen voor afgegaan. Uit het voorlopig verslag van dit onderzoek blijkt, dat er in de raad geen eenstemmigheid heerst over de voorstellen van burgemeester en wethouders om met ingang van 1 januari a.s. de reinigingsrechten en de straatbelasting te verhogen. Verscheidene leden menen, dat het begrotingstekort van f 150.000,-, dat na de verhoging van de belastingen nog zal resteren, geheel of gedeelte lijk zal kunnen worden gedekt door een hogere bijdrage uit het gemeen tefonds en een mogelijke rijksbijdra ge voor de sanering van de dorps kom. Nu dit feitelijk begrotingste kort waarschijnlijk niet ten laste van de reserve komt, achten enige leden een tekort van f 160.000,-, dat b. en w. willen dekken door de belasting verhoging, niet groot genoeg om een dergelijke belastingverhoging te rechtvaardigen. Er mag ook nog, al dus deze leden, gerekend worden op extra inkomsten uit hoofde van het wetsontwerp tot verruiming van het plaatselijk belastinggebied. Er zou dus, volgens deze leden, met een be lastingverhoging gewacht kunnen worden tot meer definitieve gege vens bekend zijn over deze nieuwe belastingheffing. Vele leden vragen b. en w. de noodzakelijkheid van de belasting verhoging aan te tonen. Als een ver meerdering van inkomsten of een bezuiniging op uitgaven bewerkstel ligd zou kunnen worden, dan zouden vele leden daaraan de voorkeur wil len geven. Burgemeeser en wethouders ant woorden op deze en andere opmer kingen en vragen, dat de belasting verhoging beperkt is tot een bedrag van f 160.000,- met het oog op de extra inkomsten, die verwacht mo gen worden door verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds en een bijdrage van het rijk in de kos ten van de sanering van de dorps kern. Hoe hoog deze inkomsten zul len zijn valt nog niet te becijferen. Over de verruiming van het ge meentelijk belastinggebied valt op het ogenblik nog zo weinig te zeg gen, dat nog geen rekening kan wor den gehouden met inkomsten uit dien hoofde. Als niet tot belastingverhoging zou worden overgegaan zal aan het ein de van 1964 de saldi-reserve vrijwel geheel zijn uitgeput. Vandaar, dat b. en w. de mening zijn toegedaan, dat aan een verhoging van straat belasting en reinigingsrechten niet kan worden ontkomen. Wat de rei nigingsrechten betreft zal het gere duceerde tarief, dat voor de minst- draagkrachtigen geldt, worden ge handhaafd. Dit tarief zal niet wor den verhoogd. de aanbesteding zo snel mogelijk te hou den. Weth. Zandbergen wees op de grote moeilijkheid van de particuliere bouwers om aan grond te komen. Ver der gaf de wethouder nog een zeer uit voerig overzicht over het woningbouw- probleem. De begrotingen werden goedgekeurd. HET CARILLON Bij de aanvang van de restauratie van de Rijnsburgse toren leek het al direct raadzaam bij de uitvoering van de werk zaamheden rekening te houden met het op vroeger of later tijdstip plaatsen van een carillon in de toren. Toen de restauratie goed op gang was is het initiatief geboren in de weer in oude luister herstelde toren 'n carillon te plaatsen. Een comité uit de burgerij heeft zich belast met het inzamelen van gelden. Het comité heeft dezer dagen medege deeld, dat het zijn werk heeft beëindigd en dat, rekening houdend met enkele nog te honoreren toezeggingen, een be drag van ongeveer ƒ13.000 bijeen is ge bracht. Voor de plaatsing van het carillon is echter een bedrag van ƒ39.667.50 nodig. Volgens een aanbieding die nog tot 1 januari 1964 geldt. De Nederlandse Klokkenspel-vereniging heeft zich met de offerte akkoord verklaard. Het carillon zal bestaan uit 37 klok ken, waarmede een uitgebreid reper toire ten gehore kan worden gebracht. Zowel genoemde Klokkenspel-vereni ging als de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg zijn van oordeel, dat de Rijnsburgse toren voor het omschreven klokkenspel zeer geschikt is. Hoewel de burgerij er nogal sceptisch tegenover stond men is veel meer geporteerd voor een zwembad hield de raad rekening met het feit, dat een zwembad voorlopig beslist niet kan worden gerealiseerd. De raad hakte de knoop door en koos dus nu voor het carillon. WARMOND „Steeds Vooruit" Hier zijn de uitslagen van de gespeelde compe titiewedstrijden (heren 2e klas): Sa lamanders 5Steeds Vooruit 1 46. (Heren 4e klas); FRR-St. Vooruit 3 46; de heer A. Versluis wist alle drie zijn partijen te winnen. De hr. H. van Wissen kwam tweemaal tot winst, invaller G. v. Tongeren wist één partij te winnen. Het dubbel werd verloren. Den Burcht 4St. Vooruit 4 19; St. Vooruit 4Salamanders 13 100; RTC '63 3—St. Vooruit 5 6—4; St. Vooruit 5CTH 6 2—8. (Junioren meisjes le kl.) St. Vooruit 1Treffers 2 64; (Junioren meis jes 2e klas) Docos 2St. Vooruit 2 82; Junioren jongens 3e klas): St. Vooruit 1Play Fair 2 010; De competitiewedstrijden voor de vol gende week zijn (Heren 2e klas): 30 nov. WIBO 6St. Vooruit 1; (heren 3e kl.) 25 nov.: St. Vooruit 2 —Was de Wit I. (Heren 4e klas) 30 nov. St. Vooruit 3 DDC 9; 25 nov. St. Vooruit 4Do- cos 9; 29 nov. Zwaluw '60 1Steeds Vooruit 5. (Dames 4e kl.): 25 nov. St. Vooruit 1 Bats wingers 2; 25 nov. St. Vooruit 2—Was de Wit 1. (Junioren meisjes 1 klas) 23 nov. Pit '54 1St. Vooruit 1. Junioren meisjes 2e kl.: 23 nov. Pit '54 2—St. Vooruit 2. Junioren jongens 3e kl.: 23 nov.; Steeds Vooruit 1TLV 1. Er zijn maandagavond vier thuis wedstrijden, dus is er geen training. NOORD WIJK FOTOAMATEURS RICHTTEN DE LENS OP HET „VERKEER" De Noordwijkse amateur-fotografen kwamen in hotel „Noordzee" bijeen. Hun eerste taak was het de ingezonden fo to's van het verplichte onderwerp „Ver keer" te beoordelen. Zes er van beeld den autolichten bij avond en/of mist uit, één liet het drukke verkeer zien in een straat van Johannesburg en een ander toonde een Noordwijkse motoragent, stilstaande op een zebrapad. De uitslag luidde: 1 N. Schmal, 2 M. Zuiderduin, 3 A. G. van Asten, 4 K. A. Kok, 5 J. Bedijn, 6 C. Jagtenberg, 7 J. Kienjet en 8 C. van der Luyt. Zoals gewoonlijk was het vrije onder werp zeer afwisselend. Een prachtige „rijp" foto van A. G. van Asten werd eerste met 163,5 punt. Mevr. Goudriaan kwam op de tweede plaats met een Grieks vrouwtje, waarvoor haar 152 punten werden toegekend. De uitslag luidt verder: 3 D. van Rijn, 4 C. Jagten berg, 5 J. Kienjet, 6 K. A. Kok, 7 J. Bedijn, 8 C. van der Luyt en 9 G. Prins. Op vakkundige wijze werden de foto's door de heer G. de Roos besproken. Als noviteit in de Noordwijkse foto club kwam de diawedstrijd met als the ma „fruit" voor de projector. Mevr. Gou driaan werd onbetwist eerste met een gaaf druiventrosje tegen een bizarre rood-blauwe achtergrond (160.5 punt). N. Schmal behaalde 154 punten met een (iets te grote) hoeveelheid fruit op een biezen mat, terwijl J. van Asten derde werd met appels in de boomgaard. Dit programmadeel werd zeer ge waardeerd. In april 1964 is de Noord wijkse vuilnisbelt „in kleuren" aan de beurt. Tenslotte vertoonde de hqer J. van Asten een prachtige collectie dia's, wel ke hij deze zomer aan boord van de Katwijkse kotter vervaardigde. De heer G. Prins vertoonde daarna nog enkele bijzonder fraaie zwart-wit dia's van zijn beste foto's, waarbij vooral een herfst- bos uitblonk. Kraisjai-competitie De uitslag van de laatst gehouden competitie-wedstrijd van de kruisjasvereniging „Noordwijk" in hotel-rest. „De Beurs" is als volgt: J. Caspers 8606 p., mevr. Vink 8417 p., J. v. d. Niet 8347 p., C. Caspers 8266 p., J. Brederode 8137 p., W. Caspers 8032 p., L. Caspers 8016 p., E. Wijnands 8012 p., W. v. d. Meer 8005 p., N. Caspers 7990 p. Geboren: Geertruidia J. C. dr van W. J. C. de Ridder en G. J. E. Hooij- mans; Marcel J. zn van J. L. Neute boom en E. v. d. Wiel; Sebastaanus M. B. zn van J. A. S. Grevelink en E. W. J. Schers; Jetse zn van F. Pet- tinga en J. H. Rendering; Leonardus C. M. zn van H. A. Caspers en J. C. v. Bohemen; Luciënne dr van P. M. P. I. Droogh en I. Weber; Freddy A. P. zn van B. L. J. van Schie en J. H. M. v. d. Hulst; Iris M. dr van J. H. OvervMet en G. W. Kranendonk Ondertrouwd: Frederik Prins en Maria «J. Oostveen; Reiwhard W. K Liepert en Marjanne C. Varkevisser. Getrouwd: G. Boks en P. J. v. d Burg; J. S. Bartelss en W. A. Schuts; Cl. Passchier en R. J. v. d. Wouden; J de Ru en A. C. v. Dufjn; H. A. L. v. d. Berg en M. A. C. Neelissen. Overleden: Alida C. v. d. Voet, 64 jaar, wed. van Passchier; Johanna C. v. d. Griendt, 69 jaar, wed. v. d. Heuvel; Jan Veerman, 93 jaar; Adria- nus A. Bot, 12 jaar, Zwarte weg 20. HILLEGOM Sint Nicolaas wil naar huis „Ter Beek". Al een groot aantal jaren organiseren een aantal Hillegomse jongeren het bezoek van St. Nicolaas en zijn zwarte knechten aan huis „Ter Beek" te Lisse, waar onder lei ding van liefdezusters van de H. Ca- rolus-Borromaeus de verwaarloosde jeugd wordt opgevoed en er een vei lig onderkomen vindt. De kosten daarvoor trachten zij te vinden in het bezoek van dezelfde St. Nicolaas bij ingezetenen van Hillegom of omge ving en giften en gaven van goede mensen. Zij, die voor het een of ander iets over hebben of de „Goedheilig man" thuis willen zien, kunnen dit laten weten aan de heer H. Spiering, Hoofdstraat 178, tel. 02520-5119 of mej. A. Lommerse, Sixlaan 15, tel. HILLEGOM Damclub „Hillegom". Deze week speelde de damclub „Hillegom" een wedstrijd tegen de Haarlemse dam club KNC te Haarlem. Voor de aanvang van de wedstrijd herdacht de voorzitter van KNC, de heer M. van Leeuwen, het lid van de Hillegomse damclub H. Ruiter, die tijdens een damwedstrijd plotse ling is overleden. Er werd daarna een ogenblik stilte in acht genomen. De heer J. van der Loo dankte de heer Van Leeuwen hiervoor. De wedstrijd was zeer spannend en de uitslag 1010. Daardoor blijft de kans bestaan om van de onderste plaats af te komen. In de herkamp om het persoonlijk kampioenschap voor Noord-Holland heeft het Md van „Hillegom" N. van Hal tweemaal remise gespeeld tegen zijn mededingers W. v. d. Sluis en H. Beeke. De stand is nu: W. van der Sluis 3 punten (gewonnen van H. Beeke); Van Hal 2 punten en H. Beke 1 punt. Zo heeft Van der Sluis wel de beste kansen, maar er is nog niets van te zeggen. De strijd is fel, de partijen tussen Van Hal en Sluis en Van der Sluis en Beeke moesten allebei worden afgebroken. Geboren: Jacqueline B. dr van H. J Broerse en L. Heijstek; Anne G. M. dir van H. C. J. Cartens en C. C. M. van Campen; Yolanda J. dr van W. H. Hensing en P. G. S. Smit; Frederik Fl. zn van F. F. J. Boon stoppel en E. Spruit; Boudewijn A. zn van M. Noppen en A. A. Voets; Maria H. A. dr van H. J. A. Vet en M. C. C. Wennekers jWilhelmus G M. zn van Q. C. Heijne en J. B. M de Groot; Jan W. zn van J. H. Bol land en J. C. Spek. Ondertrouwd: M. W. Segov en E K. E. van Beek te Den Haag; Gerar- dus A. van der Sman en M. G. Boon te Den Haag; Wilhelmus C. van der Lubbe en A. C. Luk H. Th. J. Heems kerk te Zevenhuizen en A. M. West geest; J. Buis te Den Haag en J. F M. Nieuwenhuysen; M. Kragt en J M. A. Burbank te Eibergen. Getrouwd; F. W. C. van der Meer met G. J. I. M. Vollebregt uit Den Haag; C. A. van der Pijl met C. M. C de Jong uit Den Haag. Overleden: Cornelis A. de Bree. NOORDWIJK Schaaknieuws van „Daniël Note- boom". In de onderlinge competi tie van de Noordwijkse Schaakver eniging „Daniël Noteboom" zijn de volgende wedstrijden gespeeld: H. Veenstra-J. Turk 0-1; J. de Bock-F. Hoek 1-0; J. van den Bos-A. Veef- kind 1-0; H. Vermey-W. van Rooyen 1-0; C. van Duin-J. van Veen afgebr.; H. Mammen-J. van Egmond Vs-Vi; J. J. Bizot-H. Soesüo Jr. V»-1/*. Competitie „Nooitgedacht". De Noordwijkse klaverjas vereniging „Nooitgedacht" speelde in Ons Ge bouw een competitiewedstrijd. De uitslag luidde: 1. C. Borst 5595 p.; 2. C. Plug 5433 p.; 3. P. Borst 5332 p.; 4. A. Cramer 5285 p.; 5. G. Waasdorp 5235 p.; 6. W. Hazenoot 5062 p.; 7. J. Blaauw 4915 p.; 8. P. Waasdorp 4784 p.; 9. L. van Duin 4772 p. en 10. J. van der Linden 4770 p. Gisteravond werd in de grote zaal van „De Burcht" een, zoals het pro gramma vermeldde, vrolijk liefdadig heidsconcert georganiseerd door de' afdeling „Liefdadige Actie" van de Poolse Katholieke Vereniging in Ne derland. Na het zingen van het Poolse en Nederlandse volkslied door alle me dewerkenden, heette dr. N. W. Ko- mar, organisator van het feest en leider van de „Liefdadige Actie", de vele aanwezigen van harte welkom. Hij dankte hen, omdat zij door hun komst hadden meegewerkt aan de leniging van de nood van zieke, in valide en arme Polen in Nederland en in het verre vaderland. De heer Komar zei vervolgens: „Nu Kerstmis, hèt feest van de chris telijke naastenliefde, nadert, doe ik een beroep op u allen, om een kerst pakket te sturen met kleding, voed sel of schoeisel aan een noodlijdende Pool. Een betrouwbaar adres wordt graag opgegeven door de „Liefdadige Actie", Baronielaan 9, Breda. Laat de ijzeren gordijnen en politieke grenzen vervagen door een milde gave". Gemoedelijk ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Hendrik z.v. Jan J. van der El en G. v. Beek; Jannette J. d.v. Cornelis Eijgenraam en S. van der Hoek; Jacob z.v. Albert van Dijk en A. Boot; Peter z.v. Nicolaas W. de Rijk en H. P. Rademakers; Michel z.v. Gerrit Zondag en E. M. C. Schaap; Nicolaas z.v. Dirk de Graaf en M. van Hemert; Geertruida J. P. d.v. Willem Oliemans en G. J. Sas sen; Anna A. M. d.v. Cornelius N. M. Mul en M. Th. Jansen; Willemina d.v. Jacob Rijlaarsdam en K. Hij koop; Jacqueline d.v. Anton R. van Willigen en H. van Baaren; Derk Jan z.v. Derk J. Boon en J. E. Th. Winkenius; Jan Willem z.v. Dirk Ver meulen en M. J. G. Arts; Johannes G. z.v. Elbert van Halen en N. Tijs- terman; Marise J. d.v. Charles A. de Wilde en A. W. M. ter Horst Meijers; Victor A. z.v. Johannes Benard en J. M. Snel; Cornelia G. d.v. Gerar- dus Thomasse en M. C. van der Vlist. Overlijden: Janna van Egmond e.v. H. C. E. Kranenburg, 44 jaar; Fre derik Voogd, 67 jaar; Jacob H. van Coezand, 83 jaar; Johanna A. M. van Deuren, 2 jaar; Jan van Mild, 68 jaar; Cornelia J. den Ouden e.v. T. J. Overvliet, 71 jaar; Anna P. M. Daub, 84 jaar; Neeltje Vermeulen e.v. C. den Uijl, 70 jaar. Huwelijken: Jacob Mooij, 35 jaar en Adriana Mooij, 25 jaar; Hubertus L. Valentijn, 28 jaar en Martina B. W. van der Pijl, 23 jaar; Pieter van Harskamp, 23 jr en Hasseltje Koop man, 21 jaar; Jacob Huisman, 31 jr en Alida van Harskamp, 26 jaar; Ni colaas P. M. den Broeder, 23 jaar en Bernardina J. M. Scheerder, 23 jaar; Fritz B. Schleeh, 35 jaar en Eliza beth A. Mjjs, 25 jaar. Huwelijksaangiften: Rochus A. v. Leeuwen, 35 jaar, aannemer en Ja- coba A. van Wijk, 26 jaar, kleuter leidster; Peter W. Klepsch, 26 jaar, leraar en Cornelia H. van Gemeren, 24 jaar, lerares lichamelijke oefe ning; Jacobus Vierbergen, 38 jaar, fabrikant en Geertje Laros, 41 jaar, verkoopster. ALKEMADE Kaarten bij reisver. „Ons Genoe gen". In restaurant „De Woelige Baren" kwam de reisvereniging „Ons Genoegen" voor haar jaarvergade ring bijeen. In zijn openingswoord sprak voorz. Jac. Turk er zijn vol doening over uit dat de uitgaansdag in het afgelopen jaar wederom tot aller tevredenheid was geslaagd. Penningmeester P. Kalker mocht in zijn financieel overzicht een batig saldo vermelden. Secr. J. Loos gaf in zijn jaarver slag een overzicht van de activiteiten in het afgelopen jaar. Na een korte gedachtenwisseling besloot men, om tot versteviging van het onderling contact te komen, ingaande 7 dec. a.s. wekelijks in restaurant „De Woe lige Baren" een kaartavond te orga niseren. Voor deelname hieraan kan men zich bij het bestuur opgeven, waarbij vastgesteld wordt dat het lid maatschap geenszins de verplichting inhoudt om aan de jaarlijkse uit gaansdag deel te nemen. ALKEMADE Geboren: Lidwina J. dr van A. S. Schrijvers en P. A. Bartels; Corne- Ma J. M. dr van C. J. van dér Hoorn en C. Lebbing; Cornelia M. Th. dr van W. G. Olyerhoek en M. M. C. Kok; Augustinus C. zn van A. P. Bisschop en M. C. van Schie; Lucas J. M. zn van J. H. I. van Velzen en J. M. M. Turk; Yvonne P. M. dr van J. G. Olijerhoek en M. C. Roos; René H. G. zn van J. Th. Rodewijk en H. M. van Klink; Wilhelmina A. M. dr van P. A. Bakker en J. M. van Emmerik. Ondertrouwd: H. A. Strijk en J. van der Meer; J. H. M. de Jong en Th. H. Klein. Getrouwd: J. Th. van der Hoorn en Th. M. J. van der Wereld; J. G. J. Verdonk en A. C. M. van Beek; A H. van Kempen en J. C. M. Klein; A. J. Zaal en C. M. Vrijburg; A. G. Pijnacker en C. M. van Ruiten; L. W. van Scheppingen en J. M. van Hameren; W. A. Verhagen en J. C. van der Meer; G. M. Koek en G. M. C. Waasdorp; R. W. Veltrop en H. M. de Blanken. VOORSCHOTEN IN DECEMBER WEER BEVOLKINGSDOORLICHTING Het Comité TBC, Voorschoten, Co- tuvo, hield in het gemeentehuis een vergadering ter bespreking van het in december a.s. te houden algemeen bevolkingsonderzoek op t.b.c. Voor de vijfde maal zal de gehele gemeente onderzocht worden. Het al gemeen bestuur wordt thans ge vormd door: wethouder G. Schra- ma, voorzitter, mevr. J. C. v. Oos- trom-v. Knijnenburg, secretaresse, mej. M. S. J. v. Geest, penningmees- teresse, schoolarts P. Vermet, de heer C. van Meurs, namens Oranje-Groene Kruis, de heer C. v. d. Werf namens Groene Kruis, de heer J. Schrama, namens Wit-Gele Kruis, dr. M. v. d. Stoel, voorzitter Gezondheidszorg, de heer F. W. H. Swen, namens de huis artsen en de heer C. Smolders, na mens de gemeente Voorschoten. De doorlichting zal geschieden in een tweetal lokaliteiten van het voor malig MOC en wel van woensdag 4 december tot en met vrijdag 13 de cember. Gezien de resultaten van de vorige keren zal er geen huisbezoek plaats vinden om de bevolking te animeren. Het doel en belangrijkheid mag, ge zien de vroegere deelname van de bevolking, genoegzaam bekend geacht worden. Het onderzoek kan helaas niet plaats vinden in het Gezondheids centrum, dit centrum wordt thans te intensief gebruikt, waardoor onder meer de kleuterzorg en de specialis tenhulp in het gedrang zou komen. Daar het MOC minder centraal is dan het Gezondheidscentrum en vooral voor ouden van dagen en ge- brekkigen moeilijk te bereiken is, be staat gelegenheid om vervoer te krij gen naar de onderzoeklokalen. Men kan hiervoor het gemeentehuis tele foneren, alwaar de heer Smolders een en ander zal regelen. „Neem uw buurman mee!" is echter de alge mene oproep tot alle burgers van Voorschoten, die een eigen vervoer middel bezitten. Voor de wijk Rijn dijk zal tweemaal een autobus rijden. Als beginpunt van deze bus wordt gedacht aan de „10 huizen" op de Haagweg. Het Cotuvo vraagt een mi nimum bijdrage van 1.25 voor het onderzoek, deze bijdrage mag echter nimmer een bezwaar vormen om zich niet te laten doorlichten. Hierna werd begonnen met een aantrekkelijk en gezellig program ma, dat op zeer gemoedelijke wijze werd gebracht en „aan elkaar ge praat" door de Poolse zangeres-con- ferencière, onze stadgenote N. Zlo- binska. Al stond het geheel niet altijd op een even hoog peil, het enthousiasme en de volledige overgave waarmee de optredende zangers en instrumen talisten hun bijdragen leverden, maakte dit tekort ruimschoots goed. Wanneer wij bedenken, dat hier al lemaal amateurs op de planken ston den, die al hun vrije tijd besteden aan het opvoeren van hun artistieke prestaties, dan is een woord van op rechte hulde zeker op zijn plaats. Succes voor Poolse Zonder de anderen tekort te doen willen wij hier noemen mevr. N. Zlobinska, die met haar mooie, lichte sopraan de zaal beurtelings ontroer de en aan het lachen bracht met liefdesballaden en ondeugende lied jes; de Poolse volksdansgroep „Kra- kus" uit Den Haag, die vooral succes oogstte met haar wervelende mazur ka en het Leidse Studenten Zigeu ner-orkest „Hospita", dat geïnspi reerd, zij het hier en daar wat slor dig, meeslepende zigeunermelodieën ten gehore bracht. Spectaculair en humoristisch was de wijze, waarop deze „Leidse Roemenen" het bekende „Kanarie" vertolkten. De heer Komar zong ontroerend en diep ingevoeld het beroemde „Lied VOORSCHOTEN De heer A. H. van Grol, waarne mend-directeur van Gemeente Wer ken in de stijlvol versierde raads zaal gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienstverband bij de ge meente Voorschoten. Aanwezig wa ren wethouder G. Schrama, gemeen tesecretaris J. de Bres, veel hoofden van dienst en overig gemeenteper- soneel. De heren W. Alblas en C. Bogert, leidden als oudsten van het personeel van openbare werken, de heer Van Grol en zijn echtgenote en familie de raadszaal binnen. De heer P. Kraayeveld sprak een hartelijk en geestig woord van welkom. Wethou der G. Schrama sprak als loco-bur gemeester de jubilaris toe en memo reerde diens ambtelijke loopbaan. Spr. overhandigde de jubilaris een geschenk onder couvert. De gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, zeide, dat de heer Van Grol een man was van weinig woorden, maar van veel daden. De sport was een hobby voor hem. Bouwen was zijn werk en de heer Van Grol zorg de wel, dat alles altijd op tijd klaar was. Spr. getuigde van een goede samenwerking. De directeur van openbare wer ken, de heer C. Verhey, memoreerde het vele werk, dat in de afgelopen 25 jaar met behulp van de heer Van Grol tot stand is gekomen. Voor de uitbouw van de gemeente was vaak veel begrip nodig en dat had de heer Van Grol steeds weten op te bren gen. Spr. bood hem namens alle me dewerkers van de dienst een bloe- menbak aan en als persoonlijk ge schenk een boekwerk. Architect J. Schrama sprak na mens de architecten, maar ook als oud-collega, want zelf had hij 7 jaar samengewerkt. De architecten kon den wel eens lastig zijn, maar de heer Van Grol toonde steeds een grote collegialiteit. Spr. was dankbaar voor de goede samenwerking en overhandigde de heer Van Grol een enveloppe met inhoud, bestemd voor een vakantie-vliegreis met echtge note en kinderen. De heer P. Niers man complimenteerde de heer Van Grol namens de aannemers onder aanbieding van een fototoestel. De voorzitter van de contact-com missie de heer C. Verschoor kwam aandragen met een fruitmand. Van het jubileum-comité ontving de heer Van Grol een tas met attributen, bestemd voor het fototoestel. Wethouder Dekker, die iets later was gekomen roemde de goede sa menwerking. Bij openbare werken heerste altijd een goede stemming en dat was ook wel aan u te danken. Spr. dankte de heer Van Grol, wat h^j voor de gemeente gedaan had. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven, eertijds burgemeester van Voorscho ten, had een felicitatie-telegram ge stuurd. Aan het einde van de plechtigheid dankte de heer v. Grol voor de wen sen en geschenken. van Warschau" ter ere van de Poolse gesneuvelden uit de vrijheidsstrijd van 1830 en 1863 en ter eerbiedige nagedachtenis aan allen, die streden voor de Poolse onafhankelijkheid in en na de tweede wereldoorlog, de grootste nationale ramp uit de dui zendjarige Poolse geschiedenis, zo als hij zei. Het gevarieerde programma vond luide bijval bij de vele bezoekers, die intensief meeleefden met de prestaties van de artiesten. Het on gedwongen contact tussen zaal en podium was een bewijs van de waar dering van de bezoekers voor de uit voerenden. Filmavond van „Luctor et Emergo" Het bestuur van „Luctor et Emer go", de vereniging van de in Leiden en omstreken woonachtige Zeeu wen, heeft de talrijke leden die gis teravond in de bovenzaal van res taurant „Old Dutch" bijeen waren een bijzonder exclusief filmprogram ma aangeboden. Na een hartelijk welkomstwoord van de voorzitter, dr. J. H. Brome- low, werd het filmprogramma, dat de Regeringsvoorlichtingsdienst wel willend ter beschikking had gesteld, geopend met de fraaie kleurenfilm „Mare Liberum". In deze film, ver vaardigd in opdracht van de Kon. Ned. Marine, kregen de toeschou wers een duidelijk beeld van veel omvattende activiteiten van on ze marine met als hoogtepunt een zeer spectaculaire „werkelijk heidsoefening" van enige smalde len midden op de Atlantische Oce aan. Hierna volgde de bekende kleu renfilm „Delta fase I", waarin de cineast Bert Haanstra een prachtig beeld geeft van het sluiten der dij ken na de stormramp in 1953 met als hoogte punt de bekende sluiting van „Het Veerse Gat", een gebeur tenis, die destijds door H. M. Konin gin Juliana werd bijgewoond en in de belangstelling van de gehele we reld stond. Na de pauze volgde nog de nieu we kleurenfilm van het bezoek van Prinses Beatrix aan India en Japan. In zijn slotwoord richtte de voor zitter een hartelijk dankwoord tot de RVD-filmoperateur de heer A. P. Korbee, die het programma op voor treffelijke wijze verzorgde. Al met al kunnen de leden van „Luctor et Emergo" weer terugzien op een in teressante en leerzame avond. De afdeling Leiden van de R.K Bond van hotel-, café-restaurant- personeel „St. Antonius" houdt maandagavond a.s. een bijeenkomst, waarin de situatie, ontstaan naar aanleiding van de totstandkoming van de nieuwe collectieve arbeids overeenkomst in het Horecabedrijf, voor alle bedrijfsgenoten, die zulks wensen, zal worden toegelicht door de heer W. J. L. v. d. Bol, penning meester van de Landelijke Bond. Op deze bijeenkomst, die wordt gehou den in de achterzaal van café „De Vergulde Kruik", Haarlemmerstraat 22, zal ieder die dit wenst antwoord krijgen op de vragen, die naar aan leiding van de nieuwe c.a.o. nog op heldering behoeven. Teneinde ieder der vakgenoten in de gelegenheid te stellen deze bij eenkomst bij te wonen, zullen er twee gehouden worden. De eerste bijeenkomst vangt te 9 uur aan, de tweede te 12 uur en deze laatste is zeker te 2 uur ten einde. Afdelings- en landelyk bestuur van de bond hopen op een veelztfr dige belangstelling uit alle kringen van het Horecabedrijf, want slechts degelijke kennis van een overeen komst is waarborg, dat er zich in de toekomst geen moeilijkheden voor doen. LEIDERDORP HERDENKING 150 JAAR KONINKRIJK Vrijdag 29 november, zal onder auspiciën van de Oranjevereniging gevierd worden de „Herdenking 150 jaar Koninkrijk". Des morgens en ook 's middags zal er voor en door de kinderen van de 4e, 5e en 6e klas sen van de lagere scholen een her- denkingsspel worden opgevoerd in het Dorpshuis. Dit spel werd ingestu deerd met medewerking van de to neelvereniging „Ons Genoegen". Van wege het gemeentebestuur zal aan de kinderen van de lagere- en ulo scholen een herinneringstegel wor den uitgereikt. De kinderen op de lagere en kleuterscholen ontvangen een tractatie en de kleuters boven dien een herinneringscahier. Des avonds wordt er in de herv. kerk een herdenkingsbijeenkomst gehouden waar het openingswoord zal worden gesproken door burge meester mr. R. M. Gallas. De feest rede zal worden gesproken door de heer D. Wijnbeek uit Zwolle, auteur van meerdere historische oranjeboe- ken. Het onderwerp is: ,,'t Is Oranje 't Blijft Oranje". Medewerking wordt verder verleend door: Aledda Ver- does, sopraan, Wim Snijder, ongel en het Leiderdorps Chr. Mannenkoor, o.l.v. Hans Boelee. Uitgevoerd wordt een populair programma en is be doeld voor de gehele bevolking van Leiderdorp.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5