LEIDSE RAAD STELDE RONDVRAAG OPNIEUW IN Welke film deze week? Weerbericht MEDISCHE DIENSTEN Het weer in Europa ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT Begrotingsdebatten na schokkend nieuws even onderbroken Pre-advies over omschakeling voltage en over stads-periodiek Het bericht van het plotseling overlijden van president Kennedy liet gisteravond in de Leidse raad niet na indruk te maken en versla genheid teweeg te brengen. Nadat de raadsleden reeds bij geruchte ver nomen hadden in de raad van de aan slag op de president van de Verenig de Staten deelde de voorzitter van de raad, burgemeester Van Kinschot, om tien minuten voor half negen het schokkende bericht van de dood van pres. Kennedy mede. De raadsleden namen vervolgens één minuut stilte in acht, waarna de voorzitter de behandeling van hoofd stuk 3 van de begroting aankondig de: het verkeer en openbare veilig heid in de stad. Men nam dus een andere gedragslijn aan dan de be grotende Haagse raad waar de ver gadering werd geschorst. Tevoren waren reeds enige beslui ten ten aanzien van voorstellen ge nomen. Vragenuurtje. Uit de begrotingsdebatten bleek wel, dat de raadsleden het nog weer eens wilden proberen met de rond vraag. „Als het maar niet op niet- brandende lantarens uitdraait en dergelijke", aldus de heer Ten Broek (KVP). En de vragen moeten dan ook wel bijtijds schriftelijk bij het college worden ingediend. De heer Den Dubbelden (PvdA) kwam terug op datgene, wat door de burgemeester een beschuldiging was genoemd: zijn uitlating over gering schatting door het college van de raad. Hoewel dit raadslid ontkende een beschuldiging geuit te hebben drukte hij er zijn misnoegen over uit, dat vragen van raadsleden z.i. onvoldoende werden beantwoord, terwijl stukken ter documentatie van de antwoorden veelal ontbraken. Spr. ging ter illustratie van zijn be toog enkele antwoorden na. Verslapte aandacht. Spr. kon ook weinig waardering hebben voqr het gebrek aan belang stelling van het college voor de spre kers, tijdens hun voordracht Er wordt een krant gelezen, men neemt de stukken door, etc. Mej. Van Nie- nes, aldus spr. die gisteravond bij het houden van haar speech bij zo'n ge brek aan aandacht enige minuten stopte, ging uiteindelijk maar weer door, omdat zelfs haar zwijgen niet werd opgemerkt. Als men vindt, dat hij beschuldigingen heeft geuit heb ben ook andere raadsleden, ontevre den over de antwoorden, dit gedaan. De heer Lambermont (KVP) kan er zich niet bij neerleggen, dat er nu een besluit genomen wordt dat Lei den t.a.v. de voltage van 127 achter gebleven gebied doet blijven. Er moet iets gebeuren. De heer Van Baaren (PvdA) bleef dan ook bij zijn voorstel tot massale omschakeling van het spanningsnet zonder kosten voor de verbruikers. Later deelde weth. Harmsen mee, dat dit voorstel in pre-advies wordt genomen door b. en w. De heer Van Aken (PvdA) wees op het feit, dat de taxi-tarieven in Leiden 25% zijn verhoogd. De tarie ven liggen thans in onze stad het hoogst in ons land. Hij bleef bij zijn mening, dat Lei den behoefte heeft aan een gemeen telijk contactorgaan, een blad ter voorlichting van de burgerij. B. en w. kwamen hem hierin wat tegemoet met toe te zeggen, dat zij de motie, die hij indiende in pre advies namen. Het voorstel-Lamers tot het op nieuw instellen van de rondvraag aan het slot van de raadszittingen werd aangenomen door de raad met 24 stemmen vóór en 9 tegen. Verkeer. Eerste spreker over de stedelijke overheidszaken was de heer Kuyt (PvdA), die om uitbreiding van de politie-surveillance-dienst in de bui tenwijken vroeg. De heer Roorda (PvdA) meent, dat op het terrein van verkeer wel goede incidentele maatregelen worden ge nomen, doch dat de grote lijn ont breekt. De heer Lij ten (KVP) drong aan op spoedige aanleg van het parkeer terrein LevendaalGeregracht Reeds jaren liggen deze terreinen braak en evenzoveel jaren zijn b. en w. voornemens in de situatie verbe tering te brengen. Het terrein is uitermate gunstig gelegen als par keerterrein. Spr. klaagde erover dat rapporten van gemeentewerken worden uitgebracht. Hij wil nu wel eens concreet antwoord hebben op de vraag: wanneer? De heer Lij ten acht parkeerterreinen Stationsweg en Stationsplein beslist onvoldoende en vroeg hernieuwde aandacht van het college hiervoor. De heer Portheine (WD) zei, dat parkeergarages onontbeerlijk zijn voor Leiden, dat op het Kort Rapen burg voetlichten moeten komen en dat de frequentie van de NZH-bus- lijnen moet worden opgevoerd. De heer De Bruijn (PSP) ver klaarde tegen de begrotingspost Be scherming Bevolking te stemmen. Ook vroeg hij wanneer nu eens het blok Garenmarkt-Levendaal-Raam- steeg gesloopt zal zijn. Is het gebied waarvoor parkeerschijven worden voorgeschreven niet te groot?, zo vroeg hij zich tenslotte af. Maandag a.s. worden de beraad slagingen voortgezet. Het ziet er niet naar uit, dat de behandeling van de begroting zal eindigen. De raad is nog nauwelijks op de helft van de te behandelen stof. VIER JUBILARISSEN Gisteren was het 25 jaren geleden, dat de heren M. Bey, electriscih las ser, J. v. Heyningen, platenwalser, S. v. Heyningen, traceur, en M. J. Giesbert, distributeur, in dienst tra den bij de HoUandsche Constructie werkplaatsen. Zij werden met hun eahtgenoten ontvangen in de direc tiekamer, door ir. E. F. E. Bongaerts, directeur der N.V. Mede aanwezig waren de heren G. Nolles, bedrijfs leider, W. L. v. Unen, chef personeels zaken, afdeliog9bazen en collega's. Aldaar werden zij toegesproken door de directeur, die hen prees voor de door hun getoonde activiteit in 't bedrijf, waarna hij hen een enve loppe met inhoud aanbood. Voor huldiging was door de direc tie ook uitgenodigd de heer P. Ouds hoorn, die bij zijn 40-jarig jublieum bij de HCW in verband met zijn vele bemoeiingen met sociale instanties een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. Door de directie werd hem thans de bijbehorende draagmedaille overhandigd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Leonore Aleida d. v. J. Noordijun en A. W. Mulder. Ger- hardus Hendrik z. v. G. H. Eilander en J. van der Haven. Johanna Maria d. v. L. H. M. J. ter Haar en J. P. A. Schouten. Rudolf Pieter z. v. P. Boot en C. M. Steenvoorden. Alida Barbara Maria d. v. J. C. van Lam meren en A. A. M. Dobbe. Quirina Sophia Maria d. v. G. M. van der Holst en C. M. de Zwart. Willem Hendrik z. v. T. Philippo en K. J. Kikkert. Hendrik Gijsbertus z. van H. H. van Oosten en H. G. van Kam pen. Cornelia d. van G. Vermeer en C. G. P. de Kruijff. Hendrik Jan z. v. H. J. Krudde en A. Coenraads. Overleden: J. H. Matto 43 j. man. J. T. van der Meer 57 jaar man. N. Heemskerk 52 jaar man. G. A. Eige- man 73 jaar man. EDDY EN ZIJN SCHATJE LUXOR. Dat Eddy Constantine in zijn rol van Lemmy Caution be halve een onoverwinnelijke vechters baas ook nog een onverbeterlijke charmeur is, hoeven wij waarschijn lijk niemand, die ook maar enigszins op de hoogte is van wat er zoals op de witte doeken van de Nederlandse bioscopen wordt vertoond, meer te vertellen. Overigens, de titel van de rolprent, die deze week de bezoe kers van Luxor enige aangename uurtjes moet bezorgen, zegt al ge noeg: ,Jouw beurt, schat je!" Wij ontkomen niet aan de indruk, dat de Caution-films volgens een be paald cliché worden verfilmd. Dit systeem heeft natuurlijk voordelen: het is goedkoper én een eenmaal dank zij een bepaalde wijze van ver filming bij liefhebbers gevestigde re putatie is ongetwijfeld een lang le ven beschoren. In hoeverre de re gisseur heeft ingezien, dat hij door een nieuwe aanpak een breder pu bliek kan bereiken, is natuurlijk niet met zekerheid te zeggen, maar het is buiten kijf, dat deze film enkele nieuwigheidjes ryk is. Helaas is het aantal van deze nieuwigheidjes nog beperkt gebleven, maar zij geven de toeschouwer toch wel het gevoel, dat hij eens een keer een andere „Eddy" gezien heeft, althans een „Eddy" die niet helemaal hetzelfde is als de an dere „Eddies". De stof voor de film is geput uit een roman van Peter Cheyney. Een „groot" Amerikaans geleerde is door een bende ontvoerd. De FBI die er genoeg belang bij heeft, dat profes sor Whitaker geen haar wordt ge krenkt zet „speurhond" Lemmy aan het werk, die het spoor van de ben de naar Frankrijk volgt. Via allerlei intriges, waarbij vechtpartijen als rij pe appels van de welgevulde boom vallen een Lemmy Caution-film zonder vechtpartijen bestaat niet komt hij achter de ware identiteit van „professor" Whitaker. De bende wordt in een vermakelijke vechtpar tij, waarbij kwistig met vloeibare kaas wordt gekliederd, onschadelijk gemaakt, evenals de pseudo-prof, die de leider van de bende blijkt te zijn. Voor de liefhebbers van genoege- lijke knokpartijtjes en de onvermij delijke flirts met schone jongedames een bijzonder aantrekkelijk geheel, de bovengenoemde nouveauté's ma ken „Jouw beurt, schat je" redelijk aanvaardbaar, zelfs voor diegenen, die nou niet zulke liefhebbers zijn. Voor veertien jaar en ouder, luidt de KFC-keuring. GROTE FILM, NIET GROOTS TRIANON. Hoewel het al een hele tijd geleden is, dat wij het boek „De muiterij op de Bounty" lazen, is er toch voldoende in onze herinne ring blijven hangen om nu te kunnen bewere, dat de gelijknamige film, die deze week in Trianon draait, weinig heel gelaten heeft van het prachtige werk van de schrijver. Natuurlijk staat het een regisseur vrij er zijn eigen stempel op te drukken, maar de aanpak van Millestone kan onze waardering zeker niet wegdragen. Het begint allemaal veelbelovend, maar al heel gauw wordt het goede karakterspel van Marlon Brando en Trevor Howard naar de achtergrond gedrongen door bombastische scènes en de standaard-foefjes, die volle za len moet waarborgen. Het bezoek aan Tahiti heeft uiteraard de volle aandacht. Voor degenen, die de ge schiedenis nog niet kennen: kapi tein Bligh, een hartvochtige en ambi tieuze Britse zeeman krijgt opdracht een verzameling stekjes van de zgn. broodbomen te gaan halen in Tahiti. Op weg naar Tahiti doen zich vele moeilijkheden voor, maar de bom barst als Bligh zover gaat, dat hij het drinkwater van da bemanning in kamerjas aanspreekt om de plantjes in leven te kunnen houden. Onder leiding van de eerste officier Fletcher Christian slaat de bemanning aan het muiten; kapitein Bligh wordt in een sloep ge zet en de muiters onttrekken zich aan de Britse Marine door zich met Tahitiaanse vrouwen op een onbe kend eiland te vestigen. Een bij zonder spectaculair gegeven, maar echt groots is het toch niet aange pakt. Deze film werd goedgekeurd voor personen boven 14 jaar. Men lette op de gewijzigde aanvangstij den. SPANNING LEDO. Een serie geheimzinnige moorden in een Engels kasteel, be gaan door een man met een masker, die verschillende personen wurgt, te kent al aan het begin de film, die deze :week in Lido draait: „De wur ger van Blackmoor". Diens strijd gaat tegen de uit Afrika teruggekeerde Lucius Clark, die spoedig in de adel stand zal worden verheven, maar „Een moordenaar en dief zal nooit een ridder van hare majesteit zijn", roept de geheimzinnige gemaskerde hem toe, en verlangt van hem terug gave van een partij ruwe diamanten, die hij heeft gestolen. De herkomst van deze diamanten, die Clark door zijn butler in de kelder laat slijpen, is duister. Een notaris eist geld op, dat Clark heeft beheerd voor een minderjarig nichtje. Maar dat geld heeft hij op de renbanen vergokt en nu moeten de diamanten dienen om zijn goede aam te redden. Als hij de diamanten verborgen in een kist sigaren, naar een heler stuurt worden ze gestolen en ook de brenger door de wurger vermoord. Alles dus genoeg om de spanning er in te brengen en te hou den. Dat is de maker van de film zeker gelukt, temeer daar hij nog een barmeisje met een dubbel leven ten tonele voert, een moordaanslag op inspecteur Mitchel laat mislukken en Lucius Clark laat verongelukken. Bij een achtervolging vindt de wurger de dood in een moeras en dan staat niets de gebruikelijke happy ending in de weg. De KFC keurde deze spannende film goed voor kijkers van 14 jaar en ouder. TWEE VAN DE DRIE MUSKETIERS REX. Twee van de drie beroem de musketiers van Dumas zijn in de rolprent „Het geheime teken van d' Artagnan", die tot en met dinsdag in Rex draait, weer eens op 1*31 scherm gebracht, namelijk de man, di,e aan deze film zijn naam gaf en diens vriend Porthos, die van kardi naal Richelieu opdracht hebben ge- dewijk XIH op te sporen. d'Artagnan weet de kring der sa menzweerders binnen te dringen maar wordt ontdekt en moet zich ylings in veiligheid stellen. Hy vindt dan een schuilplaats bij hertogin Dia- navan Montserant, die onder voogdij staat van haar oom de hertog, die een van de leiders dér samenzwe ring is. De hertogin zelf is konings gezind, vandaar dat zij d'Artagnan een schuilplaats biedt. En dan begint een reeks avon turen, der Musketiers eigen en komt het geheime teken op de proppen, een „X", die d'Artagnan een der kop stukken van de samenzweerders na een fel dagengevecht in het voor hoofd prikt. Natuurlijk gaat niet al les van een leien dakje. Ze kunnen zich niet altijd redden, moeten soms vluchten en worden gevangen. Dat alles belet echter het prettigste slot van de film niet, de liefdesblikken van twee schone vrouwen voor Por thos en d'Artagnan. Wie 14 jaar of ouder is, mag er volgens de KFC zyn vreugde aan deze film beleven. Wie modern tankt, heeft de keus uit 5 soorten benzine. En dat moet ook! Want iedereen rijdt verschillend, en bij elke auto zijn de bij omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voeding'.dat is tèp- kracht bij het zuinigste ver bruik! Overtuig U zélf; kies uit BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag adressenboekje (per briefkaart) aan BP, Frede- riksplein 42, Amsterdam. Kies de soort die bij uw auto hoort Dat kan alléén bij BP steeds 'n stap vóór! Primeurs voor Nederland De eerste multigrade motor-olie was: BP Visco-Static (sept. 54). De eerste verwarmingsolie met anti-roestBP Super Haardbrand- olie sinds dec. '60. Alleen BP biedt 5 soorten benzine, met Super Mix: sinds april '62. In april '63 kwam BP Longlife, de enige motor-olie met dubbele levensduur. (Advertentie) Leiden Voor nabloedmg of on geval te allen tijde directe hulpver lening. Voor alle overige dringende hulp: zaterdag half zes en zondag één uur en half zes tandarts J. H. Beye, Hooigracht 59, tel. 21870. Apo theek Tot Hulp der Mensohheid, Hooigracht 48, tel. 21060 is geopend voor spoedeisende gevallen. Dkt. Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; dkt. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337; dkt. H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 24961; dkt. Frijling, Johan de Witstraat 49, tel. 51873; dkt. Van Leeuwen, van der Brande- lerkade 28, tel. 20412. Alkemade en Leimuiden dikt Schürer, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713-511; dikt. Brinkhorst, Stapenseastr. 6, Leimuiden, telefoon 01721-269. Alphen a. d. Rijn dkt. J. K. PLatteschor, Burg. Visserpark, telef. 2858. Apohteek Ailart, Raadihuisstr. 206, tel. 3185. Wit-Gele Kruis, zuster Moons, Roerdompstraat 34, tel. 3540. Bodegraven. Dkt. E. M. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113. Wit-Gele Kruis zuster P. Conradi, Prins Bern- hardstraat, tel. 2086. Dierenarts G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038. Wit-Gele Kruis, zr. v. Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandvlile, Sixlaan 7, tel. 5613. Wit-Gele Kruis, zr. E. Snellenberg, M. Trompstr. 29, tel. 6316. Apotheek, zie Lisse. Tandarts Bollenstreek, zie Lisse. Katwijk a. d. Rijn dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek Konin gin Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. J. C. A. Cleveringa, tel. 2061. Apotheek, zie Katwyk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wit-Gele Kruis, zr. v. d. Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, teil. 01714-255. Bij ongevallen aan de Rijndijk, telefoon 01714-278. Voor doktersdienst, zie Leiderdorp. Langeraar dikt. A. M. v. Don gen, Nieuwveen, tel. 01723-101. Wit- Gele Kruis, zr. Verhaar, Langeraar, tel. 01722-345, b-g.g. 02976-245. Leiderdorp de dienst van apo theek R. v. Breest Smallenbroek wordt waargenomen door „Tot hulp der mensöhheid", Hooigracht 48 te Leiden; dkt. P. v. 't Woud, Hoofdstr. 40, Leiderdorp, tel. 01710^30070. Leidschendam dkt. Perquin^ tel 3510. Wit-Gele Kruis, tel. 4161. Am bulance, tel. 3923. Lisse dkt. J. M. v. Dijk, Achter weg 6, Lisse, tel. 3134. Apotheek voor Lisse en, Hillegom, Vierkant, Lisse. Tandarts Bollenstreek H. A. Meule- mans, Gladiolenstraait 31, Lisse, tel. 4297. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, teL 01725-103. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk dkt. J. v. Nes, tel. 2405. Wit-Gele Kruis, zr. Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek, alleen De Duinrand. Oegstgeest dkt. D. Held, Mare- laan 36, Oegstgeest, tel. 52255. Wit- Gele Kruis, zr. Warmerhoven, telef. 51188, b.g,g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. De Graaff. Valkenburg zie Katwijk a. d. R. Voorhout dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Warmond zie Voorhout. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam zie Nieuwkoop. GEM. AANKONDIGING De burgemeester van Leiden bréngt ter algemene kennis dat, 1. de in 1944 geboren mannelijke per sonen, die in een Nederlands bevol kingsregister zijn opgenomen of daar in behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van met-inschrijving hebben ontvangen, verplicht zijn zich vóór 1 januari 1964 aan te melden ter gemeente-secreta rie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. 2. de aanmelding moet geschieden door de onder 1 bedoelde personen zelf, by verhindering door hun wet telijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende ver eniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegen woordiger, dan rust bij verhindering tot aanmelding op de bestuurders. 3. de onder 1 bedoelde personen, in dien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten, voor de dienstplicht worden ingeschreven, zulks met inachtne ming van artikel 8 van het Dienst plichtbesluit en de beschikking van de Minister van Oorlog van 18 de cember 1958, nr. 14.746 (inschrijving voor de dienstplicht). De burgemeester van Leiden, F. H. van Kinschot. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten met ingang van 25 november 1963: I voor de volgende wegen en wegge deelten een verbod wachten langer dan lVi uur vast te stellen, geldend van maandag tot en met zaterdag PROLONGATIE STUDIO. heeft „Vivre sa vie" ook deze week op het programma ge houden. De KFC keurde roed voor hen, die als strikt volwassen kunnen worden aangemerkt. van 8 tot 18 uur, met verplicht ge bruik van een parkeerschijf: a. 1. de Breestraat aan de rechterzij de in de rijrichting gezien, voor het gedeelte tussen de Vrouwe- steeg en de Mosterdsteeg; 2. de Breestraat, aan de linkerzij de in de rijrichting gezien, voor het gedeelte tussen de Waalse Kerk en de Maarsmansteeg en voor het gedeelte tussen de Koornbrugsteeg en de Koorlam- mersteeg; b. de Botermarkt, aan de waterzijde; c. de Vismarkt, voor de parkeervak ken; d. de Aalmarkt, voor het gedeelte tussen perceel Aalmarkt 14 en de Vrouwensteeg, aan de zijde van het water; e. de Boommarkt, voor het gedeelte tussen de percelen nrs. 17 en 18 aan de zijde van het water; f. het Stadhuisplein voor de par keer vlakken; g. de Nieuwe Rijn, voor het gedeelte tussen de Koornbrug en de Karne- melksbrug, aan de zijde van het water; h. de Korevaarstraat, voor de aan de oostzijde gelegen parkeerhaven; H. voor het parkeren op het ge deelte van de Haarlemmerstraat, ge legen tussen de Lange Mare en de Prinsessekade aan de zijde der on even huisnummers en voor het ge deelte gelegen tussen de Stille Mare en het Havenplein aan de zijde der even huisnummers, voor welke weg gedeelten een wachtverbod voor lan ger dan een half uur geldt, het ge bruik van een parkeerschijf verplicht te stellen. (Advertentie) LEIDERDORP Geboren: Joanna Martje d.v. H. J. P. Antonis9en en S. Bootsman; Fa- biane d.v. J. P. Ghaudron en J. Ligt- voet. Ondertrouwd: H. J.' v. d. Leeden 38 j., te Vlaardingen, en T. M. v. d. Leek 25 j.; toek. adres: Richard Hol straat 71, Vlaardingen; W. A. M. Vink 21 j., te Zoeterwoude, en C. J M. Wesselman 20 j.; A. v. Klaveren 30 j. en P. G. Piétèrse 26 j„ toek. adres: Hoofdstraat 20. weerstaat u de harde werkelijkheid ('n cadeau bij uitstek) ie HELSINKI onbew. —2 0 STOCKHOLM sneeuw 3 1 OSLO onbew. 1 4 KOPENHAGEN regenbui 9 0.6 BRUSSEL zw. bew. 12 0 PARIJS geh. bew. 12 —2 LONDEN zw. bew. 11 0 BORDEAUX mist 13 0 AMSTERDAM geh. bew. 11 0.2 GRENOBLE onbew. 10 0 NICE 1. bew. 16 0 FRANKFORT h. bew. 9 6 MUNCHEN regen 11 1 ZURICH geh. bew. 11 0.1 GENEVE onbew. 14 0 LOCARNO onbew. 10 0 WENEN onbew. 13 3 INNSBRUCK geh. bew. 11 BELGRADO onbew. 0 ATHENE zw. bew. 0 ROME onbew. 16 0 AJACCIO zw. bew. 18 0 MADRID onbew. 14 0 MALLORCA zw. bew. 19 0 LISSABON 1. bew. 20 0 HERENMODE LEIDEN KATWIJK (Advertentie) Verwacht tot zondagavond: Regenbuiten met toenemende wind. Zacht weer. PAUZE Morgen: 25ste zondag na Pinkste ren. Mis; „Dit zegt de Heer Ein de van het kerkelijk jaar. HET SLOT VAN EEN RUMOERIGE DAG De zon is ondergegaan. Wolken gedrochten van vuur en bloed drij ven dreigend langs het uitspansel. Daartussen staat een venster open op een klare leegte van zachte pa- relmoerglanzen, een doorschijnend heelal van vredig kristal en onbe reikbaar geluk. Het gebeurt iedere avond. Iedere avond van iedere dag is een voor bode van het evangelie, dat morgen de liturgische jaarkring sluit. Dit evangelie is een baaierd van don kere ontzetting, van vuur en bloed, waarin zich het vergezicht opent op het eeuwige licht. Bij het gloren van de nieuwe mor gen treedt de Mensenzoon naar bui ten als een zon en zet zich neder op de wolken „op de troon zijner heer lijkheid". Dan begint de nieuwe dag die geen einde heeft. Maar éérst moet de mensheid door de nacht heen. „Wat Ik u zeg, dat zeg ik aan allen: Waakt!" PUZZEL Oplossing 508. Horizontaal: 1. Wa les, 5. Rijn, 6. ris, 8. Bo, 9. sta, 11. i.e.. 13. Oss, 15. Ops, 16. innen, 17. rap, 19. toe, 21. sa, 22. som, 24. on, 25. kip, 27. elk, 29. natie. Vertikaal: 1. wij, 2. Ans, 3. era, 4. si, 5. ros, 7. stip, 8. boers, 10. tango, 12. Essen, 14. sip, 15. ont, 18. aak, 20. ook, 22. spa, 23. mei, 26. in, 28. Ie. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 22-11. Groente Waspeen p. kist: Al 5.10- 5.90, A2 4.00-6.30, B-extra 4.90-6.50, BI 4.10-6.40, B2 2.10-3.90, breekpeen p kist 1.10-1.20, bloemkool p. 100 st.: 6 st. p. bak: Al 77.00, 8 st. p. bak: A2 28.00-32.00, BI 52.00-64.00, B2 33.00, andijvie 19.00-36.00, boeren kool 25.00-28.00, rode kool 9.00-14.00, gele kool 9.00-15.00, kroten p. kist 2.30-2.90, uien p. kist 3.50-4.70, sprui ten 21.00-56.00, prei 21.00-31.00, to maten 26.00-48.00, witlof 26.00-44.00, selderie p. 100 bos 6.00-7.00, peterse lie p. 100 bos 7.00-15.00. Aanvoer waspeen 60.000 kg. RIJNSBURG, 22 nov. bloemen. Anjers: Sim Rood 3539, Sim Se lecta 3843, Sim Carry 34—36, Sim Rose 3336, Sim Wit 2832, Sim G.J. 2629, Tangesina 2729, Shoc king Pink 3033, Arthus 2628, Eli sabeth 1922. Half grote chrysanten: Crimsan Mayford 32e Silver Rocke 24, Rea Rolinda 2223 per 100. Eupohrbia 5557 per tak. Freesia: Golden Yellow 5575-95, Stockholm 180190. Troschrysanten: Sybille 9095, Saskia 90105, Memento 110 125, Danger 100Ï05, Joseph 55 65, Paris 90—110—140, Germ. 105— 1110, Red Rolinda 140—145, Golden Sail 5570, Little Amerika 8085, Orchia Beauty 130—135 per bos.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4