Alle gekheid op een stokje.. de geluidsmuui DONDERDAG 21 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Basisloon landbouw elf cent omhoog Ter herdenking van het feit, dat De basisuurlonen in de landbouw zes gulden lag, is nu op tien gulden koningin Wilhelmina op 28 november zallen naar alle waarschijnlijkheid gebracht, zodat zeer kleine bedrijven 1962 overleed, zal de NCRV op 28 tussentijds met elf cent worden ver- van heffing zijn vrijgesteld. Ook zal november 's avonds van 19.1019.30 hoogd. Dat is het resultaat van het er op kippenstapels van minder dan uur een fantasie voor orkest en koor Maatschappelijk werker voor de politierechter nader beraad de hoofdafdeling duizend stuks geen heffing meer op het lied ..De zon schijnt in mijn ker in de inrichting „Filadelfia" in sociale zaken van het landbouwschap worden gelegd. Tot nu toe waren ziel vandaag" uitzenden. Dit lied Vries, H. G. N. uit Tinaarlo. moest inzake de loonsverhoging op 1 januari ondernemingen met vierhonderd of werd gezongen tijdens de uitvaart- zich gisteren voor de_ politierechter De raadsman, mr. J. Staal, voerde aan dat het juist de bedoeling van zijn cliënt was geweest de psycho paat weer op een soepele en gelei delijke manier ter beschikking-van de officier van Justitie te stellen. Volgende week woensdag zal de po- De 27-,enge maatschappelijk wer- trechter uitspraak doen. de Arbeid worden aangevraagd, zullen worden benaderd. Het Land- De hoofdafdeling streeft verder bouwschap besloot ook aanzienlijk naar een nieuwe collectieve arbeids- minder aan subsidies te geven. Woonwagen uitgebrand: gezin dakloos Nabij het Zomerhof in Den Haag. drong een groep woonhuizen die wordt af- Oude eik van 600 jaar geveld De officier van Justitie, mr. C. W. a baron van Dedem, vorderde tdgen Zi-6th&ï'KlClTlK€Tl VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. hem een boete van f 100 subsidiair twintig dagen hechtenis. De maat schappelijk werker voerde ter zitting aan, dat hij de psychopaat onderdak had verleend omdat hij meende dat de kans groot zou zijn dat de man 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. agressief zou reageren als hij aan 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.0024.00 De stormen van de afgelopen dagen da Köe mu worde„ „„„geleverd VARA. zyn de legendarische beuk m het werd door twee gelui- Slochterense bos te veel geweest. Gis- gen k decharge, onder wie de Gro- VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- aan op het voortbestaan van de be- gebroken, is gisteravond omstreeks re,n 1S de a\eus* waaiyan de ou- ^gse zenuwarts, dr. W. Strubbe. gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd- - derdom op 600 jaar wordt geschat, omgevallen. De beuk, die door zijn in- drukwekkende omtrek van 6 meter overeenkomst per 1 april 1964 voor dertien maanden. „Als er bij een luchtvaartmaatschappij kan worden gereorganiseerd, dan kan dat ook bij ons ook", zo zei de heer G. M. Lambers, bestuurslid van het Land bouwschap gisteren in de vergade ring van het schap. Een aantal bestuursleden grotingscommissie. Deze commissie kwart voor zeven een woonwagen af zou dan de gehele positie van het gebrand, waardoor een gezin van vier Landbouwschap, mede met het oog personen dakloos werd. Toen de op de Europese Economische Ge- brand die veroorzaakt werd door ijzeraard nogal tot de^volksverbeel- meenschap, nader kunnen bekijken, het vlamvatten van wasgoed, dat bo- J ~~1' J~ 1 Aan een nieuwe structuur van het ven de kachel te drogen hing ding sprak, was de laatste tientallen jaren al aan het aftakelen. Hij wend brak was niemand in° dé 'woonwagen de laatste tijd in feite staande gehou- aanwezig. De 23-jarige moeder met haar twee kinderen van resp. een en drie jaar in een andere wa gen, waar een bijeenkomst van de Uit de begroting van het Land- Pinkstergemeente werd gehouden. De den door de tonnen beton, die men i de vermolmde delen had gegoten. Minder inkomsten. bouwschap, die gisteren werd aan genomen, bleek dat er een tekort is ergens in Den Haag zaken, van ruim 300.000 gulden. Dat tekort moet uit de algemene reserve wor- den gedekt. Voor het Landbouwschap totale schade wordt op tienduizend Op 21 oktober komend jaar zal -jarige man deed op dat ogenblik in New York de première worden vertoond van de film „My fair lady", Behalve de woonwagen, verloor de vervaardigd naar het muziekspel, dat familie ook al haar bezittingen. De reeds jaren lang volle zalen trekt. zullen de inkomsten minder worden, gulden geraamd; de slachtoffers wa- De heffingsgrens die tot dusver op ren niet verzekerd. Eerder deze week, maandagavond, „Hun laatste kans" werd groot succes Opbrengst 3.500.000 De actie „Hun laatste kans" die vandaag precies een maand geleden werd gehouden, is een succes gewor den. Het Nederlands Comité Vluchte lingenhulp 1963. dat zich met de or ganisatie van de actie belast heeft hoopte dat een bedrag van drie mil joen gulden biieengebracht zou kun nen worden. Die verwachting is zelfs overtroffen. Op dit moment is een rond bedrag van f 3.500.000 ter be schikking en nog steeds „druppelen" De Dinkel is tengevolge van de zware regenval in de buurt van Dene kamp buiten haar oevers getreden. De brandde op vrijwel dezelfde plaats Katholieke Kleuterschool in Beunin- eveneens een woonwagen af, waar- gen bij Denekamp is geheel door wa door een familie van zes personen ter omgeven en onbereikbaar. De dakloos werd en ook alle persoonlij- zwakke plaatsen in de dijken worden ke eigendommen verloor. met zandzakken versterkt. SPOORLIJN ONDER SCHIPHOL DUURDER DAN LUCHTHAVEN ZELF KOSTEN GESCHAT OP 370 MILJOEN loofde, dat deze spoorweg er op den duur zeker zal komen omdat zij on misbaar is. De lijn zal ergens in het platform weer opduiken. Feitelijk zou men dus ook nu reeds voorlopige De aanlegkosten van een deels on- voorzieningen moeten treffen bij de dergrondse spoorlijn van Amsterdam aanleg van het nieuwe platform. Die v^a Schiphol naar Den Haag worden voorzieningen zouden ca. 17 min. gul giften binnen Op de avond van de geraamd op 370 miljoen gulden. Dit den kosten. In dit opzicht was hij heeft mr. J. C. H. A. van Stapele, een niet optimistisch. „Wij hebben goede der twee directeuren van de N.V. hoop op de eerste 8 miljoen voor de Luchthaven Schiphol gisteren op een voorzieningen bij de startbaan, maar lunchbijeenkomst van de Nederland- geen minister durft bij voorbaat nog veer f 70ft 000 binnen en er waren se Maatschappij voor Nijverheid en eens 17 miljoen ook voor platform- ruim 50.000 giro-overschijvingen (op Handel in hotel Krasnapolsky te Am- voorzieningen te voteren, wanneer sterdam medegedeeld. Op grond van hij nog helemaal niet weet of er wel het prijsniveau van enkele jaren ge- een spoorlijn zal komen," aldus mr. actie zelf (21 oktober) werd onere- veer 80 procent van het bedrag bin nengebracht, namelijk f 2.700.000 Van het bedrijfsleven kwam onge- nummer 999). Dr. W. Drees, die tijdens een gis teren gehouden persconferentie deze leden kost de uitbreiding van Schip- van Stapele. g.egevens verschafte, zei vooral ge troffen te zijn door de spontaniteit die kennelijk bij het Nederlandse f50 miljoen gulden. De spoorlijn is volk - ook nog na acties als „Open dus aanzienlijk duurder dan het nieu- Tijdens het Eerste Pianoconcert van Tsjaikowsky heeft de Ameri kaanse pianist Shura Cherkassky, die vanwege zijn Slavische af komst Tsjaikowsky bijzonder goed aanvoelt, in Johannesburg zowel op als onder de vleugel gespeeld. Een geboeid toehorend publiek zat na een solopassage perplex te kijken toen de maestro gehaast onder de vleugel kroop. Inmiddels liet een hoogst verbaasde dirigent het orkest maar gewoon verder spelen en Cherkassky was net op tijd weer achter de toetsen om een vereist glissando in te zetten. Toen de pianist weer enkele maten rust had verbijsterde hij het publiek door opnieuw onder het klavier te duiken. Wéér was de Amerikaan op tijd terug voor zijn volgende passage. De mensen be gonnen er aardigheid in te krijgen en hier en daar werden al wed denschappen aangegaan, of de pianist de derde keer al dan niet in gebreke zou blijven. Er kwam geen derde keer meer, maar het publiek was opgetogen in zijn applaus. Cherkassky gaf even later de oplossing van het mysterie: „Er zat een schroef los in een van de pedalen. Ik wilde er het concert niet voor onderbreken en heb daarom de schroef zover vastgedraaid dat ik het stuk kon uitspelen." Daar was onlangs een boer in Turkije die naar de tandarts ging om een kies te laten trekken omdat deze hem ondraaglijke pijn bezorgde. De kies ging er uit, maar eiwat gebeurde er verder? Vóór hij op de stoel van de tandarts plaats nam was de boer doof en blind. Na de behandeling had hij plotseling zijn gezichts- en gehoorvermogen terug sinds hij dit vijftien jaar geleden verloor. Het is echt gebeurd, in Anatolië. Tenslotte stellen wij een jeugdrechter in Kansas aan de kaak. Deze werd beboet voor 50 dollar omdat hij een 11-jarig meisje, genaamd Jenny, een pak voor haar slip (je) had gegeven, omdat zij op straat vuurwerk afstak. Om zich een figuur te geven had de rech ter bij het toepassen van de afstraffing tegen omstanders gezegd, dat hij op straat „zitting hield". het Dorp" - bestaat. Het comité zal we Schiphol zelf. in de toekomst een volledige verant woording van de ontvangen gelden afleggen, waarbij den ook een over- Overigens is over de spoorlijn nog geen enkel besluit gevallen. De lijn zicht zal worden gegeven van wat per °P Schiphol onder de grond moe- gemeente en per provincie werd ge geven ten verdwijnen en evenals Rijksweg nr. 4 tussen Amsterdam en Den Haag Ruim drie miljoen gulden van het °nder Mn der startbanen door moe- ingezamelde bedrag zal via het hoge ten voeren. Wij zijn reeds met de aanleg van deze startbaan bezig en commissariaat voor de vluchtelingen ten goede komen aan 1100 vluchte- 'w« h?Pen althans voorlopige tunnel- - - - - - voorzieningen ten behoeve van de lingen in Griekenland en 200 in Tur- - kije. Het. geld zal besteed, worden voornamelijk aan vier soorten hulp en wel huisvesting, bejaardenzorg, vakopleiding voor jonge vluchtelin gen en het weer aan een zelfstandig den we wellicht later de startbaan moeten opbreken en dus lange tijd buiten gebruik moeten stellen. Dat onmogelijk. Het wordt dus een ui u\ van beide: of we krijgen spoedig de bestaan helpen van agrariërs. Het ft nJf„ vnnr dp ppt- comité heeft geadviseerd f 300 000 ter beschikking te stellen va-n vluch telingen in ons eigen land. Navo gaat in mei in Scheveningen confereren De voorjaarsconferentie van de Navo zal in mei 1964 in Schevenin gen gehouden worden. Minister Bo- gaers heeft gisteren de Exploitatie maatschappij Scheveningen meege deeld dat hij bereid is rijksgoedkeu ring te geven voor de modernisering van het Kurhaus, het Palace Hotel en het Grand Hotel in Scheveningen. De verbouwing zal alleen bedoeld zijn om de drie gebouwen geschikt te maken voor het houden van con ferenties die drie dagen zullen moe ten duren. Voor de conferentie wor den tussen de zevenhonderd en twaalfhonderd mensen verwacht. miljoen guldeq, nodig voor de eer ste voorzieningen, of we leggen de baan gewoon aan en kan er later geen trein meer onderdoor." 28 miljoen. De N.V. Luchthaven Schiphol moet in de omlegging van Rijksweg nr. 4 waarin een grote bocht komt, aan gezien het nieuwe verkeersareaal straks een deel van de huidige weg zal opslokken, aan kosten 28 miljoen gulden bijdragen. Zij heeft echter niets te maken met de aanleg van een eventuele spoorlijn, die geheel door de Nederlandse Spoorwegen zal moe ten worden bekostigd. Platvorm-voorzieningen. Mr. van Stapele deelde nog mede, dat bijna de helft van het totale be drag van 370 miljoen gulden voor de spoorlijn, nl. 180 miljoen, nodig zal zijn voor het ondergrondse ge deelte ervan op Schiphol. Hij ge- RADIO TELEVISIE In een goudmijn in midden-Ghana gezongen tijdens WM. meer stuks heffingsplicshtig. dienst in de Nieuwe Kerk te Delft. Assen verantwoorden, omdat hij Voorzitter A. W. Biewenga zei dat Het werk werd in opdracht van de de bij hem aangelopen psychopaat De vaste in geld uitgedrukte het begrotingstekort in 1964 nog NCRV gecomponeerd door Herman Klaas P., die ontsnapt was uit de toeslagen en de tarieven zullen nu groter zal worden door salarisver- Nieland. De tekst van het lied werd inrichting „Licht en Kracht" in As- zÜn gisteren 14 mijnwerkers om het niet worden verhoogd. Zo spoedig hogingen en omdat er meer geld aan uit het Noors vertaald door H.M. sen, niet aan de politie had overge- leve" gekomen toen de liftkooi, waar mogelijk zal de goedkeuring voor deze de voorlichting zal worden uitgege- Koningin Juliana en het werk is aan leverd. m zij zich bevonden omlaag stortte, loonsverhoging bij de Stichting van ven. Vooral de ongeorganiseerden Hare Majesteit opgedragen. GANGETJE 12 (Advertentie) lied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Altviool en piano: moderne muziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram mofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.50 Orgel spel. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Ten toonstellingsagenda. 12.38 Licht in strumentaal ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht in strumentaal ensemble en zangsoliste. 14.00 Klavecimbelrecital: oude mu ziek. (Stereofonische uitzending). 14.20 Bij de tijd en bij de thee, ge varieerd programma. VPRO: 16.00 Moderne kamremuziek. 16.30 Inzicht en uitzicht, lezing. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor de rijpere jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Gitaarmuziek. 18.30 Boekbespreking. 18.35 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Kiosk, be spreking van artikelen uit zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Jazz muziek. 19.30 Kunstkroniek 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest, mo derne muziek. 20.40 Schepping en evolutie, gesprek. VARA: 21.00 Pro menade-orkest, radiokoor en solis ten: amusementsmuziek. 22.00 Tien jaar geleden, speelse documentaire. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba: ac tuele kroniek. 23.10 Lichte gram mofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanti. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen, (7.307.35 Voor de jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse chansons. 10.20 In de platensoos: programma voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11 40 Klassieke grammofoonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, godsdienstig praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel en zang. 12.50 Actualitei ten. 1300 Nieuws 1315 Metropole orkest en zangsoliste: amusements muziek 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Populaire grammofoonmuziek. 14.20 Promenade-orkest, radiokoor en so listen: Weense operettemuziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd 17.20 Meisjeskoor en licht instrumentaal ensemble. 17.40 Licht ensemble. 18 00 Lichte muziek en zang. 18.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.35 Lichte or kestmuziek. en zangsolisten. 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Grammofoonmuziek voor de militai ren. 20.20 Wie het weet mag het zeg gen, wedstrijd in muziekliteratuur kennis. 20.50 Dansorkest. 21.15 Het rijke Roomse leven, klankbeeld. 21 35 Oude liederen. 22.15 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Een zwanenzang, hoorspel. 23.20 Moderne grammofoonmuziek. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 11.0011.50 Schooltelevisie: Herhaling van: De Belgische Kem pen, op weg naar de welvaart; en: Denemarken, land van gulle gast vrijheid. KRO: 19.30 Aan de orde is: Kijken naar televisie, discussie door en voor jongeren. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Concilie-journaal. 20.25 Brandpunt. 20.55 De Udine von Medvey-Show. 21.35 Amsterdam bouwt een weg onder het IJ, documentaire film. 22.00 Bonanza, TV-spel (dl. 2). NTS: 22.50 journaal. 22.55 Topsportmanifes tatie, t.g.v. het 10e lustrum van het Rotterdams Studenten Corps. naar de film „the sound barrier" Maar zo ben ik nu eenmaal. En daarom zoek Ik naar een goede in- vlieger, diè beslist niet hoeft te be schikken over de kwaliteiten van Tony. We mogen niet van iedereen die aan het volmaakte grenzende eigen schappen verlangen. Maar de man die ik zoek moet wèl fantasie heb- men. Begrijp je Dave? Dan heb ik alles compleet. Noem het gerust een gril van een oud man." Hij trok even aan zijn pijp en keek peinzend voor zioh uit. „Ik heb natuurlijk al met Tony over deze kwestie gesproken. Hij heeft er het meeste recht op te we ten dat er een ander komt, hoewel die zijn positie niet zal aantasten. Tony blijft chef-vlieger. Maar ik dacht dat Tony me misschien iemand kon noemen. Natuurlijk heb ik hem niet precies verteld, waarom ik die ander wil hebben. Dat kon niet, hoe voorzichtig ik het ook uitgelegd zou hebben Tony zou misschien toch gedaoht hebben dat ik hen van een tekortkoming beschuldigde; je weet dat hij nogal lichtgeraakt is. Ik zei hem dus dat ik er In verband met de toenemende hoeveelheid werk een man bij wilde hebben en dat is ook geheel volgens de waarheid. Hij noemde me de naam van die Pee) als een goed vlieger, howeel hij er uit zichzelf bij vertelde dat Pee) soms wel eens een beetje roekeloos kon zijn. Verder zei hij terloops dat het een gemeenschappelijke kennis van jullie was. En daarom dacht ik dat het geen kwaad kon ook eens even met jou over hem te spreken. Je kunt hem wel niet beoordelen op zijn capacitieten als vlieger, maar daarentegen misschien beter op zijn menselijke hoedanigheden en die zijn van minstens even groot belang. Ik heb al deze dingen niet van te vo ren verteld om je oordeel niet te be ïnvloeden. Je zou je antwoorden on bewust afgestemd hebben op mijn bedoeling en dat wilde ik juist ver mijden. Natuurlijk wil ik eerst eens persoonlijk met Peel kennismaken maar ik geloof dat ik door dit ge sprek met jou toch al een heel stuk wijzer geworden ben." Het was allemaal erg knap opgezet, zó knap dat er geen speld tussen te krijgen was. Maar het was niet al leen knap, het was ook monsterach tig. J.R. kende Tony's spottende hou ding ten opzichte van de verschrik kingen van de geluidsmuur; een spot die ten dele voortkwam uit beschei denheid: hoe gevaarlijker zijn werk nu werd afgeschilderd des te gro ter zou later zijn glorie zijn. Maar voor een belangrijk deel steunde die spot ook op de vaste overtuiging dat alles vooraf te berekenen valt. De consequentie ligt voor de hand: wat niet berekend kan worden, is mo gelijk. En over die opvatting maakte J.R. zich ongerust. Hij geloofde in het ongerijmde. Hij geloofde dat het experiment bewijzen kan leveren die nog niet door de rekenliniaal van Will Sparks geleverd waren. Maar de man die dat experiment uitvoerde, zou eveneens in het ongerijmde moe ten geloven. Of en dat was een grovere methode met hetzelfde re sultaat die man zou roekeloos moeten zijn; hij zou bereid moeten zijn zonder nadenken zich te storten in het avontuur. Tony zou met de „Prometheus II" een aanval doen op de geluidsmuur. Hij zou ongetwijfeld tot de uiterste grens gaan. Als hij zonder grote moeilijkheden de snelheid van het geluid zou overtreffen dan zou hem dat een intens plezier doen maar het zou hem niet verbazen, want daarmee zou slechts zijn opvatting bevestigd zijn, dat er geen spoken bestaan. Maar als er zich wèl grote moeilijkheden zouden voordóen, in welke vorm dan ook, en zijn ver stand zou hem zeggen dat het waan zin zou zijn om door te gaan, dan zou hij zijn pogingen opgeven in de overtuiging dat sneller vliegen dan het geluid, in ieder geval onder deze omstandigheden, tot de onmogelijk heden behoorde. En dan had J.R. een man nodig als Philip: roekeloos en desnoods bereid zijn leven op het spel te zetten. En hij maakte een mooie kans het te verspelen ook. want ik had een onbegrensd ver trouwen in Tony: wat hij waanzin achtte, was volgens mij waanzinnig. En ik was er volkomen zeker van dat ook J.R. een onderneming, die volgens Tony onuitvoerbaar was, niet meer dan één procent kans van slagen zou geven. Maar met dat éne procent kans zou hij Philip de lucht in sturen. Ik was te verontwaardigd om op de verklaring van J.R. antwoord te geven. Ik zou ook niet goed geweten hebben wat te zeggen. Als ik J.R. beschuldigde van zijn demonische opzet zou hij het vierkant ontken nen. Bij Tony hoefde ik ook niet aan te komen; hij zou me uitlachen en vragen of ik niet goed snik was. Phi lip waarschuwen? Hem zeggen dat hij een aanbod van J.R. afslaan, in ieder geval weigeren moest met de „Prometheus II" de geluidsmuur te doorbreken? Hij zou mij niet geloven; er bestond zelfs een kans op een te gengestelde uitwerking: dat ik hem zou prikkelen het juist te doen. Mis schien dat Jess Maar die moge lijkheid verwierp ik onmiddellijk. Jess, die nooit interesse getoond had in alles wat vloog en er alleen met een kleinerende minachting over kon spreken; Jess die ik eens had ho ren zeggen: „Mannen zijn nooit zo onuitstaanbaar gewichtig en drama tisch als wanneer zij over hun wérk spreken". Bij die Jess zou ik zeker geen begrip vinden. Ik had sinds onze eerste kennisma king een zekere sympathie gekre gen voor J.R., omdat ik hem zag als iemand die gedreven wordt door een vreemde macht waaraan hij onder geschikt is. Maar nu bleek dat die macht niets ontzag, ook geen mensen leven, nu ineens haatte ik hem. De sluwheid waarmee hij gepeild had naar Philip's privé leven en juist datgene had gevonden, wat waar schijnlijk in grote mate bijdroeg tot Philip's roekeloosheid: de onzekere verhouding met Jess die sluwheid was bijna niet menselijk meer Eén ogenblik stond ik op het punt hem ronduit te zeggen hoe ik over hem en zijn methoden dacht. Maar ik durfde niet, ik zou me alleen maar belache lijk maken. Het enige gevoig zou zijn dat hij me op staande voet zou ontslaan. En ik had een flauwe hoop, dat ik op de een of andere manier de zaak nog kon redden, al vroeg ik mezelf af hoe ik op deze geschiedenis ooit ook maar de geringste invloed zou kunnen uitoefenen. „Weet jij die Philip Peel te berei ken, Dave?" vroeg J.R. Hij keek me aan met dat raadselachtige masker van zijn gezicht, waaróp niets te le zen viel. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2