Voor de Haagse politierechter SCHAKEN DINSDAG 19 NOVEMBER 196S DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ONTSPOORD Het zou 'n gevolg zijn van het feit dat een verloving af was geraakt, dat een 21-jarige dienstbode uit Katwijk, werk zaam in het Zeehospitum, verduistering pleegde. Ze zag een ring liggen in de keuken, eigende die zich toe en droeg die aan haar vinger. Een tijdje later nam zij een postpakket weg dat voor een collega be stemd was. In het pakket zat een twin set en het meisje droeg ook dat pakje. „Een brutaal stukje", luidde het oor deel van de officier van Justitie by de Haagse politierechter voor wie het meis je zich had te verantwoorden. Zij bekende thans de feiten. De officier constateerde, dat de ouders van het meisje die elders woonachtig zijn, zich niet teveel aan de dochter ge legen laten liggen en althans er weinig zorg over maken. Daarmee rekening houdend luidde de eis ƒ60.boete of 12 dagen hechtenis en voorwaardelijk 2 maanden gevange nisstraf met proeftijd van 2 jaar. HUISVREDEBREUK „Ze zijn thuis erg conservatief en daar kan ik me niet mee verenigen", zo verklaarde een 25-jarige zeeman uit Katwijk aan Zee die terecht stond, om dat hij bij familie huisvredebreuk had gepleegd. Nu bleek het optreden van verdachte lang niet altijd even fraai te zijn ge weest, waaraan de drank mede schuld heeft. En zo was hij ditmaal over 'n schut ting geklommen, kwam zo in de keuken nsschenk? ists vaar dB fists! (Advertentie) van een woning en ging daar zyn roes liggen uitslapen. Dat de bewoners daar niet erg op ge steld waren, valt te begrijpen. „Ik ben niet getrouwd en ik kan een hoop drinken", motiveerde verdachte. „Als je niet getrouwd bent, is dat geen motief om te drinken", oordeelde de po litierechter, die verdachte veroordeelde tot 5 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. Bungalowplan in Haarlemmermeer Het plan om in de Haarlemmermeer een aantal zgn. 14.000 woningen te bouwen heeft bij minister Bogaers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid groot enthousiasme verwekt. Wethouder C. van Stam van Haarlemmermeer heeft het initiatief voor de bouw van de goed kope bungalows genomen. Het qptwerp is van de gemeentelijke architect W. F. Koggink, onderdirecteur van de Haar- lemmeerse dienst van gemeentewerken. De woningen worden in de Haarlem mermeer gebouwd als een primeur, om dat de bungalows van een zeer bijzon der goede kwaliteit zullen zijn. Het ligt in de bedoeling meer dan tweehonderd van deze bungalows neer te zetten. Een 38-tal zullen allereerst verrijzen in Nieuw-Vennep. Hiermede zal in januari een begin worden gemaakt. Alleen Haarlemmermeerders zullen in aanmer king komen. Hartewens van jongetje vervuld Militairen uit Venlo en burgers uit Arnhem zullen gezamenlijk de harte wens van de tienjarige Theo Dekker uit Arnhem vervullen, die maandenlang in stilte veertien verwaarloosde gedenk stenen voor gesneuvelde militairen op knapte en verzorgde. Vandaag heeft hij uit handen van de Limburgse Jagers in de Frederik Hen drikkazerne in Limburg een reebokje gekregen. In Arnhem is al voor het dier een klein hertenkamp aangelegd. De grond daarvoor is gekocht met het geld, dat door Arnhemmers bij elkaar is ge bracht. Toen de Limburgse Jagers in Venlo hoorden wat Theo had gedaan, begon nen zij geld in te zamelen. Het regiment Limburgse Jagers is ont staan uit het elfde regiment infanterie, waartoe de in 1940 omgekomen soldaten behoorden, wiens graven Theo zo lief derijk heeft verzorgd. De Rotterdamse studenten heb ben zaterdagmorgen de stacLsweek ter gelegenheid van hun tien-de lustrum ingeluid met hulde te brengen aan hun viervoeti/ge vrienden, de straat hondjes. Op het versverse Hermes- pl-antsoen in de Westersingel, ge noemd naar hun sociëteit, staat nu 'n kleine bronzen „Fikkie" als herinne ring aan een verdwijnend ras. Goud voor Nederland op Ganefo-spelen De 16-jarige Nederlandse zwem ster Guda Heyke heeft maandag tijdens de Ganefo-spelen in Djakar ta een gouden medaille behaald op de 100 meter vrije slag. De Neder landse tikte praktisch gelijk aan met de Chinese Chen-Jo-Shu, die twee de werd. Beide zwemsters kregen dezelfde tijd, 1 min. en 8 sec., toe gewezen. SCHAKEN Mevr. Vreeken won in zone-toernooi Het zone-schaaktoernooi voor da- mos is maandag in Bad Neuenahr voortgezet met de partijen van de derde ronde. Tevens werden de af gebroken partijen uit de tweede ron de gespeeld. De uitslagen luiden: Afgebroken partijen 2e ronde: Bru ce (G.B.)-Bilek (Hongarije) K-H; Heemskerk (Ned.)-Sunnucks (G.B.) Jovanovic (Z.-Sl.-Ferrer (Sp.) 1-0; Lazarevic (Z.-Sl.)-Assenova (Buig.) 1-0. 3e ronde: Ivanova Buig.-Bruce 1-0; Ferrer-Assenova 1-0; Sunnucks- Rinder (W.-Dld.) %-y.\ Axt (W.- Dld.)-Jovanovic 0-1; Lazarevic-Ne- dedj-kovic (Z.-Sl.) afg.; Vreeken (N.)- Brandler (W.-Dld.) 1-0; Bilek-Heems- kerk aflg. Na de derde ronde luidt de stand: 1 Jovanovic 3 p., 2 Nededjkovic 2 1 afig., 3/4 Rinder en Heemskerk 1 1 afg., 10 Vreeken 1. In Herseaux is de Belgische wielrenner Willy Bockland in het huwelijk getreden met Evelyne Carre. Zijn sportvrienden Armand Desmet, Joseph Planckaert, Walter Bouquet, Clement Roman en vele anderen vormden een erehaag, toen het echtpaar de kerk verliet. OPENBARE WERKEN VAN HAARLEM HEEFT KREDIETOVERSCHRIJDING VAN RUIM EEN MILJOEN VIER LEIDENAARS ZWOMMEN TIEN KILOMETER JUDITH DE NIJS EN TINO JANSEN OP DE EERSTE PLAATSEN Openbare Werken van Haarlem heeft bij de bouw van het honkbalstadion van het Pim Mulier-sportpark en nog vier andere belangrijke werken in Haarlem zonder goedkeuring van de gemeente raad het krediet met een totaal van 1»/j miljoen gulden overschreden. Dit blijkt uit een schrijven van b. en w. van Haarlem aan de raad, waarin opening van zaken wordt gedaan, na dat hiertoe door de voorzitters van de raadsfracties op was aangedrongen. B. en w. erkennen in dit schrijven, dat het bedrijf voor Openbare Werken heeft gefaald en dat het college zelf bij zijn beleid ten aanzien van de interne controle bij het bedrijf aanzienlijk te kort is geschoten. B. en w. zeggen de verantwoordelijkheid van de krediet- overschrijding bij de bouw van het honkbalstadion geheel op zich te nemen. Hoewel bij b. en w., aldus het schrij ven, evèneens de wens leefde, dat het honkbalstadion gereed moest zijn voor de aanvang van de internationale wed strijden is er nooit opdracht gegeven de bouw ervan te versnellen. De chef van de civiele kamer heeft door deze ver keerde veronderstelling beslissingen ge nomen zonder b. en w. hiervan op de hoogte te stellen, hetgeen heeft geleid tot hogere uitgaven dan het geraamde bedrag. Dat de chef civiele kamer zijn gang kon gaan. kwam omdat de controle faalde. Aan de ambtenaar is inmiddels op zijn verzoek eervol onstlag verleeend. Restauraties Wat de kredietoverschrijdingen be treft, de restauratie van de Librije van Dr. Claes spreekt voor r.k. CIOS te Sittard In het raam van de activiteiten, •iie „Megacles", de studentenvereni ging van het R.K. CIOS, ontplooit, hield dezer dagen de Belgische sport arts, tevens voorzitter van Sporta (het Belgische apostolaat voor de sport) dr. Dries Claes een spreek beurt. Hij behandelde het meestal slechts-bij -name-bekende onderwerp „de medische begeleiding in de sport". Uit zijn systematisch opgezet en hierdoor overzichtelijk betoog bleek o.a. de noodzakelijkheid van een nauwe samenwerking van sportarts en sportleider. De aandachtige toe hoorders kregen een duidelijk beeld van de „inbreng" in het sportgebeu ren van de zijde van de sportarts. Deze is niet alleen van preventieve of therapeutische aard (het voorko men of behandelen van sportonge- vallen), maar ook, en zelfs vooral, van adviserende, coördinerende en stimulerende aard. Dit laatste bleek alles behalve met de „doping", die scherp veroordeeld werd, te maken te hebben. Hoe geinteresseerd deze boeiende inleiding aanhoord was, bleek uit de animo tot het stellen van vragen, waartoe de voorzitter van Megacles nog gelegenheid bood. Hierna sloot deze met een harte lijk dankwoord tot dr. Claes de bij eenkomst, die mede door de staf en vele docenten werd bijgewoond. Verblind door de regenvlagen is de 34-jarige Jac. v. d. Elzen uit Eindhoven gisteravond im Dén Bosch tegen een vrachtauto gereden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij en kele uren later in een ziekenhuis overleed. Zijn vrouw, die achterop zat, liep een lichte hersenschudding het stadhuis is 60.000 gulden duurder geworden; de restauratie van een pand aan de Gedempte Oude Gracht werd met een bedrag van bijna honderd pro cent overschreden; de bouw van een school aan de Jan Prinselaan is ƒ113.000 te duur geworden terwijl tenslotte de restauratie van het orgel in de Grote Kerk het toegestane krediet met 58.000 overschreden heeft. Een aparte functionaris zal nu een stelselmatig toezicht houden op krediet verlening. Risico-clausule bouwbedrijf weer op komst? Het bouwbedrijf wil in de contrac ten voor grote werken de zogenaam de risicodlausule, die in 1960 zoveel rumoer heeft veroorzaakt, met spoed weer invoeren. Zonder clausule dur ven bal van aannemers op het ogen blik geen grote werken aan te ne men. Ze weten niet wat er met de lonen gaat gebeuren en willen dergelijk werk niet aannemen wanneer ze niet zeker zijn dat de hogere lonen, die na 1 januari moeten worden betaald, mogen worden doorberekend. Vol gens de „Christelijke Bouwvak Fa- troon" hebben diverse grote aanne mers al offêrtes voor werken van in totaal tientallen miljoenen guldens afgestoten. Er is wel een herziene risico-rege ling op komst, maar deze zal ver moedelijk pas in februari 1964 tot stand komen. Hoe die regeling er zal uitzien is nog niet bekend. Dit voedt het onbehagen van de aannemers, die geen sprong in het duister willen wa gen. In het bedrijfsleven verluidt, dat de regering zich hierover minder zorg maakt dan men zou mogen ver wachten, omdat er nu toah al 130.000 woningen in uitvoerig zijn. Men is echter van oordeel dat vooral de gro te steden het zwaarst zullen worden getroffen door de thans optredende vertraging. Tal van bedrijven zowel systeembouwers als traditionele bou wers, vrezen door het uitblijven van de risicoregeling vrij grote financiële stroppen te zullen lijden. Dr. J. Diepenhorst staatssecretaris buitenlandse zaken De Rijksvoorlichtingsdienst deelt mee, dat binnenkort de benoeming is te verwachten van dr. I. N. Th. Die penhorst, lid van de Tweede Kamer voor de CHU, tot staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Isaac Nicolaas Theodoor Diepen horst is 20 maart 1907 in Amsterdam geboren. Nadat hij het gereformeerd gymnasium had bezocht, studeerde hij rechten aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. In 1939 werd hij burgemeester van Epe. Deze functie vervuilde hij, met een onderbreking tijdens de Tweede Wereldoorlog, tot 1954. In 1955 deed hij kandidaatsexa men theologie aan de rijks-universi teit in Utrecht. Bij de uitbreiding van de Staten-Genera-al in 1956 kreeg dr Diepenhorst zitting in de Tweede Kamer voor de CHU. De traditionele Zwemkroniekbekers, prijs voor de beste zwemmer en zwemster op totaal 10 kilometer lan- gebaan zwemwedstrijden, zijn dit jaar gewonnen door Judith de Nijs en Tino Jansen. Zij waren de snel ste van de 41 dames en 43 heren van het seizoen 1963. Bij de dames zijn drie Leidse meisjes, die de 10 km volzwommen; slechts één heer uit de Sleutelstad heeft het volbracht, maar die staat dan ook op de vijfde plaats. Een keurige prestatie! Dames: 1. Judith de Nijs, de Robben, Hil versum 2.17.43.7; 2. Carla Jansen, Njord '59, Haarlem 2.26.30.2; 3. Rita Kroon, de Robben, Hilversum 2.38. 59.1; 4. Toosje Rotteveel, SZC, Schie dam 2.39.42.6; 5. Hennie van Zijl, Zwemlust, Utrecht 2.41.28.4; 13. Char lotte v. Goor, LZC, Leiden 3.14.01.-; 15. Hanneke Uittenhout, De Zijl, Lei den 3.23.00.7; 33. Ali Hoogeveen, de Zijl, Leiden 3.57.01.5. Laatste oefening militair elftal Het Nederlandse militaire voetbal elftal zal donderdagmiddag a.s. in Deventer uitkomen tegen de ere divisieclub Go Ahead. Het is de laatste voorbereiding van het mili taire elftal voor de ontmoeting op 8 december a.s. in Casablanca tegen Marokko, een wedstrijd die geldt voor het intergeallieerde kampioen schap. De opstelling van het militaire elftal voor Deventer is: Doel: Does burg (Sparta); achter; Severijnse (De Volewijckers) en Ter Horst (Sparta); midden: Vermeulen (NAC) Warnas (Feijenoord) en Toledo (Xerxes); voor: Lefering (Go Ahead) Jacobs (Feijenoord). Klaas Nuninga (GVAV), Keizer (Ajax) en Wery (DWS). Nederlandse damesatleten niet naar Roemenië Een lijvig boekwerk is het resul taat van de dit weekeinde in Sofia gehouden kalendervergadering van het Europa Comité van de IAAF. De kalender is vooral belangrijk in ver band met de voorbereiding op de Olympische spelen, waarop tal van landen hun programma hebben af gestemd. Voor de KNAU was het teleurstel lend dat de Nederlandse dames, die men medio september als laatste voorbereiding op de spelen aan de internationale Roemeense kampioen schappen had willen laten deelne men, niet naar Boekarest kunnen gaan, omdat de internationale kam pioenschappen voor het komende jaar vervangen zijn door Balkanspelen. Het plan is nu om op 20 sertember nog een landenwedstrijd tegen Oost- Duitsland te taoude"\ zo mogelijk in Oost-Berlijn. Een tweede waarschijn lijke wedstrijd is die van de meisjes welke op 5 juli plaats zou moeten vinden. Twee nieuwe wedstrijden voor d'e Nederlandse atleten zijn die in Bene lux verband namelijk op 1 en 2 jula in Oslo tegen Noorwegen (heren) en op 29-30 juli in Brussel tegen Frank rijk (dames en heren). Als derde wedstrijd voor de Beneluxploeg staat de wedstrijd tegen Groot-Brittannië (6 juni in Gent) op het programma. Heren: 1. Tino Jansen, EZ PC, Eist 2.15.51.4; 2. Jan v. Scheijndel, SNA, Den Haag 2.20.33.-; 3. Henk Arend- sen, de Futen, Amstelveen 2.24.26.2; 4. Jan Steenbrink, Zwemlust, Utrecht 2.24.46.-; 5. Wim Bergman, de Zijl, Leiden 2.25.18.2. WATERPOLO-ROOSTER 26 Nov.: de Gouwe 2-DKD 1, he ren. 30 Nov.: Zwemlust 2-Sleutelstad 1, heren; DKD 1-Gouwe 2, heren. KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de zondag te Hilver sum gehouden draverijen luiden: Oscar Nedbal-prijs (2000 m). 1 Aleph (J. W. Hoejenbos) 3.00.5 1.30.3, 2 Alchi mist, 3 Atie v. d. Lente. Tot. win. 770 pl. 2.20 2.— 1.70, kop. 26.60, cov. 5.10. Franz Leharprijs (1500 m.): 1 Calu met d'Aster D (ir J. Oosting) 2.18.8 1.32.5, 2 Cita lu Maire W, 3 Chungo Beroona. Tot. win. 3.60, pl. 2.40 2.80, kop. 12.—, cov. 4.50 Geisha-prijs (2020 m.). 1 Walnut Ere bus (J. Hof (D)) 2.53.3 1.25.0, 2 Wanita van Barke, 3 Un Gamin. Tot. win. 18.40, pl. 3.50 9.80 4.40, kop. 38.80, cov. 38.20; trio in willekeurige volgorde 3521.40. Polenblut-prijs (2400 m.). 1 Zoon van Our Bonni (J. van Dooyeweerd) 3.36 5 1.30.2, 2 Asilverno, 3 Axworthy B. Tot. win. 2— pl. 1.20 1.90 1.40, kop. 10.10. cov. 9.40. Sidney Jones-prijs (2000 m). Eerste afdeling, 1 Zorro d'Aster (J. Hof» 2.53.0 1.26.5, 2 Art Erebus, 3 Zephyr Scotch. Tot. win. 16.60, pl. 3.30 2.10 2.90, kop. 16.40, cov. 5.60 Tweede afdeling 1 Zippy Erebus (C. P. Q. Wortel) 2.55.3 1.27.7. 2 Zenith Wil liams. 3 Auerhens. Tot. wm, 7 40, pl. 2.20 1.70 2.90, kop. 5.40, cov. 8.90 Hoefslag wisselbeker-prijs (2900 m.V 1 Walter Hollandia (F. J Eerenbe^r) 4.07.0 1.23.4, 2 Zanto. 3 Zombro. Tot. win. 2.40. pl. 1 60 3.60 1.60, kop. 13 30. cov. 12.40. trio 214.70 Die Lustige Witwe-prijs 12000 m). 1 Baronet (J. van Exter) 3 06.1 1.31.2. 2 Bluewe Druif B. 3 Bonnie K. Tot. win. 4 40. pl. 2.60 14.70 21.40, kop. 6 40. cov. 3860. Paganini-priis (2020 m.). Eerste afd 1 Zarak (B. G. M. Moons) 2.54.9 1.26.6. 2 Zatopeka B, 3 Zola S. Tot. win. 4.50, pl. 2.50 3.50 2 30, kop. 5.20, cov. 8.70. Tweede afdeling. 1 Zahir B (G. Groe- neveld) 2.57.3 1.26.9. 2 Albatros B, 3 Ydolius. Tot. win. 3.50, pl. 1.60 2.80 2.60, kop. 15.40, cov. 7.70. Totalisator-omzet ƒ233.309,50. „30 uur topsport" trekt buitenlanders De Tsjechen Tomasek (polshoog), Cecmann (110 meter horden) en Valenta (hoogspringen) zullen zater dagavond in Rotterdam deelnemen aan het atletiekprogramma van de 30 uur topsport, dat in de Ahoyhal wordt gehouden. Uit Finland is de komst van Lai- tinen (polshoog) toegezegd. De Russische ijshockey ploeg heeft maandagavond in Moskou met 81 gewonnen van de Canadese Windsor Bulldogs. De tussenstanden waren 1—0, 3—0, 4—1. Het was de derde achtereenvol gende nederlaag van de Canadezen. De Ajacied Karei Vesters zal mor genavond de rechtsbinnenplaats van het bondselftal bezetten, dat in Rot terdam tegen het Rotterdams elfal zal uikomen om de gouden onaf hankelijkheidsbeker. Vesters ver vangt de aanvankelijk opgestelde NAC-speler Jacques Visschers, die geblesseerd is. Bona Stars heeft ook een damesteam Terwijl het eerste team van de he ren deze keer vrij af had, heeft er zich in de Leidse basketbalwereld wel een opmerkelijk gebeuren afgespeeld. Sedert drie weken heeft onze heken- de Bona-Starsvereniging er een da mesteam bij, reden genoeg om daar deze keer even onze aandacht aan te wijden. Dit damesteam speelde n.l gisteren de eerste officiële competi tiewedstrijd. De districts-competitieleider Over een, die zich de moeite heeft ge troost om als coach van diiit team te fungeren stond ons een kort inter - niew toe, waaruit wij het volgende ontlenen. „Dat alle begin moeilijk is blijkt zeker wel uit deze wedstrijd. Natuurlijk rekenden we nie<t op een overwinning, maar deze nederlaag was ook niet nodig geweest. Het ont breekt onze meisjes aan ervaring op wedstrijdgebied, het teamverband bleek nog onvoldoende en de zenu wen spraken ook een hartig woordje mee. En het zal nodig zijn zich de eerste weken speciaal met de condi tie-training van onze meisjes bezig te houden. Daar mankeerde nog veel aan. Maar de dames hebben een uit stekend voorbeeld aan de heren, die trots de ranglijst van de eerste klas se aanvoeren en per slot van reke ning enkele jaren geleden ook als beginnelingen zijn gestart met neder lagen, die nog wel erger waren als deze eerste van onze meisjes. Als we deze week eens intensief trainen en zondag de eerste thuiswedstrijd wordt gespeeld, waarbij we op een warme belangstelling van veel pu bliek rekenen, kon er misschien wel een een overwinning uit het vuur ge sleept worden". Aldus de hr. Overeem DCL Goede tijden in Deventer Op de Deventer kunstijsbaan zijn zaterdag de Oostnederlandse selectie wedstrijden gehouden. De 500 m werd een overwinning voor P. Kie viet (Veenendaal) in 44.7 sec. Op de 1500 m zegevierde J. Hoorneman (Brummen) in de nieuwe baanre cord-tijd van 2.22.1. In het algemeen klassement over deze twee afstanden werd de Arn hemmer L. Meyerinik eerste met 92.800 p. De uitslagen luiden: 500 m: 1 Kieviet, Veenendaal 44.7; 2 Meyermg, Arnhem 45.2; 3 Zknmer- mann (Did.) 45.6. 1500 m: 1 Hoorneman, Brummen 2.22.1, baanrecord (oud ree.) 2.23.3: Liebregts; 2 Meyering, Arnhem 2.22.8; 3 De Vries, Harich 2.24.2. Alig. klassement: 1 Meyering 92.800 p.; 2 Kieviet 93.367; 3 Hoorneman 94.267. Jaarvergadering NVBHS In de zaterdag te Utrecht gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats, heeft de voorzitter, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Uffbrd medegedeeld, dat 't druk ke seizoen 1962-1963 heeft aange toond dat reorganisatie van de NV BHS en grotere samenwerking met de KNSB noodzakelijk zijn. Het hoofd bestuur werd door de vergadering gemaohbigd een samensmelting van het eigen orgaan „De Hardrijder" met het orgaan van de KNSB „De Ijsbode" onder ogen te zien. Aan het bestuur werden toege voegd de heren J. A. v. d. Sluis (Gor- redijk) en M. van Wijngaarden (Bos koop). Voor een zetel in het hoofd bestuur van de KNSB werd voorzit ter Quarles van Ufford (Reeuwijk) als eerste op de voordracht geplaatst. - ive A'S De Caro-Kann verdediging staat be kend als een veilige opening voor zwart. De opening werd door de Weense mees ter M. Kann omstreeks 1880 uitgevon den en door de Berlijner H. Caro aan bevolen. Vooral Niemzowitsch en Tar- takower hebben deze verdediging vaak toeggepast en vele versterkingen aan gebracht. Toch moet men niet te veel vertrouwen op de veiligheid van de zwarte stelling als men niet goed op de hoogte is van de voornaamste varian'en en vooral van de strategische idee. Uit de volgende partij blijkt, hoe 'n kleine verzwakking aanstonds catastrofale ge volgen heeft. I. II W «V AA AAAJ. IAI BAH B£» 0 B B B B M ABAB«0AÖ H 1 ABCUBFGB Wit: M. Steiner. Zwart: M. Ruwald. Kampioenschap Hongarije 1937. 1 e2-e4. c7-c6; 2 d2-d4, d7-d5, 3 Pb 1- c3, d5xe4: 4 Pc3xe4. Lc8-f5: 5 Pe4-g3, Lf5-g6: 6 Pgl-h3, h7-h6? (Dit is een ernstige verzwakking en verschaft wit een sterke aanval. De juiste voortzet ting is 6 Pd7); 7 Ph 3-f4, Lg6-h7; 8 Lfl- c4, e7-e6; 9 0—0. Pg8-f6; 10 Tfl-el. Lf8- e7; (Reeds is Lxe6 enz. waarmee wit drie pionnen voor het stuk zou terug krijgen zeer kansrijk, maar er blijkt meer in te zitten). 11 Ddl-e2, Pf6-d5; 12 Pg3-h5; 0—0: 13 Lc4-xd5, c6xd5. Nu is de stelling rijp voor de slotaan- val. In weinige zetten wordt de zwarte stelling overhoop gelopen. 14 Ph5xp7, KgSxg7: 15 De2-e5t Kg7-g8 «ook na f6. 16 Pxe6f is het snel gebeurd). 16 Pf4- h5, f7-f6; 17 De5xe6t. Tf8-f7; 18 Lclxh6. Dd8-d7; 19 Ph5xf6t, Le7xf6: 20 De6-e8* en zwart gaf zich gewonnen. Mat in drie zetten is niet te verhinderen. En dat alles feitelijk door die ene zwakke zet 6 h7-h6. TER OPLOSSING ABCDEFÜH Zwart aan zet, wint. Oplosingen. (1). 1 Pe7. Tc8xc7; 2 Txh6t, 9xh6; 3 Dxe5t en mat in zetten. (2). 1 Thlt; 2 Kf2, Lelt, 3 Pxel; Kg4 en 4 Tfl mat.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9