KAAS UIT HET VUISTJE Chefarine 4 KOMT ARIE ZEE TERUG? DINSDAG 19 NOVEMBER 1963 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Groot aantal staniboekkoeien bij brand om gekom en Vijfendertig stamboekkoeien en een paard zijn vannacht omgekomen bij een boerderijbrand in het Friese plaatsje Dongjum enkele kilometers ten noorden van Franeker. De boer derij waarin veel hooi, stro en aard appelen waren opgeslagen ging ge heel in vlammen op. De bewoner de heer P. M. Anema, was tegen brand verzekerd. Mevr. ^nema ontdekte vannacht om kwart voor een, dat de boerderij in brand stond, toen zdj wakker werd doordat dakpannen van de boerderij vielen. Het schuurgedeelte stond toen reeds van voor tot achter in vlammen. De Franeker brandweer kon het woongedeelte behouden. Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! V/er middelen In.één labiel werken krachllger zonder de maag van sireek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. (Advertentie) Slechte toekomst voor van Gend en Loos? „De te verwachten stij.gimig vain de directe loonsom met 10 procent in 1964 dreigt desastreus te worden voor het lijndienstbedrijf van Van Gend en Loos, dat de laatste twee jaar al een verlies heeft geleden, on danks een optimale bezetting van het wagenpark". Dit zei de directeur van Van Gend en Loos, de heer H. P. J. Hennus, vanmorgen op een bijeenkomst in Utreoht ter gelegenheid van de of ficiële opening van het nieuwe hoofd kantoor van Van Gend en Loos aan de Catharijnesingel. De bij het bedrijf ver doorgevoerd mechanisatie heeft niet kunnen lei den bot een produktiviteitsverbefe- ring, die voldoende was om de ver schillende kostenstijging en op te vangen. Volgens de heer Hennus is er sprake van een duidelijke en be langrijke achterstand im de doorbe rekening van deze stijging in de (voor het binnenlands vervoer gel dende officiële maximum-)prijzen. In het lijndienstbedrijf maken de lonen 50 procent van de kosten uit. VIER GRONINGER SCHOLIEREN WEER TERECHT Vier Groninger scholieren van ze ventien jaar, die sinds 2 november spoorloos waren met medeneming van een bedrag van rond 3.500 die een van hen van zijn vader had meegenomen, zijn weer thuis. De vader heeft geen aangifte gedaan van diefstal, zodat de jongens niet zullen worden vervolgd. Ze zijn aangehouden in hotel Kras- napolsky in Amsterdam en gisteren door de Amsterdamse kinderpolitie naar Groningen teruggebracht. Het viertal blijkt in Groningen de trein te hebben genomen naar Bre men. Vandaar zijn de jongens door gereisd naar München. Vervolgens trokken ze door Oostenrijk en Italië en verbleven o.a. in Rome, op Si cilië en in Tunis. Telkens probeer den ze werk te vinden, maar daarin slaagden ze niet. Toen een van de knapen in Tunis ziek werd, sloeg hen de angst in de benen. Per vlieg tuig keerden ze terug naar Schiphol en namen hun intrek in het Amster damse hotel. Daar werden ze aan gehouden. Bij thuiskomst hadden ze nog dui zend gulden over. Maandagmiddag heeft Koningin Juliana in het paleis Soestdijk zestig jongeren-vrijwilligers ontvangen, die deel uitmaken van twee groepen. De ene groep zal naar Brazilië vertrekken, de andere naar de jonge Zuidafri- kaanse staat Kameroen. De foto toont de koningin met de Kameroenploeg. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is binnenkort de benoeming te ver wachten van dr. I. N. Th. Diepen horst, lid van de Tweede Kamer voor de CHU) (foto) tot staats- sekretaris van buitenlandse zaken. De heer Diepenhorst is op 20 maart 1907 in Amsterdam geboren. Door een ontploffing in een droog dok in Gothenburg zijn drie mensen om het leven gekomen en acht ern stig gewond. Een schip vaitte na de explosie vlarn en enkele mensen aan boord zouden opgesloten ziten. Het droogdok is van de scheeps bouwmaatschappij Lindholmen. Ja, zegt hij zelf, Nee, zegt H. Roos Arie Zee verscheen vorige week op de Jaap Eden-kunstijsbaan. Vol verbazing troepten veel van zijn vroegere collega's om hem heen. Vragen als „Wat doe jij hier?" en „Kom je terug, Arie?" werden de een na de ander op hem afgevuurd. Arie liet het maar even allemaal over hem heen gaan, alvorens hij ant woordde: „Ik ga het weer proberen. Toen ik in februari van dit jaar het besluit moest nemen met het „grote werk" te stoppen, omdat het finan- cieël ik was toen pas getrouwd niet langer verantwoord was, had ik niet gedacht nog eens een woordje mee te kunnen spreken. Dat is nu heel anders. Er kwamen twee beken den uit de schaatswereld, de heer De Koning uit Purmerend en de heer Albers uit Abcoude, bij me. Via hun bemiddeling bij de schaatsbond ben ik nu weer in de gelegenheid te trainen en naar het buitenland te gaan tenminste, wanneer ik daar nog voor in aanmerking kan komen". Volgend jaar Arie Zee heeft de bedoeling om alsnog a.s. woensdag met de kern ploeg naar Deventer -te vertrekken, aldus een bericht in De Volkskrant van vandaag. Of hij nog kan worden opgenomen in de ploeg, die in De venter intensief wordt voorbereid op de komende internationale schaats- Een lekkere gewoonte Kent u Blue fort, Mon Chou, St. Paulin? Wees niet een kennig: houd van meer kazen. (Advertentie) ontmoetingen staat te bezien. Volgens de heer Roos, voorzitter van de Technisch Commissie van de KNSB, behoort dit tot de onmoge lijkheden. Misschien krijgt hij vol gend jaar weer een kans, aldus de heer Roos. Dat zou natuurlijk een grote te leurstelling zijn voor de man uit Hoogwoud, die keihard traint in de duinen en bossen, daardoor in staat gesteld door zijn werkgever, de heer S. Vijn, die hem vrije tijd geeft om zijn conditie op peil te brengen. Wedstrijd om de gouden onafhankelijkheidsbeker gaat niet door De wedstrijd om de gouden onaf hankelijkheidsbeker tussen het Rot terdams elftal en het bondselftal die morgenavond in het Feijenoord- stadion zou worden gespeeld, is we gens slechte weersomstandigheden uitgesteld. Een nieuwe speeldatum is nog niet bekend, maar vast staat reeds dat de verkochte kaarten niet geldig zullen zijn voor de volgende ontmoeting en kunnen worden inge wisseld. Dikke rook- en stoomwolken stijgen op uit de Atlantische Oceaan bij de Vestmanna-eilanden, waar tenge volge van een vulkanische uitbarsting een nieuw eiland ontstaan is. Het eiland, dat vorige week boven water kwam, is het afgelopen weekeinde drie maal zo groot geworden, al heeft niemand het nog kunnen zien door de rook en stoom. Slechts met de hulp van radar is het bestaan van het nieuwe eiland aangetoond. Komende situatie rond Voorhouts Bejaardencentrum De zware storm heeft maandagmiddag op Schiphol een onbemand busje, dat schuin voor de KLM-Electra „Mars" op het platform stond, door de handrem ge drukt en in de draaiende propellor van het vliegtuig gejaagd. Het busje werd ernstig beschadigd. Het vliegtuig moest, terwijl de passagiers naar een ander vliegtuig werden overgebracht, naar een hangar ge sleept worden om daar een reparatie te ondergaan, welke vijf dagen zal duren. De foto toont een plaatwerker bezig met het herstel van de beschadigde aanzet van de vleugel, waartegen het bosje tot stilstand kwam. Zoals wij gisteren reeds uitvoerig hebben gemeld komt ter hoogte van het huidige café-restaurant „De Bonte Koe" te Voorhout een bejaardencentrum. Bovenstaan- de maquette geeft de komende situatie duidelijk aan. Het kruispunt in het midden is de te reconstrueren brug over de Haarlemmertrekvaart, met daar beneden bet Overbos. Naar links boven voert de weg naar Noordwijk langs het grote complex van de Bisschop pelijke Nijverheidsschool. Vanaf rechts-beneden loopt de weg langs de vaart vanaf Leiden en voert dan met een af te flauwen bocht het dorp in. De punt van de lange pijl rust op de plaats, waar zich thans nog „De Bonte Koe" bevindt. Het grote complex rechts van de lange pijl is het te bouwen bejaardencentrum. Zondagavond is Toon Hermans in Valkenburg onderscheiden met de „Orde van de gulden humor". In aan wezigheid van 4000 goedgemutste Limburgers kreeg hij het lint met de medaille omgehangen als huldeblijk van alle Limburgers. Op de foto het moment, waarop de burgemeester van Valkenburg, de heer F. A. A. H. Breekpot, Toon de versierselen omhangt.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10