ENGELSE GENTLEMAN-OPLICHTER OP SCHIPHOL GEARRESTEERD Meisje na val van paard overleden Ex-directeur Gemeentewerken Leiden in het ongelijk gesteld door Ambtenarengerecht Den Haag DODE EN VIER GEWONDEN Sjeik El Rojenbiet de geluidsmuui MAANDAG 18 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Duiven van Venetië zijn levensgevaarlijk De duiven op het St. Marcus- plein in Venetië verspreiden een vorm van meningitirs, die dikwijls dodelijk is voor men sen. Dit is op een persconfe rentie meegedeeld door prof. I-gnazio Muner, directeur van de plaatselijke ziekenhuizen. In de mest van de dieren ont wikkelt zich een schimmel, die bij inademing dodelijk kan zijn. De vogels veroorzaken volgens prof. Muner ook ver koudheid, griep en koorts. Zij behoeven niet te worden afgemaakt. Als de mensen ze niet meer voeren, gaan zij van zelf wel weg, zei hij. Een 41-jarige Britse passagier, R. door de studio's had rondgeleid, wilde A. L. uit Hoylake, uiterlijk op en top zondagmiddag nauwelijks geloven •en gentleman, die zaterdagavond in dat L. wegens oplichting was gear- een lijntoestel van de Bea uit Londen resteerd. „Hij maakte op mij een bij komend op Schiphol arriveerde, is zonder beschaafde indruk", zei de terstond na zijn aankomst door de heer Van der Kook, „en ik kreeg de Koninklijke Marechaussee gearres- indruk dat hij een uiterst deskundig teerd. Op aandringen van de Engelse man was. Hij heeft de NTS in geen politie had Interpol al enige weken enkel opzicht benadeeld", geleden over heel Europa een ver zoek tot zijn opsporing en aanhou- Alls free-lance journalist had L. ding verspreid. De man wordt be- zich tot de NTS-persdienst gewend schuldigd van oplichting voor een met het verzoek het bedrijf te mogen bedrag van f 200.000. bezichtigen. „Ik heb met hem ge luncht", aldus de heer Van der Kook, Inmiddels is gebleken dat hij een „en hij vertelde mij dat hij in alge dag of tien geleden ook reeds in Ne- mene zin voor de BBC-radio en -TV derland is geweest en toen als bij- schreef. Bij de rondleiding heb ik sondere gast in de NTS-studio's te duidelijk gemerkt dat hij zeer veel Hilversum is rondgeleid. Hij logeerde van de televisie afwist, ook in tech- in die tijd in een van Amsterdams nisch opzicht", duurste hotels, maar verdween daar met de noorderzon, zonder zijn reke ning te voldoen. Op Schiphol trof de Marechaussee, zoals Interpol ook reeds had meege deeld in het verzoek tot opsporing, een vijftal vliegbiljetten op hem aan, die hij zonder betaling en op on rechtmatige wijze had weten te be machtigen. Deze biljetten waren uit- ^l^ropa.VHwwVelUde nSirmers be- Het ambtenarengerecht heeft vanmorgen het door ir. D Y. Lem kend waren en onder de diverse ingediende beroepschrift tegen het hem door het gemeentebestuur maatschappijen waren verspreid, was van Leiden gegeven ontslag als direkteur van gemeentewerken hij er toch reeds in geslaagd zonder ongegrond verklaard. Het gerecht meende, dat inderdaad kon moeilijkheden enkele van de biljet- worden geconcludeerd tot ongeschiktheid tot het langer bekleden ten voor vliegreizen te gebruiken. van ^eze betrekking, ook wanneer daarbij rekening wordt gehou den met de omstandigheden en belangen als indertijd ter zitting zijn aangevoerd. De Handhaving van de heer Lem zou ernstige schade voor het gemeentebelang met zich hebben gebracht. In de uitspraak wordt uitvoerig wethouder erop uit is geweest kla- ingegaan op de door ir. Lem aange- ger in werkelijkheid op grond van voerde gronden, die tot nietigver- dit elkaar-niet-verdragen uit de klaring van het ontslag zouden heb- dienst te ontslaan, ben moeten leiden. Wat betreft de gerecht kan voorts geenszins praetisch niets ontgaan van dit feest voor klein engroot Allerlei op zondag gen door de ouverture Coreolan van De NTS was zondag in het Con- Do aoht.iariiop Marion Sheerer uit oertgebouw voor een uitvoering on- wiw!!2i hÏ der leiding van Bernard Haitink. Het QHnünntcp /q'e'aangekondigde nummer van Berlioz hJ? kwam ,e vervallen en werd vervan- naar de manege van naai paard ge vallen. Zij bleef met haar voet in de stijgbeugel hangen en werd zo door het paard meegesleurd. Zwaar ge wond is zij naar het St. Lambertus- ziekenlhuis te Helmond overgebracht, waar zij in de loop van de middag aan haar verwondingen is bezweken. AUTO TEGEN BOOM: dode en zwaargewonde SPECIALE GAST BIJ NTS De NTS-functionaris J. B. van der Kook, die hem tien dagen geleden ren gewijd aan de grootmeester, 's Avonds heeft de Avro opnieuw de beroemde Amerikaanse jazz-pianist te. Erroll Garner op het scherm gebracht en opnieuw zal met name de jeugd zich hebben geamuseerd. Voor de tweede maal gingen we met 24 pk. door Europa, nu „met molentjes in Monaco". Het echtpaar Ko van Dijk- Teddy Schaank heeft het programma beheerst, gesteund door welkome gas- Op de rijksweg onder de gemeente ten. Het was licht en welkom amu- Bergen in Limburg is zaterdagavond sement. een personenauto tegen 'n boom ge botst. Viam de inzitenden, een ver- KRO op zaterdag loofd paair, was het meisje, de 22-ja- rige G. Balitssen uit Wan.roij, vrijwel Na Conciliejournaal heeft de op slag dood. De jongen, de 24-jarige KR0 zich wel wat goedkoop afge- B. Niesten uit Gennep werd zwaar maakt van het pauselijk bezoek aan gewond. Hij is naar het ziekenhuis het Nederlands instituut in Rome. En in Nijmegen gebracht. had verder Fred Rombouts in de Gids niet te veel voorgespiegeld omtrent de start van de Johnny Kraaykamp- show? Veel oorspronkelijks hebben we niet kunnen ontdekken, behou dens misschien het feit, dat Johnny na een samenspraak met zijn t.v.- toestel dit apparaat in elkaar trapte En de decors van Cor Hermeier wa ren bepaald pover. Naar onze smaak moest Philippe Clay de show redden. Verder is het raadsel in het vierde lige detectivespel ,Het huis" opgelost. Neen, niet John Buttingham was de moordenaar, maar de zogenaamde zoon van Ilona Ferrar. Dat had ze ker niemand gedacht. We menen, dat de tekst niet overal even logisch was; een en ander was te doorzichtig. Maar spannend was het spel toch wel. Na zijn gesprek met de jongelui heeft dr. Sint Nicolaas aangekomen Het hoort tot de jaarlijkse bezig- I heden van de NTS, de aankomst van C. Trimbos in de rubriek „Gehuwd cicuiv ^JHHSint Nicolaas in ons land op het en ongehuwd" nu gesproken met ou- gëdachte, dat ir. Lem niet in wer- herschrijven "dat de'gemeente"Leiden scherm te brengen. Aan de opgesto- derparen uit Eindhoven. Het bleken kelijkheid zou zijn ontslagen op bi; het nemèn van haar besluit niet ken parapluies heeft de kijker kun mensen met gevorderde ideëen te gronden in het ontslagbesluit ver- met alle in aanmerking komende nen merken, dat de blije incomste zijn, zodat oude begrippen nauwelijks REEBOKJE OORZAAK DODELIJK ONGELUK dat zondagochtend "'«u, maa*. -•umsianuigiieuen reneiuiig uecic ge- ~TT - - - ter hoogte van de Paradiisweg bij en de toenmalige wethouder van houden en niet alle ter zake in aan- rak striemde. Het ceremonieel was Vervolguitzendingen zullen moeten Leusden-Amersfoort Rijksweg 23 openbare werken bestaande contro- merking komende belangen tegen als vanouds met zwarte pieten op uitwijzen, in welk opzicht deze ru- overstak is er oorzaak van geweest, verse die bedoelde wethouder ertoe ejkaar heeft afgewogen. .fff, -m acrobaten, met hoogge- brtek effect kan sorteren, jr„-vr F H R Mever uit Zeist zou hebben gebracht klager weg te hoede heren en met een fameuze op- het léven is' eekomen Mevrouw werken, spreekt het gerecht als zijn Hct gerecht vindt, dat gebleken tocht, waarin we de Flintstones van Ontmoetingen bij de VPRO om het leven is gekomen. Mevrouw J indeadaad is geble- a, dat ir. Lem niet echt coördineer- de KRO ontdekten. St. Nicolaas heeft ïïïïrVeTn^ub.reed kmf'dat^r.' Lem b^dez^wethoudeé de in die zin, dat hij ak leider van ëL^^toëspïakm' beantwoord' hij Nadat in de jongste rubriek van jarige dochtertje in een SQna grata was Niet ge- zjj.n dienst enn. slaagde zichzelf en prees de oecumenische activiteit van dokter Van Swol weinig te zien was bleken is evenwel dat de betrokken ziJn ondergeschikten tot een in re- pastoor Solleveld en dominee Smit, gegeven, waren er ontmoetingen met gelmatig contact hecht en soepel sa- cüe ieder een Sint Nicolaaskerk lei- oudere artiesten in de Arc met Joop - menwerkend, op gelijke doelen ge- den; hij spraje een schools woordje de Leur aan de piano. Ouderen zul- Botsins op Rijksweg 26 richt verband te maken. Hij kwam Frans tot de Belgische kijkers en la- len zich best hebben vermaakt, toen e niet tot een materiële delegatie van ter op de Dam vroeg hij aan Amster- Peter Pech en Kobus Kuch, alias Jan werkzaamheden en bevoegdheden, dams burgemeester, waar hij zijn Hahn en Louis Noiret, Herman Tho- Er valt te concluderen tot een aan- schimmel moest parkeren. Commen- len en Paul Collins veel deden her- merkelijk tekortkomen- met betrek- tator Herman Broekhuizen merkte leven, mede dank zij de toenmaals king tot het geven van leiding aan steeds op wat de jeugd interesseerde bekende tekstschrijver Ferry. Van de de ambtenaren van de dienst wat de en wees er op hoe een gecostumeerde jonge generatie was er Jenny Aryans, organisatie van de werkzaamheden acrobaat op de Dam tegen een gevel een veel belovend talent, samen met aangaat. Vast is komen te staan een opklauterde voor het hangen van een haar moeder en grootmoeder, jarige dochtertje daarmee in de richting Stichtse Ro tonde-Hoevelaken. Juist toen de wagen een anJdeire auto gepasseerd was en met 'n snel heid van 100 km per uur reed, stak uit het lage hout aan de rechterkant van de weg een reebokje de weg over. Mevi'. Meyer, die waarschijn lijk de auto bestuurde, heeft getracht het dier te ontwijken en is bij die manoeuvre in de onbeveiligde mid denberm terecht gekomen. Daar raakt en is ettelijke malen over Bij een verkeersongeval op Rijks- Kustvaarder „Heiloo' in moeilijkheden jË/ZJÏÏHS h^enlhoclToo h^^menT^ eeTau^ hchit gewond en liep een shock op. rnot5jjJist, die zijn plaats in de file had vfi11 ^bracht naar verlaten maar wegens verkeer uit de tenbeng-ziekenhuis m Amersfoort. ancjere richting terug wilde, slipte en op de verkeerde rijbaan terecht kwam. Twee auto's kwamen met de bus in botsing. In de door de heer Heuff bestuurde auto zaten zijn vrouw, zijn schoonzuster en 'n kind. Zij zijn, evenals de bestuurder van de tweede auto, een inwoner van Brunssum (L.) in een ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Beide auto's De Nederlandse kustvaarder „Hei- werden vernield. In de bus zaten loo" uit Sas van Gent is gisteren spelers van de voetbalvereniging voor de monding van de Theems aan Ajax uit Amsterdam, dde terugkeer de grond gelopen. Het schip, dat 249 den van een wedstrijd in Tilburg, brt meet, was zaterdag uit Terneuzen Van hen heeft niemand letsel opge- ventrokken met een lading kunst- lopen. Uit Aalsmeer is een andere mest voor Ipswich. De kapitein, de bus vertrokken om hen op te halen, heer H. Heida uit Leiderdorp, heeft Het verkeer moest ongeveer een uur echter de hulp, die hij had ingeroe- worden omgeleid, pen van een sleepboot, niet nodig gehad. In de loop van de avond is het schip op eigen kracht losgekomen en heeft het koers gezet naar de dichtstbijzijnde haven. Eigenaars van het schip zijn de heren Heida uit Sas van Gent en Een vervolgverhaal van Snske en Wiske DODEN BIJ INCIDENTEN IN TURKIJE Negen personen zijn gisteren in Tur kije om het leven gekomen bij talrijke Looff uit Terneuzen. Er waren zes incidenten die zich tijdens verkiezingen man aan boord. hebben voorgedaan; aldus is officieel bekendgemaakt. Volgens de bekendmaking, van het ministerie van binnenlandse zaken, wer- Overstromingen als gevolg van den in verscheidene plaatsen een tiental het slechte weer hebben in Portugal mensen gearresteerd, die propaganda tot op heden aan vijf mensen het maakten bij stembureaus, hetgeen ver leven gekost. Er zijn twee vermis- boden is, of andere ongeoorloofde acti- ten. viteiten ontplooiden. bedden (Advertentie) - weg so (Utrecht-'s-Hertogenbosch) gemis aan tact en begrip voor men- krans. Dank zij de rijdende camera drieën artiesten van het populaire heeft de wagen twee betonpaden ge- vianeu is gisteravond een in- selijke verhoudingen. in de stoet, is aan de kijker thuife genre. raakt en is ettelijke malen over de van 41.,ariïe heer R. kop geslagen. De auto isover de an- q Hoeff, gedood en zijn vier men- dere weghelft heen in de berm te- recht gekomen. Mevr. Meyer werd door het openstaande of door het on- waarbij bus van geval opengestoten schuif dak naar „„dementing uit Aalsmeer buiten geslingerd en was onnuddel- (Maarae m N v en twee hjk dood. Haar man liep een gebro- p6rsone^ll.x,,s betrokken waren, ge- tm An beurde volgens de politie toen de Aetherklanken DINSDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00 nieuws. 7.10 ochtendgymnast. 7.20 1. gram.muziek. 7.50 dagopening. 8.00 nieuws. 8.15 programma-overz. aansluitend: lichte gram.muziek. 9.35 waterstanden. 9.40 morgenw. 10.00 arbeidsvit. (gr.) 10.50 v.d. kleuters. 11.00 v.d. zieken. 12.00 lichte orkest muziek. 12.20 regeringsuitz.: voor de landbouw. 12.30 meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 dansork. en zang solisten. 13.00 nieuws. 13.15 meded. event, aktueel of gram.muziek. 13.25 beursberichten. 13.30 lichte orkest muziek. 14.00 v. d. vrouw. 14.40 schoolradio. 15.00 Brabants blaastrio; moderne muziek (stereofonische uit zending). 15.30 harprecital: moderne muziek (gr.). 15.40 voordracht. 15.55 v.d. jeugd. 16.30 v.d. jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 gram.muz. v.d. jeugd. 18.00 nieuws. 18.15 event, aktueel. 18.20 orgelspel: lichte muz. 18.30 RVU: levende letteren - een vraaggesprek met mr. Hans v. Stra ten en Jan Vermeulen over v. Stra- tens boek over de schilder/drukker Werkman, door Jacques Den Haan. 19.00 v.d. kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 pianorecital: klassieke en moderne muziek (stereofonische uit zending). 19.45 inleiding tot muziek begrip, muzikale lezing. 20.00 nws. 20.05 muziek-revue. 21.00 radar radio-periodiek. 21.45 Zigeunerork. (gr.). 22.00 bekende opera-aria's. 22.30 nieuws en mededelingen. 22.40 aktualiteiten. 23.00 moderne orkest muziek (gr.). 23.55-24.00 nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 nieuws. 7.10 morgengebed. 7.15 lichte gram.muziek. 7.55 overweging. 8.00 nieuws. 8.15 strip voor de jeugd. 8.20 lichte gram.muziek. 8.50 voor de huisvrouw. 9.40 schoolradio. 10.00 v. d. kleuters. 10.15 klassieke en mod. meesterwerken uit de Franse mu ziekliteratuur (opn.). 10.45 moderne gram.muziek. 11.00 v.d. vrouw. 11.30 lichte gram.muziek. 11.50 volaan vooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 lichte muziek. 12.30 mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 voor de boeren. 12.45 platennieuws. 12.55 katholiek nieuws of aktualiteiten. 13.00 nieuws. 13.15 di-aaien maar!: lichte gram.muziek. 14.00 voor de plattelandsvrouwen. 14.10 wissewas- sen.licht progr. (herh. v. zondag jl.). 14.30 als de dag van gisteren, klankbeeld. 15.00 moderne gram.muz. 16.00 voor de zieken. 16.30 u hebt voorrang, godsdienstig progr. 17.00 v.d. jeugd. 17.45 gram. muziek. 17.50 regeringsuitz.: Caraïbisch toneel - II door mr. J. C. de Wit. 18.00 v.d. jeugd 18.20 uitz. van de Boerenpartij; tot u spreekt dr. A. Zeegers. 18.30 licht ensemble en sol. 18.50 van klanten en wanten weten: vragenbeantw. 19.00 nieuws. 19.10 akt. 19.30 dans- orkest. 20.00 gewijde muziek (opn.). 21.30 reisoogst: zwerftocht door ge droomde en werkelijke werelden (deel 4), klankbeeld. 22.00 geeste lijke liederen. 22.20 22.25 boek bespreking. 22.30 nws. 22.40 vreemd: een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Disco rendezvous. 23.55-24.00 nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00—14.25 Schooltelevisie: Denemarken, land van gulle gast vrijheid. VARA: 19.30 Mijnheer de Voorzitter politiek programma. 19.58 t' Manneke. NTS; 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 achter het nws. 20.45 dë muziek van Harold Arlen, progr. uit de serie Amerikaanse componisten. 21.15 Reaktie op reak- ties. 21.20 Dick Powell - een terrier, TV-film. 22.10 ouderavond. NTS: 22.4022.45 Journaal. naar de film „the sound barrier" Ik gaf hem geen antwoord omdat ik geen argumenten kon vinden die mag ik het zelf toah zeker ook wel hield ik een onbevredigd gevoel. Will hield het gesprek voor geëin digd en zette de wire-recorder weer aan. Terwijl we samen luisterden naar Tony's stem, die mededeelde dat hij in de duik zou gaan, zag ik Tony voorzichtig zijn hoofd om de deur steken. Will kon hem niet zien, omdat hij met zijn rug naar hem toe zat. Tony grijnsde en legde zijn vinger op zijn lippen. Op zijn tenen kwam hij door de kamer. Will zat in spanning te luisteren naar de stem uit de wire-recorder. Op het moment dat die zei: „Zes en twin tig duizend. Ik krijg last van schok ken en trillnigen", ging Tony verder, zijn hoofd gebogen over de schouder van Will: „De hele bliksemse boel rammelt aan diggels. Er blijft geen spat meer van over. Een reuze gat in de geluidsmuur." „Lazer op", sohrok Will. Je be- zogt me een hartverlamming." Hij zette de wire-recorder weer af. „Ik houd niet van dat soort grapjes." „Ik anders ook niet", zei Tony op standig, „maar als anderen .toespelin gen op mijn begrafenis gaan maken, mag ik het zelf toch zeker oo wel. Ik heb straks weer met J.R. ge sproken over die „Prometheus II', die jij in je vrije tijd aan het knutselen bent. Als ik J.R. geloof, wordt het een soort veredelde poging tot zelf moord met gegarandeerde afloop." „Nou, nou", suste Will, „zó erg is het ook weer niet. Maar het is in ieder geval meer dan een lollejte wat jij er van wilt maken." „Asjeblieft, nóg zo'n vrolijke jon gen", spotte Tony, „onze man van de cijfers en de blauwrukken, onze goeie brave Will Sparks, die uit hoofde van zijn beroep altijd zo ver schrikkelijk exact moet denken, ziet ook al spoken". „Zie jij spoken, Will" kwam ineens de stem van Susan. Ze stond in de deuropening. Will draaide zich om op zijn stoel. „Nee, een engel", lachte hij. „Kom verder, dan schijnt de zon ten minste nog eens in dit sombere oord." „Ze zal wel geen sigaretten bij zich hebben Will', waarschuwde ik. „Hindert niet", vond Will. „Ze kan er zelfs wel een van mij krij gen." „Royale boel hier", lachte Tony, en met een greep naar de wire-re corder: „Luister naar de ontroerende stem van je man., Susan". „Twee en dertig duizend. Een en dertig duizend. Mach zeven. Dertig duizendkwam de stem uit het apparaat. „Echt mooi", bewonderde Susan, ,,ga je zo door tot één? Dan kan de voorstelling nog wel even duren. Wat betekent in 's hemelsnaam Mach ze ven?" „Je verstond het verkeerd", grin nikte Tony, „ik zei: mag ik even". Maar Will legde bereidwilligheid uit: „De snelheid van onze moderne straalvliegtuigen wordt niet meer uitgedrukt in mijlen per uur, maar in de verhouding tot de snelheid Mach zeven, of liever punt zeven, of nóg duidelijker nul komma zeven, wil dus zeggen een snelheid die ge lijk is aan zeven tiende van die van het geluid. Ga ik wat vlugger dan kom ik dus op Mach acht en zo maar door". „Ja", viel Tony in en aan zijn hele gezicht was te zien dat hij op het punt stond weer een spottende op merking te maken, „en dan steeds maar harder en harder en op een ge geven ogenblik sta je bij een muur, waar met grote letters opstaat: ge luidsmuur! doorbreken s.v.pJ. „Hou nou je kop maar", viel Will hem nijdig in de rede. .Laat die idioot maar kletsen. Sue. Hij is in een bui om alles en iedereen belachelijk te maken." Hij keek haar angstig aan of ze soms iets begrepen had van het geheim waarvan ze voorlopig beter onkundig zou kunnen blijven. Maar Susan lachte hem vriendelijk en on schuldig toe. Will keek opgelucht. Met dezelfde onschuldige lach keer de Susan zich tot Tony en zei: „Is dat die zelfde geluidsmuur waarover jij het vanochtend met vader had?" Tony keek haar sprakeloos aan. „Je weet wel", hielp ze hem op weg en de lach verstarde op haar gezicht, „je weet wel toen jullie spraken over dat nieuwe vliegtuig, hoe heet het ook weer, de „Prometheus II' is het niet zo?" Er viel een stilte. Will be gon nerveus met zijn stoel te wippen. „Hoe weet jij dat?" hakkelde Tony. „Ik zat in de kamer er naast." En met die zejfde vreselijke lach op haar gezicht vroeg ze: „Toe Will, ver tel er nog eens iets meer van. Dit is voor mij toah ook wel een beetje belangrijk, vind je niet, zeg Will, vind je niet? XIX „Het is niet eerlijk om mij er hele maal buiten te houden. Op de een of andere dag kom ik toch achter, maar dat kon wel eens op de dag zijn dat er iets met hem is gebeurd." Susan stond voor het raam van haar kamer op Madge-worth Court. Te gen het scherpe licht van de zomer hemel daarbuiten zag ik alleen haar donkere silhouet. We waren samen naar huis gekomen uit het kantoor van Will Sprak, die haar enkele vage algemeenheden had verteld over de snelheid van het geluid en de nieu we „Prometheus". Hij had gepro beerd de zaak zo luchtig mogelyk voor te stellen maar ik geloof niet dat die pogingen geslaagd waren. Toen we op Madgeworth Court kwamen, liet ze me niet gaan. Met haar vrouwelijke hardnekkigheid was ze nu vastbesloten alles over de geluidsmuur te weten te komen. En ze voelde dat ik met al mijn ondes kundigheid waarschijnlijk degene was bij wie ze het meest succes zou heb ben. Het had veel weg van een ver hoor en ik was niets op mijn gemak. „Het is geen kwestie van opzette lijk er buiten houden, Sue" pleitte ik. „Zelfs mij vertellen ze er bijna niets van, hoewel ik waarachtig toch niet bespaard hoef te worden. Maar je weet precies hoe dat gaat: -alle maal technische kwesties, zoals er zoveel in een groot bedrijf voorko men. Ze hebben geen zin om dat uitgebreid aan een leek uit te leg gen, hij zou het toch nooit helemaal begrijpen en het heeft bovendien geen enkele zin. Wat de technische kant van hun werk betreft beschou wen mannen hun vrouw nu eenmaal als iedere andere leek. Ze snapt er toah niets van, denken ze. Om je eerlijk de waarheid te zeggen zie ik ook niet in wat een vrouw zou interesseren in de blauwdrukken van een nieuw vliegtuig." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2